Filutové z Chytrálkova - Vojtovo školní deniček :-)

Rodičovství

Nazdáreček kamarádi ! Asi je zbytečná otázka ptát se,jak se asi máte, dle minulého deníčku je totiž zcela evidentní že si všichni užíváte bájo počasíčko a snažíte se pochytat co nejvíc posledních letních paprsků. I naše absence v deníčku je víc než zřejmá,ale snad už se brzy polepšíme, slibuje mamka,ale budu jí muset trošičku popohnat, nějak nám zlenivěla, večer chodí brzy spát a nechce mě poslouchat !!!!

Se začátkem školního roku přišla na nás bída, musíme chodit s Terezkou brzy spát a ráno vstávat :-( Maminka si pochvaluje změnu režimu, prý už jsme to potřebovali jako sůl (to nechápu), hlavně já,musím zase povinně a bez vyjímky spát po O,ale protože jsem celkem unavený,od protestů jsem upustil a vynahrazuju si to večerním pošťuchováním a pokřikováním na Terču. Otravuju jí tak dlouho dokud nedostanu od mamky sprdunk,to se pak uraženě otočím na druhou stranu a s fňukáním dloubu prstem do díry mezi nábytkem.

Terezka se do školy sice netěšila,ale co mohla chudák dělat, já jí tu školu docela závidím, mám slíbeno že budu chodit taky,prý až budu velký kluk. Nevím sice kdy to bude,ale moc se těším,protože jako velký kluk budu mít věci po kterých už teď móóóóć toužím, o tu aktovku mi ani tak nejde,ale takový skateboard, kolo, koloběžka, brusle, motorka, ježdění na velkém kolotoči a ještě spousta jiných super věcí,to je něco jiného. Momentálně mě nejvíc lákal Terezky nový puntíkovaný kufřík zakázaného obsahu,ale dobře jsem zahlédl tubičky s barvičkama a další takové věcičky, pro jistotu si ho hned odtáhla do školy, hamižnice :-( Všechny tyhle prima věci kterým se říká školní potřeby mi nechtějí půjčit, maminka říká, že některé mají životnost jeden den,některé i několik měsíců,ale maximálně dva roky, tudíž se Terče letos kupovalo komplet všechno nové, tatínek při nákupu šílel, neboť zatím co jsme spolu objeli celý obchod pětkrát dokola, ségra s mamčou ještě pořád vedla spor o to, který z tisíce penálů bude ten pravý :-))) A to může být rád že se jako já nemusel účastnit koupě batohu,to bylo ještě větší utrpení,ale celkem ségru chápu, taky bych váhal mezi červeným,oran­žovým,či odporně růžovým :-)) Pravdou je, že první letošní domácí úkol dostala mamka, křičela cosi o středověku a buzeraci a nakvašeně celý večer linkovala okraje k deseti sešitům. Prý jestli jí může nějaká učitelka vysvětlit k čemu je to dobré, případně proč nějaká tiskárna ještě nepřišla na geniální myšlenku a okraje netiskne rovnou.

Jinak hlásím, že se u nás nic zvláštního nestalo, tudíž se s vámi všemi pro tentokrát loučíme a na závěr posíláme velikou gratulaci k Vrabčákům, přejeme Jírovi všechna nej nej nej k narozeninám a těšíme se na jeho narozeninkové vyprávění!

Ahóóóóój, zdraví vás Vojtíšek a spol.

P.S.Ještě posíláme jednu perlu pro tetu Zuzku, víte jak se říká sedačkám v autobuse? No přeci hačátka !!!!!!

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.09.04 20:53

Milí Filutové a Chytrolíni a přátelé z ostatních deníčků

V minulém deníčku se cosi naznačovalo o Srazíku, takže bych chtěla napsat, jak to pokračuje.

Termín se nám stále houpe mezi 2. a 3. říjnem. Moc moc bych si přála, aby to toho 2. vyšlo, bylo by to lepší pro všechny mimopražské včetně mamin od Šulánků, ale osud nám nepřeje. Toulcův dvůr jsem musela v půli minulého týdne zavrhnout kvůlivá množství přihlášených ? navíc tam také měli na sobotu nějakou akci, naštěstí si Jiřina a pak hned i Bublina vzpomněly, že Taverna Olympos má vlastně obrovskou zahradu, částečně zastřešenou, s trávníky, cestičkami i hřištěm a pískem. Toho písku už tam tedy asi moc není, jak soudím po dnešní prohlídce Johančiných ponožek ? ano, dnes jsme se tam byly s Ivou a Viki podívat. Vážně je to tam stále příjemné, u baru je dokonce zateplený, zasklený prostor, ale asi ne pro všechny, takže jediné, co by mohlo srazík pokazit, by byla větší zima.

Bohužel se tam budou toho 2.10. jacísi blázni svatbit, ale nic není ztraceno, protože se vlastně neví, jestli nebudou chtít zabrat přední sál a tudíž bychom na zahradě měli volno. No a tak se vlastně stále ještě nic neví, bližší info mám mít do úterý, a tak tuto středu padne konečné rozhodnutí, kdy, kde a v kolik (tady jsem si tipla, že tak od 11ti do 16ti, aby byla možnost dorážet podle vůle mimísků nebo dopravy).

Tak a teď pro info zatímní seznámek účastnic:

Od Filutů ? určitě Anaj, Stanasek, Zuzuka, Ro, Bublina, Eva-David, Smokie; snad Jiřina (závisí na hlídání) a VerčaSvob (nebyla si jista, ale moc by chtěla)

Z ŠulánkoVeroničího deníčku ? určitě Šulánek, novomanželka Veronika?!, toho druhého asi i Jana Letadlo a KatkaDomo

Z ostatních deníčků a chatu ? určitě Sylvah, Mismiska, Mishicka, Ethel, Lindicka, Missorka, Bootgirl, Kacii, Jarca, Majdalenka, možná i Laliba a Klaraja (o těch vím z doslechu)

V součtu tedy 19-23 maminek a přes 30 detí ? síla, co?

Mamči, berete-li sebou mužského, dejte vědět, předběžně počítám s nutností cca 35 sedacích míst, u dětí předpokládám, že neposeděj a když, tak spíše na střídačku, ale kapacita je tam i větší.

Tak to je snad veškeré info, co zatím mám. Dopravu a vyzvedávání budeme řešit až těsně před srazíkem. Místo si můžete prohlédnout na www.tavernaolympos.cz nebo na http://rodina.cz/olympos, Iva nadělala spousty fotek exteriérů. Taky jsem tak do deníčku zkopčila seznámek a hned jak se začne konkretizovat místo a termín, napíšu to i tam.

Ahoj

Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.09.04 21:01

Předešlé jsem měla připraveno už ráno do nového deníčku a dnes mám další info. V Taverně svatebčané neustoupili, prý se sice vejdeme i tak, ale nutili mě např. do společného předem objednaného jednotného menu. Moje námitky, že potřebujeme vybírat menu miminkovské i dospělácké a termín jídla se bude pohybovat od 12ti klidně do tří nebo i později, a že děti i dospělí si v řecké kuchyni musejí pečlivě vybírat, co jim chutná, paní vedoucí prostě nechápala. V tu neděli by se k nám možná chovali lépe, ale velké nadšení už pominulo. Zimní zahradu k dispozici nedají ani omylem.
Oproti tomu se ozvali z Toulcova dvora, že klubovnu by nám přidali k té herně, máme se přijet podívat, zda bychom se vešly. Posli jsou vysláni, uvidíme, jaké zprávy přinesou.
Toť zatím vše.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.09.04 13:38

ahojky Filuťátka,
máma se mi sem nahrnula s jejíma srazíkama, i když mlčím a neremcám, protože scházet se s děckama je vlastně děsně fajn a protože se na vás možná dost těším, jestli mi teda máma dokáže vysvětlit, vo co gou.
U nás začátek školy probíhal vlastně docela opačně: Filip si průběžně nakupuje nové věci a staré shazuje s patra dolů mně k dispozici, takže mám kružítko bez hrotu a tuhy, pár pravítek, olámané pastelky, pár rozepsaných sešitů, do kterých smím čmárat, nůžky bohužel zabavila máma, ale ná:,–(ku s perkem jsem si tajně uložila já, mám ji ve škvíře ve stěně, až se nikdo nebude koukat, tak ji odtamtud vydoluju.
Filip se do nové školy moc těšil, dokonce tak, že o sobě prohlašoval, že tam asi nemůže jít, protože to jeho těšení není normální, to je asi nějaká nemoc. První dny byl zcela nadšen a byl by možná i teď, jenže… dnes nám ho poslali ze školy domů s tím, že je mu zle - hlavička bolí, žaludek zlobí - asi nějaká viroza, takže mám bráchu doma, chtěla jsem mu půjčit postel, aby měl blíž záchod a já měla blíž jeho, ale nakonec šel radši do svého kutloušku nahoře - asi si všiml mého mlsného kroužení kolem postelí a trénování mordovacích skoků.
Už jsem si vysloužila přezdívku Srazíková Joko, krom té téměř utajené vycházky s Davídkem a Matesem mám za sebou konečně seznámení s andílkem Viki. No já dobře věděla, proč to oddaluju. Představte si strávit pár hodin pohromadě s inteligentní krasavicí, jejíž etiketa se dá srovnat s výchovou princezen. Všechny pozdraví, o vše poprosí, za vše poděkuje. Vysvětlí, proč se nesmí krást hračky a že se pískem nehází. Když jdu na klouzačku, stojí u mě a opakuje: opatrně, opatrně. Pokoušela jsem se ji trumfnout v množství okoketovaných chlapů, bylo jich tam asi šest od 18ti měsíců do 4 let, všechny jsem obkroužila, ale toho největšího 4letého raubíře, který mi pošlapal ruce, párkrát kopnul do hlavy a málem mě na klouzačce zabil, stejně nakonec zkrotila zase jen Viki, a to tak, že vedle ní nadšeně seděl a pomáhal nabírat písek do tatrovky. A tak přesto, že tam bylo nádherně, mám asi založeno na celoživotní mindrák. Ach jo, Viki je prostě queen. A nádherně objímá, takže to asi ráda při nejbližší příležitosti znovu podstoupím.
Včera jsem se znovu srazíkovala v Podvinní ve Vysočanech - dokonce to byl taky skoro obří srazík, když jsme v závěru vjížděli na zahrádku jedné čtyřkové putyky, tak tamější štamgasti nevycházeli z úžasu nad šesti kočáry (z toho dva dvojité) a nadšeně nás vítali jako budoucnost národa :-). Byla jsem s Kubíkem a Tobíkem od Smokie, s Bárou a Barbánkem, s Etheliným dvojčátky Tedou a Aničkou a teta Kacii přivezla vzorňáska Matese. Ale vzorňásci jsme byli všici, hned po příjezdu jsme zalezli na pískoviště a skoro 3/4 hodiny o nás mamky nevěděly, krásně jsme si všici hráli a i potom, když jsme chodili různě spát, papat a hrát si na houpačkách a prolejzkách, tak jsme byli zcela samostatní, až už mámy probraly skoro všechno a málem začaly z nudy i drbat. Byl to super den, utahalo mě to dokonale - usnula jsem pět metrů před domem a to už hlubokým nočním spánkem.
No a jsme u poslední novinky, usínám poslední dobou docela bez problémů v čas, kdy mamka rozhodne, že teď by to bylo nejlepší, ale poslední týden se budím v 1-2hodinových intervalech a brečím a brečím, někdy bolí zoubky, někdy mám žízeň, někdy divoké sny a někdy jen toužím po mamce. Občas zafunguje flaška, občas mámino pohlazení, ale vždy to znamená, že mamka se musí probudit a pohybovat. A tak jsem z ní za ty poslední dny vytvořila chodící a mrmlající zombie. A pak se mi divte, že se budím - to já přeci hrůzou, že mám místo mámy vzteklou příšeru.
Mějte se moc hezky
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.09.04 13:48

Milý Jíro,
díky deníčkovým zmatkům jsem na tebe sice myslela, ale nestihla to včas, tak aspoň teď:
Všechno nejlepší k narozeninám, móře hraček, hodné rodiče, stálé zdraví, rozpustilou ségru, hodně radostí a nových lumpáren
to ti přeje
Johanka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.09.04 14:07

Já, ostuda ostuďácká, ti přeju asi nejpozději ze všech krásný další rok, spoustu nových lumpáren, hodnou a poslušnou sestřičku (myslím, aby poslouchala tebe, mamku nemusí :) a rodiče, který se moc nebudou plést do tvých záležitostí :))).

Hodně štěstíčka a zdravíčka a sluníčka a … vůbec! :D

Tvoje kámoška Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.09.04 14:18

Ahooooj Johankooo,

člověče, neblázni, takovejch pochval - už jsi asi zapomněla, že ten 4letý gentleman mi tu tatrovku nakonec sprostě ukradnul! Jeho jediný štěstí bylo, že měl brášku-miminko v kočárku, který odpoutal moji zuřivěslzavou pozornost.

Pro vás ostatní - Johanka sice na začátku neměla nic moc náladu, ale asi má nějaký to tajný trápeníčko, který jí nedovoluje pořádně jíst ani spát, takže se není co divit, že jo? A byla statečná, že za tím velkým klukem šla a nechala se trpělivě obouchávat, to já bych určitě s tak ledovým klidem nenesla. Jooo, a Johanka našla bezva úkryt, takovu klícku na polštáře (podprdelníky) na židle, to mě by v životě nenapadlo! A hračky dětem taky kradu, nebojte, že se s vámi, až se uvidíme, nepoperu!!! :D

Každopádně srazík byl prima, už se těším, jak se zase poobjímáme!

Nevím, kdy zas mamku donutím zasednout a něco napsat, tak prosím plánujte ten megasrazík beze mě (příští týden letím LETALEM KMÓÓÓŽI) a až se vrátím, těším se na vás.

Jo, a ještě jeden vzkazík pro Vojtíška Švihadlového - myslím, že přívlastek Švihadlový by se měl definitivně změnit na „Ukecaný“ - člověče, kde bereš tu úúúúžasnou slovní zásobu??? Budu mít mindrák, až se uvidíme! :D

Zatím ahojda a nezapomeňte lumpačit,

Viki

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 07.09.04 16:35

Ahojky Filutové,

tak se zase po delší odmlce hlásím, ale musíte mě pochopit, protože po příjezdu mého taťky ze závodů jsem se ho prostě nepustil a moje tatákování, které začalo na dovolené pokračuje ještě ve větších rozměrech. Mamka si to stále užívá a dokonce už ke mně i jednou taťka vstal v noci. Já se totiž stále budím a vůbec mě nezajímá, že mě třeba mamka nenechá přes den vyspat, prostě já chci mít v noci někoho u sebe a tak to tvrdě vyžaduji.

Minulý týden jsem si byl dobrovolně u paní doktorky pro píchaneček. Nejdřív jsem velmi ochotně vypláznul na paní doktorku jazyk a pak jsem na sestřičku vyšpulil nahatou prdýlku. Před tím jsem si ovšem vyslechl báječnou pochvalu za to, že jsem bez plínek. Dostal jsem tedy bodaneček, který docela bolel, takže jsem alespoň nakrátko zakřičel, za což jsem opět sklidil obdiv, že takhle vysoký tón jen tak někdo nemá, a pak už jsem obdržel obrázek slona, řekl jsem ahoj a statečně odkráčel. Očkování jsem tentokrát neodnesl teplůtkou, ale docela velkou bolestí zadečku, že jsem až nemohl chodit, takže jsem se nechal půl dne nosit, to vám bylo bájo. Jinak aktuální míry jsou 86 cm a 10,3 kg. Ta váha prostě nahoru nejde, ačkoliv čtyři knedlíky s omáčkou a masem k obědu nebo dva banány s jogurtem k svačině mi nejsou cizí.

V neděli jsem byl na velkém leteckém dni v Příbrami, kde byl taťka opět zlatým hřebem programu a byl jsem na něj náležitě pyšný. Když létal a dělal ty svoje točky, tak jsem všem v okolí dával dost hlasitě najevo, že lítá můj táta, ale asi si o mně mysleli, že jsem blázen. Taky tam dávali balónky a já jsem moc jeden chtěl, jenomže je rozdávali vojáci a to pouze těm, kteří absolvovali opičí cvičnou dráhu a ještě k tomu na čas. No, tak jsem teda do toho šel. Nejdřív jsem přeskočil kámen, podplazil síť, udělal kotrmelec a přeběhl lavičku. Nazpátek to samé. Balónek jsem si nakonec zasloužil, ale větší úspěch mezi vojáky asi měla moje mamka, protože mě dost vehementně povzbuzovala a taky mi předváděla, co mám dělat, nemluvě o tom, že si pro mě musela dolézt pod siť, pod kterou jsem se zastavil a moc se mi tam líbilo.

Na srazík se moc těším a moc děkujeme tetě Romaně, že je taková šikovná a tolik se snaží sehnat místečko pro tu velkou hromadu maminek a dětiček, takže doufám, že ji nezklameme a účast bude taková, jak všichni slibují.

Dodatečně gratulujeme Jírovi k narozeninkám a doufám, že se ukáže na srazíku, aby nám poreferoval, jaký je to mít mladší ségru

Teda Vojtíšku, ty jsi opravdu bezkonkurenční kecka. Už se moc těším, až mi budeš hučet do hlavy :-)

Mějte se hezky a plánování zdar

Vojtíšek pilůtek

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 07.09.04 21:13

Milý Jíro,
pozdě ale přece ti přejeme všechno nejlepší k narozeninám! Hodně zdravíčka, štěstíčka, pohodové rodiče a spoustu legrace a lumpačin s Haničkou!!

ostudy Ondra a mamka Andrea

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 07.09.04 21:32

Ahoj kamarádi,

děkuji vám za přání k narozkám, užil jsem si to náramně, ale prozrazovat nemůžu, protože bych si vyplejtval munici pro příští můj deníček (slibujeme, že tentokrát bude podstatně kratší).

Tentokrát jen pár perliček:
Máma: Jíro, máš rád Kubíka? Já: Hm! (doprovázeno mohutným kývnutím). M: A máš rád jablíčkovou šťávu? J: Hm! M: a co máš radši? J: sůšu!

Papal jsem jablíčko a nechutnala mi šlupka, tak jsem s ním ťukal do stolu. Mamka se zlobila, co to dělám, tak jsem říkal ?koko? ? konečně pochopila, že si ho chci naťukat a oloupat jako vajíčko!

Naučil jsem se říkat, kdo má ocásek: pejsek? má! kočička? má! autíčko? nemá! atd. Jen u některých zvířátek jsem zmaten, protože ze dvou plyšových medvídků jeden má a druhý nemá. Jak to mám poznat?
Taky jsem se naučil, kdo u nás doma má nebo nemá pinďu!

Váš dvouletý Jíra

P.S od mamky: holky ke srazu vůbec nevím. Jak to děláte se spaním po obědě? Jíra když nespí, tak je nesnesitelný, leda bych s ním dorazila hned na tu jedenáctou a dřív bychom odjeli. Napadla mě možnost, kdyby to bylo někde v dosahu vlaku, že bych Jíru vzala samotného vlakem (pořád o tom mluví) a pak by pro nás přijel tatínek s Haničkou, ale zatím nemůžu nic slíbit.
Tak pa Jiřina

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.09.04 22:03

Ahoj srazíková Johanko!!!

Tvé srazíkování a objímání ti velmi závidím, a proto na ten náš megasrazík na tutovku dorazím ať bude kdekoliv, už se na všechny moc těším!
Moc přejeme brzké uzdravení Filipovi, zvlášť když tu novou školu bere takhle vážně, to se ani nedivim že z toho onemocněl :-) Ale udělal chybu, kdyby setrval na tvé posteli, určitě by mu už bylo líp, pár parádních poskoků by mu jistě srovnalo žaludek!
Tak se měj a pozdravuj doma zombie !
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.09.04 22:09

Ahooooj královno kudrnko Viki !!!

Už se nemůžu dočkat až se trochu poperem o nějakou tu bábovku, ale jestli mě naštveš, sice nebiju a nekoušu, ale písek rozhazuju s oblibou, ale nemyslím to nijak zle, prostě se mi líbí jak krásně padá dolů a zůstává ve vlasech :-)
To objímání si zabírám,ať si Vojta pilůtek nemyslí že zbalí všechny holky, kdo se má na ty jeho líbačky v albíčku dívat, dej si na něj bacha, on bude určitě trochu hodně na holky!!!!!!

Pa pa pa,užij si to móóóže a těším se jak na srazíku poklábosíme!
 Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.09.04 22:19

Nazdar Vojto!!!!

Tak konečně jsi nám napsal co je u tebe nového, ty si pořád někde poletuješ a my jsme vzduch?
Máš opět můj neskonalý obdiv za návštěvu doktorky, to prostě nechápu.Já dneska spadl a mírně jsem si odřel koleno, ujišťuji tě, že můj řev byl určitě slyšet až k vám na sever a bylo mi srdečně jedno v jaké oktávě zrovna pěju a do večera se mnou nebyla žádná zábava. Náladu mi spravilo až tátovo hraní fotbalu, je to teda velká nuda, protože míč mi nepůjčili a ještě mě odháněli ze hřiště,ale zase jsem se naučil pár prima slov. Největší úspěch,hlavně u mamky :-)))), jsem sklidil s větou: „tý vole, to byla bomba!“, takže se nediv,až tě třeba na srazíku pošlu do pr…, takhle se totiž bavěj velký chlapi!!!!

Ahoj, ahoj, ahoj,ahóóóóóój
Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.09.04 22:22

To není špatný nápad, jestli vyjde ta Taverna, tak je to 2 stanice metrem A z Muzea na Jiřák, no a k muzeu se dá z Hlavního nádraží dojít krátkou procházkou. Počítám, že z Hlavního by ti to trvalo normální chůzí vč. metra cca 15-20 minut a pro golfky je to všude přístupné. Ty jsi vlastně minule jela autem, což?
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.09.04 22:33

Ahoj Jíro,

tak už je po narozeninách, to je ale škoda,viď. Ale co,za chvíli bude slavit Háňa, tak si to zase užiješ. Jinak plně chápu tvojí oblibu v sůšách,ty já taky můžu, největší chutě mi poslední dobou dělaj v televizi s reklamou na miňonky, ňami ňam. A tvoje sledování oocáskovaných a neoocáskovaných bytostí mi taky neni cizí, ne že bych se tomu nějak intenzivně věnoval,ale když tety pes začne ocáskem vrtět, moc se tomu směju a křičím na něj ať přestane, že se to nesmí.
Tak se měj a těším se na tvůj narozeninový deníček!
Ahoj Vojta

Jiřko, na srazík se těšíme a doufáme, že si to nějak vyřešíte a přijedete! My při výletování a větších akcích spaní prostě neřešíme a nespíme, dokud dítko kňourá snesitelně, je to v pohodě, pokud už je toho nad hlavu, použijeme kočár (úspěchy nevalné), ale většinou se dospí při cestě domů. Je teda pravda že Vojta není zrovna „spací“ typ dítěte,takže když zrovna ráno nevstává před sedmou hodinou ranní a má bohatý program,tak s menším pofňukáváním kolem páté vydrží až do večera. Když se pokusím při výletování vymýšlet spací přestávky,stejně Vojta zá:,–(ně usne až sám uzná za vhodné, takže neřeším a uvidím jak dopadneme.
Ahoj Stáňa

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.09.04 21:06

Ahoj Filutčátka!
Tak konečně jsem dokopala mamku usednout k počítači, aby vám mohla něco poreferovat.

Tak zaprvé: Nějak jsme si zafixovaly datum Jírových narozenin na devátého, a tak jsme to prošvihly. TÍMTO TI MILÝ JÍRO OPOŽDĚNĚ, ALE PŘECE PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ, ZDRAVÍČKO, ŠTĚSTÍČKO, AŤ TĚ SÉGRA POSLOUCHÁ A RODIČOVÉ TAKY. A PĚKNĚ SI TO DVOUROČKOVÁNÍ UŽÍVEJ!!!

My s mamkou užíváme babího léta, včera jsme byli s kámošama z písku opíkat špekáčky (hlavně s mým miláčkem Daninim). Naše mamky si napřed myslely, že nás oblafnou opečeným chlebem, jelikož uzeninky nám zatím odpíraly. Ale musely ustoupit, protože ostatní dvě děti je baští s železnou pravidelností a my se na ně přece nebudeme dívat!!! Takže jsem zblajzla dva párky a kdyby mamka nezakročila, šupla bych tam i třetí. (A k tomu ještě pár oplatků, hrušku a makový koláč - prostě zadělávám na pořádný ženský tvary). Mamka tam kopla pivo na ex, protože Danini jí chlapácky rozmáčkl plastový kelímek. A přece ten boží dar nenecháme vsáknout do hlíny!!! Jenže na to není zvyklá a usnula večer jak bumbrlíček při uspávání. (Taťkovi se podařilo ji vzbudit až v jedenáct, aby mu na druhý den vyžehlila košili a tričko - není to mučení?)

A dneska jsme dělali každosezonní výlet po Brně a sháněli mi boty. Zadařilo se jako obvykle až v tom obchodě, co si ho mamka nechává nakonec, protože je nejdražší. Takže mám parádní botky bratru za 700, zato ohebné, kožené, s pevnou patou i naznačenou klenbou. Nevíme, jestli jsou to ty, co inzerovala teta Romana na chatu, ale výrobce je ze Zlína.

A co škola u nás? Ve Filípkově případě proběhlo pár srdceryvných scén, protože už nechce být ve školce, ale v první třídě. A mamka teď lituje, že se nechala taťkou a jeho příbuzenstvem ukecat.
A mamka už se zabíhá. Každé pondělí a čtvrtek mě vozí k babičce. Já už tu cestu poznám a křičím BABU NECI!!! Ale od pondělka budu bývat i u bratránka Ondry, tam se mi líbí. No a na mamku teď právě čeká nachystat si 5 vyučovacích hodin na zítřek a opravit jednu třídu testů.

Už se moc těšíme na srazík, až vás všecky uvidíme, je nám celkem jedno, kde to bude.
Hlavně, že se poškádlíme, poobjímáme, popereme.

Ahojte všichni
Verunka zrzečka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.09.04 22:13

Nazdárek Verunko,

to jsme rádi, že jsi konečně donutila mamku k napsání nějaké té zprávičky, už jsme se bály, že jí jde z té angličtiny hlava šejdrem :-) Ségra se na angličtinu moc těší, dneska nastříhala přesně 56 kartiček na které si bude psát a malovat nová slovíčka a je s tím děsně důležitá,nechce mi to půjčit, nesmím ani do sešitu nahlédnout,asi se bojí, že bych to uměl dřív než ona :-)))))
Pa,pa, těšíme se na vás na srazíku, moc pozdravuj Filípka,ať není smutný z té neškoly, zase na druhou stranu třeba Terezka měla v první třídě polovinu dětí s odkladem, tudíž o rok starších a o hlavu větších, takže takhle se aspoň nebudete bát, že vám Fildu někdo zamáčkne ve frontě na oběd :-)))
Ahojky Vojta a spol.

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.09.04 14:06

Ahojky kamarádi

Nemohli jsme se ozvat dřív, protože nám doma tak trochu stávkoval počítač. Máma neví koho má podezírat dřív, jestli mě nebo brášku. Já ho např. rád zapínám a vypínám, brácha je zase velký badatel tak prohlíží kdejaký soubor, sem tam něco přesune, sem tam něco vymaže. No znáte to…

Opožděně se tedy přidáváme ke všem gratulantům a přejeme ti Jíro k tvým narozeninám VŠECHNO NEJLEPŠÍ. Ať tě Hanička nezlobí a rodiče taky. Už se těšíme na tvé vyprávění z oslavy.

Poslední dobou chci být pořád venku. No koho by to doma bavilo že jo? Jak vstanu, a máma mě jde převlékat, tak křičím „veen“ veen". A opakuju to doma celý den. Rád chodím na procházky, už bez kočárku ale někdy je to prý o nervy (to zatím nevím co to je). Já se totiž bojím nejenom pejsků ale teď i aut. Viděl jsem totiž jedno hoodně veliké na chodníku a myslel jsem, že mě chce přejet. Tak jak jsme v blízkosti jedoucího auta, tak křičím „bojim“ a chci aby mě máma vzala do náruče. O psech raději ani nemluvě:o)) Včera jsme zrovna šli do jedné firmy a po cestě zrovna samá auta, takže mě máma musela nosit, to jsem si liboval:))

Další moje oblíbená činnost je sledování telky. Musím k tomu mít pořád samé průpovídky, to kdyby to náhodou někdo nepochopil:o))

U nás doma je to samá nespravedlnost, musím si postěžovat. Vůbec neberou na vědomí, že jsme DVA kluci a pořád kupujou nějakou věc třeba jen jednu. Příkladem je minulý týden, kdy jsme šli koupit koloběžky ale mě nekoupili. Ach jo. Byl jsem z toho smutný, protože mi to přišla jako super věc. A aby věděli, že to nenechám jen tak, tak jsem rozbil tu elektrickou motorku co máme doma. Snad už nikdy jezdit nebude a taky mi koupí koloběžku.

Chodíme se dívat do lesa na „kakyko“ (králíček)a „pipí“. Moc se mi taky líbí „boda“ (voda) ale tu mám zakázanou. Když jsme byli krmit „kač kač“ a „yby“ (ryby) tak jsem jim tam hodil i čepici, to byla bžunda. Škoda, že ještě neumím házet daleko, takhle jí máma hned vytáhla a schovala. Vůbec se mi líbí zahazování čepiček a jsem podezřelý ze ztráty bráchovo kšiltovky:o))

Budeme se těšit na mega srazík. Mějte se všichni moc hezky, užívejte počasíčko dokud to jde a VIKI ty jsi to užij u toho móže:)
Papá David (22 m) s mamkou Evou

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.09.04 14:13

Ahoj Vojtíšku

Děláš to moc dobře, já se v noci taky budím a vůůůůbec mě nezajímá, že se třeba táta nebo máma nevyspí. Budím se pravidelně každý den, jen občas (svátečně) na to zapomenu a spím do rána ve své postýlce. Poslední dobou je máma snad nějaká hluchá nebo co, protože když ke mně příjde, tak já už jsem jednou nohou z postýlky venku. Zatím neuvažuju o tom, že bych na tom mém spaní něco měnil:))
Tak jsem rád, že v tom nejsem sám.
Ahoj David

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.09.04 15:57

Ahojky holky,
takže posílám průběžné zprávičky o srazíku. Toulcův dvůr je definitivně pasé, v Olymposu je velmi obtížné jednání, jeden říká tak a druhý zase všelijak. A tak jsem se zaměřila na dětská centra v Praze a objevila rekonstruovanou MŠ na Praze 9 hnedle u metra Rajská zahrada, kde je MC zřízené Ymcou. Paní provozní byla velmi překvapena, cože to po ní chci, ale nakonec jsme se domluvily na schůzce, že konkrétně uvidíme. Tak jsem vyslala posly a posel Mismiska hlásí, že MC Klubíčko sice neviděla, ale hned vedle je centrum pro handicapované děti Motýlek, který má obrovskou hernu, velkou zahradu, vybavenou kuchyňku - no co více si můžeme přát. Nedaleko je market Albert, takže i v So nebo Ne můžem kdykoli cokoli nakoupit. Doprava je jen metrem a cca 3-5 minut pěšky. Myslím, že tato varianta vypadá zcela nejideálněji, takže už jen zbývá se tam domluvit - zítra budeme volat o schůzku s někým odpovědným. Navrch to vypadá, že datum si budeme moci zvolit - tady bych se tedy přikláněla spíše k tomu 2.10. - sobotě, aby mimopražští měli jednodušší situaci při odjezdu a nemuseli tolik spěchat.
Sice tedy stále ještě není nic stoprocentní, ale jak vidíte, začíná se to hýbat kupředu.
No a na závěr se posaďte, podržte se něčeho (třeba skleničky) a začtěte se do doplněného seznámku účastníků:

Od Filutů ? určitě Anaj, Stanasek, Zuzuka, Ro, Bublina, Eva-David, Smokie, Jiřina (koukej si to zařídit) a VerčaSvob (nebyla si jista, ale moc by chtěla)

Z ŠulánkoVeroničího deníčku ? určitě Šulánek, novomanželka Veronika, Jana Letadlo, KatkaDomo, asi i Tama Kristýna, možnost dopravy začíná zjišťovat HanaZana

Z ostatních deníčků a chatu ? určitě Sylvah, Mismiska, Mishicka, Ethel, Lindicka, Missorka, Bootgirl, Kacii, Jarca, Majdalenka, Gabulos, Diny, možná i Laliba a Klaraja (o těch vím z doslechu - Zuzko, už si s nima mluvila?)

V součtu tedy 25-29 maminek a přes 31-38 dětí. A jak to tak sleduju, ještě stále to není finální počet. Víte-li o někom, kdo by neměl chybět, nebo jste se tu nenašly, anebo taťka trvá na osobní kontrole babince, připište - to množství je dost důležité.

Tak se mějte a já jdu zase sondovat
Ahoj
Romana

p.s. díky této akci už nikdy nebudeme mít problém srazit se jen po Filutovsku - vždyť my máme takových možností :-)))).

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 09.09.04 20:39

Ahoj Romano,

berete do party na srazík i Jarňátka? My s Julinkou by jsme rady dorazily :-))

Tanina a Julinka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.09.04 21:11

Ahoj Davídku,
tak aut a vůbec všech vrčících potvor se já bojím taky. Na milost jsem vzala jenom letadla, že jsou tak vysoko.
A s tím, že máme všechno jenom v jednom vydání si starosti nedělám. Moje heslo dne zní TO JE MOJE a uplatňuju ho na všechno hračkama počínaje, jídlem konče.
Ale to házení čepičkama si budu muset zopakovat, určitě se na srazíku domluvíme.
Ahoj
 Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.09.04 21:15

Ahoj Filutčátka,
tak hlásím, že mě skolila první choroba. Já kromě těch spastických bronchitid vůbec nic neznám:-)).
Skolila mě rýma:-), ale dokonale. Už chápu, že Joko používala vysavač. Jenže já se ho bojím, tak se mamka zatím neodvážila ho vytáhnout. A smrkání je tak 1 pokus z deseti.
Taky se přidala teplotka, ale mamka si myslí, že je spíš z toho, jak jsem celý večer v tahu prořvala.
Tak se teď snažím spát, dýchání moc nejde, jen když to všecko spolykám a mamka trne, co z toho bude. Zítra totiž odjíždí na konferenci do Pardubic - návrat v neděli. Je to zákon schválnosti nebo nějaký Murphyho???
Ahoj Verunka zrzečka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.09.04 21:47

Nakukuju od Jarňátek, ahojíky, Romano, tak se taky hlásíme, potvrzujeme, přijedu s Davídkem i Zuzankou, moc se těší na větší mrňata, takže chůvička je jistá:)

Papa Diny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.04 22:11

ahoj Romano :-)

jarnatka se zblaznila a chytla slinu na srazik,takze se hlasime do party

magrata a delfinek z jarnatek

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.09.04 22:28

Ahoj Verčo

Teda koukej tu tvojí rýmovou nemoc vyhnat. Že si ale dovoluje potvora jedna. Tak ať už je ti líp.
Pohlazeníčko posílá David

P.S. Letadla se mi taky moc líbí, dnes jsem vydržel asi 10 minut pozorovat bagr, tak to je taky úspěch:))

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.09.04 22:33

Jůůůůůůůůůů to bude teda megalománský obrovitánský emimiňácký srazík. Budu tam vůbec někoho znát?:))) Jdu pročítat ostatní deníčky ať jsem aspoň trochu v obraze:))

Moc se na všechny těšíme. Čauky Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.09.04 22:36

Diny, už jsi v seznámku, bylo mi jasné, že se necháš zlákat Taninou zlákat, vlastně mi chyběl ke štěstí jen potvrzený delfínek, takže ho hned doplním. Joj, už se těším
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.09.04 22:43

Verčo,
neblázni, ty jsi vážně doteďka nikdy nerýmovala? Já myslela, že sis něco podobného střihla k tomu tvému bronchitování. No, teď aspoň víš, jakému humusu jsi doteď unikala. To je peklo, co? Mně už vysavač posledně taky moc nebral, ale je fakt, že částečně smrkám docela úspěšně (akorát nikdy ne dočista, takže za chvíli znovu a pak je z toho pěkně odřený nosík, tak rychle vlhčit nestíhám -pozn.mamky), vždycky zafunguje, když má kapesník i máma nebo brácha a můžu tudíž frkat duo. Každopádně posílám pohlazeníčko na bolístku - pofoukání ne, aby ti snad ta hnusoba nezastydla. A myslíš, že mámu pustíš pryč? Nebo vymyslíš nějakou hezkou loučící scénu, která mámu donutí zůstat?
Ahoj
 Johana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.09.04 00:33

Ahoj Verunko,

to jsme napnutí jestli jsi mamku nakonec nepřesvědčila o tom,že vážně nemůže konferencovat :-) Zdá se, že jste s Fildou vážně sehraná dvojka, jeden chorobuje před odjezdem svým, druhý před odjezdem mamky, tak se mi to líbí, žádná náhoda, natož zákon schválnosti !!!!

Pa,pa a nudlím dej sbohem!!!
Vojta a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.09.04 00:36

Ahojky Diny a ostatní jarňata,

budeme moc rádi když dorazíte v co největším počtu! Zuzanku určitě ber, já beru naší Terezku taky (8let), ta se zase těší na menší mrňata, takže další chůva jistá :-)))))

Stáňa a spol.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.09.04 18:06

Ahoj holky,
tak už jsem z Pardubic zpátky. Verunka to opravdu zkoušela, dokonce ve čtvrtek v noci na:,–(ila horečku (Joko, neříkám, že nerýmovala, ale nikdy s teplotama…). Pro jistotu jsme zašly v pátek ráno k paní doktorce, abych věděla, jestli ten odjezd můžu risknout. Paní doktorce se nezdál ani kašel ani hlásek, na:,–(ila opět inhalace, kapičky proti kašli, atd. Vše se zdálo podchyceno, tak jsem jela. V sobotu už byl i nález na průduškách, ale že byla u babičky, poprosili naši paní Reiki. Teď sice kašle jako hrom, ale celkově jsme asi za vodou. (doufám)
Filípek se osvědčil jako vzorná chůva, asi mu přenechám uspávací povinnosti, a vůbec prý babičce s Verčou strašně pomáhal.
Konference letos nic moc, za obrovský peníz málo muziky. Ale oba večery jsme pěkně porautovali a nějak mě táhnou kalhoty.

Ahoj Jana

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 13.09.04 19:17

Ahojky všichni!!!

Po dlooouhé době se vám na chvíli hlásím od babičky, ani jsem to všechno nepřečetl, takže vás jen všichni zdravíme.
Byt je už obývatelný :-), už máme svůj pokojíček!!! Je super, akorát tam samozřejmě nechci spát sám (tedy v noci), takže v noci putuju k mamině do postele, Tobík samozřejmě taky, takže spíme všichni čtyři v jedné posteli :-).

Jo a tatínek pravil, že možná tento týden týden budeme mít telefon a tedy i internet, ale maminčino nadšení zase ochablo, protože taťka pravil, že bude mít internet zatím jen na svém počítači a mamina zatím ostrouhá, protože máme dva počítače a poměrně daleko od sebe, takže tatínek bude hloubat, jak to mamině do počítače přitáhne.
Takže nevím vlastně vůbec nic.

No nic inteligentního ze mě nevypadlo, takže se těšíme na srazík a všichni se mějte!!!

Pa pa Kuba, Tobík a mamka Katka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.09.04 20:52

Ahoj všichni,
tak Jíro, kdepak se toulá nový deníček?
Hlásím, že jsme celá rodina pěkně nachrmcaní. Mamka přijela z Pardubic s rýmou jako trám, já pěkně kašlíkuju, občas se podaří i nějaký ten smrk. No a Filda už se taky přidal a má teplotku. Jo, jo, to nám ten podzim začíná usmrkaně :-)

A od mamky:
Začínám se cítit pěkně schizofrenně. Chvilku matka na mateřské, chvilku plně zaměstnaná žena. Dneska to obnášelo vstát, zvládnout ranní rituály, pověsit prádlo, umýt si hlavu, naložit prádlo na mandl, odvézt Verču k babičce, věnovat se od 9 do 16 cizím dětem, vyzvednout Filípka u prababičky, vyzvednout Verču u babičky, doma převlíct a honem na písek, abychom stihli kamarády, večeře, uspat a teď jsem konečně tady. Připadám si jak zničená matka. Ale asi jsem si na ten šrumec na mateřské jen odvykla, co? Tak se nezlobte, že si tady stěžuju. Kde jinde?
Tak teď když si to po sobě čtu, tak to vůbec nevypadá taková honička, jak jsem to dneska cítila.
Ještě že jsem zítra matka na mateřské a všechny činnosti můžu naplánovat a dokonce i odložit! :-)))

Ahoj Všichni,
zničená Jana, kašlající Verča, teplotkující Filip a schůzující taťka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 14.09.04 17:07

Ahoj všichni
na tento megasrazík se chystáme i my Ostraváci! Teda v našem pojeti spis my Ostravačky a moc se těšíme.
Lesina s Adlétkou
PS: Tohle si teda vážně. ale vážně nenecháme ujít. :D
PPS: Ro, vždyť o nás víš, tak proč nejsme na seznámku? :(

Vložit nový komentář