Filutové z Chytrálkova - Vojtovo narozeninový deníček

Rodičovství

Ahojky Filůtkové .) Hlásí se vám Vojtíšek se svým prvním dvouletým deníčkem :))) Už jsou mi dva roky a několik dní, dokonce i na prstech u ruky to umím ukázat, a ještě pořád jsem vám nenapsal o té mojí oslavě, prostě nějak nebyl čas pro samé koupání a minulý deníček mi ob:,(ila Terezka, prý nebyl pro prťata a za to jsem jí pověděl, že je veliká opice!

Oslava se konala večer a bylo to veliké překvapení, byl jsem totiž s babičkou na koupališti a když jsme dorazili domů, čekalo tam na mě plno lidí a v pokojíčku byly všude rozvěšené nafukovací balonky, měl jsem z nich velikou radost.Uprostřed pokojíčku stál můj stoleček na malování a na něj mi maminka postavila dort. Nebyl to jen tak obyčejný dort, byl to totiž opravdický autobus, kola měl ze sušenek a ze všech okýnek na mě koukali gumoví medvídci. Maminka mi chtěla udělat autobusem radost, mám je totiž moc rád a pořád se všech přítomných ptala,jestli poznám že je to skutečně autobus.Zřejmě čekala jak budu autobus obdivovat,ale já jsem hlavně uviděl ty medvědy a jestli koukají z okna nebo z čeho, to mi bylo srdečně jedno, zakřičel jsem „bonbonky!!!“ a už jsem rýpal medvěda ven. Ještě jsem přečkal foukání svíček a pak mě nic nezajímalo,dokud jsem všechny gumídky nevydoloval z okýnek a nesnědl.
No a pak se rozdávaly dárky, jak už Terezka prozradila, nejvíc se mi líbil ten od ní, je to bubínek a je vážně prima.Bohužel nebubnuje moc hlasitě,takže mě s ním nikdo nevykazuje do vzdálených míst a taky už se mi povedlo ho rozbít. Neposlechl jsem maminku a šlápl jsem na něj :-( Bylo mi to tak hrozně líto (pozn.m. - poprvé jsme ho viděli opravdu plakat lítostí, neplakal nahlas,jenom držel buben v ruce a slzy mu tekly proudem, úplná hromádka neštěstí),ale tatínek mi ho naštěstí opravil a teď už na něj dávám veliký pozor.
Kromě dalších dárků ,jako byl traktor i s návěsem a řidičem,knížka o hasičích, bagr, mlýnek na vodu, jsem měl velkou radost z nářadí. Asi si maminka myslí,že bych se mohl doma ujmout funkce domácího opraváře místo taťky, nějakou větší činnost v tomto směru od něj totiž nemůžeme očekávat :-) Dostal jsem malý dřevěný stoleček s dírkama na kolíky, hřebíky a šroubky, šroubovákem,klíčem a parádním kladivem.To kladivo je červený a když s ním chodím po bytě a bouchám pořádně do zdi, zanechává pěkné červeňoučké tečky. Ale největším nářaďovým hitem je opravdová přímočará pila,je na baterky a vydává takový rámus, že i přítomná psice Karel se běžela honem schovat :-))) Vesele s ní terorizuji celou rodinu.
Takže oslava byla prostě parádní,dortík byl mňam, stejně jako zmrzlinka,brambůrky a chlebíčky, šel jsem spát pěkně pozdě a ani jsem neprotestoval,únava byla tentokrát silnější.
Tak pa pa pa všem, ještě se mi sem cpe mamka !
Vojtíšek - 2 roky

Tak už máme dvouletého kluka a taky jsme doma nostalgicky vzpomínali na to malé,večně uřvané miminko které jsem nemohla pustit z ruky, případně odtrhnout od prsa.Absolutně nesnel odloučení ode mě a skoro do roka věku si ho nikdo cizí nemohl pochovat,ani povozit v kočárku, někteří příbuzní to těžce nesli :-) Někdy to bylo fakt o nervy,ale čím méně vyžaduje Vojta mazlení, tím více se mi po tom uplakaném uzlíčku stýská,znáte to. No a ten druhý rok byl prostě super,když opomenu noční kojící seance a vztekací scény a stále trvající ufňukánkovství :-) Z miminkovských věcí už nám zůstává snad jenom lahev s dudlíkem na pití, dost už mi to vadí,ale Vojta pije tak minimálně (asi tak 150ml denně) a když se pokusím nabídnout mu pití jakkoliv jinak,nepije vůbec a tak to zatím vzdávám. Plenky máme jenom na spaní, přes den už to jde bez problémů, občasné nehody jsou jasně v normě, jenom máme pořád problémy s velkou potřebou, tu prostě do nočníku neupustí a neupustí :-( Zato se Vojta zhoršil se spaním, budí se několikrát za noc, přičítám to spíš tomu neustálému vedru a nabitému dennímu programu. Náš bobeček bude asi o dost citlivejší a vnímavější na všechny události než byla jeho sestřička, skoro každou noc ho budí nějaké sny, jednou kříčí že chce nové auto, podruhé kuličky nebo koloběžku na které odpoledne jezdil když jsme byli na návštěvě, vrcholem byly ovšem holiny, ječel na celý byt že je chce a nemohl se vůbec probrat, tudíž mě v pět ráno donutil vyhrabat holinky z botníku a na:,–(it mu je na nohy.Kdo je u nás cvok?
Na druhou stranu zase zběsile komunikuje s kýmkoliv,děti přímo miluje a snaží se pokaždé zapojit do hovoru,bohužel mu cizí děti zatím moc nerozumí a tak se s ním nebaví :-) Vojtíškovo výmluvnost nabrala ohromnou rychlost, zopakuje prakticky cokoliv a všechno si dobře pamatuje, musíme si pomalu začít dávat pozor na jazyk. Hodný strejda ho naučil básničku „Máme doma kohouta......“,ně­kolikrát jsme ho nabrnkli a zkoušeli jestli si jí pamatuje, s úlevou jsme konstatovali že nikoliv a asi za týden jí pěkně přednesl uprostřed samoobsluhy. Pomalu začínám přemýšlet o notýsku kam budu zapisovat jeho výroky,u Terezky jsem to neuděla a pamět opravdu tak dobře neslouží :-(
Za poslední dobu máme dvě pěkné větičky, za prvé oznámil tatínkovi s vážnou tváří „ty hajzlíku malej“ a včera ukazoval Terezce na zadek a řekl „Terezko,upadne ti prdel“. V tu chvíli se prostě kácíte smíchy pod stůl,naštěstí to zatím zůstává v rodině, už se nemůžu dočkat,až něco takového oznámí někomu cizímu :-))))
Prostě z Vojtovo povídání už mi jde většinou hlava kolem, někdy to je vážně vyčerpávající pořád dokolečka omílat jeho věčné „čo to je?“ „a proč?“, po desátém apročování odpovídám tradiční „pro slepičí kvoč“ a to pak už dá většinou konečně pokoj,asi na dvě vteřiny :-)
Sourozenecká rivalita za poslední rok nabrala na obrátkách,ale naštěstí to není tak hrozné,Terezka už je přecejen velká holka a nechá si občas i něco vysvětlit,ale někdy jí to nedá a musí ho pozlobit a popíchnout,ale ještě pořád Vojtu šíleně miluje,což se obráceně říct nedá,bráška jí neudělá nic dobrého a nevynechá jedinou příležitost aby jí neplácnul a nerozčílil se na ní,většinou jí nesnese ve své blízkosti :-) Život s batoletem je prostě prima záležitost,těšíme se na další rok,musíme si to užívat co nejvíc, děti tak rychle rostou až je to člověku líto.
Takže si všichni užívejte těch vašich pokládků a mějte se prima
Stáňa,Vojta a Terezka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.04 13:52

Ahoj Vojtíku a Filuti, že by tentokrát první? No početla jsem si, jaká byla oslavička super, skoro bych ti záviděla, protože u nás už na žádné další plánované oslavy kvůli nemocem nedošlo a tak se různě poznenáhlu objevují nové hračky, aniž bych tušila odkud a proč. Ale ty gumové medvídky určitě ochutnám, máma mi je už kdysi ukazovala, ale to jsem měla tendenci je polykat celé, teď už jsem vycvičena z Tiktaků, tak snad to půjde.
Jinak mám-li se srovnávat s Vojtou, tak jsem na tom obdobně, flašku s dudlem jsem si nechala na noc a na delší cesty ven, doma piju ráda z hrnku i skleničky, ale ještě radši si nejprve pitivo třikrát přeliju do dětského nádobíčka a zpět, poťukám si se všemi přítomnými na zdraví, pokapu stůl a koberec a omyju si břicho a kolena, zbylou decku hned poté, co si v ní vymáchám ruce, vypiju.
Plíny nosím na ven a mám je na noc, přes den spím bez, doma velice úspěšně nočníkuju, nehody se mi stávají, když jsme doma všici, je tu tudíž šrumec a já ani ostatní nestíhaj hlídat. Bobka pouštím kamkoli, takže i do nočníku. Jo a akceptuji i cizí nočníky, i když mi bylo divné, proč najednou můžu čůrat na auto s řídítky, když doma jsem za počůrání traktoru dostala na zadek.
Z miminčího mi zůstává obtížné hojdací uspávání, sice uléhám sama, ale mamka musí být se mnou, buď houpat na klíně, nebo v houpačce, nebo alespoň hřát. A často se budím, poslední dva týdny dokonce s hysterickým pláčem, na který nezabíralo ani pití, a až ve Zlíně se mi podařilo mamku přesvědčit, ať se tou konečně vylezlou pětkou nechá kousnout. Další pětka na druhé straně je na cestě - už si ji nahmatám, ale vidět prý není, takže celonoční spánek nadále nehrozí. A pak už jen poslední a budu kompletní zubatice.
Chtěla jsem ještě něco připsat o pobytu ve Zlíně, ale už si to nějak moc nepamatuju, chodili jsme se tam koupat a na výlety po městě. Neustále jsme měli a dělali nějaké návštěvy - nejčastěji zahradních hospůdek.
Měla jsem jít na kafíčko s Leničkou a tetou Ajkou, ale počasí bylo příliš vedřivé, aby ony mohly za námi i naopak, přeci jen je to hodinka cestování v nacpaných autobusech. Tak to mamky odvolaly, Lenička si v klidu dál doma hojila nožičky, Lukášek si polenošil v bříšku a já se těším, jak ho napřesrok provezu celou Lešnou tak jako Leničku před rokem :-)
Až v pátek večer se nám jeden srazík zadařil a to s tetou Lesinou, strejdou Petrem a Adlétkou a pejskem Kačenkou. Bylo to sice jen na dvě hodinky do naší oblíbené zahradní hospůdky, ale s Adlétkou jsem se dost vyřádila. Ona nesměla ven z kočáru, tak já vlezla k ní a bylo to. I když je Adletka o rok mladší, tak už to taky není žadné miminko a dokázala mě při mazlení taky pěkně stisknout - až jsem občas vyděšeně koukala, kde se v ní ta síla bere :-)
Oslava zlaté svatby babi a dědy proběhla neformálně u nich na chatě, takže jsem vlastně nemusela slavit, alébrž jsem celý den lítala po venku za psem, kozou, trhala babičce kytičky a hrála se strejdama a bratrancem fotbal. A na mazlení jsem tam měla desetiletou sestřenku, takže jsem si nemohla stěžovat. A spousty koláčků a pečeného masa a výtečné zelí, které jsem kradla rukou a ještě lepší knedlíčky v polívce, které taky nebyly na lžičku, rukou to chutná líp.
Jo a kromě dvojích nových botek, které jsem si mohla sama vybrat (kupodivu hned vyhmátla v regálu ty, které jsem ráda koupila -pozn. mamky) jsem si ještě přivezla domů skákací míč. Jenže jsem hned po příjezdu vyházela z radosti veškeré hračky, Lego, panny a plyšáky na podlahu, takže jsem ho mohla ozkoušet až včera večer, kdy se to konečně podařilo mamce douklízet. A tudíž mám už dvě boule - ta druhá je z vany, v bazénu to moje řádění tolik neklouzalo, kdo si to má furt pamatovat.
No už jsem zas pěkně ukecaná, takže papa
Vaše Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.08.04 14:26

