Filutové z Chytrálkova - Vojtíškovo smuteční

Rodičovství

Nazdárek kamarádi :) Jsem tu zase za vámi, slíbil jsem vám nějaké nové zprávy od nás, oslavu narozenin a taky něco o té naší dovolené!

Takže oslavy byly tři, jak jinak když mi byly tři roky, jen doufám že se to s přibývajícími roky nezmnění! Bylo to prima, dortík, svíčky, dárečky, jednou i opékání masíčka, prostě vše dopadlo na výbornou. Dárky se nesly v duchu motorizované jednotky, auto na ovládání, autobus, bagr, nakladač, koberec se silnicema.

Dovolená také proběhla podle plánu :-), jenom to počasí nás zradilo, takže žádné koupáníčko se nekonalo, místo toho jsme pořádali závody, kolik zámků se dá asi tak za týden navštívíit? Věřte že celkem hodně, tudíž jsme kulturně obohaceni, mě to tedy nijak zvlášť nezasáhlo, ale naštěstí měli všude nějakého rytíře a pár mečů, případně bouchaček a tak jsem si i já přišel na své.

Jenže lidé prý mají stále nějaké plány, ale pak se stane něco, co jim obrátí život na ruby. Dědeček nám umřel, zrovna ve chvíli, kdy vám maminka naposledy psala o tom, jak moc je nemocný. Nechápu to, ptal jsem se, jak je možné že ho v té nemocnici nespravili? Několikrát jsem ho u babičky hledal, ale neležel ani na gauči, ani si u stolu nečetl noviny a dokonce ani na schodech na zahrádku neseděl a to je přitom jeho nejoblíbenější místo. Opravdu tomu nerozumím, prý už bude na hřbitově spinkat, vezli jsme mu tam všechny ty kytičky které dostal, myslel jsem si že mu tam spíš vezmeme něco k jídlu, ale prý nemá hlad. Babička, maminka i všichni ostatní jsou moc smutní, nikdo nečekal že nám odejde tak brzy, ale my ho budeme mít navždy ve svém srdci a vzpomínky na něj nám zůstanou navždy.

S bolestí v duši na něj vzpomínáme a děkujeme mu za všechno co nám dal, za to že tu byl a že nás tolik miloval.

Za celou naší rodinu Vojtíšek (3 roky + 23dní)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 28.08.05 22:15

Stáňo, Vojtíšku,

je mi dědečka moc líto. Zažili jsme doma něco podobného, ale i tak si neumím představit, jaké to je přijít o tátínka…Držte se, snad bude časem trošku líp…

teta Sylva od Verunky zrzečky

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.08.05 23:25

Milý Vojtíšku, milá Stáňo,

Upřímnou soustrast.
Je to moc těžké.
Je nám to moc líto.
Dědečkovi už je dobře, vás snad časem taky přebolí a zbudou krásné vzpomínky.
Upřímnou soustrast.

Verunka zrzečka, Jana, Filda a všichni

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.08.05 12:39

Stáňo, Vojtíku,
marně tu hledám slova, napadá mě jen vzpomínka a čas. Držte se.
Filip přišel o jediného dědečka ve Vojtově věku, ještě nečekaně a za hloupých okolností - vím, že to pro něj tenkrát bylo velmi zlé. Ale právě díky vzpomínkám jsme to spolu překonali.
Jsme s vámi.

Johanka moc závidí Vojtíškovi jeho způsob slavení, zvlášť poté, co vlastní rodiče zcela zapomněli slavit její svátek a pracně to pak celý týden doháněli -náštěstí se omluvili skvělými dárky. Tímto děkujeme za gratulace v minulém deníčku a omlouváme se tetě Janě, ale my vážně zapomněli.

tak zatím, víc napíšu, až konečně vše vybalíme a vypereme.
Jen mám vyřídit pozdravy od Ajky s Leničkou a Lukáškem, z Leničky už je velká a šikovná slečna.
Jo a chtěla jsem vyjádřit nadšení nad návratem „ztracené dcery“ Pupiny.
Romana a Joko

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 29.08.05 18:13

Stáňo a Vojtíšku,

myslíme na vás…je nám to moc líto! Čas bolest otupí a zůstanou jen pěkné vzpomínky…držte se!!

Andrea a Ondra

 
Jirina
Extra třída :D 13545 příspěvků 30.08.05 21:25

Vojto, kamaráde, nevím co napsat, protože tomu vůbec nerozumím. My jsme tuhle taky šli na hřbitov, protože prababička co tam prý někde leží by měla narozeniny. Taky mi ji s pradědou mamka ukazovala na fotce a já jsem při odchodu ze hřbitova papouškoval „můžeme jen vzpomínat". Taky nechápu, jak tý prababičce mohla vylézt babička z bříška - k tomu jsme došli tak, že já jsem se narodil mamince z bříška a maminka babičce a komu se narodila babička z bříška? No prababičce co spinká na hřbitově. Byli byste z toho moudrý?
Přeju ti, ať to brzy přebolí a zlepší se ti nálada.
 Jíra

Stáňo, nemám slov, jsem s Tebou, chápu, jak moc to musí bolet, ale naštěstí jsem to ještě nezažila - ale zase trnu, kdy mě to potká … Drž se!
 Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.08.05 20:31

Ahojte vsichni,
tak uz zas napísu veseleji.
Deti spinkají a Filípek bude snít svou poslední predskoláckou noc. Zítra nám to zacíná. Uz máme vsecko nachystaný a hurá do toho!!!!
Verunka nastupuje do skolky v pondelí a naplno. Uvazek jsem musela vzít celý, ale dali mi volný den. Ten je mi na nic, protoze plný úvazek rozdelený do 4 dnů znamená, ze Verca do skolky stejne musí, prijdu o tu materskou, ach jo. No tak si dám kazdou stredu voraz.

Mejte se vsichni a kdo zahajuje (treba Terezka), tak vykrocte pravou nohou.

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.09.05 02:32

Tak jsem chtěla taky napsat veselejší notu, o tom, jak bylo přes přívalové deště ve Zlíně fajn, jak jsem byla babiččin ocásek, a jak jsme nakonec slavili, a tak vůbec.
Jenže: v sobotu při cestě zpět nám cestou po dálnici chytil tatínek nějakou chřipičku, ještě včera jsem se klidně srazíkovala v Praze s holkama a pochechtávala se nudlujícímu a chrblajícímu Kubíkovi od Smokie, že teda tu školku nestihne. No dneska mamka zavolala po obědě do školky, že tedy co sebou a ať se na mě těšej, paní ředitelka prý že moc. No a vyrazily jsme s mámou k Viktorce na terásku do bazénku. A ouha, dvakrát jsem kýchla v průvanu v metru, máma utřela nos a jelo se dál, vylezly jsme, ušly kousek k mostu a prásk, rýma jak trám, takže vím přesně, že moje chřipka začala v 15:15 hodin. Ještě jsem mamku ukecala, že nutně musím vidět Míšů a Bárů a Miky - Viky (teta Iva promine, ale opravdu není v našem repertoáru), tak jsme tam dorazily. Než mamka stihla nás omluvit, že jedem zase domů, už jsem byla nahoře na terase a už jsem se svlékala do ledové vody v bazénku. No na chvíli mi to pomohlo, takže jsem domů rozhodně nehodlala odejít a tudíž jsme zkejsly. Ovšem teď v noci je to mnohem horší, konečně se přidala i teplota a hlavně rozleptaná sliznice v nose bolí při každém dotyku. A tak tu fňukám bolestí, do toho i trošku lítostí, že mi všechny moje vrstevnice přeberou ty starší pětiletý hezký kluky, co já tak ráda. A mamince taky není nejlíp, čekají ji tři dny motliteb, aby se ani Bára ani Viki solidárně nepřidaly - to by si pak musela nafackovat za to, že nedokázala být dostatečně tvrdá a odnést mě násilím.
A školka se tedy nekoná. Takže na moje zážitky si počkáte až do příštího týdne.
Každopádně se ale těším na kvantum zítřejší příspěvků od těch, co to zažijou.
Brácha se prý do školy nehorázně těší, neb se po dvou týdnech doma nehorázně nudí. Jedinou hezkou zprávičkou dneška je, že zítra si jde pro oblek do tanečních, a jak nás ty taneční stály spousty mých hraček a sladkostí (zcela zbytečně, jen proto, že brácha je kavalír a zacáloval půlku svý kámošce), tak oblek bude asi zadáčo, protože od jednoho ze vzdálenějších strejdů. Tak už jen nějaké ty pro tanec vhodné Titaniky a slušnou košili (tu možná zdědí od Standy) a máme vystaráno a zase bude na hračky. A vlastně nebude, protože záříjové školní poplatky stojí za to, a to ještě nevíme, kolik vysolíme za učebnice pro bráchu - i když má zaplaťpámbů většinu knih zdarma ze školy a platí si jen anglinu a pár tabulek a odporně odborných publikací. A pak, že je u nás školství stále zadarmo. Nějak to tak vypadá, že placené školství by možná vyšlo levněji :¨-)))). No uvidím na vánoce - ježíšek mi to vysvětlí, jak to vlastně je :-)))).
Uff, tak si stihla postěžovat i mamka, tak dobrou noc a koukám, že už dnes nashledanou
Vaše unudlená Joko a hýčkající hojdající Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.09.05 12:52

Ahoj všichni,

tak se hlásím se zprávami ze školky! Dle očekávání jsem mamku odehnala po cca 3 minutách přítomnosti ve školce a báááječně se bavila až do 10 :). Pak si pro mě mamka zase přišla - mě se sice domů nechtělo, ale moje hezká mladá paní učitelka Radka taky říkala, že na první den to stačilo… tak mi aspoň musely obě slíbit, že zítra budu moct ve školce i obědvat, jupííí (kéž by jí to nadšení vydrželo - p.m.). Jinak už mám kámošky Bětušku a Adélku a soka Honzíka, se kterým už jsme si kapku vjeli do vlasů :D.

Joko foukáme na bolavý nosík, hlavně aby tě to, holka, do pondělka přešlo, školka je lepší než se furt doma nudit s mámou ;).

Ještě zdravíme znovunalezenou Edenušku, těšíme se na zážitky ze školky po francouzsku, jestli teda mamka není jen slibotechna a ještě někdy napíše ;D.

Zatím papapa všem,

Viki

PS od mamky: Stáňo, připojuju se s účastí a přáním, aby všechno brzy přebolelo a zůstaly jen ty krásné vzpomínky…

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.05 10:57

O tom, že Viki bude školku brát jako vysvobození od maminčina jha, nebylo od počátku ani pochyb :-)))))). To se přeci dalo čekat, u nás ty začátky budou asi probíhat podobně, spíš se bojím, co bude třeba za týden, až Johaně dojde, že už je to na furt.
Jinak foukání zafungovalo, byla to mrcha jednodenní, dnes se Joko probudila skoro nehuhňavá, nudlovodní kohoutek zatím utažen, teplota fuč. Tak jestli nenastoupí nějaký chrchel, tak v pondělí vyrážíme.
A už mě z toho zase lechtá v břiše, připadám si jako prvnička.
tak pa
Romana a už zase řádící Joko - právě okusuje pastelky, aby mohla dostat ořezávátko.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.05 10:54

O tom, že Viki bude školku brát jako vysvobození od maminčina jha, nebylo od počátku ani pochyb :-)))))). To se přeci dalo čekat, u nás ty začátky budou asi probíhat podobně, spíš se bojím, co bude třeba za týden, až Johaně dojde, že už je to na furt.
Jinak foukání zafungovalo, byla to mrcha jednodenní, dnes se Joko probudila skoro nehuhňavá, nudlovodní kohoutek zatím utažen, teplota fuč. Tak jestli nenastoupí nějaký chrchel, tak v pondělí vyrážíme.
A už mě z toho zase lechtá v břiše, připadám si jako prvnička.
tak pa
Romana a už zase řádící Joko - právě okusuje pastelky, aby mohla dostat ořezávátko.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.05 10:57

O tom, že Viki bude školku brát jako vysvobození od maminčina jha, nebylo od počátku ani pochyb :-)))))). To se přeci dalo čekat, u nás ty začátky budou asi probíhat podobně, spíš se bojím, co bude třeba za týden, až Johaně dojde, že už je to na furt.
Jinak foukání zafungovalo, byla to mrcha jednodenní, dnes se Joko probudila skoro nehuhňavá, nudlovodní kohoutek zatím utažen, teplota fuč. Tak jestli nenastoupí nějaký chrchel, tak v pondělí vyrážíme.
A už mě z toho zase lechtá v břiše, připadám si jako prvnička.
tak pa
Romana a už zase řádící Joko - právě okusuje pastelky, aby mohla dostat ořezávátko.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.05 11:02

no tohle mě bere, hlavně, že jsem si to kontrolovala, zda to došlo, či ne a čtvrt hodiny ukazovalo, že ne. Tak jsem klikla ještě jednou - a fíha, ono je to hnedle za tři kliknutí. Takže se omlouvám, chyba nevznikla na mém vysílači

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 02.09.05 13:21

Ahojky Filuťáčci,

všechny vás zdravím po naší prázdninové pauzičce :o))).

Stáňo, je nám to moc líto, čas to pomalu spraví…

Gratulujeme dodatečně všem prázdninovým trojročáčkům oslavencům, fotky ve vašich albíčkách už jsme skoukli :o). Mě to teprve čeká, za pár dní :o)) a dokonce tentokrát budem slavit dvakrát, narozky mi vychází zrovna když budem ve Francii a pak se ještě bude slavit s babičkama až se vrátíme domů :o). Ale jeden dáreček už jsem dostal už dneska dopředu - hasičskou bombu na záda na vodu a od ní vede hadice s pistolí, takže ideální k moři :o)). Můj kamarád Tomášek co tam jede s náma dostane tu samou, protože tam bude mít taky narozky (kluci jsou 4 dny od sebe p.m.), tak mamka rovnou koupila dvě abysme se nervali :o)).

Jinak léto se podařilo, i když bylo víc ve znamení deště než sluníčka. Byli jsme na chalupě, v penzionku na Kokoříně, v Josefově dole v Jizerkách a týden u Tomáška na chatě. Naučil jsem se sbírat houby :o)) - nebylo to nic těžkýho, protože letos jich je v lese tolik, že jsem o ně zakopával a nějaký i rozšlapal :o).

V půli srpna mě po dlouhý době skolila nemoc v podobě 12ti denního průjmu, ze kterýho se vyklubala salmonela. Naštěstí už je to pryč, výtěr z tohoto týdne už ukazuje výsledek negativní. Na původ jsme nepřišli, vůbec nám to není jasné, kde jsem se mohl nakazit. Zhubnul jsem skoro 4 kg, ale mamka říká, že všechno špatný je pro něco dobrý, že jsem začínal vypadat jak otesánek :o)) a měl skoro 22kg :o), i když při mojí vejšce to zas tak strašný není. Teď už mám zas dvacet a mamka mi zvýšila přísun ovoce, odtučněných jogurtů a zeleniny a na příděl dostávám čokoládu a mamka uvažuje, že mi zruší Sunar, ketrýho se po tý nemoci domáhám teď 2× denně!

Do školky jdu prvně 19.září až přijedeme z dovolený. Ten samý den mám odpoledne první hodinu tenisu, na to se moc těším, protože neustále se vším dělám pink :o)

Tak se tu mějte krásně, pěkně školkujte, ať mě pak poučíte jak to tam chodí :o)) a já se v neděli jedu cachtat s četníkama do Saint Tropez :o))).

Jo a vlastně velká novina : Už 14 dní spím v noci bez plen, zatím s jednou nehodou :o) a v noci mě mamka dává jednou čůrat.

Mamka jestli bude stíhat tak mi do albíčka ještě přidá prázdninový fotky, tak se pak mrkněte

Tak pa!

Kufry balící Martina a u toho škodící Šimon - za 9 dní 3 roky :o).

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.09.05 15:53

Balím na víkend, tak jen krátce: Viki jsem dneska po obědě našla ve školce ležící na lehátku připravenou tam i spát :))). K obědu prý měla polívku, knedlíky a omáčku a čajík, přičemž prý jedla příborem a knedlíky si dokonce nakrájela… no koukám jako puk… Teď jen, jak říkáš, aby jí to nadšení vydrželo.

Gratulujeme Joko k zázračnému uzdravení a přejeme hezký víkend - my jedeme na houby, doufám, že ještě něco roste.

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.09.05 15:55

Ahoj Šimone,

měj se na té dovče krásně, pořádně provětrej tu hasičskou bombu (to by se mi taky mooooc líbilo :) a až přijedete, tak se s mamkou ozvěte, rády bychom se s vámi konečně viděly! :)

Pa, Viki (hubeňour patnáctikilový :D)… PS: Kolik Šíma měří?

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.09.05 19:50

No nechci ti kazit náladu, ale Bára dnes domů dorazila téměř polomrtvá a stříká jí z nosu jak vodotrysku. Míša si mě prý zabije až jindy, co ty?
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.09.05 21:48

Ahojky lidičky,
díky moc vám všem za podporu, opravdu všem děkuju.

Jinak jsme rádi, že jste se rozepsali o normálních věcech, snad už teď bude účast v deníčku hojnější, teda že to říkám zrovna já :-)
U nás doma už tradičně nestíháme, kromě všech ostatních záležitostí jsem dnes po zdolání houbové kalamity slavnostně zlikvidovala kýbl borůvek, načež jsem si přivezla ze zahrádky přepravku jablek, takže se po večerech nenudíme.
Choroby se nám zatím vyhnuly - foukáme Joko, začátek školního roku zatím nijak intenzivně neprožíváme, ještě stále nemáme uklizené šuplíky a tak marně mezi bordelem lovíme funkční obaly a další pomůcky a školka nás čeká až na konci měsíce. Vojta totiž zůstává nadále v péči babičky a tak zatím využijeme jen těch pět dnů měsíčně, zdá se mi to nanic a tak se alespoň pokusíme spojit září se říjnem, ať si to Vojta užije :-)
Gratulujeme Viki k úspěšnému školkovému nástupu a držíme palečky aby to vydrželo, neboť s tím máme nemilé zkušenosti. Naše Terezka první týden ze školky nadšením ani nedýchala, pak konečně pochopila o co jde a zbytek kalendářního roku radostně promarodila v péči babičky, zaručeně dostala teplotu pokaždé, kdy jen ucítila že se ráno jde :-))))
Na závěr cheme moc moc moc pozdravit Edenušku a celou její rodinku, máme radost že jste se ozvaly, už měsíc vám píšeme mail, tak snad teď, když jsme to na sebe prozradili veřejně, skutečně dorazí.
Ahoj Stáňa a spol.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 02.09.05 23:24

Ahoj Viky,

určitě se ozvem a musíme se konečně vidět!!!
Mamka mě dneska přeměřila, prý 112cm a číslo bot 28 :o))). (Hrůza, jak furt roste, myslela jsem, že se to taky zarazí na nějakou dobu… a místo bot bude asi jednou nosit lodě :o) p.m.)

Pa, Šimon

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.09.05 08:17

Ó jé, u nás to vypadá dobře, je pondělí a dítě je OK… Co vy? Bude dneska školková premiéra?

I.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.09.05 08:35

Ach jo, je pondělí, maminka je na šrot, neb už to má taky v té nejhnusnější formě. A Joko si spokojeně nudlí, fňuká a chrchlá, takže jsem ji dnes omluvila zase až do středy, pak se uvidí. Doufám, že ve středu už budeme fit - máme jakési plány, tak snad to dobře dopadne.
 R.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.09.05 13:54

Ahojda,

tak se koukejte pěkně rychle uzdravit, možná poslední týden hezkého počasí a vy se válíte doma ;). A teď vážně: pokud do vašich plánů zapadneme, rády se zúčastníme jakékoliv akcičky. Předpokládám, že úterý padá, že? :D

Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.09.05 16:51

Ahoj kamarádi,
Tak se zase hlásíme, mamka je líná psát, když si to musí pořád přecvakávat do wordu. A když včera řekla taťkovi, ať konečně dovede kamaráda, co by nám to dal do rychtyku, ptal se taťka, co by mu říkal, že s tím nic není. Chacha, Romča si to u nás zkusila.

PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE proběhl celkem bez problémů. Mamka si domluvila školu až na 9.00 a v osm jsme vyrazily. Bohužel tam byly jen 2 asi pětileté holčičky a 3 kluci. Zdržela jsem mamku asi půl hoďky, pak mě tam nechala. Nakonec jsem si našla i nějaké kamarády, hráli jsme si prý na Jeníčka a Mařenku, já jsem byla manželka. Kamarádi jsou ta bílá a ten modrej, jména přijdou později). Po obídku jsem zvládla i spaní, mamka mě stíhá vyzvedávat až ve tři. Líbilo se mi a zítra jdu zase.
Mamka: Když jsem pro ni přišla, tvářila se vyjukaně a celé odpoledne byla lítostivá. Ale jinak v pohodě. Paní učitelka si ji chválila, že je ještě takový naducaný miminko). Zítra jdeme nanovo, středy mám volné, tak si ji zezačátku budu nechávat doma. Ale doufám, že se jí zalíbí, a na jaře už budu mít středy volné na zařizování, chi.

ŠKOLA taky bez problémů. V pátek už měli dvě hodiny a Filda přišel strašně naštvanej, že si jen hráli s kostkama jako nějaká mimina. Dneska už byl spokojený, prý se doopravdy učili. Počkal si taky do 15.00 ve družině, zvládá dobře. Jen mě naštvalo, že ve čtvrtek ještě do keramiky (v rámci družiny) nepřihlašovali a dneska už je třináctý - berou 12. Ale snad ho prý vezmou.

Tak ahoj, s deníčkem je na řadě Jiřina, že jo?

Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13545 příspěvků 05.09.05 22:15

Ano, deníček mám já, právě ho odesílám, snad se to podaří.
 Jiřina

Vložit nový komentář