Filutové z Chytrálkova - Verunka na škole v přírodě

Rodičovství

Verunka píše: Ahoj filuťátka, tak jsme zase zpátky doma! Školu v přírodě jsem si užila. Našla jsem si spoustu pečovatelek a pečovatelů. Ani byste nevěřili, jak jsou takoví páťáci na miminka. Ale je pravda, že jich spousta měla doma podobný miminko, takže byli asi zaběhaní z domu :).

Bydleli jsme na Vysočině přímo u rybníka. Ten byl fakt super. Viděla jsem opravdický žáby a ten jejich orchestr byl slyšet pěkně daleko. Zezačátku jsem se těch zvuků bála. Ale pak jsem zjistila, že jsou na rybníku taky kačenky, labutě a čáp! No a když mě mamka i namočila do vody, bylo z toho místo č. 1. Mamka mě v té vodě moc máčet nechtěla, zdála se jí kalná a zelená. Je pravda, že voda v našem bazénku na plavču vypadá jinak. Ale tam za vodou v rákosí, však to znáte. Nelze odolat. A když se předtím necháte namazat opalovacím krémem, nemá mamka šanci. Buďto jí vyklouznete a skočíte sami, nebo vás prostě MUSÍ namočit!!!
Našla jsem si tam holčičku Evičku, kterou jsme pasovali na náhradní maminku. Věnovala mi každou volnou chvilku (bohužel jich moc nebylo, tak byly děti vytížené).
Taky se mi dost líbilo, že jsem byla skoro pořád s mamkou. Pěkně jsem si ji užila a mamka má pěkně vytrénované bicepsy :-).

Dál budu pokračovat sama, kdoví, co by ještě Verunka prozradila.
akce byla vydařená, ale nesmírně náročná. Verunka, beruška, vstávala s východem slunce a na mém pokoji jako na jediném nešly zatáhnout závěsy :-(. Doma se to naše ptáčátko ranní nakojí a odejde si hrát. Tady byla její nejoblíbenější hra - Hají tam. Spočívá v tom, že Verunka pronese hají-tam a lehne si na polštář. Pokud tam mám náhodou svou hlavu, odtáhne ji všemi možnými prostředky. A pak už zabírá celý polštář, abych si nemohla lehnout. Pokud se o to přesto pokusím, následuje zamračení, ne-e, a pak řev. V pět ráno nic příjemného.
Většinou jsme to nějak přežily do snídaně. Tam předvedla svou nenažranost, ale krásně pïla z hrníčku. V podstatě už bychom tu jupíkovou flašku vůbec nepotřebovali. Dopoledne se děti učily a my s Verunkou taky. Máme nová slova: Balom (místo balí) - to n na konci tam snad ještě nějak dostanem. Akí - znamená hačí, to teda nevím, jak to vymyslela. Taky už říká teta. A už minulý týden (jen jsem to sem nenapsala) začala říkat mamí, babí.
Mimochodem hlídání u babičky proběhlo v pohodě. Jen před spaním asi hodinu řvala. A druhý den ráno mi celou dobu říkala babí :-)

Jediná doba, kdy Verunka spí, takže bych si mohla dáchnout i já, byl polední klid. Byl to spíš polední neklid a v tuto dobu jsem měla děti na starosti já.
Odpoledne jsme se zapojovaly do různých her a soutěží. Třeba při volbě miss Verunka dost dobře tančila na Eminema.
Na večeři jsem sice vezla instantní kaši, ale Verunka upředňostňovala čočku na kyselo, špenát… Tak jsem to aspoň střídala, aby neměla celý týden tak slaný.
Vezly jsme si s sebou skládací postýlku, ale její složení bylo nad mé schopnosti - žena na mateřské :-). Ale funkční byla i polosložená :-) a ještě se s tím Verči líp lomcovalo.
Byly s námi dvě svobodné paní učitelky. Verunce to nedalo a rozhodla se posloužit jako antikoncepce. Její vzteklé scénky několikrát denně byly myslím dost účinné. Jenom nevím, koho chtěla zantikoncepčnit během 20timinutové cesty ze Žďáru (při celodenním výletu). 15 km s krosničkou a vzteklým dítětem se mi zdálo moc. Tak jsem jela autobusem. Verunka si asi řekla, že když mám fyzickou pohodu, postará se o tu psychickou a řvala a ŘVALA. Tím nejsyrovějším hrdelním řevem, co znám. Jen jsem čekala, kdy nás pan řidič vykáže. Vydržel to a obešlo se to jen poznámkami spolucestujících. Možná proto mi nikdo nepomohl z autobusu - v jedné ruce Verču a ve druhé tu zatracenou krosnu, v níž Verča zrovna nechtěla být. Takže jsem z autobusu pěkně vypadla. Spíš hodila pěknej rypák - Verču nad hlavou jako vzácný náklad - neklopit.

Jsem ráda, že Filípek nechtěl jet. Asi by se mu tam líbilo, ale ten slovník 11tiletých dětí, to mě teda fakt vzalo.
Oslovení ty debile - krávo bylo naprosto běžné. Při vypjatějších situacích už používaly výrazy nepublikovatelné. To by se Filďas pěkně poučil.

Celkově ale ten týden hodnotíme kladně. Spousta dětí Verunce evidentně svědčila.
za týden odjíždíme pro změnu na aerobik, tak uvidíme, co tomu Verča řekne tam.

Tak se mějte Filutčátka i vy ostatní.
Verunka zrzečka a mamka Jana

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.06.04 11:09

Teda Filuťáci, kde jste? Sama pro sebe si můžu psát doma do sešitku! Chceme vědět, jak se daří, co Vojtíšek pilůtek s paní doktornkou, co cyklisti, zahradníci a skládači vypraného prádla! Tak se ozvěte. V sobotu zase odjíždíme, tak ať máme nějaké novinky.
Ahoj
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.06.04 11:42

A ještě jsme zapomněly napsat, že si taky umím na:,–(it sandálky. Takže už se vlastně umím celá oblíct a vyslíct. Hi, hi, to vypadá divně. Tak obléknout a vysvléknout :-).
A když už jsem tam mamce přece jen nechala nějakou tu chvilku klidu, nejradši jsem si navlíkala a vyvlíkala tkaničky z bačkůrek. A taky jsem objevila, nebo spíš mamka to pro mě objevila, že se z kostek dají skládat obrázky. Z krtečkama! Snažím se o to i sama, ale lepší je, když mi mamka pomáhá. A když mě přestanou bavit obrázky, stavím věže. Zvládnu už na sebe i 10 kostek.
A ještě pomluva od maminky:
Verunka má už asi 14 dní děsně vzteklé období. Asi už nám to začíná. Dneska zase předvedla 5-timinutový řev v plavání. Nevím proč, ale opět to stálo za to.
Taky došla do období JÁ SAMA, i když to neříká. Jen mě odstrčí a řekne ne-e. Když za ni náhodou přece jen něco udělám, rozloží si to a jede zase pěkně od začátku - sama (jako bych se viděla, ach ty geny :-)). Nejnovější kousek je, že musí bez pomoci vlézt do auta a autosedačky. To už je pěkný horolezecký výkon.
Tak ahoj
Jana s Verunkou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.06.04 14:19

ahoj Veru,
náhodou nejsem žádný lempl, toto je čtvrtý pokus o komentář, dva předlouhé i třetí omluvný mi prostě spadly a neprošly :-)
A protože už jsem všechno několikrát napsala, tak mi teď dochází dech. Vím, že tam bylo něco o tom, jak je prima, že ses měla prima, jak ti závidím žáby, nějakou asociací jsem došla k tomu, že já štěkám na holuby. A že moje maminka obdivuje tvoji maminku, jak jste si tam krásně užily boje o přežití :-)

Ke srazíku s Verčou mám podobnou historku z cestování - v životě by nás s mamkou nenapadlo, že existujou v MHD autobusy, které nemají prostor pro kočárek. No to byla věc, máma kývla na pana řidiče, ten pokýval, že jo, vedle byla další maminka s menšíma golfáčema. Otevřely se dveře a koukáme, nikde žádné místečko ani na složený kočár. Tak máma mě hned odepla, postavila k autobusu a během pěti vteřin vyklidila z kočárku ruksak, motorku a věci z kapsy - jinak totiž složit nejde. No a ten náš vehikl protestoval a nechtěl se dát, takže nejdřív vrazila motorku pod jedinou volnou sedačku, mě na ní, polosložený kočár na schody. A autobus se rozjel a já seděla zcela sama a bez držení. Bylo to dobrodružné a navrch mi maminka obohatila slovník o pár šťavnatých slovíček :-) Ale měly jsme štěstí na samé hodné lidi, takže jeden pán nám celou cestu přidržoval kočárek, aby nevypadl. A paní vedle vůbec nevadilo, když jsem se jí párkrát chytila za ruku, než si stihla máma se mnou sednout a uspořádat bagáž. Zámecký park není sice veliký, ale jsou tam prima cestičky a spousta soch, pindíků se tam najde nepočítaně, ale ten věhlasný máma posoudila, že zas za tolik řečí nestál a našla mi jiný větší :-) Barborka byla rozmrzelá, chyběla jí Kristýnka, která byla s taťkou u doktora kvůli hroznému kašli. Takže se mnou moc nekamarádila, dokonce k údivu vlastní maminky odmítala opustit kočárek. Trošku se rozveselila, až když za námi Kristýnka s taťkou dorazili. Jiný srazovačky (Mikyska s Bárou a Ramira s Eliškou) nedorazily, ale ještě jeden hezký zážitek mám: tak si tak utíkám mámě po trávníku, kolem jdou dvě paní s kočárkama a volají na mě „Johanko, kampak jdeš? Nepůjdeš s náma?“ Tak se ohlížím, co že to znamená, koukám na mámu, ta se taky udiveně dívá na ty paní, co vůbec neznáme. Až pak za jednou sochou vykoukla ostříhaná hlavička zcela stejně velké holčičky (byla jen o měsíc mladší). Ale to už jsem se stejně rozhodla, že paní jsou sympatické, takže půjdu s nima. Ta druhá Johanka byla jiného názoru a ještě chvíli otálela. Nakonec jsme se u její maminky sešly a moc pěkně se pomazlily i se samou láskou povalily do trávy. Taky jsme tam prožily bouřku, ale ta se mi líbila, byla docela malá a my navíc byly schovány v loubí a přestávky jsme využily pro svačinku. A na závěr jsme šli všichni na pivo, tedy rodiče, nám holkám dali džusíky, ale já si vehementně přiťukávala se strejdou Richardem a byla jsem moc spokojená. Celkově srazík i přes Barborčinu nedůvěru hodnotím veskrze kladně a budeme se s mamkou snažit ho co nejdříve zopakovat.
Další den jsme s mámou jely k tetě Míše, tam jsem si taky pěkně uživala s mimím Bárou, hrozně žárlím, když si ji máma veme na ruku a hned chci být taky chovaná. Nejvíc se mi líbilo, když jsem seděla na mámě a na nás se válela Bára - to mi přišlo spravedlivý. Byl tam též můj oblíbenec pes Max, který mi pomáhal s obědem. A u oběda jsem mamce způsobila trauma, snědla jsem tam dvakrát větší porci než doma. Zkrátka doma nikdo není prorokem.
Poslední novinkou je, že naše vlastní třešně jsou nechutné a bléé a vůbec jsme si nemuseli kazit víkend ježděním pro ně. A jahody taky letos nebudou nic moc, takže budu muset chodit vyjídat tržnice.
Lampičková spálenina na stehně se hojí, za měsíc už tam bude jen světlý flíček, ale ten mi asi zůstane déle. Zaznamenala jsem pár nočníkových úspěchů, ale říkat si stále neumím, to si spíš sama dojdu. Jo a taky jeden výprask za to, že jsem naschvál počůrala křeslo. To je za minulý týden asi vše. Uživejte sluníčka a pište.
Johanka

Alice, že ty zvládáš, to je jasné, ale co Verunka? Jak se tváří na Kubíka?
Zuzko, už máte nějaké výsledky?
Jinak si dávám závazek, že do konce týdne vyřeším to srazování 26.6., začínám být za lehkou ostudu.
Papa
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.06.04 14:24

Jak už jsem mnohým říkala, budu první víkend v červenci ve Zlíně. A protože tam mám i jakési emiminí předávací povinnosti, tak se srážím s Lesinou a jeji rodinou 5.7. před branami ZOO Lešná, asi někdy dopoledne, hodina se doladí na poslední chvíli. Další přihlásivší je Alice a rodinka. Takže Moravačky i ostatní, kdo jde do Lešné? Ozvěte se.
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.06.04 20:43

Naše rodinka se rozhodně hlásí, ale jen v případě, že nebudeme na dovolené. Ta je sice domluvená, ale ještě není zařízená. Takže vše je zatím otevřené a možná se s vámi rádi uvidíme. Lešná je prý jedna z nejlepších ZOO u nás, takže nás to láká.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.06.04 20:46

Milá Joko,
omluvu beru. Když to padá, tak to padá. Já jsem srazikovala včera nee-miminově, ale s o chlup mladším Vojtíškem. Ale nějak se ke mně neměl, takže to byl spíš sraz maminek a starších sourozenců. Já si počkám na příští týden. Na Mohelnské stepi by mělo být dětí spousta, tam si určo užiju.
Na nočník mamka kašle a já taky.
Tak ahoj
Verunka

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 15.06.04 22:24

Tak s rodinkou to asi nebude, manžel zjistil, že v tom termínu bude v Paříži, jestli to vyjde, přiveze mě švagr.

Alice

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.06.04 00:31

Ahojky holky a kluci.

Jak tak koukám, tak jsi si Verunko tu školu v přírodě hezky užila. Věřím, že se ti to opečovávání líbilo. Mně by se to totiž taky líbilo:o) A srazík Johanky s Barborkou musel být taky fajn. Já už se zase těším až se všichni srazíme a zadovádíme si:o))

My jsme byli s bráškou a mámou u dědy a tam jsme si zazlobili tak, že byla máma ráda že už jedeme domů:)) Škoda jen, že nám byl odepřen balkón a okna. Ty byly bedlivě hlídané. No nevím proč toho tolik nadělali, koho by zajímalo že je to 7. patro. No ale i tak jsme měli o zábavu postaráno, tak třeba jsou dost dobré láhve s Coca Colou. Tu musíte válet po zemi až pěkně napění a pak z výšky pouštět na zem. To dělal bráška a měli jsme pak v obýváku hezkou loužičku. No chudák děda:o)) Mně se podařilo v kuchyni zapnout plyn v troubě ale brzy na to přišli.
Nejhorší ale bylo když jsme jeli k tetě. Ta má doma totiž malého pejska a já jsem celou dobu řval co jsme tam byli. Teda nebyli jsme tam dlouho, protože se to prý nedalo poslouchat. Bratránek je fajn, dost ale slintá tak mu nechci půjčovat svoje hračky. A chodit ještě neumí, takže jsme si zase moc nepohráli.

Byli jsme s bráškou u paní kadeřnice, takže máme teď letní sestřih. Byl jsem hodný a vzorně seděl. Ale nedivte se, byl jsem uplacený od paní kadeřnice bombónkama,hihi:)) To bych se nechal stříhat klidně každý týden:o)

Než jsme ale odjeli od dědy, tak jsem dostal kašel a teplotu. Dostávám teď od mamky sirupy a taky mi moc chutnají. Máma je musí schovávat jinak na ně ukazuju a říkám papat. Jeden je s příchutí malin (IBalgin - pozn. mamky) a ten je nejlepší. Druhý je na kašel a ten není dobrý jako ten malinový ale taky ho spapám. Vím, že je na kašel protože přitom jako kašlu:o) Ale jinak teplota neteplota, řádím dál!!

Jo a představte si, že jsem dostal od mámy nabacáno na zadeček. Sice to bylo spíš jenom symbolicky ale já dělal jako že to strašně bolelo a že mám velký auví. A to jsem jenom asi 15× zapnul a vypnul počítač:) Bráška ale se mnou měl pochopení a když viděl jak brečím, tak ke mně přišel a hladil mě přes zadeček aby to nebolelo. Taky mě objal, dělal malá malá a dával pusinky. Tak aspoň, že u brášky mám spřízněnou duši:o))

Už budu muset končit, máma prý pak ještě něco napíše ale teď už půjde na kutě. Tak se mějte moc hezky, pořádně zlobte a kdyby jste měli zase nějaké tipy na rošťárny, tak sem s nimi.

Ahoj David (19 m) a mamka Eva

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.04 10:42

Milý Davídku,
doufám že ten nový sestřih šupneš do albíčka. Už se těším, víš, že ses mi líbil ze všech nejvíc :-)). A s uslintanýma mrňatama si taky nehraju, to je jasný. A jestli tě mamka bacá, tak ji hryzni. Já se o to snažím každou chvilku i bez bacání. Nechce mě nechat, ale občas se přece zadaří. Na té škole v přírodě mamka pořád přemýšlela, od čeho má na paži a na hrudníku fialový skvrnky - a pak na to přišla: ode mě! Mám zoubky jako jehličky. Ale dělám jako by nic. Ať si dospěláci užijou.
A představ si, mamka by mě prý taky nepustila na balkon v 7. patře. Ona z toho má totiž fóbii. Jak je to výš než první, má strach, že vypadneme, že se prolomí zábradlí nebo se urve celý balkon. Proto taky bydlíme v přízemí:-).
Tak se Davídku měj, a když půjdete na ten příští srazík, vem bráchu. Já ho beru taky. Tak můžou řádit spolu.
Ahoj Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.06.04 10:44

P.S. mamka mě odvelela k babičce, aby prý mohla uklidit ten bordela doma. To jsem zvědavá, co stihne. Už má uvařený kafčo a je na e-miminu.:-))
Verunka (19)

David1
Kecalka 287 příspěvků 16.06.04 12:48

Ahoj Verunko

Já jsem dřív mamku taky hodně kousal a škrábal, někdy tekla i krev:) Taky máma říkala, že neví jestli nejsem náhodou kříženej s nějakým pitbulem:o)) Ale teď už moc nekoušu, jenom nědy.
Na příští srazík brášku vezmeme ale nevím nevím jestli si bude s tvým bráškou hrát. Později snad jo ale za začátku si bude hrát na stydlivku:o)

Máma teď začíná být zoufalá, protože už jsem dva dny nic nesnědl. Nepočítá se salátová okurka. Ráno nechci snídani, pak oběd ani večeři. Akorát si vypiju večer své mlíčko a přes den čaj. A to už jsem bez teplot, tak mamka čekala, že se mi vrátí apetit ale zatím pořád nic. Už mě s tím jídlem taky otravuje:o)

U nás s nočníkem žádný pokrok. Já se na něj tak na 10 sekund po:,–(ím, pak mě to začne tlačit a to si vstanu a na nočník už mě nikdo nepo:,–(í. To se raději vyčůrám vedle, třeba na sedačku:) Teď jak bylo to teplo, tak jsem měl trošku zapařenýho pindíka a máma mě nechala běhat hambatýho. A myslíte si, že jsem se vyčůral do nočníku? Ani jednou! Vždycky někde jinde a pak jsem chodil pyšně ukazovat loužičky:))

Tak dětičky já už musím končit, protože se jde prý spinkat. Papá Davídek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.04 15:11

Ahojky,
tak jsem mluvila s Verčou a mám zprávy: Kristýnce pri výtěru našly v krku jakéhosi stafylokoka nebo streptokoka, dokonce prý i možná ze vzácneho kovu, že by měla Kristýnka zlato v hrdle? Teď se čeká, zda se soutěže o největší bakterii zúčastní i Barborka či někdo jiný z rodiny. Zatím si prý všichni dávají do nosu - a to citron - prý na tohle pomáhá kyselé, takže si kloktají a vykapávají nos slabým roztokem citronu. A Kristýnka dlabe hnusná silná ATB. Verča proto zatím váhá s přislíbením účasti na srazíku, snažím se ji přemluvit alespoň na část vycházky.

Evo, Johana posledních čtrnáct dní - tedy ještě před chřipkou - taky dost zlobí s jídlem, asi zaslechla, jak jsem si pochvalovala, že se konečně zaobluje a rozhodla se, že Twigy je módnější. Sice jí, dokonce třeba i 7× denně, ale maximálně tři až pět soust. Naštěstí nehubne, ale nedokážu posoudit, jestli je živená dostatečně. Vypije spousty mléka, to jo, za den asi půl litru, k tomu si přidá pacholíka, někdy i jahodového jogurta nebo nějaký kysaný nápoj. Pečivo omezila na čtvrtku krajíce. Sice stále miluje tavený sýr, ale hlavně proto, že vypadá jako její oblíbený krém na vrásky - tudíž ho vždycky mnohem víc skončí na obličeji a těle, než v puse. Stále vyžaduje k svačince rajčátko, okurku, jablíčko nebo hrozno, ale sní toho vždy jen pár soust - 4 kuličky hrozna, 1/4 rajčete, dva plátky okurky atp. Kdykoli zahlédne maso v jakékoli formě, tak slintá a olizuje se až za ušima, když dostane, tak po čtyřech kouskách už vrtí hlavou, že ne ne, a přitom jí zřetelně chutnalo. Jak už jsem psala, zaznamenala jsem úspěch na návštěvě, kdy do sebe Johana nasoukala něurekom brambor se sýrem, ale misku stejně nevyjedla, jako správná dáma kousek nechala pro maminku :-) Tak nevím, co se děje. Zatím na ní není znát, že by jí něco chybělo, díky tomu mléku má snad výživy dost, ale vařit pro ni přestala být radost, protože většina zbyde. Abych nekecala, tak jeden významný projev její nejedení má, maminka utěšeně kyne :-)
Jinak koukám, že nám Filutové čůraj všichni na stejno, kadění mimo plínu se nám naštěstí zatím nepodařilo, rozhodně by nebylo do nočníku. Johana je nejstarší, takže už zažila, že ne všechno toleruju, jestliže ji beru a posazuju na nočník a ona utíká čůrat na křeslo, tak holt na zadek dostane. Zjistila jsem, že její nátura vyžaduje velkou přísnost a netolerantnost k chybičkám, nejšťastnější bývá, když jí nic neodpustím, je dost masochistická. Takže náš vztah bude v budoucnu zajímavý, protože tohle vůbec není ani moje ani Standova parketa :-) Většinou lidi kolem sebe prosím, aby něco udělali, než bych vydávala příkazy. A nevyhovění se netrestá, každý má právo být občas líný a bordelář. Na Filipa to platilo, s Johanou to bude těžké - ta ke štěstí potřebuje stres a galeje. No možná se překonám a nějakou tu devítiocasou kočku pořídím. Tím taky chci Janě říct, jak se vyrovnávám se Johančinými vzteky, původní hojdání a konejšení nebo ignorování prostě nefungovalo, ale když mě někdy vytočila tak, že jsem byla vzteklejší než ona a řvala jak cirkulárka, tak najednou byl klid a usměvavá Johanka kmitala, stačilo nadzvihnout obočí - je fakt, že i když často zvyšuju hlas, většinou si zachovávám příčetnost a nadhled - a to bohužel nefunguje. Teprve když jsem nepříčetná a vydávám neartikulované skřeky, teprve pak mě vnímá a registruje a spokojeně naslouchá. Jak tuhle Itálii vydržím, to nevím. Ale chtěla bych respektovat při výchově její potřebu být hlídána, být honěna k preciznosti a samostatnosti atp. Než přijdu na všechny její povahové zvláštnůstky, obávám se, že to už bude vdaná a bude mít čtyři děti.
Uf, to jsem se rozkecala. Ale potřebovala jsem to dostat ze sebe ven, dost mě ten náš nesoulad povah děsí. U Filipa jsem říkávala, že žiju s malým cizincem (má zcela jiné logické uvažování - dojde ke stejným výsledkům jinou cestou - taky deprimující). U Johany vím, kudy se berou její myšlenky, a to je možná ještě horší.
No raději nemyslet.

A uř je Joko vzhůru a pěkně protivná, pa pa
Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.06.04 21:56

Ahojky filuťáčci !!!

Tak jsem tetnto týden zase opuštěný chudáček, maminka si odskočila na týden do práce a já zlobím střídavě tátu a babičku. Teda babi mě chválí, prý už to se mnou celkem ujde, jenom donekonečna opakuju že mami příde:-) Dneska jsme spolu dokonce jeli autobušem, to bylo príma. Tetu Romanu mohu ujistit, že u nás jezdí kočárkové autobusy jenom vyjímečně, takže pro nás spíš velké divení když je kočár kam dát, to aby se moc nelitovala :-)))))) Máma je na mě teď o moc hodnější,prý jí nestihnu vytočit dopoledne a tak má dobrou náladu,ale já to do večera vždycky dohoním, takže padáme do postýlky skoro současně. A dokonce mě táta naučil usínat samotného, praktikuji ovšem jenom v době mámy nepřítomnosti.
Takže celkově mámy pracovní nepřítomnost hodnotíme kladně, jenom bez ní nadále odmítám obědvat, což mě osobně vůbec nepřipadá jako něco hrozného.

Zdravím antikoncepční Verunku, určitě si školandu pěkně užila, není nad to zlobit mamku 24hodin denně a ještě se nechat opečovávat náhradníma maminkama :-) Jen dostáváš ode mě důtku!!! Jakto, že jsi se nenaučila některé z těch pěkných oslovení 11ti letých?!?!? Taková škoda, to by táta koukal,kdybys ho po příjezdu náležitě uvítala!

Co se týče nočníkovací manie, zdá se, že filuťácký deníček je náležitě hanbo- ostudový,cha cha!!!! Asi vyhlásím soutěž o největšího počůrávače domácího, pár zdařilých kousků máme za sebou všichni, mě se dokonce nedávno podařilo počůrat se zrovna ve chvíli, kdy jsem seděl mámě na klíně, vypadala počůranější než já,chi chi.

No a vztekání mi jde taky celkem dobře,mírné pokňučávání při touze po čemkoliv na naše celkem platí, velká vztekací čísla provozuji jenom někdy, většinou mě nechají vyvztekávat a pokud chci někomu nabít, oplatí mi stejně a pak hrajeme plácanou. Jenom na babičku si vztekání příliš nedovoluju, hned mi jednu lupne přes zadek a jsem hodný kluk. Když se o to samé pokusí máma, řvu ještě víc a dožaduju se chování. S kousáním jsem ale už dávno přestal, jednou jsem se pokusil prokousnout tátovi ruku a dostal jsem tolik nabito, že jsem od té doby radši už nikoho nepokousal:-(

Moc zdravíme tetu Verču s holkama, snad Kristýnka ten extra bacil z krku vyžene a nepokusí se přehodit ho Barborce a na srazíku si pěkně zařádíme. A těšíme se taky na ostříhaného Davídka,určitě mu to moc sluší.

Mějte se,snad mamku neskolí únava a zase brzy napíšeme.
Ahojky Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.04 23:59

Tak další přihlášený je Ajka se Leničkou a pupíkem Lukáškem. Na tu se moc těším, i když je to nevěrnice nevěrná a chodí si už jen k pupíkům.
Jano, dotaz: Sylva jede?
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.06.04 10:09

Sylva nejede, bude na chatě. Ale do té Prahy jo.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.06.04 11:40

Huráááá,
Verunka si dneska i včera řekla, a pak se i vyčurala do nočníčku!! Ale musím být u ní. Když jsem odběhla do koupelny, klidně si za mnou došla a pustila to tam :-))
Už mě tu zase terorizuje, tak musím končit. Možná se podívám ještě večer. A zítra frčíme zase na týden.
Máme v albíčku nové fotečky.
Ahoj Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.06.04 21:12

Ahoj filutkové,
tak se nám večer nachyluje a dětičky už snad spí.
S tím nočníkem jsem to asi zase zakřikla. Verunka si asi dala denní limit - 1 nočník denně. Jinak jde všechno vytrvale na podlahu (zlatý korek). Zato limit vzteklých scén se neustále zvyšuje. Ať je najedená nebo nenajedená, stačí sebemenší příčina a řve jako na lesy.
Dneska navíc vstávala před pátou, pak si dala nezvyklé dvě hoďky od 8 do desíti (to mi dost bodlo). Jenže pak už do večera neusnula, mohla jsem drandit s kočárem, jak jsem chtěla. Takže si asi umíte předstvit, jak byla odpoledne protivná a vzteklá - na oslavě narozenin mojí babičky. Naštěstí není první v naší rodině, tak si všichni zavzpomínali a brali to celkem chladnokrevně :-))).
Filípek dnes taky perlil. Ojela jsem ho strojkem - obvyklý letní sestřih. Nahoře čtyřkou, na bocích a dole trojkou. Po osprchování se uviděl v zrcadle a prohlásil: Teda, já vypadám jako pi.. . A pak ještě několikrát. Prý to slovo zná ze školky a znamená to škaredej kluk :o. Tak co chcete vysvětlovat? Snad pomohlo, že jsme mu řekli, že je to hormnohem horší než pr… a že když to někomu řekne, ten někdo mu nabančí. A ještě jsem zkusila, že chytří kluci to neříkají, to na něj většinou platí. Tak uvidíme. A já se bála, že by se mi zkazil na škole v přírodě :-))
Tak se tu ten týden mějte, v neděli si užijte minisrazík
Jana a spící Verunka (19) a Filípek (5,5)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.06.04 21:14

zase jsem omylem zmáčkla ok místo prohlédnout, tak to máte s chybami :-(

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.06.04 13:29

Tak jsem tu opět se srazíkováním.
Nejprve zprávičky z minulého týdne: kromě Olčina Matýska a Mismisčiny Báry jsme konečně poznaly Ethelina dvojčátka (jsou úžasná, každé jiná osobnost a Ethel je krásně rázná mamka a má to zcela zmáknuté, skoro ku závidění :-) ) a splnily svůj rok starý slib, že seznámíme Barbánka od Mishicky s Johankou. Ty holky jsou si hrozně podobné - mají podobný kukuč, podobné grimasy a jsou podobně protivné, když moc moc chtějí spát, ale vůbec to nejde. Johanka si ale nových známých moc neužila, protože jako obvykle chtěla být za vzornou a prospala krásně celý polední čas. Srazíkování je pro mě velkou úlevou, Johanka si krásně zavzorní a já si odpočinu, druhý den to ovšem bývá horší, to si to musí vynahradit :-)
Historku mám ovšem taky: bylo to Carefouru, kde jsme našly maličký dětský koutek, ostatní holky šly po nákupech, takže si tam Johanka hrála chvíli sama a našla si tam asi čtyřletou kamarádku. Krásně si spolu hrály, povídaly si, honily se, ale v mezích neúrazovosti. Byla radost to sledovat. Pak přišla maminka té holčičky, celá zašátkovaná, takže jsem pochopila, proč si holky tak hezky rozuměly, ta holčička totiž mluvila nejspíše tatarsky :-)

Další novinkou je, že když se mi tam už potřetí složily při jízdě 20let staré golfáče, tak jsem se namíchla a když jsem zahlídla nádherný golfky v akci, hned je koupila. Ty staré má Johanka teď na vožení panenek a medvěda (jsou totiž úžasně lehké) a hraje si s nima nadšeně už druhý den. Abyste pochopili, co jsem za blázna, takže ve věku skoro dvou let dítěte jsem mu zakoupila jeho první vlastní nový kočár :-) - doposud jezdila v kořárech po Filipovi, který je měl také z druhé ruky, nebo v darovaných podobného ražení. Krom toho jsem potkala za výhodnou cenu :,-(u nádobíčka, také má obrovský úspěch, zvlášť když se jí podaří při hře ukořistit nějakou tu tekutinu, to je potom míchání a přelévání a krmení celé rodiny včetně plyšáků a panenek. A od tety jsme dostali krásné tričko, které si ovšem při večerní zkoušce krásně zakrvavěla. Byla tak nadšená z rušného dne a dárků, že rozjíveně dělala na taťku bububu baf u toho stolu, co už tam dávno neměl být. Ťukla se do brady tak, že si v rohu prokousla dvěma zuby ret, naštěstí zchlazení pomohlo, že to neoteklo a teď už se to krásně hojí. To byl hezky rušný týden.

Tak a teď k chystaným srazíkům:
26.6. se tedy Hradčana konají. Stanasek přijede s Vojtou i Terkou, Eva s Davídkem a Filipem taky, přidala se i Mismiska s Bárou a možná i Klárou, mně se možná podaří přemluvit Filipa, prý asi jo. Takže to bude v malém a skromné, o to bohatší na program :-))). Hodinu srazu na Florenci u výstupu z metra B určíme, jen co si Stáňa vybere vhodný vlak. Druhé srazoviště bude u zastávky osmičky na Brusnici. Motorku nebereme, věci na písek ano. Plán cesty jsou Hradčana, Chotkovy :,-(y a Letenská pláň, kde je hřiště a o kus dál i zahradní restaurace.

Zlínský srazík v ZOO Lešná se taky utěšeně rozjíždí, dnes slíbila účast i Evulka s Lucinkou, už se těším na ten obrovský mindrák, co zas budu mít, neboť Lucinka už samozřejmě komunikuje v složitých souvětích. A doufám, že si tam vynahradíme nepřítomnost Jany a Sylvy na té pražské akci. Akce v Zoo je možná i za mírně nepřiznivého počasí, akorát zkrátka víc času strávíme v pavilonech a tamních hospůdkách :-) Myslím, že ta u konírny je nekuřácká.

Moc se na všechny těšíme, mějte se
Romana a Johanka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 20.06.04 11:36

Ahojkyyyyyyyy!!!!!!!!!!!­!!!!!!§§

Vyvěšte prapory,Barborka píše co u nás nového"-))

Nové je to,že mám antibiotika i já.Máma mě vzala do Motola taky na výtěr krku a nosu,jestli nemám také toho zlatého stafylokoka.hihi je to divné,ale já mám něco lepšího mám pneumokoka:-))Pan doktor mamince říkal,že ani jednu potvůrku u dětí nemají rádi a neradi jí u nich vidí.
Hlavně maminka nechápe to,že když se pořád pusinkujeme a mazlíme......­.samozřejmě i mydlíme a pereme,že tu potvůrku máme každá jinou:-))

JInak se musím pochlubit jak jsem šikovná…vím že vy to neradi slyšíte a čtete ale já jsem od pátku odpolko doma bez plenek,zatím jsem si dvakrát cvrkla do tepláčků,ale to se přece ještě tak nebere,že jo?Dokonce jsem si dneska sama říkala nebo si nosila nočník za maminkou!Bobek se mi tam ještě nepovedl.....­..kakala jsem radši hned ráno,do noční plenky.Víte že do nočníku to já nééééé!

Jinak jsem tento týden spala přes den jen v pondělí,pak jsme s Kristýnkou vstávaly okolo 7 hodiny a to já pak v pohodě vydržím až do večerníčku a pak jdeme spolu chrupat.Jsme s Kristýnkou už asi 1 a půl měsíce spolu v pokojíčku a moc se nám to líbí.Maminka z toho měla hrůzu původně to plánovala až na léto,ale vzhledem ke Kristýnčinýmu počůrávání (kdyby to bylo žárlivostí,nebo se cítila odstrčená,samoz­řejmě,že jsem se ptala obou,jestli chtěj a chtěly)nás dala k sobě dřív.Mají novou palandu,ta se jim moc líbí,ale Kristýnka spí zatím dole a Barča má postýlku hned vedle.

Ještě musíme napsat,že se nám srazík moc líbil a moc rády jsme vás viděli!!!!
Srazík s Johankou byl taky fajn,ale jak už Johanka psala,lezla na mě viroza a já byla už ten den teplejší a měla teplotu okolo 37 tu jsem měla ještě pak tři dny a pak na mě skočila rýma a pak i kašel.Pak skočila na Kristýnku ke kašli ještě angína,takže lítáme po vyšetřeních,až dobereme antibiotika,tak jdeme obě na kontrolní výtěry.Takže Kristýnka už tento školní rok do školky nepůjde a to já jsem mooooc ráda.Protože když jsme jí tam s mámou dovedly,tak mě se celé dopoledne moc stýskalo a pořád jsem se maminky ptala.....Tytý…a máma ..je ve školce …Tytý…je ve školce…a pak občas Táta…je v práci.a pak jsem měla strašnou radost když jsme pro ní šly.-)))))

To je zatím vše co si vybavuji,že je nového…samozřej­mě,že pak zjistím,že jsme půlku věcí nenapsaly:-))

Moc vás všechny pozdravujeme a maminka moc děkuje za přání k našemu uzdravení!!!
Snad to už bude dobré,protože letošní zima byla pro Kristýnku ve znamení kašle…opakujícího se po 14 dnech po vyléčení:-(((((

Moc pozdravujeme Eden a její maminku a moc blahopřejeme k dalšímu mimískovi!!!!Hlavně at je vše v pořádku!

A ještě moc zdravíme tetu Zuzku s Vojtíškem a doufáme že už vás po nemocnicích netrápí! Jen tak pro zajímavost Barborka Měla v 18 měsících 81 cm a 8.80 kg (skoro stejné míry s Vojtíškem)a nikdy nám nikdo neřekl,že je hubená nebo podvyživená,takže Zuzko nic si z toho nedělej Vojtíšek je akorát…jako byla Barča.

Takže ahojky Barborka 22 měsíců a mamka Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.06.04 15:34

Ahoj Barborko,
to je super, že se ozýváš. I když toho koka si si mohla tedy odpustit. Na druhou stranu proč by ses měla šidit o něco, co si dopřává Kristýnka, že. V rodině má panovat rovnoprávnost :-)
S těma úspěšnýma nočníkovýma pokusama mě vážně začínáte děsit, Mamka mě tyranizuje už čtvrtý den, neboť se jí v práci změnila situace a možná bude potřeba, abych se plínek zcela zbavila do září. Ona je vážně odhodlaná použít všechny nátlakové prostředky včetně násilí nebo čokolády. Zatím odolávám, jen zmnožuji počet loužiček na koberci.
Vrátila se mi babička z chalupy, čímž zhatila všechny vycházkové víkendové plány. Naoplátku slíbila, že mi trošku přistříhne vlnky - mám to vzadu celé roztřepané a ofina už dorostla k očím. A už si taky jednu kobercovou loužičku vykoledovala, heč.
Jo a včera jsem si užila fandění našim fotbalistům, je to docela sranda a můžu u toho doma halekat jak na lesy a mimořádně jsem za to i chválena :-)

Jinak koukám, že tento deníček nějak usíná, Vojto, nechystá se nový?
Navždy Vaše
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.04 12:53

Verča zdraví a pro Zuzku zasílá drobnou opravičku: míra 81 cm souhlasí, ale uváděná kila měla Barborka v roce. V roce a půl to bylo 9,56 kg. Tak a je to v pořádku.

Kde se sakra toulá nový deníček, Stáňo?
pa Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.06.04 14:08

Ahojky,
hanba nás pleská a tak s omluvou oznamujeme, že nový deníček jsme zaslali teprve před chviličkou, kamenujte!!!!!!!

Pa Stáňa a Vojta

Vložit nový komentář