Filutové z Chytrálkova - Verunčiny třetí narozeniny (a Filíp

Rodičovství

Ahoj kamarádi, Tak už jsem tady, tříletá Verča!!! Tak jak to u nás probíhalo? Pondělí Moje narozky. Nic se neděje. Filda dostal instrukce, že na mě má být hodný. Párkrát mě sejmul. Ale taky mi dal dárek upletl mi náramek. Oslavujeme ve školce a v repertoáru mám novou píseň „Haby brzdaj tu jú. Mamce při poslechu vstávají vlasy na hlavě.

Pátek - Filda má narozky. Dostávám instrukce, že na něj mám být hodná. Párkrát ho praštím zezadu. Jedem nakupovat ingredience na dort a na zítřejší oslavu. Poručili jsme si medvěda. Filda chce bílého s hnědým čumákem, já hnědého. V oddělení s dortovým zdobením způsobujeme zácpu - Filda chce čokoládová hovínka, já barevné lístečky. Že se lístky na medvěda nehodí, odmítám uznat. Po desetiminutové scénce se nechávám uplatit Kinder vajíčkem a jedeme dál.

Hurááá, koupili jsme grilované kuřátko, jak jsme si poručili a už mlsáme. Jen tak, bez chleba, rukama. Na taťku odmítáme počkat, nemá být na tréninku. Večer mamka peče dort, v noci zdobí. Nakonec je po mém hnědý s čokoládovou polevou. Ale hlava je bílá - na čokoládě mamka vyrobila krémovou srst. Jé a zapomněla koupit sušenky na uši!!!

Sobota - už se to sjíždí - prababička, jedna babička, druhá babička, dědečci, strejda, bylo nás spousta, ještěže má Filda nový psací stůl a mohli jsme udělat obrovskou tabuli. Na obídek jsme si poručili zase kuřátko, tentokrát ho mamka zapekla se sýrem, jabkama a ořechy. Mňam!! A hranolky - dvakrát mňam! A Filda dostal kolu!!! (tu dostává jen při vyjímečných příležitostech, protože mamka ji nemá ráda. Já bubliny taky nemusím, takže mi to neva).

A konečně jsme se projedli k dárkům!! Začali se mnou, Filípek to těžce nese. Ale dostala jsem od něho sladkou pusu a vlastnoručně upletený bužírkový náhrdelník. A pak jsem dostala - knížku básniček, pastelky (Filda si je strašně přál, ale mamka mu je nechtěla koupit, chi, chí, a mně je dal strejda), plakací panenku Elišku, přítulného pejska, co štěká a chodí (baterky se vybily ještě týž den) a nakonec nejlepší dárek - želatinového hada.
A co Filípek? Taky toho hada, zeměpisné puzzle - knížku, Zvířata Giganti - knížku, Námořníky, rozšíření k O:,–(níkům z Katanu - od té doby nutí mamku každý den, aby to s ním hrála. A hlavně dostal nové lyže, když už chodí do toho lyžáku. Jo, a u babičky má metronom. Ten dostal nedostal, prý se s ním napřed musí naučit zacházet.

A o víkendu pokračujem - ještě přijde přát bratránek Ondra a kamarádka Adélka a Tomík. To bude teprve oslava! Už se těším, jak se vyřádíme.

Tak, mamka chtěla bilancovat, co jsem za ten rok zvládla, ale to provede až v komentáři. Zítra jdeme na tříletou a sedmiletou prohlídku, tak pak vás poinformujeme.

Ahojte všichni!!! Mějte se,
Zdraví vás oslavenkyně Verča

P.S. Fotečky už jsou v albíčku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.11.05 15:15

Ahojda!

Verčo a Filípku, vy jste si to krásně užili, já bych brala narozky taky zase hned. Fotky jsme taky s mamkou skoukly a mě se nejvíc líbí Filip! Dokonce jak jsem chtívala sestřičku, tak takovýho bráchu bych taky brala! :)

Dneska jsem byla poprvé ve školce, protože od soboty jsem nudlila a kašlala, naštěstí bez teplot. A jelikož jsem včera doma řádila jak černá ruka (až mámina černá ruka musela přistát na mým zadku :), radši jsem šla do školky. Tam došlo ke skandálnímu odhalení - už od minulého týdne jsem si stěžovala, že mě Eliška s Andrejkou bouchají, protože mě nemají rády. Mamka tomu moc nevěřila, tak se dneska ptala paní učitelky a považte, nikdo mě tam nebije :D :D. Tak budu muset vymyslet něco novýho.

To je zatím od nás všechno, mamka má od pondělka novou paní na uklízení, tak dělá po baráku pořádek, aby bylo vůbec kde uklízet (dneska například odvezla do kontejneru obrovský pytel starých bot :D, aby se jí ty nové vešly), a tak není moc času na psaní. Jen mi slíbila, že budeme péct borůvkový koláč, tak ji musím nechat rychle douklidit, abych mohla míchat a ujídat těsto a drobenku :).

Zatím se mějte krásně a pište!

Papa, vaše Viki

PS od mamky: Holky, já myslela, že padnu, byla jsem za sousedkou, jestli její uklízecí paní by nechtěla chodit i k nám - no chtěla, ale chtěla hned vidět, co to bude obnášet, a já zrovna debordelizovala jednu z koupelen (kam jsme mimojiné při malování „uložili“ spoustu nekoupelnových věcí), takže jsem se styděla :D. A když milá paní viděla koš s prádlem na žehlení, tak povídá: „Ale to asi nestihnu při jednom úklidu.“ To jsem naprosto chápala, moc mě potěšilo, že vůbec má chuť se do toho pustit. Takže bude chodit jednou týdně a já budu mít každý týden vyžehleno a vygruntováno, hurrrááá!
Jinak Jani, kdy že se to stěhujete? Ať víme, kdy máme držet palce :).
A poslední pro Martinu: už mám lístky na Michala, takže 3.12. v 10:30 platí.
Jdu na další část bince, dokud dítko chrupčí.
Zatím zdravím a myslím na pracující Romanu (mě už se taky pomalu svírá žaludek :).
 Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.11.05 18:29

Chichi, Ivo, moc jsi mě potěšila, neboť je dobré si doma uklidit, aby mohla přijít paní na uklízení :-)))))
Mám pro tebe tip, přihlaš se do výměny manželek, třeba budeš mít štěstí na některou manželku sterilizující :-)))) I když při tvém pojmu slova bordel asi větší fanatičku nenajdeš :-)))

Jinak v práci jsem dnes první den celý den pracovala, heč. Ale v rámci zaučování u mě končej všechny prima špeky, takže jsem pracovala já a se mnou všichni okolo, protože polovina věcí byla vlastně neřešitelná.
A včera jsme viděli konečně slušný byt, tak jestli nám ho nevyfouknou, tak se možná budeme brzy stěhovat na Žižkov kousek od babiček.
Jinak nic moc nového nevím, pže o Johanku se snaží starat Standa, přeci jen má o dost více času než já. V pátek nás čeká logopedie, ve školce se Johaně líbí a všechny informace o jejím chování dodává jedna pětiletá drbna, která vždy Standovi bonzuje, co Johanka celý den dělala. Např. včera prý nepapala a dnes si hrála s auty. Není nad bonzáky, fungujou líp než učitelky.

Tak se zatím mějte, jestli ještě dnes neumřu, stihnu na vás poslat i Johanku. Jdu na noční šichtu, jen co jsem dala výpověď, tak si všici mí stálí zákazníci vzpomněli a najednou mě potřebujou. Uvidím, zda si vzpomenou i v době placení.
ahoj
 Romana

ps. deníček jsem jen rychle prolítla a nekomentuju, protože je očividná spokojenost, jen nevím, co si počne Filípek, když jeho vytoužené pastelky dostala Verča. Vřele doporučuji výměnný obchod, třeba za želatinového hada :-))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.11.05 20:34

Neboj, tu svítivě žlutou, kvůli které je chtěl už vysomroval. A my jsme pro Verču objednali u tety ty, co jsme chtěli - ty tlustý trojhranný. Takže ty Verunčiny pak nenápadně přešoupnem Filipovi.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.11.05 20:47

Ivi,

já toužebně čekám, až se paní, kterou jsem měla (zatím přes kamarádku) domluvenou, vrátí z Ukrajiny. Prý uklízí rychle a efektivně za 60,–/h. Takže jednou týdně na dvě hoďky už se na ni těším. Já teda uklízet vůbec nestíhám. Jediný den, kdy by to šlo, je volná středa. Dneska jsem pořád jen jezdila sem a tam a něco vyřizovala, jediné, co jsem stihla, bylo narvat prádlo do pračky, ale už jsem ho nestihla pověsit. Tak tam asi smutně kouká :-((. Před chvilkou jsem přišla domů a zcela vyfluslá už odmítám dělat cokoliv.
A to bych měla nějak zgruntu uklidit, abych novým majitelům nepředávala bordel, který už třeba nevnímám.

Stěhujeme se, až nám řeknou z té developerské firmy - vázne to na tom, že nebyly dodělané IS, na které se měly naše baráky připojit. Měli termín do konce října, takže teď už to snad kontrolují a počítám, že do vánoc budeme bydlet. Někde. Do 20. prosince musíme každopádně uvolnit byt. Ale zatím se zdá, že to stihnem. Zítra jdu se stolařem do novýho, aby si přímo na místě naměřil kuchyň. Tak doufám, že to stihne i on.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.11.05 20:54

Výroční zpráva(z 3leté a 7leté prohlídky):

Verča:
Výška 88,5 cm, Váha: 15,5 kg. Verča tvrdí, že jí pan doktor řekl, že má velký břicho a že musí jíst sladkůstky:-)). Byl tam s nimi Hynek, musím se ho zeptat.

Filip:
Výška 135 cm, váha 28 kg. Ploché nohy a vtočené paty - má už od malička. Budu muset zase přitvrdit ve výběru bot s klenbou. Stejně mi připadá, že to nemá žádný vliv a že stejně žádný nedělají a budu muset koupit ortopedické vložky (nohu má č. 35, když koupím o č. větší na vložku, to budou pěkný lodě!!).
A taky prý má špatný držení těla, víc zatěžuje P půlku. Snad prý se to v plavání spraví. Jsem zvědavá. Držení tělá má stejně ohnutý od té doby, co se dostal do vzpřímené polohy. Nikdy bych neřekla, že ty geny fungují až tak (Hynek, švagr, tchýně, Filip - všichni stejné držení:-((.

Tak už je tady z mé strany překomentářováno, končím

Ahoj Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.11.05 21:59

Ahojky,

téééda Verčo, takovou oslavičku bych si nechal taky líbit :o))) a ten dortík medvěda taky. Máš šikovnou mamku, ta moje je mi ho radši jde koupit než by se s ním pekla :o))))

Včera jsme měli ve školce fotografa, takže jsem přišel načančanej a vymydlenej :o)), ale při svačině jsem na sebe vylil džus, takže jsem se nakonec musel fotit v náhradní mikině :o) a aby toho nebylo málo, tak jsem se před obědem po dlouhý době trochu počůral. Takže mamka, když pro mě přišla hned vyfasovala počůraný slipy a kalhoty :o))). V pondělí jdem se školkou do divadla tak se mooc těším.

V neděli jsem byl konečně v kině na tom Madagaskaru, byl jsem nadšenej z tý „velký televize“ a celou dobu jsem se ani nehnul a po skončení filmu jsem se domáhal dalšího :o)), přitom jsem stačil vypít dvě krabičky džusu a sníst pytlík sypaných Haribo bonbónků :o)). V ukázkách před filmem bylo, že začátkem prosince bude další nový kreslený film o kuřeti, tak bysme mohli jít společně. Po kině jsme byli v pizzerii na obědě a poté se mamka rozhodla nás s tátou vláčet po nákupech (v kině jsme byli v Metropoli na Zličíně p.m.), takže jsem v každém obchodě dával hlasitě najevo, že mě to tam fakt nebaví a když už si máma zkoušela snad pátý kalhoty, tak to táta vzdal a šel se mnou do Puntanely koukat na hračky. Taky jsem byl přinucen si vyzkoušet několikery zimní boty, jedny z nich jsme naštěstí koupili.

A jinak obr novina! Máme rezervovaný nový byt tady kousek od nás na Homolce, jmenuje se to Rezidence Císařka a podle obrázků, jak to bude jednou vypadat se mi to líbí moc :o) a hlavně to bude vééliký s velkou terasou, takže předpokládám, že mi tam pak přibude nějaký sourozenec :o))). Včera jsme se tam byli podívat, teď momentálně jsou všude kopce hlíny a mezitím jezdí bagry :o)), což mě fascinovalo :o). A celý postavený a k nastěhování to bude v srpnu 2007, takže si ještě chvíli musíme počkat. Ale určitě se budu chodit pravidelně dívat, jak to těm bagrům jde :o)))

Za týden ve středu máme se školkou lampiónový průvod, už jsme s mamkou vyrobili krásný červený lampionek, mamka na něj nakreslila barvama na sklo pavučinky a pavoučky, dovnitř jsme dali kelímek se svíčkou a ze starý tyčky jsme udělali držátko. Tak snad něco nezapálím nebo mi ten lampion nechytne :o)))

Toť o nás za uplynulý týden vše, zejtra ráno jdu zas na píchanec na kontrolu kvůli těm jaterkám, tak pak dám vědět.

Mějte se krásně a zde přítomné dámy líbám na tvářičky, když jsem tu zatím jako jediný zástupce nás udatných a úžasných mužů :o)))).

Papa Šimůnek a Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.11.05 22:14

Jé, Šimůnku udatný úžasný,
ty máš šikovnou mamku. Z čeho jste ten lampionek vyrobili? Já jdu na lampionový průvod v pátek (ale ještě o tom nevím, protože spím:-))p.m.). Jo, dort mamka peče vždycky, protože nemá ráda piškotové těsto a i jiné kupované jí připadají suché. Máme supr recept na ořechovou bábovku a je z ní i supr ořechový dort.

A už ty zimní boty nosíš? Mamka pořád váhá. Na polobotky už se jí zdá zima a botasky už mají v podrážce skoro díru. Ale na zimní s kožíškem je zase teplo. Já jsem podědila jedny skvělý černý a nenošený kozačky. (Vypadá v nich jak domina). Jenom mi k nim mamka musí pořídit nějakou sukýnku, nejléépe fleecovou, abych je užila. Pak mám jestě po bráchovi šněrovací s kožíškem, ale to zas mamka váhá, jestli mi má dát boty po něm (jak jsme psali výše, Filip moc dobrý nohy nemá, takže V po něm nic nedědila). Tyhle vypadají nevyšmajdaný, protože v nich měl ortopedickou vložku. Ale stejně… ??? A nebo zakoupit nové?

A hned sem s informacemi o novém bytečku! To nás zajímá. A nezapoměňte vyfotit ty hromady hlíny, ať pak máte nad čím vzpomínat. My jsme to pole, na němž teď stojí náš budoucí byteček zachytili na poslední chvilku. Jak velký ten váš bude? Ve kterém patře? Terasu závidíme. My sice budeme mít tři balkony, ale terasa je lepší. Jenže v lokalitách, o které jsme měli zájem, ze nic s terasou nedalo sehnat. Leda v nejvyšších patrech maličké byty s obří terasou za obří částky. Stavět začali loni v říjnu a letos v říjnu to bylo hotový.

Ahoooj Verča a mamka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 09.11.05 23:43

Ahoj Verčo,

lampiónek jsme vyrobili z tvrdého barevného vlnitého papíru, maj to normálně v papírnictví, mamka to vystříhala a slepila do tvaru kostky, jednu stranu nechala volnou až tudy bude hořet svíčka. Na bočních stranách prostříhla okénka do kterých vlepila tenký poloprůsvitný papír a na ten papír zvenku nakreslila stříbrnou barvičkou na sklo pavučinu a na ní černou barvou pavoučka. Na dno přilepila malý kelímek a do něj dala svíčku. Nahoře to křížem spojila silným vlascem a na starou tyčku připevnila hřebíček, který ohnula, aby se na něj mohl lampionek zavěsit. Určitě se s ním vyfotím, tak pak dám fotku do albíčka.

Ty zimní botky ještě nenosím, jsou hodně teplý a vyšší, ale už může napadnout sníh, jsem vybaven :o))). Zatím nosím ještě buď tenisky nebo kotníčkové vyteplené semišové botky nebo mám ještě kotníčkový kožený adidasky.

No vidíš, to nás vůbec nenapdlo si ty hromady hlíny vyfotit :o)), půjdem to napravit a já si vyfotím ten bagr :o)), pak to dám do albíčka :o)))). Byt je velký 90m a terasa 18m. Oproti tomu nynějšímu, ve kterém sice nebydlíme dlouho, je po celý rekonstrukci a je moc pěkný to bude ale výběh, tenhle má totiž jen 50m. Nám to stačí, ale vzhledem k tomu, že naši ještě plánují 1 - 2 mimi, tak bysme se sem moc nevešli :o)))).

Zatím papa a sladké sny :o)

Šimůnek

P.S. Jani, napíšeš mi ten recept na ořechový dort? Péct sice jakž takž umím, ale nepeču moc často, o velikonocích mazance, na vánoce vánočky a jinak jen takový ty rychlý koláče typu perník, tvarohový s ovocem a bábovka…Do dortů se radši nepouštím, jen umím od mamky šlehačkovou piškotovou roládu, to je rychlý :o)))). Šíma už se těší, až se mnou bude péct vánoční cukroví, udělám mu radost a upeču s ním perníky a pak se uvidí, kolik bude času a nálady na další pečení…Předpokládám totiž jako každý rok, že krabice s cukrovím nám dají obě babičky :o)))).

Pa Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.11.05 08:29

Tak už mi začly trampoty zaměstnané matky, všechno je jinak.
Johanka se ráno probudila s pěknou nudlí, takže tu čekám, až se Standa vyspinká, omluví z práce a pak vyrazím do práce já.
Nádherný nový byteček nebude, už je prý prodán. Další nabídka bytu už není taková - do koupelny se záchodem se chodí přes tři místnosti - brrr.
Ještě jsem chtěla na něco reagovat, ale už musím do práce.
Mějte se, ahojky

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.11.05 10:13

Jani,

já když jsem chodila do práce, jsem už uklízecí paní měla, taky Ukrajinku, ale mladou a levou :). Sice byla levná, ale nejlíp uklidila, když ji občas zastoupila maminka, to bylo fakt vygruntováno. Tahle nová paní není tak levná, ale když jsem viděla sousedčin barák „po výkonu“, začala jsem se těšit. U nás uklidit znamená aspoň 3 hodiny práce a žehlení bytostně nesnáším, tak se těším, jak se těchhle prací zbavím a nebudu vystreslá kvůli binci.

A s tím stěhováním držím palce, ať máte ty Vánoce v novém - švagr se do nového domu stěhoval před pěti lety s dvěma dětma 24. 12. :D.

Jsem děsně zvědavá, jaký to budete mít, doufám, že nám to pak vyfotíš :).

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.11.05 10:23

Ahoj Martino,

téééda, ty jsi šikulka, takhle vyrábět… já jsem na tyhle práce levá, tak může Viki Šimůnkovi závidět :).

A gratuluju k tomu bydlení, zrovna minulý týden mi přišel nějaký katalog nových projektů a ta Císařka mě zaujala, fakt to vypadá moooc krásně.

A k prosbě o recept na ořechový dort-bábovku se připojuju, Jani, prosííím :).

Ahojky, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.11.05 10:29

Ahoj Romano,

tak jsem chtěla psát gratulační zprávy pod první příspěvek a ono zase h… :(. Tak přeju, ať má Joko jen rýmu, u nás ve školce to taky pěkně koluje. Už aby začalo mrznout a ty pitomý viry a bacily to venku pozabíjelo.

A k bytu no comment, ta vaše realitní makléřka je fakt k ničemu, škoda, že si nemůžete vybrat někoho jinýho :(.

Fuj, to je ale pozitivní příspěvek… držte se.

Pa, Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.05 12:19

Tak to asi do zítřka dvojmo vyrobit nestihnu :-((. Ale už se těším na fotku.
Recept napíšu, až budu doma. Teď jsem v práci a nemůžu si vzpomenout kolik se tam dává másla.
Ahoj
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.05 12:20

Jé tak to je smůla. Ale to přece jednou musí skončit a všechno dobře dopadne.
Ať je Joko brzy zdravá.
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.11.05 12:41

Ahoj Romčo,

držíme palečky ať to u Johanky skončí jen rýmou.
S bytečkem nevěš hlavu, určitě se naskytne jiná příležitost a dobře to dopadne.

Pa Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.11.05 12:47

Ahoj holky,

předběžně od února se chystám taky pracovati a paní na úklid by mi bodla taky, zvlášť na to žehlení, což k smrti nesnáším a u nás jsou pořád kupy prádla. Uvidím jak to pak budu stíhat, chjo. V rámci přípravy na pracovní proces jsem si minulý týden zaplatila soukromého učitele angličtiny, potřebuju toho hodně zopáknout a dostat se zas do toho. Do té bývalé práce už se nevrátím, moje místo zaniklo díky povodním a nová pobočka je v Letňanech, což bych měla přes celou Prahu a navíc to moje místo už volné není. Tak už koukám po inzerátech a začnu rozesílat životopisy, tak snad to dopadne, budu vás průběžně informovat :o). Původně jsme plánovali, že do práce nepůjdu a kolem léta bysme začali těhotnět, ale kvůli tomu bytu se to celý o rok posouvá, takže půjdu na nějaký čas pracovat, protože vzhledem k financím ohledně nového bytu bude každá koruna dobrá.

Pa Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.05 18:54

Ivi,
dneska jsem tam byla se stolařem, tak jsem ti ten byt nafotila. Je v albíčku.
Je to hrozný, zatím jsme zaplatili jen půlku, pořád to patří té developerské (doplácet to budem při předání bytu) a každý týden tam dělají den otevřených dveří, aby si nalákali další zákazníky. A nejde se proti tomu nijak bránit. Sice mě těší, že se prý náš byt všem líbí nejvíc, ale můžu jen doufat, že to nezničí. Chodí po papundeklech, ale to se neuhlídá. Na laminátu mi to neva, ale v obyváku a v ložnici je dřevo :-((

Jinak mi řekli, že to nebudou předávat dřív, než v půlce prosince. To teda bude pěkně naknop. No, uvidíme. Zatím se kochám aspoň fotkama.

Původně jsem chtěla dveře se 3 obdélníky s mléčným sklem. Stolař mi to tam vyřízne, vyjde to mnohem levněji. Ale teď váhám, nemám je nechat, jak jsou? To dřevo je strašně hezký. Co myslíte?

Konec
Jana :-)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.05 18:58

25 dkg moučkového cukru
18 dkg másla
18 dkg polohrubé mouky
18 dkg ořechů
4 vajíčka
5 lžic mléka
1/2 prášku do pečiva
citronová kůra

Máslo s cukrem utřít. Přidáme citr. kůru, žloutky, pak mléko s moukem. Nakonec vmícháme mleté ořechy a sníh z bílků. Do vymaštěné, strouhankou vysypané bábovky (dortové formy). Pečeme 50 min /18o, v horkovzdušné 160.

Dobrou chuť¨
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.11.05 18:59

mléko s moukou:-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.11.05 21:34

nech dřevo. to nikdo neprokopne ani neprohodí balonem, máš dvě malé děti. A jestli je to slušná kresba let, tak hurá do toho.
Věř zkušené
pa Romana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.11.05 22:51

Ahoj Jani,

ty dveře vypadají dobře, nechala bych je tak jak jsou…

A jinak celkově byteček vypadá krásně, zaujala mě ta koupelna, je moc pěkná.

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 10.11.05 22:53

Jani, díky za recept, vypadá to jednoduše, tak to hned o víkendu zkusím, Ti moji chlapi jsou na sladký :o), tak určitě uvítají, že po dlouhý době něco upeču :o))).

Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.11.05 23:15

Ahoj Jani,

jsem poslední :) - chválím chválím chválím, vypadá to fantasticky. K těm podlahám - prohlídněte je pod lupou, než to budete přebírat (to ti asi nemusím říkat, že :) - dřevo se dá opravit přebroušením a přelakováním, ale to samozřejmě něco stojí, tak abyste na tom nebyli škodní.

A dveře - jsou krásný a neokoukají se, takže pokud by sklo nemělo plnit nějakou funkci (třeba kvůli světlu), tak bych do něj taky nešla. My máme taky dveře hladký a nemůžu si je vynachválit (třeba i kvůli čištění).

Jo a co kuchyň? Jaká bude? Který dřez to nakonec vyhrál? Nebo jsou nějaké další změny?

Chichi, já bych furt u někoho stavěla a doma to zdaleka nemáme dodělaný (po 5 letech bydlení, stydím se :).

Dobrou noc,
Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 11.11.05 10:53

Ahoj, ahoj…

nesu hned novou zprávičku, Jaterní testy dopadly negativně, hodnoty už jsou vpořádku, tak doufám, že už můžu začít čokoládovat :o))). Tak doufám, že při těch předoperačních testech v lednu už to bude vpořádku, ať už to mám za sebou :o)).

Pa školkující Šimon

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.11.05 13:25

As you need some revision, I´m writing in English.
I hope everything turns out well, your new job, new flat and a new baby, too.
We will keep our fingers crossed.
Bye
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.11.05 13:31

Právě světlo bylo jeden z důvodů. A pak že se mi to strašně líbí:-). Protože v té hale není okno, chtěla jsem prosklít jen ty troje dveře do haly. Ale u nás jsou stejně furt všechny dveře rozglábený (jak se tady říká:-)), tak je asi fakt necháme tak.
Kuchyň bude ve stejné barvě, jako máme teď (viz fotky), protože židle si přestěhuju, tak k nim. Dřez vyhrál ten, co jsme se na něm shodly tenkrát na chatu (Schock Focus 150 ve tvaru oka, už ho mám od června u našich pod postelí s 20% slevou :-)). Neboj, já to pak nafotím i zařízený.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.11.05 13:32

Supeeer, hurá na Vánoce a cukroví!!!
J

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.11.05 13:46

Jani,

jsem zvědavá baba a chtěla jsem se podívat na fotečky bytu a zjistila, že je to jenom pro přátele. Můžu zažádat o přátelství?

Díky moc.

Jana a Karolínka (ve školičce)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.11.05 14:05

Ahoj Martino,

to je bezva, že se to srovnalo, byl by to pech, zrovna na čokoládovou sezónu :D. Šímovi držíme palce, ať už to zůstane v pořádku.

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.11.05 14:09

Chichi, Jani, tos mi zavařila, musela jsem znova prosurfovat Vaše albíčko, abych tu kuchyň viděla :). Bude na té oranžové stěně krásná, hlavně s tím úžasným dřezem :).

My zrovna sháníme botníkovou skříňku, v sobotu v Německu jsem objevila úúúžasnou, dokonce v rozměru, který potřebujeme (75 cm) a měli na ni slevu 20%, ovšem ze základní ceny 800 Euro :D, tak jsem ji tam nechala a poctivě našla v Čechách drátěný program v požadovaném rozměru. Doufám, že náš truhlář není zavalen prací, ráda bych se zbavila povalujících se bot ještě do Vánoc :).

Hezký víkend nejen k vám do Brna!

Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 11.11.05 22:00

Toho jsem se právě bála, že přichází doba Mikuláše a vánoc a to by bylo dost těžký uhlídat Šimona kdyby to nesměl…i tak si myslím, že to zrovna nepotřebuje, poslední dobou jí jak bezedná popelnice a navíc se naučil na sladký buchty, koláče, koblihy a dorty, což nikdy nejedl. Já mu vždycky dopřeju něco k snídani, ale u babičky mu neustále něco podsouvají a on to spokojeně dlabe :o).

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 11.11.05 22:21

Tak musím připsat dneska ještě jeden příspěvek, byli jsme dneska koupit novou autosedačku, protože do tý starý jsem už Šímu v teplý bundě nemohla zapnout, pásy už byly nadoraz.Předtím jsme měli Bébé confort 9-18 kg Iseos TT, protože jsme měli od Bébé i golfky a nedám na tuhle značku dopustit, protože mi ve všem vyhovuje, tak jsme koupili opět Bébé confort Hipsos Safe Side 15-36kg. Trochu mě zarazilo, že už je jen na bezpečnostní pásy v autě a ne na pětibodové jako tamta. Připadne mi to najednou nějak míň bezpečný, ale to je asi o zvyk. dá se nastavit do dvou poloh, takže v ní může spát. Už jste kupovali tyhle vetší sedačky nebo se vám ještě vejdou do těch menších?

Vzhledem k tomu, že hned vedla Babyparku je Ikea, tak mě zachvátila nákupní horečka kytek, fotorámečků, vánočních ozdob, papírů, svíček, sklenic, váz a podobně a mám z toho obrovskou radost :o))). Šíma vydyndal plyšovýho tučňáka a v jídelně do sebe nacpal jeho oblíbený masový kuličky s bramborama a završil to mandlovým čokoládovým dortem :o)) a teď spokojeně usíná :o)

Dneska mi přišlo na dobírku to dřevěný divadýlko, je úžasný, vypadá ještě daleko líp než na fotkách na netu a je u něj 10 loutek. Měla bych cuky mu to dát, ale radši ho schovám a skutečně bude až pod stromečkem. Leda, že bych teď hrála divadlo Jirkovi, třeba bych mu zvedla náladu..:o)))), vypadá z toho pobíhání po Ikei dosti zničeně :o)))))

Ráno se chystám péct tu ořechovou bábovku od Jany, tak pak dám vědět, jak to bude určitě úžasně dobrý…pokud to nespálím :o))))

Martina (lehce lízlá Mojitem, tak omluvte ty překlepy :o))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.05 10:12

Jasně
jsem v pozoru a čekám žádost :-)
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.05 10:17

My máme pro Filipa autosedačku Concord. Je taky jen na bezpečnostní pásy, má takové ty posuvné uši, takže v ní občas jezdí i Verča a dá se oddělat jenom sedák. Je super, jednu autohavárii už absolvovala (náraz zezadu) a prý Filípkovi zachránila život. Já myslím, že to není o nic míň bezpečný. Z té malé si Verča pořád vyndává ruce, z té velké ne.
Jinak Verunka má pořád takovou tu 0 - 18, nemůžu si vzpomenout na značku, je ještě po FIlipovi. Ona je prcek, takže se zatím vejde v pohodě.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.05 10:19

Jé, já jsem myslela, že bude hned někde vpředu v těch narozeninových fotkách. Asi jsem to tam nedala.
Botník taky budem řešit, tak ať vám ten váš dobře dopadne. Kolik polic budete mít? Já pořád přemýšlím, jak velký. Teď máme vestavný - 6 polic po metru a nevlízáme se.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.05 10:38

Ahojte Kamarádi!!!

Tak jsme včera absolvovali Martinskou slavnost. To teda byla akcička :-)) Mamka se to dozvěděla ve středu večer, na výrobu lampionu už nebyl čas.

Ve čtvrtek odpoledne jsme začaly se sháněním, lehce a neúspěšně. V pátek to pokračovalo. Když nás mamka vyzvedla ze školky a ze školy, začali jsme objíždět papírnictní. Bylo půl čtvrté, slavnost začínala v 16.45. Objeli jsme Medlánky, Královo Pole, Řečkovice - všechna papírnictví - všude mamce řekli: „před chvilkou jsme prodali poslední“.
Když jsme konečně našli jedno s lampiony ve výloze, srdce zaplesalo, ale jen na chvilku. Uslyšeli jsme stejnou větu a z výlohy nám to prodavačka odmítla vyndat. :-(((. Nakonec jsme museli zajet do centra, kupodivu se nám povedlo zaparkovat napoprvé a u Wágnera měli snad 10 typů lampionů. Měli jsme tam jít rovnou. Ošem tyčky k nim před chvilkou doprodali :-)). Nakonec mamka v modelářských potřebách koupila dřevěné lišty a dostala k nim gumičky. Pán se dost smál. Domů už jsme to nestíhali, jeli jsme rovnou na slavnost. Takže tam mamka pěkně vymrzla (v podzimních polobotkách a podzimní bundě jen s tričkem vespod, všichni tam byli v péřovkách). My jsme naštěstí byli oblečení trošku víc.

Slavnost se mi líbila - ve školce na zahradě jsme měli vyřezané dýně, hořely v nich svíčičky a my jsme kolem chodili a zpívali. Jenom Filda prohlásil, že to je děsná nuda a že to by se teda radši učil.
Pak nám zapálili lampiony a šli jsme do Medláneckého parku. Tam jsme zase zazpívali písničku a pak přijel Martin na bílém koni!!! Měl meč a plášť a ten koník byl moc krásný. Mamka říkala, že Martin vozí snížek. To teda nepřinesl, ale zato tři pytle martinských rohlíčků (mňam z koblížkového těsta). Taky tam byl horký čajík, takže jsme si pochutnali.

Bylo to super. Jen mamka doufala, že budeme mít čas ze zeptat paní ředitelky, jestli už nás do té školky vezmou, ale to se nepovedlo. :-((

Pak jsme jeli nakoupit a pro prababičku Milušku, protože nás hlídala. Mamka nás šupla do postele a jela někam na dámskou jízdu. Ale s babičkou to bylo taky dobrý. (a já jsem byla tak vyřízená, že jsem nakonec půlku večírku prospala na spacáku pod stolem, jo jo, stárneme…p.m.)

Dneska nám sem přišla pěkná mlha a déšť. Čekáme, kdy se nám vrátí taťka ze sklípku, pak snad něco podniknem.

Tak se mějte, Marťo, ať se bábovka povede!

Verča a mamka

 
Jirina
Extra třída :D 13531 příspěvků 12.11.05 10:46

Ahoj kamarádi,
všichni píšete o lampionovém průvodu a musím se přidat, protože jsme včera šli taky! Mamka nejdřív myslela, že půjdeme průvodem jen tak bez lampionu podívat se, ale dopoledne ji napadlo, že dojdeme do papírnictví a koupíme si taky. Musím dodat, že papírnictví je u nás úplně na druhém konci vesnice, je to tam asi 1,5 km. Nicméně dopoledne bylo hezky, tak jsme vyrazili, koupili a zase se vyhrabili domů nahoru na kopec. Kupodivu i Hanička ušla celé tři kiláky bez problému za ručičku. Vybral jsem si ten nejhezčí lampionek - žlutý, Hanička měla zelený s papouškem. Ještě nám paní prodavačka dala na cestu lízátko :o)) Čekání na 5 hodin večer bylo hrozně dlouhé, já jsem chtěl jít hned. Konečně se setmělo a vyrazili jsme. Seřadiště bylo u školy - u nás hned za rohem - a šlo se přes celou vesnici ke kostelíčku, který je na kopečku nad tím papírnictvím, tedy skoro 2 km cesty. Já jsem si nechal zapálit svíčku v lampionu a krásně mi svítil (jen se mamka bála, že s ním budu mávat, svíčka spadne a shoří mi to, ale zatím zbytečně). Haničku vezla babička v golfáčku, na ni by to bylo moc. I Hanička statečně třímala lampionek, jen si ho nechtěla nechat zapálit - mamka byla docela ráda. Chvilku se u školy čekalo a pak přišli skauti oblečené za nějaké rytíře a šlo se. Bohužel v průvodu šel Martin bez koníčka, protože koníček se dopoledne splašil a je nemocný. Cestou už mi lampion vzala maminka, šlo se docela rychle a měl jsem co dělat, abych stačil.
U kostela měli skauti připraveno představení - legenda o svatém Martinovi, jen škoda, že tam byl nával a skoro nic jsme neviděli. Mamka se se mnou sice jednu chvíli prodrala do první řady, ale sotva jsme tam došli, už jsem chtěl zpátky za babičkou. Tak mě vrátila a vzala Haničku na rameno a té se to moc líbilo (respektive ten kousek, co viděla). Byl tam ohníček, u něj Martin, přišel nějaký tulák a Martin se s ním rozdělil o svůj kabát a o jídlo a prý proto se my všichni máme o všechno dělit. Najednou všichni vytáhli bonbonky, sušenky a začali rozdávat. My jsme tedy nic netušíc žádné dobrůtky nevzali, nicméně hned zkraje mamka dostala hrst lentilek a ty jsme pak povyměňovali za jiné bonbonky a sůšy. Závěrem mi někdo střčil do lampionu zavěšeného na kočárek a milý lampionek mi shořel :o(( Ale ani jsem moc netruchlil, mamka slíbila, že určitě příště koupíme nový a zase žlutý!

Byl to moc prima večer, akorát jsme byli hrozně unavení, tak jsme vytuhli hned v 8 večer a spali do 8 ráno.
To jsou mé zážitky, ještě chce psát mamka.
Tak pa Jíra

Ahoj vespolek,
ještě pár postřehů ode mně.
Jano: pamatuju se, jak jsi loni touto dobou psala, jak Verunka ukazuje pipinku. Hanička k tomu dospěla právě teď :o)) Píšeš že měří 88, nemá to být 98? Jíra měl taky ve 3 letech 98 (teď už stihl překročit bájnou stovku) a Hanička má těch 88 ve dvou letech.
Paní na úklid taky máme, myslím tedy mě. Protože hladina špíny přerostla únosnou mez, minulý týden jsem se pustila do generálního úklidu, vzala jsem to od stropu po podlahu včetně oken, záclon, prachu, trouby, mrazáku, radiátorů … prostě sakum prdum vše. Mám zas na půl roku klid - doufám :o)) Trvalo mi to asi čtyři dopoledne, děti mi všemožně škodily, ale zvládla jsem to, heč!

Ještě chci napsat, jakou jsem měla šílenou kliku. Dlužím kámošce dvě stovky za nějaké oblečení. Tušila jsem, že včera bude v tom lampionovém průvodu, tak jsem si dala k mobilu do kapsy dvoustovku, že jí to předám. Když jsem ji skutečně potkala, šáhnu do kapsy a tam jen mobil. Zatrnulo mi, protože předtím jsem na jiném místě mobil vyndavala, pže jsem se dívala kolik je hodin. Nezbylo mi, než to risknout, děti jsem dala babičce a prodrala jsem se celou masou lidí zpět na to původní místo a ta dvoustovka tam opravdu ležela na zemi!
Jinak další potěšení mi obstarali v práci, protože si na mě vzpomněli v souvislosti s tím, že jsem měla v říjnu výročí 10 let od nástupu do firmy a poslali mi tisícovku, tak aspoň základní počin na vánoční dárky. Už mám celkem vymyšleno co komu a kde to koupím, jen jde o to vymyslet, čím to zaplatit, a můžu objednávat.
Jak jste na tom vy?

Už jsme dost dlouhý, tak páčko.
Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.11.05 11:53

Ona sestřička do očkováku fakt napsala 88 cm. Taky se mi to zdálo divný, ale neměla jsem čas to zkontrolovat. Takže teď, na tvůj popud jsem ji přeměřila a doma má 96 cm. Tak nevím, jak ji u toho doktora měřili.
 Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.11.05 16:19

Ahoj Marti,

Viki jezdí od roka v sedačce Recaro Start (9 - 36 kg), která je taky zapínací jenom na pásy z auta a nepřipadne mi o nic míň bezpečná. Absolvovala jeden náraz (je fakt, že spíš odření boku) a při prudkým zabrzdění taky drží jako přibitá. Kdyby to nebylo bezpečný, tak by tenhle systém nedostal atest, tak neboj, zvykneš si :).

Ahoj, Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 13.11.05 09:55

Ahojky všem

Dnes píšu sama za sebe, Davídek napíše později:o)

Bohužel jsme teď v karanténě, páč Davídek dostal neštovice. Pravděpodobně se nakazil od manžela, když měl ten pásový opar. Dnes jsem si hledala na netu nějaké info a našla jsem, že pupínky se projeví 2 - 3 týdny po nákaze, to jsem předtím nevěděla. Nejdřív jsem ty neštovice ani nepoznala, páč měl první pupínek na břiše a vypadalo to spíše jako bradavice, takže jsem počítala po návratu do Čech s návštěvou u kožního. Ale pak se mu začaly dělat další pupínky, to už jsem měla podezření ale tady mi nikdo nevěřil, pořád tvrdili, že je to kousnutí od komára. Včera už jich měl ale hodně a tak jsme dnes ráno hned naklusali do nemocnice na kožní, kde doktorka hned určila neštovice. Dostali jsme tekutý pudr a troje tablety na potlačení těch neštovic. Až to dobereme, tak máme přijít na kontrolu. David se ale nechce vůbec nechat namazat, už nevím jak na něho. Poprvé se ještě nechal ukecat na to, že ho pak vyfotím a ukážeme to tetám a babičce v Ústí ale podruhé už to nezabralo:) To řval a smazával si to. V záloze mám ještě hru na indiány ale pak už budu bezradná:o)
Pravděpodobně to bude mít i Filip i když jsme ho dnes dali stranou, tak očekávám, že se tomu asi nevyhne. Jen aby jsme nebyli v karanténě po zbytek našeho pobytu:(( Momentálně má Filip ten svůj tuberácký kašel a teplotu, takže jsem na:,–(ila sirupy. Pro dnešek je celkem lehké mít kluky rozdělené v pokojích ale nevím nevím jak v dalších dnech.

Už víme, že poletíme domů toho 10. 12., tak jak jsme měli původně naplánováno. Manželovi ta léčba zabírá pomalu a je možné, že se sem pak ještě vrátí. On nás totiž nechce nechat odletět samotné, že prý by to bylo náročné apod. Takže poletíme všichni domů a on se sem asi vrátí. Teď chodí tady k doktorovi každých 5 dní a ten mu dává takové dvě náplasti s nějakými bylinkami. Jednu má před uchem a druhou za uchem. Prý to má stejné účinky jako by chodil na akupunkturu. Zdejší doktor mu řekl, že léčení toho nervu je po pásovém oparu nejhorší, nejdéle se léčí (někdy až rok) a chce to prý prostě trpělivost. Malé změny tu jsou, např. už víc otevře pusu ale ten koutek je jinak beze změny, maličko se mu také zvedne obočí. Občas cítí jakoby bolest u toho obočí a tak se na to ptal dr. a ten řekl, že se právě uvolňují nějaké ty blokované nervy (laicky přeloženo:) a že první zlepšení by prý mělo být právě u obočí a pak už to prý jde docela rychle. Jinak má zákaz sledování tv, počítače a čtení knih a tak se tu docela nudí ale občas se zavřeným okem sledujeme filmy na dvd. Mně to teda jako léčba přišlo málo, byl tedy ještě u jiného doktora a ten řekl, že je to dostačující. Navíc chodí každý den na injekce vit. B a bere nějaké tablety na ten nerv. Tak jsem zvědavá jak za ten měsíc pokročí.

Jinak nám to tu celkem rychle utíká, mám v plánu ještě tolik věcí a snad to stihneme. Jsem ráda, že je tu pořád teplo a nemusíme se balit do bund, na tu zimu se domů netěším. Ale chybí mi např. nějaké dobré jídlo a české sušenky:) I když tu teď jím zdravěji, tak mě tu chytají šílené chutě:)) Včera jsem měla chuť na pizzu ale tady u nás ji nikde neseženu. To bych musela jet do centra, tam jsem viděla Pizza Hut.

Každý se nás ptá jak se nám tu líbí a když řeknu, že líbí, tak mi pak radí ať se sem přestěhujeme. To bych ale fakt nemohla, i když by jsme tu mohli mít spooustu věcí ale přeci jenom je to jiný svět. Všude dobře, doma nejlíp to je jasné:)))

Budu muset končit ale pak ještě napíšeme. Zatím ahoooj Eva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.11.05 10:26

Teda Evi,

vy si tam ty nemoci pěkně vybíráte :-)). Ale zase buď ráda, že už ty neštovice budete mít za sebou. My už jsme se s nimi několikrát setkali a děcka pořád nic. Jsem zvědavá, kdy to vypukne, a u Filipa už začínám vážně uvažovat o očkování proti neštovicím. Jestli je ani letos nedostane, tak do toho asi půjdu.

To mě mrzí, že se manžel rozhýbává tak pomalu. U mě to šlo strašně rychle, ale je pravda, že mluvili o zázraku. Ale stejně to pořád cítím, když jsem unavená. Ale na pohled to pozná jen Hynek.

Vrátíte se sice do zimy, ale na vánoce, takže si pěkně užiješ atmosféry a hlavně spousty dobrůtek. Tak si ty marné chutě vynahradíš.

Mějte se
Pozdravuj Davídka, ať je brzo dobrej a ostatní taky

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.11.05 10:32

Když tady Evča mluvila o indiánech, tak Verunka měla včera kosmetický den.

My jsme byli oba polomrtví po propařené noci, takže měly děti volnou ruku.
Verča si namazala vlásky dětským olejíčkem (voněla si je), spotřebovala celou lahvičku - takovou tu malou Bubchen. Voňosmrdělo to u nás po měsíčku celý den. Nepomohlo ani umytí šamponem. Budeme to muset aspoň jednou zopakovat.

A večer před spaním mi padl zrak na její uši - celý zvukovod měla hnědofialový - čistila si ouška voskovkama!!!

Tak čekám, co vynalezne příště. Na to, že se pravidelně pomazává malinovým sprchovým gelem (parfém :o) a pak ji musíme očuchávat, už jsem si zvykla.

Ahoj
Jana

P.S. Právě jsem dodělala Krtkův dort, za chvilku začínám smažit řízky a v poledne vypukne poslední kolo oslav. Děti celé ráno nafukovaly balonky, teď šli naštěstí s taťkou na výstaviště na nějaký sportovní veletrh.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.11.05 14:27

No Evi, to je teda síla čínské neštovice, to tu eště nebylo. Jinak s ťupkováním Davídka bych si tolik starostí nedělala, ten pudřík se dává hlavně na zklidnění svědění a urychlení hojení a až ho to vopravdicky začne festově svědět, tak se ještě rád nechá ťupkovat dvacetkrát denně místo drbání.
S Johnem je mi líto, že zázrak nenastal, holt čas je nejlepší dochtor - jinak apeluju na braní vážně toho zákazu compu, tv (i dvd filmů), to už radši knihu, ta dělá v hlavě menší paseku - znám to :-) Jinak jsem nedávno narazila na možnost masážních rehabilitací obličeje - týkalo se to stavů po mrtvičce, takže jiná příčina, ale zmiňovaly i různé parézy - prý to má zrychlit hybnost, ale podmínkou je, že synapse jsou aktivní . tedy už zapojené. Posiluje to jen svalovou činnost. Dělaj to v některej lepšejších kosmeťákách, např. u Šmuclera. A nebreč, po novém roce si zase budeš moci nabít brokovnici na ostrahu svého fešáka :-))))) Určitě se to za chvilku zrychlí a půjde to ráz na ráz.
Moc se s Johankou těšíme na váš návrat, budeme pak muset spáchat nějaký ten buchtovo sušenkový mejdan, abys dohnala absťák. I když já ty řasové směsi velmi miluju - víc než sušenky. Tak držíme palce.
ahojky
Romana a Johanka a spol

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.11.05 21:13

Ahoj Jani,

bábovka se povedla je výborná, už tam na talíři sedí poslední dva krajíčky :o)))). Určitě jí zařadím do oblíbených receptů.

Martina (uzívaná z včerejší dámské jízdy do ranních hodin :o) )

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.11.05 21:15

Ahoj Evi,

pěkně se to na Vás sesypalo…, ale aspoň budou mít kluci neštovice za sebou…

Zdravíme tečkovaného Davídka a taťkovi ať se daří líp!!!!

Martina a Šimon

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 13.11.05 21:24

Ahoj Jani,

co oslava, určitě se povedla …:o))

Šíma měl včera taky kreslící den, maloval prstovýma barvama a v nestřeženém okamžiku, kdy jsem potřebovala vyřídit telefon namaloval v obýváku na šeříkovou zeď velká žlutá kola. Myslela jsem, že ho „přerazím“. Naštěstí Jirka našel ve sklepě ještě zbytek namíchané barvy od malování, tak se to přetřelo, ale stejně už to má jinej odstín :o(.

Co se týče patlání na sebe má Šíma v oblibě mi uzmout pudr na obličej a matlá si ho na pusu houbičkou před zrcadlem a hraje si, že je maminka :o))). To jde sice dobře smejt, ale spíš mám strach, aby z toho neměl někdy třeba vyrážku.

Momentálně si hraje na kuchařku :o) V pátek jsem mu koupila v Ikei dětskou kuchyňskou zástěru, kterou nosí skoro celej víkend a pořád si hraje, že vaří. Je to docela praktický při jídle, že si nepokecá triko a padá to na tu zástěru, vřele doporučuji :o))))

Pa Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.11.05 14:06

Ivo, Ivo, Ivo,
sedím tu mimořádně už takhle brzy, neb čekám na instalatera.
A napětí, které cítím, rozhodně není z dohadů, zda tu karmu spraví.
Celý týden jsem tě nezastihla, tak koukej hnedle večer dát vědět první dojmy.
Jsou tam na tebe hodní?
No těším se na samé nadšené zprávičky, těmi druhými to tu pak budu zásobovat já, tak si dej bacha, ať mi nesebereš téma. :-)))))))

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.11.05 15:08

Tak karma opravena, cituji položky účtu: doprava (z Žižkova k nám, cca dva km) 200 korun, práce (trvající 15 minut nedodělaná a oremcaná) 350 Kč, vyměněné náhradní díly (praskla membrána ve vodním dílu v hodnotě 25ti korun, zbytek je za koudel a vazelínu) 45 Kč. Já chci taky dělat za 1400 na hodinu. Že já vůl se učila.
Dále je opravena Romana, prý Iva nastupuje až patnáctého, to jsem z toho jelenec, to už jsem na tom vážně dost zle, já měla zafixováno, že čtrnáctého.
A dračice spinká a spinká, nevzbudilo ji ani děsivé zvonění pana instalatera (asi hledal nějakou hluchou babičku) ani jeho zdejší halekání do telefonu jak na lesy. A dokonce se neprobrala ani teď, když je tu absolutní klid, jdu se juknout, zda žije - tak hrudníček se zdvíhá, jupííí, ale jinak je totál mrtvá, to jsem zvědavá, jak ji zejtra poženeme do školky, když vypadá hůř než před pěti dny, ale co, infekční není a pro trochu nudlí se svět nezboří.

Tak jsem zvědavá, jak ono to tedy je s Ivou, své paměti a inteligenci už nevěřím ani Dobrý den. Teprve dnes jsem pochopila, co znamená Haby brzdaj tu jú. Původně jsem uvažovala o jakémsi domažlicko-hanáckém sloganu :-)))))))))
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.11.05 15:43

Ahoj Evi,

vše už bylo řečeno před námi - moc vás pozdravujeme, nemocemi se skolit nenechejte a užijte si to i tak :). Omlouvám se za stručnost, ale nějak přestávám stíhat :D.

Papa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.11.05 15:52

Ahoj Romano,

opravdu nastupuju až zítra, dneska jsem byla teprv podepsat smlouvu, z důvodů neskutečných organizačních turbulencí je to na jinou pozici než původně hledali, ale tu původní prý dostanu asi od prosince, až se vyzdraví šéf, který to může posvětit (pravděpodobně je skolen mrtvicí nebo ptačí chřipkou, že nemůže po telefonu říct jo :))).

Takže zítra v 8:30 nástup do mzdové účtárny a pak do rachoty. Nu což, vařeno je od víkendu, uklizeno od paní (tedy, premiéra skvělá, barák se blyští a všude se kupí vzorně vyžehlené prádlo :D), o dítě se bude starat pro začátek taťka, tak se do toho můžu pustit. Předem se všem omlouvám za menší frekvenci a délku příspěvků v nejbližších dnech, nějak cejtím v kostech, že se sem moc nedostanu :). Ale nebojte, dám vám vědět, jaký byl první den.

Dneska jsem ještě poletovala, nakoupila vánoční kolekce, adventní kalendáře, balicí papír, nějaké dárky apod., abych měla trošku fóra. Taky měli novinku od Dr. Oetkera těsto v prášku na perníčky, které zaručeně změknou, tak jsem neodolala a zkusíme to… jé, na Vánoce se fakt těším.

Tak se zatím mějte krásně a pište, na to, že je nás tu ani ne pět a půl, tak to tu žije :).

Zdravíme všechny zdravé i nemocné tentokrát pozdravem PRÁCI ČEST :D!

Iva a princezna Viki (bože, pořádek v bytě bere rychle za své ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »