Filutové z Chytrálkova - Verunčino babí léto

Rodičovství

Verunka píše: Milí Filutové a všichni ostatní, tak nám zlátne podzim, chladnou rána a na nás vyšla řada s novým deníčkem. Podzim se u nás projevil tak, že mamka vyfoukla skákací hrad a dvakrát týdně mě vozí na celý den k babičce. Prý chodí do práce. Víte, co to znamená? Že ji zhruba od 9 do půl paté nevidím a když se objeví, je docela nervní a tváří se, že potřebuje odpočinek.

Taky nás vždycky v předvečer té práce uspává taťka, aby se mamka mohla připravit ? a to mě teda rozhodně nebaví (a dávám to dost najevo). A když brácha zjistil, že lze protestovat, připojuje se vehementně ke mně. Není nám to moc platné, ale my chceme usínat s mamkou. Tátu mám taky moc ráda, dokonce se ze mě poslední dobou stává stíhačka ? potřebuju ho pořád monitorovat. Nechci, aby mě choval, jen potřebuju vidět, že je nablízku. Vlastně potřebuju vedle sebe mamku i taťku. Nějaký mamka v ložnici, taťka v obýváku nebo mamka kecá s kamarádkami, taťka o 20 metrů dál, to neexistuje. Já je chci oba u sebe!!!!!

Ještě jsem vám nenapsala, že taťka se svým týmem už vypadl z play-off, takže ho máme až do jara pro sebe. Mimochodem, skončili v extralize čtvrtí. To máme taťku šikulku, co? :-)
Včera jsme si užívali babího léta. Bylo nádherně, tak jsme jeli odpoledne na projížďku parníkem a pak na procházku kolem přehrady. Bylo to super. Já jsem ještě na žádné lodi nebyla, tak jsem musela všechno okouknout. Taťka říkal, že když jel poprvé Filda, řval jak tur, držel se jako klíště a na horní palubu nevystrčil nos. To já jsem jiná námořnice!!!
A kdybyste viděli tu vodu! Nechápu, jak může někdo říkat, že je v Brněnské přehradě hnusná voda. To vám byla krása! Ta voda se ve sluníčku leskla jako drahokamy, vlnky házely odlesky všude kolem, prostě jedna smaragdová nádhera. Já jsem zatím viděla vždycky jen průhlednou vodu, ale takováhle zelená, to má fakt něco do sebe. Lidi sedící za námi teda dost brblali, jaký to bývalo dřív a dneska se do toho nedá vlézt, ale z parníku se nám to s mamkou dost líbilo. Jediný, co mi na té lodi vadilo, bylo, že tam nebyly kamínky, který bych mohla házet do vody. Ale taťka mi to vynahradil u břehu, nasbírali jsme si zásoby a žbluňkali jsme o
106. Pak nám chtěl taťka ukázat, jak háže žabku. Jenže to netušil, že se za keřem, přes který ten kámen letěl opalují dva milenci. Pán už byl trošku v letech a pro létající žabičky neměl pochopení. Slečna se bráchovi líbila.
Okolo přehrady jsem jela na motorce, fičela jsem jako vítr, do kopečka mě Filípek tlačil a dokonce mě nesrazil ani žádný cyklista.

A teď k mým oblíbeným činnostem. Mluvím pořád a stále a vede věta KDE JE?? To se třeba padesátkrát zeptám Kde je táta? Občas mi někdo odpoví, většinou si ale po desáté otázce musím odpovídat sama. Nedávno jsem se takhle mamky ptala hodinu před usnutím, myslím, že mamka usnula dřív :-). Když se zrovna na nic neptám, opakuju si, co jsem ten den zažila. Taky pořád všem dávám babu, a to s pořádnou herdou do zad. A moc ráda si čistím zuby, vždycky, když přijdu do koupelny, křičím PATU!! (pastu). Mamka mi jí moc nedopřává. Možná, kdyby mi jednou dala normální dávku, vystačilo by mi to na celý den.
Začala jsem si zpívat, nejraději mám Toč kolotoč (červený šátečku kolem se toč, pozn. mamky), Halí belí zpíváme v mojí verzi: Halí belí, Petr v zelí a Ondrášek v petrželi, teta Sylva, teta Sylva. (pro neznalé, ti jsou ze Špuntíků).
A taky ráda utíkám. To začnu křičet UTÍKÁM a zdrhám mamce. Třeba přes Českou, Náměstí Svobody až k nádraží. A to musí monitorovat mamka mě, abych se jí mezi těmi davy nezaběhla.

Milí kamarádi, těším se, že vás všechny uvidím 3.10 na srazíku a společně si zalumpačíme.
Napište mi, jak vytáčíte své rodiče a jak se na vás ten podzim projevuje.

A přejeme všechno nejlepší tetě Ditě Bublině a Edenušce ke krásné sestřičce.

Verunka zrzečka (stále ještě 22m)

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.09.04 22:01

ahojky Filuti
když tak všichni přidáváte své slovní perličky, tak se musím přiznat, že dnes mám komunikativní den, tudíž se snažím vyslovovat česky.
Ráno jsem z lednice vyhrábla krabičku masoxu, která mě už dlouho láká. Zatím mi ji máma vždy nekompromisně sebrala a řekla, že to neeee, to je fuj. Dneska to se mnou začala rozebírat, že tohle se nepapá. Jenže já ji viděla, když kostičky rozbalovala, vypadaly jako čokoládička a pak z toho byla mňamózní taťkova polívčička. Tak jsem dnes řekla první souvislé souvětí: Mami, dej, to se papá.
Máma oponovala: Ano papá, ale nejdřív to musí být heiß - uvařené. Tak jsem šáhla na kostičku, oznámila jsem: Už je hais, sykla nad spáleným prstíkem a pak jsem začala kostičku rozbalovat s různým škubáním a oklepáváním ruky, jako když máma loupe horké brambory ve šlupce. Na pokusy mi to sebrat jsem reagovala výkřiky: heiß, papat, dej. Tak máma nevydržela a rezignovala, prý ať si koštnu, že mi přejde chuť. No koštla jsem si: žvýkat se to moc nedá, ale olizovat tyhle kostičky je mnohem lepší než vylízávat máminu slánku. A že to já ráda.
No a ode dneška zmizel masox z obsahu ledničky, ach jo, co budu dělat. Nakonec se snad budu muset naučit, jak se otevírají konzervy otvírákem - máme tam totiž několik sardinek, které tolik miluji.

Dále jsem si už všimla, že se naši snaží, abych místo komunikace opakovala slova. To mi přijde stupidní, takže na každou větu začínající slovy Řekni mi… reaguji atumatickým NE a velmi nepřívětivým výrazem. Stejně reaguji na věty Co je to? a Jak dělá?
Momentálně se nacházím pod velkým psychickým nátlakem, i bratr mě zradil. Já si s ním tak ráda hraju, on se mnou snad taky, ale máma prohlásila, že dokud na něj nebudu umět zavolat, tak dolů se svého patra nesejde a mordovat mě nezačne. Už jsem zkoušela volat íííjeee, báááá (jako na balon, na věci, které spadnou a udělají báác, na strašení místo baf). Asi dvakrát se mi podařílo Ípé - to mi uznali, ale že prý se mám víc snažit, zkusila jsem i Babí - proč ne, když na to krom babiček reaguje i máma a táta - ale s Filipem to ani nehnulo. No tak každý den zkouším, které slabiky budou ty pravé a naši včetně brášky je uznají jako správné pojmenování
Akorát předevčírem jsem bráchu označila za TakyJoko a to mi uznala máma, jinak nikdo :-))). Moje zlatá maminka tvrdila, že je to neandrtálsky správně a tudíž musel Filip slézt a házet si balonem. Což bylo žůžo a ňuňů.
Jak vidíte, moje mluvící pokroky jsou sice s vašimi nesrovnatelné, ale užiju si dost srandy. :-)))
Jo a jsem vzorně vychovaný psík: na požádání Dones nebo Přines dopravím k mámě ukradené baterky z ovladačů, zapalovač, ovladač, bačkory, tričko nebo mikinu, lžičku nebo vidličku, skleničku, pokličku - zkrátka, co si řekne - u některých věcí i vím rozdíl mezi např. červenou mikinou a modrým trikem - což třeba táta neumí. Přinese mámě triko místo mikiny, protože nepostřehl barevnost :-) Ale veškerá moje reakce je buď v grimasách nebo v jednoduchém Nee, Jooo, Nenííí, Tadyiii a Taaaam.

Tak jsem mámu nenechala dopsat, až teď večer. No a s masoxem to dopadlo tak, že to olíznutí mi pěkně rozbouřilo bříško, takže následná svačinka šla ven vrchem, což mi ovšem nebránilo v pokusech dostat se k dalším podobným kostičkám - jsem nepoučitelná. Žehličku taky vždycky po zapnutí kontroluju prstíkem, zda je skutečně horká
No nic, už jsem konečně nachystána na spaní, tak se mějte hezky, já se brzy ozvu.

Johanka

p.s. Verunko, závidím ti klavír doma, výlet parníkem, házení šutrů do vody a tátu častěji doma. Nezávidím ti ty odlučky od mámy, ale zase si říkám, že možná u babičky se dá lépe zlobit, ne?

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.09.04 09:22

Ahoj Joko,
ten masox, to muselo být pošušňáníčko, hned bych taky zkusila. Ono si to bříško zvykne. Já do ledničky nedosáhnu, je moc vysoko. Ale večer jsem objevila citron, co si mamka dávala do čaje, a taky to nebylo špatný. Sice jsem se po každým olíznutí pěkně šklebila, ale rozhodně mě to neodradilo.
A pejska si ze mě dělá Filípek a moc ho to baví. To je pořád: Verčo, přines, podej, odnes. Ale taky si se mnou pěkně hraje s balonem, to zas jo.

P.S. Klavír ještě pořád nedovezli, tak mamka možná stihne i tu ložnici vymalovat, A u babičky já nezlobím, to si schovávám až pro mamku. Tu dokážu vytočit mnohem líp:-)

Verča

Tak teď Verča prohlásila Táta zlobí mamku? Tak nevím, jestli zaregistrovala, jak pomlouváme se segrou chlapy? Asi jo. Už si budu muset dávat pozor na jazyk i před ní.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.09.04 09:46

Chichichi, no to si piš, že jo. Zaplaťpámbů, že Joko nekomunikuje, to by se Standa dozvěděl věcí :-))))
Teď tu vyšlo mnoho velmi zasvěcených článečků o výchově, ale bohužel nikde jsem nenašla, jak vychovat malého bonzáčka. :-))) Ale ještě pořád na tom nejseš tak zle, teď jsem si uvědomila, že kdysi pronesená zřetelná Johančí věta Tati šabiju bude mít taky původ v domácích drbech - lepší bonzáček než malý vrah :-))))).

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.09.04 10:48

Tak to musím přidat jednu od Filipa. Když u nás hlídá tchýně a Verunka usne, popadne ji uklízecí mánie. Na moje doporučení, aby si sedla a přečetla nějaký časopis nedá. Uklízí tím stylem, že umyje nádobí, vynese odpadky, sběr (jednou se sběrem vyhodila i kosmetiku, co jsem tam měla nachystanou pro Sylvu), sesbírá všecko po bytě, co se jí nezdá, na hromadu JANO, PŘEBER SI, a párkrát mi už taky vyhodila kytku (v květináči), která se jí zdála uschlá. To se mnou hodně zamávalo, ať si umývá nádobí, ale moje kytky mi vyhazovat nebude ani kdyby byly celé potažené plísní!!!
Takhle nějak jsem to vylíčila Sylvě do telefonu. Samozřejmě jsem si neuvědomila, že Filda je v pokojíčku jedno velké ucho.
Hned druhý den u babičky (naštěstí u toho byl Hynek a ne já) si dal ruce v bok a zvonivě prohlásil: Babi, můžeš u nás umývat nádobí, ale kytky mamce teda vyhazovat nebudeš!!!
Efekt to mělo, asi 3 měsíce u nás babička na nic nesáhla. Teď už zase umyla nádobí…

Ať žijí naši bonzáčci!!

P.S. Co říkal táta na Tati šabiju?? :-)

Jana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 21.09.04 20:51

Ahoj Verunko a ostatní Filuťáci!

Když tak píšete o nových dovednostech, musím se přidat. Já jsem se pěkně po hlavě vrhnul do úkolů pro svůj třetí rok a výsledek je to, že

  1. konečně umím pít z hrnečku místo z lahve (mamka lituje, že jsem nezačal o chvíli dřív, protože minulý týden koupila Háně novou velkou láhev, přitom teď se ta moje uvolnila). Ten hrneček je vlastně takový kelímek s hubičkou, poslední z pěti, které na mě mamka čas od času zkoušela a já je nechtěl. S taťkou na výletě jsem vypil celou limču přímo ze skleničky, jen jsem se trošku pobryndal.
  2. několikrát po sobě jsem se nepočůral při odpoledním spaní, mamka tvrdí, že je to tím, že už před usnutím nelemtám z láhve. Takže bilance posledních dní je plína jen na noc. Na výletě jsem měl sice taky plínu, ale vrátil jsem se suchý.
  3. krmení ? nabírám si na lžičku a papám, ovšem musím přiznat, že mi to dost padá.
  4. Naučil jsem se, jak se jmenujou táta, děda, babička, bratranec (i příjmení), takže táta je Péťa Jabeč a já už nejsem Puk, ale Jabeček (=Vrabeček):o)
  5. několikrát jsem si sám svlíknul kalhoty a slipy a zase oblíknul, ale někdy mi to prostě nejde a nejde.

V neděli jsem jel s tatínkem a známými na výlet na posázavskou stezku, nadchla mě cesta mašinkou, takže jsem byl vzorný, kromě zmíněné suché plínky a limčy ze skleničky byl největším zážitkem vodník, co jsem mu chtěl sebrat rybičky :o) Jo a chvíli před odjezdem jsem se doma pověsil na závěsy v obýváku a celá konzole mi sletěla na hlavu, takže taťka musel sádrovat a spravovat (samozřejmě ne mou hlavu, ta to přežila bez úhony, ale tu zeď, ze které se to vyrvalo) a hrozně nadával.

Mluvení je lepší každým dnem, mamka už ani nestíhá zapisovat moje nová slova, prostě už řeknu skoro všechno (i když do složitých vět se zatím moc nepouštím). Tuhle nějak táta dlouho nešel tak říkala kde je ten táta a já jsem říkal šaká! šaká! Mamka nemohla pochopit, co to je ? čeká? smrká? štěká? Né, bylo to SAKRA, to říkala mamka den před tím a já si to moc dobře pamatoval!

Tak čus Jíra

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.09.04 21:32

Ahoj Jíro,
to seš teda borec, co už všecko umíš. A že je to z hrnku mnohem lepší než z lahve? Teď už můžeš ochutnávat, co pijou vaši. Mně naposled dost zachutnalo mamčino kafe.
Ale divím se ti, že se chceš sám svlíkat a oblíkat. Mě to bavilo tak před půl rokem. Teď se radši nechám obsluhovat. Je pravda, že mamce se to moc nelíbí, a naše každodenní scénky začínají být dost zábavné - Já stojím u nočníku a křičím KAKA, mamka - sundej si gatě, já MAMKA GATĚ SUNDÁ. Končí to buď jednou přes zadek, nebo nevydržím a sundám - ale to už jsou kalhotky mokrý, nebo nevydrží mamka a sundá - ale to se stává čím dál míň. Dnešní bilance jsou patery kalhotky.

Šaká! je dost dobrý. Taky bych si to mohla přidat do rejstříku. Z mých slov je nejoblíbenější PIČICA - tj. čepice. Fildovi se to tak líbí, že si to zařadil do rejstříku pro změnu on. A děsně se u toho řehtá. A já nechápu, proč za to on dostává vynadaný a já to říkat můžu.

ahoj Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.09.04 22:01

Nazdárek filůtkové!!!

Tak jsem se vám celý minulý týden neozval,jsme prostě samá práce :-) Teda já osobně mám nejvíc práce s tím, jak přesvědčit všechny přítomné o tom, kdo je u nás doma pánem,ale poslední dobou nad vládnutím semtam ztrácím kontrolu a to mě potom hodně hodně vzteká. Tudíž kromě klínonádorování ala Johanka, nejvíce vhodné ve chvílích tipu mamka potřebuje nutně dovařit oběd, mamka telefonuje,mamka nese dvě tašky, vytáčím rodiče ve chvílích, kdy si pevně stojím za svým názorem a nehodlám ustoupit ani o pidikousíček :-) Před rokem jsem s tím vystačil bez problémů,ale poslední dobou se mamka pěkně vybarvila a chová se stejně tvrdohlavě jako já a hloupě si trvá na svém, bohužel její fyzická převaha je zatím zřejmá a tak prostě nemám šanci :-(
Ovšem stoprocentně sbírám vytáčecí body s mým kakáním do slipů, já to do nočníku prostě dělat nebudu a nebudu,v tom mám prostě jasno.Mamka už je ze mě absolutně zoufalá, veškeré pokusy o mou převýchovu se míjí účinkem, doufám že se tady nenajde některá ošklivá teta s radami jak na mě!!!
Jinak mamka má momentálně víc práce než obvykle, naše babička odjela na dovolenou, ho ho, vyhlašuju soutěž, kam si myslíte, že asi tak může jet na dovolenou naše hyperaktivní důchodkyně,v:,–(ím se že to nikdo neuhodnete :-)) A protože babička si dovolenkuje a dědeček se sice o zahrádku stará,ale metráky úrody jaksi zpracovávat nestíhá, stačili jsme minulý týden sníst,rozdat a zpracovat kamion jablek, několi kýblů ostružin, okurky na salát už nikdo nemůže ani vidět a momentálně se na nás valí tuny rajčat, prostě mamka pracuje jako divá :-))
Verunko,tobě závidím takový prima výlet na parníku, to muselo být něco, já ještě nikdy nejel.Tvou zálibu v kamínkování rovněž chápu, já chci každý den na procházku do parku, tam jsou kamínků hory,akorát tuhle sobotu se u mého oblíbeného rybníčku sešla spousta lidí a studenti tam pouštěli po vodě svá umělecká díla, prý plovoucí obrazy či co, no ne že by ty rozkošný barevný nesmysly na prkýnkách nebyly krásný,ale kamínky jsem na ně házet nesměl a to mě dost vadilo.

Tak ahoj všichni, mějte se krásně a těšíme se na ten srazík, snad do té doby neonemocníme, začínáme všichni podezřele posmrkávat a pokašlávat, holt podzim je prevít :-(

A taky posíláme obrovskou gratulaci do Francie pro Edenušku a celou její rodinu,moc jim tu malou sestřičku přejeme, snad nám Eden časem napíše jaké to je, mít doma miminko, já bych ho taky chtěl,ale prý si o něm mám nechat zdát.

Ahoj Vojta a spol.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.09.04 22:25

Taťka skromně mlčel, ta domácí zamýšlená vražda se týkala takových těch vtipných ponožek typu: sedí jeden a voblíká se: Jéé zlomily se mi ponožky, pujč mi svoje. Druhý ukáže do kouta: jistě, támhle stojej. Jedna takováto byla zamotána do Johančího vypraného, vyžehleného a v té době už řádně provoněného prádla, bléééé. Johanka se ke mně přidala, když našla druhou z páru u sebe pod postelí. Na obranu taťky musím dodat, že tam ji asi těžko uklidil on. Holt u nás jsou ponožky cestovatelky.
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.09.04 22:37

Ahoj holky,

kromě toho, že plně chápu Johanky NE na blbé rodičovské otázky, Vojta nám zá:,–(ně na všechno odpovídá „já nevim“, musím reagovat na bonzáčky a vůbec na opakování všech „vhodných“ slov.
U nás už je to vážně síla,sice se snažíme zkorigovat si slovník,ale to dítě někdy slyší až za tři rohy.Navíc Terezka přes veškěré zákazy Vojtu ještě navádí a má z toho obrovskou bžundu. Takže Vojta běžně na Terču volá „Terezko, nezlob, dostaneš na pr…!“, maminka nebo tatínek zlobí zcela běžně, navíc jsem ošklivá, taky baba Jaga, potvora a opice a tuhle když mě opusinkovával, něžně mi řekl „maminko,ty jsi jako prase“ :-) Když ho volám, dozvím se, že „nemá čas“ a „počkej,přídu za chvíli“, případně „nemůžu, mám plný ruce“. Od Terezky pochytil slova jako debil, blbeček - to umí obzvláště pěkně nahlas a zřetelně, všechno je hustý a prča. Nedávno jsem myla nádobí a Vojta na mě volal „maminko,nedělej kraviny!“, kopnul do mě „aby byla legrace“ a štípal mě do tváře „protože to je dům“. Taky na mě venku na procházce pokřikoval „počkej,nezlob, nebo tě zbiju!“ a vrcholem bylo „mámo,ty vole!“, když jsem protestovala že ty vole se neříká, dostalo se mi rychlé odpovědi „to se žíká, maminka to taky žíká“ :-))))
Jistě chápete že se s Vojtou vážně nenudíme, nejhorší je, že se v duchu válíme po zemi smíchem,pokud tedy něco tak prima nepronese před davem cizích lidí, to mě spíš polévá pot, ale naštěstí mu cizí lidé moc nerozumí, zatím :-) Snažím se vysvětlovat že to a to se neříká,ale úspěch samozřejmě nula, takže většinou děláme že jsme nic neslyšeli, hlavně když se Vojta snaží cíleně provokovat.
Nejsem sice schopná si všechny tyhle Vojtovo výroky zapisovat,ale když to napíšu sem, mám to vlastně dobře uložený :-)))

Ahojky Stᡡna (blbne mi klávesnice a háček nad n prostě nedostanu :-( )

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.09.04 22:57

Ahoj Filutové,
tak nám to tu nějak umírá, co? Moc by mě zajímalo, jak se mají naši nepisálci. Nebo si všechno schováváte ústně na srazík? Teď, když už krásné počásko skončilo, byste mohli mamky občas pustit k počítači :-)

Já se mám pořád stejně, tj. rýma a kašel setrvalý stav. Jenom naše milovaná paní doktorka, ke které jsme loni přešli, nám odchází do důchodu. Zítra se od ní nechám naposledy poslechnout (mamce se ten kašel nezdá) a dám jí kytičku - je tam poslední den.

Dneska nám tady lilo jako z konve, a tak mamce v práci ani nebylo líto, že není se mnou na písku. A ani nemáme žádné nové zážitky, jestli je někdo má, tak je to děda s babičkou :-). Ti se dneska podíleli na mé výchově. Zážitkem ale je doprava v Brně tento týden. Někdo prý řekl, že některé státy mají moře, ČR má strojírenský veletrh. V tom případě jim to moře nezávidím ani trošičku. Ty kvanta aut a zácpy, to je teda něco. Včas se nedá dojet vůbec nikam, leda tak s tříčtvrtěho­dinovou rezervou. A tramvaj k nám domů bohužel nezajíždí, i když i ty měly tentokrát zpoždění. Včera parkovalo u výstaviště 9000 aut! A já to dýchám. No divíte se, že pořád musím něco inhalovat?

Radši si přestanu stěžovat a jdeme spát. Mamku dneska ta práce, pak Filípkova angličtina a ještě bruslení a vše v těch zácpách nějak zmohlo.

Dobrou noc
Verča zrzečka

P.S.
Ať se vám o mně zdá a něco mi napíšete :-)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 24.09.04 20:15

Ahojky,

Verunko ? ?pičica? je taky super, já jsem té své začal říkat ?bičička? :o) Jo a pití od našich už dostávám ochutnat dávno, nejradši od táty pivo (to piju z pulitru snad už od narození :o) a od mamky lžičkou ?kafíšto?.
Jo a já zase říkám ?toto je toto je? (=co to je) a mamka mi musí donekonečna odpovídat a vysvětlovat :O) Ale já jsem učenlivý a všechno si hezky pamatuju.

Vojto ? a kamže jela na dovolenou tvoje babička? Do Himalájí? Jestli ne, tak se dám poddat :o)

Jinak já jsem poslední dobou dopoledne hrozně hodný chlapeček, v půl deváté dosnídám, pak zasednu na gauč a koukám se na ?kolku? (=kouzelná školka). To vydržím v pohodě celou půlhodinu, takže dle Hančiny nálady mamka honem vaří nebo cosi kutí v kuchyni.

Abych oproti vám nebyl pozadu, tak jsem začal chodit na cvičení - v pondělí odpoledne do sokola na cvičení malých dětí. Byl jsem zatím dvakrát, ale poprvé jsme byli jen dva a podruhé tři, tak jsem se zas až tak nezapojil. Poprvé mi byl půjčen míč (duhový dozelena, ostatní jsou trochu jinak barevné), já si ho bezpečně poznám a pokaždé trvám na tom, abych měl přesně tenhle a běda, když se ho dotkne někdo jiný, to se vzteky neznám! Nejvíc mě zaujaly pánské záchody, tak mě mamka nebo babička (podle toho kdo se mnou zrovna jde) musí aspoň dvakrát dát vyčůrat ?e-e na pány? :o)

Papa Jíra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.04 11:25

Ahojky Jíro,
skoro jsi se trefil, naše si babi právě ničí svoje nemocný kolena v rumunských horách :-)

jinak to cvičení ti závidím,já ho měl taky slíbené a k tomu ještě malování, jenomže maminka trvá na tom, že pokakánky tam nechtěj,ach jo :-(

Měj se hezky, pozdravuj Haničku a užijte si prima propršený víkendík.
Nepřihlášený Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.09.04 12:36

Stáňo, stále máte v PC Trojana, ten blbnoucí háček je jeden z příznaků, navrch mi minulý týden zase přišel roztomilý majlík (mám ho schován, až si zasichruju ochranu, zkusím se podívat, co je to za svinstvo, třeba ti to pomůže)

Jinak jsme se dlouho neozvaly, od předvčíra zase vypadl kabel, nějak to tu stále zlobí. Jdu dohánět čtivo.

pa

Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.09.04 16:53

Ahoooooj, Filutové,

tak se krátce hlásíme, že jsme s taťkou a mamkou dorazili dneska v poledne od moře a chceme zase zpátky, fuj, tady je zima!!!

Dovolená na mě měla přímo zázračný vliv - po totálním bojkotu nočníku a záchodu chodím teď už všude na záchod a kalhotky jsou suchýýýý!

Zážitky vám popíšu někdy v nejbližších dnech, mamka toho má dneska nějak dost :))), a prosím prosím, kdy a kde je tedy ten srazík, ať to tady nemusíme hledat…

Předem díky moc a papapa,
námořnice, cestovatelka a dobrodružka (fuj, jako soudružka :) Viki

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.09.04 20:29

Ahoj Viki,
ten srazík najdeš přímo pod deníčkama. Má název Obr srazík bude. Je 3.10 v Praze 9 Rajská zahrada…
K moři bych se taky jela ohřát hned. Mě ta zima tak rozhodila a nachladila, že o suchých kalhotkách si mamka může nechat jenom zdát. Už třikrát jsem se počurala při poledním spánku (přitom už spím po-o pěkně dlouho bez plínek) a do kalhotek cvrknu kapičku skoro pokaždý. Jo a včera a předvčerejškem jsem se do kalhotek i pokakala - tímto zdravím Vojtu. To se mi taky ještě nikdy nestalo.

Těším se na tebe, Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.09.04 16:23

Ivo,
vyšel i nový deníček, ale dost věcí je i ve starém, jukni tam.
Jinak paní provozní z taverny byla dost nepříjemná a cokoli mi slíbil ten sympatický mládenec, ona hned vzápětí dalším telefonem popřela. Tady sice není hospoda, ale děcka si tam užijou. A my jsme vynalézavé :-))).
Jo a znovu vyplul starý nápad uspořádat drbárnu bez dětí :-))), domluvíme se tam.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.09.04 16:32

Nazdárek,
přicházím s dalším senza nápadem na rošťárnu, hlavně pro nočníkové bratry a sestry. Je dobré celé dopoledne i přes oběd mamku otravovat do nepříčetna a honit ji a cvičit na ní jak na trampolíně. To vám zaručí, že si půjde po obědě zdřímnout s váma. No a pak je důležité se vzbudit o chvilku dřív a hezky samostatně se jít vyčůrat na nočníček. Ten ovšem poté neponesete vylít na záchod, ne ne - žádné mávání čůránkám nebude. Ten potichu přinesete mámě do postele a pak se začnete v těch čůránkách umývat, nejlépe od hlavy. Akorát prosím neopakujte mou chybu, hodně jsem cákala - to by nevadilo tolik, ale pár kapek dopadlo i na mamku a vzbudilo ji. A bylo po legraci. Ale výprasku jsem ušla, mamka měla černé svědomí, že přes den chrápe a že jí moje vstávání neprobralo. Tak co? Líbí se vám?
Ahoj
Johanka - nočníková plavkyně.

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 26.09.04 17:07

Ahoj všichni,

rychle vás všechny zdravím z náhradního počítače :-), ani jsem nic nečetla (ostuda), mám málo času.

Mějte se všichni moc hezky pa pa pa
Katka, Kuba a Toby

David1
Kecalka 287 příspěvků 27.09.04 16:06

Ahoj Johanko

Teda tomu říkám prima nápad:)) Že mě to už nenapadlo dřív, to budu muset v nejbližší době vyzkoušet. Věřím, že by se to třeba líbilo i taťkovi:)
Nočníčkům zdar. Čauky David

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.09.04 08:22

Milá Joko,
tak ten nápad už mě taky napadl :-). Jenom jsem to nedotáhla do konce jako ty. Já jsem si v nočníčku zatím jenom umývala ručičky. Ale zahrnout do toho celou rodinu a osprchovat je, tomu říkám komplexní péče.
Jsem zvědavá na další vychytávky
Ahoj
 Verča

Vložit nový komentář