Filutové z Chytrálkova - Verunčin zasněžený deníček

Rodičovství

Kde se vzala, tu se vzala, uprostřed šedivého mokra přitančila bílá vločka. Došpičkovala si to k maličké holčičce s nazrzlými, čerstvě přistřiženými vlásky. A hlavně s jasnýma, modrýma, nevěřícíma očima. Od loňska už totiž na všechny vločky zapomněla, tak nevěděla, co si myslet.

Ale že ráda zkouší všecko nové, nedala se pobízet, nasedla a už baletily povětřím. Potkaly spoustu deště, pak pár mokrých kamarádek s urousanýma nožičkama a pak už to přišlo! Taneční parket mrazivě nablýskaný, ledově vyleštěný a spousta spousta tanečnic.
Proplouvaly si to mezi dětmi na bobech, občas vystřelily nožičkou po nějakém lyžaři a vytáčely si to kolem snowborďáků. O přestávce se vydýchaly na obrovském rampouchu a už zase do reje!
A Verunka tančila a tančila a chvilku viděla mamku s Filípkem na lyžích, pak zas taťku, pak samu sebe, jak bobuje ostošest. A užívala si té zimní pohody plnými doušky.
Ale že ráda zkouší všecko nové, zase z vločky vystoupila, zamávala a nechala ji odtančit.

A už tam byla, na Dolní Moravě, s celou rodinou na sjezdovce. A pak zase pod sjezdovkou a taťka ji pouštěl na bobech a mamka ji chytala. A pak zase v roubence u krbu s horkým čajíčkem, a pak zase v teplíčku v hotýlku. Ale nejlepší to bylo stejně venku mezi vločkami. Protancovaly se mlhou i větrem, mrazem i sluníčkem, prostě zažily si spolu úplně všechno.
Z Verunky se stala bobistka první kategorie a že tak závistivě pokukovala po lyžičkách, vypadá to, že se taťka ustrne a přece jen jí je zkusí na:,–(it. Počkáme si do února.

A pak se ta vločka milá nakoukla oknem, co tam ta Verunka tropí vevnitř? Řádí jak tajfun. Skáče po postelích, blbne s taťkou i s Filípkem i s kamarádkou Terezkou. A co to teď dělá? Ukazuje Filípkovi a Terezce pipinku? Žádná pornohvězda by se nemusela stydět! To se vločka v šoku málem rozpustila. A mamka s taťkou taky, pak je ale chytil obrovský záchvat smíchu. Tak už na to ta naše beruška taky přišla, že ji má. Zatím ji zajímal jen Filípkův pindík. :-)

Vločka radši rychle zavolala kamarádky a vzaly Verču do reje. Tentokrát slavnostního nedělního vyšperkovaného sluníčkem. A pak už Verunce jen zamávala a nechala ji odjet autem. Komu by se taky chtělo ze sněhového království do šedivého města?

A Verunce to vůbec nevadilo. Celou cestu totiž prospala, tak jí ten víkend dal zabrat. Ono to malou holčičku zmůže ? nespat po obědě a ještě řádit na sněhu.

A tak už teď Verunka s celou rodinou na sněhovou nadílku jen vzpomíná. A dělá ze sebe velkou holčičku. Od vánoc nespotřebovala ani jednu plínku, takže můžeme směle říct, že už jsme bez plínek. A už týden po obědě nespí, jen občas se nechá přemluvit. Prostě velká holka.
Na videu už ji nebere Krteček, ale Pohádky ovčí babičky a přestala jíst jogurty. Tak nám z mléčných výrobků zbyl už jen ten actimel. A za chvilku už tady bude stát jako teď Filípek a těšit se na zápis do školy a netěšit se na to, až jí paní zubařka vytrhne další dva zoubky:-(.

Mějte se sluníčkově
Verunka zrzečka (2r3m), Filípek a mamka Jana


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 24.01.05 23:26

To bylo kráááásnýýýý!!! Úplná pohádka!

Takže ahoj všichni,

Verčo, teda ty ses měla príma, skoro bych Ti to mohl závidět.

Jinak včera jsem se vrátil od babičky, byli jsme spolu u babičky :-). Snad jsem vám to moc nezamotal, prostě s mojí babičkou jsme jeli k mojí prababičce. Tak prej si mamka odpočinula a už se těší na další můj výlet. To bych teda rád věděl, jak se na něco může těšit, když u toho nebude, rozumíte tomu někdo?

Nám v Praze konečně napadl sníh a neroztál, takže mě dneska taťka vytáhl na boby a bylo to super. Byla tam s náma chvilku i mamka s Tobíčkem v kočárku, tak nás lehce vyfotila, ale pak už byla skoro tma, tak to ten náš digitál poněkud nezvládal, no uvidíme, jak ty fotočky dopadnou.

Jo a mamka včera ostříhala Tobíka, teď je z něj plešoun jako já :-) (ba ne, mě už to zarostlo).

Takže toť od nás zatím vše, pa pa!
Kuba, Toby a m. Katka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.01.05 01:15

Velké Skol všem lyžníkům, bobistům i tančícím vločkám filuťačkám.
Začnu nejprve tou nejnovější novinkou, dnes jsem byla pěkně prosím dvakrát opíchána šarmantním panem doktorem. Dělala jsem, že to vůbec nebolí a ani nemukla - jako ostatně po celou návštěvu. Pan doktor by dodnes nevěděl, že mám hlas, kdyby si nedal tu práci a nešel si poslechnout ke dveřím čekárny, kde jsem pak veškeré dění u doktora okomentovala: Mamí, taji píchy, bojí bebí, joko kulka. (Mami, sem mě píchli, bebí bolí, Johanka je šikulka - překlad). A pan doktor mi rozuměl a řekl mamce, že zlepšení mluvy je už za dveřmi. Chichi, záhadou zůstává, za kterými to zavřenými vraty. Pak taky prohlásil nesmyslnou větu, že při našem nechození s chřipkama se nejspíš uvidíme až v mých pěti - ale to se řácky spletl, já chci být prohlídnutá i ve třech letech, zvlášť, když tam rozdávaj krásné nafukovací balónky. Uff, takže další mámin závazek splněn.
Pak mamce předal pan doktor předoperační vyšetření Filipa a pokusil se jí vysvětlit, co vlastně Filipovi je. Bohužel potvrdil mámin strach a upozornil na nutnost histologického vyšetření, máma docela ztuhla, ale pak byla trošku uklidněná, když pan doktor dodal, že už z odběrů je téměř jistě vše v pořádku a jde o běžné cysty, protože tak zdravou krev už dlouho neviděl, prý by se tam drobné jinak nevýznamné odchylky už projevily. A na závěr se hodně smál, že z té krve není vidět Filipova horkokrevnost. Máma se udiveně ptala, jak to myslí, protože vždy dbá, aby k doktorovi chodil Filip v dlouhých kalhotách a bundě. Jenže pan doktor ho prý pravidelně potkává na nákupech, kam Filip zá:,–(ně lítá jen v triku a kraťasech. Naštěstí se tomu jen smál, sociálkou nehrozil a dokonce mamku uklidňoval, že podle množství Filipových návštěv v chřipkových obdobích u něj jde vážně o otužilost a nikoli hazard se zdravím.
No a protože jak už víte, máme sníh i v Praze, tak jsem po očkování vytáhla mámu na nákup do zcela jiného marketu, kde se mi líbilo mnohem víc, než v tom našem u baráku a se zásobami bonbonků a pitíček hurá na dlouhou vycházku parkama až domů. Promočila jsem sněhule, rukavice i kalhoty tak, jak se mi za celý týden na horách nezdařilo. A taky jsem zjistila, že existují ještě úžasnější ptáci ku honění, než jen ti hloupí holubi. Našla jsem si jednu obrovskou havraní maminu, která se chtěla v klidu najíst nějaké myši a vůbec se jí nechtělo lítat. A tu jsem prohnala po celém Karlíně. A tudíž mám další chlubeníčko - komunikace s lidmi vázne, ale na tuhle havranku jsem nadšeně řičela krrrrrrrá, kdykoli ona na mě - docela jsme si zanadávaly. Máma mě pak nutila i jiná krásně drnčící slovíčka, ale to jsem si zase zapartyzánštila a maximálně nadiktovala japonsky své identifikační číslo.
Když už jsme u čísel, tak počítat mě baví, jen když jde o pejíky (penízky). Naučila jsem se krásně natahovat dlaničku a žmundrat pejíky, pejíky, kdykoli někdo poblíž veme peněženku do ruky. Pak mu za odměnu spočítám, kolik kojů mi dal (či - tři) a i řeknu, kolik kojů jsem měla dostat (etě ošum).
Ve všech nápisech teď hledám oblíbené písmenko „K“, ale občas vyjmenuji a ukážu i některou ze samohlásek či dalších oblíbených a vyslovitelných (g, p, m). Mám to místo ukazování věcí a zvířátek v knížkách, protože mému pojmenování pak stejně nikdo nerozumí, ty písmenka jsou jednodušší. No řekněte sami, vy víte, co je šom, šek, opite, gojika, kaki, pas, aua, …?
Tak vidíte. Kaki je přeci krteček, ale občas si to mamka ještě plete s koaki, což jsou zase korálky.
No teď už toho nechám, ale za chvíli ještě přidám popis svého Jejé na mých krásných Jejé (pro nezasvěcené lyžování na lyžích, vzniklo z „jedém“)
mějte se
Johanka a Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 08:35

Johanko,
ty filuto jedna! Tak ty nemluviš s lidmi a vrány jsou ji milejší? To musel být super pohled, hned bych si je prohnala s tebou.
to je dobře, že máte tak zdravýho a otužilýho Filipa. To mu ta operace určitě dobře dopadne.
Už se těším na popis tvého lyžníkování.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 08:37

Ahoj Kubi,
pohyty s babičkou a prababičkou znám taky. Jsou príma. A mamku nech, ony jsou někdy divný. Těší se, až nebudem doma, a pak je jim zase smutno.
Já jsem byla u prababičky včera, když byla mamka v práci, a k babičce jedeme o víkendu. Doufáme, že bude fungovat kluziště a že se nerozpustí ta spousta sněhu na bobování.
 Verča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.01.05 10:15

Ahojky Jani,

moc hezky denicek .. a opet napadna podobnost nasich VErunek … VErunka nedavno objevila „kacenku“ a neustale si na ni potrebuje sahat … tak uz jsem ji zacala strasit brouckem, ze ji spapa ruciciky i kacenku … na chvili to vzdycky zabira:-))) A dalsi … nase Nika taky odmita nejakou dobu jogurty (tak 2-3t), tak kupujeme jogurtove mleko a ji jsme namluvily, ze je to kokteil a to zabira a vypije i celou lahvicku postupne za chvili a rekne si o neho i sama, takze zakysany vyrobek se do ni dostane, hura!

Mejte se krasne a special pozdrav kamaradce zrzecce Verunce

Sulanek a kamoska Nika-Veronika

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.01.05 13:45

Ahój, ahój a skol! všem sněhumilovným!

Verunko, krásná zimní pohádka, škoda, že ten víkend nebyl delší, viď?

My jsme se vrátili z hor po 14 dnech a poslední dny to vypadalo, že snad ani nevyjedem - napadlo totiž přes metr! Takže ve sněhu jsme měli chodbičky, 2 iglů i s okýnkama a asi 5 sněhuláků - strašně rychle zapadávali sněhem.

Kromě jízdy na bobech a na lopatě jsem ovládla ta dvě čertovská prkýnka - tety i strejdové ve školičce na mě byli hodní, jen mi pořád nechtěli dovolit jezdit šůsem a zastavovat až o záchrannou síť :). Nevím, na co zatáčet, když to nejlíp jede rovně :D. Sama už taky vyjedu kopec na provázkovém vleku. Po pozdních odpolednech mě bral taťka na velkou sjezdovku (no, velkou… větší - pozn. mamka), a to bylo žůžo. Vyzouvání lyží se neobešlo bez řevu „Eště budu lyžovat, nechci sáňkovat, nechci lízátko, nechci čokoládu, chci lyžovaaaaat!!!!“ :D.

Taky jsme zrovna zastihli „Gumový den“, takže jsem se z kopce svezla v kajaku, na raftu i na snowtubingovém kruhu (to je docela mazec :).

Takže suma sumárum - když jsem v sobotu večer po 2 týdnech uléhala do své postele, chtěla jsem jet zpátky za tetou Evou, která se o nás 14 dní moc pěkně starala a vůbec jí nevadilo, že má z hospody v chatě hernu a furt zakopává o hračky :).

No a návrat do šedivé Prahy se neobešel bez následků. Od včerejšího večera kašlu jako tuberák, z nosu mi teče a paní doktorka dneska diagnostikovala laryngitidu, takže ani těch pár výjimečných centimetrů sněhu, co tady napadlo, si asi neužiju… a to mám zbrusu novou lopatu, ach jo :(.

Jinak vám všem doporučuju pobyt na horách, tolik tatranek a párků v rohlíku jsem asi nesnědla za celý život, o borůvkovém koláči, který pekla jedna hodná paní v hospůdce u lyžařské školičky, nemluvě :). Naštěstí taťka s mamkou sdílí stejné nadšení, takže jakmile bude v naší oblíbené chatě volno, jedeme zase, hurrráááá!

Zbytek asi napíšu, až se prokoušeme tím, co se tu stalo za dobu naší nepřítomnosti. Teď se hlavně musím rychle uzdravit, což se mamka snaží urychlit obnovením odpoledního spaní :(.

Papa a hlavně žádné bacily!

Viktorka (2r 5m) a mamka Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 20:21

Ahok Šulánci,
to musíme zkusit! Ale napřed musím Verči vysvětlit, co je to kokteil :-)). Nejlepší bude, když si ho dá někde Filda a bude mu moc chutnat :-)).
Ale Verunka pije mlíko, ne? Naše Verča nic a poslední dobou odmítá i lučinu. Zbývá jen tvrdý sýr (pro malé děti údajně nevhodný pro vysoké množství soli a bílkovin) a actimel. A že je jogurtové mlíko actimel, se mi jí bohužel namluvit nepodařilo :-(.
Díky za tip.
Jana a Verča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.01.05 20:42

Janiku,

ta finta s Fildou je docela dobra, budu si to pamatovat do budoucna:-))) Nika ho pije z normalniho hrnicku a pripada si desne dulezite, muzes zkusit pridat slamku, mozna to bude pro ni nove a zkusi to … my tak s kokteilem zacinaly. Mliko Nika pije taky z normalniho hrnecku a zacinala s malym mnozstvim, ted uz vypije i cely, ale na pokracovani. Nejlepsi je dat ji do mlika ceralie (u nas medove obilne krouzky a kulicky od Nestle), to mlicko pak pije jako o zivot. U nas taky jinak zadnym syrem a dokonce ani tim tvrdym neuspejeme, kde jsou ty casy, kdy snidala kazde rano lucinu, cottage syr ci neco podobneho …:-))) Holt, chute se meni … a pokud poziva aktimel, tak neni co resit.

Papa

Sulanek a Nika

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 20:50

Ahoj kočky,
Verunka už mlíko párkrát ochutnala od Filipa a takový škleb si neumíte představit. (I když ještě větší byl na umělé mlíko). Ale ty kroužky jí dost chutnají, to určitě zkusím.
Jana
P.S. Dneska jsem objevila novou lučinu (na chleba i na lžičku - píšou) s jogurtem a je MOC dobrá. Zkusíme, co na ni řekne Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.01.05 20:54

Jano,
a nezkoušelas čaj s mlíkem? Já ho dávám Johaně půl na půl a ta to pije jak o život z hrnku i flaše v noci. A vlastně jsme tak s obyč mlíkem začínaly.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 20:56

Milá Viki,
to musel být pro organismus pořádný šok, že se za Prahu odvděčil laryngitidou. Doufám, že už jsi v pořádku, jen s tou rýmou.
Mamka váš příspěvek četla Filípkovi a všichni tři vám strašně závidíme to sněhové chodbičkování a iglú a vůbec všecko.
Tý brďo a ty jsi jela i v tom kruhu? Mamka to loni zkoušela s Fildou, hned na začátku se to s nimi otočilo a celou cestu jeli čelem vzad. To byl teda zážitek!! Fakt mazec. Pak už se to mamce dařilo ukočírovat čelem vpřed:-). Za 14 dní jedeme na Ramzovou, tam to mají, tak uvidíme, jestli se svezu taky.
A gratuluju, že ses naučila tak lyžovat, horalko jedna. Těch 14 dní muselo být super.
Tvá Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.01.05 21:00

Vidíš, to mě nenapadlo. Ode mě to pije. Ale nevím, jestli to není spíš tím, že upíjí z mého. Každopádně zkusím.
Zatím jsem si říkala, že při jejím neustálém (astmatickém?) kašli ji nebudu zahleňovat, když to mlíko nechce, a zatím jsem to moc neřešila. Jenom mi teď došlo, že vlastně nevím, čím ten vápník nahradit. Ostatní prvky jsou snad ze stravy v pohodě. Jo, tak prý jse v sardinkách. Budeme muset zvýšit příděly:-)
 J

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.01.05 21:12

Nezapomeň na soju, blééééé, to je ale hnus, co? Ale v některých salátech ji docela snesu.
 Ro

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 25.01.05 23:19

Ahoj holky,

Tak nám Kuba nějak marodí :-(, odpoledne měl teplotku 37,4°C, nicméně jsme museli jít bobovat, protože jsem mu to ráno slíbila (to mu ještě nic nebylo) a celý den pak kňoural, že chce jít bobovat. Navečer se prospal (já jsem šla se psem, takže jsem tomu nemohla zabránit), taťka ho odmítl budit (že nechce být ten zlej) a Kubíček se probudil po osmý, takže doteď nespí a hicuje, ještě jsem ho neměřila, ale takových 38°C bude mít. Ach jo, ještěže jdem zítra s Tobíkem na 10měs. prohlídku a babička nemůže hlídat, tak se snad paní doktorka na Kubu taky mrkne.

Jinak zjišťuju, že Tobík ve svý postýlce vůbec nespí, přes den ho dávám spát do kočáru na balkon a večer mi buď spí v náručí nebo u mě v posteli jako zrovna teď. Ach jo, zdá se, že nám z něj roste pěknej rozmazlenec, snad to nějak přežiju :-).

No nic, mějte se líp než my
Katka a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.01.05 04:31

Ahojky sousedky :-))

nějak nemohu spát, Adámek se budí a Tečka je taky vzhůru, tak si čtu deníčku.

Jani, Adámek taky mléko nechce. Max. nějaký sýr do něj dostanu, ale naše dr. říkala, že existují nějaké tablety - bombóny na mléčné bázi, ať je zkusíme. V lékárnách to teda neznají, ale dr. mi zjistí název a pak už by to mělo být lepší. Zkoušíme si dělat koktejly s banánem, tak to Adámka baví mixovat a pak sníst trochu pěny, ale tím to končí. Když se mi podaří zjistit ty tabletkobombónky, dám vědět. Prý to dětem chutná a nahradí to mléko…no uvidíme, co to je zač :-))

papa Veronika Adámek a Tečka asi 32 týden

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.01.05 14:35

A jo, to jsem zcela zapomněla a přitom jsem podobné dlabávala. Za mého dětství bylo obyč ovocné lipo a pak lipo s přídavkem mléčné sušiny (dováželo se to ze Slovinska a bylo mnohem tvrdší) a to mi chutnalo moc, moc.
Na druhou stranu mlíko zase není tak důležité, jestli ho dokážete nahradit nějakým tím kysaným výrobkem nebo těma přeslazenýma přestabilizovanýma tučňáckýma oplatkama. Kdyby byl zádrhel s vápníkem, tak i ten se prodává v šumivých tabletách. Ono je taky důležité najít typ jogurtu nebo mléčné pochoutky. Joko by taky jogurty moc nemusela, kdyby neobjevila jahodové floriány. Sice si moc nepochutná (ty kousky jahod jí vaděj), ale sdlábne ho. Puding může kdykoli. Stejně tak si vybírá ze všech smetánků jen toho Bobíka, ze šlehaných pochoutek jí jen tu od OvoTwistu (od Danone?). Lučinu ráda nemá, ale obyčejné žervé (nikoli danoňácké) ano a po Imperiálu (žervé s přídavkem soli) se může utlouct. Tvrdý Eidam plive, ale korbáčky nebo jadel a další typy pařených sýrů s trochou soli miluje.
Takže možná to chce zkoušet, třeba některý druh zachutná. A pak to asi taky chce přimhouřit oko třeba nad množstvím soli nebo cukru, a mléčné výrobky budou šmakovat. To je moje zjištění, docela překvapivé, u Filipa jsem tyhle chutě nezaznamenala, ten sdlábl z mlíka cokoli, ale zase nevzal do úst cokoli ovocného krom syrových jablek a banánů. Ze zeleniny jen brambory a mrkev. A docpával se tvarohovýma buchtama, knedlíkama a rýží. Tak snad jsem vás inspirovala.
pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.01.05 14:38

Kubíčku,
co nám to děláš? Když budeš takhle hicovat, tak to ten sníh roztaje hrozně brzy.
Doufám, že paní doktorka našla jen nějakou tu běžnou lehkou virozu a že už zase řádíš.
Ahoj
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.01.05 15:22

Ahoj všem,
tak jsem tu se slíbeným popisem mého lyžníkování.
Cesta na hory byla skvělá, nasedla jsem v slunečné Praze a probrala se v děsné zimě pod zasněženým svahem. A do toho mě nutili šlapat. A já to celé zvládla. Jen jsem u toho děsně provlhla a promrzla a tudíž i prořvala, babi nás totiž vyhnala z auta a nedovolila mamce mě převléknout do kombinézky. Já ťapala vzhůru polonahá a nahoře už na mě čekalo oblečení i čajík. Naštěstí jsem ve zdraví přežila. Druhý den svítilo nádherně sluníčko, takže když jsem vyzkoušela lopatu (moc to s ní neumím, je málo zvednutá a já jsem líná jí v těch mohutnejch palčákách držet za jízdy, takže mi furt ujíždí), tak přišly na řadu lyže.
Jak říkala Viki, oproti koberci doma to mnohem víc klouzalo. Takže to bylo mnohem větší sranda. Na začátku mě mamka zkoušela tahat na hůlce po rovině, ale já jsem se tvrdošíjně nechtěla vozit, ale správně sportovně dělat ťapy, furt jsem šmrdlala nožkama, takže nácvik postoje zdaleka nehrozil. A navrch byl pod naším tréninkovým pláckem ten krásně prudkej sráz, ke kterému jsem v nestřežených chvilkách vždy nenápadně směrovala svůj lyžošmidlopohyb. Druhý den už bylo lépe, docela jsem se i párkrát sklouzla, když maminka dělala vijó koníčka. Třetí den chumelilo tak, že bych na cvičné loučce zapadla a tak jsme šli zapadnout pěšmo. Prošli jsme celý náš kopec až k protějšímu údolí a trvalo nám to tři hodiny (cesta na 15 minut - pozn. mamky), protože jsem vytvářela na sněhu andělíčky, ovšem hezky tlamičkou do sněhu, taky jsem půl stráně sněhu snědla, všude se hezky vyválela a zcela nejvíc se mi líbilo udělat si jámu, do ní sednout a až po prsa se zavalit sněhem - něco jako na pláži pískem. A k tomu nad námi lítal můj oblíbený vrtulníček Bořík, takže jsem si nádherně zajuchala, mamka moc nejuchala, protože to byla pohotovost a nabírala nějakého zraněného ze stráně, kde zrovna lyžil brácha - naštěstí to byl prý pán o kousek vedle, který si málem lyží usekl hlavu.
Další den mamka usoudila, že už jsem zralá na školičku. Ale brácha nás vypekl. Odjel si lyžovat někam na Medvědín, babi po stráni vůbec nemohla, sněhu mraky a tak to máma vzdala, prý má děsně povolené svalstvo a prohulené plíce na to, aby táhla mě, moje lyže, sebe, své lyže a svačinky opatrně dolů z kopce, pak přes nebezpečný most a do školky. Copak tam, to by se ještě odvážila, ale kdo potáhne protivnou vztekající se Johanku zpátky domů do toho srázu. Místo toho vymyslela lepší zábavu. Stala se vlekem. Vynesla mě deset metru do mírného kopce, nastavila mě a pustila a utíkala vedle mě. Těsně před srázem mě vždycky zachytila. Já se jen přidržovala hůlky a hlavně jsem si držela kolínka, aby mi neupadla. Po třiceti takovýchto jízdách měla mamka zcela dost, já nikoli. A nespadla jsem ani jednou. Jen u toho srázu už těsně u mámy jsem párkrát zakolísala, možná spíš proto, že jsem chtěla mamce uhnout a jet dolů na normální vlek. No a v pátek jsme lyžovali naposledy (sobota opět prochumelila a provichřicovala, bylo to spíše na hrátky na sněhu). To si mě posílala mamka s babí po mírném kopečku a už i traverzovitě a já zjistila, že umím i točit pomocí ramen nebo s malým přešlápnutím za jízdy, že když si dám špičky lyží trošku k sobě, tak dokážu mámu objet a tak vůbec. Pátek byl prostě o pokrocích. Na závěr se přihnal konečně brácha, takže mě i dvakrát svezl mezi nohama a pak už nechtěl a já moc a moc brečela. Naštěstí už byla skoro tma, a tak to nikdo neviděl.
Jinak celý týden hodnotím kladně i vyjma lyžování, lopatování a norování, neb jsem tam měla dvouletého Honzíka a jeho starší hlídací sestřičku a bráchu, čtyřletého Tomáška a jeho hlídací brášky, pětiletého Honzíka a jeho hlídacího brášku, a další a další a další děti. Nejzamilovanější jsem byla do dvou starších bratrů těch Honzíků. S Tomáškem jsem jeden celý večer probíhala celou chalupu jako vagonek za mašinkou. S malým Honzíkem jsem hrála Kolo kolo mlýnský a na schovku - vždycky mi krásně řekl „já skovám“ a pak jsem ho honila, aby to nestihl. A večer se vždycky hrálo na kytárky a klárinet a tak, já jsem to první dva dny prospala!!! Ano slyšíte dobře, usínala jsem v osm. Ale ve středu jsem rázně řekla dost, hezky si večer schrupla před spaním a pak řádila s dospělými do půlnoci, oni tedy ještě dlouho po ní, ale to už by se asi nehodilo, tak jsem usínala mámě na klíně v jídelně za toho největšího rambajsu. Byl to moc hezký týden.
A teď jsem s mamkou sama doma a vůbec nechápu, jak je možné, že Filip ještě není doma. A prý vůbec nebude. Spala jsem na dnešek u babičky, máma si mě vyzvedla až po obědě, protože prý od osmi do dvanácti Filipa přijímali na operaci. Tak jsem zvědavá, co se z toho vyvine. Mamka prý taky, a taky je nervozní, aby bylo vše v pořádku.
Tak se mějte moc hezky
Vaše Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.01.05 15:33

Ahoj Veru,

ten snowtubing se provozoval jen na mírném svážku, kam jsme chodili sáňkovat. Jen tam rolbou udělali mantinely, aby to vypadalo jako koryto, ale nebylo to moc dlouhý… jo, a řídil taťka, který má dost síly, tak možná proto nám to šlo :).

Pa, uštěkaná Viki :(

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.01.05 15:38

Ahoj všichni,

jen pár zpráviček ze štěkálkova: Viki se v noci úspěšně budila kašlem po půlhodinách, což pro matku zvyklou na 12 hodin klidu bylo smrtící. Chtěla jsem nacpat lyžovací fotky do albíčka, ale nemám sil. Dneska jí to snad už trochu povoluje, začíná vykašlávat a taky usnula po obědě. Se dvěma štěkacíma přestávkama už spí 2 hodiny. Teplotu má kolem 37, tak snad budeme zítra z nejhoršího venku.

Romano, musela jsem se smát, jak jsi dělala vlek - Honza si to právě vyzkoušel už na Silvestra a proto jsme do Jánek jeli pevně rozhodnutí, že Viktorka půjde do školičky. I tak mu stačilo, když ji svážel po velké sjezdovce - jak je vysokej, musí se shýbat hodně hluboko, takže včera musel na masáž, neb je prý lazar lazarovič :).

Á, tak to vypadá na konec poledního klidu, mějte se zatím fajn a já se zase ozvu (doufám, že s lepšíma zprávama).

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.01.05 15:40

Držíme Filipovi všechny palce, co doma máme, ať to proběhne hladce a je všechno v pořádku!

I+V

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.01.05 15:51

ubožátko Viki,
neštěkej.
Ach jo, to je tak, když někoho zmůže horský vzduch - nechápu co je ozdravného na pobytu na horách, kdy mamka pak taky vždycky promarodí 14 dní - tolik čistého vzduchu je asi nebezpečné. Já to tedy přestála bez pohromy, dokonce i reakce na pondělní zmáchání a kombinaci dvou očkování (živé a mrtvé vakcíny) nestála skoro za řeč, jen modřina a v noci 37,2. Takže jsem ani nedostala sirupek, jen spousty čaje a tudíž počůrala babi postel. A pan doktor s úžasem zjistil, že k němu chodíme jen na ta očkování, že jsem prý nehorázně zdravá - no zapomněl, že na podzim nám přinesl recept na chřipku k baráku po mámině volání. Ale to jsou jeho bodíky, jinak má vlastně pravdu.
Je velká škoda toho tvého štěkání, uvažovala jsem, že bych dnes odpo vyrazila směrem ke Kyjím a nějaký ten plácek bychom si ušlapaly. Tak snad sníh ještě chvíli vydrží, ozvi se, až ti bude líp
pa
Johanka a Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.01.05 16:31

Veru, předem díky.
Jana

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 27.01.05 16:30

Ahojky fšichni,

tak Kuba je vcelku ok, dnes bez teplotky, má jen lehký průjem, což je dle sestřičky průvodní jev nachlazení, trochu nudlí.
No a Tobík začíná taky nudlit :-(.

A čím mě Jakub neuvěřitelně irituje, je to, že říká „Jakuce“, nebo „Jakute“ a nebo „Jákute“, čili v překladu to znamená Jakub chce, prostě si to tak maximálně zkrátil, že z toho vyšel tenhle patvar, a říká tedy Jakub chce....., místo toho, aby řekl Já chci… (samozřejmě prosím :-)). Holt máme doma Tatara.

Tak zatim pa, jdu přebalit smraďocha Tobíka!
Katka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.01.05 15:55

Holky, jdu nahlásit výsledky rušného týdne.
Včera jsme byly s mámou prohlídnout nabízené náhradní byty za ty zdejší. No a musím pochválit tu zastupující pani advokátku, byty jsou na jedné chodbě v suterénu, rozměrově a vybavením docela slušné, celé zrekonstruované. Takže máma byla docela nadšená, babi je ze stěhování trochu přejetá, ale tam to bude mít i když menší, tak lepší, je tam bezbarierový vstup.
Takže jestli i smlouvy a výměry budou odpovídat tomu, co jsme dohadovali, tak akce Kulový blesk může do konce února začít. S naším bydlením je to trošku horší, s tím mým chlapiskem vůbec nevím, jakou variantu zvolit. No snad přes víkend něco vymyslím, či najdu.
No a Filip nastoupil ve středu do Motola, hnedle odpoledne už ho opíchali a nějaký ten zub vrtali, prý aby předešli pooperační infekci. Ve čtvrtek hrozili, že operace bude v šest ráno, ale nestihli to, takže byl pod oblbovákama až do 11ti. Celá operace trvala trochu přes hodinu. Zjistili, že nakonec to cysta není, alébrž dutina v kosti, ovšem vyplněná krevní sraženinou. Ulevilo se mi, že histologický nález nehrozí, ovšem tím pádem se léčba protáhne minimálně na půl roku, ta vyčištěná dutina musí dorůst. Ale prý i v případě nějakého problému už celková narkoza nebude nutná, teď už i případné škrábání kostí budou dělat pod lokálkou. No za půl roku budeme moudřejší. Jeden zub to sice nevydržel, ale nechali mu ho tam, prý ho po zpevnění použijou pro můstek. Filip byl hned hodinu po operaci docela fit, ani prý není moc oteklej. Jen se tam děsně nudí. Tak mu tam dneska táta veze svýho firemního ntb se spoustou her :) A taky spoustu mňamek, protože se mu prý koušá docela dobře. A zítra za ním jdu já asi i s Johankou.
Dnešek jsem určila jako flákací den, Od probuzení v sedm jsme se s Johanou jen válely v posteli nebo na gauči a čučely na telku. Johanu to nicnedělání utahalo tak, že sama dobrovolně v půl druhé usnula a chrní doteď. Právě se začíná probouzet, takže jdeme pokračovat ve válení.
Koukala jsem, že to tu nějak marodí, Kubíku, Viki, koukejte se rychle vyzdravět, myslím, že na nás jde srazíkovací mánie, tak ať máme s kým.
Jano, koukala jsem v Delvitě, a ty lipa s hroznovým cukrem a mléčnou sušinou tam měli, jenže jsem zase zapomněla značku, ale je to furt ta samá slovinská. Jsou to ty náplňové obdélníčky do sranda-dávkovačů.
A sakra, právě začalo sluníčko pálit na ty plochy sněhu před barákem. No snad něco na víkend zbyde. Přes týden jsme ten sníh moc nestíhaly.
Tak se mějte krásně
Romana a Johana

 
Jirina
Extra třída :D 13552 příspěvků 28.01.05 20:22

Ahoj Verunko a ostatní filuťátka,

i my si teď užíváme zimních radovánek. Od pondělka chodíme ven 2× denně (před obědem a odpoledne po spinkání) a většinou chodíme sáňkovat. Naši vytáhli historické starožitné sáňky (prý je dostal děda jako batole a nedávno mu bylo 60 let). Jsou docela zachovalé, jen čalounění bylo rozbité, tak ho taťka nahradil prknama a mamka nám na to přivázala molitan z přebalováku, který je potažen omyvatelnou látkou, takže se vůbec nezamokří. Hanička sedí vzadu v ohrádce, já zase vepředu a držím se ?beranů?. Uprostřed je ještě dostatek místa pro mamku, která nás vytáhne na kopec a pak s náma jede dolů. Senzace. Jezdíme tady u nás na silnici na kopečku, naštěstí pro sáňkaře se u nás vedlejší silničky nesypou ani neshrnují a auta tam skoro nejezdí (kdyžtak jsou z dálky vidět). Dneska to bylo úplně nádherné, dokonce jsme to zkoušeli přímo v naší ulici ? je to jen mírný kopeček, což nám stačí, ale přece jen to trošku dřelo, tak jsme šli zase na tu silničku trošku prudší. Krásné svítilo sluníčko, vítr nefoukal, nikde nikdo, no prostě paráda. Mamka se dokonce trošku zapotila, když s náma běhala do kopce (vůbec jí to neuškodí), my jsme cestou nahoru vždycky dostali piškotku, to abychom ten výstup vydrželi a aby ségra neječela. Prý to byl balzám na duši, protože jsme byli celou dobu ZTICHA.

Poslední dobu totiž mamce doslova vykecám díru do hlavy, pořád si chci ukazovat v knížce a neustále se ptám co to je co to je a jakou má barvu a tak dále, pokud mamka neodpovídá, zvyšuji frekvenci a hlasitost svých slov, takže nemá šanci to přecházet mlčením. Obzvlášť u jedné knížky mamka šílí, protože si ji s Háňou čteme rádi oba, ale každý jinak a jinou stránku, takže se přetahujeme a ječíme a končí to tak, že vztekle řveme všichni tři. Tak pak si mamka u sáňkování pročistí hlavu :o))

Jinak jsem se vrátil k rannímu mlíku ? mamka ho nosí do postýlky Haničce a to by bylo, abych já nedostal! Nejdřív jsem se několikrát ozval ? a Jírovi maminka nepřinesla mlíčko?? až mi ho začala nosit automaticky ? ani nemusím pokřikovat a poskakovat v postýlce jako ségra, stačí natáhnout ručičku :o))) Prostě naše nové společné bydlení s Haničkou má jen samá pozitiva ? mamku docela mrzí, že si netroufli nás takhle sestěhovat už dřív. Pro ?mlékonepijce? ? já bych se bez této blahodárné tekutiny neobešel, denně (tj. ráno a večer z láhve s dudlíkem) vypiju minimálně 4 dl.
Taky jsem se zase párkrát počůral přímo do tepláčků ? asi 5× během tří dnů, a to většinou chvilku poté, co jsem odmítl jít na nočník, že se mi nechce. Jinak odpolední spaní vydrží suché, pokud mě mamka vytáhne hned jak otevřu oči, na noční potřebuju plínku a docela kvalitně ji do rána naplním.

Můj výrok z dnešního dne: ?Něco smrdí. Hanička pokakala. Musíme přebalit Haničku?. (Pozn. mamky ? a to prosím jen tatínek otevřel balíček syrečků :o)))
Ahoj váš Jíra

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 28.01.05 21:54

Ahoj všici kámošáci :-)!

Tak hlásím, že mi je docela dobře, jen mi lehce teče nudle, ani nekašlu, už ani teplotku nemám. Tak aspoň jedna pozitivní zpráva :-).

A teď něco pro zasmání (teta Romana už to dneska slyšela):
Jak mamka plašila s tím zápisem do školky (měl probíhat včera a dnes), tak tuto zprávu se dozvěděla od své kamarádky, která tam už má jednoho chlapečka a jak pro něj chodí, tak se jednou podívala na ceduli, že bude zápis. Ovšem ne do mateřské školky, ale do základní školy!
Takže aspoň jsme si prošli cestu, vyzkoušeli, jak se nám půjde (byla to hrůza, pořád nějaký zastavování, klacíčky, auta,… pozn.mamky) a krásně jsme se prošli. Tobíka doma hlídala babička, pak jsme si doma dali kafíčko a pak jsme jeli k babičce.

Takže jsme se dneska zas tolik nenudili :-).

Zatim pa pa nepřítomný Kuba (v.z. mamky Katky) a spící Tobík

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.01.05 09:32

Ahoj Joko,
to je dobře, že bráška je v pohodě. Operace se zubama je pro mamku něco bléééé, já si to zatím neumím představit. Tak ho pozdravujte.
Taky je dobře, že se vám začíná rýsovat to bydlení. To bude rozdíl, z třetího patra k zemi, co? Jak jsou na tom ty byty se světlem?
Po lipech se mamka podívá, ale včera jsem jí udělala radost. Když jsem ještě jedla jogurty, snesla jsem jen bílé. teď už nechci ani bílé, jak už víte, ale včera jsem s ohromnou chutí sežrala mamce jahodový Danio. A řekla jsem jí, že příště si dám zase.
Tak ahoj
Verunka zrzečka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.01.05 09:47

Ahoj všichni,
nějak se tento týden nemůžu dostat k počítači. Včera nám taťka odjel na celý víkend do Německa. Tak jsem se těšila, že si užiju celý večer na chatu a u deníčků. No a dneska až dopíšu komentář a umyju nádobí, odjíždíme k babičce. Kluziště je prý v provozu, spousta sněhu taky, tak ukážu Filípkovi smrťák, kde jsme zamlada sáňkovali.
No, takže jsem večer usnula s dětmi a žádný počítač se nekonal:-((. Noc nic moc (to byl ale nápad dovolit jim spát se mnou v ložnici - celou noc po mně nějaké dítě lezlo, aby mi bylo co nejblíž). Teď už jsem konečně vzhůru.

Ve středu jsme byli s Filípkem u zápisu do školy. Škola je moc pěkná, paní ředitelka právě odešla do důchodu a od února má nastoupit nový ředitel, tak uvidíme. Filda byl zklamaný, prý se ho ptali na málo věcí. Třeba ho paní učitelka nechtěla vyzkoušet z násobilky, prý má ještě čas. Místo toho se ho ptala, co má jakou barvu (to by bylo spíš pro Verču), kolik je 5+2 kuliček na počítadle (Filda chtěl sčítat dvojciferná, ale na to má prý taky ještě čas). Zato jí odvykládal bezchyby celé Kuřátko a obilí, i s pěkným přednesem - za to by prý dostal jedničku s hvězdičkou. Verunka šla s námi, celou dobu si povídala pro sebe, ale když se jí paní učitelka zeptala, jak se jmenuje a kolik má roků, mlčela jak zařezaná :-).
Zápis jsme oslavili pohárem a Verča dostala žihadlo proti žloutence (konečně).
A když už jsme byli v místě, zkontrolovali jsme i, jak nám pokračuje byteček: naše první patro je hotové a už mají bez stropů i druhé patro.

Tak to je pro středu všechno, pátek napíšu zvlášť, ať se to líp čte.

Ahoj osiřelí Jana, Verča, Filípek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.01.05 09:55

Pokračování:
Ještě jsem zapomněla napsat, že Fildovi v úterý vytrhli další zub. Bylo by třeba dát ven dva, ale paní doktorka ho prý nechtěla traumatizovat. Po hysterické předvánoční scéně mu tentokrát nabídla injekci, ale Filda si ji nevzal. Pak si nechal ode mě koupit kindervájo za statečnost, až večer mě taťka informoval, jak to doopravdy bylo :-))).

A teď už Verča:
Ahoj kamarádi, tak mě mamka včera vzala do cvičení. Jmenuje se Sportík a je pro děti od 1,5 do 4 let. Šly jsme i s mou kamarádkou Adélkou a její maminkou. Docela se mi tam líbilo, Napřed byly říkanky (Žába leze po žebříku natahuje elektriku apod). Ty jsem povětšinou znala, takže mě to bavilo. Pak nám maminky přes celou tělocvičnu udělaly opičí dráhy ze švédských beden - byly měkké, koženkové, spojovatelné zuchými zipy - to mamka neznala. A to mě bavilo. Nejlepší byl skákací hrad a takové ty lana u zdi spojené do čtverečků (bývá to na dětských hřištích). Šplhala jsem jak o závod (opravdu to brala spíš na čas než na kvalitu) a skoro všechny části končily klouzačkou - supééér.
Příští pátek jdeme zas.
A teď už mamku nenecháme psát, tak se s váma musí rozloučit.
Mějte se, ozveme se zítra večer.

Verča zrzečka

P.S. Copak je se Stáňou? Bude deníček

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.01.05 10:23

Stáňa se tu včera mihla - byla chvilku připojená. Takže žije a deníček asi bude. Uvidíme, co dnes
 Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 29.01.05 19:48

Ahojky Filutové

Konečně se ozýváme i my. Dříve jsme se k počítači nedostali, protože si nejdřív mamka angínovala a pak si zase odjela s tátou a Filipem na hory.
Tak si představte tu největší drzost mě nechat doma s babičkou. Byl jsem sice hodnej, páč mě babička vzala mašinkou (metrem) do restaurace na jídlo a taky jsem mohl spát u ní v pokoji ale byl jsem tu jinak sám:o( Výmluvy typu, že nejdřív se naučí lyžovat Filip a pak teprve já neberu, jsem přece kluk šikovnej a naučil bych se to taky:))
Moc jsem se na všechny těšil a s babičkou jsme je už vyhlíželi z okna, měl jsem obrovskou radost když jsem je viděl a pak když přišla mamka nahoru, tak jsem jí skočil okolo krku a pořádně tisknul k sobě (to bylo tak krásný - pozn. mamky). A když šla druhý den nakoupit, tak jsem jí nechtěl nechat odejít, protože jsem se bál, že se zase nevrátí:o)

Snížek nám napadl i tady a tak jsme se všichni vydali na koulovačku, to bylo supeeer. A pak odpoledne jsme šli sáňkovat, no to byla taky paráda:)) Filda jezdil na bobech a já na sáňkách s mamkou. Taťka mě teda pouštěl i samotnýho ale to jsem si dal do zubů:)) Sněhuláčka maličkýho jsme postavali kousek od baráku a byl teda stejně velkej jako já.

S mluvou se to pomalu ale jistě lepší, opakuju po ostatních sám jako opička:) A tak se rychle učím např. tyvado, prdel apod. Jinak mě hodně taky učí bráška, ukazuje mi v knížkách (ty miluju) různé obrázky a říká co to je. Je to takový můj osobní učitel:))

Jdu se dívat s bráškou na Andyho, tak sem pustím na chvilku mamku:

Na horách bylo krásně. I když se mi po Davídkovi vždycky na chvilku zastesklo, tak jsme si to jinak užili. Davídek byl poprvé bez nás sám a zvládnul to na jedničku. Filip se na lyžování těšil a naučil se to poměrně rychle. Poprvé co stál na lyžích tak padal asi každý dva metry ale postupně jel z kopce líp a líp až to zvládnul bez padání. Docela dlouho nám nešla natrénovat jízda na vleku, takže musel jezdit s dospělákem ale poslední den se to už taky naučil. Pak byl pan nejchytřejší a dělal že umí všechno. Chtěla jsem s ním trénovat ještě zatáčení, brždění ale dle něho už toho uměl dost:) Asi by bylo lepší ho dát do školičky aby se zdokonalil a mohl pak s námi i na nějaké ty větší kopečky:) Ale příště by jsme rádi vzali i Davídka a budeme učit znovu.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení. Filipovi to horské prostředí prospělo, páč jsem ho tam neslyšela kašlat.

Užívejte si snížku dokud to jde.
Ahojky David s mamkou Evou

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 31.01.05 10:21

Nazdárek!

Tady už to (zřejmě v očekávání nového deníčku) moc nežije, tak vám jenom chci nahlásit, že ta hnusná nemoc už je pryč! Sice ještě kašlu a smrkám, ale nakažlivá už podle doktorky nejsem, hurrráááá!

Doufám, že tohle byla pro letošek poslední nemoc v našem deníčku, HOWGH!

Pa, Viki

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.01.05 18:58

Ahoj Viki,
tak už sis zvykla na pražské ovzduší?
Měj se a užívej si zdraví.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.01.05 19:17

Ahoj všichni,
tak už jsme zpátky od babičky. Nakonec jsme zůstali až do pondělka. Filda nešel do školky, ale rovnou k prababičce na klavír, a já, tentokrát s MAMKOU na Hvězdičky. To je ten dětskomaminkovský klub, kam chodíme s tetou Sylvou, když je mamka v práci. Ale dneska se rozdávalo vysvědčení, takže jsem měla mamku pro sebe!!!

Mamka si naivně myslela, že když bude spát u babičky, nebude čekat na taťku (předpokládaný návrat z Kolína (nad Rýnem) ve 3 ráno). Tak to se spletla, byla, a ještě víc. Doma by v ty 3 taťku uviděla, ale takhle se musela dožadovat sms, že dorazil v pořádku. (Při té ruské ruletě na silnicích jsem poslední dobou opravdu nervózní, když někam jede, pozn. m).

Ale tatínek se nám v pořádku vrátil, a představte si, že do toho kamaráda, jehož autem jeli, dneska napálila sanitka. To je tak, když někdo po 1000km a probdělé noci vyrazí do městského provozu. Naštěstí je v pořádku, s autem je to horší.

Taťka nám dovezl spoustu drobnůstek (a sobě snad i vědomostí), ale už je zase fuč. Tentokrát jen na tréninku.

U babičky bylo super. Filda s mamkou byli bruslit - cena pro dospělého a dítě na 2,5 hod 15,–Kč!!!!! Sice zaslechli nějaké poznámky o lonťácích, ale přešli je mlčením. Je fakt, že mamka už v Brně bydlí stejně dlouho jako tam, kde se narodila.
Já jsem bobovala a sáňkovala a nejlepší byl nedělní večer. Filip dostal od babičky reflexní baterku a byla diskoška. Děda dělal neony, mamka zapla na plný pecky Cher a už to jelo. Brácha se zatím nejevil moc jako tanečník, ale když mu mamka zakázala výskoky a skluzy a přinutila ho mít nohy na zemi a jen se pohupovat v bocích, docela to šlo. Místy fakt chytal rytmus :-)).
Já jsem objevila kouzlo ploužáků a přiklíšťovala jsem se k mamince na celou tu hoďku a půl. Musím přiznat, že mamka se po výkonu musela osprchovat. Mých 14kg je asi cítit:-))

A zazněly i nějaké výroky: Když chtěl děda, abych mu půjčila mamku, prý je taky jeho, stroze jsem mu odvětila - Ty máš babičku!! Ale za chvilku už jsem říkala mamce: Mami, zavolej dědu, ať mě jde pomuchlovat.

Prostě měli jsme se perfektně a hlavně mamka nemusela vůbec nic dělat, jen odpočívat.

Tak pa,
Zdraví vás Verča zrzečka

 
Anonymní  31.01.05 20:24

Ahojky,
hlásím se vám ze sousedovic počítače,jsme bohužel na chvíli bez připojení, takže nemůžeme reagovat,ani nemám čas přečíst co je u vás nového.Takže se mějte, jdu odeslat deníček a napíšeme hned,jak to jen bude možné.
Ahoj nepřihlášená Stáňa a spol.

Vložit nový komentář