Filutové z Chytrálkova ? Vrabčákův hračkový deníček

Rodičovství

Milí kamarádi, mamka říká, že za dva měsíce už budou Vánoce a Ježíšek nám donese dárečky a já už brzy budu tomu Ježíškovi psát, jaké bych si přál nové hračky. Proto jsem se rozhodl v tomto deníčku popsat, s čím si nejradši hraju. Napište mi taky, jaké hračky máte nejradši vy, aťvím, co mi ještě chybí, třeba i já vás inspiruju, o co Ježíška požádat.

Začnu mým dárečkem narozeninovým ? tříkolkou. Už jsem přišel na to, jak mám šlapat, takže po hladkém rovném povrchu jezdím sám. Problém je, že u nás není moc vhodných terénů, takže většinou chodím na ?kolce? jezdit na parkoviště u našeho nového zdravotního střediska, protože je tam dlažba a jezdí se tam skvěle, zvlášť odpoledne, když už jsou paní doktorky pryč a žádná auta tam nepřekáží. Bohužel na tříkolku můžu jen tehdy, když jde s námi na procházku kromě mamky ještě někdo další ? mamka má plné ruce práce s ťapající Haničkou a jejím kočárkem. Většinou se mnou jde taťka nebo babička. Nejdřív mě táhnou na provázku, protože se musí kousek po hrbolaté cestě, kde ještě jízdu sám nezvládám. Hoho ale po dešti je to žůžo, protože se všechny díry v cestě naplní pěkně vodou a já po ní kličkuju a projíždím loužema a volám ?Jía vidí oužičku? a už se do ní řítím :o) Taky moc rád najíždím do obrubníku. I jízdu z kopečka už zvládám, protože jak se mi kolka moc rozjede, zatočím a tím přibrzdím.
Venku u babičky mám ještě další ?hračku? ? houpačku ? naštěstí máme dvě, takže se se ségrou můžeme houpat oba současně. Já jsem ale radši, když mě taťka zatočí dokola a pak mě pustí a já se rozmotám a zase zamotám.

Z velkých hraček mám doma ještě houpacího kohouta (už do něj umím sám vlézt a buď se houpu, nebo s ním chodím), odrážecí motorku ? jezdím jak o závod, škoda, že Háňa ještě na své motorce jezdit nemůže, protože má krátké nožičky, to bude jednou rodeo! Veliký náklaďák (říkám mu ?kaďák?) mám už hrozně dlouho a pořád ho miluju, momentálně v něm buď já vozím Haničku, nebo si sedneme oba a někdo nás tahá (nevím proč, ale někoho ochotného abych pohledal). Taky mám velikýho plyšových brumínka a po tom se skvěle hopsá. Jinak plyšáků mám spoustu (nějak se mi pořád rozmnožujou :o) ? plný šuplík, rádi si do něj se ségrou vlezeme a válíme se na nich, každý den si pak vybírám, kdo se mnou bude spinkat.

Miluju balony, ale jelikož už je umím hodit docela vysoko, mamka vyhrožuje, že půjdou z místnosti. Zatím je však pořád doma trpí kvůli Háně, která už do míče docela slušně kope. Mám i nafukovací balony nebo zvířátka, ty však hrozně rád vyfukuju, takže většina už má zničené nafukovátko a brzy sama splaskne.

Mým nejnovějším hitem je nádobíčko ? mamka po mém projeveném nadšení v Motýlku prohrabala skříň u babičky, kde byly hračky odložené ještě po ní a tetách, a teď mám v kuchyni svůj vlastní šuplík s nádobíčkem. Nejradši dělám ?míchy míchy? na pánvičce, pak pomyslné papání napíchnu na vidličku a nosím ho rodičům ochutnávat :o) nebo z maličkých hrnečků sám piju. Jednou jsme se v šuplíku přehrabovali s Hany, když mamka stála vedle u dřezu, já jsem šuplík nějak moc vytáhl, až spadl mamce přímo na nohu, tak jsem jí pak musel pofoukat modrý auau.

Autíček mám celý koš, většina toho jsou náklaďáky ? sklápěčky nebo míchačky. Buď si je posílám po zemi, ale ještě raději je rozebírám a pak říkám, že jsou ?nataý? (=nahatý). Stejně rád svlíkám Haniččiny panenky, taťka říká, že v tom jsem přeborník :o) Míchačky opravdové většinou sleduju na procházkách, naštěstí je tu hodně staveb, takže naposledy jsme míchaček napočítali 7. Už vím co se v nich dělá ? beton, to se dá ?do michačky čement, píšeček a vodička?.

Taky máme moc rádi dřevěné hračky, máme plný kufírek různých zvířátek na kolečkách i bez nich. Ještě mám obrázkové kostky a domino, ale to mi mamka půjčuje jen občas, ještě si z toho stavět moc neumím. Zato různé vkládačky a kroužky na stojánek už umím navlíkat bravurně a v podstatě už to vůbec nedělám, jenom to chci taky naučit Haničku. Zato hračky na provázku (mašinku, koníčka, bubnující myšku) tahám moc rád a Hanička pak většinou ťape za náma a snaží se to dohonit.

Z hudebních hraček miluju bubínek (ať už opravdový, nebo nějakou kuchyňskou nádobu), jako paličky většinou postačí vařečky. Ještě mám harmoničku a píšťalku a vše mám na příděl ? prý kdo má ten randál poslouchat :o) Teď přemýšlím, že mi ještě chybí nějaké kladívečko či nářadí, tak si asi napíšu Ježíškovi, randálu není nikdy dost! To mi připomnělo lego ? stavím si z něj rád (nebo ho vzteky házím po místnosti), nebo si s Haničkou vlezeme do koše, kde je uložený a dělá to nádherný kravál (případně celý koš vezmu a z výšky vysypu ? doporučuji).

Knížek mám mraky, většinu básničkových už umíme s mamkou zpaměti (nejvyšší čas, abych dostal další). Jenom těch pohádkových na čtení před spinkáním nemám moc velký výběr. Sice dětských knih po tátovi a po mamce máme taky dost, ale vhodných pro mě jich moc není (mamka říká, že by to mělo být nejlépe o zvířátkách, kapitola tak na dvě strany a k tomu hezké obrázky). Z těch, co jsme četli v poslední době, se mi nejvíc líbil Vláček Kolejáček, pak O letadélku Káněti, Příběhy z Medové stráně a Dobrodružství Vrabce Čima. Ta poslední, jak už tušíte, mě inspirovala k mému opětnému přejmenování ? na dotaz ?jak se jmenuješ? odpovídám ?Vjabeček Čim?. Když se mě mamka ptala, jak mi říkají doma, odpověděl jsem ?maičkej Čimeček? :o)
Mamka ještě hledala knížku o kocourkovi Modroočkovi, ale zatím neúspěšně, takže o ni si asi taky napíšu. A co čtete vy, co byste mi doporučili?

Ve výčtu oblíbených činností nesmím zapomenout na ?maú? = malování. Nejradši mám, když mi maluje někdo jiný. Mamka sice umí jen pár zvířátek, ale podle předlohy zvládne docela hezky i jiné obrázky. Já samozřejmě taky maluju, udělám ?čáy máy? a mamka pak z těch mých klikiháků některé vybere a obtáhne a něco málo dokreslí a jsou z toho taky hezký obrázky. Pastelky mám bohužel na příděl pouze pod dozorem a to ještě když Hanička spí.

Napište mi, prosím, jak je to s hračkama u vás, abych o něco důležitého nepřišel ? prý možnost říct si Ježíškovi máme jen jednou za rok, tak toho musíme využít!

S pozdravem ?hračkám zdar?
Vrabčák Jíra

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.10.04 13:01

Ahoj Jíro,
tak já se pokusím to dát nějak dohromady.

Mám teď zrovna panenkový období. Ale protože panenku mám jenom jednu (doufám, že to o víkendu rodičové napraví), nahrazuji je plyšákama, kašpárkem a vůbec vším, co se jenom trošku panence podobá. A dělám s nimi takový ty holčičí věci - uložit do postýlky, nakrmit, napojit a nebo jí jenom tak vykládám. Spíš teda panenku diriguju. A před spaním jim zpívám.

Balony mám taky ráda, kopu, hážu, pálím, prostě všechno, co vidím u Filípka.

Ráda si stavím z kostek, nejradši jsem, když mi Filda pomáhá a pak mě vychvaluje.

Nádobí mě nějak moc nebere. Ale moc ráda navlíkám korálky. A ještě radši se s nimi fintím.

Mám doma po Filípkovi houpacího zajíce, houpu se ráda. A nejradši ze všeho skáču z Filípkové vysoké postele na svou nízkou.

A pak taky ráda jen tak blbnu - stavíme si s bráchou domečky, schováváme se do peřin, Filda mi z různých dostupných prostředků staví opičí dráhu.

Teď zrovna mám krtečkové období, takže vedou knížky s krtečkem. A k tomu ještě krteček na počítači a na videu.

Jo, a mamka mi koupila supr pastelky. Jsou trojhranné a tlusté jako mamčin palec. Nikdo z rodiny už jiné nechce, strašně rádi s nimi malujem. Já zatím dělám čmáranice, ale mamka doufá, že se brzy zdokonalím.

Z venkovních hraček miluju klouzačky všeho druhu, houpačky a skákací hrad. Samozřejmě odrážedlo, ale to mě baví jen ve společnosti, samotnou ne. A s holkama na písku taky vozíme kočárky. To mě taky samotnou moc nebaví.

A zvláštní kapitola jsou cizí hračky. Jak to není moje, baví mě úplně všechno.

Ale když to tak shrnu, kromě těch panenek si s hračkama až tak moc nehraju. Spíš mě baví vymýšlení blbin a různé pohybové aktivity. Mamka říká, že Filip byl taky takovej. Ty klasické hračky na hraní ho bavily tak týden. Asi budu stejná. A tak naši ani moc hraček neshánějí.

Ovšem do houpačky z IKEA jsme se v Motýlku zamilovaly obě a už vymýšlíme, kam ji dát.

Ahoj Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 16:33

Ahoj Jíro,
jak tak čtu výčet tvých hraček, tak už vážně nevím, co poradit. Mamka má už pro mě většinu dárku nachystánu, tak já se jdu nedívat, co píše, abych mohla být překvapená.
mamka:
Na Mikuláše to jistí další množství pastelek, omalovánek a bloků a nová harmonika, neb na starou omylem šlápl tatínek. Jo a oblíbené kazu, aby bylo ještě jedno u babičky.
Na vánoce je tu čůrací plakací miminko s několika šatičkama, proprietama a nočníčkem, to se bude líbit určitě, protože zatím musej panenky chodit na velký nočník a občas potřebujou zrovna ve stejnou chvíli jako Johana. Byl povolán zpátky Filipův plyšový houpací kůň, protože byť máme doma houpačku, tak kůň je kůň. Pak jsme zanesli k opraváři stařičkou menší kytaru, aby přilepil a přišrouboval krk. Bude sice ladit, ale zvuk nic moc, tak na to domácí koncertování. Je celá pomalovaná fixama od Filipa, takže ji budeme upravovat na holčičí design asi ubrouskovou technikou - jeden lak navrch už jí rozhodně neublíží :-))). Když mohl Ozzy, proč ne my, že. Přestěhováváme doma nábytek a tak zmizela jedna hezká přirozená schovávačka, ale zase vznikl volný prostor, takže taťka zabavil starou krabici od pračky a potají ji olepuje knihařským plátnem tak, aby byl hezký domeček - mamka bude ještě muset dozdobit a zařídit nějaká molitanová sedátka. A na noc tam bude bydlet koníček. No a to si myslím bude překvapení až až. Navrch z Johanky se stává velká parádnice, hrozně ráda si zkouší nové věci a z každé drobnůstky na sebe má ohromnou radost, proto asi zrušíme rodinnou tradici a Ježíšek začne i dětem nosit oblečení, tedy hlavně takové to zbytečné - jen na parádu, tu střapce k šále, tam nový baretek, pásek či kabelku.

Zapomněla jsem, že mám nachystáno na výrobu jedno šněrovadlo, šášu. Nechávám ho za 50 korun vyřezat kdesi na Moravě, pak ho místo omalovávání přelepím olaminovanou potištěnou samolepkou a dospodu vlepím barevné tkaničky. Budu toho nechávat dělat vícero, takže kdybyste náhodou někdo pocítil nutkavou potřebu šněrovadla, obrázek i obrys na řezání pošlu do zdejších downloads a kdyby se vám nechtělo dělat samodomo, tak se ozvěte. (K ceně by přibyla samolepka a tkaničky)
A když už si u nich budu nechávat vyřezávat z borového masívu šněrovadla, tak objednám i ta pohyblivá zvířátka na zeď, která už v downloads jsou. Ta prý budou z bukové překližky a za podobnou cenu. No a aby kovářova kobyla nechodila bosa, tak budeme mít i to pexeso, ale dřevěné a s více obrázky (za jeden čtvereček chtěj 2-2,50 Kč). Původně zamýšlená výroba obrázkových kostek z plastu nevyšla, objednávku zapomněl pán vyřídit, takže kostky by mohly být až po vánocích a navíc stále zvyšovali cenu - zkrátka divné jednání.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 17:21

Ach jo,
Johance přišlo divné, co tak dlouho vypisuju a přišla mi zmáčknout enter.

chtěla jsem se ještě vyjádřit ke knížkám, že zakoupíme dvě vyhlédnutá leporela ku zničení a navrch mám v PC nachystanou jednu restauraterskou prácičku - téměř pirátskou. Prostě se mi u Mismisky jedno 50 let staré leporelo děsně zalíbilo, tak jsem oskenovala, vyčistila a vyrobíme si. Jinak máme většinu dětské klasiky doma, pociťujeme jen mírný nedostatek v leporelech, nemáme z čeho dělat ohrady a silnice pro auta. Kocoura Modroočko mám objednaného od kamaráda audio, protože pohádka se mi nejvíc líbí, když je přímo s Ebenem, jiného Modroočka ani vlastně neznám. Chtěla jsem ještě získat v Libereckém antikvariátě Pohádku o staré tramvaji, která se mi kdysi ztratila - už jen kvůli básničce Starý tapír sbírá papír :-))). Ale jak víte, do Liberce jsme nedorazily. :-(

Pak mě Mismiska upozornila na krásná multimediální CD pro nejmenší v „Levných knihách“, Beruška se mi moc nelíbí, ale CD Zvířátková abeceda je hrozně povedené a Johana co u tety viděla, to řičela taky :-))). Stojí jen 50 Kč, no nekupte to za tu cenu :-))) Nedávno jsme s ohledem na Johančí náročné potřeby při usínání zakoupili radiomagneťák s cd a mp3 přehrávačem k postelím, takže postupně chystám Johance vlastní diskotéku, kterou bude mít u postýlky a bude si moci vybrat, co chce před spaním poslouchat, když zrovna nechce poslouchat maminku, která otravuje s nějakým spánkem.

Samozřejmě dokupujeme další kostky k legu, v rámci úspor jde tentokrát o plagiát jménem Zhigo, ale pasuje dobře. Po večerech se u nás plete a háčkuje na panenky. Jak vidíte, sluníčko naše rozmazlené má příležitostí hrát si a rozvíjet se až až, dnešní hnusné nevycházkové odpoledne tráví však stejně mezi máminýma pokličkama a v tátově šuplíku s ponožkama - všechny mu je musela vyžehlit svou žehličkou.

No a co nám chybí? Klasika: Kačenka (nebo bubeníček nebo nějaké pazvíře) na kolečkách na provázku. Když jsem viděla ceny prodávaných, tak holt se bez toho Joko obejde, zatím tahá myš od počítače, dětskou žehličku nebo klávesnici za šnůru, nebo tátu za nohu. Ozvučené hračky s čínskými pazvuky. Tady jsem zatím odolávala, navíc některé ty zvuky v Johance nevzbuzovaly nadšení, ale možná vyměknu a pořídím jednu mašinku na baterky, která jezdí a hraje při tom Helou, botičky do špičky… :-))) - mimo jiné. Stejně jsem zjistila, že veškerá společná hra tkví v tom, že mamka si hraje a Johanka s nadšením pozoruje, jak máma blbne. No ale co, vždyť já si vlastně hraju ráda. Uff, to jsem to hračkové téma tedy vyčerpala.
Joko se budí, tak se mějte a ahoj
Romana a Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.10.04 17:38

Ahoj Johanko,
já jsem ale ostuda, tak jsem se zabrala do výčtu svých hraček, že jsem úplně zapomněla na tipy.
Tak teď mrknu do starého Filípkova deníčku a opíšu, co k 2. narozkám a vánocům dostal on:
Vláček Žako, vláček dřevěný (kontejner na hračky spojený šňůrkama, k tomu mamka dodělala lepenkovou lokomotivu), magnetická tabulka na kreslení, puzzle krtka). Tak to byly vánoce. K narozkám vévodila umělohmotná pálka se stativem na pružinu, který vystřeloval míč a pak dřevěné pexeso.
Verča dostane panenky a knížky, něco na parádění, o vánocích zatím nepřemýšlím.
Jo a k těm oblečkům na parádu. Mám jeden tip. Filípkova kamarádka dostala k vánocům truhlu plnou takovýchto šatečků ušitých z různých záclon. A původní nerealizovaný nápad byl, že by ty záclonové šaty byly namačkané třeba do kokosového ořechu - jako pro Popelku. Ale to je spíš typ pro Hany než pro Jíru.

A pro mamku Romanu:
to šněrovadlo bychom rozhodně chtěly, včetně samolepky a šňůrek. Stačí to takhle jako objednávka?

Verča s mamkou Janou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 17:40

Teď mi došlo, že mám děti dvě :-))))
Takže Filipova přání: digitální foťák, mobil a oblečení a obutí na plesy a do tanečních. Trošku jsme to zredukovali - mobila s foťákem mu koupěj tatínek a skorotchýně dohromady - přijde tím o každoroční spoustu knížek, z nichž polovina se mu nelíbila. Já včera zaplatila nové brýle a ještě mě čekají nová plastová skla s UV filtrem do starých - hezké dva tisíce. Oblek jsem mu slíbila, ale až v prvních lednových týdnech, zkusíme využít novoročních slev. Boty zajistí čínští milí obchodníci - nějaké ty hezké lakované džunky. A tak by pod stromečkem krom toho malinkého balíčku a pár přepálených CD neměl nic. Takže od Standy dostane svůj vlastní toustovač, hrozně rád klasické sýrovošunkové tousty s kečupem, zatím jsme to dělali dost pracně.
Vím, že to není o hračkách, já jen abyste věděly, co vás ještě vlastně čeká. Poslední dva roky jen koukám, jak mi penízky mizí z peněženky. A to narozky na jaře už má taky vyřešené, chce nový stan, spacák a Gemu, kdyby zbylo na nafukovací kanoe, byl by rád. Další vánoce má naplánovanou rekonstrukci počítače + další video elektroniku, a sedmnácté narozky jsou ve znamení zaplacení řidičáku, takže není až tak problém vymyslet, co, ale spíš vymyslet, jak na to vydělat. Uff, ale nebojte, však to taky poznáte :D Ještě že není holka a nechce neustále nové šatičky a botičky - tedy chce (botasky mu vydrží 3 měsíce, kanady rok), ale naštěstí v trošku jiných cenových proporcích - na nášivky značek se u nás prostě nehraje.
Tak se mi trošku ulevilo z té počítací hrůzy. Mějte se
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 17:51

Jo, stačí. Měla bych to poslat do konce října, prý mi to během měsíce vyrobí, tak snad to stihnem. Obrázek ku stažení budu posílat dnes v noci.

A ten tip na oříšek se šatama není marný, tylu a hedvábí ze stařičkých šatů tu mám dost, dva kokosáky taky. To by se Johaně určitě moc líbilo, akorát ten čas prožvatlaný na chatu mi chybí. Ale možná v létě na narozky to nebude marný, tak díky. A do vlašských ořechů se určo vejdou šaty na menší panenku :-))). Ještě jednou dík.
 Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 26.10.04 20:15

Ahoj Verunko,
ten skákací hrad máš doma? Taťka mi ho chtěl pořídit k narozeninám, ale mamka říkala, že prý bychom to brzy zničili (prokousli, píchli atd.) a že by to zabralo moc místa :o( Ale podle vzoru Johanky skáču na balonu a docela už mi to taky jde.
Na cvičení jsem včera dělal všechno opačně ? když se podlejzalo švihadlo, tak já přeskakoval, když se mělo přeskakovat, tak jsem se snažil podlézt :o))) Ale na trampolíně už mi to šlo (po tréninku na balonu) přece jen líp.
Tak páčko Jíra

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 26.10.04 20:51

Ahoj Romčo,
teď sama za sebe ? díky moc za tipy. Překvapilo mě, jak jsi rukodělně šikovná! Prosím a co je to to šněrovadlo a co to je downloads kde to můžu vidět? Zním jak pitomec, co? :o)))))
CD Zvířátková abeceda si píšu! My máme CD od Pampers Tancovala žížala a posloucháme denně asi 5×, Jírovi se moc líbí. Ještě máme pohádky od Fixies a nějaké Kalamajka mik mik, ale to se mu nelíbí, chce to své ?kolo kolo mlýnský?. Jinak mimo to si vystačíme s Countryrádiem, sám mě diriguje, co chce poslouchat :o)
S Haničkou mám problém taky, protože se mi nechce kupovat to, co už Jíra má, stejně si oba hrajou se vším, tak to asi nebudeme rozlišovat co je pro koho a bude. Ještě očekávám dárek od Pampers ten aktivní stolek, taky si počká pod stromek.
Jo a záclony nám zatím stačí ty visící, nějaký obleček si nějak neumím představit. K narozkám Hany dostane kočárek (už ho máme koupený) a mamka slíbila ušít polštářek a peřinku, tak jsem zvědavá.
Tak moc díky Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 22:42

Šněrovadlo je hračka, nejlépe dřevěná, s různými otvory, kterými lze provlékat a zavazovat tkaničky, docela slušný trénink na prstíky.
Downloads - neboli Ku stažení je buď druhá ikonka na horní liště (obálčička s šipkou), nebo je v hlavním menu odkaz na „Hračky a hry“ - když to dnes odešlu, objeví se to tam za cca 2-5 dní :-))) podle času adminů.
Cd Zvířátková abeceda je na prohlížení v počítačí, Jsou tam různé úkoly a zvířátka vesele bučej, štěkaj a podobně.
Jééé vidíš, kočárek je další krám, který už se nám do kutloušku rozhodně nevejde, ale když ho brzy nepořídím, tak ho Johana asi někde ukradne, stejně tak postýlku pro panenky, ale tu snad taky zvládneme z nějaké krabice. :-)
ahoj
 Romana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.10.04 23:02

Ahoj Romano,

taky bych měla zájem o šněrovadlo včetně samolepky a šňůrek. Napiš mi, kam Ti mám poslat adresu na zaslání a penízky. Ty musím poslat než odjedeme (to je 5. listopadu nebo až Vánoce). Díky moc.

Jana a Kajka

 
Anonymní  26.10.04 23:27

Čau Jíro,
ten hrad jsem měla půjčenej přes prázdniny. Mamka na něho dávala dost pozor, ale stejně neodolal útoku Filipa a hlavně jeho divokého kamaráda. Jestli se dá mluvit o kamarádovi, je to spíš zabiják.
Ale myslím, že dvouletej kluk a roční holčička ho nezničí. My jsme se na něm vyřádili se stejně starými dětmi suprově.
 Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.10.04 23:31

Obávám se, že to nebudu stíhat dřív než na vánoce. Vydrž, pošlu ti vzkazíka.
 R.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.10.04 23:34

Chi, chi,
tak jsem si vzpomněla na svou postýlku pro panenky, kterou jsme s bratrancem rozšlápli. :-) Byla moc hezká, s červenou stahovací síťkou a mám dokonce i fotodokumentaci :-).
Tak po té zatím Verča netouží, stačí jí, že panenka sdílí postel s ní.
Ale kočárek jsme zdědili po sousedech - klasickej golfáč pro panenky, je k mání myslím za 400,–. Hlavní výhodou je, že se dá lehce složit, přesně jako ten dospělý. Takže když nechcete, místo nezabírá.
 Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.10.04 00:20

V klidu, Kajka má v únoru narozeniny.

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.10.04 15:00

Právě se ke mně dostala ta smutná zpráva, že pan profesor Matějíček včera umřel
A hodně mě to vzalo. Byl to prostě můj oblíbený prófa. S jeho knížkou o americkém školství jsem dělala první seminárku a dodnes si ji pamatuju. A ještě v létě mě pěkně rozčílil svými názory na stránkách rodiny.cz na to, proč současné ženy nechtějí děti
 Achjo.

Romana

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 27.10.04 20:12

ahoj filutaci,

jenom upresnujici informace k cd, co romana u me videla:) samozrejme, na rozdil od johanky, koukala spatne, jinak by vedela, ze zviratkova abeceda jsou basnicky od j.zacka, ktere recituje mala slecna a dale se tam skladaji puzzle. plneni ukolu a bucici zviratka jsou na berusce, spolecne s omalovankama a pexesem. kdyby k tomu psani pustila romana johanku, urcite by to napsala spravne :o)
jinak dalsi u nas oblibene hudebni cd z levnych knih jsou pisnicky z vecernicku, pokud tedy prezijete to, ze jsou zpivane lidovymi umelci a ne profi zpevakama - pri prvnim poslechu me to lehce vydesilo, ted uz to nevnimam :))

mejte se fajn a preji uspesne nakupy

misa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.10.04 22:36

Ahojky Jíro a ostatní filůtkové!!!

Tak jsme se za vámi po dvou dnech konečně proboxovali a tady to dárečkama jenom žije.
U nás doma mezi hračkama jednoznačně vedou všechny míče, míčky a hlavně hopsací kuličky, z těch občas úplně šílim, protože se o ně neustále přerážíme a nacházíme je v podstatě kdekoliv, v pračce, myčce, v posteli, v botách..... Dalším horkým favoritem je motorka, houpačka a pak ještě občas hokejka a taky kladiva a šroubováky, ale nejlepší jsou ty tatínkovo opravdové, umělou hmotu Vojta nebere :-))
S kostkama si Vojta nejvíc vyhraje s obyčejnýma dřevěnýma, pak máme plnou bednu takových těch kostiček Žako, ale ty zatím neumí moc spojovat, uvažuju že mu k nim časem dokoupím nějaký ten vláček a pár panáčků,ale až ho to stavění opravdu chytí.
Samozřejmě máme spoustu autíček malinkých i větších, některé Vojta nedá z ruky a jiné tu leží ladem, hodně oblíbené jsou autíčka od firmy Lena, mají všechny panáčky-řidiče a jsou opravdu nerozbitné. Velkou tatrovku máme taky,ale hraje si s ní hlavně synovec.
Plyšáků máme plný velký koš, při posledním úklidu pokojíčku jsem nechala dětem jenom pár nejoblíbenějších a ostatní putovaly na skřín.
Nádobíčka a ostatních kuchyňských potřeb máme taky plnou krabici, Terezka mu už celkem odrostla a Vojta vaří jenom občas, mnohem radši mi vytahá kastroly v kuchyni, vyžádá si pár vařeček a „važí pivo“ :-)) Taky má moc rád váleček na těsto, válí ho tátovi po břiše a velký plastový tác, používá ho jako skateboard - opravdový by určitě moc chtěl,ale musí nám nejdřív trošku povyrůst.
Z hudebních hraček má Vojta nejraději xylofon, do toho mlátíme neustále, buben už mu moc nebubnuje :-(
Jednou za čas vyndáme kyblík plný takových těch zvířátek z umělé hmoty a hraček z kinder vajíček, to je prima zábava,ale značně zabordelovávací :-)
Panenkám u nás vládnou Barbie,jsou v domečku uložené z Vojtova dosahu,ale občas mu Terezka nějakou zapůjčí.
Potom máme ještě hromadu různých her, pexes a puzzlí, co máme Vojtu mockrát jsme si nezahráli,ale časem se k tomu určitě vrátíme.
Knížky jsou pro mě samostatná kapitola, protože jsem na ně tak trošku úchyl, máme jich opravdu hodně a nějaké nové děti pod stromečkem určitě najdou. Terezka dostane asi Malého prince, pro Vojtu jsem si dneska vytipovala knížek víc, takže uvidíme, moc se mi líbila knížka která měla otvírací okýnka, na obrázku bylo třeba nákladní auto a když se okýnko otevřelo,auto vysypávalo náklad. Právě jsem tu knížku objevila na www.modryslon.cz , určitě se tam podívejte, pro starší děti jsou tam bezva „motanice“ a taky si tam můžete objednat knížku přímo o vašem dítěti a doplnit jí fotkou, Terezka jí vloni od někoho dostala a překvapení bylo veliké.
Vojtu začaly bavit knížky až posledních pár týdnů, ale na čtení pohádek to ještě není, bere mi knížku ruky, chce pořád otáčet na další stránku,nebo se po každé přečtené větě dokola ptá „a proč tam šel? a proč to udělal?“ S Terezkou jsme byli rozhodně větší čtenáři, možná už taky nemám tolik trpělivosti a času.
Na malování máme taky ty tlusté pastelky, máme i kulaté i trojhranné, taky máme voskovky přímo upravené do ruky malým dětem, bohužel už jich Vojta většinu polámal když s nima házel, znáte to. Zuzko, vaše voskovky přežily, nebo jsme jenom my za ničitele? Jestli máte pevné nervy, můžete postupně začít s vodovkama nebo temperama, Vojtu štětec hodně nadchnul, dost dobré jsou taky prstové barvy,ale jak jsme Vojtovi dali nejdřív do ruky štětec, prstovky už nechce, hrozně mu vadí špinavé ruce a vyžaduje „ten štětěc“ :-)
Musím poznamenat,že ať použijeme pastelky nebo něco jiného, výsledkem je vždycky jedna obří čmáranice, zatím nemalujeme ani kola,ani sluníčka,ani čárky, zato Vojta pokaždé výtvor pojmenuje, většinou je to pavouk nebo bubák :-)

Toť výčet všech hraček které mi právě přišly na mysl a co pořídit nového od Ježíška?
Vojta tam bude mít určitě nějaké auto, jinak je vše zatím ve stadiu úvah a rozhodování, možná auto na ovládání, vrtačku na baterky, garáže pro auta, vláček, nějakého krtka, opravdu netuším.
Terezka pilňuška už sepsala dopis, touží hlavně po mobilu a kalhotkách tangách - obojí jednoznačně zavrhuju.Jinak nutně potřebuje památník, nové plavky, nové gymnastické cvičky, dračí ponožky,takže žádný problém, něco z toho určitě bude, navíc jí potěší i nějaké oblečení. Potom bych jí ráda koupila el.kartáček na zuby,zubařka mi ho doporučila,ale neporadila žádný konkrétní,tak zatim nemám přehled. Pak taky, kromě houpačky kterou opravdu nemáme kam dát, toužím po takovém tom světýlku z Ikey ve tvaru hvězdičky,ale Ježíšek mě tam určitě zase odmítne dovézt, ví že bych tam utratila spoustu peněz za podobné děsně úžasné zbytečnosti :-(

Na závěr mám ještě dotaz na ro, jestli ještě není pozdě, rádi bysme taky to šněrovadlo, pokud by to ještě šlo?

Tak se mějte, u nás nic nového není, kromě Terezy ze které jsem momentálně úplně hotová, její školní výsledky mě začínají přivádět k šílenství, nějak se poslední dobou nedaří a to trávíme každý den nad úkoly nejmíň dvě hodiny. Dneska jsem se sice mírně uklidnila když jsem viděla stejnou práci spolužačky, obě měly za 4, tak snad nejsme jediní za debily. Dost jsem dneska vyměkla a povolila jsem jí návštěvu včera zakázaného koncertu Šárky a Juliana, holt důslednost mi někdy dochází :-(

Ahoj všem,snad jste se všichni nerozprchli do dáli,zdravíme pilůtka a těšíme se na jeho zítřejší hlášení o prvním výskytu sněhu na jeho území :-)
Stáňa a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.10.04 01:06

Ahoj Stáňo,
tu knížku s otvíracíma okýnkama jsem taky viděla. Má ji zadanou babička, tak doufám, že ji Verča v neděli opravdu dostane. Jinak máme zatím Kdo se skrývá v…? Tam jsou taky okýnka a kromě krtka to Verunku baví nejvíc.
Za debíly určitě nejste, já mám takových občas plnou třídu :-)).
Ahoj Jana

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 28.10.04 11:08

Ahoj Stáňo,

díky za dlouhý popis. Na xylofon pro Jíru se zrovna ptala babička, vzala jsem si čas na rozmyšlenou. Hlavně jsem se bála, aby to rychle nezničil. Tak díky, asi řeknu že jo.

Auto Lena máme zatím jedno a máš pravdu, že je zdaleka nejlepší, i mnohem líp jezdí a toho řidiče děti milují.

Jsem ráda, že nejsem sama úchyl na knihy, na toho modrého slona hned juknu.

Ještě jsem se chtěla zeptat na „skákací balon“, tj. obdoba velkého míče, ale pro děti s držátkama. Mají ho jak chodí Jíra cvičit. Nemáte ho někdo? Potřebovala bych poradit jakou velikost. Teď jsem ho viděla v letáku Tesco za cca 160 Kč, ale psali průměr 50 cm a to mi přijde moc velké.

To je snad vše, Jíra mi odjel s babičkou na dva dny pryč, Hanička spí a chcípající tatínek taky, tak mám chvilku :o)

Jiřina

Ještě jsem se

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.10.04 11:40

Johana má tenhle míč o průměru 45 cm a stále je ještě hodně velký a tudíž i nebezpečný - nedosáhne na zem a kdykoli se svalí na záda. Takže bych radila ještě počkat anebo jako druhou variantu se zkus mrknout na ta skákací nafukovací zvířatka, co byla v Motýlkovi. Bohužel je to finančně náročnější (cca 600,–), ale určitě sis všimla, že naprosto nejoblíbenější. Zase se mi ztratil odkaz na prodejce, zkusím se pozeptat a napsat.
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.10.04 12:11

ahojky Stáňo,
ráda bych tě potěšila ohledně Terezčiných školních výkonů. Už jsme se o tom bavily, že holt musíš počítat při přechodu na jazykovku s horšíma známkama, bývá tam jiný režim hodnocení, už se nezapočítává snaha, ale skutečné výsledky. Z geniálního Filipa se taky přes noc stal tupec s IQ žížaly. Samé jedničky si tam zachovávají jen někteří vybraní jedinci. Ale vydržte, rozhodně se ti to vrátí při přechodu na střední školu. Filip dělal zkoušky s prsty v nose :-))) a ve všeobecných předmětech má teď ve škole naprostou havaj, zatím se ještě neprobíralo nic, co by neuměl ze základky a tudiž se může soustředit na předměty odborné.
Jo a kdybys Ježíška ukecala na pražskou Ikeu, tak dej rozhodně vědět :-)))
Díky za typ na slona, jdu se kochat, ale asi budu šetřivější. Přeci jen máme celou jednu knihovnu dětské literatury, takže opravdu jen pár levných leporel spíše místo stavebního materiálu.

A ještě mám jednu novinku, včera byla po roce Johana na hlídání na noc u babičky, proběhlo to skvěle, docela byla hodná, usnula už v půl deváté, pak se probudila na Dementy a hned poté znovu usnula. Ráno jí babička vysvětlila, že sezení na klíně už je tak velké slečny nedůstojné, takže se nám domů vrátila přemýšlivá a zaražená slečna, která celé dopoledne zkoušela, zda si to náhodou babi nevymyslela, bohužel jsme byli upozorněni, takže důslednost vyhrála a možná se tak konečně zbavím klínového nádoru. No a já si po roce skočila na turnaj v šipkách, sice jsem skončila poslední, ale soupeři odcházeli pěkně orosení - na tu dlouhou pauzu mi to lítalo suprově, až na tu koncovku :-))), to je tak, když se netrénuje.
Filip odjel na dlouhý výlet, Standa konečně v neděli přestává marodit a nastupuje do práce, takže mám poslední dny na nějaké předělávky v bytě, ale vypadá to, že bychom mohli něco zvládnout a už bychom mohli zase chvíli bydlet u lidí a ne v opičárně. Jdu na to.
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.10.04 21:43

Ahoj Filutové,
tak jak trávíte státní svátek? My jsme měli spoustu předsevzetí, že někam vyrazíme. Nakonec jsme byli jen s Verčou na plavču. Včera jsme trošku zapařili se sousedama a pak se tatínek (v 1 v noci) odebral do města sledovat závěrečný zápas Světové série, rozloučit se s Australanama..... Zkrátka dneska byl nepoužitelný.
A to se konečně zvedla inverze a po dlouhém týdnu jsme dneska zahlídli sluníčko.
No, zítra to snad napravíme, děti mají slíbený dopoledne aquapark a odpoledne velkou procházku po lese, ev. houby.

a co vy?

Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.10.04 22:20

Ahoj Jiřko,

můžu potvrdit Romany slova, na skákací míč je ještě příliš brzy, my ho doma máme a Vojta nedosáhne na zem ani náhodou. Sice nevím, jestli je náš míč průměru 45cm či více, ale Terezka ho dostala zhruba ve třech letech a ještě nějakou dobu jí trvalo než se naučila skákat dokonale.
Xylofon jsme koupili úplně nejobyčejnější, stál asi 50 korun a zatím přežil všechny útoky, takže neváhej :-)

Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.10.04 22:28

Ahojky Romano,

díky za slova útěchy, samozřejmě jsme počítali s tím, že s přechodem na jazykovku budou známky horší,ale nečekela jsem, že mi bude nosit trojky, vyjímečně dvojku a semtam čtyřku, to už je na mě trošku moc silný kafe a to sedíme každý den nad úkoly nejmíň dvě hodiny.Snad jsou to jenom nějaký přechodný skvrny na slunci, Terča je i jinak zlobivější, odmlouvá, neposlouchá, všechny nařízené úkony tipu „slož si prádlo, pověš si bundu, neválej brýle po zemi atd…“ plní až na několikáté moje zařvání,o slo­žitějších zadáních nemluvě, to pak na ní křičí i Vojta a chodí jí plácat, prostě zlatý batole s klínovým nádorem :-)
Ahoj, pozdravuj Joko, když byla u babičky tak hodná, měla bys vyrazit na šipky častěji abys vylepšila koncovku :-)))
 Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.10.04 22:36

Ahoj zrzečkové :-)))

My trávíme státní svátek zcela stejně jako ostatní dny, taťka si vyrazil na odpolední, já s dětmi na návštěvu ke kámošce, počasí je u nás celý týden super blivní takže procházky = 0 :-))
Zítra jdu pro změnu pracovat já,protože sestřička si chtěla vzít volno v kuse a odjela někam za příbuznými.
Dneska máme doma o Terču míň, zůstala spát u té kamarádky a Vojta ob:,–(il její postel, spí poprvé na velké posteli, snad se nám nezřítí :-))))

A novinka nejčerstvější, dnes mi Vojtíšek poprvé řekl „maminko,mám tě rád“!!!!!!!!!

Ahoj Stáňa a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.10.04 22:51

Jo, přesně to mám v plánu, za 14 dní chci jít znova :-)

Jinak ti uvedu příklad z úterka: Filip mě už týden straší, že chytil kouli z angliny, z testu. Prý si je vědom minimálně 4 chyb z 30ti otázek. Na základce by byla koule vážně jistá. Tady dostal jedničku, neb paní učitelka hodnotila procentuelní úspěšnost :-). No a protože je to pro Terku pěknej stres, když za všechnu snahu zase třeba trojka, tak pak si to vybíjí doma. Tenhle přechodovej šok mám za sebou a dokonce si pamatuju, že i já jsem měla doma i ve škole podobné problémy. Hlavně první dva roky, to ať jsem se snažila, stíží jsem utáhla vyznamenání - prostě, co nebylo dokonalé, to nestačilo. A platí to kupodivu na hodně jazykovkách, i když ne tedy na všech. Ale zase je to možná lepší průprava pro život, než se dostat na střední bez zkoušek se samýma jedničkama, a pak odtamtud vylítnout, protože děcko zdaleka neví, o co jde a v pubertě to snáší mnohem hůř. Tak jsem ti vlastně chtěla pochválit tvou výchovnou nedůslednost. A buď na Terinku hodná maminka, víš, jak se chudák ve škole nadře? :-)))))
Pa
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 00:28

Tak tu sedím a tiše závidím. Jaké to bylo? Tetelíš se z toho doteď? Holt máš doma prima chlapa :-)))
 R.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.10.04 15:15

Ahoj kámošandy a kámoši,

zase to s mamkou nějak flákáme, ale k hračkovému deníčku se musíme připojit!

U nás poslední dobou jasně vedou výtvarné činnosti - malování čímkoli - tlustými pastelkami, omyvatelnými fixy, magnetickou tužkou na magnetickou tabulku, křídama na chodník, vodovkama (to trénuju už od léta, kdy to šlo na terase a mamka neměla takový nervy :), propiskama atd.atd. Už jsem se tak zdokonalila, že umím prima hada (klikatá čára - pozn. mamky), sluníčko (nohatá šiška), šnečka (šišatá spirála), bouřku (svislá zubatá čára). Samozřejmě mé abstraktní výkony, i když je prohlašuju za rybičku, domeček, kytičku apod., nejsou tupými dospěláky pochopeny, tudíž ani rozkódovány :).

Z knížek miluju od Zdeňka Milera O zvědavém štěňátku, Maxipsa Fíka a 2× sedm pohádek od Hrubína. Ostatní mě moc neberou. Leporela mám načtený včetně říkanek, které zdatně doplňuju a „velký“ knížky vyžaduju rychle obracet a prohlížet obrázky, takže mamka nestíhá číst. Jo, ještě jsme zdědili asi stoletou říkankovou abecedu, přesný název prozradím jindy, neb kniha zůstala zapomenuta u babičky. U každého písmenka jsou aspoň 4 říkanky na procvičování líného jazýčku - tu mám taky ráda.

Z hraček mě začalo zajímat Lego, máme sérii se zvířatkama, takže rodičové skládají nudné žirafy, slony a krokodýly. Mě už jdou ty kostičky trošku spojovat, takže tvořím zcela nové živočišné druhy, nejlépe s vozíčkem místo nožiček.

Ještě mě docela (někdy) baví navlíkání korálků, takže šněrovadlo by se u nás určitě taky uživilo - PROSÍÍM, TETO ROMANO, JESTLI JEŠTĚ NENÍ POZDĚ :) DĚKUJEME!

Tak, to by bylo k hračkám všechno, ještě nechám prostor mamce k nějakým tajnostem o tom Ježíškovi.

Papa, zdraví nepsavá Viki

Mamka píše: Taky mám pocit, že spoustu věcí, které jsme nakoupili, nevyužijeme, ale pod stromečkem bude určitě dětské kolo (tomu snad na chuť Viki časem přijde), pak takový ten nesmysl - destička s mnoha zahnutými dráty, na kterých jsou navlečeny kostky různých tvarů (Viki si s tím docela vyhraje a doma to nemáme) - doufám, že je jasné o co jde, kdyžtak někde vyhrábnu odkaz - nějaké oblečky, korálky, sponečky (parádění se je naší vášní) a možná nějaká ta vláčkodráha a postýlka pro panenku.

Co se týká skákacího míče, máme průměr 45 cm a Viktorka ho zvládá pouze na břiše. Nohama na zem nedosáhne.

Howgh, domluvil jsem - další tipy jsou vítány!

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.10.04 15:16

Ahoj Romano,

já se taky tetelím - od včerejšího večera, heeeč :))).

Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 15:49

Tak závistí už zcela zelenám :-) Toto mi opravdu nehrozí, leda by se počítalo i „Mikiti mititi mamiko“
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 15:56

Holky, včera jsem na chatu potkala po hrozně dlouhé době Jáchymku, takže mám nové info o Kačence. Žijou, už jsou v pořádku, Kačka hodně marodila přes prázdniny, nějak se jí zašmodrchala jakási střevní viroza a teploty, léčba byla na dlouho a i s nemocnicí. Pak hodně zlobila se spaním, ale teď už dostala nějaká spinkací homeopatika, takže se Jachymka i trošku vyspí. No a jinak je Kačenka šikovná bezplínková treperenda, umí spousty věcí, jedním mě dostala zcela, prý ji baví skládat puzzle (tedy ty velké dětské) - to si u Johany nedokážu vůbec představit :-). Proč Jáchymka nezaskočí, jsem se neptala. Tak snad až se objeví znovu, doufám, že ne opět za půl roku.
ahoj
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 16:16

Viki,
mám jeden typ na malování, co mě hrozně baví: To se nejprve zelenou pastelkou malujou zuby jakože tráva a k tomu se zpívá Travička zelená, to je moje potěšení. Pak se nad travičku červenou pastelkou maluje něco mezi sluníčkem a šnečkem a k tomu se zpívá Koulelo se koulelo červené jablíčko. No a pak se modrou tužkou dělaj čárečky a tečky na nápěv Prší, prší, jen se leje. Můžu ti říct, že mě to snad nikdy neomrzí, jak zahlídnu papír a pastelky, tak hned vím, co malovat a jak dlouho to malovat (po dobu zpívání). Někdy mi do toho mamka na písničku Okolo Hradce… přidá i plůtek a tři lívance místo růží. No a když ti přijde pod ruku černá pastelka, tak vřele doporučuju malovat bubáky, to je docela legrace a hlavně jsou pěkně zlobiví, věčně zakrývaj svými chlupy nějakou tu hezkou malůvku. Jo a propiskou se prý píšou písmenka, to jsou takové malinké kudrnaté nebo nohaté blešky, skvěle se mi vpisujou do okýnek babiččiných křížovek.
Objevila jsem další pastelky, které mi odolávají, jsou pryskyřičné, ale dobře barví, sehnaly jsme jen krátké (10 cm) - jinak vypadají jako hranaté voskovky, ale nedaj se okusovat ani nešpiněj ani se nelámou, v puse se nerozpouštěj. Jedna se mi podařila zlomit po velké snaze, musela jsem si ji z jedné strany podložit kostkou z lega a pak vší silou dupnout - zkrátka karate styl. A mamka se radovala z jejich ceny, nejsou dražší než levné pastelky.

Šněrovadla mamka objednala, ale přesný počet kusů má říct na začátku příštího týdne, jen se prý ten pán kroutil, že neví, zda to v předvánočním mumraji stihne včas. No ale je prý milej a chápe, že vánoce jsou jen jednou do roka. Tak se spíš bojím, zda to stihne pak mamka dodělat a dolepit mezi pečením cukroví a gruntováním tří domácností, které prý letos spadne na ní, babičky už se těšej, jak to letos vypustěj.
papa
Johanka

 
Jirina
Extra třída :D 13541 příspěvků 29.10.04 20:33

STÁŇO,
ještě k tomu xylofonu ? manžel ho zkoušel v krámu a s hrůzou zjistil, že to vůbec není naladěno, takže se nedají zahrát ani přibližně ani Ovčáci, čtveráci. Tak ho raději nekoupil, prý nebudeme dětem kazit hudební sluch :o) Na ten váš se dá něco zahrát? Zase aby do toho Jíra jen tak falešně bušil, to se mi poslouchat nechce :o(

S tím balonem pověřím mamku, protože jak chodí s Jírou na cvičení, tam ho mají ? nevím přesně, co s ním dělají, ale zdá se mi, že je menší, tipuju tak 30 v průměru. Asi to nechám na ní, je fakt že radši nic než mít tu něco nebezpečného.

IVO: ty zakroucené dráty s korálky přesně vím co myslíš, Jíra si s tím hrál v Motýlku. Viděla jsem to myslím na abakus.cz ale stojí to přes 600, to se mi za to dát nechce.

Ahoj Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 21:05

Kvalitní dětský xylofon (ladící 1 barevná oktáva a téměř nerozbitný) jsem viděla v normálních hudebninách, ale za 350,–
Johaně jsem ku zničení kupovala u vietnamců za 40,– s tím, že je měli rozbalené, takže jsem vybírala a cinkala asi na 10. Nakonec jsem vybrala jeden, kde neladilo jen h. Stejně už je zničeno.
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.04 22:17

Tak původně byl odkaz na nafukovací skákací zvířátka www.zdravotnickaprodejna.cz , ale odmítá se to teď načíst, tak nevím, možná jsme jë hromadným zájmem vykoupili :-)))) No zkuste to zítra, jde o ta nafukovadla, co měli v Motýlkovi.
 R.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 29.10.04 22:35

Ahoj Jiřko,

vzhledem k tomu,že jsem se nikdy nepropracovala k většímu výkonu, než Skákal pes na dětském piánku,nijak mi Vojtovo bušení do xylofonu, hrajícího pro mě neznámo jak ladně, nevadí. Já na něj ty moje psy zahraju celkem v pohodě :-) a Vojta stejně hraje stylem dvě paličky v ruce a buším co se do toho vejde :-)))
 Stáňa

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 29.10.04 22:46

Ahoj Stáňo,
tak snížek se u nás nekonal, hezky si užíváme krásný a slunný podzim.
Co se týče voskovek, tak já jsem koupila takovou :,-(u i s poučkama a tam mi řekli, že pokud si dítko neustále vybírá jinou barvičku, tak jde o pěkného divocha, kterého tedy opravdu doma mám, tudíž se voskovky ani nestačí opotřebovat, maximálně na nich máme otisky zubů, protože takovou krásu přeci nemůžeme nechat bez ochutnávky :-)
Jinak po víkendu vám Vojta určitě podá hlášení o jeho první noci bez rodičů, já už teď z toho mám stažené břicho.
Tak se mějte.
 Zuzka

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 29.10.04 23:46

Ahoj Zuzko,
krásný a slunný podzim vám závidíme, protože jestli jsem včera nazvala naše počasí jako super blivní, ještě jsem netušila, co může přijít dnes :-)
Co se týče voskovek, měla jsem na mysli takový ty špičatý, co jsme vloni objednávaly Vojtíškům pod strom (mám teda pořád v paměti že jsi je objednala taky), náš Vojta je věčným pohazováním snad všechny polámal. Co se týče okusování, dáváme při výběru jídla přednost především vzduchu, vzduchu a zase vzduchu, pak kefíru a vyjímečně mandarinkám, tudíž o ochutnávce pastelek u nás nemůže být řeč :-)))
Mějte se, užijte si víkend bez Vojtíška, babičce přejeme příjemnou noc a břicho si nestahuj, mohl by se ti udělat hrb na zádech, v tvém případě spíš minidůlek o:)
Stáňa a spol.

 
Anonymní  30.10.04 00:16

Milá Joko,
tak karate na pastelky? To by ses pěkně hodila k Filípkovi, ten s mýma milovanýma tlustýma háže oštěpem.
Vyřiď mamce, že pro nás nic lepit nemusí, doděláme doma.
Ten tip na malování vyzkoušíme. Já si zatím vybírám jen jednu barvu a tou pak dělám všechno. Třeba včera jsem namalovala boty. Sice to byl obraz značně abstraktní, mamce to přišlo jako stejná čmáranice jako všechny ostatní, ale mému vysvětlení věřila :-)

P.S. A jestli to ještě neumíš, nauč se mamce pořádně podupat záda, až ji chytnou po tom gruntování

Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.04 00:20

Ahoj Romčo,
pro Filípka byly puzzle ve 2 letech taky největší zábavou. Joko zas umí jiný věci. Třeba tě parádně vytočit, že ? :_))))
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.04 00:22

Ahoj Jiři,
ty zakroucené dráty máme z IKEA, tam stojí určitě míň, ale nevím kolik. Typuju tak 350,–. Verča si s tím hrála nejraději u cizích. Co to má doma, mákne na to tak 1× měsíčně.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.04 00:30

Ahoj holky,
tak jsem dobalila dary, rozpekla dort a zítra nás čeká dvojoslava Filípkových a Verunčiných narozenin s oběma prarodiči současně.
Zatím se nám daří Filipa úspěšně napínat, jestli tu pálku dostane nebo ne. Ptá se na to asi 100× denně a pořád si není jistý. Protože si stěžoval, že naše narozky byly strašná nuda, nachystali jsme mu lehoulinkou formu honu na pálku. Zbytek programu, aby to nebyla nuda, dostal za úkol on.
Verči to asi zatím bude ukradený, uvidíme.

Tak se mějte hezky, zítra odjíždíme k našim, kde to všechno spácháme. Dopoledne ve znamení hříbků, prý rostou suchohřiby.

P.S. O xylofonu jsem zatím neuvažovala, zařadím ho do seznamu. My máme z hudebních nástrojů Orfa, což je :,-(a různých rolniček, řehtaček a paliček pro MŠ, prodávají to v hudebních potřebách. A super je na tom to, že si po jednom nástroji může vzít každý člen (i širší) rodiny a třeba o vánocích preludovat u koled.

ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.04 00:31

Á tak vidím, že odjíždíme už dneska :-).
Tak dobrou noc. ¨
Mimochodem, jak vaše děti snáší změnu času?
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.10.04 01:07

Změnu času jsme zatím nezaznamenali, budem chrápat, co to půjde :-)))))
Verunce i Filípkovi přejeme krásnou oslavu a moře dárků a vůbec hodně štěstí a zdraví a radosti do dalších let.
Užijte si vaše kumulované oslavy až nadomrť a koukejte pak hezky poreferovat, jak vlastně bylo.
pa
Johanka a Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 30.10.04 11:02

Hynek si vzal v pátek volno, takže v tom mám zmatek a sobotu večer mám už od středy. A pořád všechny nutím přetáčet hodiny :-))).
Takže až se zítra vzbudíme, konečně uvidíme.
 Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 30.10.04 22:20

Nazdáreček zrzečkové,

tak doufáme že kumulační oslava dopadla výborně, pálka byla úspěšně nalezena a radost byla veliká.
Přejeme tímto oběma oslavencům všechno nejlepší, vřelé sourozenecké vztahy a rodiče co nebudou příliš prudit :-)))
Těšíme se na podrobný popis oslavy a detaily kolem následujících zažívacích potíží :-)))))))))

K narozeninám zdar!
Vojta a spol.

 
Anonymní  30.10.04 23:38

Maminky a co takova obycejna modelina,to take neni spatna hracka pro vase ditka ahoj

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.04 00:10

Hola Filuti
Tak jsem dnes dotáhla domů toho houpacího koně, tedy nevěřila bych, ale vypadá mnohem lépe a zachovaleji, než když jsme ho před třinácti lety přitáhli z jakéhosi bazaru. Maceška asi mákla, vše opravené, krásně čisťounké, nikde ani flíčku. Je prostě nádherný. Takže už se těším na vánoce.
A další krásný zážiteček mám z nádherně proflákaného dne, Standa nastupuje až v pondělí do práce, ale zítra hodlá vyrazit někam na turnaj, takže dnes se ráno vrhl na Johanku a skoro celý den spolu blbli v pokoji a já buď spala nebo čistila hardisk - docela fajn činnost. Akorát furt otravovali s jídlem, příště to budu muset líp vymyslet, třeba naplánovat k jídlu něco, co Standa vaří děsně rád :-))))
No a taky jsem měla čas myslet na Verunku a Filípka, jak se jim slaví.
A poslední zážitek je, že mi dnes Johanka řekla první zcela srozumitelnou a správně vyčasovanou větu, bohužel to nebylo nic o lásce - nebo možná jo: „Mamiko, ty jsi opice!“ Takže takto dopadám já.
Mějte se krásně, spěte o hodinku dýl, Johana si možnost delšího spánku vykompenzovala tím, že usnula až o půlnoci.
Ahoj
 Romana

p.s. Jo modelína je děsně fajn, nejvíc Johance chutná červená a i mastné fleky na zdi jsou od té červené nejhezčí. :-)))))
Mám teď další :,-(u nemastných pro nejmenší, i s nějakými vykrajovátky, ale asi to Ježíškovy nepředám, nechám ve skříni třeba na nějaké to marodění nebo jinou přiležitost, kdy budu nucena chvilku klidu bez kňourání vykoupit za cenu nezměrného bordelu.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.04 00:12

Jéžiš, Ježíšku, odpusť, já už budu hodná a tu češtinu se někdy naučím.
 R.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 31.10.04 14:24

Ahojky opice Romanko :-)))))

No vidíš jak něžného oslovení se ti dostalo, nepochybuj ani vteřinku o tom, že bys takto nebyla oslovena z lásky a raduj se!!! Mě Vojta taky občas něžně nazývá opicí, kočičkou, prasetem, ale vrcholem nehynoucí lásky se stal výrok „maminko, ty si fakt nechutná!“, poté následoval polibek :-))))
Ahoj Stáňa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »