Filutové z Chytrálkova ? Vrabčákův díl obrsrazíkový

Rodičovství

Ahoj kamarádi, jelikož se dnes konal velký emiminovský sraz a my jsme se zúčastnili, nemůže být můj deníček o ničem jiném. Mamka už mě na to připravovala týden předem, věděl jsem, čím vším pojedeme (mašinkou, tamvakou, metem, atobušem) a co si budeme brát s sebou (bačkorky a papání). Dokonce když jsem zlobil, bylo mi vyhrožováno, že nikam nepojedu (no znáte to) a taky jsem si nesměl přivodit žádnou rýmu ani kašel (to jsem dodržel). Dnes ráno jsem se vzbudil a maminka mi řekla, že už konečně tím vláčkem pojedeme, tak jsem to shrnul ?bakoky, johjík, jablíčko baťohu mašinkou jedeme?. Nasnídal jsem se fofrem a už chtěl jet, ale ještě bylo moc brzy, tak jsme nakonec vyrazili o trošku dřív a radši počkali na nádraží, doma už to se mnou nešlo vydržet.

Cesta vláčkem se mi moc líbila, seděl jsem u okýnka a ani nedutal. V tramvajce jsem seděl u mamky na klíně, pak jsme šli ještě na metro. Ovšem ještě před tím mě zaujaly jezdící schody a chtěl jsem ještě, naštěstí tam byly dvoje, ale pak už jsme jeli metrem. To už mě moc nebavilo, tak jsem se mamce kroutil a chtěl už vystupovat, ale nakonec jsem to vydržel a po krátké cestě kočárkem jsme dorazili na místo.

Byli jsme tam skoro první, ještě jsme museli čekat venku, než přijde paní s klíčema. Pak mě mamka honem vzala na záchod vyčůrat (měl jsem sice pro jistotu plínku, ale celý den zůstala suchá). Tam bylo v záchodě pověšené ?mydli mydli? (=mýdlo, babička mě učí říkanku když si myju ručičky), tak jsem ho vytáhl a chtěl se umýt, ale mamka mi to sebrala, že to není mydli mydli a zase to vrátila. Pak jsem se vzorně vyčůral a zase si vzal to mydli mydli a hodil to do záchoda, hihi, a mamka to musela v těch mých čůránkách lovit. Pak už jsme se převlíkli a přezuli a odešli do herny.

Lidi, to byl RÁJ! Mám sice doma hodně hraček, ale tolik co bylo tam opravdu ne. Nejdřív mě zaujal bazének plný malých balonků a jezdil jsem do něj na klouzačce. Pak tam byla spousta velikých skákacích zvířátek, potom jsem se zase vrhnul ke kuchyňce a vyndaval nádobíčko a dělal na sporáčku ?míchy míchy?. Ani jsem mamku nepotřeboval, volně jsem si přecházel od jednoho k druhému ? tu vykramařil krabici s letadýlkama, tu zajezdil na náklaďáku, abych si vzápětí pohrál s legem a vlezl do domečku z molitanových kostek. Prostě ráj pro všechny děti. Občas jsem se přišel mamce ukázat, nebo ona přišla a obula mi ztracenou bačkůrku. Kdyby mě neodtáhla do jídelny a nepo:,–(ila k malému stolečku na židličku, ani bych si nevzdechl na hlad. Taky jsem byl několikrát čůrat na dětské záchůdky ?poprvé jsem byl na tom úplně vlevo a potom už nechtěl na jiný, marně mě mamka přesvědčovala, že jsou všechny stejné a že na tom ?mém? zrovna sedí Verunka, raději jsem si počkal, až bude volný. Ručičky jsem si pokaždé umyl mýdlem u všech tří umyvadýlek a řádně se přitom zráchal. S dětma jsem si hrál s tím, kdo byl zrovna nablízku, z mých známých tam byla Viktorka, Davídek a Vojtíškové, nově jsem poznal Verunku zrzečku a venku pak konečně i Johanku. Ale opravdu jsem byl moc hodný a ani jsem se s nikým o hračky nepral. Na závěr jsme se velmi zblížili s Davídkem, když jsme společně zasedli k misce popcornu a nehodlali odejít, dokud nebude prázdná, dokonce jsem papal pusinkou přímo z mističky a Davídkovi se to líbilo, tak se přidal. Celý den utekl ani nevím jak. Pak jsme ještě šli chvilku na pískoviště, kde jsme se porochnili v písku a zajezdili si s klukama a Johankou na motorkách a pak už mě mamka naložila do kočárku a jeli jsme domů. Bála se, že budu řvát, ale protestoval jsem opravdu jen maličkou chviličku.

V metru už jsem padal únavou a vzápětí taky usnul, bohužel jsem prospal i celou cestu autobusem a vzbudil se až na Zbraslavi u auta, kterým pro nás přijela babička. Večer jsem doma padl jako podťatý.
Lidičky, prosím, bude ještě někdy sraz? Mně se tam tak strašně moc líbilo, že o tom budu vyprávět ještě moc dlouho a doufám, že se do ?Motýlka? s vámi ještě někdy dostanu. Moc děkuju, že jsem tam mohl být.

Mimo srazu ještě na doplnění k mluvení ? už umím říct úplně všechno a to co neumím, se neustále ptám ?totoje?, totoje??. Rodiče si přivolávám pokynem ?tátynku pošém? nebo ?maminko pošém?. Když si chci hrát jen s tátou, posílám mamku do kuchyně ?maminko pyč važit kušině? :o) Taky umím pozdravit ?bindinden? a při odchodu ?kendanou?. Pochytil jsem i pár písniček, takže jsem byl přistižen, jak si zpívám ?beží k tábou liška?, ?kákal peš oveš?, ?vaný koně? nebo ?koo koo mynský?. Ve vaně zase dělám ?žička kafíčka buňk!? a z výšky si kecnu a voda stříká všude okolo.
Při zprávách v televizi jsem se ptal co to tam je za pána (myslel jsem, jestli to není pan ?pedident?, kterého mi mamka ukazovala v časopise), ale říkala, že je to nějaký politik, tak jsem si to přeložil ?ititik? Trefné, ne? Šamponu říkám ?šampion? a žampionu ?žampuón?. Jinak už umím vyjmenovat jménem spoustu zvířátek ? mí známí pejsci jsou Fokšík, Jekš (=Rex), Alda, Šuma (=Šmudla), Endy, Tafík a Pageka (Štaflík a Špagetka), kočičky Fiip (Filip), Kaíma (Kalamita) a Ťapinka.
Jo a už jsem zvládl jízdu na tříkolce, najednou mi šlapat jde a docela už i řídím a nepadám do pangejtů :o)

Tak ahoooj
unavený spokojený Jíra

P.S. od mamky:
Ještě jednou děkuji organizátorům srazu i všem zúčastněným. Byl to pro nás mimořádný zážitek, pociťovala jsem velké návaly štěstí, když jsem viděla, jak je ten můj chlapík spokojený. Taky to bylo snad poprvé od narození Haničky, co jsem ho měla na takhle dlouhou dobu samotného.
Jsem moc ráda, že jsem tam poznala spoustu nových tváří, nejen ty, které ?znám? z jejich deníčků, ale i ty, jejichž jména pro mě byla nová.
Prostě moc moc moc děkujeme!
 Jiřina

P.S.S: požádala jsem Šárku o založení alba ?obrsrazík?, kam můžete vkládat nafocené obrázky. Bylo by fajn, kdyby každá fotka byla označena autorem, abychom si případně navzájem mohli vyžádat fotky v nezmenšené podobě. Díky!

Váš příspěvek
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 03.10.04 22:39

ahoj vsem,

dekujeme za pochvaly, ani nevite, jak jsme rady, ze se vse vydarilo. urcite uz budeme mit klidne spani :)

jeste ke ztratam a nalezum:
mam u sebe jednu dozu, jednu kostkatou deku s trasnema a jednu plinku - takze kdo to postrada, dejte vedet a domluvime se na doruceni

nevratil se nam klicek cislo 4 a 7, pokud ho mate u sebe, ozvete se mi prosim

takze jeste jednou pozdrav vsem maminam, miminum i batolatum

mismiska

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.10.04 22:39

Milí moji nejmilejší kamarádi,
připojujeme se s mamkou k Jiřce. Bylo to úžasný a i když jsme tam hromadu lidí neznali a v dětech a jejich příslušnosti jsme se težce ztráceli, rádi si to kdykoli zopakujem a jestli bude třeba , čímkoli budeme nápomocni.
Velké dík Romaně, takové nasazení i za cenu vlastního zdraví…DÍKY MOC
papa brzy Kubík a Klára

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.10.04 15:53

Tak to v rychlosti prásknu tady:
Mishicky Jirka se (krom úžasné srazíkovací účasti) vzepnul k pro něj možná běžnému - pro mě přímo k nadlidskému výkonu a všech svých 371 momentek stihl už včera nacpat na tuto stránečku:
www.barbanek.cz/srazik
Navíc (v obdivuhodné spolupráci s Mismisčiným Petrem) je vytvořen přístup na FTP, který můžete využít, chcete-li k těmto přidat i ty své.
Adresa je ftp.barbanek.cz
uživatelské jméno: emimino
heslo: emimino
(Pro počítačové amatérky - nejjednodušší přístup k FTP je pomocí Wincomanderu)

Fotky tu jsou zmenšeny, aby galerie běhala rychle, plné velikosti si musíte podle čísel objednat.
Galerii na Emiminu bychom mohly využít k prezentaci těch nejzdařilejších kousků, já už vím minimálně o třech foto, které jsou takové příznačné: např. když se Vojta Pilůtek pokouš snít Barbánkovi ruku, když se Barbánek napřahuje k direktu Johance do zubů nebo když Stáňa ošetřuje Vojtíkovi prokousnutý ret a autorka Johanka zvědavě přihlíží - jestli včera jen zvědavě nakukovala, tak dnes jí tato fotka rozbrečela, že prý bebí bolí a kuk páče a už z toho měla pusu do krabičky a slzičku v oku. Tak snad to jako omluva bude Vojtovi stačit.
Fotka kojícího kroužku je velmi půvabná.

No nic, já s hodnocením srazíku počkám až podle počtu nahlášených chřipek, za které se budu cítit zodpovědná, ale kdo by v tak nádherném počasí dokázal odejít :-)))
Pexesa byla odeslána do Downloads, kde si je můžou zájemci stáhnout a případně sami doma vyrobit, je tam i 12tiobrázková verze větších.

Johanka mě právě češe otvírákem na lahve, myslíte, že budu hlava otevřená? Neměla bych jí spíš půjčit otvírák na konzervy?
Tak změna, právě si nalakovala nehty černým lihovým fixem, opravdu paráda, tak já běžím zachraňovat, co se ještě dá.
Ahoj
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.10.04 21:20

Ahoj fšichni,
tak taky přidáme své dojmy:
Verunčin komentář: „S mamou vlakem jela. Atobusem taky.“ Metro nezaujalo, popis srazíku tímto končí. Na otázku, zda se jí líbilo, jak si v Praze hrála s dětmi, odpoví, že jo.

Verunka:
Tak ta mamka tady mluví za mě, nějak se nám sem vtěrkuje, co?
Takže naprosto nejúžasnější byl ten balonkový bazének s klouzajdou. Dařilo se mi i plavat. A dost se mi líbila i ikeová houpačka, sporáky a různá vozítka. Občas jsem šlápla na nějaké miminko, ale většinu času jsem stejně trávila v těch balonkách.

Taky se tam sešla spousta pochutin od maminek. Pro mě byly no1 čokoládové oplatky, dokonce jsem si jedny vyžebrala i na cestu domů. Mamka vyhodnotila jako nejzdařilejší šátečky od tety Stáni.

Dále jsme zjistily, že Viki má ty kudrny fakt tak suprový jako na fotečkách. Tiše s mamkou závidíme. A že oba Vojtíšci rostou do krásy o Vojtíškové Terezce ani nemluvě.

Mamku s tetou docela pobavilo, jak se jich některé maminky ptaly, jestli náhodou nejsou příbuzné.

A ještě bych zapomněla na ty suprový záchůdky a umyvadýlka. Záchod mi stačil jeden, umyvadla jsem zkoušela po řadě.

Tak to jsou naše drobné postřehy, jdem omrknout ty fotky.

A dneska mě poprvé hlídala teta Sylva s Ondráškem. Celý den. Napřed jsme byly v klubu pro maminky s dětmi. Pak jsme se navzájem uspávali a odpoledne jsme zakončili u tety na odrážedlech. Prý to s náma bylo v pohodě, takže hurá za Ondráškem každý pondělí!

Tak ahoj všichni
Verča zrzečka (už 23m, už se to blíží!!!)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.10.04 23:34

Ahojky všem!!!

Ze všeho nejdřív musíme všem organizátorkám obrsrazíku tisíckrát poděkovat, všechno bylo jedním slovem super, jen doufám, že nenastaly žádné větší problémy při předávání všech prostorů, byl to přecejen trošku větší chaos, tak snad veškeré zařízení přežilo bez úhon.
Děkujeme taktéž za pexesa, zaplácli jsme jejich prohlížením ve vlaku celou hodinu, dneska doma taktéž, Vojta je využívá hlavně jako stavební materiál, k pojmenování jednotlivých zvířátek jsem ho zatím nedotlačila :-)

Vojtovo největším zážitkem byly, kromě cesty vlakem a jezdicích schodů v metru, hlavně miniumyvadýlka v umývárně a bazén s balónky. nadšeně doma vyprávěl tatínkovi o tom,jak si „hjáĺ s balónama“ a jezdil na motorce. Johanka nemusí být vůbec smutná, protože kjuk už kvůli bebí nepláče, má výstavně nateklý celý spodní ret, tudíž důvod k chlubení a nadšenému líčení celé události :-) ,navíc si může bebí sám namazat a nemusí si po mytí utírat pusu.
Jinak Vojta usnul snad okamžitě jak se rozjelo metro, ale bohužel mu postačila půlhodinka a ve vlaku řádil celé tři hodinky jako tajfun. Domů jsme dorazili někdy po půl deváté večer,Terča a já jsme vytuhly okamžitě, ale Vojta byl jiného názoru a naplánoval si večerku až na desátou a ráno vesele vstával přesně v 6,25, prostě zlatíčko :-)

K jednotlivým účastníkům snad netřeba nic dodávat, všechny děti byly úžasné, maminky rovněž, díky za bezva nápad s cedulkama, bez nich by to bylo težší.
Taky jsem ráda, že miminka v pohodě přežila nápor našich řádicích batoláků a chci se tímto dálkově omluvit Tanině (snad omluva přes deníčky dorazí) za svoje starší dítě které mělo dopředu výslovně nakázáno samostaně se motat a bez dovolení zvedat jakékoliv malé miminko,ale snad Julinka přežila chování bez úhony.

Jsme rádi že jsme poznali další členy emimina a tešíme se na další megasrazík.Mějte se a ještě v závěru posílám hodně velikou pochvalu za tak rychlý fotoservis!

Ahojky Stáňa a spol.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 05.10.04 00:05

Ahojky Filutové,

chtěly bychom moc poděkovat za nádherný srazík. Nám s mamkou se to moc líbilo, nejvíc bazének s kuličkami a skluzavka. Pexeso je taky super, večer jsem si ho prohlížela s babičkou a ani spinkat jsem nechtěla jít (komu by se chtělo, že?). Jen děti už mi zase chybí, odpoledne v parku bych se přidala ke komukoliv, jen abych nebyla sama s mamkou.

Ještě jednou moc moc díky.

Kajka a mamka Jana

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.10.04 11:20

Ahojky kamarádi

My by jsme chtěli taky všem organizatorům poděkovat za takovou prima akci. Srazík se nám moc líbil a rádi si ho někdy zase zopakujeme. Filípkovi bylo moc líto, že s námi nemohl jít, dokonce říkal že už mu nic není ale mamka ho musela nechat doma. Večer mu pouštěla video a ukazovala jaké to tam bylo, tak dokonce slíbil, že bude všechno papat (je hoodně vybíravý - pozn. mamky) aby byl zdravý a silný. No uvidíme:)) Na srazíku mě nejvíc zaujal bazének s balónkama, já tam byl skoro pořád a pak venku babiko (bábovky). Za celou dobu jsem skoro nic nesnědl, nebyl prostě čas. Až ke konci jsem si s Jírou pochutnával na popcornu. Na spánek taky nebyl vůbec čas a to jsme odcházeli mezi posledními. Dohnal jsem to až v autě a usnul jsem hned jak mamka nastartovala.

Zítra dopoledne na mě lidičky myslete, jdu k zubaři!!! Přišla mi už pozvánka od paní doktorky. No to bude něco:) Já si ale zoubky čistím moc rád, klidně několikrát za den. Dokonce mě někdy ani vyčistit zoubky nenechají, např. když jdu už potřetí za dopoledne:)

Dnes u nás začne debordelizace bytu a zítra se bude malovat!! To bude žůžo:o) Jsem připraven kdykoliv pomoci. Začneme u brášky v pokoji, takže se budou muset všechny hračky vystěhovat, tak mě pak aspoň nebude nikdo otravovat s uklízením hraček:)

Kromě zlobení a škádlení se s bráškou chodím také vzorně s mamkou nakupovat. Mně se tam moc líbí výtah, který umí taky mluvit a já to všechno po něm opakuju. Třeba říká „nahoru“, „první patro“ a když jdeme už s nákupem domů tak zase „dolů“ a „přízemí“. Je to děsná sranda, babičky které jezdí s námi se taky smějí, asi se jim to taky líbí:o)

Budu už muset končit, půjdeme za chvilku papat a ještě se mi sem cpe mamka. Tak se s vámi loučím, mějte se bájo. Ahoj Davídek

Od mamky:

Ivo, chtěla jsem se tě zeptat na ten název toho sirupu na kašel. Nemůžu si vzpomenout:) Už jsme koupili Filipovi ten Nurofen pro děti a je po teplotě, moc se mu líbí to dávkování tou trubičkou:) Dnes zase nějak pokašlává, tak bych mu ráda dala něco co zabere, teď máme doma akorát ten Mucosolvan. Díky moc. Ahoj Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.10.04 12:15

Stáňo
Tak teď ti nevím: Co měla Terezka nakázáno a co zakázáno? :-)))) Tys jí přikázala, aby hojdala každé mimino, které se jí bude ochomýtat kolem nohou?

Jinak u nás se přesně projevilo to, čeho jsem se bála u nabídek na hlídání dětí v hloučku. Když Johanku hlídá jeden, může nastat průšvih, když hlídají dva, je průšvih zcela jasný. Posléze jsem se totiž dozvěděla, že Johana v nestřeženém okamžiku zdrhla ze zahrady a snažila se vecpat k Jitce a Domískovi do auta, prý už s námi nemůže vydržet a tam by to měla lepší :-)))) Pak jsem si spočítala, že to bylo v době, kdy byl na zahradě i Filip a já domlouvala s ním, že by měl ještě máknout u úklidu. Standa seděl na pískovišti a nadšeně sledoval dovednosti Verunky od Šuldy.

Johanka by ráda poslala pochvalu všem provianťákům, velmi si zamlsala, večeři už ani nechtěla. Chřipku tam úspěšně někomu předala, takže už je skoro v pořádku, jen občas zanudlí, kašlík se nekoná. Můj pokus o přepití virů se nepodařil, večer jsem si užila hezkou zimničku a od pondělí mám pěkně tuberácký kašel, ale už se obě cítíme o dost lépe.

Jdu mrknout do galerie na fotky a pak zase hurá pracovat, dokud se Standa pokouší hlídat - zatím se mu moc nedaří: Johana stihla vylít džus a rozstřískat skleničku, Standa se při jejím úklidu parádně pořezal, tak uvidím, co ještě za pohromy vymyslej.
Ahoj
 Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.10.04 14:33

Ahoj Evi,

jmenuje se Hedelix (ten břečťanový) :). Ještě přidávám (spíš pro Zuzku) název toho promethazinového: Promethazin 5 (Berlin-Chemie) - ten je jenom na předpis, používá se na zmenšení ototků dýchacích cest, hlavně při laryngitidách.

Tím zatím končím farmaceutické rady-porady :).

Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.10.04 14:53

Ahoj všichni!

Já se taky připojuju k obrdíkům všem tetám, které pro nás ten bezva srazík zorganizovaly. Mě se tam děsně líbilo, připojuju se k Vojtíškovi švihadlovému a Verunce - umyvadýlka byly prostě nej! Nemusela jsem lízt nikam nahoru a mýt se dle libosti (nakonec až k mamčině nelibosti :).

Z hraček vedla ta houpačka z Ikey (mamka říkala, že když budu hodná, tak by ten nějaký Ježíšek, co chodí o Vánocích, mohl takovou procpat u nás komínem - no, moc jí nevěřím, komín mi připadne dost úzkej :), kolíbky a postýlky pro panenky, míčkoviště a samo pískoviště.

Mé zážitky ze srazíku jsem taťkovi tlumočila několika málo slovy: „Byla hočička Johanka, kuk uděual bebí pusince, pakal moc.“ Na dotaz, jaký to bylo, jsem lakonicky prohlásila, že „píma“. Po odvozu domů jsem se konečně najedla, na srazíku na to nebyl čas, a odpadla. Příště přijdeme zas :D.

Ještě vám taky dlužím nějaké to povídání o dovolené, ale to si asi nechám do příštího deníčku, ať tenhle srazíkový nezahlcuju romány zcela od tématu :).

Zatím zdravím,

vaše čerstvě oočkovaná Viki

PS od mamky: Samozřejmě taky díky za mě, bylo to úžasný. Připomínám tímto, že jsme nakously téma srazíku bezdětného, vánočně-nakupovacího (zejména pro mimopražské) a večer drbacího. Pohledem do kalendáře zjišťuju, že první prosincový víkend je Mikuláš, takže to je pasé, takže budeme asi vybírat z dat 27.11. nebo 11.12. Pozdější datum už bude asi hrůza hrůzoucí předvánočně šílená. Ovšem nemám představu, kde se sejdeme, ale to se nějak vyvrbí. Pro mimopražské můžu zařídit ubytování za rozumnou cenu u známého v penziónu na metru Rajská zahrada.

Tak, to by bylo ode mě všechno, jdu zkoumat, jak se k Barbánkům dávají ty fotky. Jestli to nezvládnu, budou k vidění v nejbližších dnech u nás v albíku :).

Ahoj, I.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.10.04 15:10

Když ti to nepůjde, brnkni, zkusíme to po telefonu.
Jo a co ty fotky z Taverny, nezbyly ti nějaké, viděla jsem jen jednu, taky už ji přetáhla k nám :-)))

Z dat se mi líbí oboje, možná ten listopad by byl lepší, přeci jen v prosinci už se vážně dějí samé ty vánoční aktivity, mám pocit, že ten den máme povinný koncert bratránka, ale nevím to jistě. No a problém největší, kterou putyku?

Ahoj
Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 05.10.04 20:37

Ahoj při úterku,

tak u nás je trošku smutnější atmosféra, dalo by se to vystihnout písničkou: chytil Jíra kašel, chytila Háňa taky, smrká táta, kašle máma, prskají obě děti :o) Štěstí, že až dnes a že jsme sraz neprošvihli.

Dnes jsem si prvně sám oblíkl tepláčky. Po svém ? oběma nohama do jedné nohavice a ještě z druhé strany, takže jsem je měl celé nachroustané u pasu a nožičky holé :o) Mamka mi je pak upravila, ale já se rozčíilil, že chci ?šám? a zase jsem si je sundal a oblíkl znova ? tentokrát z druhé strany ale opět obě nohy do jedné nohavice, takže jsem měl super moderní úzkou sukni až na zem a na zadku ocásek :o) Ale děsně se mi to líbilo.

Vojto pilůtku, mamka mi teď čte knížku O letadélku Káněti a tam je kluk Vojta a hrozně miluje letadla, tak se chci zeptat, jestli to náhodou není o tobě? Jestli tu knížku nemáte, tak mamce poruč, ať ti ji pořídí, napsal to myslím B.Říha.

Ahoj Jíra

Od mamky: já jsem si s Jírou hrála s tím pexesem ze srazu a teď teprve jsem si všimla, že je přímo originál emiminovské. Přiznejte se, kdo z organizátorek je tak šikovný a tohle dokáže vyrobit? Hluboce smekám a dodatečně ještě tisíckrát děkuji.
 Jiřina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.10.04 23:26

Ahoj holky,
ke srazíkovi maminkovskému bych se taky připojila, ale ten listopadový termín určitě ne. To budeme dokončovat narozeninový maraton.
Ale jedeme s Hynkem ten víkend kolem 10.11 na manželskopraž­skébezdětné líbánky (organizuje banka pro své zaměstnance - platí nám nocleh a snídaně, dobrý, ne?). Mám víkend ve dvou na couračku v Praze slíbený už od počátku naší známosti:-))).
Takže bych jeden z těch večerů nebo odpolední mohla Hynka poslat na squash a sejít se s vámi. I když, je to dilema. Kdy se s ním zase takhle někde ocitnu? Za dalších 12 let?. Ale promyslet bychom to možná mohly, jestli se vám chce.
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.10.04 23:33

Jíro, že ty sis hrál s Johankou? :-))))))
Tak se dejte všichni brzo do pořádku, přestaňte kašlat a prskejte a plivejte jen když to bude nutné (např. náš Filípek prý jako malý pliváním na podlahu vyjadřoval nesouhlas).

My teď zdraví potřebujem, protože já jdu za týden na přeočkování spalniček a Filda za 14 dní na operaci kýly. Ještě chudáček neví, že ho budou řezat. Ví jenom, že mu to v narkóze oddělají :-((.

Jo, a to pexeso prý dělala šikulka teta Romana. Tak ta se doufám taky brzo uzdraví.

ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.10.04 23:43

A ještě jsem se dívala, že někam zmizely děkovné komentáře z obrsrazíkového deníčku. Takže teď vypadáme jako nevychovanci a tímto i tady děkujeme všem organizátorkám i jejich pomocníkům za super akci, dárečky, skvělý výběr místa. Moc se nám tam líbilo.
Verunka zrzečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.10.04 23:43

A já pořád, kam se mi ta chřipka ztratila, a on mi ji vzal Jíra. Na útěchu můžu říct, že já od té neděle už smrkám tak pětkrát za den a vůbec nekašlu - takže to byla docela rychlovka.
Takže Jíro, vyhlédni si nějakou oběť (ale ne u vás doma) a hezky jí tu chřipičku věnuj, můžeš přibalit i ty ostatní, co máte v rodině.
Jo a po tvém způsobu si oblíkám kalhotky, nosím je pak nohavičkou kolem pasu a děsně se rozčiluju, že i když jsem oblečená, tak pipinka kouká.
ahoj
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.10.04 23:45

Ahoj Viki,
tak na tu houpačku mamku přesvědčuju taky. Uvidíme, jestli náš komín je dost širokej. Mamka si spíš myslí, že náš byt není až tak velkej. Tak se musím nechat překvapit.
 Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.10.04 00:05

Děkovné komentáře se začly psát do toho zcela prvního deníčku, nikoli toho pokračovacího. Tam by měly být na věčnou památku zachovány :-)))))
Ale abych učinila děkování zadost, tak většina organizačních starostí, zodpovědnosti a finanční zátěže zůstala viset na Mismisce - já si lemra nestihla vyzvednout občanku :-)) a pak navrch vůbec nepomohla.
Jo a Mishicka věnovala na tisk pexes a dalšího celý pěkně mastný toner, za což jí náleží taky obr dík.

No a když jsme u Míši, stále postrádá klíčky od skříněk, nepamatujete si, jestli jste neměly č. 4 nebo č. 7?
 R.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.10.04 13:42

Nazdárek,

za nabídku pomoci děkuju, ještě jsem to nezkoušela :). Co se týká Taverny, fotky jsem ti myslím posílala hned ten večer nebo den poté na zde uvedený emajl. Jestli nedorazily, pošlu to znova.

Zatím zdravím,
Iva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.10.04 14:06

Aha, tak vážně nedorazily, zkus prosím fossa@volny.cz
 R.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 06.10.04 17:08

Hoho Romano, aby sis nemyslela, že všechny zásluhy patří tobě, ten kašel jsme si jistojistě způsobili sami, určitě jsme to chytli od tatínka - jak jinak si vysvětlit, že děti začaly prskat oba současně, když na srazu byl jen Jíra? Mě trošku pálilo v nose už v neděli no a v úterý se to rozjelo taky naplno. Chudinci chrchlánci a kašlánci, ale řekla bych, že to snášejí statečněji než já. Jen odsávačku nemůžou ani vidět, tak ty hleny vesele polykají. Čau Jiřina

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.10.04 00:50

Ivo, moc moc díky, obě :,-(y foto jsou skvělé.
Romana

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 07.10.04 09:18

Ahoj kamarádi!!!

Teda srazík musel být senzační, tiše závidíme. My jsme byli v Praze v pátek, v nákupním centru ve Zličíně. V Ikee jsem se zase vyřádil, ale přivezl jsem si parádní rýmu, takže od pondělka jsme s mamkou zavření doma a já marodím.
V úterý jsem měl začít chodit do předškolkové výchovy, ale o první lekci jsem tím pádem přišel.
Johanko, mám dobrou zprávu: pomalu přestávám s úklidem svých hraček, dokonce i v té vaně nic neodnáším na poličku!
Budu končit, protože musím jít vařit - to prostě miluju - v sobotu mi naši koupili už 3. :,-(u nádobí.
Mějte se a všem spolustonajícím přeju brzské uzdravení.
Adámek.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.10.04 13:11

Romano,

myslíš i fotky z Taverny? Mě přišlo, že je to všechno nedoručitelné - celkem to byly 4 maily s 10 fotkama. Kdyby nějaký díl chyběl, dej vědět.

I.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.10.04 13:15

Ajajaj, to se nám to začíná komplikovat :). Jani, není škoda obětovat kus romantického víkendu (zvlášť po tolika letech) obyčejné drbárně? Můj manžel by z toho teda asi nebyl moc nadšenej, ale třeba je ten tvůj chápavější ;).

Uvidíme, co ostatní, kdyžtak to necháme na leden :))).

Iva

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.10.04 13:18

Romano,

napadla mě některá z Potrefených hus (Vinohradská u Jiřáku nebo ta u Mánesa, myslím že v Resslově ul.), mají tam dobrý jídlo, je to tam hezký, obsluha příjemná, výběr nápojů obrovský … a na babince jsou zvyklý, to vím z vlastní zkušenosti :).

Samozřejmě jiným tipům se meze nekladou, tohle je jen návrh na rozjetí jistě zajímavé diskuse.

Iva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.10.04 19:55

Mám vše, ono to projde, i když je plná schránka, dnes budu něco sypat na rodinu.cz. Díky moc. Už jsi vymyslela tu hospodu?
Zatím jsme klevetily jen o tom, že noc nám asi žádné neprojde. Takže to vidím tak maximálně do devíti-desíti a pak hurá uspávat nevrlou rozdivočelou Johanku. Proto jsem pro začít co nejdříve, nějaký ten hezký podzimní podvečer. Jo a oblast bych viděla na Prahu 9, je tam klid a přívětivé ceny.
Papa
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.10.04 21:44

Ahoj kuchaři Adámku,
docela by mě zajímalo, jak vypadá taková předškolková výchova. Hned, jak budeš mít nějaké zkušenosti, ozvi se. U nás probíhá tak, že mě brácha zaučuje do všech lumpáren, pere se se mnou o hračky (ale to prý ve školce nedělá) a strašně na mě řve (to prý taky ve školce nedělá). A dneska na dětském hřišti mě tajně odlákával od mamky a odváděl mě na atrakce pro školkovské až školní děti - a mamka jen trnula.
Takže se rychle odrýmuj, ať můžeš vyprávět.
Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.10.04 21:47

No, ono je to už od pátku. Takže jsou večery dva a kdybych ho poslala s kamarádem na squash, mohly bychom proštěbetat tak dvě hoďky. Ale pokud by byl srazík v lednu, byla bych radši. Ten listopad a prosinec máme opravdu nabitej.

Jana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.10.04 21:59

Nazdárek kámoši!!!

Naše poslední novinky jsou takové, že máme doma jednu simulantku a jednoho parádně zmalovaného kluka! Nachytal jsem dnes Terču s temperama a dostal jsem taky štětec a barvičky a řádně jsem zmaloval asi padesát papírů,sebe a celou kuchyň. Něco tak úžasného jsem ještě nezažil,budu se nyní hlásit o malování každý den,ale asi mi to neprojde, protože po mém uměleckém vybití musela maminka komplet uklidit celou kuchyň i s vytíráním a mě musela osprchovat. Jestli jste ještě nezkoušeli, koukejte si doma vykňourat, musím milionkrát doporučit!!!!

Za simulanta je u nás Terezka, přišla si ve středu ze školy se šílenou bolestí hlavy, vyprodukovala si k večeru zvýšenou teplotu a když druhý den ráno zjistila že nemusí doškoly, všechny chorobné příznaky rázem zmizely a od té doby hraje mamče na nervy. Dnes se bolest hlavy náhle vrátila,to když byla Terezka donucena začít zpracovávat horu domácích úkolů,ale pod pohrůžkou násilí se musela začít prokousávat násobilkou.Jo a nevím,co mají některé děti proti škole, já tam dneska byl a bylo to tam prostě super, všude samé obrázky a paní učitelka mi řekla ahoj,taková pocta,musel sem o tom dneska všem vyprávět.
Tak zatím ahojky, zítra jdeme hned na dvě oslavy narozenin, ňamy ňamy, tímto chci uklidnit tetu Janu, počet oslavenců naší rodiny v měsíci září = 9, v říjnu vesele pokračujeme v podobném duchu :-) Takže oslavám zdar!
Ahóóój Vojta

P.S.od mamky: Holky,co se týká toho bezdítkového srazíku, vypadá to se mnou bledě, všechny navržené termíny Láďa pracuje a ani tak nadšením zrovna dvakrát neoplývá, při zmínce o předvánočním nakupování se mu začalo dělat mdlo :-)) Takže se mnou moc nepočítejte,musela bych děti prsknout na víkend k babičce a to jsme zatím s Vojtou nepraktikovali,ne­říkám sice dopředu ne,ale nejspíš to tak dopadne.
 Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.10.04 13:17

Ahoj Romano,

já už jsem to psala nahoře, napadla mě jen některá z Potrefených hus (Vinohradská nebo Resslova)… ovšem, když vidím, jak je ta předvánoční doba nabitá, nevím, nevím… Štěbetat samozřejmě můžeme začít v brzkých odpoledních hodinách, ať stihneme všechno probrat :))).

I.

Vložit nový komentář