Ahoj Vojtíšku a Johanko,
vidím, že si oslavičky pěkně užíváte. Ale my jsme taky vlastně měli tetiny narozky, takže s vámi držím krok. Jen jsem zvědvá, jestli se moje druhé narozeniny vyvedou tak pěkně jako ty vaše. Ještě si nějaký ten měsíc počkám.
V dovednostech jsem na tom obdobně. S tím rozdílem, že flašku s dudlíkem jsem zavrhla již při prvním pokusu a za celé loňské léto se mamce nepovedlo mě na ni naučit. Takže piju vesele z hrnku a venku z jupíkové lahve. A piju dost. Prý funguju jak dobrý průtokáč. Zvlášť teď, když máme doma výbornou malinovku od babičky.
Nočníkuju taky v pohodě, jen když je kolem mě šrumec, zapomínám se na to soustředit. A taky se počurávám, když se vztekám. Klidně i mamce do klína.
Mluvicí perly zatím nemám, ale nabírá to na obrátkách, kolem druhých narozenin už určitě budou.

Před chvilkou jsme přivezli Filípka z dovolené. Angína jak prase. No jo, už byl moc dlouho zdravý. :-((
A už se dost dožaduje a já se vztekám, takže pro dnešek asi končíme.

Ahoj Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 16:10

Ahojte maminy!

Nevím jestli jsem ve správném deníčku, ale doufám, že jsem si to zapamatovala dobře.
Já jsem ta co s vámi on-line rodila na chatu.
Slíbila jsem, že napíšu, jak to dopadlo,a le bohužel jsem se k tomu dostala až teď.
Takže poté co jsem vás opustila jsem šla opravdu spát, jenže jsem nemohla usnout, pupík pořád tvrdnul a tak jsem se šla za vámi vrátit, ale už jste utekly. No tak jsem to šla zkusit znovu a usnula jsem. Asi v půl páté ráno mě probudily kontrakce :o), tentokrát už bolestivé, po třech minutách. Tak jsem začla dobalovat tašku, volala mámu na hlídání berušky a asi v půl sedmé jsme vyrazili do porodnice.
Tam mi řekli, že jsem otevřená na 8 cm, takže bez přípravy na sál. Kočičce se ale zas tak rychle na svět nechtělo, tak mě ještě chvilku potrápila v 8:40 ráno se konečně vykuklila!!! Míry: 3.88 kg a 52 cm, žádný drobeček :o)))
Obě jsme to krásně zvládnuly (proti prvnímu porodu, opravdu brnkačka, i když to teda stejně bolelo jak čert) a dneska už je našemu sluníčku Kristýnce týden.
Je zatím oproti své starší sestřičce moc hodňoučká a hodně spinká.

Takže tímto vám, které jste se mnou tu osudnou noc prožívaly moc děkuju, že jste se mnou byly a pomohly mi!!! Fakt jsem nevěřila, že ten den porodím, ale měly jste pravdu.

Mějte se moc krásně a ať vám dětičky rostou k radosti!!!

Klárka + Karolínka (skoro 13 měsíců) + Kristýnka (8 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 16:11

Ahojte maminy!

Nevím jestli jsem ve správném deníčku, ale doufám, že jsem si to zapamatovala dobře.
Já jsem ta co s vámi on-line rodila na chatu.
Slíbila jsem, že napíšu, jak to dopadlo,a le bohužel jsem se k tomu dostala až teď.
Takže poté co jsem vás opustila jsem šla opravdu spát, jenže jsem nemohla usnout, pupík pořád tvrdnul a tak jsem se šla za vámi vrátit, ale už jste utekly. No tak jsem to šla zkusit znovu a usnula jsem. Asi v půl páté ráno mě probudily kontrakce :o), tentokrát už bolestivé, po třech minutách. Tak jsem začla dobalovat tašku, volala mámu na hlídání berušky a asi v půl sedmé jsme vyrazili do porodnice.
Tam mi řekli, že jsem otevřená na 8 cm, takže bez přípravy na sál. Kočičce se ale zas tak rychle na svět nechtělo, tak mě ještě chvilku potrápila v 8:40 ráno se konečně vykuklila!!! Míry: 3.88 kg a 52 cm, žádný drobeček :o)))
Obě jsme to krásně zvládnuly (proti prvnímu porodu, opravdu brnkačka, i když to teda stejně bolelo jak čert) a dneska už je našemu sluníčku Kristýnce týden.
Je zatím oproti své starší sestřičce moc hodňoučká a hodně spinká.

Takže tímto vám, které jste se mnou tu osudnou noc prožívaly moc děkuju, že jste se mnou byly a pomohly mi!!! Fakt jsem nevěřila, že ten den porodím, ale měly jste pravdu.

Mějte se moc krásně a ať vám dětičky rostou k radosti!!!

Klárka + Karolínka (skoro 13 měsíců) + Kristýnka (8 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 16:13

Omlouvám se, že jsem to „odbouchla“ dvakrát :o)))

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.04 21:29

Obrovská gratulace ke Karolínce, hodně štěstí, zdraví a vlastně ti děsně závidím, protože tobě ty radosti právě všechny začínaj.
Ale jinak jsem se sekla, tipovala jsem, že to dohekáš až přes oběd - ten čas je zcela náramný a jsem ráda, že pro to třetí mimí už víš, že i porod může být vcelku sranda :-)))
Mám velkou radost, celý týden jsem vyzvídala :-)))
Ahoj
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.04 21:46

Tedy Filipe, nechci ti nějak kecat do života, ale nepřeháníš to s těma chorobama? Koukej rychle vyzdravět, nebo tě pomluvím, že jsi tu za chcípáčka. :-)))) Chápu, že angína je zajímavá choroba, ale proč hned jak prase? Tak vzhůru ku zdraví.
Pa
Romana a Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.04 21:49

Jsem to trubka, samozřejmě jsem chtěla pogratulovat ku narození Kristýnky, jen jsem se prostě překoukla a přepsala, takže oprava: Obrovská gratulace Karolínce k narození sestřičky :-))) To jsem z toho vybruslila, co?
 Ro

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 17.08.04 22:31

Ahoj Vojtíku a kámoši!

Tak sis to pěkně užil, mě to čeká za pár dnů! :-) Tak jsem na to zvědavý, jak mi to ti naši zaříděj. Mysleli jsme, že to budem slavit už v novém bytečku, ale to víte, dospělí toho tolik namluvěj a skutek utek. Ale přecijenom to stěhování se už blíží mílovými kroky!
Samo, že jsem už zahlídl něco ve skříni a hned jsem křičel táky, ale mamina dělala jakoby nic a zase skříň zavřela. Takže se asi radši nechám překvapit.

Johanko, tebe vítáme z dovolené těšíme se, že tě uvidíme, takže snad nám to konečně vyjde!

Verčo, co to jsou mluvící perly? To je nějaká úžasnost? To víš, v holčičích věcech se moc nevyznám.

A od mamky: Gratuluju Klárce k narození Kristýnky! Já jsem o tom slyšela od Míši (mismiska) a upřímně tě obdivuju, dětičky takhle brzo po sobě! Je to docela makačka, já mám děti 19 měsíců od sebe, ale neměnila bych :-)!
Takže ti přeju pevný nervy, ať to dobře zvládnete a Kristýnce do života hodně zdravíčka, štěstíčka a jen to nejlepší.

Zdraví Kuba a mamka Katka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.08.04 22:45

Ahoj Klárko a Karolínko a Kristýnko!
Já jsem s váma sice on-line nerodila, ale i tak vám gratuluju, jak jste to krásně zvládly.
Jana a Verča a Filípek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 17.08.04 22:49

Ahoj Kubíku,
mluvící perly nejsou ty na krk, ale ty, co by mi mohly padat z pusy. Třeba jako když Filípek ve 2 letech jedné paní odpověděl (Dotaz byl: Ty seš ale krásnej. Ty seš kluk, nebo holčička? „Já su kluk, protože mám pindíka!!!“ a nebo ty od Vojtíška.
Už jsem taky zvědavá, na tu tvou oslavu. Za chvilku tady budu jedna z mála nedvouletých:-((¨
Verunka zrzečka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.04 22:49

Nazdárek Johanče!!!

Tak tě moc a moc zdravím a tiše závidím tu hostinu co jsi zažila,to muselo být samé ňam ňam, já jsem se teď po dlouhé době rozhodl sem tam něco zbodnout a tak bych vůbec nebyl proti takovému hodováníčku:-)
Tvoje noční buzení mě přivádí na myšlenku, kontroly mých pouhých dvanácti zubů, že by tohle byl důvod mých nočních hysteráků? Asi půjdu hned ráno pokousat mamku.
Jinak mamča s Terčou se právě prospaly gymnastickou soutěží, mamku omlouvá její rýma a bolehlav,ale ségra mě zklamala, poslední dobou má ve zvyku usínat dřív než já, to je ale bordel!!!
Tak pa pa pa,já ještě zkusím počurat svůj nový traktor,ještě jsem nezkoušel jestli mi to projde,ale snad ano,vždyť ten řidič v tom vedru už určitě trpí nedostatkem tekutin!
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.04 22:54

Ahojky Fildo,
přikláním se k názoru Johanky,tyhle prasečí angíny by sis mohl už fakt odpustit,nic proti tobě,ale tvou lásku k doktorům ti rozhodně neschvaluju! Když už se ti stýská po domově,řekni to rovnou a neuchyluj se k chorobám,ani se nedivim že se Verča vzteká,vždyť si s mamkoj vůbec neužije,měj trochu rozumu:-)))) Čauky Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.04 23:02

Ahojky holky,
moc vám gratulujeme k narození Kristýnky, přejeme jí hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka a jsme moc rádi že všechno šlo tak skvěle,při třetím porodu už tě snad nebudeme muset přesvědčovat,že je to skutečně ono :-)
Mějte se moc krásně a kdyby vám někdy zbyla chvilka,ozvěte se nám do deníčku nebo na chatu.
Stáňa a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.04 23:09

Ahojky Kubíku,
nic si z toho nedělej,jestli nebudeš narozeniny slavit v novém bytečku, ještě by ti to něco v rámci balení někam zabordelili a nemohli to najít :-) A kdyby sis to s tím překvapováním raději rozmyslel, dej mi vědět, rád ti zapůjčím moje nové nářadí a to by bylo,abysme skříň nedobili!!!
Pa Vojta

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 18.08.04 15:07

Ahoj Verunko,
no mamince trubičce to hned nedošlo, tak když mi to četla, tak mi to nevysvětlila, ale už jsme zas o nějaký ten výraz chytřejší. Samozřejmě mluvící perly mám občas taky, teď si ale žádnou nevybavuju (ach to vedro, asi se mi zavaří mozek :-)).
 Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 18.08.04 15:13

Ahoj Vojto,
no tak mamina dnes byla něco podepisovat, tak snad se to stěhování hejbne, no uvidíme.
Jinak minule jsem ti zapomněl říct, že já jsem dostal taky nářadí, už k Vánocům, je to super věc! Takže bysme to mohli dát dohromady a nějakou tu skříň přepadnout, co ty na to?
Jo a jinak tu dneska byl děda a přinesl mi parádní mikinku (světlou, to bude na písek jedna báseň!) a takovou knížku o Pinokiovi a ta knížka má listy z puzzlí, takže už se těším, jak to všechno postrácím!
Tak zatím ahoj Kuba.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.08.04 15:32

Ahojky,
nějak se sem nemůžu propracovat, neb stále někde lítáme. Máminy doklady se komplikují, protože jí nechtěj věřit, že je vdaná - ztratila totiž v našem domácím pořádečku oddací list :-( - takže jsem jí u pani matrikářky vyřídila opis - s mámou se ta pani odmítla bavit, když je takový bordelář, prý má doma taky takovou vnučku. No potěš pámbů, jestli je nás na světě takových Johan víc, to ten svět teda hezky spěje …
Včera jsme si daly s mámou jedno relaxační odpoledne u Mishicky a Barbánka. Barunka vůbec není takový asociál, jak ji tady pomlouvaj, jen má ráda ve věcech pořádek - přesně zná, které jsou její hračky, ví, že objímání je na tak krátkou známost příliš intimní a taky ví, že se nemá bavit s cizíma tetama, co na ní dělaj ňuňuňu - prostě dokonale vychovaná dáma. A navrch jsme se stejně zkamarádily, dokonce mi na cestu dala míček. Já jí naoplátku pokřtila nočník pěkným bobanem a dala knížku, aby mohla pilovat své dokonalé počítání do pěti. Na to, že je to vlastně proti mě mimino, tak už umí spoustu věcí, o kterých si můžu jen zdát. Jo a říká mi Hani. Mamky se pěkně zakecaly, takže už bylo hodně pozdě a tudiž jsem při návratu usnula v tramvaji a probudila se při výstupu z metra, protože na mě dvakrát káplo. Tatínek se na nás moc zlobil, že pěkně lauzrujem po nocích, tak jsem mu na oplátku vymydlenou a navoněnou maminku pěkně poblinkala a to včetně postele. To má za to, že nám nepřeje výlety a nutí mě spát, když mně se vůbec, ale vůbec nechce. (Ono to možná bylo hlavně kvůli další stoličce, ale to mu neříkejte).
tak to jsou naše novinky, zítra večer budou další, těšte se.
ahoj
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.08.04 16:12

Nazdar maminy,
protože oslavy se v tomto deníčku řítí kalupem na všechny, koukala jsem do nového i staršího seznámku a zjistila věcí.
Víte, že kudrnatý andílek Viki už má oslavu taky za sebou?
Eden jsem chtěla popřát, jenže maminka je nadšená čekatelka, takže se asi nedozvíme, jak ty její dvouletiny proběhly. Titititi, Dito a Ivo, takhle neukájet naši zvědavost. :-)
Mám obr průšvih, protože jsem z nadšení nad dovolenováním zcela zapomněla popřát k témuž jubileu i Barborce, která nás pravidelně čte (tatínek stahuje v práci), všechny vás moc pozdravuje, ale vůbec nevím, jak slavila. Moc se kaji a pokusíme se naše společenské faux pas urychleně napravit - nejlépe přepadovou návštěvou :-) nejlépe příští týden.
Co jsme nezmeškali, je gratulace k zítřejším Adámkovým narozeninám, předpokládám, že takový svalouš rodiče snadno přepere a probojuje se k netu, aby nám řekl, jak oslava probíhala. A samozřejmě přejeme moc moc zdraví, štěstí, radosti a stále ty nejhodnější a nejtolerantnější rodiče.
No a když jsem u toho, tak chci popřát i Leničce, která slaví v neděli. O víkendu se sem nedostanem a zítra na to určo zapomenu. Takže Leničko, co nejvíc zdraví, koukej se už zahojit, ať si můžeš užívat všech batolecích radostí. Doufám, že ti maminka k narozeninám nadělí brášku, to by byl dárek, co? Živou panenku ti budem všichni závidět. Užij si svou oslavu parádně, budem se těšit, když napíšeš, jaká byla.
No a Kubu si necháme na zítra osobně, doporučuji Katce vzít pláštěnku, protože tak oslintaného synka ještě neměla, až se ho Johana zmocní :-)))))
Ufff, všem jmenovaným (a i těm nejmenovaným mlčícím, ale doufám, že čtoucím) posíláme velikou uslintanou a oštípanou pusu, Johanka je umí bezva agresivně.
Ahoj
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.08.04 20:34

Ahoj Kubo,
tu puzzlovou knížku mám pro Verču k narozkám v plánu taky. Tak nám pak napiš, jak se u vás osvědčila.
Ahoj teta Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.08.04 20:42

Čau Johanče,
pěkně si tu mamku vychovej. Já jsem u nás doma taky jediná pořádná. A s oddacím listem ať si mamka hlavu nedělá. Ten náš našel taťka po 3 letech ve zplesnivělým Filípkově očkovacím průkazu (jak si do něj jako mimi nalil čaj). Naštěstí mamka nový OP nepotřebovala, tak se to obešlo jenom taťkovým komentářem…
My teď taky výletujem. Včera jsme zase byli s mým miláčkem Daninim v Mariánským údolí (v té hospodě s kozama a průlezkama, jak se tvoje mamka ptala, proč mě moje mamka vodí do hospody nahoře bez). Pěkně jsme si to tam užili. Danini se koukal na rybičky a já na něho a zbožně jsem říkala „Dani“. A taky jsme se kolotočovali, trampolínovali, houpali a krmili všechnu tu zvířenu. A domů jsme přišli až večer, ale taťka už je zvyklej, tak nic neříkal. (On je totiž rád, že má pak doma klid :-)).
Už jsme s mamkou celý zvědavý na ty dnešní novinky.
Ahoj Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 18.08.04 20:44

Tímto se připojujeme ke gratulacím všem, kdo už úspěšně završili 2 roky.
Pusinky už umím dávat krásný, neoslintávám, sladce se usmívám, takže vám posílám několik virtuálních.
Hodně štěstí, zdraví a poslušný rodiče!

Verunka zrzečka,
Filípek a mamka Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.08.04 21:55

Ahojky Kubo,
tak že by že by konečně ten novej bejvák?
Tu přepadovku beru, nářadí budeme mít hromadu, vlastním taky jednu respirační roušku,dávám si jí na hlavu, tak honem honem do práce, pracování mě baví !!!!
Já jedny puzzlíky dostal nedávno od paní doktorky, prý za to,jak jsem byl hodný při očkování, ha ha ha, nevěděl jsem, že být hodný znamená řvát jako tygr, kopat nohama a v zavěru přidat jednu nedýchací hysterscénku :-)))) Jo a puzzle máma schovala do šuplíku, bacha na to, prima se to rozhazuje, děsně mě rozčiluje když tam ten slon není a tak žádám stokrát denně jeho složení, jenže mě vzápětí rozčílí, protože vyplazuje jazyk a to se nesmí, já za to doastávám přes pusu, na něj plácání nezabírá, pomůže pouze jeho totální likvidace!!!
Ahoj Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.08.04 22:01

Nazdárek Joko !
teda dost mě rozčiluješ, klidně si chodíš po návštěvách za miminama a vzorně jim tam kadíš bobany!!! Taková nezodpovědnost, učit mrňata co se dělá do nočníku,proč je nenecháš aby si na to přišly pěkně samy, zrovna jako my?
Zachraňuje tě jedině tvoje blinkání a odpor k večernímu usínání,ale dej si, prosím příště bacha, musíš si uvědomit,že jako nejstarší musíme tady na emiminu dávat ostatním dobrý příklad!!!
Pa pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.08.04 22:09

Nazdárek Romčo a ostatní,
my jsme taky vzpomínali na Edenušku, kudrnku Viki, dokonce i na Terezku,pamatuješ si na ní, má narozeniny jeden den před Vojtou a byla to naše oblíbenkyně,Bar­borce taky přejeme samá nej,taky na ní myslíme, jen nemáme žádný kontakt,nezmeškali jsme Adámka,takže mu taky gratulujeme,os­tatním ještě rádi potřepeme ručkou a pošleme pusinečky, obzvlášť na Leničky narozeniny netrpělivě čekáme, moc bysme jí toho živého panáčka Lukáška jako dáreček přáli!
Když jsme se začetli do starého vrabčího seznamu, ještě jsme tam pár jmen našli,tak jestli ještě patří mezi čtoucí, líbáme je taktéž!
Ahoj Stáňa a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.04 14:36

Ahoj zlaticka!

No vy jste hodnoucci ze jste si vzpomneli, mama sice spokojene kyne, ale taky nezapomnela :o)))! Takze vam vsem cerstve dvouletym prejeme HOOOOODNE zdravicka a stesticka a vubec vseho, co si jen muzete prat (hihi)!!!

Nase Snoopinka je uz peknej kus baby, staci se podivat na mamin maxipupek ;)))! Uz se na ni moc tesim, velkoryse jsem ji prenechala spruslovou postylku a dokonce jsem si dala rict a uz ji ani nevyhazuju dupacky ze skrine! Momentalne me zamestnava me vyprazdnovaci ustroji, curani uz mam zmaknuto, ted vypilovavam kakani do WC…;)))

Posilame vam vsem moc moc pozdravu a jeste jednou dekujeme za prani!!!!

Eden 2 roky, mamka Dita a tlousticek Snoopinka 35tt

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.08.04 20:38

He, he, Vojto, jen mě zajímá, co na tu tvoji nedýchací hysterscénku říkala paní doktorka!
 Kuba

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 19.08.04 21:07

Nazdárek kámošové!

Na začátek se samozřejmě připojujeme k zástupu gratulantů, ikdyž snad všechny oslavence neznáme, ale 2.narozeniny jsou přece jen jednou v životě!

Jinak dneska jsme byli na koupáku, světe div se, dokonce i s naším taťkou! No a jen co jsme tam přišli, tak mamina mi pořád slibovala, že přijde Johanka! Já jsem tomu teda nechtěl věřit, takže jsme vyzkoušeli tamní kolotoč, vezl jsem se na něm úplně sám! Šli jsme se omočit, no voda byla ledová, ale bylo to super. No a jen co jsem se zahřál, tak Johanka přišla! Teda přivezla se, spala, ale za chvilku se probudila, ale znáte to, moc na mě nebyla zvědavá :-(, ale já na ni jo. Od tety Romany jsem dostal knížku s měnícíma se obrázkama, dokonce je o Kubovi :-)! Takže touto cestou ještě jednou děkuji za gratulace.
Jinak musím říct, že Johanka byla mnohem hodnější, než já, uznávám, no holt dívenka!
Cestou domů jsem si schrupl v autě, pak to dospal doma, no a na zítra se těším k babičce, jdeme na oběd! To se mamka má, nebude muset vařit!

Takže zatim pá pá, mamka vyhrožuje, že budu muset jít spát, to se ještě uvidí!

Ahoj Kuba

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.04 21:36

Chichi, Kubo, já bych neřekla, že jsem byla hodnější. Spíš mi přišlo, že při své povídavosti každá tvá sebemenší rošťárna víc vynikne, protože ji i vtipně okomentuješ. Na ty cizí deky jsme lítali spolu, o hračky jsme se prali taky stejně, jenže já u toho mlčela jak pařez nebo vydávala neartikulované zvuky, takže nikdo netušil, že vlastně zlobím. Ale vodička byla super, opravdu jsem si užila.
Však jsem taky cestou domů hned ještě zachrupla a probudila se a koukám, chechtá se na mě místo Tobíka Mismisčina Barča a máma už zase sedí u piva. Hlásím, že nechtěné botičky měly velký sukces. Jo a jak se těšíš na usínání s Nohavicou? Mně mamka pouštěla nějaké novinky dovezené ze Zlína a docela mě bral Nick Cave - prima dupárna na spaní :-)))))
Tak papa
Johanka
p.s. moc moc děkuju za medvídky, domlaskla jsem je v metru a vážně to jsou nejlepší bonbony - ten Vojta nemá špatný nápady.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.04 21:42

jůůů Eden,
to jsem ráda, žes zavítala. Takže všechno moc krásné a veselé, spousty zdraví, hodnou nebrekavou sestřičku na hraní, ještě hodnější rodiče a kupu štěstí navrch.
To vše aspoň dodatečně :-))))))
Jak teď přežíváte, při dnešním rosničkovém zpravodajství jsem na vás moc moc myslela, říkali, že prý tam máte děsnou činu, tak doufám, že váš kopec zůstane stranou toho řádění.
Ahoj
Tvoje Johanka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 19.08.04 21:45

Ahoj filuťáci chytráci,

hlásím se v rychlosti, neboť nestíhám. Chtěl bych vám toho moc napsat, protože jsem plný dojmů - týdenní pobyt bratrance u nás, výlet do Beskyd na tetinu svatbu, ségřin svátek … Takže jsme se s tetou anaj (Janou) dohodli, že vezmu příští deníček, do té doby můžete přemýšlet, co jsem asi zajímavého zažil :o))

Papa Jíra, už brzy 2 roky

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.04 21:47

Jíro, ty potvoráku, jak mám teď klidně spát, když mě takhle napínáš. To zas budou pomluvy, že špatně spím - a přitom za to můžeš ty a tvoje neidentifikovatelné zážitky :D
Pa
Johanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 16:24

Ahoj Kubo,
paní doktorka nemá moc ráda když děti přestávají dýchat,ale když jí mamka ujistila že moje nedýchání je celkem v normě a já se vzápětí nadechl,zase se uklidnila.
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 16:43

Nazdárek Edenuškóóóó !!!!
To jsme rádi, že jste se nám ozvali a že se máte dobře.Pozdravuj Snoopinku,koukáme že už se brzy dočkáte a budete mít doma veselo, to kakání do té doby určitě natrénuješ.
Pa pa, mějte se prima a zase se nám někdy ozvětě!!!
Vojta a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 17:05

Nazdárek filůtkové,
tak si představte že mi mamka zase na čtrnáct dní utíká do práce, už byla dvakrát a
je moc spokojená že mě může opustit,macecha jedna :-( Prý si tam ode mě chodí odpočívat,nechápu proč, když jsem tak hodný klouček a ještě tam zlobí děti a píchá do nich jehlou a vůbec jsem naštvanej,protože si tam chová cizí malinkatá miminka a mě ne!!! Ale já se jí za to odměním,dneska jsem se babičce dvakrát pokakal do slipečků,he he he,ať má se mnou pěkně práci a nechce mě hlídat. A to mě ještě bude hlídat dneska večer,naši jdou na koncert skupiny našeho kamaráda Honzíka, zpívají moc pěkné písničky a dokonce vezmou Terezku taky,má slíbeno bubnování na bubny.Jsem teda pěkně rozhořčený,jsem snad vosk či co!
Kubíku a Johanko,tak vy si dáváte takovýhle rande na koupáku,tiše vám závidím, my si chtěli jít včera taky zaplavčit,ale počasí nám nepřálo,začalo pršet. Alespoň jsme večer vydrncali mamce zadek na kole,Terezka už jezdí jako dračice,takže na každém kopci stojíme a čekáme,až se máma doplazí, už se nemůže vymlouvat na Teríka a jasně se ukazuje, kdo na to nemá :-))))
Už musím končit,jsem tady děsně otrávenej a protivnej že se mi nikdo nevěnuje, potřebuju stavební dělníky ke komínům!!!
Takže ahojky vám všem,těšíme se na Jírovo novinky,takhle nás napínat,to je vážně o nervy!!!!
Ahoj Vojta

P.S.Pilůtku,jsme celí zvědaví, jestli už ti tatínek přivezl nějakou medaili,napiš nám o tom,prosím!!!!

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 17:10

Ahojky Joko,
jsem moc rád že ti medvědi zachutnali, doufám že si pamatuješ v jakém byli obalu,to abys je bezpečně poznala v obchodě a mohla jsi ztropit nějakou prima scénku aby ti je rodičové koupili!!!
Pac a pusu ti posílá Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.04 21:03

Milý Vojtíšku,
to je teda vrchol, takhle tě zanedbávat a užívat si s cizíma miminkama! Naprosto chápu, že seš rozzuřenej. Mě to čeká od září. Jediná omluva pro mamku je, že si nebude ňuchňat miminka, ale bude se věnovat puberťákům. Nebojte, napíšu vám, jak se mi to líbí. A když tak se tady nainspiruju, co bych tak mohla provádět. Vzhledem k tomu, že babička je hotová, jen když vylezu na židli (abych nespadla), ani nemusím být moc vynalézavá. A u tety asi bude stačit trošku poternit Ondráška - no, tetu mám ráda a Ondru taky, ty možná nechám v klidu.
A ten koncert bys vašim mohl vynahradit se svým novým bubínkem, ne? Co takhle v 6 ráno?
Na kole teď u nás nikdo nejezdí, tiše doma trpíme s Filípkem. Mamka se mnou chodí jen na písek, a to až navečer, až je tam stín, aby si tam mohl Filda taky sednout. Jinak bychom se asi nedostaly nikam.

Tak ahoj, Vojto
a hlavu vzhůru
My jim ten život osladíme!
Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.04 21:05

Teda Jíro,
tolik novinek, myslím na tě kudy chodím. :-))
 Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.04 21:20

Ahoj Filuťáčci,
teda, ještě že máme tu olympiádu. Aspoň se má Filda na co dívat a řádí o chlup míň než obvykle. Už mu totiž zabraly antibiotika. Ale ze začátku mu moc dobře nebylo. Ten první den doma (to už měl horečku třetí den), byl natolik vyřízenej, že i čurání odbýval na posteli do mýho nočníku. Ale mě nějaká jeho nemoc vůbec nebrala a dožadovala jsem se stejné pozornosti jako on. Mamka si s náma pěkně zobla.
Taky Filda nechtěl nic jíst a pěkně se nám ztrácí před očima. Rozhodla jsem se, že to vezmu za něho, a vůbec mi není jasný, proč mamka není nadšená. Třeba ráno po snídaňce (jogurt) si stoupnu k ledničce a říkám: JEBA MÁSLO CU, MAMI DEJ (chleba s máslem) - nedala, žgrdka jedna. tak jsem za chvilku zkoušela AČINKU DEJ (svačinku) - zase nic, prý až v deset. A nedostala jsem nic ani na BOBON DEJ, I-INU (zmrzlinu) PO-ÍM. Prostě mamka na mně šetří.:-(((
A Filípkovi pořád něco vnucuje a zase on nic.
Ach jo, já se prostě pořádně nenajím. :-((

Ale když je ten Filípek nemocnej, snaží se ho mamka zabavit. To je dobrý, protože pěkně vyzdobili pokojíček. Konečně olištovali a pověsili dětskou mapu republiky (Filďas už ji studuje) a z mýho prádelníku udělali šuplíky na pastelky a papíry a krásně je otapetovali. Tak čekám, co bude dál, Mamka se prý chystá přestěhovat ložnici, aby se tam vešel pro Filípka klavír. Ale s tím jí teď brácha asi moc nepomůže.

Tak se všichni mějte.
Johanku vyhlašuju za srazíkovou královnu.
A taky by mě zajímalo, co je u těch pilůtků, když už máte tátu doma.

Ahoj Verunka zrzečka

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 20.08.04 22:45

Dodávám, že to byla značka Baily!!! Dobře si to, Johanko, zapamatuj!
 Katka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 22:57

Ahojky Verunko,
tak už je Filípkovi líp a pořádně tě zlobí? Jen mu dej pěkně do těla,žádný úlevy kvůli nemoci,zvlášť když mu vnucují dobroty a tobě nic nedají, snad nechtějí abys vypadala jako nějaká vychtrlina s propadlým pupíkem?!?!
Doufám, že mamce pomůžeš s tím stěhováním, když jsou chlapi takhle neschopní,třeba tě za odměnu budou nechávat taky hrát,ne?
Tak čau čau,naši už se vrátili z toho randálu,prý to bylo super,až na tu šílenou zimu,ale aspoň že nepršelo.Terča si tam stihla vytrhnout zub,ale pro změnu neslyšela svojí oblíbenou píseň,byla zrovna odskočená, její problém,má si nosit nočník!
Ahojky Vojta

A ještě od mamky pro mamku :-)
Ahoj Jani,když ti Filípek takhle při těch jeho věčných angínách nechce jíst, což se mu nemůže nikdo divit, zkus mu koupit Nutridrink (jestli to teda neznáš).Je to takové jakoby mléčné pitíčko které obsahuje všechny vitaminy a minerály a doporučují ho mimo jiné právě pro děti při když jsou nemocné a nechtějí jíst.Cena je sice náramná,ale za zkoušku to určitě stojí.
Ahoj Stáňa

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 20.08.04 22:58

Vojtíšku!
Teda to je hrozný, tahle opustit batole! To si nenech v žádném případě líbit!
Mamina taky říkala něco o tom, že kdyby neměla Tobíka, tak by už chodila pracovat aspoň na čtvrt úvazku, akorát s tím rozdílem, že mamina neošetřuje cizí miminka, ani puberťáky, ale známý bláznivky (pardon).
Ještěže toho Tobíčka máme!!! Od toho snad utíkat nebude!
Takže Vojto, nedej se a pořádně to mamce dej sežrat!

Kuba

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 20.08.04 23:02

Ahoj Stáňo,
Nutridrink sice znám, ale nenapadlo mě ho koupit. Naštěstí Filip má ještě zdravý a reaktivní organizmus, takže po 3-denním nejezení pak 14 dní žere jako vlk. Vypadá to, že večer už to začalo:-)).
Ale dík za tip pro příště. Při Filípkově nemocnosti ho určitě využijeme.
 Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.08.04 23:04

Ahojky Johanko,
právě se mi doneslo že zítra oslavuješ svátek,takže ti přejeme k svátku všechno nejlepší, nějaký bezva dárek, třeba horu gumídků když ti tak zachutnali, hezky si ten den užij a napiš jestli ti už konečně dali všechny ty prima hračky co trapně schovávají už od narozenin.
Pa pa,virtuálně klepu packou a líbám tě vášnivě :-)))
Vojtíšek, ke kterému se přidává zbytek rodiny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 23:21

K zítřejšímu svátku přeje vše nej,nej,nej Johance také nakukovatel Kevča a Tailor

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.04 00:04

A my se taky přidáváme a ať ti ten polárkáč nechají celej a k tomu přidají 2 pytlíky medvídků a těch balonků celej hrozen. Od neděle má být zase horko, tak ať má co praskat.
Verunka a Filípek
a teta Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.04 00:08

Moc děkuju za gratulace, však já večer napíšu, co se dělo a jak to probíhalo. Ale nečekejte nic velkého, bohužel jsem při porodu nevyfasovala moc slavící rodinu, takže to asi jen tak zběžně vyřeší pár prkotinama.
Ještě jednou dík
 Johana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.08.04 00:08

Moc děkuju za gratulace, však já večer napíšu, co se dělo a jak to probíhalo. Ale nečekejte nic velkého, bohužel jsem při porodu nevyfasovala moc slavící rodinu, takže to asi jen tak zběžně vyřeší pár prkotinama.
Ještě jednou dík
 Johana

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 21.08.04 07:16

Ahojky Johanko,

přejem Ti všechno nejlepší k svátečku. Hlavně teda zdravíčko, spoustu krásných zážitků, samé prima kamarády a trpělivé rodiče.

Ajka, Lenička a asi se líhnoucí Lukášek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.08.04 11:57

Ahoj Lukášku,
už jsme si přečetly v letňátkách, že asi brzo vylezeš. Tak šťastnou cestu přeje
Verunka a mamka Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »