Filutové z Chytrálkova - Viktorčin deníček zimně-předvánoční

Rodičovství

Ahoj kamarádi, dneska jsme konečně i v Praze mohli postavit sněhuláka, a tak bude deníček zimněpředvánoční. Aby bylo kam (a možná i co) psát, napíšeme vám, jak se letos chystáme na zimu a ty dva chlapy, co nosí dárky pro nedovtipné Mikuláš a Ježíšek :D.

Takže pěkně popořadě - zima už zaklepala na dveře i v Praze, takže dneska jsme postavili prvního sněhuláka - sice byl maličkej, protože toho sněhu tu moc není, ale byl. Až se mamka dokope, uvidíte ho i v albíčku. Zvládli jsme i malou koulovačku, ale boby a lyže mi naši ještě vytáhnout nedovolili. Ovšem mám slíbeno, že jestli bude na horách sněžit jako doteď, ještě do Vánoc si s taťkou pojedeme zalyžovat.

Mezitím přijde ten fousatej strejc Mikuláš a bude mít s sebou prý mnohem zlejší čerty než loni, protože prý mnohem víc zlobím… A tak se snažím být místy hodná a příliš se s mamkou a taťkou nehádat, i když mě to stráááášlivě baví, hlavně s mamkou, ta vypění vždycky dřív než taťka :). Předpokládám, že i tak mě naši tomu čertovi nakonec do pytle nehodí.

Ježíškovi jsem už namalovala dopis, je v něm kůň pro princezny, princeznovské šaty pro mě a spousta obrázků pro Ježíška, aby měl radost a přinesl mi co nejvíc dárků. Ježíškovi se asi líbil, protože zpoza okna zmizel skoro hned. Nejvíc se ale těším na pečení cukroví, protože to znamená hňácání těsta, a to já hňácám a hlavně jím strašně ráda. Jen doufám, že bude lepší než těsto na štrůdl, to mi fakt nechutná :). A taky se těším na venkovní stromeček se světýlkama a vnitřní s čokoládama a prý v televizi bude spousta pohádek, takže to budou asi opravdu prima svátky. Jo, a víte, co mamka vyhrabala? Loňskou pohádku o Ježíškovi od tety Jany, kterou teď skoro každý den čteme a tak si pomalu tu vánoční náladu přivoláváme.

Ve školce už vyrábíme mikulášské čepice a prý budou i přáníčka pro maminky a tatínky a k tomu všemu besídka - na tu je obzvlášť zvědavá mamka, protože já zá:,–(ně odmítám cokoliv předvádět - no, snad mě pro nespolupráci nediskvalifikujou ještě před ní :).

Tááák, a teď jsem zvědavá, jak se na ten nabitý prosinec chystá v ostatních filutovských domácnostech, tak pište pište, určitě je toho hodně, co tady bude potřeba probrat.

Jinak všem přejeme hlavně zdraví, ať všechny nemoci utečou a už se nevracejí.

Papa,

Viki (3 roky, 3 měsíce, 1 měsíc a 1 den) s mamkou Ivou (která ty roky a měsíce už radši moc nepočítá :D)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.11.05 16:52

Nazdárek Viki,
tak já mám naprosto jiné plány než ty, tedy jestli mi to máma brzy nezatrhne. Já jsem se rozhodla dokončit zdárně započaté podzimní marodění plynulým přechodem do marodění zimního. Nějak jsem se rozhodla, že to s mým nástupem do školky rodičové uspěchali a že si jich chci užít ještě mnohem více. Mám na to speciální metodu: ráno se probudím v šest, vyskočím z postele, rozsvítím všechna světla a začnu budit mámu i tátu slovy Vstávat, oblíkat, sluníčko svíti, jdeme za učitelkou (připočtete-li vývojovou dysfázii, zní to takto: távat, obíkat, síčko sítý, deme učitelou - překlad mamky). Po tomto roztomilém probuzení ze zhluboka nadechnu a vykýchnu si kšandu až na pyžamo - tzv. ranní chuťovka. Mamka utře, ale nijak víc nereaguje. A tak nastoupí fáze bezradnosti - mamí ponožky oblíkám sama, kalhoty taky. Maminka nachystá a já se marně snažím narvat se do kalhot předem dozadu s rukama oblečenýma do ponožek. Mamka je stoik, takže vše opraví a nachystá mikinu a boty, když ji nevytočím ani pokusem narvat si nohy do rukávu mikiny, zkusím kňouravou a tátovo životní heslo: Ono to nejde. A tím nastartuju půlhodinku kňourání snídaňového, balícího se, kňourám, že mi mamka nedovolí ji osprchovat a umýt hlavu, že taťkovi nesmím obléknout trenýrky, prostě důvodů je dost. Kňourání po ránu je děsně důležitý, protože mi umožní nastartovat si naprosto plný a unudlený nos a horečnatě zalitá očka. Po půl hodině řevu taky chytám skvostný chraplák. No a nemoc je na světě. Jelikož si ještě rodiče neuvědomili, jak skvěle se lze přehřát nabalena k odchodu, a ten bojkotujíc u dveří, nechápou vznik mých teplot. No a tak si ve dveřích střihnou, kdo z nich zůstává doma, zatím většinou prohrává táta a máma vyráží do práce. Aby se neřeklo, tak ještě půl hodinky kňourám a vztekám se u svlékání a aplikace pililulek. Pak se oklepu a s nevinným úsměvem se táty optám: A pohádku pustíš?
A čeká mě další krásný den válení se na kanapi a koukání na pohádky. Mám ještě několik dalších variant, Viki dobře znáš tu s nudlí nenápadně vypuštěnou v metru a poté … ale to nebude před mamkou prozrazovat, to je moje tajemství, jak se mi daří na všechny naše srazíky dojet vždy totálně umírající.
No a díky těmhle trikům se vlastně nemám na co těšit, protože vůbec nevím, co všechno zvládneme a co ne. Moje nemoce už nám dokonale zbořily rodinné plány na výletování, akce, divadla apod. Dokonce stále nemám zakoupenu novou zimní bundu, protože bez zkoušky ji máma kupovat nechce a tahat mě po krámech s teplotou taky ne. Dopis Ježíškovi sice stále kreslím, ale nevím, jestli na mě neuvalí karanténu. No snad už je to poslední letošní nemoc - tedy to doufá máma. Mně to zas až tak nevadí, akorát tentokrát z toho všeho i blindím a to já nerada, příště to bude chtít nějakou lepší chorobu.
Tak papa
Joko chroptící jak ta prasinkovská chýše.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.11.05 23:03

Milá Viki,

my se na Vánoce chystáme důkladně, dneska jsme rozhodli, že je pro jistotu oslavime u babičky. Jinak by to taky mohl být další díl seriálu Ulice, jak podotkl strejda.

O Mikuláši mi zatím nikdo neřekl, mamka to bude muset napravit. Jenže ona na to nějak nemá myšlenky. Šla se předvánočně ježíškovsky naladit na Jesus Christ Superstar - u Mrštíků fakt skvělý a srovnatelný se slavnou produkcí ve Spirále (p.m.). Jenže tam na ni sedl bacil a mamka už se od pátku potí a paralenuje a doufá, že zítra půjde zdravá do práce. Vzhledem k tomu, že taťka byl na trenérské klinice na Vysočině, měli jsme parádní volný pátek a sobotu. Mamka se vykopala z postele akorát, aby ohřála fazole k obědu. Jinak nás ponechala svému osudu. Supeer.

Ale to byla odbočka. Takže, na Ježíška se těším, dopis jsem ještě nenapsala, ale kudy chodím, tudy vykřikuju, že chci panenku Karolínku a koníka.
A víte co mi mamka udělala? V pátek nás z postele dirigovala k úklidu pokojíčku. Na to se jí samozřejmě můžu vykašlat. Jenže ona začala hlasitě přeříkávat, co píše Ježíškovi. Ať prý k nám nechodí, že si nové hračky nezasloužím, když si nechci uklítet staré!!! Cestou psychického teroru mě nakonec dohnala k pláči a pak i k úklidu. Tak doufám, že ta Karolínka bude. Mamka trošku váhá, vzhledem k tomu, že chodicí a štěkací pejsek ze Sparkys mi vydržel 14 dní, z toho zapnutý byl pouze 3 odpoledne. Teď už v něm štěrchá a neštěká. Děda sice říkal, že takhle neštěká pes, ale toká tetřev, ale mě to nevadilo.

Vánoční výzdoba letos nebude, když budeme o víkendu 17 - 18. prosince vyklízet byt. A hurajdá, jestli nám do té doby nepředají ten nový, uvolní nám bratránek Ondrášek svůj nový pokojíček!!! Doufám, že to tak dopadne, už se na něho moc těším!

Co bude ve školce, se teprv dozvím.

Tak to bylo naše nedělní páté přes deváté. Mamka toho měla na srdci mnohem víc, ale bylo by to moc dlouhý a už si taky všecko nepamatuje… Jo, byli jsme oslavovat babiččiny narozeniny. Gratulace mě moc bavily, skákala jsem u toho jak vyšinutá.

Mějte se všichni, taťka už mamce nadává, ať si jde lehnout

Verunka 3letá

  • už mě oficiálně berou do dětského koutku!!! (zato Fildu v té slavné baby-friendly IKEA už nechtějí. Mamka: IKEA mě fakt štve. Děsná kvalita, co si vyberu, u toho mi změní barevnost, nebo mi to pro jistotu rovnou zruší. Dětský koutek jen od 3-6 let, jako bych mohla 7 leté dítě nechat v tom nehlídaném koutě v restauraci, kde kromě 2 křesel a televize není VŮBEC NIC!!! Prostě je nesnáším! Tak jsem si ulevila, uff)
     Jana
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 21.11.05 00:13

Ahoj Viky,

první snížek už jsem si taky řádně užil. Hned ráno, když mamka roztáhla žaluzie jsem začal nadšeně křičet „hulllá, padá snížek, už přiletí Ježíšek " :o))). Bylo mi vysvětleno, že na Ježíška si musím ještě počkat do tý doby, než budeme mít doma stromeček. Tak mi aspoň mamka otevřela okno a dovolila mi sházet všechen sníh z parapetu a s radostí , že mám tající sníh v rukách jsem ho přinesl našim do postele :o)) (Toť naše sobotní ráno :o) p.m). Hned po snídani jsem se začal oblíkat a donutil tátu, aby jsme šli hned ven. Taky jsme postavili pidi sněhuláčka a státou jsme po sobě házeli sníh :o)). Když jsme šli domů, tak pod sněhem byl schovaný psí "výkal“ do kterého jsem samo šlápnul a rozmázl si to po celé botě :o(. Táta si toho nevšiml, takže jsme to doma mamce hned naťapali na rohožku a po celý chodbě :o), takže díky našemu výletu musela jít hned vytírat a mejt mi boty :o). Odpoledne jsem si vynutil jít ven na sníh znovu s nápadem, že když sněží, tak já budu sněžit bublinky :o))), v nějvětší chumelenici jsme stáli venku a já pouštěl bublifuk:o) (to moje dítě má nápady…ale evidentně byl spokojenej, že je po jeho :o) p.m.)

O čertovi a Mikulášovi už jsem velice dobře informován…mamka mi je namalovala na velký papír a i na tom papíře se mi ten čert vůbec nelíbí, má kopyto, vidle a pytel, ze kterýho kouká noha s botou. Naši říkají, že když budu hodně zlobit, že mi ta noha z pytle bude koukat taky :o))) nebo že místo nadílky dostanu pytel s uhlím :o))). Prvního čerta uvidím 4.12. v mikulášském parním vlaku (kdybyste chtěli někdo jet tak mi dejte vědět!) a druhý den přijde k nám domů. Mám nachystanou pro čerta a Mikuláše básničku Mikuláš ztratil plášť…, tak doufám, že to ocení a do toho pytle mě nehodí :o)))). Čerta s Mikulášem budeme mít i ve školce na mikulášské besídce, tam se obvzlášť těší mamka s babičkou :o).

Po čertovi prý budeme péct a matlat těsto na cukroví, na to se fakt těším, zvlášť, když jsem teď vybaven tou kuchyňskou zástěrou :o). Mamka už mi ukázala, jaký máme formičky, je jich tu hodně…prasátko, sněhulák, stromeček, ryba, zvonek, hvězda......a mnoho dalších :o))). Taky mi slíbila, že mi upeče ooopravdovou perníkovou chaloupku. Loni pekla malý, letos mi prý upeče větší i s Jeníčkem a Mařenkou (inspiraci jsem našla v časopisu Apetit prosinec 2005 p.m.), tak snad se jí povede, rozhodně budu pomáhat dávat lentilky na střechu jako perníčky :o))).
Mamka už připravila barvičky na okno, už má předkreslený motivy Santa clause, stromečku, sněhuláka a zvířátka na sáňkách, prý pod dohledem můžu vybarvovat, ale mamka si myslí, že mi to nepůjde vytlačovat z těch tubiček a že to budu matlat všude kolem…ale jedno veledílo si určo vyrobím sám a vylepím si ho v pokojíku na okno :o))).
Zakoupili jsme cd večerníčkovy koledy, už mi je mamka přehrála, začala brzo, abych se nějakou koledu stačil do vánoc naučit :o))). No a pak má přijít den D, kdy má přiletět Ježíšek. Ještě jsem mu nepsal, dopis mu prý dáme za okno až po Mikuláši, ale mám naprosto jasné představy co bych všechno pod stromečkem chtěl :o))), ale o tom třeba zas až příště, koukám, že jsem dneska pěkně dlouhej :o))).

Papa,

Šimůnek mamánek :o)) s mamkou

P.S. pomalu ve volných chvílích přidávám nový fota do albíčka, tak je můžete skouknout :o).
Martina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.11.05 12:22

Ahoj Šimůnku i ostatní,

s výkaly máme taky nedělní zkušenosti. Včera na jednom uklouzl a pak se vyválel Filda a pak na jiném i Ondrášek:-)). Obě maminky (a hlavně náš taťka, mamka to odmítla prát, když u toho nebyla) byly moc nadšené.

Jinak troška sněhu napadla v Brně až dneska v noci, ale o nějakém koulování či shněhulácích nemůže být řeč. To by ten sněhulák musel být hodně maličký. (Tak se to aspoň jeví mamce v práci z okna). Ráno volali ze školky, že máme divadlo. Jak jsem tam celý týden nechodila, zapomněli nám dát vědět. Tak vám večer napíšu, jaký to bylo.

Ahoj Verča zrzečka
(perníkovou chaloupku mamka pekla Filípkovi každý rok, ale poslední dobou je pěkně líná a já jsem ještě nedostala žádnou. On ji vlastně nosil Mikuláš, tak asi je línej on. Komu by se taky chtělo nosit dvě, že. Každopádně to budu muset nějak vyreklamovat. Jenom nevím, jestli je letos vhodná konstelace)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.11.05 18:16

čau Filuti,
mám vám prý oznámit, že už mamku na nudli neutáhnu, takže zítra jdu konečně do školky - po takové době projevuju i patřičné nadšení.
Byla jsem teď tři dny u babiček, takže jsem docela prima rozmazlená a zase už nezdravím, neprosím, neděkuji, všechno jen chci a dej nebo uáááá.
Návštěvu u neurologa jsme odložili, jsem docela ráda, vůbec jsem tam nechtěla, prý spinkat někde jinde - fůůůj, tak prý za tři týdny. Doufám, že do té doby zase chytnu nějakou tu virozu, abych nemusela.
(bylo by dobré, kdyby se podařilo mezi školkováním, aby si zase zvykla na spací režim přesně v poledne - to docela funguje a doufám, že se podaří, když ji ráno dostatečně brzy vzbudíme a nedovolíme jí usnout, možná se předtím vypravím do Motýlka nebo na nějaký srazík, aby byla únava zaručena, je to šestnáctého prosince a máme dorazit v jedenáct do Holešovic, předtím aktivní volno, co vy na to? - pozn. mamky)
Dárky od Ježuchy už mám rozmyšlené (brusle, obruč, knížku a hlavně moře rukavic a čepic - zamilovala jsem si je), Mikuláš musí zaútočit na mou figuru, protože chci hooodně čokolády a ještě víc pistácií a oříšků, bonbony a pomeranče ale taky neodmítnu, znáte hašlerky, ty jsou super.
Jak znám mamku, tak mi čertovsky zaneřádí nadílku nějakou knížkou a omalovánkama.
No a jsem zvědavá, jak se Viki líbí mámino pracování. A jak u Verunky? Co způsobilo překročení magické trojky? A ostatní, co děláte, když venku hnus a uvnitř nuda?
papa
Johanka s mámou vyšťavenou nekomunikující

 
Jirina
Extra třída :D 13529 příspěvků 23.11.05 21:55

Ahoj Viktorko a ostatní Filuti,

já jsem si snížku vůbec neužil. Napadl tu sice taky, ale už týden jsme nevyšli z domu, protože mám rýmu číslo tři (tentokrát po 20 denním období „bez"), dřív jsem kašlal na sucho a celou noc se budil a kňoural, teď už se mi to uvolnilo0 a bravurně odchrchlávám. Bude-li to i nadále podle loňského scénáře, tahle rýma už je poslední, protože si ji odnese čert.

Na Mikuláše se chystáme, v neděli 4.12. je mikulášská od maminky z práce, takže půjdeme i s babičkou a Haničkou. Mamka čeká, že bude v programu nějaké divadýlko jako loni (loni jsme byli sami a já tam nechtěl) a taky zpívání a mikulášská nadílka. Prostě necháme se překvapit. O Mikuláši 5.12. mamka mluví, ale prý až podle toho nedělního (pozn. mamky - buď pozveme kámošky 10-letou mikulášující dcerku s kamarády, Mikuláše s andělem do předsíně, na čerty se koukneme a necháme je za dveřma - kvůli Haničce - nebo bude jen košík s dobrůtkama za dveřma, uvidíme a poreferujeme).

Na Ježíška se připravuju, s mamkou už jsme dávno vymysleli, co si budu přát (pozn. mamky - správně, vymysleli a naočkovala jsem je, že si přesně toto přejou :o), takže jsem si napsal o: skákací míč (žlutý), další lego - duplo, protože poslední dobou hodně stavím a už mi kostičky nestačí, nějaké knížky, dřevěnou skládanku a nějaké překvapení. Z mého psaní by to Ježíšek asi nevyčetl, protože jediné co bylo rozeznat, byla ta žlutá barva, ale mamka mu to napsala, tak to snad pochopí. Jen mě Ježuch nechal docela dlouho čekat - dost jsme zlobili, takže týden trvalo, než si dopis odnesl. Na pečení cukroví se taky těším, dnes jsme měli generálku - pekli jsme dobrůtku na oslavu Hániných narozenin, takže jsme se vyřádili.

Koledy zatím neposloucháme, jen si o tom povídáme (pozn. mamky - já s tím ještě nechci začínat, protože už okolo půlky prosince mi to pak leze krkem a když už ty Vánoce konečně přijdou, ani mě nebaví, takže tak nejdřív od Mikuláše. Zdá se mi, že se všichni zbláznili, že ty Vánoce propagují čím dál dřív. My se začneme intenzivně „chystat" tak po Mikuláši - ovšem dárky už mám vymyšlené a sítě rozhozené teď, takže v tomto směru mám skoro „hotovo")

Ještě bych přidal jednu mojí debatu - ten den jsem zrovna asi snídal vtipnou kaši :o)
Hraju si s kostičkama a žlutý váleček se ztratí (nakonec se ukázalo, že jsem ho schoval pod křeslo). Mamka ho hledá a ptá se mě. Moje odpověď na otázku „kde je ta kostička": „Já jsem ji začaroval. Já jsem jí přidělal nožičky a asi utekla, víš. Maminko, tu už asi nenajdeme" :o))

Tak ahoj, nudláč Jíra s mamkou Jiřinou a přesně dvouletou Haničkou

P.S od mamky: už se děsím příštího podzimu, kdy nastoupím do práce, děti do školky a nastane nám rýmovací program!

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.11.05 16:50

Ahojte kamarádi,

tady to teda žije:-D!!
U nás je unudlená mamka, už dostala i antibiotika. Ale že se jí to vrazilo i do očí, moc na internetu nepobyla. Až dnes. Stolař potřeboval vědět spotřebiče. Tak mamka celé dopoledne surfovala a jednu troubu v akci do vyprodání zásob už dokonce objednala:-))).
Vypadá to, že základ budeme mít Electrolux. Myčku mamka vyžaduje Miele, taťka už schválil, jenom mamka teď uvažuje, jestli to nepřehodnotí. Přece jen se tím pádem bude muset dost uskrovnit v jiných spotřebičích (Ale trouba v akci za 9 tis, a to ještě odečtou nějaká procenta DPH se docela dá, ne?)

Já jsem spala u babičky, aby mamka mohla nerušeně marodit. Tak jsem ani nešla do školky. Když jsem doma, pořád chodím za mamkou a říkám: tak už vstávej, vždyť už ležíš dlouho. A mamka pořád cosi o nějaké nemoci a leží si dál. Ach jo.

Tak to je u nás asi všechno, nějakou předvánoční atmosféru u nás letos nehledejte. Troška sněhu už je i tady, ale moc bíle to tu nevypadá.

Jíro, brzo se uzdrav!
Haničce přejeme VŠECHNO NEJ!!!!!
A všem maminkám ať zvládají pracovní proces a předvánoční shon co nejlépe - naše mamka leží v posteli:-))

Vaše Verča

Ještě přidám něco od Fildy:
Nepochopení génia:
Filda přišel ze školy naštvaný, že má v matice všechno dobře, a přitom nedostal obvyklou 1 s hvězdičkou, ale bez.
Do doplňování 1 menší 3 apod, doplnil že Nula je větší než jedna mínus, 3- je menší než 1. Paní učitelka pochopitelně nepochopila, že jde o záporná čísla, a všechno mu přeškrtala :-)))). Je to prostě ťululum naše malý, co si hraje na chytrýho.
Ale že by jí to šel vysvětlit, to ne.

Tak už ahoj
i Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.11.05 17:00

Ahojky,

Viki by vám určitě taky chtěla něco napsat, ale má smůlu, jelikož si včera u babičky v Táboře vyprosila, že nepojede dneska se mnou domů, ale zůstane tam :D. No, ne, že by se mi to nehodilo, ale potvora mrňavá se mě dneska od rána ptala, kdy už pojedu :). Bůhví, co tam s babi vyvádějí, když vypadnu.

Co se týká nemocí, hlásím, že nám se zatím vyhýbají (klepu klepu na dřevo), Viki jen mírně pokašlává ráno a večer, ale jelikož ve školce kašlou všichni, kašlu na to :D.

Dárky pro Viktorku už mám pohromadě, dostane malou trampolínu (průměr necelý metr), kočár pro panenky i s koněm, dalšího koně a spoustu sarapatiček pro barbíny, protože furt ztrácíme boty, čelenky apod. Od babiček dostane princeznovské šaty a ještě něco. Horší je to se zbytkem rodiny, nějak nemůžu letos nic vymyslet, zvlášť pro Honzu, který má ještě 15. prosince narozeniny, tudíž musím vymýšlet dvakrát :(.

V práci se pomalu aklimatizuju, taťka se předvádí coby vzorný otec a Viki si ho docela užívá, tak myslím, že do nového roku to určitě budeme zvládat ve dvou a pak asi budu muset najít Viktorce nějakou hodnou hlídací tetu, aby ji vyzvedla ze školky a pohlídala, dokud někdo z nás nedorazí z práce. Naštěstí budu mít pružnou pracovní dobu, a tak některé dny (až vysleduju, kdy to organizačně půjde v práci) budu moct odcházet kolem půl čtvrté. Páteční odpoledne jsme nadirigovali pražské babičce, protože ta v pátek neučí, takže bude Viki vyzvedávat po obědě. Chichi, na organizaci já jsem kanón :).

Mezitím, co tohle píšu, jsem zapomněla, na co jsem chtěla reagovat, a tak se nezlobte za mírně sebestředný příspěvek. Marodům přeju brzké uzdravení, fakt je to tu jako lazaret :).

Papa, opuštěná Iva

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.11.05 19:48

Ahoj Viky a všichni,

já jsem si babičky užil od pátku do soboty, kde jsme byli na návštěvě a nakonec jsem si vydupal, že tam budu spát (Ivi, to by mě zajímalo, co na těch prarodičích mají…:o)…nebo spíš co jim dovolí :o), p.m.). Odpol. mě mamka vyzvedla a jeli jsme na návštěvu k mýmu kámošovi Tomáškovi, kde jsme řádili a obrátili celý byt naruby, zatímco si mamky spokojeně povídali u kafíčka :o)). Dneska jsem byl v kině na Strašpytlíkovi, samozřejmě naprostá spokojenost, umocněná ještě v kině kyblíkem popcornu a fantou s hračkou strašpytlíka :o). Poté jsem ještě vydyndal Happy meal v Mekáči, takže to nemělo chybu :o))). Zítra budu školkovat, takže dneska už jsem brzo v posteli.
Když jsme jeli z kina, tak jsme ještě koupili veelkej adventní věnec se svíčkama, vánoční hvězdu a postavičky čerta a Mikuláše. Taky jsme narazili na stánek „Hvězda splněných přání“, kde měli přáníčka děti z dětských domovů, ketré nemají mamku ani taťku, tak jsme si vybrali jednoho chlapečka, jmenuje se Honzík, je stejně starý jako já a v hračkářství jsme mu koupili velké terénní auto na baterky, co měl napsaný v tom přáníčku, tak doufám, že bude mít radost.

Dneska jsme s mamkou zadělávali první várku na mikulášské perníčky, mamka mi nechala těsto dokonale uhňahňat, takže spokojenost byla veliká :o) Teď těsto spinká v lednici a zítra ho vyválíme a vykrájíme formičkama čerta, mikuláše a anděla a taky mám slíbený, že upečený perníčky můžu „matlat“ vajíčkem :o).

S Tomáškem jsme domluvený, že pojede s námi v neděli Mikulášským vlakem a v pondělí, že přijedou s mamkou a taťkou k nám a budeme čekat na čerta společně a vzájemně se "podporovat " :o))).

Tak, to je všechno co mě napadlo, zdravím všechny marody, ať rychle zdolají bacily, já zatím (ťuk ťuk) jsem vpoho, občas ráno zakašlu a párkrát za den se vysmrkám, ale jak psala Iva, ve školce jsou takový všichni, tak není třeba to asi řešit :o))).

Čauky polospící Šíma s mamkou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.11.05 08:09

Jen v rychlosti, než poženu do práce: Joko je ve školce, aby se zařadila mezi všechny tamní nudlující a kašlající.
Holky, Eva na nás nezapomněla, ale má opět potíže s příhlášením na emimino, takže se nepropracovala k deníčku - prý má místo emimina velkou bílou obrazovku - jé vidíte, možná je to tím sněhem, co tu občas poletuje.
Před chvílí jsem zničila zip u jediné zimní bundy, co mám, takže se jdu pěkně vymrazit v jarní a hned odpoledne si asi budu muset udělat tu radost (brrrr) a jít si nějakou koupit, a Johaně vlastně taky. Tak se tu mějte, uháním, už prý na mě čekaj.
papa
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.11.05 19:37

Nazdárek,

to je tedy nekázeň :) - v minulém deníčku smršť a teď houby, zrovna, když si chci trochu počíst :D.

Romano, díky moc za pozdravy z Číny, Eva je hodná, že na nás pořád myslí… budou se tedy vracet toho 10., jak psala naposledy? Předem děkuji vaší informační kanceláři :).

Zítra se mi vrátí dítě od babičky a ve čtvrtek zase jede s taťkou na letošní lyžařskou premiéru do Krkonoš. Já mám jeden z několika vánočních večírků (výhoda velké firmy :), a tak zůstanu doma, dokoupím dárky (jestli mě v těch obchodech netrefí) a trošku si odpočinu. Dočasná bezdětnost u nás totiž znamená večery mimo domov a mě ty hodiny prospané u televize nějak chybí :D. Jojo, kde jsou ty časy, kdy jsme prohýřili noc a druhý den šli do práce jako by se nechumelilo :D. Tak, to byla mírně nostalgická vsuvka a už končím, jdeme totiž na biftek, ňam :D.

Krásný večer všem,
Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.11.05 20:56

Závidím volný den. U nás sice už taky večírky chystaj, ale účast je povinná :(
A Joko furt nemá zimní bundu.
Stav nemocnosti u nás: totálně umírající pánská část naší populace. Už mě to neba, ráno jsem skočila k pediatrovi a dostala cosi, co budeme dlabat celý měsíc bez přestávek a pak budeme všici zdraví - napsal mi to pro celou rodinu, tak jsem zvědavá.
Ivo, když se budeš v práci nudit, cinkni mi někdy, potřebovala bych pokecat :-))))
papa
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 29.11.05 23:15

Ahojte,

u nás opět všechno v pohodě. Už jsme zdraví, jen děti občas kýchnou a já dobírám antibiotika. Místo večírků jsem dneska měla třídní schůzky, taky dobrý, ne?

Včera jsem zkoušela jednoho 18letého studenta - koníčky. Jaký má teď a jaký myslí, že bude mít tak za 10, 15 let, až bude mít rodinu. Tak teď chodí 2× týdně do fitka, ve 30 už nikam chodit nebude, protože bude starej. Ach jo. A my jsme si zrovna dneska se Sylvou říkaly, že na těch 17 máme nějaký velký děti.

Právě jsem přišla z divadla, přijeli k nám herci z Práglu. Vízner, Revai… Woodyho Allena hráli dost dobře, jenom mě už ke konci ty vtípky nebavily. Ale každopádně tam u vás pozdravujte.

Verunka se včera ptala, jestli má taťka k noční košili i noční kravatu. Jinak žádné nové hlášky ani nic jinýho.

Ivi, Krkonoše u nás hrozí na toho Silvestra, ale fakt se mi nechce někam štrachat uprostřed stěhování a zabydlování. Nechala jsem to na taťkovi, ať rozhodne, vím, že horský vzduch potřebuje. Ale pro mě by to byl děsnej stres.
MŃam, bifteček, úplně jsi mě navnadila. Tak dobře vyber ty dárečky. Před Verunkou bárbíny zatím tajíme, koupíme Karolínku a bude.

Zase jsem zapomněla, na co dalšího jsem chtěla reagovat, takže vás ostatní aspoň pozdravujem.

Jana a Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.12.05 22:05

Ahoj holky,

tak dneska proběhla akce Karolínka. Verunka po ní strašně touží. Do obchodu se bez ní stejně nedostanu, tak jsem ji prostě koupila s ní. Našly jsme ji v regálu, Verča potvrdila, že je to opravdu ona. Měli poslední, tak jsem nechtěla nic riskovat, většinou všechno odkládám, až přijdeme s křížkem po funuse. Ale teď jak to zaonačit? Nakonec jsme se domluvily, že ji do regálu musíme vrátit a Ježíškovi napíšeme, kde ji hledat. Ani nevím, jak se mi podařilo ji šupnout do vozíku a zabalit do péřovky. U pokladny v klidu vyndávám jídlo, najednou Verča skloněná, Jé mami, my tam máme tu Karolínku. No, nakonec se mi ji podařilo jako vrátit, ani nevím, kde se nám v tom košíku vzala:-)) A za vydatné pomoci pokladní a 2 paní ve frontě, které Verču ochotně zabavily, jsme i namarkovaly a zaplatily. Fakt není lepší nápad, než kupovat objemný dárek i s dítětem. Takže už pro Verču máme lyže a Karolínku, ještě jsem na www.rakosnicek.cz objevila v akci pěkný povlečení s medvídkem Pů, myslím, že to taky ocení.
Jinak u nás teď jedou miminka a naštěstí i ta hra, že já jsem mimi a Verča moje maminka (hlavně, když se mi chce spát).

Včera jsme byly u sousedů poprvé hlídat měsíčního Šimonka než sousedka vyvenčí psa. Verunka byla totálně uchvácená a šťastná. Je krásnej, ale mlíko se mi nespustilo:-))).

Taky nám dneska definitivně napsali, že byt dostanem NEJDŘÍVE 20.12 (pokud všechno dobře půjde). Takže stěhování k Sylvě nás nemine. Jenom doufám, že je v nové garáži zásuvka, abych nemusela vyklízet mražák:-((. A Krkonoše jsme tím pádem vzdali (nechala jsem rozhodnutí na Hynkovi). Ale doufám, že někdy se tam podívám :-).

Dobrou Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.12.05 22:13

Tak jsem právě zjistila, že mi to povlečení vyprodali. Nechala jsem to na večer, abych to mohla zaplatit převodem, a to mi jde jenom z domu :-((((((((((((((((((((((((. To jsem fakt naštvaná, asi si to zaktivuju přes telefon. Takový bylo pěkný, ty ostatní jsou hnusný, však taky nejsou vyprodaný. Ach jo.
No nic, ahoj
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 01.12.05 23:55

Ahoj holky,

Ivi, všechno nej nej k dnešnímu svátku :o)). Zdravíme lyžařku Viky! :o). My jedeme zkusit první sníh příští víkend ke známým na horskou chatu do Horních Míseček, tak doufám, že ještě něco připadne, ale prý už je tam sněhu dost. Zjistila jsem, že Šímovi jsou malý loňský přezkáče, byly to 27, tak musím ještě sehnat nový, nejspíš 29, to je hrozný, jak mu ta tlapa roste.:o))))…a lyže mu stačej z loňska…
Taky sháním k vánocům boby s volantem, Šíma je chce a ty normální s brzdama po stranách zavrhnul, protože ty s volantem viděl u kamaráda…chjo :o(, poradíte mi, kde je maj? Já všude viděla jen ty s brzdama po stranách…

Už mi padaj víka, doteď jsem zdobila Šimovi perníčky k Mikuláši, jsem od toho ulepená a kuchyň celá zapatlaná, asi to umeju až ráno :o(. Zdobit s ním jsem už neriskovala, bohatě mi s ním stačilo to pečení :o)))).

Tak papa a kdo jdete v sobotu do divadla, tak se těšíme!

Martina a spící Šimon

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.12.05 19:49

Ahoj Martino,

díky za přání… a Viki se má báječně, Honza ji prý dneska nemohl dostat ze sjezdovky :D - navíc je v Krkonoších naprosté azuro, tak jsem ráda, že jeli.

Já jsem totálně mrtvá po včerejším večírku, tak ač slaměná, jdu dneska brzy spát. Lístky na Michala jsem Vám poslala po Šulánkovi, takže zítra v 10:30 Městská knihovna. Poslala jsem jí tvoje telefonní číslo, tak se snad v pohodě sejdete.

A boby s volantem na 100% koupíte na horách (třeba ve Špindlu) - v Jánkách loni stály 890 Kč, což je cena slušných sáněk, levnější jsem ale nikde neviděla :(.

Hezký kulturní zážitek a pozdravuj Šímu.

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.12.05 19:51

Ahoj Jani,

koukám, že samý dobrý zprávy :(. Nenech se vytočit, však příští Vánoce už budete v novém určitě… A jinak obdivuju, že ses odvážila kupovat dárek s Verčou, já si to vůbec nedokážu představit :). Jsi šikulka!

Hezký víkend,
I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 03.12.05 00:42

Ahoj Ivi,

za ty lístky díky, určo jdeme, peníze Ti pošlu po Šulánkovi.

boby jsem nakonec objednala na logbal.cz za 700,–, tak už aspoň nemusím nikde běhat.

Doufám, že chytnem V Krkonoších stejný počasí jako Viky, prý má příští týden na horách dost sněžit, tak aby Šíma nebyl na sjezdovce jako sněhulák :o). Jsem zvědavá, jak se k lyžím od loňska postaví :o), snad to zas úplně nezapomněl :o(

Tak papa a užívej svobody :o)))

Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.12.05 11:30

Holky,
jak jste domluvené? Nebude nový deníček? Tenhle už skoro mizí.
Kromě toho prosila Eva o poslání nového, protože ona se dostane na Emiminu všude, jen ten náš deníček je pro ni tabu. Tak doufá, že další už zase bude pro Čínu přístupný. :-))))
Ne že bychom měli tolik novinek k napsání, u nás je jen školka, práce a průsery a to celé znovu dokola. Ale zatím ťuk ťuk budeme možná od příštího týdne konečně po třech měsících všichni zdrávi a funkční.
papa
Romana a kramařící Joko - teď velmi podezřele ticho, jdu to skouknout.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.12.05 17:31

Tak já něco pošlu.
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.12.05 17:54

Deníček odeslán.
Jana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama