Filutové z Chytrálkova - Vojtovo zpravodajství

Rodičovství

Nazdáreček Filiťáčci, jakpak se máte a co děláte? Počasí nás zase pěkně vypeklo, chvilku jsme se namlsali teplíčka a šupky zpátky do zimy.Je to pěkná otrava, mamka je tak líná, že se mnou ani nechce pořádně chodit ven a já ještě pořád nenašel ten procházek co za ním pořád chodíme :(

No,ale že jsme neustále v poklusu, nestíháme hlásit naše novinky, pěkně jsme si dopředu sepsali seznámek, tak snad na nic nezapomenem!
Takže bod číslo jedna už je částěčně prozrazen, maminky spolupracovnice koncem dubna položila klíče na stůl a oznámila okamžitý odchod do důchodu, tudíž je maminka plně pracující žena :o Velikou radostí ovšem nepřekypuje, protože nastal problém s mým hlídáním, školku máme domluvenou od září a ačkoliv by se zřejmě p.ředitelka nechala ukecat, rodinná rada rozhodla zapojit do hlídání další babičku a léto nějak přečkat.Druhá babička (maminka jí říká tchýně) bude přijíždět 1×týdně (více prý je nad maminky síly), bude u nás večer spát a ráno si budeme hrát. Vše ozkoušeno na výbornou, babi se nechá ukecat na cokoliv, hraje si se mnou, uklízí za mě hračky, obléká mě chabě, k obědu dostávám lízátka a maminky krevní tlak v tyto dny nebezpečně stoupá :-)

K radovánkám předcházejících teplých dnů musím nahlásit především návštěvu cirkusu - fenomenální zážitek který by vydal na samostatný deníček, v krátkosti uvedu jen hlazení všech zvířat ve zvěřinci a paní houpající se na laně těsně pod střechou, bohužel na moje hlasité výzvy dolů neskočila :-) Dále jsem absolvoval několik jízd na koních, obhlídku hasičského auta spojenou se stříkáním vody opravdovskou hadicí a s fotografováním s opravdovsky živým hasičem! Čarodějnice se u nás také konaly, jedna živá nám běhala kolem ohně, nápadně se podobala babičce a tak jsme jí pro jistotu ušetřili. K obveselení všech přítomných jsem při této čarodějnické akci pokakal mamince ruce, tato historka se bude v rodině dávat ještě dlouho k dobru a věřte, že mamince teď skutečně nikdo ruku nepodá :-))))

Ale naštěstí naši rodinu hned druhý den potkala radostná událost, narodila se nám krásná malinkatá holčička a dostala jméno Jindřiška po praprababičce. Jasně že se nenarodila nám doma, šťastnou maminkou se stala moje sestřenice a tak abyste měli v těch rodinných vztazích hokej dokonale, dodávam, že naše maminka je pratetou a moje babička prababičkou. Moje a Terezky funkce nebyla specifikována, ale mě to miminko zas tak moc nezajímá, vůbec se těch brečících panenek spíš bojím,jedinou mojí starostí bylo, jak že se to miminko dostalo z bříška ven.Mamnika zbaběle blekotala cosi o porodnicích které jsou k těmto účelům zařízeny.

Terča se nám pomalu každý víkend vydává na nějaké sportovní akce, přivezla mi už dvě medaile, pověsila mi je na krk, tudíž jsou MOJE!!!! Ona to moc nechápe,ale to je nakonec její problém,že. Snad si ještě nějakou vyzávodí pro sebe. Jenom ta škola prý stojí za houby, už aby byly prázdniny, kdo má ty koule pořád tahat v aktovce :-)))

Lidičky, konečně jsem se nechal přemluvit na čtení pohádek,je to celkem prima zábava, hlavně večer místo usínání. Maminka z toho měla velikou radost až do chvíle, kdy jsem se rozplakal u pohádky o kuřátku a obilí, ta představa mě dohnala k nočním děsům! Celý týden jsem volal maminku,ale nakonec jsem si to nějak přebral a už zvládnu i tu pohádku o Karkulce a vlkovi. Jenom mi nové pohádky musí číst maminka přes den a ne večer před usnutím, potřebuju si nejdřív o celé hrůzné události pořádně popovídat a dobrat se k dobrému konci.

A na závěr už mě napadá jenom malá legrace pro pobavení maminek, ta naše se válela smíchy ještě celé odpoledne. V neděli dopoledne se na vchodových dveřích do našeho domu objevilo toto upozornění: „Žádáme nájemníky a jejich hosty, aby nezvraceli z oken a používali k tomuto účelu místa předem určená (WC)!“

Tak pa pa, zdraví vás Vojta a spol.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.05.05 11:43

No nazdar Vojto,
tak už zcela chápu, že při takovéhle spoustě legrace na nějaké vypisování do deníčku nezbývá čas. Jdu si to přečíst ještě jednou, abych pochopila, proč se tady mamka tak tlemí. Štěstí, že to mamka nečetla včera, když se pokoušela blinkat, to by se asi smíchy pos…la
To je zážitků, tak znovu.
Ahoj
Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.05.05 19:08

Ahoj Vojto,

no to je zážitků, ten cirkus musel být skvělej. Doufám, že nám o tom povykládáš na srazíku. Mě malý mimina taky neberou, ale panenky jo.

Verca.

My jsme všechny naše zážitky napsaly včera do starýho deníčku, tak vám to sem zkopírujeme:

Ahoj všichni, musím přidat i něco pro starší sourozence.
Pro všechny z chatu - Filípkovy premiérové zápasy dopadly dobře - oba prohráli:-)). Ale Filda hrál na jedničce a ještě ho udělali kapitánem, takže ty prohry snášel líp.

Včera jsme měli besídku ke dni matek, parádně jsem to zasklila. Filípek mi několikrát řekl, že je to ve 4, tak jsem mu věřila. Bylo to v 15.30. Přišla jsem o jeho zahajovací báseň a nějaký tanečky, mazurku s jeho milovanou Majdou a ukončovací báseň jsem slyšela. Všechny děti i paní učitelka můj pozdní příchod nahlas okomentovaly, sranda musí být.
Taky jsem se na besídce dověděla, že Filípka miluje Kája. Maminka říkala, že o něm doma pořád básní, maluje mu srdíčka a když mu jedno donesla do školky, on je roztrhal. (Prý proto, že tam napsala „Kája miluje Filipa"). Jenže on miluje Majdu!!
Dneska byli v divadle. Zážitky: „Mami, Majda mě asi taky miluje!!! Dal jsem jí ruku na křeslo a ona si na ni položila hlavu!! A měla ji tam celé divadlo!" Máme máj, lásky čas.

A co den matek, vzpomněli si na vás vaši drazí? Pobavila mě tchýně - dostala od Hynka kytku a říká mi: „Když on je Hynek TAK pozornej." Aby nebyl, když do něho Filda už 14 dní 15× denně hučí, že bude svátek matek a že mi musí koupit kytku :-)

A ještě lékařská zpráva: Ještě pořád jsme nevypadli z toho nachcípanýho kolotoče. Momentální stav: Já - dutiny, Hynek - parádní nachlazení, Filda - totéž, Verča - parádní rýma a kašel.
Minulý týden jsem byla s Fildou na audiu zjistit, jestli je fakt tak hluchej - JE. Na levý ucho. Dostal sirup Aerius, za 3 týdny kontrola. To bylo ve středu. V pátek mi mamka na mý dutiny předepsala - Aerius. Prý je to bomba a parádně zabírá. Včera na alergologii změnil MUDr. dětem Claritine na hádejte co - Aerius. Asi je to fakt bomba. Nebo se dealeři pěkně snaží.
A když už jsem byla v té lékárně, nechala jsem si změřit pleť paní od Vichy. Tak prý nemám suchou, ale smíšenou a strašně dehydrovanou. Tak jsem si ve škole vlezla na tu váhu, co měří i vodu a tuky. Fakt mám jen 54% vody, prý má být aspoň 60. A co vy dodržujete pitný režim?

No dneska jsem se nějak rozepsala.

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.05.05 19:13

Tak právě slavnostně hlásili ve zprávách, že Klaus podepsal, že můžou být děti ve školce 4 hodiny denně, aniž by matkám sebrali mateřskou. Ale už neřekli, že zákon vstoupí v platnost až od ledna, čímž mamce pěkně zkomplikují život. A přijít o 3600 se nám teda nechce. Asi bude Verča až do ledna ve školce 5 dní v měsíci a sháníme hlídání. Až ho zaplatíme, zbude nám z celé mateřské asi tisícovka. Má to vůbec cenu?¨
 Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.05.05 20:48

Ahojky Jani,
tak u nás se momentálně žádná láska nekoná, Terezka byla naposledy neúspěšně zamilovaná ve školce,ale co chodí do školy, jsou kluci „fakt dost blbí“.

Na den matek si vzpoměla samozřejmě Terezka, protože ve škole vyráběli přáníčka, takže jsem byla obdarována. Jinak se u nás tenhle den nějak moc neujímá, Láďa pokaždé tvrdí, že Den matek znamená popřát vlastní mamince, tudíž jsem utřela nos :-(
Aerius u nás taky frčí, hlavně u „težších případů“ a lidi tvrdí, že zabírá perfektně. Jestli je to především zásluhou dealerů,to netuším.
Můj pitný režim = odmalička 1 dcl denně, když se hóódně moc snažím a naliju do sebe litr, WC za celý den neopustím :-) A na tuhle váhu nevlezu a nevlezu, protože nehodlám dopustit zhmotnění mého tuku v procenta,pomoc!
S tou docházkou do školky jsme taky na vážkách, já poctivka jsem totiž mateřskou málem odhlásila,když už tedy chodím do práce denně. Naštěstí mi vyjímečně milá úřednice vysvětlila že to dělat nemusím a že mám s Vojtovo pravidelnou školkovou docházkou vydržet do ledna, kdy začne platit tenhle nový zákon. No, nevím nevím jak by se stavěly babičky k hlídání až do konce roku a navíc, pokud by školka chtěla striktně dodržovat čtyři hodiny denně, případně trvala ráno na příchodu v 8,00 s vyzved­nutím po obědě, je to pro nás celkem na nic. Zdá se mi to naprosto nelogické, protože to nemůžou stihnout ani maminky pracující na půl úvazku, pořád by jim chyběla hodinka na cestu do práce a z práce. Mě by nejvíc vyhovovalo, kdybychom mohli vyčerpat určitý počet hodin v měsíci.

Tak ahoj a koukejte se už domarůdkovat !
Stáňa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.05.05 21:49

Já bych to za pomoci Hynka a babiček od 8 do 12 asi zvládala. I když tajně počítám s tím, že bych tam mohla Verču nechat aspoň o čtvrt hoďky dřív, abych stíhala začátek vyučování. A někdy by mohl i Hynek, on má klouzavou pracovní dobu. Budu mít ¾ úvazku, což by mohlo být 4 hodiny ve 4 dnech - tak jsem zatím domluvená. Takže pokud si všechny přípravy nechám na doma a nebudu chodit na obědy, stíhala bych to autem do školky na 12. A ta mateřská by mi vynahradila rozdíl mezi plným úvazkem. A byli bychom všichni v pohodě. Já bych obstarala i Filípka, prvňáčka. A připadala bych si jako fungující a naplno ohodnocená matka, která v tom jednom volném dni stíhá s Verunkou i plavání. Nebo stěhování a zařizování. To mám naivní představy, co?
Jana :-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.05.05 00:51

Já tedy plánuju nechávat Johanku ve školce celý den, rodičovský příspěvek bereme jen jako bonus, bez kterého jsem stejně musela přes rok žít, než změnili zákon. Ale naivita zákonodárců mě pěkně míchá, jen doufám, že česká nátura a smysl pro obcházení zákona zvítězí i v duších paní učitelek a ředitelek všech mateřinek a že když uvidí snahu, tak ty půlhodinkové přesčasy nebudou počítat (leda do vlastní kapsy). Jinak jsou ty čtyři hodiny samozřejmě kokotina největší a přijít na to mohl leda chlap nebo Buzková. A platnost zákona od ledna taky stojí za to. A samozřejmě na to nejvíce doplatí jediné dva obory, kde jsou částečné úvazky běžné a získatelné, tj. školství a zdravotnictví - tedy ty prý státem protěžované :-))). To vážně nemá chybu. Že bychom naučily naše dítka stávkovat? Třeba by se pak někdo zamyslel. :-))))))
Uff, to jsem se zase rozohnila.
Tak pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.05.05 00:54

Odpověď na dotaz z předchozího deníčku, proč zrovna v tiskárně a ne v kleci: přeci proto, že tiskárnu máme, kdežto klec ne :-)))
Ale pozor, dnes se s fiktivním ptáčkem objevil i fiktivní pes, ten bydlí vedle počítače pod klávesnicí, má tam svůj kutloušek a já věčně šlapu do jeho misky s vodou.
ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.05.05 07:38
:-)))))))))))

Uz vím, proc nechodíte do ZOO.

Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.05.05 12:21

Ahoj Vojto,

:D:D:D tak tohle je fakt bomba deníček, není divu, že nemáte čas na psaní. Škoda, žes mamku nepřemluvil k podrobnostem o tý kakací historce :D.

Joko, u nás zase bydlí zajíc, kterýho chytám, když upadnu (tak vlastně před několika měsíci vzniknul), a je s ním taky spousta zábavy. Nejenže se občas někam schová a nejde najít (záminka k vytahání krámů z libovolných šuplíků a skříněk), ale občas mi i zakazuje mejt si ruce, jít spát, sníst oběd atd. Mamka ho nemá moc ráda, jen občas, když si se mnou hraje a nezlobíme :D.

Jinak posíláme pusinku nemocníčkům k tetě Janě a Romaně - koukejte už ty bacily definitivně umlátit, srazík se blíží!

A ještě perlička nakonec - včera jsem se nechala překecat na fandění hokeji, po druhé třetině, kdy byla mamka s taťkou na mrtvici, jsem už bezpečně rozeznávala, kteří jsou „naši“ a na konci jsem jejich nadšení chladila slovy UKLIDNĚTE SE PROSÍM VÁS, NIC SE NEDĚJE :D :D. Ale nějak mě to chytlo, dneska jsme s mamkou byly pro letní pyžamo s Bambim v Lidlu a měli tam vlajky, tak jsem ji vyžadovala, vždyť zítra budu fandit zase! (Houby s octem, půjde spát, včera mi snědla skoro všechen popcorn - p.m.)

V neděli se jdeme podívat na 3-týdenní miminko Lucinku, tak vám dám vědět, jak jsem na tom s miminama já. Každopádně panenky mě vůbec nezajímaj, maximálně je svleču a tím končím. (Uvidíme, jestli bude svlíkat mimčo - p.m.)

Nazdárek kašpárek a hezký víkend,

Viki (včera 33 m)

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.05.05 13:17

Ahoj Jani,
píšu jenom v rychlosti k tomu sirupu. My jsme ho totiž dostali taky a přitom mi nikdo není pořádně schopný vysvětlit, na co to vlastně je. U doktorky jsem si stěžovala na Vojtův noční kašel a v lékárně mi řekli, že je to na alergii. Takže ve výsledku se přikláním k názoru, že se opravdu nějaký dealer pěkně snažil.
Mějte se hezky, příští týden vám podám možná zprávičku o pohlaví našeho druhého pilůtka, zatím si můžete tipnout :-).
Pa
Zuzka od Vojtíška 15-16.tt.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.05.05 14:34

…aneb kdybyste nevěděli, co o víkendu vařit (nevím, jestli se to dá praktikovat i s malými pomocníky, ale když jim dáme cucnout… :D):

Krocan na whisky na sváteční tabuli:

Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl,
pepř, olivový olej a proužky špeku.
Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým
olejem.
Předehřejeme troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch díla.
Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby.
Nalejeme si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla.
Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí.

Dame si další tři whisky.
Po půl hodině ptáka otočíme a nadále bedlive hlídáme. Občas se chopíme
flašky ffiskie a nalejem si do řepy.
Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou prodočíme. Přidom
dáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty pojebaný dvéře vod trouby.
Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak.
Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých deset
minud dem čúrat.
Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforákua úytáhnem troubu z
grozana.
Dofřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen.
Zúédnem tóo prokladýo ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos.
Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým liinoúlluélu.
Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa póószszsdááuitna
nohýýýáááaúú uonojetostejnějedno !!!!!!
Trošku se prospíme
Príští den sníme krocana studenýho s majonézou a s aspirínem.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.05.05 14:45

Skvělý tip, jdu nakupovat :-)))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.05.05 20:16

Ahoj Zuzi,
Předkládám, co jsem zjistila:
Je to opravdu na alergii. Zmírňuje tvorbu hlenu a splaskává sliznice. Tím vším zmírňuje prokrvení v dané oblasti. Tj. - omezuje týmu, Fildovi se snad rozpustí hlen v uších a splaskne mu to a mně přestala bolet hlava překrvená od těch dutin. A vzhledem k tomu, že mám zrovna pylovou sezónu, můžu potvrdit, že působí i jako ochrana - letos jsem celkem v pohodě.
A Vojtíšek by měl přestat kašlat, protože tam je to taky o hlenu a o sliznicích.
Už se těšíme, co se od vás dovíme.
 Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.05.05 21:01

Ahojky Zuzko,
k sirupu už není co dodat, ale jinak pilně držíme pěstičky na slečnu pilůtkovu a jsme šíleně zvědaví na všechny novinky, jména atd.., já se na ten chat prostě nedostanu a nedostanu :-((((

Pa, zdravíme Vojtíška i miminko!
Stáňa a spol.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.05.05 21:12

Nazdar Viki,
tak se sejdem zítra u hokeje, jo? Mě to včera taky celkem dostalo, nejzábavnější bylo prodloužení a trestné střílení, zatímco máma s tetou fandily, já s kámošem Filípkem jsme řvali hlady a následně s houskou mimořádně pěkně makovou devastovali byt :-)
Táta nás bohužel na hokej vždy opouští a jde fandit s pivními bratry, už několikrát prosil maminku, aby mu mojí hokejkou přerazila malíček a dnes maminka konečně slíbila, že jestli se nám tatínek vrátí z hokeje zase až ráno, bonusově mu zpřeráží prstíčky všechny!

Tak hokeji zdar!!!!!
Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.05.05 21:16

Mám trošku problém, mám doma dvě lahve whisky a žádnýho ptáka. Mám to s někým směnit, nebo bude lepší, když trošku pozměním recept?
 Stáňa

 
Jirina
Extra třída :D 13542 příspěvků 13.05.05 21:41

Ahoj Filuťáci,

Vojto hezky veselý deníček! Cirkus závidím, naši pomalu přemýšlí, že by mě taky někam vzali (cirkus, divadýlko apod). ale nic vhodného se zatím poblíž nevyskytovalo a tak zůstalo o přemýšlení (pomalém). Tak snad někdy.

Dohodl jsem se s mamkou, že když je nový deníček až ve čtvrtek, nebudu psát nový hned na víkend, ale nechám to až na příští. NEVA?

Jinak nám nový zákon o školkách příliš nepomohl - naopak. Podle paní ředitelky bylo hodně dětí, které chodily jen na ten 1 týden v měsíci (mamky byly na mateřské) a tak se na 1 běžné místo vešly 4 děti. No a teď je šlus, takže to je taky jeden z důvodů, proč mě nevzali :o((( U nás na vesnici je totiž hrozně moc dětí a dostaly přednost ty, co nemají mladší sourozence s mamčou doma. Jinak mamka říká, že pro pracující matky je to stejně nepoužitelné, takže prostě zase nějaký chytrák něco vymyslel a my všichni na to doplatíme :o(

Joko, koukám, že už jsem asi jediný s noční plenou! Nebo je tu ještě někdo, ať nejsem poslední ostuda? Ale zase jsem asi zase jediný delší čas bez nemocí, takže mamka říká, že by to za suchou noc nevyměnila :o)

Na den matek mě upozornila babička - odvlekla mě do záhonku a nechala mě vybrat a naškubat kytičky, já už je jen přinesl mamince se slovy „všechno nejlepší". Mamka chvilku zaváhala (přemýšlela jaké jméno je ten den v kalendáři) a pak prohlásila - aha no jo, svátek matek a šroubků, tobě babi taky všechno nejlepší. No pak se v tom vyznejte co to má znamenat!

Viktorko, hele a tobě maminka nechce sourozence pořídit? Zkus ji přemluvit, třeba tě mimča chytnou!
Jinak mamka nejdřív nechápavě četla, co tvoje máma píše „houby s otcem" co že to budete s tatínkem u televize požírat, až pak si uvědomila, že blbě čte a je to s OCTEM. No nevím jak se naučíme číst my prcci když to ani neumí mamky :o)))

Verunko a ostatní svlíkači panenek, to je i moje parketa, což mamku nevím proč hrozně dráždí, snad proto, že jsou to panenky Haničky, ale když chci, tak si je prostě vezmu a nikoho se neptám, než Hany začne řvát „mimi" a pereme se o ně. Někdy i s kočárkem jezdím - vzorný tatínek :o)))

Jinak už mi mamka prozradila, že se chystá sraz - přitom já už o tom mluvím asi dva měsíce. Prý ještě vhodné místo mamku napadlo malá ZOO na Zbraslavi. Sice je tam jen pár zvířátek (a ještě jsou zalezlá a spí), ale když se to projde, na konci jsou stolečky a lavičky v lese, neměli bychom kam utéct, jen spadnout do potoka :o)) Ale nálevna tam není, tak prý to stejně neprojde :o(

Mějte se prima a už se konečně uzdravte - kašlouni a smrkouni, přeju všem, ať zázračný sirupek zabere.
Páčko Jíra

 
Anonymní  13.05.05 22:29

Stáňo, fantazii se meze nekladou, jen prosím tě nezapomeň, co máte dole na baráku za ceduli :D
 I.

 
Anonymní  13.05.05 22:35

Nazdar Jíro,

nemůžu tě v tom nechat dlouho, já taky v noci plínkuju a asi ještě dlouho budu, protože mě nelze vzbudit na čůrání a sama se taky neproberu, takže posunuto na neurčito :D.

Ale hlásím úspěch, zbavili jsme se flašky na mlíko (to jsme taky skoro poslední, myslím). Vybrala jsem si hrneček s krtkem a po flašce ani nevzdechla! Na spotřebě mlíka se to nijak nepodepsalo, prostě svý dvě ranní a večerní dvě deci vymlasknu cobydup.

A co se týká miminka, já přemlouvám doma furt, že chci bratříčka, jen ti moji rodičové se nějak nechtějí rozhoupat (respektive nechtějí zimní miminko - p.m. :D).

Zatím papa, Viki

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 13.05.05 22:42

Romano,

je vidět, že máte doma jenom fiktivního psa, kdyby jste měli opravdickýho, tak by tě možná dítě naučilo misky zvláště s vodou uklízet :-))). Tedy aspoň náš Tobíček se v ní vesele máchá, jakmile ji zpozoruje, ale je pravda, že Kuba už je moudřejší a psí voda ho už moc netankuje :-)).

Katka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.05.05 22:44

Holky,

tohle mi nedělejte, já se tu budu chlámat celý večer.

Jana od vedle

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.05.05 08:12

Zuzko,
já teda radši netipuju, uvidíme na srazíku, ale taky hodně fandím pilotkám, ženskejch tam nahoře lítá málo - leda by se počítalo lítání kolem sporáku s nějakým tím krocanem.
A co jména?
pa
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 14.05.05 09:04

Ahoj Viki,

Tak moje mamka si plánovala jedno dítě v červnu a jedno v březnu. Chtěla jarňátka, a taky rozložit to podzimní narozeninové nadělení. A vidíte, jak to dopadlo. To by nás zajímalo, jestli vám to vyjde :-)))

Verča

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 14.05.05 11:24

Ahoj Zuzko,

o sirupu teda nevim nic :-), ale miminko tipuju holčičku ;-), držím palce!

Mějte se fajn
Katka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 14.05.05 11:31

Teda, tak když se konečně dostanu k deníčku, tak se zase na mě sápe dítě, já to snad nedočtu!

Kubíka máme tento víkend u babičky, tak tu piští aspoň Tobík, asi půjdem do OBI pro hlínu na kytičky.

Něco na mě leze, bolí mě v krku a je mi zima :-(, to se nám ty choroby pěkně střídají, ach jo!

Tak zatim pa pa Katka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.05.05 20:52

Viki,
tak fandění je na tobě, já celé odpoledne prolítala se Zlínskou babičkou a půlkou tamního příbuzenstva na Staromáku, takže jsem teď únavou usnula, a bez večeře. Taťka tvrdí, že jsem jednoho vyhlídnutýho holuba honila asi pět kiláků po celém Starém Městě, takže není divu.
Zatím se mi spí dobře, nikdo tu neřve goool, ale ráda budu probuzena, když bude řvát ta správná strana.
pa
 Joko

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.05.05 22:53

Tak moje neúčast nepoznamenala výkon, takže zítra u popcornu a TV ahoj
Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.05.05 12:24

Joko,

jsem to taky zaspala, měli jsme včera docela kalamitní den, za který by se nemusela stydět ani vaše mamka ;).

Už v pátek večer dorazil téměř nechodící taťka, že si nakopl nohu, kterou měl zlomenou před 3 lety v nártu, a jelikož se to do sobotního rána nezlepšilo, jeli jsme na Bulovku. Po cestě nás potkala docela nepříjemná dopravní nehoda, kterou částečně zavinila i mamka (no tak půl na půl s tím pánem), takže auto je obouchaný jako plechovka :(. Ale nikomu se nic nestalo a od policajtů jsem dostala čokoládu :).

Ovšem celý sobotní den nabral docela nepříjemný skluz, takže jsem odpo nespala a zalomila hned po Večerníčku.

Ale pak už jenom samý dobrý zprávy - taťkova hnátička není zlomená, má jen ortézu a už chodí. Dokonce vyfasoval berle, který nepoužívá a jsou tedy celý moje! :D A ještě jsme vyhráli ten hokej, jupíííí!!!

Hezkou neděli a FANDĚTE, AŤ TĚM JAVOROVEJM LISTŮM NATRHNEME… VÍTE, CO :D (já mám zakázáno tohle slovo používat).

Pa, Viki

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 15.05.05 16:20

Ahooojky kamarádi!!

Hlásí se největší ostudy, vůbec jsme nic nestíhali ale teď už to prý bude lepší a máma mi taky naslibovala tolik věcí. Už prý bude mít víc času, tak mě vezme kam budu chtít, tj. na cvičení, na zvířátka, na hokej, do školky, do Kouzelný školky … no prostě těch míst kam bych chtěl je mooc:)

Už zítra mám slíbenou návštěvu u policajtů a pak pojedeme nakupovat, protože táta bude mít narozeniny, tak mu musíme vybrat nějaký dárek. A tajně doufám, že za ušetřené penízky u policajtů mi koupí taky něco pro mě. Jsem docela taky velkej parádník a v krámě jsem si naposledy vybral nové pyžamo ale jinak si nejvíc vybírám nová trička a hračky:o) Nakupování mě docela baví, to mám asi po mámě:))

Byli jsme teď často v Ústí a tam se mi líbí vždycky. Protože to co mi nedovolí máma, tak teta určitě jo. Navíc je tam bratránek, kterého pořád zlobím:) A posledně jsme šli na bowling, to vám byla paráda. Ani odejít jsme s bráškou nechtěli. Hrál jsem s máminou pomocí a zelená (nejlehčí) koule byla jenom MOJE:)

U nás je novinkou to, že odletěl děda (hurá - pozn.m.) a za pár dní prý odletí i babička. Tak budeme přes den zase s mamkou sami doma.

Jíro, já mám na noc taky plínku. Přes den chodím na nočník nebo oblíbený záchod ale na noc mi mamka plínku dává. Párkrát jsem jí měl suchou (Davídek čůrá totiž těsně po probuzení, někdy se stihneme vyčůrat hned do nočníku ale jindy, když vstávám pomaleji tak se vyčůrá do plínky- pozn.m.).

Minulý týden se mi nepodařil jeden skok v postýlce a rázem z toho byla modřina na tváři. A tak jsem si musel hodně poplakat u maminky:) Teď už se mi to pomalu ztrácí.

Kvůli kašli jsme už týden nebyli plavat ale jinak chodíme pravidelně i s tátou. S Filipem a mámou pak jezdíme na tobogánu. Dřív jsem se bál ale posledně jsem se ho nemohl nabažit:) Až bude větší teplo tak prej pojedeme na jiný koupaliště kde je víc tobogánů, tak na to se moc těším.

Hokej taky sleduju a fandím. Nejraději bych hrál taky ale nějak to neprochází. Akorát včera jsem nesledoval, protože nám táta přivezl autíčka na ovládání a tak jsme s Filipem měli o svou zábavu postaráno. Ovladač držím prej obráceně ale máma asi kecá, protože mi to jezdí jako drak:) Dokonce tak, že pak to autíčko ani nemůžu najít:))

A teď ještě krátce něco od mamky a pak se s Vámi rozloučíme, protože pojedeme na papání do restaurace. Tam jsme taky docela často, protože Filip tam jí aspoň maso (jehněčí s takovou moc dobrou omáčkou), jinak doma nechce jíst skoro nic. Vybíravějšího člověka by jste těžko našli:)

Ahoj holky
Dnes jsem dočítala ještě minulý deníček. Na srazík se těšíme a je nám jedno kde to bude, my se nějak dopravíme. Nějaké vhodné místo nás zatím ještě nenapadlo:o)
My doma máme asi nějakou fiktivní čarodějnici a strašidlo, protože jak si má Davídek uklízet hračky co nanosil do obýváku a má je odnést do pokojíčku, tak se na chodbě zasekne a že prý nemůže, protože je tam čarodějnice:o)
Filípek čeká, že teď zbohatne. Posledně za mnou přišel a říkal, že se mu „hýbou“ zuby a že brzo vypadnou. A pak prý příjde nějaká paní a vymění mu zuby za peníze. Už má v plánu si koupit nějaký hrad od Lega. Tohle jsem kdysi viděla v nějakém (tuším, že americkém filmu) a Filda to teda honem rychle odkoukal.
V Ústí jsme teď byli kvůli bytu co prodávám po taťkovi, takže jsem tam musela jet několikrát kvůli podpisům smluv. Kluci tam jezdí vždycky rádi a Filip se naposledy rozbrečel, páč si myslel že bude muset být doma. Tam se vždycky vyřádí až až, pak jsem ráda, že jedeme domů a je zase na chvíli klid:)
Koukejte se všichni uzdravit, nemocí už bylo dost a dost:) Snad už bude zase hezky, tak ať jsme všichni fit. Davídek chtěl minulý týden zase rukavice a šálu a dokonce se kvůli tomu rozbrečel a říkal, že jsem lakomá:))

Mějte se všichni hezky, ahooj Eva s Davídkem

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 15.05.05 16:24

Ahoj Zuzko

My o sirupu taktéž nic nevíme ale chtěli jsme si tipnou, že to bude holčička pilotka. Snad se to brzy dozvíme:)
Ahoj Eva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 15.05.05 16:28

Ahoj Viki

Ještě, že to dobře dopadlo a nic se vám nestalo. A tu čokoládu ti docela závidím, já takové hodné policajti neznám:)) A o berlích ani nemluvě, to by pro mě byla přinejmenším pistol nebo meč a spoustu jiných užitečných věcí:)
Dnes budu taky fandit, tak to klukům snad dobře dopadne. Určitě jo, když jim budeme držet palce i my.
Pa David

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.05.05 18:34

tak fiksííí dopitá, folgl ouplně pečenej, puávě jsem se vopáuila vo ty pojebaný dueře trouby, ale svině huanole sou fuuurt tveeerdý.
Ještě, že ten hokej začíná až za chvíli. Možná vystřízlivím a nadělám i ten popcorn. Jinak to mám vymakaný, nejprv si nacpem teřich fóglem, pak uspím Joko a pak už sedím u chatu, v telce puštěnou superstár a na půlce monitoru hokej on-line. Jůůůů, já se tak těším.
ahoj
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.05.05 19:17

Ahojky fandové!!!!

Tak za chvilku jdeme nato, ale mě máma, stejně jako včera, naloží nejpozději ve 20,00 do postele, ja fakt hnusná!!!!!! Bude si kousat nehty u telky sama, táta je v práci a Terezka si domluvila spaní u kamarádky. Láhev s whisky už se chladí, ale toho ptáka tedy nekoupila.
Takže vítezství zdar !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vojta a spol.

P.S. Plný obdiv tetě Romaně, je vidět, že už má vzorně nakoupíno :-) a dokonce stihne hokej + supersat + chat , nechápu!!! A vlastně chápu, tedy chápu, proč pořád nestíhám, protože já vždycky jenom jednu věc, tudíž superstar nahráváme, v noci nahráváme Mojsejovce (znáte to někdo?) a chat už tradičně vynechávám :-(
No a kdyby někomu v průběhu hokeje vypli elektriku, stížnosti na naší hlavu, náš tatínek sice v práci je, ale podle posledních informací už jsou poschovávané televize plně funkční a nikdo se od nich nehne ani náhodou!!!
Pa Stáňa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.05.05 19:34

Ahoj holky,

Znáte to?

Jana

Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou v
pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od číny, které jsou
rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta jsou otevřeny, stejně
jako dveře do domu a nikde není ani stopa po psovi.
Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek. Lampa byla převrácená,
běhoun skrčený pod zdí. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize na kanálu s
kreslenými pohádkami a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, zbytky snídaně
rozházené po stole, lednice byla otevřená, psí žrádlo bylo vysypané na
podlaze, rozbitá sklenička ležela pod stolem a u zadních dveří byla uplácaná
hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíce na další hračky a šlapajíce po oblečení.
Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se
jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi od koupelny prosakuje voda. Nakoukl
tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo a další rozházené
hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo i stěny
byly pomalovány zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde
našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu.
Podívala se na něj, usmála se a zeptala se jak se měl celý den.
Podíval se na ní nedůvěřivě a zeptal se: Co se tu dnes stalo?
Usmála se znovu a odpověděla:

  • Pamatuješ si, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně „Cos
    do prdele dělala dnes celý den?“
  • Ano - odpověděl muž nejistě.
  • Tak dnes … jsem to neudělala!
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.05.05 19:38

Ahoj Viki,
nenaprskali na vás ty katastrofy Romca s Viki?
Jeste ze vsechno dobre dopadlo, berle doma bych taky brala. Ale mám aspon pálky a Filípkuv mec.

Sedím u TV a chystám se fandit.

Verca

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.05.05 19:45

:-)))))
My fógly tedka nemáme, k veceri byl rohlík se sýrem.
Ale zato v keri za pískovistem jsme objevili hnízdo a v nem ctyri malý ptácátka!!! Pokud jim ti haranti zezdola (to je jeste mírný výraz) neublízí, budeme je chodit pozorovat. Kdyztak dáme zprávu, mozná i foto :-))

Ahoj Jana s Vercou

P.S. Nechce se mi prepinat do wordu, aby jela interpunkce, tak si to vylustete.

P.S.II Asi si naliju aspon tu whisku, kdyz uz pták nebude

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.05.05 19:49

Romca s Joko:-))
Tak si asi whisky nenaliju, kdyz uz se mi to plete ted.
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 15.05.05 19:56

Ahojky,!!!!!!!!!
všechny vás moc zdravím a musím sprdnout mamku, že o mě na emiminu napsala naposledy snad když mi byl rok…tak doufám, že to spraví :o))
Tak ve zkratce o mě, jsem živej, zdravej a celej :o)) a prý pěknej lump.....Sourozenců jsem se zatím nedočkal, o něčem jsem slyšel mluvit, ale nejdříve by prý mamka začala nosit bříško příští rok v létě. A gratuluju pilůtkovi, že mu do kabiny přibude další par'ták nebo partnerka. Doufáme, že se mamce daří dobře a že ji Vojtíšek moc nezlobí…
Taky zdravím svojí blonďatou princeznu Viky a mamku a taky Jíru, Haničku a mamku Jiřinku (tam se další mimi neplánuje? :o) ). Četl jsem tady o těch plenách, Jíro, rozhodně tady nejsi poslední ostuda, máma o mě říká, že budu mít pleny v noci snad i ve škole. Spím hodně tvrdě a na čůrání mě nic nevzbudí, takže mě zatím nechávají s plenkou .o)). A prý jsem ostuda, že se někdy přičůrám i přes den, jenže běhejte pořád na záchod, když dávají hezkou pohádku nebo si zrovna hrajete…to se ale pak mamka zlobí, že nebude prát patery slipy za den a že jsem ostuda…ale já si z ní nic nedělám, stejně mi dá suchý :o)).
Flašku s düdlíkem mi odnesl vloni čert, ani jsem moc neprotestoval, 2 dny jsem jí hledal a pak jsem na ní zapomněl. Ale svůj každodenní ranní Sunar si neodpustím, dostávám ho v hrnečku se zajícem :o)).
Od září chodím s mamkou do školky pro mamči s dětma, chodíme tam jednou týdně na dopoledne a je to tam príma. Jen mě mamka musí ráno budit, protože ta školka je od devíti a já normálně vstávám kolem půl devátý, takže by se to nestihlo. Jsou tam hodný tety, malujem tam, plácáme modelínu, stříháme, patáme, lepíme, cvičíme a zpíváme písničky a taky zlobíme :o)). Mám tam kamarády a když se tam s klukama sejdem v plným složení tak to pak řádíme…
Byl jsem u zápisu do opravdovský školky, budu chodit od září na 5 dní v měsíci a od ledna pak každý den. Tak jsem na to zvědavej, ta školka se jmenuje Sluníčko a mají to tam moc hezký :o).
Mějte se hezky a těším se, že se tady budu s váma znovu potkávat, te'd už mě mamka žene do pelíšku, protože naši budou fandit, tak ať jsme Mistřiiiiiii!!!!!!!!
Papa Šimůnek 32m a mamka Martina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.05.05 23:13

týjovka, co je to tu za hlasy ze záhrobí? :D:D:D A víš, že jsem si říkala, zda neposlat mailíka ohledně srazu? Nechcete se připojit, máme jasný termín, podle Stanáskova času příjezdu určíme i čas srazu - počítám, že opět někdy kolem jedenácté. No a na místě se stále pracuje, zase jsem to nestihla, ale zítra nebo pozítří už určitě, slibujuuuuu :-)
Jinak zprávičky krásné, ale nové fotečky jsem nějak neviděla, a to jsem vás nedávno kontrolovala.
Juj, to mám radost
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.05.05 23:44

Tak jsem vážně stihla vše a to i přes to, že hokejový portál klekl a neutáhl tolik připojení, docela to vycházelo, takže jsem si jen párkrát zapřepínala.
Hokej byl první dvě třetiny takovej nemastnej ulítanej, takže jsem uvítala okouknutí Superstar a občas i zlepšení nálady u Marečka :-)))
Holky, ta aranžmá extraznámých a zažitých písní mě deptala a jak jsem ráda, že Foret konečně vypadl, tak je mi ho líto, protože s tímhle aranžmá by vypadl každý. Holt to asi nebylo dobře zvolené téma večera. Jo a jak se mi Gába líbí a má vkus i v písních, tak už by se konečně mohla naučit zpívat čistě, to co předvedla, bylo vysloveně na hraně, málem jsme o ni přišli.
No a jinak jsme prostě mistřííííí, ta poslední třetina mi krásně zvedla adrenalin a kanaďani jsou másla a neuměj prohrávat a Fišer je hvězda, jak se tak hezky nechal otloukat :-))))) Jsem příjemně zpita, manžel spokojeně spinká. Johanu jsem nenechala spát odpoledne, takže to sice nerada, ale únava nedala jinak, tudiž nutně, zalomila už v těch osm.
Na chatu nás bylo jak psů a bylo to zajímavé. Popcorn jsem nedělala, nebyl zájem, zato padla flaška dobrého moldavského červeného, ach jo.
No a zítra zas pracovně, tak hurá na to.
dobrou noc,
Romana
p.s. koukám, že už dnes, zase jsem o chvilku nestihla

 
Anonymní  16.05.05 00:53

Nazdárek,

jsu na tom stejně, lahvinku červenýho jsem urazila sama, neb chlapi pili pivo a ženy byly za řidiče :). Bylo nás tu 8 a randál pekelnej, ještě že má Viktorka tak dobrý spaní. Docela mě mrzí, že ten hokej už skončil, teď budu zase pít jenom na chatu :D :D.

Dobrou, I.

 
Anonymní  16.05.05 00:56

Ohóóó, překvapení :D,

Šimůnku, to je dobře, že tě za námi mamka pustila! Tetou Romanou zmiňovaný srazík považujte za povinnost, vždyť jsme se 2 roky neviděli :D.

Ale jinak jsme moc rádi, že se ozýváte, a doufáme, že příští příspěvek bude dřív, než půjdeš do školy :).

A juch juch juchajdáááá, už jsme mistřííí!

Papa, tvoje kámoška Viki

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 16.05.05 12:52

To jsem moc rád, že jste si na mě vzpomněli :o))). Fotky tady žádný aktuální nemám, určitě se polepším a ostatně, uvidíte mě na srazíku, doufám, že dorazíme a společně pořádně zazlobíme a zaškodíme :o)).
Je supeeeeer, že ¨jsme mistřii!!!!! (pozn.mamky - ale neodpustila jsem si to přepínat na superstar, aby mi náhodou neunikl můj favorit Hudček…:o))) ). A je dobře, že vyhodili toho namyšlenýho umečenýho Foreta :o)).
Pa Šimon

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 16.05.05 16:28

Ahooj Filuťáci!

Hlásí se ostudy..především hrozně moc gratulujeme pilůtkovic rodince a doufáme,že bříško krásně roste!!!

Všechny vás chválíme za zodpovědné fandění-zvládli jste to (i za nás) dokonale!!! My jsme to bohužel i s mamkou zalomili hned po večerníčku-taťka „fandil“ až do rána…Jinak už třetí den docela slušně soplím..mamka doufá, že se z toho nic dalšího nevyvrbí (i tak už za ty dvě noci moc nenaspala..). Zdravíme ostatní marody a doufáme, že vám mamky daly cucnout té fisky a bacily už jste dávno vypálili!!!
Jinak do školky jsem přijatý -moc se mi tam líbí…jen pořád ještě nevím, jestli mamku pustím do práce o:)) (Asi dám Ondru až od ledna-půjdu na částečný úvazek a mám v záloze hlídací babičku…p.m.).

V noci už jsem bez plíny asi dva měsíce, ale zatím mi ještě zůstala plína na delší procházky-to jsem asi jediný, že?..mamča prý čeká, až bude opravdu teplo a taky shromažďuje dostatečné množství kalhot…o:)

Zdravíme Šimůnka a těšíme se na další „novinky“..

Joko, naučila se mamka japonsky anebo už tě taky „zlomili“??

Zatím ahoj a snad se brzo ozveme o:))
Ondra (skoro 34 měs.)

 
Anonymní  16.05.05 18:14

Ahojky,
teda Šimůnku to je fakt OBR překvapení. Super, že jsi se k nám zase vrátil.

Hokej jsem poctivě sledoval a mámě do toho furt kecal:) Ale hlavní je, že jsme VYHRÁLI!!!!!!

Včera s námi byla v restauraci i jedna teta s miminkem a představte si, že si to mimino chtěla máma vzít domů. Proti tomu jsem se tedy hlasitě ozval, pověsil se mámě na nohu a snažil se vyšplhat až na krk. To se mi moc nedařilo, tak jsem spustil řev a chtěl aby to mimino dala pryč. No přeci si nebudeme brát domů cizí děti:o)

Dnes máme zase zlobíkový den, máma mluvila něco o tom, že z nás asi ještě vyroste (když jsou kluci spolu, tak to jsou fakt čertíci - pozn. m.). Já se musím pochlubit pěknou cachtandou v louži ale navedl mě bráška, takže jsme to odnesli oba dva:( A taky jsme se stihli poctivě poprat, Filip se mnou praštil o stůl ale ani boule nevylezla, tak je to dobrý. Snad to neodnese můj zdravý rozum:)))

Jdeme papkat, tak se tu všichni mějte. Pa David

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.05.05 18:34

Čau Ondro,
s tou plínou si nic moc nedělej, v létě to půjde samo, já se ji odnaučila taky nedávno, tedy v březnu, když se trochu oteplilo, máma se do té doby bála mě venku špulit, abych nenastydla a někdo mě neokoukl.
Ráda bych napsala, že japonština je světový jazyk a má mateřština, kterou mi nikdo neveme. Ala mamka se na mě smluvila s jednou paní psycholožkou a skoro každý den mě chystá, že za měsíc půjdeme za jednou paní a že s tou by bylo vhodné komunikovat aspoň skřeky. A tak dlouho otravovala, až jsem podlehla a holt tu češtinu neochotně a pomalu občas zkouším. Chci udělat radost paní psycholožce, která se za dlouhý objednávací termín (8 týdnů) velmi omlouvala a těšila maminku, že do té doby už bude její pomoc určitě zcela zbytečná.
Maminka je tupoun a japonsky umí jen velmi omezeně, asi bych ji taky měla objednat na nějaké vyšetření - to přeci není normální.
Ahojky Johanka

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 16.05.05 19:09

Johanko, holt nemáme to jednoduché-moje mamka je taky tupoun a navíc nahluchlý…takže nejen, že musím pomalu, ale jistě mluvit česky, ale dokonce často musím vše několikrát zopakovat než se s ní alespoň trochu domluvím..myslím, že ji taky pošlu za tou paní doktorkou..(Ondra asi zdědil po taťkovi dost dobrý sluch…takže je jasné kdo je v naší rodině totální trotl..p.m.). Snad si konečně hezky pokecáš s paní psycholožkou o:)) Čauky Ondra

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.05.05 20:46

Ahoj všickni,

páni, 47 komentářů, to už tu dlouho nebylo :) - zmrtvýchvstalí způsobili lavinu :D.

Tetě Janě děkujeme za ten vtípek - už ho známe, ale měli jste vidět manžela máminý kamarádky (je to takovej trošku rejpal, co si občas do pusy nevidí), když mu to vylepila na dveře na záchodě :D. Prý mu způsobila 3denní zácpu, ale pravděpodobně se spíš chytil za nos :).

No, to je od nás všechno, zdraví vás naprosto utříkolkovaná Viki - to bylo počasíčko, co?

 
Jirina
Extra třída :D 13542 příspěvků 16.05.05 22:05

Zdravíme všechny, hlavně znovuobjevenou Martinu - frndulku.
Co to píšeš jestli se u nás mimi nechystá??? Myslím, že dvě takhle brzy za sebou je dostatečný hrdinství :o))) Je to fakt honička, neumím si představit pohybovat se ještě rychleji :o))) Já mám prostě splněno a spíš se snažte vy s jedináčkama :o))) U nás je číslo 2 konečné - kdyby snad někdo pochyboval :o))))

K tomu srazu, jsem si uvědomila že Háňu asi vzít nemůžu, vzhledem k času konání - po obědě musí spát, jinak to nepřipadá v úvahu, to by ze mě byla hromada nervů ještě než bych dorazila. Jíra bez po-o spaní vydrží (výjimečně), ale Háňa v žádném případě (s ohledem na ni i na mě) a jinde než v postýlce nespí. Takže teď to ještě bude záviset jestli budu mít hlídání. No nic, až bude známo místo tak se vyjádříme, nevyjde-li to, budete nás muset omluvit - můžete nás přijet i zkontrolovat :o)))

AHoj Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.05.05 22:48

Ahoj všichni,

Tak tenhle týden mám plný úvazek, neboť maturujem. Dneska byla Verunka u tety, zítra máme tetovsko babičkovský mix na plavčo (babička se s ní bojí do vody, tak půjde do vody Sylva a babička bude mezitím hlídat Ondru, pak si děti zase prohodí). Uvidíme, jak bude Verča snášet celotýdenní hlídání.
Maturitní perlička: Prezidentem USA je Jim Carrey (doufám, že to píšu správně), kdybyste to nevěděly. Dost se ta slečna divila, když jsme jí řekly, že to není pravda. :-))). Pak si téma Family vytáhla holka, které před 3 lety zemřela maminka. Proběhly slzičky na potítku. To je hrozný, že když tam někdo takový je, vždycky si tohle téma vytáhne - před 5 lety to byl oboustranný sirotek.

Hokej jsme sledovali, Filda už ráno nachystal kolem televize výzdobu a nikdo to nesměl oddělat. Z každé strany 3 taťkovy poháry ozdobené postavičkami hokejistů, vlajkami a povzbudivými hesly. Po první třetině, které se zúčastnila i Verunka, taťka litoval, že neodešel do hospody:-)). Filda vydržel až do konce!

Tak to je od nás všechno, každý den má Verunka nějakou perlu, kterou vám chci napsat. Ale když večer zasednu k počítači, jen marně vzpomínám, co to bylo.

A ještě jsem vám chtěla napsat míry z alergologie:
Verunka, 30 měs, 15 kg, 91 cm (ale já jsem doma naměřila 93).
Filda, 6,5 roku, 28 kg, 128 cm

Ahoj Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »