Filutové z Chytrálkova ? Vrabčákův mikulášský deníček

Rodičovství

Milí kamarádi, tak už jste je taky viděli? Mikuláše, čerta a andělíčka? Já jo a dokonce dvakrát! A budu vám to vyprávět hezky postupně. Na dnešek jsme byli pozvaní na mikulášskou besídku od mamky z práce. Po našem usilovném chrchlání a kašlání už to skoro vypadalo, že se nebudu moci zúčastnit, ale nakonec mamka rozhodla, že už kašlu jen trošku a že mě (nebo sebe?) o to přece nemůže připravit a pojedeme.

Hanička měla zůstat u babičky (i když mohla jet taky, ale nebyla druhá síla, která by ji tam hlídala) a já měl jet sám s mamkou. Na polední spaní mě mamka uložila dřív než obvykle, ale za hodinu a půl jsem neusnul, takže jsme se sbalili a vyrazili bez spinkání. Babička nás zavezla na Zbraslav, dál jsme jeli autobusem a narvaným metrem (naštěstí jsem seděl v golfáčku) až do Karlína, kde se besídka konala v domě dětí. Můj vstup do tohoto domu byl velkolepý, protože tam nad schody bylo postaveno několik velkých dřevěných kostek, já do nich strčil a s úžasným rachotem se skutálely dolů ? aby každý věděl, že přišla důležitá osoba! Svlíkli jsme se v šatně a odložili tam kočárek. Pak jsem vedle šatny v krabici našel fidorku a hned jsem si ji vzal, ale pán říkal, že to je cena za soutěž a nejdřív musím balonkama trefit plechovky. Tak jsem balonky mrsknul na zem, mamka mi s jedním pomohla a ten pán řekl, že to je výkon tak maximálně na bonbonek, ale mamka mě zachránila ? řekla, že bonbonky ještě nepapám a že jedině fidorku můžu :o)) Tak jsem ji teda dostal a byla moc dobrá :o)))

Na začátku bylo divadelní představení, ale když jsme vkročili do narvané místnosti, prohlásil jsem že ne a hned vycouval, takže se odehrálo bez nás. Zatím jsme byli v jiné místnosti, kde byly mamčiny kolegyně s miminkama a povídali si s nima. Já si tam v klidu spapal tu fidorku, ještě jsem dostal jogurt s lentilkama a ten byl taky moc dobrý. Pak tam byla ještě jiná místost, kde měl být dětský koutek, ale s Motýlkem se to nedalo srovnat ani vzdáleně, jen tam byla na zemi deka a bedýnka s kostičkama a plyšákama. Ale bedýnku na kolečkách se mi podařilo uchvátit a drandil jsem s ní po místnosti a pak se o ni dokonce s jedním chlapečkem popral (vyhrál jsem!). Ještě tam bylo několik zrcadel, tak jsem po nich tlapal a docela si vyhrál. Na chodbě bylo několik stojanů s nějakými letáčky a kdykoliv jsem šel kolem, všechny letáčky jsem vyházel, takže mamka musela pořád sbírat :o)) Pak divadlo skončilo a pro větší děti tam byly různé zábavné činnosti ? výroba svíček, adventních věnečků, keramiky, ale nic z toho nebylo pro mne, tak jsem se tam tak různě potloukal, mamka mě honila. V keramické dílně by se mi moc líbilo, ale prý jsem byl jak slon v porcelánu a tak mě mamka rychle vypoklonkovala zase pryč.

Pak už se chystala nadílka. Nejdřív přišla dudácká kapela (bez dud :o) a hráli na housličky a basu a zpívali a to se mi moc líbilo, pak zazpívali několik Ježíškových písniček (i moji oblíbenou ajdom ajdom) a pak už konečně přišel Mikuláš, andělíček a dva čerti. Seděl jsem mamce na klíně, takže jsem se vůbec nebál. Jen pak když jeden čert šel kolem nás a zatřásl řetězem tak jsem se maliličko bál, ale mamka mě pevně chytla a hned jsem se bát přestal. Pak Mikuláš rozdával dárečky, ale mně ne ? jelikož mamka nevěděla, jestli vydržíme až do nadílky, už jí to Mikulášova pomocnice dala předem. Dostal jsem balíček se sladkostma a knížku ? představte si, jmenuje se Jiří Vrabec v zemi draka! Pro Haničku jsme zase dostali Hana Vrabcová s vílou Fialkou putuje pohádkovou říší. V obou knížkách vystupuje kamarádka Jiřina, to asi mysleli naši maminku :o) (pozn. mamky ? je to od modrého slona ? docela jsem byla mile překvapená, koho to napadlo). No a pak už mě mamka naložila a jeli jsme domů. Babička pro nás zase přijela na Zbraslav, děda zatím u nás doma hlídal Haničku. Ještě jsme cestou potkali další mikulášskou trojici a už jsme byli doma a padli si s Haničkou kolem krku (pozn. mamky ? ta jejich setkání jsou vždycky tak dojemná! Taky se vaše děti tak radostně vítají?). Děda říkal, že mi tam před chvílí Mikuláš ještě něco nechal ? a taky že jo, na balkoně za dveřma jsem měl adventní kalendář a ještě balíček s knížečkou a mandarinkama a sušenkama a velikýho čokoládovýho mikuláše plněnýho lentilkama ? hned jsem si ho načnul a chtěl celýho sníst, ale nepodařilo se mi to, nezvládl jsem ani hlavu, takže ani na kalendář zatím nedošlo. To Hanička si ten svůj stihla pošlapat a potrhat a čokoládičky vypapat, tak nevím, jak to mamka vyřeší, když ráno přijdeme pro čokoládku a ségra tam nebude nic mít.

Tak kamarádi, pište, jaký byl váš Mikuláš, jestli jste se snad nebáli a jestli na vás byl taky hodný, jako na mě s Haničkou.

Váš Jíra, dnes přesně 2 a čtvrt roku

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.04 21:41

Teda já zírám, zapnu e-mimino a jukne na mě nový deníček!!! to jsem vůbec nečekala, až teď mi došlo, že už je vlastně neděla! :-))

Takže než si ho přečtu, odepíšu na komentář ze starého:
Romy, to je super, že se to tam našlo. A uškudlené 2 stovky na ozdobičky - super.
Chválíme tatínka, že si po sobě uklidil:-)))
Doufáme, že jste si užili jak návštěvy, tak Mikuláše.

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.04 21:42

ha, chyba! správně česky NEDĚLE :-))¨
Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.12.04 21:59

Teda Jířo,
to jsem pěkně namíchnutá, žes něco neřekla. Já bych se na cizí besídku nevnucovala, ale mohly jsme vás s Joko poté vyzvednout a zatáhnout do Besedy na kafčo. Být pět minut od nás a nedat vědět, hanba ti. A s Pavlou ses viděla? Mohly jsme spáchat společný hřích. Tak a utrum, basamafousama remtete.
 Romana

zbytek, až se trošku uklidním

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.04 22:03

Ahoj Jíro,
já už jsem to teda nakousla v minulým deníčku, ale taky jsem s mamkou byla na Mikulášské besídce v práci. Na Filípka už naštěstí druhou sílu nepotřebujeme, takže jsme byli oba. Všechno to vánoční vyrábění, jak popisuješ. Mě zařadili do skupinky mladších dětí. Jenže to chystala teta, co má čtyřletou holčičku a nějak jí nedošlo, že na některé věci jsme my dvouletí (i tříletí) ještě malí. Třeba když se hrála ta hra, jak všichni sedí v kruhu a za zvuku hudby se posílá balíček. A když hudba přestane hrát, ten, co ho zrovna drží si může vytáhnout dáreček. Tak to mě teda dostalo! Já jsem chtěla dáreček hned! A on mi několikrát prošel pod rukama a nechtěli mi ho vydat!!! Nakonec to mamka vzala do svých rukou a když si brala holčička sedící vedle mě, prostě vytáhla dáreček i pro mě a s omluvou pro ostatní mi ho dala. Čerta s Mikulášem jsem se brala PŘÍŠERNĚ. A nic na tom nezměnil fakt, že mi pak čert z pytle vytáhl dáreček. To Filda prý v mým věku hrdinně do mikrofonu Jede jede mašinka i s těmi ožralými na konci.

Tím se dostáváme k dnešku: Dnes naši radši nikoho nepozvali - po předchozí domluvě s Filípkem. Souhlasil, protože je rozumný chlapeček, ale VŮBEC se mu to nelíbilo. Balíček jsme našli za oknem. Byla v něm spousta čokoládiček, medvídci a ovoce.
Adventní kalendář už nemám, tak to můžu dohánět i jinak. Dokonce jsem mamce nala ochutnat čokoládového zajíce. Mamka si ráda vzala, aby se mi nekazily zoubky. Ale prý byla ta čokoláda tak hnusná a ošizená, že mi ji radši nechá (a nebo nepozorovaně zlikviduje jinak).

Jo a tu knížku s vlastním jménem taky známe. Filípek ji kdysi dostal k vánocům. Jmenuje se Filip Čapka a Tarzan a mamka mu ji odmítá číst, protože jí připadá hrozně blbě napsaná. Možná tak ve stylu pro kluka ve 3. třídě, ale ne pro malýho bobečka. Časem si ji přečte sám. Tak by mě zajímalo, jestli ty vaše jsou lepší.

blblblblblblbblllll
Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.12.04 22:18

A ještě mamka chlubilka:

Ahoj holky, tak jsem zase zmáčkla OK místo prohlédnout, tak ten Verunčin příspěvek máte asi s chybama. Zatím jsem našla jednu.

Huráááá, máme vánoční výzdobu!!!
Podlehla jsem Filípkovu soustavnému nátlaku, že má na víkend slíbenou vánoční výzdobu. Ale jinak si neděli umím představit i jinak.

Vstala jsem už před 8!!!! Protože Filda měl zakázanou TV a bylo třeba ho trošku zpacifikovat. V 8 už jsem strkala do trouby štrůdl, aby bylo co k snídani. A pak hned králíka!! Rodinka ho měla na víkend slíbenýho na paprice. Takže jsem udělala třetinu králíka na paprice, třetinu upekla do mražáku a z třetiny udělala do mražáku vývar. Ve 12 hotovo. Že bych takhle musela trávit neděle, to teda ne.
Normálně propaguju rychlou kuchyni, která mi zabere MAXimálně hodinu (těstoviny, halušky, palačinky, ryby, pizzu…) Těžkou klasiku mají celý týden ve školce a v práci, takže to dělám fakt jen vyjímečně. A nebo se na taková jídla necháváme zvát k babičkám. No, jednou za čas to snesu.
Jenže pak to za mě ani nikdo neumyl (Hynek odkvačil koupit ty čokoládičky). Vyčistila jsem k tomu troubu (poprvé od Verunčina narození důkladně - trvalo mi to 3 hodiny s přestávkama a mám zničený ruce) - je nachystaná na vánoční pečení.
Filípkovi jsem vysvětlila, že dělat výzdobu do takovýho nepořádku nemá cenu. Uznal i sám a pomohl mi s úklidem. Vysála jsem, vytřela a pak mi nezbylo než se dát do těch oken.

Takže teď máme na pár hodin uklizeno, umytá okna pomalovaná zlatýma hvězdama, vypraný vánoční záclony se stejnýma hvězdama, na oknech řetězy a cingrlátka, na parapetu svíčky - prostě vánočně.

Pokud se mi podaří sehnat ten správný kábl a napojit počítač na naši stávkující věž, budeme si moci i pouštět koledy :-)) Zatím pouze per hubam.

Veselé (před)vánoční hody
Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.12.04 07:40

Ahojky,
já vlastně nechápu, o čemže to mluvíte. Z celých mikulášských oslav mám jen jediný zážitek - vylezla jsem na schodiště, že půjdeme k prababi, ale tam dole cosi děsně huhlalo a blekotalo - hloupě se to rozléhalo, tak jsem vyhnala mamku, ať toho bublajícího čerta zažene a že pak půjdu dolů. (pozn. mamky: čert byl akusticky dost děsivý a Mikuláš se do pěti hodin stihl upravit tak, že jsem ho k Johaně prostě nepustila)
Když jsem přišla k prababi, tak tam za chviličku dorazila kámoška Zuzanka o půl roku starší a o hlavu větší, naštěstí mentálně jsme na tom byly srovnatelně, obě komunikujeme s rodiči nejlépe hýkáním :-))) nebo slůvky nechčíííí, nech mě, není,… (to „ne“ je tak žůžová slabika) Žádní děsiví pánové nedorazili, stejně by ze mně žádnou básničku nevytloukli. Ale za oknem byla spousta dobrůtek a sladkostí a dárečků pro nás obě. Bohužel, než jsme se stačily se Zuzkou poprat o dobroty, namalovat si obrázky novýma pastelkama a zařádit si v prababičiných postelích, tak už museli odjet. Takže mám z celého jen pár zážitků - jedním z nich je můj ukřivděný řev, že chci pejíky (čokopenízky), kdy mě celá společnost pomlouvala, jak jsem hrabivá a krkna a kradu Zuzce její mamon. Pak se přišlo na to, že ty moje mi ukradla prababi a nacpala je do své, místo do mé, kapšičky Takže maminka musela běžet domů, vzít penízky nachystané pro Filipa (ten stejně čokošku nesmí) a odnést je prababičce, aby jí to nebylo líto.
Závěrem tohoto slavného dne jsem musela konstatovat, že jsem totálně přežrána čokoládou, oříškama a mandarinkama (večeře se tudíž ani nenabízela), Zuzka mě naučila lízat lízátko a cucat bonbony. A spát jsem šla k babi, protože doma byl děsnej bordel z mých hraček, nechápu naše, proč si taky někdy ty moje hračky neuklidí, kdo v tom má chodit.
Páčko
 Johana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.12.04 13:34

Nazdárek z Lokýnkova zavaleného čokoládou :)!

Tedy, lidi, já nevím, čeho jste se na Mikulášovi báli, ti čerti sice vypadali hrozivě, hlavně ten velkej, ale když jsem viděla, co všechno nese anděl v koši, strach (spíš respekt - pozn. mamka) jsem odhodila a téměř sama přednesla Byla jedna babka…, jen konec jsem si upravila podle svýho: „prodala jich… už chci koládu“ (čokoládu) :D. Navíc jsem Mikulášovi ochotně odevzdala všechny dudlíky, co jich doma bylo. Ne, že bych je tak nutně potřebovala, ale třeba k ránu byly dobrý k douspání. Ale co, už týden jsem je nepoužila, takže za adventní kalendář to stálo, že jo?

Jo, a na toho Mikuláše jsem nebyla sama, měla jsem tu sestřenice (7 a 5) a kamaráda Kubíka (4) a víte, kdo se nejvíc bál a fakt brečel? Ta největší holka! :) Ale zazpívala krásnou koledu, tak na ni byli čerti hodní, asi aby se nezhroutila úplně ;).

Ovšem jeden háček to má - naše mamky dostaly kouzelné zlaté oříšky, kterýma když bouchnou o zem, čerti vyskočí a odnesou zlobily, i když to nebude zrovna 5. prosince. Pohrůžka ořechem na mě funguje spolehlivě (kéž by to vydrželo - pozn. mamky) :(.

Jsem zvědavá, jak mikulášské řádění dopadlo i u ostatních členů deníčku, tak pište pište!

BLEBLEBLEBLE, Viki

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.12.04 13:56

Milá Viki
to je neslýchaný podraz, nějaký kouzelný buráky, s tím musíme něco vymyslet. Přeci na nás mamky takhle nevyzrajou. Fuj, fuj, hanba jim. Že bychom si pořídily třeba kouzelné šišky s čarodejnicema, které by sežraly zlobivé maminky? Uf, zase mám o čem přemýšlet. Doufám, že to mamka nečetla.
Ahoj
Johanka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.12.04 14:25

Ahoj Joko,

hehe, dík za inspiraci, ale už jsem s ním zatočila - sice to není burák, ale vlašák, takže to bylo jen trochu složitější. Dopoledne jsem ho nejdřív schovala (ale špatně), ovšem před spaním se mi na něj podařilo šikovně dupnout, takže už je kapku naprasklej. Zbývá tedy už jen jeden dobře mířený dupanec a adios, čerti :D!!!

Viki

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 22:55

Ahoj Filutkové,
tak mi Mikuláš (nebo spíš Filip) kromě sladkůstek přinesl i odpornou rýmu, kašel a hleníky a mamce se zdá, že zase začínám pohvizdovat. Taky mi trošku vyčítá, že neprospanou noc si vždycky naplánuju na den, kdy má jít do práce. Jak to mám asi tak naplánovat?!!
Chtěla mě naočkovat proti žloutence, ta vakcína je v akci jen do konce roku, a já jí to prý takhle bojkotuju…

Tak doufám, že se máte líp než my tady

Vaše Verča ukašlánek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.12.04 05:25

Hm, tak koukám, že už to zase začíná, nojo, nejhorší je kontakt s více lidmi za chladného počasí. Takže celé pondělí jsem proválela na gauči s lehkou teplotou, hlavně mě ale bolela každičká kostička, svalíček či šlaška, co jich v těle mám. Johana moc nezlobila, takže jsme to zvládly. Chodila se krmit sama - zvládla za den zbodnout 3 banány, 5 mandarinek a celý pytlík oříšků a rozinek. Oběd naštěstí byl navařen - jak byla rozežraná, tak spucla i flák masa i brambor, aniž by postřehla, že to není čokoška. Jo čokoládka dnes už pomalu ustupovala do dějin, asi jí včera měla opravdu moc, protože dnes si nevzala do pusy ani kousíček, spíš jen rozbalovala a drtila figurky, drť potom vařila na svém sporáčku a nutila po lžičkách všem okolo.
Sice část dne sice proběhala nahatá, ale už jsem objevila její slabinu - šatičky a košile s knoflíkama. Místo šatiček jsem jí nabídla své stařičké sukně do gumy, kde jsem gumu trošku přitáhla - hraje si v tom na princezny či tanečnice a hlavně má chvíli krytá záda. No a objevila jsem balík deseti flanelových košil po Filipovi přesně na současnou Johančinu výšku - té se moc líbí, když je může nosit rozepnuté či zapnuté různě na přeskáčku a knoflíkové zapínání jí taky dokáže na dlouho zabavit.
Dnes už mě tělo tolik nebolí, ale v puse mám pocit, jako když tam doutná elektrická izolace - je tam heiß a bléééé. Našla jsem zbyteček rumu, tak jdu navařit výživný gročánek s medem a citronem, to by bylo, aby nepomohlo. A k snídani jsem si našla v lednici vejmrdu - strouhaný křen s jabkem - nachystanou na svátky. Tak holt budeme muset strouhat ještě jednou.
Jdu se léčit, držte palce, ať se nepřidá rýma, to by mě už vážně zabilo.
ahoj
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.04 13:27

Tož teda držíme ty palce. Ale počasí je pro respirační virózy jako stvořený. Gročánek - mmmm.., my se léčíme čajíčkem s medem a citrónem a se slivovicí, taky mňam, jenom do dětí chudáčků rvu cibuli.
Dneska jsme strávili hodinu v čekárně u doktora - přeplněné kašlajícími dětmi. Uvidíme, co z toho bude. Jinak, Verča sice hvízdá, ale jen lehce. Poplach to prý ještě není, ale Ventolin budeme na noc inhalovat. No jo, už jsem nachystaná na ty antiastmatika, myslím, že nás neminou.

Zdravíme flanelovou princezničku, k nám to ještě nedošlo.
Ale jinak máme pomocnici. Dneska se sama vykakala, když jsem byla na záchodě. A sama si to po sobě uklidila. Bohužel do vany :-))) Takže poté, co mi spadla antikoncepční pilulka do umyvadla a rozmontovávala jsem sifon, jsem musela ještě vybírat bobky z vany.

Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.04 17:33

Ahoj holky,
tak si musím postěžovat.

Filípek chodí už třetím rokem do angliny a letos ho to (ani ostatní) nebaví. Prý se nenaučí nic novýho. Dělají tam strašnej bordel, Filip v čele, ale tvrdí mi, že zlobí proto, že se nudí.
Tak jsem se ozvala, ostatní matky se na mě vykašlaly (domluvily jsme se, že si půjdeme stěžovat spolu a nepřišly tam).
Nicméně jazykovka se snaží vše řešit, dnes byla na hodině metodička, že to s náma pak probere.
A co zjistila? Že jedinou chybou je, že Filípek je proti ostatním moc rychlej, takže se zbytek času nudí. A ukončila to slovy, že je hyperaktivní (což vím, že není, když ho něco zaujme, dovede se soustředit klidně hodinu a ani psycholožka nic takového neshledala). A co ty nudící se děti, co nejsou tak rychlé jako Filda? Ani jedna z těch holčiček tam dneska bohužel nebyla.
To je hrozný, když řeknou: hodina je v pořádku, jen vaše dítě je hyperaktivní :-((.

(Samozřejmě, že pod dojmem kontroly dneska byla hodina mnohem pestřejší a ani děti nedělaly takový bordel).

Tak jsem si upustila přetlak a vracím se k lineckýmu a svým hyperaktivním dě­tem.

Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 20:06

Ahoj kamarádi,

tak se hlásíme do služby! :-)))
Konečně máme telefon, ale internet máme zatim přes telefon a je to děsně pomalý, takže než se mi načte stránka, taťka mě od toho žene, že tam chce taky pustit, znáte to, že?
Ale brzo by jsme měli mít ADSL (:-), už jsme toho naslibovali, že?), snad to už bude ok!

Takže zatim pa pa
Kuba, Tobík a Katka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 07.12.04 21:08

Romčo taky jsem na to myslela, ale rozhodli jsme se až na poslední chvíli že opravdu pojedeme a jeli na otočku - ve 14,30 z domova, od 15 to bylo a v 17,35 ještě než to skončilo jsme šupajdili domů, abych si vyzvedla Haničku (naši ji měli celý den).
Proto jsem nedala vědět ani tobě ani Pavle. To mám těžký když potřebuju pohlídat jedno dítě a navíc ještě s druhým dopravit …
 Jiřina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 07.12.04 21:10

Ahoj maminy,

Jíra vše napsal v deníčku tak teď já. Poslední dny se cítím trošku jako štvanec. Nějak jsou děti živější a navíc jsem na ně celý den sama (taťka chodí až okolo osmé a později). Začali se rvát o hračky ? nebo přesněji řečeno, Jíra krkoun chce všechno a bere to Haničce a buď řve ona, nebo oba. Taky vaše děti začaly být krkouni? Vy co máte starší děti, jestli jste to taky prožili a jak dlouho to trvalo? Situace: Jíra si hraje, Hany si hraje. Jíra uvidí, co má Hanička a začne jí to brát ? když ona si vezme dřevěné hračky, tak on si všechny dřevěné začne syslit k sobě a brání si je tělem a ona se k nim snaží dostat a ječej u toho. Haničku přeorientuju na něco jiného a vzápětí se to opakuje. Oba hrozně rádi jezdí v náklaďáku, někdy je Jíra oba vozí ? buď Haničku samotnou, nebo si sedne k ní a ťape při tom. Ona jak vidí náklaďák, tak si nasedne (je hrozně rychlá) a pokud Jíra není v dobré náladě, začne jí vystrkovat ven a vyhání ji, a zase jekot. Tak tu celý den lítám okolo nich a všichni mi říkají, jak jsem pohubla ? no aspoň něco :o))

Začala jsem s Jírou péct cukroví, ale po dnešním fiasku jsem se rozhodla, že to raději budu nadále dělat bez něj (až budou spát). Zatím jsem si vždycky bez dětí připravila těsto a když jde Hany dopoledne spát, peču. Poprvé to s Jírou šlo, připravila jsem si těsto večer, pak už jsme jen vykrajovali, taky vykrajoval a vypadal spokojeně. Rohlíčky jsem tvořila ručně a to už ho nezajímalo. Dnes jsem dělala další vykrajovánky, ale celou dobu mi stál na židli a mlátil vařečkama a bral všechno okolo. Vykrájela jsem dva plechy, pak jsem to dala péct, jenže jsem si nevšimla, že mi Jíra kolečko na teplotu otočil na 300 stupňů a půlka plechu se spálila, tak jsem to musela vyhodit. Současně jsem chtěla dělat řezy ? těsto jsem pekla v remosce, protože poloviční várka by na plech byla moc. Pak se to má hned potřít polevou a já jsem to tedy vyklepla, odkryla ? a byla bych bulela, protože se mi to totálně rozsypalo. Tak jsem to jak to šlo porovnala a naplácala na to polevu a je z toho použitelná tak 1/3. Zbytek jsem chtěla sežrat, ale vzápětí jsem zjistila, že to nelze, tak jsem ze zbylého pečeného rozsypaného uplácala kouli a udělám z toho asi kuličky. Co s tím jiného, vyhodit je mi to líto, je to docela dobré ořechové těsto.

Jinak Jíra mě vůbec neposlouchá, poslední dny mi pořád někam leze (už třeba dosáhne do knihovny a umí odšoupnout sklo) a to abych ho celý den mlátila do ručiček a ječela na něj a stejně každou chvilku něco vyvede. Dnes jsem se vytočila u jídla, protože ňoupe polstrování na svojí židličce ? už je to jeho sedátko jak ježek, vůbec nic nezabírá, prostě neposlechne, to bych mu ty ruce musela urazit. Přece nemůžu všechno odstěhovat z bytu, aby to před nima bylo v bezpečí. Jak to děláte, aby vám děti neničily věci co nejdou uklidit????

No tak se mi hned udělalo trochu líp, mějte se fajn a já si jdu přečíst komentáře.

Ahoj Jiřina

P.S: Děti už smrkají a kašlou jen trochu, ale zase začíná pálit v krku mě :o((( To snad nikdy neskončí!

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.12.04 22:12

Ahoj!
Lidičky, dva dny jsme se neozvali, čerti nám totiž unesli obě děti!!!!
 Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.12.04 22:47

Nazdárek Filůtkové :-)
Ta máma ale lže, to je strašný, pak jí něco věřte!!!!!
Jasně že nás čerti nevzali a to u nás byli dokonce dva, jeden byl fakt strašně odporňáckej a taky měl obrovskej pytel a chtěl do něj Terezku strčit. Hned jak u nás začali bušit na dveře, utíkal jsem k mámě a nepustil se jí ani náhodou.Moc jsem se ze začátku bál a brečel jsem,ale když jsem viděl, že Terča odzpívala koledu a dostala nějakej balíček, trošku jsem se uklidnil. Byl tady moc hodný anděl a ten poslal čerty pryč, nejdřív jsem jim ale musel slíbit, že se nebudu pokakávat a že budu u babičky hodný :-( No co sem měl asi taky jinýho dělat, že jo. Ale písničku jsem Mikulášovi nezazpíval,měl všude samý vousy a koukaly mu jenom oči, sice je prý hodnej,ale mě se nelíbil. Anděl mi potom dal krásný papírový auto plný dobrotek, ňam ňam. Jasně že jsme ten den večeřeli jenom čokoládku a bonbonky, měli jsme už trošku náskok od odpoledne, dostali jsme jeden balíček od dědy, další od jedné babičky a pak ještě od další babičky, prostě hody ještě na pěkně dlouhou dobu :-) Mamka říká, že to u nás vypadá jak po útoku z čokoládovny, kromě dvou mís plných sladkostí vlastníme asi pět obřích Mikulášů, o menších figurkách ani nemluvě. Je pravda, že nemám tak hodnou maminku jako Johanka a vařit z Mikulášů oběd mi zatím nepovolila :-(
A tak jsem se musel včera poprvé v životě vykakat do toho záchodu, dneska jsem pro jistotu nekonal vůbec, schovávám si to na zítřek, ale mám docela strach, že se ti čerti vrátí, teda kdyby něco, tak váhám jak to vyřešit. Četli jsme, že u Verunky už mají taky tu výzdobu, my máme konečně dozdobené okno v pokojíčku, máme tam stromečky z papíru, sněhuláčka, domeček,kometu a vločky, pak taky světýlka a na zácloně andělíčky. Terezka dostává dobrotky od Mikuláše pokaždé v takovém červeném pytli na kterém je našitý čert, maminka jí ho chtěla pokaždé v pokojíčku pověsit,ale pak ho musela večer sundavat, protože se ho Terča bála. Letos ho nechala Terča poprvé pověsit dobrovolně, ale večer ho chtěla obracet na druhou stranu,aby čertík nebyl vidět.Nakonec udělali s mámou dohodu, když bude Terezka moc zlobit, čert se večer obracet nebude.Dneska v noci na nás nekouká.
Tak vás všechny zdravíme, marody obzvláště a ženeme se do postele, mamka začala nějak vyšilovat s těma vánocema, chtěla by tu dělat přes den nějaký úklidy a podobný nesmyslnosti, dnes večer si pěkně v troubě vypálila pár andílků a stromků, že by ty perníčky takhle byly chutnější?
Pa, zdraví vás neodnesený Vojta, nevíte náhodou, kam by nás ti čerti asi všechny dávali a co by s námi asi tak dělali, že jo.
Ahóóóóój Vojta a spol.

P.S.Mamce už se podařilo dopravit do albíčka nové fotečky,hurá!!!

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.04 23:14

Hip, hip, hurá!!! Vítáme ztracené bratry!!!!
My jsme zase zpomalili z 1224 na 499, úspora je 700,– . To se hodí, ne?
Jana, Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.04 23:19

Neboj Jiři,
to bude trvat ještě dlouho. Moje děti se začaly rvát o věci tak před rokem a stále to trvá :-)). Někdy hamoní Filip, někdy Verča.
Zařízení taky ničí, jsme celkem rádi, že máme většinu věcí starých, po rodičích. Nové vybavení hodláme koupit až tak za dva roky.
S pečením zatím nevím. Zatím Verunka na robotu pod dohledem udělala linecký, zítra to zkusíme vykrajovat a podle toho se rozhodnu, jestli budou nadále asistovat, nebo ne.
U nás se smrká a kašle první liga
 Jana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.12.04 23:27

Ahoj Vojtíšku,
jdem omrknout ty fotečky. A z kakání na záchodě neměj strach. Já už to zvládám pěkně, vždycky mamku vyhodím. Dneska jsem ji vyhodila i na veřejných záchodcích ve Fildové angličtině. A ani jsem nezapadla dovnitř.
S Mikulášem se konalo malé rozčarování, protože náš ukecaný děda si mamce stěžoval, jak nemohl sehnat české čoko figurky (30%), všude měli ty německý nebo polský (5%kakaa - tak už jsme vyřešili, proč jsou tak hnusný). A Filípek ho slyšel a pak mamce plakal, že ten Mikuláš nebyl od Mikuláše, ale od dědy :-(((.
Podařilo se vysvětlit, že ten nedělní byl pravej a jen ty ostatní nadílky, co se nekonají v neděli, byly fingovaný, aby toho dostal víc. Ale fingovaný s vědomím pravého Mikuláše. Zatím ho to uklidnilo.

Tak ahoj Verča

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.12.04 00:34

Ahoooj Vojto,

tak jsme s mamkou projely fotečky, a nechápu, proč si tvoje mamka furt stěžuje, že nejíš :))). Špagetové fotky jsou důkazem, že nás tady mystifikuje!

A Terezce to moc sluší!

Dobrou přeje sladce chrupkající Viktorka

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.12.04 00:39

Ahoj Jiři,

s tím rvaním o hračky nevím, doma konkurenci nemáme, všude jinde se perem :).

Viki moc věcí neničí, působí na ni citové vydírání typu: nesahej na to, rozbiješ to a mamka bude smutná (nebo se bude zlobit), strašení tátovým zlobením funguje ještě líp. Zabírá to dobře od té doby, co jsem Viktorku donutila odnést oblíbenou (ale rozbitou) hračku do popelnice a pak musela sledovat, jak její obsah mizí nenávratně v popelářském autě… a to jinak popeláře miluje :D.

Přeju pevné nervy a koukej se pořádně dopovat cukrovím, ať se nám úplně neztratíš.

Iva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.12.04 05:41

Holky, tady to tak žije, ale já nějak včera nemohla. Rýmu jsem sice zavraždila svařákem, bolesti z těla jsem vyhnala taháním 20ti kilového nákupu pro babičky (chřipka to vzdala někde ve třetím patře), protože Filip byl u doktora a Standu odvolali na rychlo na dvanáctku do práce.
Ale od večera mi bylo hrozně ze zprávy, že umřela Navarová. Asi vám to nedokážu vysvětlit, ale pro mě tahle holka znamenala prostě moc, vlastně jsem jí měla tak trošičku jako vzor, jak se mají některé věci dělat. V rodině se mi kvůli ní všichni smáli a ani vám neumím říct, co mě na ní i na její tvorbě tak fascinovalo. A navrch to byla ještě facka z jiné strany - nějak se mi ještě nechce zvykat, že mi umíraj vrstevníci. Brrr - no brečím tu jak želva a připadám si děsně opuštěná.

No ale Johanka mě nenechala příliš truchlit. Jiřino, chvíli jsem si myslela, jestli sis při návštěvě Karlína nevzala omylem domů místo Jíry právě Johanku, ale ta mě hned vyvedla z omylu - celý večer sebou tahala židli, aby dosáhla všude tam, kam ví, že sahat nemá. Já si rozděluju věci na nevhodné (obsah lednice, skříně s vařivem, obsah prádelníků atp.), kde Johančino řádění způsobuje škody napravitelné. Pak na zakázané (nižší šuplíky z dílny, šuplíky se softwarem a věcmi pro PC, knihovny - nyní umístěné metr dvacet nad zemí, krabice s doklady atp.), jejichž špatné používání způsobuje škody nezvratitelné. No a pak jsou věci život Johany ohrožující, které se odebírají ihned, nebo jsou umístěny tak, že na ně bez židle nedošáhnu ani já - léky, ostré nářadí, čistící prostředky a chemikálie atd.
Věci nevhodné občas přehlížím, když potřebuju zaměstnat Johanku, abych mohla pracovat - většinou se mi to pak vrátí v podobě několikahodinových úklidů. Věci zakázané toleruju, když mám čas být přímo s Johankou a kontrolovat, jak s nimi zachází a co provádí. No a na věci nebezpečné spouštím takový hysterický záchvat nevole, že už si Johana rozmyslela pokoušet se o ně - mohla by přijít o mamku - klepla by mě z té hysterie pepka.
Když jsem se kdysi někdy rozkřičela na Filipa, tak ten se začal třást a rozbrečel se, teď, když zaječím na Johanku, tak ta naoplátku zaječí na mě. Sice se křiku stejně nevyhnu, ale je to dost neproduktivní. Takže střídám vřískot, fyzické násilí a dlouhé vysvětlování - něco z toho prostě zabrat musí.
No a co se krkounství týká, to kupodivu musím řešit taky. Johana nesnese, aby se Filip dotknul jejích hraček - nesmí je ani uklízet, natož aby třeba z Lega stavěl, nebo si půjčil plyšáka na mazlení. Když si hrajou s balonem a Filip ho podrží chvilku dýl, už je u něj a kope ho do holení - účinná zbraň. Filip z toho má bžundu a občas ji tím pěkně dráždí - já to nechávám být, ať se holka vztekne, když je taková hamounka. Ale občas se zase naopak jde dělit, takže si říkám, že je to prostě jen hloupé období, kdy se učí, kolik toho urve fňukáním a brekem. Poradit ti neumím, prostě to budeš mít chvílema náročnější a chvílema to bude OK, podle toho, jak se děcka zrovna vyspěj.

Zdravím Smokie, těším se na dlouhatánské vyprávění novinek. Co všechno už Tobík umí, vždyť to už je velký kluk, jejdanánky! A jak Kubík prožil Mikuláše. A jaké budou vánoce. No piš, piš, zajímáš nás.

Verčo, nesípej. Koukej se vyzdravět, tohle období je potřeba užívat v pohodě, a ne na něj kašlat. Na povzbuzení ti posílám básničku od L. Soboty:
Sedí panna vedle mne, těžce dýchá do ucha.
Myslel jsem, že miluje, je to však jen záducha. :-)))))))
Jinak kvituju s úžasem, že dokážete načinčat byt tak dlouho před vánocema. Pro mě je předvánoční čas většinou hektický, šturmuju v práci i doma, abych do nového roku mohla vstoupit alespoň s trochu oprášeným štítem. Takže úklid a činčání bytu je většinou vždycky otázkou posledních pár dní před štědrým večerem. A například škopky žehlení si schovávám na sváteční pohádky v telce. Vypadá to, že ani letos to nebude jiné.
Tak já jdu zpacifikovat domácnost po dvou dnech nečinnosti - to zase bude humusu.
Mějte se krásně
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.12.04 05:56

Jiřinko,
teď jsem si přečetla o té chystané kolaudaci, tak mocmoc držím palečky, ať máte o starost míň. Patro už máte celé zobyvatelněné? Božínku, jak já vám to bydlení závidím. Ale jestli se podaří, co zamýšlím, tak budeme možná sousedi. Ovšem tady se nic neděje, podle mě to bylo zase jen šplouchnutí do bažiny, už jsme to zažili několikrát, teď to bylo nadějnější. No zkusím zaútočit, třeba se nám něco hezkého zadaří.
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.12.04 21:04

Ahoj Jiřko,
koukám že moje depka z minulého týdne tentokrát přeskočila na tebe.Musíš mít určitě kolotoč od rána do večera, zaměstnat dvě batolata tak,aby si vzájemně přinejmenším nevyštípaly oči, to musí být vážně fuška.Zrovna dneska jsme byli dvě hodiny na návštěvě u chlapečka o rok mladšího a ještě teď mi z toho jde hlava šejdrem. No,ale nezbývá ti, než přežít a určitě jsou chvíle a dny, kdy jsou obě děti k zulíbání a neměnila bys ani za nic.
Sourozenecké bitky se u nás odehrávají taktéž,ale vzhledem k věkovému odstupu v jiné podobě, zato o to rafinovaněji. Někdy jich mám taky plný zuby, prostě je to všude stejný a boje ustanou určitě až s odchodem dětiček z domu :-)
Co se týká pečení ,rozhodla jsem se původně vyřadit Vojtu zcela ze hry, ale protože pečeme všechno najednou u babičky, vzala jsem ho nakonec ssebou, ale nijak zvlášť ho to nezajímalo, akorát točil klikou u mlýnku na maso. Jsemsi jistá, že doma by to dopadlo podobně jako u vás, však jsem si včera připálila perníčky i bez dětí. Kus těsta jsem schovala Terezce aby si taky mohla vykrájet pár perníčků, ale vzhledem k jejímu pracovnímu vytížení se k tomu nedostanem dřív jak o víkendu.
No tak se držte, ono je někdy líp a někdy si člověk chodí přivazovat provaz :-)
Ahoj Stáňa a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.12.04 21:11

Nazdárek Verčo,
hlásím stav našich Mikulášů,čertů a andělů je až na jednu vyjímku 30% ! Kde to ten váš dědomikuláš pořizoval? :-))) Filípkovo rozhořčení chápem, Terezka byla podobně hotová, když jim hodná paní učitelka poslední rok ve školce namluvila, že dárky nenosí žádnej Ježíšek,ale rodiče. Mamku to tenkrát dost namíchlo,ale učitelka zpětně zbaběle vše popřela. Taky dalo rodičům dost práce přesvědčit ségru o tom,že to tak není, znáš to,paní učitelky mají vždycky pravdu :-) Až letos Terezka sama přišla na to, že tomu tak nemusí být vždycky :-)))
Takže čokoládám zdar!!!
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.12.04 21:14

Ahojky kudrnko Viki,

tak se musím přiznat, těstoviny jsou v mém jídelníčku prestižní záležitostí a když je vaří táta a koupí k nim omáčku v konzervě pro dospěláky, nemá to vážně chybu! Taky netušil, že mi maminka špagety vždycky nakrájí :-))))

Pac a pusu posílá Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.12.04 21:29

Ahojky,

tak vážně pořád nestíhám,abych si stačila přečíst co je u vás nového a taky něco napsat, přestala jsem číst ostatní deníčky,takže vážně nevím co se kde děje :-( Potřebovala bych nějakého informátora, který by mi udělal krátké výtažky z nejnovějších událostí,ale takový dobrovolník tu nebude na milion procent :-)))) Na chatu už jsem nebyla nejmíň měsíc, za poslední týden jsem se tam pokusila asi třikrát proboxovat,ale nějak se mi nedařilo, je to nějaká místní chyba, nebo zas nějakej potvorák neodhalenej řádí v našem PC?
U nás moc novinek není, zítra a pozítří jdu do práce, takže zase budu ráno brzy vstávat :-(((( , Vojta se rozčiloval, že nemám do žádný práce chodit a mám mu vařit knedlík :-))) Zítra to přežije s tatínkem,ale v pátek ho čeká babi, to si chudáci zase užijou srandu.
Po počátečních úspěších s kakánám do záchodu dnes navečer opět použil slipy, omluvou mu může být jen to, že já právě žehlila a táta dřepěl u počítače, tudíž nikdo moc nesledoval co zrovna provádí, jinak totiž dopředu poznám že se něco bude dít. Čerti ale dost zabírají, museli jsme telefonovat aby nechodili, že to Vojta prostě nestihl říct včas a příště už se to nebude opakovat, byl totiž chudáček strachy celej zelenej :-))))) Snad to v příštích dnech nějak vypilujem, snad to vypadá nadějně.
Tak se mějte, všechny vás moc zdravíme, vítáme ztracené synky Kubíka s Tobíkem a těšíme se na jejich nové povídání.
Ahoj Stáňa a spol.

Určitě jsem vám chtěla ještě něco napsat,ale vzpomenu si až půjdu spát, asi si začnu během dne dělat poznámky, začínám nějak blbnout.Dneska jsem třeba zapomněla podlít maso v papiňáku,naštěstí jsem k němu přihodila zamraženou mrkev, tudíž troška vody se našla :-)))))

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.12.04 22:20

Ahoj Vojtíšku,
v Brně byl letos s těma 30% fakt problém, sehnali jsme jen jednu várku (ani ne my, to nám prý donesl Mikuláš k sousedům). Jinak samý nedomrlčata :-((-

Filípka loni kamarádi ve školce taky přesvědčovali, že dárky nenosí Ježíšek, ale rodiče. Hned se doma ptal, jak to teda je. Tak se ho mamka zeptala, co myslí on? A on myslel, že Ježíšek. Ale protože je hlavička, které všechno rychle dojde, a protože před ním spoustě lidí ujede huba, přijal loni novou verzi a té se drží dodnes.
Dárky nosí samozřejmě Ježíšek, ale když máme strach, že něco nesežene, nebo když chceme, aby měl dotyčný víc dárečků, můžeme Ježíškovi trošku pomoct a taky tam něco podstrčit.

Mamka vzkazuje, že je skvělý, že to Terezce tak dlouho vydrželo. A co jako?
Mimochodem, Terezce to na těch fotečkách FAKT moc sluší.

Verča zrzečka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.12.04 22:32

Ahojkyky,
to já mám teď nějakou deníčkománii, takže si ho zapínám každou chvilku. Ale cizí deníčky taky nestíhám moc číst. Jen občas Šulánky a Špuntíky.

Novinky jsou u nás tyto: Verunka vidouc jaký u vás měla úspěch s rozdáváním baby ve chvilkách nepříčetnosti to dneska vylepšila. Opět se vztekla (odmítla jít pro Filípka do školky a chtěla umývat štětkou záchod), praštila mě a řekla mi: Já zabila! To teda fakt nevím, odkud to vzala. Snad možná Filda, když mu něco zničí, rozbije nebo pomaluje říká Já tě zabiju.
Takže v černé kronice už se nemusíte dočíst jen o Johančině tatínkovi. Teď tam můžou být zprávičky i z naší rodinky.

A druhá věc je, že mi dnes volali z divadla, kam mám předplatné. To zítřejší představení (nový muzikál Merta Moša - Zahrada rajských potěšení) bude natáčet televize. A protože je to vlastně představení pro děti a pan režisér si přeje dětské reakce z publika, volali, jestli nemám nějaké dítě, které by tam se mnou zadarmo šlo (sedělo mi na klíně) a vyprodukovalo jim občas nějaký výkřik.
Takže Filda jde zítra poprvé do divadla na večerní představení !!!!!!! (loni byl na baletu, jinak samé dětské).
Uvidíme, jak to přežije. Konec je v 22.00. Bude muset chlapec spát po-o, vynecháváme anglinu i bruslení. Jenom doufám, že se mu trošku zlepší kašel. Aby nás nevyhodili.

Držíme palce Vojtíškově babičce, mamce ať se dobře vstává, teta Ro ať je brzo čiperka a všichni ostatní se mějte.

Jana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.12.04 22:53

Ahoj Jani,

já mám asi podobnou chorobu, ale moc nepíšu, jen čtu. Máme na klávesnici rozbitej mezerník, a tak (já, zvyklá mydlit to všema 10ti) píšu, jako kdybych koktala :).

Zítra vyhrabu ve sklepě starou klávesnici a zkusím se zprovoznit.

Jinak dneska Viki zdobila perníčky, dala jsem jí štětec a polevu do mističky a spáchala úplně krásný stromečky a hvězdičky s očičkama, šikulka! Polevu mám ještě na rukávu :) a taky ukousla hlavu jedinýmu Mikulášovi, kterýho jsme měli :D.

Ať si Filípek užije divadlo!

Dobrou, Iva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 09.12.04 06:56

JŮŮ,
to jsem zvědavá, jak se to Filípkovi bude líbit. Jani a myslíš, že tam bude dobrovolně a nadšeně produkovat výkřiky? Já mám obě děti zakřiknuté, na veřejnosti vydávají jen minimum zvuků, aby si to pak mohli vynahrazovat doma. Filip mi tvrdí, že jsem ho tak vychovala, ale co já vím, tak on nedokázala v rámci vzorňáctví ani zařvat jako mimí u doktora na očkování.
Tak ať se vám to líbí a těším se na půlnoční kritiku :-)))))
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 10:44

Viki, ty seš taková šikulka!!!!!
Jak já ti závidím, tak rád bych zdobil perníčky, ale mamka je letos odmítla napéct, protože ji bolí zápěstí a zdobení perníčků jí to každoročně zhorší. Ale vyvíjím trvalý nátlak a ty od dr. Oetkera prý stačí upéct den předem a ´jsou moc dobré. Tak snad ji ještě překecám.
 Filip

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 10:48

Ahoj Romy,
myslím, že výkřiky nevyloudí, to si schovává do anglíny a jinam, kde má být ticho. Ale, jinak bude určitě nadšenej.
Jo a zvorala jsem název. Jmenuje se to Zahrada divů:-))
Zase nepřihlášená pracující matka
Jana :-)

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.12.04 16:56

Ahooj Ahooj

Teda tady to žije, jenom my se tak flákáme:o) To víte, člověk musí pořád vařit, dělat bordel, zlobit rodiče a tak podobně. Taky mě poslední dobou zaujalo opravování čehokoliv, tak například nejraději mám tiskárnu, ovladače, telefon nebo video.

My jsme se v neděli s bráškou, mamkou a taťkou vydali na večerní procházku a potkali jsme teda ošklivého čerta a ještě ošklivějšího Mikuláše:)) Bál jsem se teda dost, tak jsem se raději na ně ani moc nedíval. Bráška se nebál a hned říkal básničku. Já bych jim teda neřekl nic:o( Jediný štěstí bylo to, že jsme čerti doma propásli a tak když jsme se vrátili domů, zůstal po nich už jen balíček dobrůtek:o)
Ten teda moc dlouho nevydržel. První šla na řadu žvýkačka, pak moje nejoblíbenější bombónky Tutti Frutti, Tic tac jsem rozsypal a pak už mi to máma raději vzala. Ovoce mě vůbec nezaujalo. Druhý den jsem si pokradmu vzal čokoládičky a všechno jsem to rozmačkal v obýváku, takže neskončily u mě v bříšku ale ve vysavači:o)

U nás jsou sourozenecké hádky skoro na denním pořádku. Bráška mě občas pošťuchuje ale hlavně jsem to já, kdo ho pořád zlobí, otravuje ho a krade mu vytvořená díla ze stavebnic. Máma nás většinou najde jak se taháme o jednu věc, oba řveme to svý a nikdo nechce ustoupit. Bráška ač je starší, tak o moc chytřejší není, páč si vždycky stojí za svým:o)) A tak nás máma nechá být, dokud si to nevyříkáme sami. Když do naší hádky zasahuje, tak to stejně nemá moc velký úspěch:) Akorát když dojde na kousání, facky apod. tak nás rozdělí.

Jíro já taky ničím skoro všechno co mi příjde pod ruku. Tak třeba ovladač na televizi v obýváku už máme druhý a vypadá už taky blbě:) Na upřesněnou: máme všechny ovladače přelepé izolepou, jinak by z nich vypadaly baterky:) Tiskárnu po mně opravoval táta už 2× a minulý týden jsem tátovi rozbil brýle a moc se teda zlobil, páč prej stály hodně peněz. A to ani nevím jestli jsem vám říkal, jak jsem babičce rozbil mobil. Ona měla takový ten otevírací a já to prostě zlomil. A Jíro jestli ti můžu poradit, tak si ber na hraní jen ty věci, který mají nějakou cenu. S prkotinama se nezaobírej, tak jako já:o))

Jdu koukat na telku, tak zatím páá David

Od mamky:
Tak u nás tedy čert zabrat tak nějak jak jsem si představovala. Žádný šok, jen se trochu bojí. A když doma zlobí, tak řeknu že příjde čert a je hodnej:) Většinou ke mně přiběhne a pak posloucháme jestli už jde:)
Jinak už předtím se Davídek bál krokodýla, kterého jsme měli v ložnici pod postelí. Nevím kde k tomu přišel ale nechtěl jít do ložnici sám a když už jsme tam byli, tak zase nechtěl odejít po svých ale musela jsem ho vzít na ruku. Teď už je to lepší a napadá ho to jen občas.

Davídek nám doma pořád říká místo HBO „abýáku“. Má to popletené s obývákem. Dřív říkal „bíou“:) Jemu se moc líbí znělka na začátku filmu, když se říká: „hbo uvádí“. To to pak několikrát opakuje. Další má oblíbenou reklamu „nemusím, ale nemusím“ (ebanka). To taky „chrastí“ s klíči:o) Pak má ještě nějaká slovíčka né moc vypilované, např. „pinkunku“ (pusinku).

Až na nějaké vyjímky Davídek docela dobře jí. Hlavně není vybíravej a sní skoro všechno. Oproti Filipovi. Ten nám dělá starosti, protože skoro nic nejí. Nejenom maso ale ani ryby, sýry, ovocné jogurty, zeleninu atd. atd. On by nejraději jedl jenom nudlové polévky nebo rýži s omáčkou:( Tak jsme už zašli k doktorce a teď nás čeká série vyšetření krve, moči a výtěrů. Tak uvidíme. Já bych řekla, že mu nic neschází ale je jenom prostě děsně vybíravej. A místo aby se najedl, to raději bude držet hladovku:o)

My jdeme s Davídkem kuchtit, ten by si takovou příležitost nemohl nechat ujít:)

Ahoj Eva s Davídkem

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.12.04 14:35

Ahojda, všichni!

Tak koukám, že je tady úplně mrtvo :). Filípku, jaký bylo divadlo???

Davídku, připojuju se k ctitelům televizních reklam - nejradši jsem měla tu na Svěrákova Tatínka, jakmile jsem viděla, že si chce na:,–(it helmu, už jsem hlásila „pánovi to nejde“. Taky umím bezvadně „kiri kiri kiri“ a úplně přesně poznám „řešení vašeho bydlení“ (Wüstenrot). Babička má hrnek s jejich logem a já hlásím „žešení bydení na kafíčku“ :D.

Představte si, mám nový spací rekord (matky nespavých dětí, nečtěte ;) - pozn. mamka). Jelikož jsem včera vstávala v 10:20, tak mě mamka nedala odpo spát. Večer jsem vytuhla v 19:50 a mamka plánovala, jak pěkně dneska (brzy :) vstanu, tak kolem půl deváté a půjdeme do města. Krutě se spletla, vstávala jsem v 10:10 :D a nešly jsme nikam. Tak jsem jí aspoň pomohla umýt záchod a vyluxovat pokojíček. Staromák se odkládá na příští týden… třeba do té doby napadne sníh a bude to romantičtější než pod touhle hnusnou inverzí.

Koukejte psát, doufám, že nemocné už ty kašlíky a rýmy opustily!

Vaše Viki (opět spící - mám obavu, že snad někde potkala mouchu tse-tse :) - pozn. mamka)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 10.12.04 15:39

Tak jo, já to tedy nečetla. Jinak bych nahlásila, že Johana taky vstávala 10:10. Bohužel to asi bylo tím, že usnula až v 01:30!!!!! Možná se jí včera nechtělo spát, protože po obědě spala celých 40 minut.
Nakupovací vycházku jsme na dnešek taky plánovaly, jenže v jednu si Joko začla mnout oči, v půl druhé lehla na kanape, přikryla se a hrála si s plyšáky. Ovšem spánek přišel, až když jsem nahlásila, že je konec odpočinku a jdeme ven, tedy v cca 3 hodiny. No doufám, že ještě aspoň 10 minut spát bude.
Jinak už jsme jakžtakž zdraví. Akorát má Johanka děsná odpoledne. Když se vzbudí, tak se ještě půlhodinku rozespale mazlí a pak spustí - a kňourá a brečí a vzteká se až do pozdního večera. Děsně se nudí, nic ji nebaví - oprava: baví ji jen ty věci, které rozhodně nesmí dělat. A z toho jsou samozřejmě další vzteky.
Včera jsme se šly spolu vyvětrat a Johanu nebavila ani vycházka, vylezla na kočár a odmítala z něj slézt a ťapat, odmítla oblíbené krámování v sámošce. Jen děsně kňourala, když jsem jí nepodala to, nač hekáním upozorňovala. No doufám, že jde jen o krátkodobou předvánoční depresi.
Z reklam momentálně vedou ty kosmetické Rimel, Dermacol, atp. Před chvíli velmi zaujatě sledovala domácí nehtové studio v teleshopingu a čmárala si přitom propiskou po rukách.
ahoj
 Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 10.12.04 20:17

Ahoj maminy,
tak už je mi líp, už druhý den jsou děti zase ?normální?, takže už to zase jde. Cukroví raději dělám po večerech.
Koledy si pouštíme pořád dokola a máme další oblíbenou ? Jíra občas zopakuje nějaké slovo, co slyší, například povídá: ?miláčku žíkali?, až se skoro divím, že to vnímá, když zrovna děláme něco jiného. Připadá mi to jako já když slyším píseň v angličtině a občas nějaké slovo zachytím :o))) No a tuhle povídá: ?zpívali ňam ňam?. Tak jsem se zaposlouchala ? víte co to bylo? Nám nám narodil se :o) Takže od té doby zpíváme: z života čistého, z rodu královského mňam mňam narodil se :o)))))
 Jiřina

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.12.04 21:34

Ahoj ahoj,
divadlo bylo tak skvělý, že si to nechám na deníček.
Teď už jsem děti uspala, u nás mouchy tse-tse nelítají. Bylo to stejně obtížný jako jindy.
Verča kašle stále stejně hnusně, ale aspoň už nehvízdá. Takže přijde o zítřejší předvánoční besídku s kamarády z tábora. Jinak ji to v ničem neomezuje, je stále stejně nenažraná a mezi nejoblíbenější činnosti patří skákání z Filípkové postele, sprinty po bytě a kotrmelce. S přibývající fyzickou aktivitou se samozřejmě stupňuje kašel, ale co nadělám:-((.

Novinka: pečení přenechávám Filípkovi (Verunka odmítla se slovy, že chce radši čokoládku). Zatím máme jen linecký. Těsto umixovala Verča, rozválel a vykrájel Filip, upekla trouba.

A novinka č. 2, pro mamku OBROVSKY pozitivní: Verunce nechutná nutela!!!! Takže tu, co mi každoročně nosí Mikuláš k babičce, pouze ochutnala. Radši jsem ji rychle spráskala, než si to rozmyslí. Filípkovi sice chutná, ale zrovna nebyl nablízku :-))

A pro Evu: Filda je teď taky děsně vybíravej. Vzpomínám na doby, kdy byl skoro stejně nenažranej jako Verča. Teď vypadá jak radiátor, odmítá snídat, nejí polívky, ryby a spoustu dalších věcí. Většinou si usmyslí, že mu to nechutná (aniž to kdy jedl) a pak to odmítá i ochutnat, aby si nezadal. Sladkůstky mu samozřejmě jedou…

Dneska teda nemám psavou inspiraci, jdu se mrknout na chat.

Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.12.04 09:31

Ahoj holky,
poraďte. Mám uspokojit Johančinu touhu si zrkášlovat tělo (a že je ta touha skoro permanentní) a k vánocům jí nakoupit dětskou kosmetiku s ohledem na škodlivost? Zatím si permanentně tělo omalovává pastelkama, fixama či propiskou, štětce zá:,–(ně sliní a pak si sliny roztírá po obličeji a občas po těle. Už jsem jednou ustoupila a koupila jí zatahovací jelení lůj, dostala ho k dispozici a celý den ho tahala v kapsičce a neustále natírala sebe i všechno okolo. No druhý den už byl zralý na vyhození, což se také za děsného vztekání stalo. Myslíte, že dokáže přijmout, že na tělo jsou jen tyto barvičky a jiné ne?
Nebo je to prostě úchylka, kterou mám potlačovat hned v zárodku?
Na dokreslení situace: dnes si nasliněným štětečkem omalovávala nehty, velice pečlivě a přesně - nikdo v rodině nenosí lakované nehty, viděla to jen v telce. Špačka červené progresy, co má babi na kreslení střihů na šití, okamžitě označila za rtěnku a neustále si tím matlá celé okolí úst, už z toho měla i lišej. Při jednom jejím bodypaintingu jsem už nevydržela a pomalovala jí nárty rukou obrázky - na jedné ruce motýlek, na druhé růžička - k té si neustále čuchala, zda taky voní. No a zbytek dne urgovala propisku, že jí tam pár detailů chybí, po záchodovém mytí a tudíž rozmazání obrázku jsem ho musela opravit.
Vážně se jedná o fintilství, podobně to má i s vlasy, rozčesávání bere jako nutné zlo, kdy občas kňourá a uhýbá, ale v zá:,–(ě drží. Jenže po rozčesání si chodí s gumičkama a sponkama a poroučí si, co chce za účes. Když udělám, tak si ho 10 minut kontroluje rukou, chodí okukovat do zrcadla, pak strhne a vyžaduje jiný.
S oblékáním je to zatím jakžtakž, vcelku toleruje moje požadavky na oblečení, ale když ji popadne nudymánie, tak neobsojí nic a když mánie fintilská, tak si nosí každých deset minut, co chce obléknout.

Nevím si s tím rady, protože já o svůj vzhled nikdy necítila potřebu se starat, maminčina péče o můj vzhled mi připadala zběsilá a její činčání mi vždy přineslo perné okamžiky studu před kolektivem. Prostě řečeno, když mi maminka navlíkla sváteční, sestříhala mě podle svého vkusu, tak jsem se pak 14 dní pokoušela chodit kanálama, aby mě nikdo neviděl.
U Filipa jsem tyhle problémy nezažila, snad jen odpor ke košilím, který jsem tolerovala.

Takže dotaz zní, mám podporovat její fintilství a jen je usměrňovat? Anebo být za přísnou matku, která propaguje své zá:,–(y, že mýdlo je nejlepší parfém a líčka krev a mlíko nejlepším makeupem. A že tělesné nedostatky je nejlépe přikrývat inteligencí.
Prostě jsem teď na křižovatce a protože tomu nerozumím, nevím, kudy dál. (p.s. Já věděla, proč jsem chtěla kluka :-))))))) )
Takže rady na stůl, Jano, jaké máš zážitky z dětství a co z toho podsuneš Verče. Stáňo, Terezka je podle vzhledu fintilka taky, jakou jsi určila hranici. Ivo, dost spoléhám na tvé názory, v něčem jsou si holky dost podobné, i když povahou to asi nebude :-))))
A klučičí mámy, přidejte své dojmy z dětství versus opravy z dospělosti.
Ale rychle, nebo se z té mé modelky zblázním - btw k omalovávání těla ji inspiruje i krteček a díl o strašení lišáka :-)))), takže to není jen televizí.
Ahoj
 Romana

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 11.12.04 14:02

Ahoj Romy,
já bych ji nechala a jen usměrňovala. Máš prostě BABU!!! Naprosto ji chápu, taky jsem se jako malá zmocňovala mamčiných líčidel a jiných barviček a mezi vrcholné okamžiky patřilo, když jsem byla nemocná a naši mě nechali samotnou doma. Pak jsem půlku dopoledne zkoušela všechny mamčiny šaty a druhou půlku to uklízela:-)) Ale to bylo až na prvním stupni. Ale pamatuju si i někdy mezi 2-3 rokem, jak sedím pod stolem v kuchyni, probírám se svou vlastní hromadou prstýnků a zkouším si je. A ve třech letech jsem si namalovala pusu mamčinou rtěnkou a opusinkovala jí celý auto. Jinak se ale mamčino estetické cítění s mým vždycky rozcházelo, takže po jejích úpravách jsem se taky snažila chodit kanálama.

Navíc jsem někde četla, že když rodiče děti nechají a popustí jim uzdu nevkusu v dětství, líp se jim vytříbí estetické cítění a v dospělosti už podobné úlety nepotřebují.

U Verunky zatím nic z toho nepozoruju, i když sponečky si poroučí. Ale těch několik měsíců dělá hodně. Ale když se bude chtít fintit, klidně ji nechám.
Bodypainting podporuju jen v létě, to jim s kámoškou kupujeme dětské barvy na tělo a pomalovávají se organizovaně.
Možná, když jí budeš podsouvat doopravská malovátka, přestane ji to bavit. Teď to asi má punc něčeho zakázaného.
Převlíkajdu měla Verča v roce. To vyhazovala šuplíky a neustále se do něčeho hastrošila, ale aspoň byl klid.

Tak ahoj a pozdravuj princezničku
Jana

P.S. Včera jsem našla svou 7 let starou řasenku do vlasů - dělaly se tím barevné proužky. Tak teď jsme s Verčou oproužkované obě, moc nám to sluší:-))
Takže u mě asi záchranu nehledej, Verča má ulítlou matku:-)))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 11.12.04 14:50

Ahojky,
našla jsem si malou chvilku na pár řádků, Terezka s kamarádkou za asistence Vojty vykrajuje ze zbytku těsta perníčky, celkem by jim to šlo od ruky, kdyby se nepřidal Vojta. neustále slyším výkřiky „Vojto, nech to! Nejez to těsto! Mamí, on to ptěsto jí a pak ho plive! Polož ten válec (váleček na těsto) a nebouchej mě s nim!“ Pro jistotu nereaguji a těším se na generální úklid kuchyně :-)
S radostí oznamuji, že skutečně vykonáváme velkou potřebu pouze do záchoda, čerty prostě budu už navždy milovat!!!! Páteční hlídání s babi dopadlo dle očekávání, nepřetržitý tříhodinový řev, po mém telefonátu se Vojta mírně uklidnil a zbytek dopoledne s babi semtam spolupracoval.
Jsme celí napnutí jak dopadlo divadlo, musel to pro Filípka být super zážitek.
Johančino kňourací odpoledne máme doma každý den nejméně dvě hodinky, takže plně soucítíme.
Reklamy se u Vojty netěší nijak zvláštní oblibě, opravdu si nemůžu vzpomenout na žádnou konkrétní kterou by miloval.Ale jednu skutečně nesnáší, padající dárky od Eurotelu. Protože se rozčiluje hned na začátku že mu žádný dárek nehodí, nestihl ještě zaznamenat mrtvého psa, teda podle mě musí být mrtvej :-)))
Ještě jsem se chtěla vyjádřit k Johančině fintící úchylce, ale už vážně musim běžet krotit perníkové vášně, takže si to schovám na příště, snad to Romča vydrží:-)
Mějte se, my za hodinku vyrážíme na předvánoční cestu pohádkovým lesem, letos budeme honit Harryho Potera, samozřejmě je taťka v práci, takže se po tmě a mrazem budu s kňourajícím Vojtou prodírat parkem sama, naštěstí letos zvolili trasu vhodnou pro jízdu kočárkem, jinak bych to asi vzdala. Pokud neumrznem a pokud večer neodpadnu hned po skončení slavíků, podám hlášení.
Ahoj Stáňa a spol.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.12.04 14:45

Ahoj všichni,
copak copak? O víkendu se nic neděje? Deníček už je odeslaný, tak uvidíme, kdy se ukáže.
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.12.04 17:33

Ale děje, mám umytá všechna okna, vyprané záclony i závěsy, už i pověšené, konečně jsou uklizená kola na zimu (to byla dřina největší), Filip právě dopírá koberec. Takže teď už jen dovyčistit a povléknout postele, vyprat poslední tři várky a pak už mi zbývá jen pět škopků prádla na žehlení - no to už snad do vánoc nějak zpacifikuju, co nestihnu, tak přes svátky se bude dělat náramně.
Tak jsem dokouřila, poplácala se po rameni a můžu zase mazat něco dělat.
Ahoj
Romana
p.s. Johanka kupodivu velkoúklid respektuje a ani moc nebordelí, jen právě polila čerstvě vypraný koberec kakaem. Na Filipovy výkřiky nevole se rozbrečela a hrůzou z toho usnula, ach jo, to zas bude noc.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.12.04 17:50

Tak nejdu, na chatu je plno, tak si jdu konečně požvatlat, když už je ta příležitost, postele nespěchaj, do půlnoci času dost :-)))
 ro

Vložit nový komentář