Filutové z Chytrálkova, Vojtovo deníček oslavovací :-)

Rodičovství

Ahojky Filůtkové!!!! Tak tentokrát už k nám konečně to léto přišlo, křičím třikrát hurá!!! Mám se opravdu super, kromě prima počasí už se mi vrátila Terezka z tábora a taky tatínek má dovolenou,takže si ho pěkně užívám, po ránu ho chodím valchovat do postele a skákat mu po zádech, to má opravdu moc rád :))

O víkendu jsme u tety na zahrádce oslavovali tátovo a mamky narozeniny. Celé odpoledne jsem se koupal v bazénu, zaléval zahrádku, válel se v písku, no co vám budu vyprávět, prostě žůžo. Večer jsme si jeli vyzvednout k autobusu Terezku, bylo to velké shledání! Já měl takovou radost, že jsem jí málem umačkal a upusinkoval!!! Moc se nám po sobě stýskalo a celý večer si se mnou Terča hrála, ani o nás rodičové nevěděli. Potom byl taky ohýnek a masíčko,prý moc dobré,ale mě nechutnalo, spokojil jsem se s chlebem a troškou zeleninky, musím držet linii :-)) Domů jsem jel až někdy po desáté hodině večer, to už jsem byl moc unavený a ufňukaný. Velmi mě rozlobila teta, protože když nás vezla domů, udělala nám s autíčkem malinko bum bum do cizích vrátek, jenom se rozbilo světýlko, ale já jsem se moc vylekal a pořád jsem říkal „Čo to bylo? Autíčko udělalo bum, teta muší špravit!“. Ještě ze spaní jsem volal cosi o autu a bum.

V neděli jsme si taky užívali vodičku, šli jsme na koupaliště, plaval jsem ve velkym bazénu a taky jsem jel dvakrát s mámou na tobogánu. Zas tak moc se nám to nelíbilo, máma se pokaždý napila vody a mě nacákala voda na hlavu a to já opravdu nesnáším,ale ta jízda byla paráda! Jenom se nemůžu naučit říkat ten tobogán, dalo mi to moc práce a nakonec mi vždycky vylezlo z pusy něco jako bubugu a gugugá a tugugá, ale já to ještě natrénuju. Měl jsem taky pár seznamovacích pokusů, moc se mi líbila jedna holčička,měla totiž mlýnek na vodu,ale nechtěla mi ho půjčit a vůbec si se mnou nechtěla povídat :-( Na pískovišti se zase se mnou chtěl kamarádit jeden kluk, sedl si vedle mě a sypal mi písek na záda, já se pokaždé musel oprášit a odsednout si od něj na druhou stranu pískoviště, ale on mě trošku pronásledoval,tak jsem se nakonec pokusil vysvětlit mu to ručně a porýpat mu hrabičkama v obličeji,ale to zase utekl on a měl jsem klídek.

Terezka se vrátila z tábora celá nadšená, prý všichni brečeli že jedou domů, mamince v noci dvě hodiny vyprávěla co všechno zažila, přivezla kufr plný bláta a trávy, mě přivezla plyšáčka,mamce a tátovi krásnou svíčku. Je celá opálená a poštípaná od komárů, taky prý šlápla v lese do včelího hnízda a dostala pár žihadel, ale nakonec včelkám utekla a tak to odneslo jenom nateklé oko.

Tak se mějte prima, my si teď budem pěkně užívat léto a prázdniny, v sobotu vyrážíme na týden na dovolenou,ale do té doby se ještě uvidíme a něco nového vám napíšeme.

Ahojky, zdraví vás Vojtíšek, Terezka a mamka Stáňa

P.S.: Víte jaký nejkrásnější dárek maminka dostala ode mě k narozeninám? Představte si,že tatínek nám trošku předoslavil narozeniny a bylo mu hodně hodně špatně,nějak se nám nestrefil do kyblíku a ráno v šest hodin jsem ho probudil,prohlásil, že koberec je fuj a táta ho musí uklidit a jak si tak klečel na zemi a drhnul koberec, vylezl jsem mu na záda a poskakoval mu tam a křičel „hyjé koníčku, ukíižej, uklížej!!!“ No maminka se tak válela smíchy,až málam spadla z postele!! Ale nikomu to neříkejte, táta by se zlobil že jsem to vyžvanil, trošku se stydí a tak to nemám nikde povídat!

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.07.04 21:51

Ahooooj Vojtooo,
to jsme ani nevěděli, že mají vaši takhle pěkně narozeniny. Tak my jim celá rodina přejem hodně štěstí a spoustu takových krásných narozeninových historek. to by se mamka taky smála.
A Terezka je šikulka, že se vám vrátila z tábora jen s oteklým okem. To naši už se děsí, c čím bude jezdit Filípek, když tak přitahuje nemoci a karamboly.
Tak tobě nechutnalo masíčko? To já jsem si před měsícem pěkně dopřávala opečenýho prasátka, až mě musela mamka radši odnést. Ale jak rostu, začínají nacházet i jídla, co mi nechutnají. I když je jich málo. Třeba ten Nutrilon nebo dneska kyška. A pořád ještě u nás platí - chceš-li si sníst své jídlo, ukliď se někam před Verčou. Jinak ostrouháš.
My už za barákem skáčeme na hradě. Ale s těma velikýma se to nedá srovnat. Tam vydržím třeba půl hodiny řádit a ten malý mě tak nebere. Ale Filda se celkem vyřádí. A občas mi vymyslí nějaké inovace, a to mě pak baví - třeba jízda na střeše hradu jako na koníkovi.
A vůbec je teď Filípek supr brácha. Nezbyli mu tady vůbec žádní kamarádi, tak vymýšlí zábavu pro mě. A moc mamce pomáhá. A jak chtěla tvoje mamka nějaké Filípkovy perly, tak třeba nedávno se protahovali úzkou škvírou a Filip povídá: No, mamko, je to dost úzký. Teda já se protáhnu. Ale ty s tím velkým zadkem, nevím, nevím. :-)
Tak ahoj
Verunka zrzečka s uskákaným Filípkem a usluníčkovanou mamkou Janou

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 21.07.04 22:18

Ahoj Vojto a všichni kamarádi,

koukám, jak jste si hezky oslavovali, taktéž přidáváme rodičům gratulaci!!!
My bohužel sedíme doma, ač má náš tatínek taky dovolenou, nikam jsme nejeli, máme ještě nějaké zařizování s tím novým bytem a v pátek půjdem s Tobíkem do poradny.
Ale dneska jsme byli na prochajdě v parku a tam jsou takový umělý rybníčky, tak jsme tam vzali Zerušku (to je náš pejsek), trošku se tam vyčvachtila a tatínek tam vlezl za ní, a hned že já tam mám taky jít, no to víte, moc se mi to nezamlouvalo, já jsem nebyl ve vodě větší, než vana, tak mě to trošku zaskočilo, ale taťka mě tam vzal. No vody tam bylo tak po kotníky (mě teda po kolena), nicméně jsem se tam trošku natáh a už jsem byl celej mokrej, jen záda mi zůstaly suchý. No z toho měla mamka radost, to si, tetky, dovedete představit, ale taťka mi půjčil svoje triko a šli jsme ještě na zmrzku a pak domů, stejně bylo zas hrozný vedro.
A představte si, že včera jsem přes den vůbec nešel spát, ale zalomil jsem to hned ve čtvrt na sedm, no ale ráno jsem byl vzhůru už v půl šestý, to aby si tatínek nemyslel, že dovolená v práci znamená dovolenou od rodiny :-).
A Verunko, ten hrad je žůžo, viď? Já jsem byl na takovým hradu jen jednou u dědy v práci, ale ten byl ooobrovskej!!! Jen jsem byl trošku rozespalej a ještě neotrkanej, ale aspoň trošku jsem si tam pohopsal.

No tak to je od nás zatím vše, mějte se fajn
Kuba.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.07.04 22:45

Ahojky Verči,
tý brďo, já ti ten skákací hrad tak móóć závidím,já ještě na žádnym nikdy nebyl, vždycky tam bylo hodně dětí a naši se báli,aby mi nikdo neskočil na hlavu :-( Snad je příště už ukecám.
Naší Terce tady taky žádný kámošky nezbyly a tak se mi taky věnuje,staví se mnou na písku hrady a vymýšlí různý koniny z kterých nemá máma ani trochu radost.Dneska večer mi například ze svých vlastních ušetřených peněz koupila lízátko, ty já můžu,ale máma ne,než nás máma dohnala, měl sem lízadlo v puse a bylo po večeři,hi hi.
Tak papa, zdravíme uskákanýho Filipa a mamču s velkým zadkem :-)))))))))))
Vojta vodník,Terča kachna a mamka Stáňa spálenina

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.07.04 22:51

Nazdárek Kubo,
tak jsi se bezva vykoupal,to je dobře, příště vezmi brášku taky do vodičky, to bude mít teprv mamka radost,že :-)
Tvoje ranní budíčky pro tátu plně podporuji, zavádím též tyto rituály,jen ať si taťuša dovču pěkně užije! Dej na mou radu a poskákej mu ráno v šest trošku po zádech a kdyby se nechtěl probrat, pár rýpnutí do oka ho vzbudí určitě. Já ještě přidávám komentář „tatínku,nespinkej očičkama!“, to probere i mámu,hned se začně chcechtat.

Tak pa,pa, nachystej svaly na to stěhování,určitě tě nechají rozbordelovat pár krabic, uvidíš. Čauky Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.07.04 23:17

Ahojky od Vojty :-))

Tak čauky,jak se v tom vedru všici máte? Já jsem od soboty věrný bazénování, už si nechám občas decentně šplíchnout do očí,ale nejradši mám to ježdění na tobogánu, máma už má zadek celej ošoupanej.Taky má připálený záda, ale já i ségra je máme v pohodě, mažeme se jako diví, nejlepší je zdrhnout mámě uprostřed mazání a vyválet se v písku,všem doporučuju,výsledný efekt obdivuhodný :-)))
Díky tomu koupání už od neděle nechodím spát po o, máma si naivně myslela že si pospím na koupališti,ale to se přepočítala, ani náhodou! Takže usínám večer taky brzy jako Kubík a v noci prima zlobím a ječím. Kromě toho se taky odmítám stravovat,ráno flašu mlíka, k obědu tři brambůrečky a odpoledne dvě kousnutí do ovoce, případně čtyři lžíce jogurtu.Večeři už nezvládám únavou,takže zase flašu kefírku a chrním, s pitím jsem na tom obdobně, dělám mamce samou radost. Tudíž se mamka domnívá, že v noci trpím 1.vedrem, 2.hladem, 3.žízní, 4.bolestmi břicha kvůli předcházejícím bodům - kakání mi jde po ránu pěkně ztuha. Naštěstí ještě nepřišla na bod č.5. vyčůranos­t,protože při větším řevu mě vyndavá z postýlky a bere si mě k sobě, to abych nevzbudil ségru a to se musí podporovat!!!
A ode dneška mám úplně novou jídelní židli,prý jsem jí dostal od nějakého pana Špidly,ale já ho neznám. Je fakt super,s posouvacím sedátkem a opěrkou pro nožičky, dost jsem v ní dneska vysedával,ale mojí chuť k jídlu nijak nepodpořila.
Byl jsem dneska dokonce na očkování,sice jsem po cestě tvrdil,že nebudu plakat,udělá to malinký pích a jdeme domů,ale tváří v tvář tvrdé,či spíše ostré realitě jsem nějak pozbyl i poslední zbytky svojí důstojnosti a ani jsem vzteky nemohl popadnou dech, o následném výsevu petechií nemluvě :-) Paní doktorka ze mě byla mírně nervózní,ale maminka jí uklidnila,prý tato moje zástava nebyla nijak vybočující z běžného normálu :-) No,nic moc zážitek,nenechal jsem se uklidnit ani kusem čokošky.
Tak čauky všici,kdo jste nemocní,hned se uzdravte, nebuďte zmožení vedrem a pište,pište!!!
Jo a málem bych zapomněl,už čůrám zá:,–(ně ve stoje jako velký kluk a to i doma,na nočník už neusednu,včera jsem dokonce vynadal Terče že nečůrá jako velká kluk a klidně si sedí,ale prý nemá pindíka, to je ale bordel,co!!!!

Ahóóóój Vojtíšek

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.07.04 23:21

A ještě něco,Johanko,ta tvoje houpačka je vážně úúúúúúúúúúúúú­úúžasnááááááá­ááá,
já chci taky takový houpání, ta tvoje mamka je taková šikula, budu jí všude chválit!!!
Tak se prima pohoupávej,zdraví tě závistivec Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.04 11:06

Ahojky kluci a holky

Hlásí se Davídek, bohužel se nám nepodařilo přihlásit, tak jsme za anonymousové:))

Měli by jsme za dvě hoďky odjet s bráškou a mamkou do Ústí za tetama, babičkou a dědou ale máma ještě nemá nic sbaleno. Asi jí s tím budu muset pomoct aby to stihla. A taky hlavně zabalit moje potřebné věci, které by mi jinak mamka určitě nevzala:)

U nás doma se budou asi taky za dva měsice konat nějaké úpravy, prý měnit podlaha a hlavně malovat. Já to nějak nechápu proč malovat, když jsem jim udělal na zdech takové krásné kresby:) Nejhorší ale na tom je, že rodiče nás chtějí dát na tu dobu k dědovi, takže žádné pomáhání se nebude konat. Ach jo, to je pěkná nespravedlnost. Ani nevíš jak moc ti to stěhování Kubíčku závidím:)

Já jsem taky od soboty u vody, jezdíme plavat a já jsem jako utržený ze řetězu. Máma říká, že ze mě bude určitě vodník:o)) Jak vidím vodu, a to např. i v televizi, začnu rukama jakoby plavat prsa a pusou dělám zvuky jako kapřík na suchu:)) Jsem i trochu opálený, což se teda vůbec mámě nelíbí a tak mě maže pořád víc a víc. Bráška je opalený ještě víc, za chvíli prý budeme mít doma černouška:o)) Včera se ale stala hrozná věc, máma zapomněla na koupališti moje sexy modré plavečky, ach jo. Vymlouvá se na to, že pospíchala ale co mně je to teď platné. Ještě tam zavolá jestli se nenajdou ale moc s tím nepočítám. Budu pak smutný až je budu doma hledat v šuplíčku.

Za poslední týden jsem se naučil nějaká nová slovíčka. Mámě to dělá velkou radost, tak proč by ne. Moje nejnovější slovíčko je „pojď“, naznačuju to i rukou a taky říkám „tady“. A už jsem se naučil i tři čínský slova. Z toho mají zase radost babička s dědou. První je „póó“ to znamená aby mě vzali do náruče, druhé je „Aja“ to je děda a třetí je „Aňa“, to je zase babička. Teď bych se to měl naučit ještě česky, protože máma chce abych teď mluvil jenom česky.

Verunko ten skákací hrad musí být super, já na takovém ještě nikdy nebyl. Zato si dopřávám autíčka když jdeme nakupovat do obchodu. Tam se hodí penízek a pak dělám, že řídím jako Schumacher:)

Skoro bych vám zapomněl napsat, jak jsme byli minulý týden všichni na bowlingu. Bylo to supeeer!!! Naštěstí tam byli takový hodný, že jsme tam mohli hrát i s bráškou. Bráška hrál sám, vždycky tu kouli hodil a někdy se trefil někdy ne. Ale měli jste vidět mě, nejmladší a nejmenší hráč jakého tam měli. Já jsem teda tu kouli ještě neunesl a tak mi pomáhala máma. Ale nakonec jsme stejně nevyhráli, táta byl prostě lepší. Byla tam i jedna hodná paní servírka, dávala mi sušenky:)) Byl to prímový den, najedli jsme se tam a dostal jsem i kousek pizzy, dobrota to byla:)

Teď už se s vámi musíme ale opravdu rozloučit, protože se jde balit. Tak papá Davídek vodníček (20 m) s mamkou Evou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.04 11:28

A ještě vzkaz pro Johanku:

Milá Johanko

Protože tu teď pár dní nebudeme, tak ti chceme popřát k narozeninám už teď. Jestli umím dobře počítat (to víš s těmi počty to ještě nemám vypilované:)) tak bouřlivé oslavy u vás budou za dva dny. Přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ HODNĚ ZDRAVÍČKA, ŠTĚSTÍČKA, RADOSTI A POHODY, SPOKOJENOSTI A SLUNÍČKA. Dobrou náladu snad ani přát nemusíme, tu ty máš vždycky viď?:)) Krásně si užij tento tvůj velký den, patřičně to oslav a pak nám to všechno všecičko povyprávěj jo?
Ať se ti splní všechny sny.
Ahojky David s mamkou Evou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.04 18:21

ahoj Filuťáci,
tak jsme zase ostudy nepíšící, ale u Johanky chřipka propukla na plno, teď už je trošku lépe, už to slezlo na průdušky, takže ta protivná rýma je mnohem snesitelnější. Do toho se konečně objevila trocha práce, takže jsem se snažila udělat ji pořádně a rychle, abych si napravila reputaci flákače. No a jako poslední omluvu jsem připravila výpis teplot v bytě - stejně jako loni: Po: 32°, Út: 34°, St: 39°, a dnes jsme zatím kolem 35° - sluníčko se už konečně schovalo za bouřkový mrak, tak už to snad horší nebude. V tomhle vedru radši počítač vypínám, nedělá mu to dobře.
Johana se právě šplouchá s tátou v naší minivaničce, stále nechápu, jak se tam ti dva vejdou. Ale Johana tam řádí a dělá nadšeně z tatínka maminku. Vlažnou koupelí několikrát za den stahujeme totiž stále zvýšenou teplotu. Funguje to lépe než Ibalgin. Nočníková úspěšnost tak odhadem 70% s tím, že spánky řeším plínou, vycházky se moc nekonaj. Mluvení opět výhradně japonsky, z nově objevených slůvek zůstalo snad jen pět. Dnes vévodí slovo pičí - pití.
Jinak sem Johanku do narozek nepustím, aby se o nich nedozvěděla, ona totiž žo, že se chystaj dárky a oslava, vůbec netuší. Ale bude to jen skromňounké, protože jsou všichni z rodiny rozutíkaní, takže asi budou čtyři malé oslavičky. A právě před čtvrt hodinou jsem se rozhodla, že dort v těhle vedrech nepeču - to bych nevyvětrala, Johance i mně moc chutnaj piškoty s ovocným želé, takže ho hned ráno půjdu na sobotu objednat. A přizdobím troškou šlehačky a už se těším, jak se bude olizovat.

Vojtíšku, deníček je suprový, je tam tolik zajímavého, že nevím, na co reagovat dřív. Hrozně mě bere tvoje výřečnost, obzvlášť, když ji provozuješ na tátově hřbětě.
Mějte se, jdu si dočíst, co nového.
Romana a žbluňkací Johana, která právě utopila taťku.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.04 20:28

Johance vaši gratulaci vyřídím, mooooc děkujem. Slavit budeme přesně, tedy v sobotu.
Jinak jsi nás Davídku inspiroval, pokusím se sehnat nějaké ty prarodiče, kteří by Johančině japonštině rozuměli, třeba bych se s ní díky tomu konečně dorozuměla :-)
A nad plavečkama nebreč, máma sežene nový, třeba ještě hezčí. Neboj, hambatýho tě určitě běhat nenechá, tedy určitě ne dlouho. Já jsem teď pro Johanku objevila jedny super maličké trojůhelníčky, které nosil kdysi Filip - a věčně si je tu teď navlíká a vyžaduje odchod na koupaliště, jenže pro nemoc zavříno :-(. No uvidíme o víkendu, když už bude lepší, tak půjdou s taťkou a já zatím budu připravovat slávu.
Tak si užij prarodičů a tet a měj se moc hezky a brzy se nám vrať
teta Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 22.07.04 21:54

Ahoj Vojtíšku a ostatní bando,

tak jsem se konečně odhodlal, že už si přestanu hrát na uraženého chlapečka, že jste přestali psát do mého deníčku, a napíšu zase jednou něco sem k vám. Nevadí?

Pro ty co mě neznají, nebo si mě nepamatují - říkají mi Vrabčák Jíra a v září mi budou dva roky. Mám sestřičku Haničku, té je 8 měsíců a poslední dobou nejradši leze, stojí nebo ťape za ručičku a máme se moc rádi a řádíme spolu, mamka říká, že jsme správná dvojka. Díky Haničce se moc nedostanu na počítač, protože prý její vyprávění má přednost, takže se moc často ozývat nemůžu a musím vám tudíž vychrlit všechno najednou (omlouvám se těm, kdo si myslí, že to mám jako dárek k promoci).

Já stejně jako vy trávím poslední dny koupáním. Akorát nechodíme na koupaliště, ale jsme na zahradě, kde míváme odpoledne (chodíme ven až když se s Hany vyspinkáme) příjemný stín, takže mě mamka nepatlá krémy na opalování, to totiž nesnáším. Mamka vytáhla ven malou vaničku, co se v ní ještě nedávno koupala Háňa, natočí mi pěkně vlažnou vodičku, já si do ní vlezu a s malými přestávkami jsem tam celé odpoledne, než zase zalezeme domů. Já mám totiž koupání nařízeno od paní doktorky!!! V pondělí jsem byl na chlapském zákroku, paní doktorka mi vzala pindík do ruky a tenkou placatou tupou jehličkou mi uvolnila kůžičku, aby mohl dělat pinďo KUK, což mi dřív nešlo. Já jsem nejdřív trošku plakal, ale pak jsem se hned uklidnil a dostal jsem od paní doktorky lízátko a řekla, že se mám hodně koupat, abych mohl čůrat do vodičky, jinak by mě to pálilo. To tedy pálilo, tak jsem si ztěžoval au au, ale jen ze začátku.Venku čůrám po chlapsku vestoje, ale pindíka si ještě sám držet neumím, takže doma musím chodit na nočník. Přes den už nosím slipy a plínky mám jen na spinkání, jinak si říkám čí (čůrat), bobka (kakat), nebo obecně e-e. Když už se mi stane, že se připočůrám, volám šipy mo (slipy mokrý) a pak dočůrám do nočníku.

Minulý víkend jsem se stal na jeden den vodákem a táborníkem. Nejdřív mi naši povídali, že budu spát ve stanu (?Jíro a kde budeš spinkat?? ?štan!?), a abych věděl, co to ten stan je, tak ho tatínek postavil v obýváku, já jsem si v něm hrál a po obědě si dokonce vyzkoušel spinkání v něm. V sobotu jsme jeli s tátou a babičkou a dědou za tetou, která jela s kamarádama na lodičkách a my jsme měli ty lodičky naložit na auto a odvézt domů. Moc se mi tam líbilo, sice koupat v řece jsem se nechtěl, protože byla moc studená, ale povozil jsem se hezky na matračce a pak mi dal děda vestičku a po:,–(il mě do lodě a jezdil se mnou po řece a to bylo moc prima. Prý už příští rok mě vezmou s sebou na celou ?vodu?, tak už se těším. Spaní ve ?štan? bylo taky moc príma, akorát jsem šel spát hrozně pozdě, protože jsem slyšel, jak ostatní jsou u ohýnku a chtěl pořád za nima, takže jsem se ráno div neupekl, protože bylo vedro a já chrupal do desíti.

Takže z mých mluvících dovedností jste jistě pochopili, že moc velká sláva to není (Vojto, s tebou se rovnat nemůžu), ale snažím se. I když někdy je třeba hodně bujná fantazie, aby naši pochopili, co chci říct. Třeba na ko- a pe- prý začíná milion věcí, takže občas už to protahuju na slabiky dvě, ale i tak mi někdy rodiče připadají padlí na hlavu, jak mě nechtějí pochopit.

Třeba: u jídla jsem nechtěl pít a mával lahví a volal šíb, šíb. Mamka se pak konečně dovtípila, že to znamená šmik šmik a že taky ukazuju na nůžtičky, tak mi ostříhala nehty. Já jsem kýval, že jako jo, ale pak jsem pořád volal šíb šíb a ukazoval na lahev, až se mamka zkusila napít a pochopila, že mám ucpaný dudlík a že jsem to chtěl prošmiknout! Taky se vám to stává, že chcete prostříhnout dudlík a místo toho vám ostříhají nehty?

U jídla se vůbec hodně nakřičím a naukazuju. Naši konečně pochopili, že ?duá duá? a zběsilé mávání rukama znamená, že chci utřít ručičky (duá = druhá, čili otřít jednu a pak druhou). Mamka mě učí, že ručičky nejsou duá a četí (druhá a třetí), ale pravá a levá (paá a jeá). Taky už na dotaz: kolik máš ručiček? neodpovídám ?či?, ale ?dvě? :o)

Pokračování za chvíli, abych nebyl přečíst zbytek …

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 22.07.04 21:54

Pokračování

Vyjmenovat členy rodiny už umím dokonale a dokonce poznám písmenka, které to značí ? M je máma (někdy jí říkám taky mamííí), T je táta, dále ještě poznám Nánu, Dědu, Bábu, Hany, Jiří, Pupu (tak já říkám prababičce, abych ji rozlišil od babí, co bydlí u nás za rohem ? protože jednou mi zpívala Když jsem šel z hub a místo hub říkala hu-p-p a našel jsem zu-p-p tak jí říkám pupu). A ještě poznám L, to je můj bratranec Kuáš (=Lukáš).

Na otázku: Jíro, koho máš rád? odpovídám: mámu, tátu, koá (=čokoládku) :o))) Podle toho, kdo se ptá a kdo je v dosahu, obměňuju pořadí vyjmenovaných osob, ale čokoládka je většinou maximálně třetí :o)

Babičku Pupu mám moc rád, poslední dobou k nám jezdí častěji a celou dobu si se mnou hraje a blbne se mnou a zpívá mi, třeba mě učila čínskou písničku (Davídku tu tvoje čínská babička těžko bude znát, protože je asi vymyšlená :o), takže se mamka divila, proč zpívám hábiňů, hábiňů, ale to jsem si nevymyslel, tak to tam opravdu bylo!

Ještě se musím přiznat, že jsem hrozně pořádnej chlapeček. Tedy některý věci můžou být rozbordelený nevím jak a vůbec mě to nevzruší, ale u věcí, které mají své určené místo, trvám na tom, aby byly tam, kam patří. Čímž přivádím mamku k šílenství, když si něco podá a já to zase uklidím zpátky. Nebo když se něco jen trošku vyleje na malý stoleček, tak hned přinesu hadr (na podlahu) a utřu to, ale svinčík který já vyrobím při jídle na stole, mi vůbec nevadí :o)

Tak se mějte pěkně, užívejte si čvachtání, než se zase počasí zkazí, a zase někdy ?na čtenou?
Jíra s mamkou Jiřinou

P.S: připojujeme se ke gratulantům!

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.04 22:40

No nazdar Jíro,
a pak že nejsi Filuta, to s těma třema rukama mě dostalo :-). Čokoládku taky miluju, možná bych ji říkala asi na prvním místě.
Co se pořádnictví týče, není to moje parketa, ale jsem děsná opice, takže nakonec nějaký ten pořádek taky utvářím, takže když jde mamka utírat nádobí, bere automaticky dvě utěrky, když ho myje, už je naučena, že přes přisunutou židli a mou asistenci (nože si schovává, až se nebudu dívat), k luxu ji pustím jen na první dvě minutky, aby mi ukázala uklízený prostor. A běda, když mi něco chce uklidit ve skříni, to to všechno vyházím, protože to není srovnané podle mého a snažím se to potom přerovnat - bohužel druhý den ráno už je to zase špatně - asi tu máme nějaké skřítky.
Jak jsem nemocná, tak mi mamka taky dává na šplouchání jen tu vaničku, co jsem měla vloni, doprostřed kuchyně. A odmítá mě vypustit na sluníčko, no zatím jsem dost utahaná, tak ani moc neprotestuju.
S tím stanem jsi mi připoměl, že letošní léto tedy ještě né, ale od podzimka budu mít vlastní stan. Vydobyla jsem si ho na bráchovi, když zkoušel, zda se do toho svého ještě vejde. Stále jsem mu tu jednu stranu zvedala tak, aby usoudil, že už nevejde. A podařilo se mi ošulit i mamku, takže tento stan je od podzimka jen můůůůj. A můžu s ním jet kamkoli, děsně se mi v něm líbí, a to jsem ještě nezažila roztažené karimatky - to by ho snad bráška ani na ten tábor nedokázal sbalit - leda se mnou.
No jsem moc ráda, že ses ozval a že máš tolik nových zážitků, měj se krásně
Johanka

jo a děkuju za gratulaci, ale ještě furt nevím, k čemu :-)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.07.04 22:41

Ahojky Davídku,

nevím na jak dlouhou dobu jsi odjel,ale ty si to tady určitě přečteš až se nám vrátíš domů.
Je mi moc líto tvých sexy plaveček,taková ztráta, naprosto chápu tvoje rozhořčení, to nemohla mamka na koupališti raději zapomenout svoje plavky? Na svoje si dává bacha,co? Ale nic si z toho nedělej,takhle dostaneš určitě hned plavečky nový,pak mi napiš jaký jsou krásný,ju?
No a z toho,že vás s bráškou chtějí vyřadit z pomoci v malování si nic nedělej, počkej jak se na nově natřených zdech bude vyjímat tvoje malba, ukradni filípkovi fixy,ty budou pěkně vidět!
Tak pa pa hráči bowlingáči, zdraví tě Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.07.04 22:46

Ahoj marůdková kámoško Joko!!!!

Snad ti mamka alespoň vyřídí ode mě pozdrav a upřímné soucítění s tvým chorobováním! Nevím na co topíš zevně,když máš doma i tak jako v sauně, takový výmysly,maj ty bacily vůbec rozum? Koukej je pěkně vymáchat a utopit ve vaně, to máš lepší než topit tátu, ten se ti bude ještě někdy v budoucnu hodit!

Ahóóój, pěkně se vykurýruj, pusinku pošlu až budeš zdravá, nerad bych chytl nějakýho vira :-) Čauky Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.04 22:55

chichi, díky za radu, no kdybys viděl těch nudlí, které jsem nacákala na tátovo šplouchané břicho a které pak pluly po hladině, tak bys věděl, že jsem se bacily topit pokoušela, ale potvoři se nedaj, uměj plavat.
virtuální pusu risknu hned,
tvoje Joko

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.07.04 22:58

Ahojky Jíro,

máme radost že jsi se nám taky ozval a máš tolik novinek,že to by snad jeden ani nevěřil!
Nejvíc ze všeho ti závidim tvoje spaní ve štan,to musel být super zážitek,my bohužel žádný štan nemáme,ale snad mi ho naši někdy koupí a budu mít taky svůj vlastní.
Tvých uklízecích schopností také nedosahuju,když je někde nepořádek,prohlásím že je to bordel a že ho máma musí uklidit, někdy jí vyjímečně pomůžu,ale to se mi musí zrovna chtít.
A mě taky někdy nerozumí co zrovna chci, děsně mě to rozčiluje, když to nepochopí na podruhé, už si vzteky podupávám a je zle. Hlavně táta někdy vůbec nechápe zcela jednoduché pojmy,asi má delší vedení, dneska jsem se na něj pěkně naštval, nechtěl prostě pochopit, že chci odkráčet na procházku v holinkách a to jsem mu je strkal až před obličej!

Mějte se dobře,pozdravuj Haničku, už je z ní pěkně velká holka!
Ahoj Vojta

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 23.07.04 13:02

Ahojky Filutové a Vojtíšku,

teda ty si opravdu umíš ty oslavy užívat. Já jsem ještě na ohýnku nic neopékal, ale snad to už brzy napravím, protože jsem pozván na oslavu zlaté svatby prababičky a pradědečka, tak vám pak poreferuju, jak jsem všem ujídal z talířků, protože mně, stejně jako Verunce, chutná jenom z cizího. Dodatečně tedy přejeme tvým rodičům všechno nejlepší, hlavně abys je moc nezlobil, i když takovéhle hlášky si opravdu nemůžeš odpustit :-p.

Tímto přejeme taky všechno nejlepší Johance k zítřejším narozeninkám a doufám, že to budeme moci brzo oslavit společně, až za náma s mamkou přijedou.

Teď vám musím povyprávět o své báječné nové paní doktorce. V pondělí ráno jsme se tam měli jít představit a v podstatě jenom odevzdat ty ?nádherný? zprávy z nemocnice. No, ale abychom tam nešli úplně zbytečně, tak jsem s v pátek v noci vymyslel nějakou lehčí chřipečku i s teplůtkama a tak jsme tam nakonec nešli s prázdnou. Když jsme přišli do ordinace, tak na nás vykoukla velmi sympatická sestřička a hned po ní i doktorka. Hned jsem pojal absolutní důvěru a už se těšil, jak mě budou vyšetřovat :-). Paní doktorka si chvilku četla zprávy z nemocnice a potom řekla tu mamky vysněnou větu: ?Ale mně Vojtíšek příjde úplně normální, nevidím zde žádný problém.? Takže maminčina černá můra zmizela, ale hned si vsugerovala jinou, že ji teď budou všichni podezírat, že si tuhle doktorku vybrala zcela cíleně, aby si tohle poslechla :-). No, a potom mě paní doktorka vyšetřovala kvůli té chřipečce. Když mě poslouchala, tak jsem držel jak přibitý, vůbec jsem si nehrál na vzteklého a hyperaktivního chlapečka a dokonce když se mi chtěla podívat do krku, tak jsem na ni sám vyplázl jazyk, samozřejmě až po vyzvání, a ona mi tedy ani nemusela strkat tu hnusnou špachtli do krku. Takže paní doktorka má u mě jednoznačně jedničku s hvězdičkou a už se moc těším, až ji zase uvidím. Jo, a dokonce jsem dostal hned tři obrázky, což u té minulé doktorky jsem nikdy nedostal.

Bohužel ta chřipečka se mě nějak nechce pustit, stále kašlu a smrkám, ale naštěstí už bez teplot. Takže na svý kamarády koukám jenom z okna, protože maminka nechce, abych je nakazil. Ven chodíme jen večer, až když nejsou takový vedra. Ale stejně jsem se včera stihnul za tu krátkou chvilku vymáchat v kaluži. To jsme pak pelášili rychle domů, mamka mě celého svlékla a frkla pod deku k tátovi, kterého jsem mimochodem taky nakazil, aby byl se mnou doma. No, snad si to sluníčko ještě stihnu užít.

Tak se zatím kamarádi mějte a napište, jak si hezky užíváte dovolenou.
Papa
Vojtíšek pilůtek, který už oslavil dvacetiny :-)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.04 14:39

No tak vidíš, Vojtíku,
konečně ses dočkal a tvé proporce byly správně ohodnoceny. Tu paní doktorku ti zcela závidím, já na našeho pana doktora leda tak vyplazuju ten jazyk, ovšem bez vyzvání. Jinak mě se ta chřipka taky drží nějak nestardartně dlouho, stále dost nudlím, teď už tedy spíš kšanduju a k tomu si do rytmu pochrchlávám. Měla jsem jít zítra s tátou na koupák, ale mamka stále zakazuje - to tedy budou narozky, blééé.
No nic, měj se fajn, však já zítra večer poreferuju, jaké to bylo, možná, že i nějaké fotečky mamka nadělá.
Tak papa
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.04 18:56

Tak jsem dnes byla s mamkou venku a zahlídla jsem v hudebninách pár senza věciček, jak je ten pán mamče balí, už začínám chápat, že se tu něco děje, protože přes vehementní výkřiky „puč, puč“ (půjč) máma nepodlehla, prý si mám počkat. Mamka dokonce začla s debordelizací bytu a tatínek se stará vzorově skoro celý den, něco se prostě děje :-). Asi půjdu brzy spát, aby to už bylo tady.
Pa Vaše Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.07.04 20:44

Ahoj Vojtíšku,
tak vidíš, taky ses dočkal. My na naši novou paní doktorku taky nedáme dopustit. Vždycky dostanu obrázek a natočí mi v automatu lentilku, i když tam jdu jenom s bráchou jako doprovod. A pořád říká, jaká jsem šikulka a vůbec, jaký jsme vzorný děti (u té staré jsem byla opožděná a brácha hysterickej - on teda je, ale naše nová paní doktorka to s ním umí :-) ).
Přejeme ti, aby tě ta chřipajzna jedna brzo opustila a mohl jsi konečně skotačit venku jako já.
Ale zase pojistit si doma i taťku není vůbec marný. :-))
Ahojky
Verunka zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.07.04 20:51

Milá Joko,
zítra jako první Filuťačka sfoukneš dvě svíčky, tak ti všichni přejeme, ABYS UŹ BYLA ZDRAVÁ, POŘÁD STEJNÉ VŚETEĆNÁ A DOVÁDIVÁ, POŔÁD STEJNÉ KRÁSNÁ A ABY TI RODIĆE A BRÁŚKA DĚLALI RADOST.

A doufáme, že mamka naplánuje nějaký ten srazík v Praze, zatím ti posíláme virtuální pusinku.

Filutka Verunka zrzečka a za chytrolíny starší sourozence Filípek
A mamka Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.07.04 21:09

Milý Vrabečku,
to jsme rádi, žes k nám přiletěl!! Už se těšíme na tvoje lumpačiny.
Tys byl tak brzo na pindíkovi? Filípkovi ho rozlepovali ve 4 letech. Pan doktor ho oblbil nějakým dýchadlem a pak na něho vzal jehličku. Brácha říkal, že to moc bolelo. A co teprve doma, když měl ohrnovat! Po dvou hodinách přemlouvání a slibování ho naši museli chytit každý za jednu ruku a nohu a taťka násilím přehrnul - po tři dny. Pak šli s taťkou na kontrolu a pan doktor řekl: Tak Fildo, ukaž že seš chlap! A Filípek normálně vzal pindíka a ohrnul - za 5 sekund. To taťku dostalo.
Tak ti přejeme, aby se ti pinďa brzo zahojil. Filípka to ohrnování poslední dobou začalo náramně bavit:-))

A to s tím mluvením znám moc dobře. Mamka už se ale naučila rozeznávat významy podle intonace - „ka“ je ruka, noha, motorka, mlíčko z prsíčka. „kaka“ je čurání, kakání, Katka, někdy, když se to nepovede i taťka, kačenka, husa. Ale jinak se nová slova valí jako tsunami.
Třeba na všecky cizí křičím paní, pán, kuk (kluk). Ale včera jsem na taťku volala paní))

Pořádná jsem taky, ale vzhledem k tomu, že jsem jediná z rodiny, nevím, jak dlouho mě to bude bavit. Ledaže bych si je vycepovala po svým.

ahoj Verunka zrzečka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 23.07.04 21:22

Ahoj Jano,

k tomu pindíku - naše paní doktorka říkala, že jsou dva trendy - buď čekat až do těch 4 let a pak provádět v narkoze, nebo už takhle relativně nebolestně a je pokoj, ona sama razí možnost č. 2. Jíra plakal jen pár vteřin a spíš ho to asi pálilo, než bolelo.
 Jiřina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.07.04 21:28

Jiřko,
Filipovi to dělal doktor v cca 10tém měsíci zaživa jen takovou plastovou tyčinku - prý bylo jen zalepené, pak s grifem párkrát přetáhl a ukázal mi, jak moc velkou silou smím. Filipa to nebolelo skoro vůbec. Přetahovali jsme potom už v pohodě - tedy ve vaně. Předtím jsme dokázali jen tak do půlky, přes půlku to prostě nešlo. A během měsíce se Filip naučil přetahovat sám, pak toho čtyři roky vehementně zneužíval :-)
 Romana

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 23.07.04 21:34

Ahojky,
ohledně pindíka mi přímo pan chirurg řekl, že je dost času do pěti let a taky že záleží na tom, jak moc je to přirostlé. Já tedy každé koupání odtahují předkožku kam až mě to pustí a máme dokonce takovou raritu, že máme přetaženou jenom jednu půlku ze strany, která mi nedávno povolila s troškou krve při běžném mytí.
Mějte se
 Zuzka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 23.07.04 23:05

Ahojky zlatíčko Johanko,

tak už je to tady a Ty jsi teď jediná s velikou dvojkou na dortu,moc Ti k narozeninám blahopřejeme, přejeme Ti všechna ta nej co se přejí, hlavně aby tě rodičové a velkej brácha pěkně poslouchali a nezlobili tě, choroby ať se Ti už nadále vyhýbají obloukem, krásnou oslavu plnou bublin, panenek a prima hudebních nástrojů, sfoukej si ty svíčky, no prostě si to užij jak nejvíc můžeš!!!!
My budeme sice zítra na cestách,ale vzpomeneme si na Tebe a budeme celý dlouhý týden hrozně nedočkaví, protože nebudeme vědět jaká ta Tvoje oslava byla,ale už teď víme že super!

Tak ješte jednou všechno nejlepší přejí Vojta,Terezka a Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 23.07.04 23:11

Ahojky Vojtíšku,

to jsme rádi že jsi se s novou paní doktorkou dal hned pěkně dohromady, však my jsme mamince pořád tvrdili že jsi zcela normální, vlastně nejsi, ty jsi přece zcela vyjímečný, nejmladší pilot letadla jakého jsme kdy viděli a nic na tom nemění fakt že jsme jich moc neviděli, vlastně si ani na žádného konkrétního nepamatujem :-)
Ja nám líto že jsi nemocný a nemůžeš se potápět v bazéně,ale to nevadí,však si to určitě ještě užiješ.Tak se koukej honem uzdravit, běda ti,jak si za týden přečteme že si ještě neskáčeš přes kaluže!!!!

Ahoj tvůj kámoš Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 23.07.04 23:18

Ahojky Filůtkové,

tak jsme se přišli s vámi na týden rozloučit, jedeme si užívat dovolenou, už se moc těšíme,ale bude se nám po vás stýskat.
Právě za mnou stojí hora tašek a batohů které jsem celé odpoledne nabalovala, jsem tak trochu úchyl a vždycky vezmu o 50% věcí navíc,ale co když se náhodou něco neočekávaného přihodí a ty kožichy se nám budou hodit :-)
Ještě jsem ani nedostala vynadáno,ale to nastane nejpozději zítra ráno až to všechno budeme pěchovat do auta, vysloužím si samá hezká oslovení,heč.
Tak se tu mějte všichni prima, marodi přestaňte marodit a i vy ostatní dávejte na sebe pozor!!! Jo a posíláme vám prima bouřku,hromy blesky nás opustily asi před hodinkou,žene se to na vás!!!!!!!

Nazdárek Stáňa,Vojta,Terča

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.07.04 23:42

Johanko,

přejeme Ti všechno nejlepší, hlavně zdravíčko. Spoustu krásných zážitků a bezva kamarádů. Trpělivé a usměvavé rodiče.

Ajka, Lenička a Lukášek

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 23.07.04 23:49

Milá Johanko,
také se připojujeme k zástupu gratulantů a přejeme Ti VŠECHNO NEJ NEJ NEJLEPŠÍ k Tvým krásným narozeninkám, ať Tě nikdo nezlobí, všichni Tě poslouchají a strašnou spoustu dárečků!!!
Moc hezky si to užij, to Ti přejí Kuba, Tobík a mamka Katka.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.07.04 09:50

Milá Johanko,

přejeme k Tvým narozeninám hodně štěstí, zdraví, radosti, hodnou mamku, taťku a brášku. Krásně si užij všech dárečků, co určitě dostaneš.

Jana a Karolínka od Šulánka a Veroniky

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 24.07.04 10:06

Ahok Johanko,připojujeme se ke všem gratulantům tady.Přejeme ti k dnešním narozeninám všechno nej,nej,nej. Hlavně se brzo uzdrav, ať můžete vyrazit na koupák a pořádně si zadovádět.Jinak po celé léto hodně sluníčka,pořád veselou mamku a taťku a spoustu času na lumpárny s bráškou.Hezky si to všichni užíjte a my už se těsíme až si přečteme,jaké to všechno v tento Tvůj velký den bylo.
Pusu a papapa Tailor,Kevíno a Kevin

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 24.07.04 16:50

Milá Johanko,
přejeme ti také všechno nejlepší k narozeninám!! Hodně super dárečků, velikánský dort, spoustu pohody a hlavně ať konečně ty ošklivé bacily utopíš ve vaně, vysmrkáš anebo vykýcháš na někoho jiného..užívej si léto!!!

Ahoj Ondra (2 roky..jen aby sis nemyslela, že jsi tu nejstarší..) a mamka Andrea

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 24.07.04 17:31

Ahoj Vojto a ostatní filutové,
tak jsme konečně zjistili, kam jste všichni zmizeli..mamka teď chodí na počítač jen když spím (jsem totiž lepší než ona a absolutně nestíhá sledovat,co všechno na PC předvádím.. :o)), takže se na něj moc často nedostane..

Pro ty, kdo mě neznají, narodil jsem se před 2 roky..od malička jsem sladké, pohodové, milé dítě..(pokud je všechno podle mých představ..jinak dokážu předvést krásnou hysterickou scénu..) a neustále našim vtloukám do hlavy, že tak geniální a jedinečné děti, jako jsme my (určitě i všichni filutové) se přece nebudou vyvíjet podle nějakých hloupých tabulek..

Doufám, že vám všem (asi hlavně vaším mamkám) zvednu sebevědomí..nočník stále ignoruji..občas si na něj sednu, ale když chci čúrat nebo kakat, donesu mamce plínu a pak si ji sundám..venku teda čúrám vestoje (pindíka mi taky musí někdo podržet). Nedávno jsem občúral schody..aby náš hafík věděl, kdo je tady pánem..tvářil se tak, že to nejspíš pochopil..

Komunikace je u nás docela v pohodě..já ukazuji anebo na mamku pokřikuji něco nesrozumitelného a ona docela brzo pochopí, co chci..s taťkou už je to trochu horší..aby se neřeklo, naučil jsem se volat „čiči“ na kočičku..

Musím se ještě pochlubit-už jsem měl na dortíku 2 svíčky!! Tentokrát jsme slavili na den přesně..navíc jsem byl pěkně vyspinkaný..takže jsem rozdával úsměvy na všechny strany..dortík jsem si řádně vychutnal-byl rozpatlaný po celém stole- a dárečky byly taky fáájn -mám už své vlastní nářadí(nejlepší jsou asi kleště a vrtačka) a taky mi naši naplnili bazének spostou malých balónků, takže si užívám bazének venku(s vodičkou) i doma(jen s balónkama).

Všem, kdo si zrovna užívají dovolenou, přejeme hodně sluníčka a hlavně spoustu dobré nálady!! Všem marodům, aby ty hnusné bacily konečně vykašlali..a mohli si taky naplno užívat léto!!

Zatím ahoj Ondra a mamka Andrea

ps: Asi se budeme ozývat jen občas..mamku si teď pěkně hlídám a řádně ji zaměstnávám…už dvakrát mi zmizela (do nemocnice) a vrátila se až za týden..(podruhé dokonce za dva týdny)..teď už ji nikam nepustím!!!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.07.04 19:11

Ahoj Ondrášku,
hned jsme si tě s mamkou prohlídly na fotečkách. A bereme tě do klubu andílků - jenom jsem neviděla, jestli máš taky tak barokní stehýnka jako já. Ale asi ne, když jsi kluk:-((. Ale to neva. A navíc jsem si na jedné fotečce všimla, že máš stejný botičky jako já! Ale rozhodně s mamkou postrádáme nějaké fotečky z druhých narozenin. Jak ti máme potom věřit, že jsi nejstarší?
Rozhodně ti ale přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!!

Ten bazének musí být super. Já řádím jen v tom venkovním, ale můj bratránek Ondra od nás dostal auto plný balonků. Takže když jsme u tety, vydovádím se v něm taky.

Zase se ozvi.
Verunka zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.07.04 21:47

Ahojky Ondro,
ráda tě zas potkávám. Moc děkuju za gratulaci a taky chci aspoň zpětně pogratulovat a popřát hodně štěstí, zdraví, hodný rodiče a spousty věcí ku hraní. Když já nevěděla, kam ti přáníčko poslat, maila i odkaz na web jsem ztratila :-( Příště se polepším.
Jinak ti závidím, že zachováváš oblinky, já teď děsně zhubla a naši mi tudíž nepřetržitě něco strkaj do pusy. Ale dortíkem se mi trefily do chuti, z toho jsem snědla hned dva kousky. Jíš pořád tak děsně zdravě?
ahoj
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.07.04 21:50

Tak to se musíme taky přidat ke gratulaci velkému Kevinovi, že přejeme hodně štěstí, zdraví, penízků, hodnou ženu a synka se spoustou nápadu na zlobeníčko.
Romana a Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.07.04 00:43

Ahoj Filuti,
tak jsme právě doslavili, odmítám usnout a pořádám tu brekavý koncert, to by bylo, abych si tu maminčí přítomnost v postýlce nevyřvala. Přeci dnes, když se chci mazlit, tak by měli rodičové poslouchat a nevychovávat, že jo.

Tak nucená pauzička trvala do čtvrt na půlnoc, teď už je mamka zcela uondaná, takže můžu vyprávět.
Nejprve chci moc, moc poděkovat za všechna přáníčka. Moc mě potěšila.
Snad díky nim se vůbec nějaká oslava konala, protože od rána bylo vše proti mě. Vstávali jsme nějak podezřele brzy, mamka se hned pustila do kuchtění omáčky, ale po půl hodině zjistila, že je jí vlastně děsně zle. A tak se celé dopoledne jen ploužila mezi postelí a křeslem, po celém pokoji hromada posmrkaných plín, bytová debordelizace zamrzla. Taťka se tedy snažil pomáhat, ale pak ještě musel kamsi ven (pro dort a do lékárny). A po návratu se rozhodlo, že z oběda bude až večeře, já sdlábla polívku ze včerejška a šlo se hromadně spát - spali jsme všichni přes dvě hodiny, mamka ještě o chvíli déle. Takže odpoledne už jsem si říkala, že jsem se asi těšila marně, že asi už nic nebude. Taky jsem mimořádně naplnila pojem „zlobení“ na nejvyšší míru. Krámovala jsem, počůrávala se, čmárala po nábytku a zdech, rozlívala všechny tekutiny, věčně šmírovala v ledničce, do toho v pravidelně nepravidelných intervalech vztekle ječela. Tatínka jsem málem dohnala k infarktu, když jsem se z ničehož nic začala sápat na otevřené okno a ono se mi najednou skoro zadařilo. Ten vylítl a dostala jsem jako první dárek pořádně na zadek.
No ale kolem páté mě najednou mamka oblíkla a odvedla k babičce. A babička byla moc milounká a dala mi krásnou natahovací žabičku, co skáče. A pak jsme se vrátili domů a tam už byl na stole nazdobený dort - tedy chvíli mi trvalo, než jsem ho zahlídla, ale jak jsem ho uviděla, hned jsem si k němu přitáhla křesílko, ještě pro lžičku jsem si doběhla, protože tuhle mňamku jsem chtěla celou pro sebe. Bohužel na něm byl heiss plamínek, takže jsem se bála si sama ukrojit. Pak mi ale všichni ukazovali, že mám foukat na svíčky, tak jsem to zkusila a ejhle, první zhasla hned a druhá s dopomocí všech. Ještě jsme si všichni poťukali na moje zdraví a pak najednou mamka přišla s pusinkou a využila, že jsem si minulý týden natrénovala podávání pravé ruky, mocně mi s ní potřásla a hned z ní vypadly činelky, rumbakoule a harmonika (která konečně hraje po celé délce), já k tomu vytáhla xylofon od vánoc, babička vzala kytaru a to byl u nás rambajz. Dokonce už jsem konečně zjistila, že harmonika hraje tam i zpátky.
Malé růžové autíčko jsem předělala na mašinku, takže jezdilo šššššš hůůů na páru, ale nejlíp po nábytku a jako správná mašina dělalo i koleje.
Pak přišla na řadu velká panna, podobná té, co už mám, ale slepou a chromou - trénuji si na ní sociální cítění, včera jsem ji učila skákat po hlavě. Ta nová panna mě nejprv zas až tak moc nezaujala, dokud jsem nezjistila, že umí Máma, máma, pak hned Táta, táta, pak něco třikrát zachrochtá, a pak se rozbrečí. Na první hlášku jsem hned odpověděla Táta, na druhou zopakovala Táta, na třetí dělala Kokoko, a na čtvrtou Pššššt, aby to mímo neřvalo. Blbý je, že to mluvení neumím zaktivovat sama (nebo dobrý, záleží na pohledu - pozn. mamky), ale třeba to ještě vychytám. No a pak přišly nějaké blbůstky a knížky a oblečky. Hned zpočátku jsem však objevila dárek nejúžasnější. Máma jako obvykle přitáhla balonky, tentokrát se jí povedly skvělé, snadno se nafukovaly i zavazovaly a byly hodně pružné a nepraskaly, takže táta hned čtyři nafoukl a já si s nimi potom hrála většinu večera: skákala na nich, mačkala je, až měnily tvar, házela s nimi, válela se po nich, štípala je a ty potvory ne a ne prasknout. Prostě žůžo.
No a poslední překvapení: máma mi chtěla ukázat, kam kterou novou hračku uklidit a otevřela šuplík, ve kterém jsem nebyla už asi měsíc, no to bylo radosti nad setkáním se skorozapomenutýma hračkama. Tak jsem hned ten šuplík vyklidila, přeci jen na koberci mám o hračkách lepší přehled, než když jsou v šuplíkách.
Kolem osmé jsem povečeřela tu nejskvělejší svíčkovou, zvládla jsem 3 malé knedlíky se spoustou omáčky a masíčka. A pak jsem dělala, že jsem hrozně unavená, ale to hlavně proto, že jsem si už hrozně dlouho pořádně nepoňuchala mamku, tak jsem si to dnes chtěla vynahradit. Ale ani jeden rodič nesouhlasil, mamce bylo zle a taťkovi bylo líto, že po celotýdenní péči s ním nakonec nemluvím. Takže usínání jsem holt obrečela. A to byl můj celý narozeninový den.
papapa
Vaše Johanka

A mamka: když jsme viděli, co s ní udělalo těch pár dárků, tak jsem v pravý čas vyhlásila stop (svátek je naštěstí za měsíc) a zdaleka nedostala vše, co bylo nachystáno. Navíc nás čeká ještě návštěva širší rodiny a prababi a pak ještě oslavička ve Zlíně, takže se nepředané dárky jistě uplatní.
No a na dobu před dvěma lety jsem vzpomínala a jak silně. Bylo mi dnes natolik zle (měla jsem přes 39° teploty a místo nosu vodovod), že jsem si říkala: raději třikrát Johančí porod, než jedna takováhle hnusná chřipka. A v rámci vzpomínání jsme se stihli i rafnout se Standou, za prvé ani jeden si není jist hodinou porodu (14:47 nebo 15:47 - nakonec jsme se shodli, že před třetí) a pak mám před očima obrázek, jak Standa stojí u mě a drží již zabalenou Johanku, ale prý je to nějaká halucinace, protože Johanku měl u sebe, zatímco mě šili, a pak ji přinesli mě a on se mezitím dooblékl, aby mohl na sál. Přišel prý chviličku poté, co ji odnesli na novorozenecké, ještě se s ní mazlil na chodbě u výtahu. A pak už čekal se mnou, než mě odvezou na pokoj. Tak nevím, kde jsem k tomu obrázku přišla, možná to byla nějaká porodní asistentka, která byla Standovi hodně podobná :-)))).

Tak Filutíci, jestli se neozve Eden, a že by tedy měla alespoň o narozkách poreferovat, tak předávám štafetu Vojtíkovi. Vojto, už sis to stihl natrénovat na rodičích, tak si koukej hezky užít a poreferovat. A ne že své narozky oslavíš jako tvůj tatínek, představ si, že bys ráno drhl koberec a tatínek ti rajtoval na zádech a křičel hyjééé :-)))
ahoj
 Romana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.07.04 21:03

Mila Johanko,

jen to NEJ… a jeste neco vice, prejeme Ti dneska (i kdyz opozdene) prece! Tak jsi se konecne dockala a koukame, ze jsi nebyla vuuuubec o nic osizena, i kdyz mamka byla hoooodne indisponovana, chudinka mala. Jak vidime, jeste te ceka velky zastup gratulantu a mamka prozradila, ze i velke mnozstvi darecku … takze se mas asi kazdy den na co cekat:-))) Krasne si to uzij, delej radost rodicum a hlavne at te poslouchaji, proto si te preci poridili, vid?

Mej se krasne a pusinku ti posila

kamoska Verunka (vcera presne 18M) a teta Sulanek

PS: Pro mamku: Romco, klobouk dolu, ze jsi se i v takovem stavu vybicovala a udelala Johance paradni narozeniny, ja bych asi pri te horecce umrela… Tak at vam Joko dela radost i v dalsich letech … o tom vlastne vubec nepochybuji!
Papa Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.07.04 21:05

Oprava, jsem ostuda!!! Ne kazdy den „cekat“ ale „tesit“!
Verunka a Sulanek

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 25.07.04 21:43

Ahoj Ondrášku,
dodatečně ti přejeme i s maminkou všechno nejlepší k druhým narozeninkám a tímto ti chci poděkovat, že s námi držíš nenočníkovou partu, máme se na co vymlouvat :-).
Dle seznámku jsme si na tebe samozřejmě vzpomněli, ale nevěděli jsme, jestli si k nám pro tu gratulaci příjdeš, tak doufám, že se teď budeš ozývat častěji.
Ještě mi prosím napiš své dvouleté míry, byl jsi tady vždycky rekordmanem, tak to víš, mamka je zvědavá :-)
Měj se moc hezky a napiš.
Vojtíšek pilůtek

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.07.04 22:37

Milá Verunko,
donedávna jsem měl barokní nejen stehna, ale celé své tělíčko..jenže mamka nechala mlíčko v nemocnici..pak už jsem z ní nevyždímal ani kapičku!! a všechny faldíky mi zmizely…snad se ti budu líbit i tak-musím mamku dokopat, ať mi do alba dodá nějaké novější fotky. Představ si, že když chtěla zdokumentovat moji oslavu, zjistila, že v digitálním foťáku jsou vybité baterky..takže fotila na foťák normální a budu muset čekat až dofotí film! Ach jo, no, rodiče si člověk prostě nevybere..lepší už to asi nebude..zatím papa Ondra

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.07.04 22:46

Ahoj Johanko,
asi tě zklamu, ale o své faldíky už jsem přišel..jinak zdravě u nás teď jí hlavně mamka-už se smířila s tím, že jím zá:,–(ně z jejího talíře (přece nebudu jíst ty blivajzy,co se mi snažila vnutit..) a to si většinou vybírám brambůrky a masíčko, příp. těstovinky s omáčkou..zeleninu si může jíst tak akorát sama..ale je pravda, že mi nedává jakési uzeniny (u nás je jí většinou taťka) a bonbóny a lízátka, čokoládky mi dává jen občas (většinou když jí načapu, že se nějakou čokoládkou láduje..), jinak si nemůžu stěžovat, buchty a sušenky si beru téměř dle libosti..jinak oslava se ti letos teda opravdu povedla..doufám, že už jsi úplně zdravá a konečně se dočkáme nějakých tvých pořádných lotrovin!! ahoj Ondra

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.07.04 22:52

Vojtíšku,
díky za přání..ty míry budeme muset zjistit..naposledy jsem vážil 14 kg..ale to už je docela dávno..taky jsem se docela vytáhl, tak jsem sám zvědavý, kolik vlastně měřím..určitě se ještě ozvu..zatím ahoj a musím říct, že tvé letecké zážitky ti hrozně závidím(na fotkách vypadáš, jako opravdový pilot!)!! Ondra

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.07.04 22:54

Johanko a Verunko,
ještě díky za gratulace! Ondra

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.07.04 23:56

Jani,
moc děkujeme za gratulaci a já navrch děkuji za obdiv. A hned můžu přidat perličku. Manžel dnes usoudil, že když jsem včera nakonec z té postele vstala, tak to se mnou není moc zlé a dnes v poledne (pravdou je, že teplota o stupeň klesla) odjel na šipkový turnaj, vrátil se v jedenáct večer. Jsem přeci silná holka, tak to tu určitě zvládnu a Johanka mi pomůže. No nakonec jsem to sice zvládla, ale dobře mi není a navrch mě čeká týden tiché domácnosti, protože tohle jednání si přeci nenechám líbit. :-) Tak se můžete těšit příští týden na spousty mých komentářů, protože někde se přece vykecat musím, že.
Ještě jednou díky
 Romana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 26.07.04 09:29

Cauky Romco,

sice se nejmenuji Jana i kdyz mam taky Verunku, ale to neva:-)))
Reknu ti, manzel je na zabiti!:-)))… tohle si fakt nemusis nechat libit, to radoby silnejsi pohlavi je docela sebecke v tomto, co? Kdyby on byl v tomto stavu, nevystrci ani cumak z pelechu, ale jak jsi zenska, musis zvladnou vse… no co uz nadelas…:-)))
Prejeme rychle uzdraveni at jsi zase fit a plne pripravena prozivat s Joko vsechny lumparny. Jen tak mimochodem jsem narazila na fotky v galerce Johanky na domaci houpacce a musim napsat, ze Johanka roste neustale do krasy a ta houpacka je dokonala a vypada to na tvuj vlastnorucni vytvor, vid? Jsi opravdu sikulka sikovana!!!

Papa

Sulanek a VErunka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.07.04 11:25

Šulánku,
velká omluva, připiš to oslovení k mým horečnatým halucinacím :-)
Bane, přiznám se, žila jsem v mylném domění, že jsi Jana. Ale asi to spíš bude tak, že jsme všichni blázni, jenom Jana je letadlo :-)))
Jo a houpačku jsem opravdu síťovala a jsem na ní děsně pyšná. Za prvé, že jsem se k tomu po půl roce plánování konečně dokopala a za druhé, že jsem si po deseti letech vzpomněla, jak se to dělá. No a nakonec je opravdu skvělá, Johana na ní řádí hrozným způsobem, ale zatím ani jeden úraz.
Pa a díky
Romana
p.s. Ta komunikace tu vážně vázne, ale zase kdo by potom odklízel tu mrtvolu. :-)))

Vložit nový komentář