Fixísci 40 týdnů? šílený výlet , příčiny a následky a kousíč

Rodičovství

V neděli ráno jsme byli nakupovat. Docela se to vyplatí, protože v tuto dobu bývají supermarkety ještě poměrně prázdné. Zjistili jsme, že v Carefouru prodávají piškoty Plasmon jen za 56 (tak nějak?) korun a koupili tři balení, potkali jsme tam kamarády a nakonec se okolo poledne vrátili domů. Věděla jsem, že manžel potřebuje nějaký čas v klidu na práci, a tak mě velmi potěšilo krásné modré nebe s romantickými mraky a sluncem prozářený den. Myslím, že v tom momentě jsem se rozhodla zkrátit oběd na minimum a pak nabalit děti a vyrazit ven, což jsem zvládla nakonec během čtvrt hodiny (vynechavši sebe a manžela, co se oběda týče).

Když jsme, plni optimismu rozrazili s dětmi dveře paneláku, přivítal nás pošmourný, šedý a dosti větrný den. Stihla jsem obejít náš dům ze dvou stran a dále ujít asi 200 m, když začalo foukat (v protisměru, samozřejmě) tak, že to skoro odneslo kočár (dvojčatový, má 18 kg, plus dvojčata 8,5 a asi 7,5). Děti začaly řvát. Obě. Nejzoufaleji jak to umí. Zjistila jsem, že Anka ztratila jednu botičku (koupili jsme je den před tím za 350,–). Zatnula jsem zuby (poté, co mi uniklo několik neslušných slov) a vydala se zpět, po větru, hledat tu pitomou botu. Našla jsem ji (hurá), uklidnil se vítr a my šli dál.

Ušla jsem dalších pár set metrů, začal foukat vítr v protisměru a obě děti, které se mezitím uklidnily, začaly řvát (mě začaly téct nervy). Tehdy poprvé mě napadlo, jestli bych se neměla vrátit. Jenže já jsem (bohužel) povaha nezdolná a cílevědomá, takže jsem už ani zuby nezatínala, kočárek otočila a táhla za sebou proti větru dál.

Měla jsem s sebou jen jednu lahvičku čaje (naivně jsem si totiž představovala, že obě děti usnou, takže by bylo zbytečné s sebou něco tahat). Anince to stačilo, protože dopoledne nespala, párkrát zatáhla, využila bezvětrné minuty a tvrdě usnula. Ovšem Tedýsek se rozhodl, že vítr je špatně a měl by se zakázat a je potřeba bdít a stát na stráži, takže řval co mohl a nepomáhalo naprosto nic.

Vědoma si (aspoň zhruba) přírodních zákonů, snažila jsem se co nejrychleji dorazit do malého lesíka. Nakonec se mi to za maximálního vypětí sil podařilo, ale ani tam Tedýsek nebyl spokojen a ani tam nebylo naprosté bezvětří. Nakonec, po strastiplné cestě zahrnující opakovaně neúspěšné tišení dítěte, vyčerpání celé mé zásoby nadávek, dvou zoufalých telefonátů manželovi a náročném tlačení kočárku do kopce přes kořeny Tedýsek na kraji lesa konečně přestal plakat. Doteď nevím, co v tom bylo. Buď ho něco bolelo, nebo ho naštvalo to počasí a pak už nemohl přestat, možná se mu taky nelíbí, že sedačka v kočárku nejde nastavit do úplného sedu.

Domů jsem dorazila asi o hodinu později, totálně psychicky i fyzicky vyčerpaná a manžel, který mi pomáhal s dětmi domů měl ve tváři výraz ?co tak brzy?? O hodinu později se k nám přihnala sněhová bouře a krutě ukončila to krátké naivní jaro.

CO se týče našich dětí jinak, naplno si užívají vnímání příčin a následků (když zmáčknu tenhle čudlík, začne to hrát), snaží se opakovat věci, aby byly pochválené, ale často se nám zatím stává, že ne úplně pochopili co přesně po nich chci (např. je podezírám, že při ?čtení? knih ukazují do knížky, ale je jim jedno kam ? mají spojeno, že po ukázání do knížky je pochválím, ale někdy se tak nějak nezajímají o ty obrázky okolo). Ale díky tomuto principu už oba mávají, začínají ukazovat jak jsou velicí (ale ještě to neumí), Tedýska baví paci paci, ? Díky tomuto principu asi vaše děti rádi rozsvěcí světlo, když je necháte, ukazují na věci, dělají úkony, které po nich chcete a nedočkavě čekají na odměnu. Díky tomu taky moje děti začnou řvát, když vidí metličku, kterou rozmíchávám instantní kaši nebo slyší, jak ji používám (řvou hlady, samozřejmě). Díky tomu také Tadeáš, když na něj ?zařvu? určitým hlasem, pustí Aninku a tváří se nevinně a nezúčastněně. Všeobecně jinak platí, že co se týče výchovy, je výrazně účinnější pochvala než trest. Zatím je dodržování tohoto principu poměrně jednoduché, ale ?.

Naše děti včera vykrámovaly svůj první šuplík. Svůj. Potěšilo mě, že začínají od sebe.

Jídlo na kousky
Taky jsem se koukala na různá místa a zjistila, že Mishicka má pravdu a naše děti už by měly jíst zeleninu na kousky (pokud chceme, aby v roce jedli s vámi). Tedýsek jako obvykle nic neřeší ? dokud se to dá jíst, není co řešit. Aninka už to má složitější. Housky, piškoty, chleba, jablíčko, s tím vším si ráda ?hraje? a tak to sní. Mrkev a brambory ? to už je horší, ale v nejhorším to jde. Maso na kousky? Děkuju pěkně, už jsem zvracela (u ní platí doslovně). Tak to asi Ance trošku odložím, počkám týden a uvidíme. Jaké s tím máte zkušenosti vy? Zatím jsem zkusila jí nakrájet brambory a mrkev na větší kousky a dala jí to na hraní, aby to rozpatlala po bytě. Dál uvidíme, budu vás informovat.

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.02.04 08:28

AHOJ DEVČATA.

TAK JSME SE DOČKALI A KAČENKA MÁ ZUB!!!!
HURÁÁÁÁ…
DOUFÁM ŽE TO BYL DŮVOD K TOMU NOČNÍMU ZLOBENÍ A TED BUDEME ZASE SPINKAT JAK NEVINÁTKA :D

JARČA A KAČENKA

Ethel
Stálice 71 příspěvků 11.02.04 08:32

Ahoj Jarčo a Kačenko,
GRATULUJEME. Ale moc se neradujte, přijdou další zuby…
Ethel, Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.02.04 08:39

No huráááááááááá­áááááááá a ještě stokrát hurááááááááá :-)))))))))
Tak kdy bude bouchat to šampáňo? Měla bys zavolat doktorce, jak je dobrá, že viděla 5 měsíců dopředu :-)))
No hlavně, ať to zlobení se spinkáním tímhle opravdu skončí … a určitě skončí … až do dalšího zubu :-)))))))))))))))
Mishicka + Bára

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 11.02.04 12:59

Ahojda holky,

sice sem k vám nepatříme, ale vzhledem k tomu že se známe (a někdy mi přijde, že by sem Mates klíďo jako takovej mladší bratříček zapadnul), tak jsme se vám sem vloupali ;)) a to hlavně proto, abychom:

1) Jarče a vlastně hlavně Kačence poblahopřáli k zouku (a tomu jeho 5měsíčnímu růstu :))) a hlavně nevím proč takový radosti na Starým Bělidle - to ještě asi netušíte co vás teď čeká :))))). Ale aspoň v tom nejsme sami (trochu škodolibé radosti, neboť přesně do prvního zoubku jsme měli roztomilé hodné miminko).

2) Ethelpopřáli pevné nervy. Já vždycky když to čtu, jsem osypaná až na prdelce :). Teeeeda, dětičky jsou krásná věc, ale být v tvé kůži, tak už jsem asi na nějakém ozdravném pobytu např. v Bohnicích. Mě stačí single-lump provedení co mám doma, double bych asi nezvládla.

3) Mishicku s Bárou pozdravili, tady nějak nemám co dodat (ale moc se mi to nezdá, že by u vás byl takovej klid?) …

Zdraví Olča a Matýsek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.02.04 12:26

Ahojky,
tak jsme byly s Barčou u té kožní doktorky, co nám dohodila Mikiska a musím říct, že doktorka je to opravdu příjemná a navíc mě potěšilo, že nás vzala přesně na čas, což leckde nebývá tak běžné. Ta opruzená prcka se jí vůbec nelíbila, takže budeme víc větrat, dělat sedací čajové koupele a mazat a mazat. A tělíčko už sice ekzém nemá, ale ty suché šupinky prý nic moc, že by to taky mohla být celoživotní záležitost, nějaká kožní porucha. Budem tedy mazat dál a víc a jinými mazátky a rozhodně žádné koupání (tajně jsem doufala, že bychom mohly s Barčou na to plavčo :(, doma jen v olejíčku. Hm, to teda bude sranda, Barča ve vaně hrozně ráda divoce řádí a jak bude zmaštěná, tak se bude nespíš pořád topit.
Jedu si odpoledne koupit ten šátek, Barču beru do vaku, s kočárem se mi nechce, ona v něm často šíleně řve a chce ven.
Jarčo, Barča si asi včera přečetla, že Kačka má ten zoubek a hned se opičila, večer na mě z toho jejího úsměvu vykouknul taky jeden novej dole, takže jestli jich tam náhodou nemá někde víc schovanejch (nenechá si do pusy šáhnout, ani pořádně kouknout), tak máme 7ks.
Olčo, Tvé tušení je správné, čím míň jsem tady, tím víc lítám kolem Barči :-))) Má teď pořád to šílený nosící mazlící po mamince lezoucí období, takže jsem každý den hotová a to do toho ještě Jirka teď chodí hrozně pozdě večer domů, tak mám fakt plný kecky všeho, doma bordel, většinou se pořádně ani nenajim. Proto ani večer nebývám na chatu, jsem ráda, když před spaním zlikviduju aspoň to nejhorší a najim se :-) Ale zase pozorujeme pozitivní změnu, vytrvalým posouváním buzení Barči ráno jsme se propracovali k režimu Renči, v 7h vstávačka, ve 21h spinkačka. A ŤUK ŤUK, už pár dní spinká Barča zase celou noc, tedy až na pár výkřiků do tmy, které jdou ale velmi snadno a rychle utišit.
Jdu rychle uvařit kafe, já už jsem snad závislák. Pak musim zlikvidnout koš na plíny, páč už lehce zavání i přes tu parfemaci.
Mishicka + Bára 44t. (od pondělí 10 měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.02.04 12:30

Úplně jsem zapomněla!!!!!!!!
Takže zítra v těch domluvených 10h vás rády s Barčou uvidíme na Andělu v nákupáku, je tam dole (blízko vchodu od zastávky tramvají) po pravé straně obchod Chicco. Tak tam na vás budeme čekat. Účast potvrdili Jolka, mismiska, Miki, možná Mikiska, ještě uvidíme, jestli dorazí Olča, a taky moje kámoška Petra (už byla na některých předchozích srazících). Ethel ještě brnknu, nějak jsme to domlouvání trošku zanedbaly :-) Jo akorát mám jednu věc, když jsme tam posledně pátraly v tom dětským koutku, tak prý říkali (mě to ale úplně uteklo), že tam fakt můžem s miminama dopo, ale kromě pátku!!! No, půjdem to zkusit, třeba nás tam nechají, když ne, tak holt při nejhorším vypustíme robátka mezi těma houpacíma automatama.
Tak pá, mám po kafi, satánek se budí :-)
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.02.04 14:26

Ahoj holky!
Včera jsem psala komentář,aleasi jsem ho neposlala,tak ještě jednou gratuluju k novým zoubkům.
Včera se mýmu nejhodnějšímu šéfovi narodil chlapeček Tomášek,tak jsem měla radost,oni totiž nemohli deset let otěhotnět,tak si jednoho chlapečka adoptovali no a teď mají druhýho.

Tomík mě začal strašně zlobit u jídla,když mu dám do pusy,okamžitě to vyprskne a já jsem jak prase,nevíte co s tím?On to nikdy nedělal,ale asi jak se mu to prsknutí povedlo,tak se mu to zalíbilo a teď to dělá pořád,i když jí až za tři hodiny.A taky ho přestal bavit kočár,já jsem z toho dost nešťastná,protože nevím,co budu dělat,jestli v něm opravdu nevydrží ani půl hodiny,vůbec si neumím představit,jak se s ním budu někam dopravovat.Lukášek byl v kočárku pořád a Tom mi bude dělat ofuky?
dneska jsem mu koupila bačkůrky,aby tady na té plovoucí podlaze nechodil bosky,ale měli jenom červený s modrýma vozíčkama nebo co to je,tak má takový holčičí.Stejně v nich asi nebude chodit celý den,ono se to myslím nesmí,že?
Teď jsem četla tady na diskuzi o prsech po kojení,ta dotyčná je má prý jak scvrký citrony,proboha to mě taky čeká nebo je to jen u někoho tak?Jak jste na tom vy,které už nekojíte???To abych věděla,jestli mám šetřit na plastiku:):):)
No nic,končím,maličkej teď spinká,tak jdu trochu zpacifikovat kuchyň.Tak se mějte a užijte si zítřejší srazík!!!!Když už jsem u srazíku,taky se už blíží březen a náš příjezd do Prahy a já marně přemýšlím,jak to s Tomíkem udělat v autobuse,pochy­buju že vydrží sedět tři hodiny u mámy na klíně,nemáte někdo zkušenost,jak se cestuje s takovým miminem a co mám na cestu vzít????A jak ho zabavit???Tak zatím papapa a doufám,že zítra nezmrznete ahoj Zizi a Tomášek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 12.02.04 15:48

Ahoj holčiny,
Tak za prvé děkujeme za gratulace a za druhé vám stráááášně moc závidíme zítřejší srazík. My se asi nedostanem, pochybuji, že když byl dneska Dušan v Praze že by jel i zítra a jen kvůli nám. Zeptat se můžu, ale už vím jak to dopadne. Hlavně se bude dělat v sobotu ta podlaha a nevim jestli to nebude zítra připravovat.

No dnešní noc nebyla vůbec lepší? ach jo, at už jsou ty zuby venku :D

Včera měla Kačenka a dneska vlastně taky baštu od nestle. Dušan to koupil v camfouru.Je to v miscce a ma se to jen na minutu dat do mikrovlnky. Tak jsem ji to ohřála a když jsem to otevřela tak tam byli kusance zeleniny a těstovin. Tak jsme si udělali srandu že když už má ten zub at kouše ale vůbec jí to nevadilo.Tak přestávám úplně mixovat, něco jí do toho třeba nastrouhám na hrubo. Burisony nám taky nevadili v jogurtu, ale ty se rozmočili.

Kačulka je už pěkný kvítko?neposedí, nepohraje si?jen někde lozit apod. Nejvíc jí baví co elek. Přímotop kterej je postavenej u babičky v pokoji.U toho by mohla stát snad celej den.Většinou jí to dovolim, ale moc se mi to nelíbí, protože kdyby byl zapnutej tak se spálí.

K těm teletubís? jen jsem se doma o tom zmínila tak mě hned Dušan vyvedl z omylu? že prej na nic takovýho koukat nebude. Já to chtěla jen zkusit jestli by na to koukala?. Ale bylo mi to zakázáno :D no stejně v tý době ještě spíme? tak není co řešit :D

Jeee, my se probudili?tak vecer snad ještě něco pripisu?

Ahoj Jarca a Kacenka?dneska 43 tydnu? ach jo

chillie
Kecalka 167 příspěvků 12.02.04 17:38

ahoj zizi, my s cestováním zkušenosti máme, ale nepotěším tě. není to žádná sranda. jak už jsem popisovala naši cestu vlakem. nejlepší je přemluvit nebo připravit mimisa na spaní. jinak jsem myslela, že i do prahy jedete autem. říkala jsem si, že i my bysme se v tom březnu vypravili do prahy, už jsem předběžně domluvená s kamarádkou na spaní. jen se mi právě nelíbí ty dlouhé spoje. tak ještě uvidím. kdy přesně tam jedete? chillie

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 12.02.04 19:33

Ahoj holky, tak ještě ke srazíku. Před chvílí jsem Mishicce napsala, ze zcela jiste na srazík dorazíme. A před chvílí taky přišel manžel z auta s rozebranými stěrači a že prý neví jestli to do zítřka stihne dát dohromady. No já se asi picnu. Je teď v kině, ale hned jak se v noci vrátí, vlítnu na něj a půjde to dát dohromady :)))).
Tak snad tedy dorazíme.
Olča a Matýsek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.02.04 21:04

Ahoj,já si myslím že teletubies by se Kačence moc líbili,je to opravdu vymyšlený pro batolata,aby se jim to líbilo a učily se poznávat.Tomášek miluje Františka z kouzelné školky a atky Dorotku a Tadeáška z pohádkové neděle,vždycky když se objeví,tak se strašně usmívá a plácá rukama.Tak zatím čau Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.02.04 21:08

Ahoj,jedeme autobusem,i kdyby jsme si půjčili auto,tak do Prahy bych to neriskovala,neznáme to tam a s malinkým bych se bála,lidi jezdí jako prasata.
Naštěstí jede přímá linka od nás až tam,jen v Brně to má čtvrthodiny zastávku,tak snad to zvládnem,pořád doufám,že malej usne.Jedeme 3.3.ve středu myslím že ve 12.25h od nás.Ahoj Zizi

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 12.02.04 21:44

Ahoj holky!
Zizi, mám podobný problém ako Ty. Oliverek už tretí deň prská obed. Doteraz jedol bez problémov, čo som nachystala to zjedol, nikdy neprskal. Predvčerom zistil, že jedlo može prskať, tak prská a to isté robí s pitím. Už nechce piť ani s hrnčeka ani s lyžičky, čo mu dám do pusy, to vyprskne. Je zvláštne, že tuhú stravu prská len pri obede. To má zeleninu. Svačinka ani večerná kaša mu nevadí. Vyzerá to, že mu prestala chutiť zelenina, ale nechápem prečo, doteraz ju jedol bez problémov. Dúfam, že je to len prechodný stav a že za pár dní sa zasa umúdri. No a momentálne do neho nedostanem cez deň vôbec žiadne tekutiny. Snáď to nevadí, stále kojím, tak dúfam, že má tekutín dosť.
Noci sa trocha zlepšili, papáme o polnoci, potom okolo tretej, ale potom už sa budí po hodine, niekedy i po polhodine. Z hladu to určite nie. To asi ešte budú tie dva zuby, ktoré ešte nie sú prerezané. Snáď sa to potom zlepší.:-) Raz sa to predsa zlepšiť musí!
Oliver je malý neposeda, plazí sa po celom byte a už sa snaží aj postaviť. Včera vliezol pod stôl, máme tam počítač a a nič lepšie ho nenapadlo ako chytiť sa počítača a postaviť sa. Nepodarilo sa mu to. Oliverek sa po:,–(il na zadok, ale počítač sa prevrátil. Našťastastie sú obaja v poriadku.-:)
Mishicko, kúpila si si ten šátek? Podľa mňa na to nie je neskoro.Jedna moja známa má už dvojročnú dcéru a keď treba, šátek stále používa. Ja ho plánujem používať tiež čo najdlhšie. Je to veľká pomoc. Nosnosť má do 15 kg, tak dúfam, že si ešte ponosím. Oliver má teraz 9 kg. Zatiaľ zvládam v pohode.
Celkom vám zavidím zajtrajší zrazík. Pekne si to užite.
Maťa a Oliver 40.týždeň

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.02.04 22:03

Ahoj Zizi,
jediný, co mě napadá, je mít zásobu úplně nových hraček a postupně je v autobuse vytahovat. A vyzbrojit se svatou trpělivostí.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.02.04 09:23

Ahoj,tak to jsme na tom úplně,ale úplně stejně.A to noční vstávání máme taky stejný,poprvé kolem půlnoci a pak kolem třetí a pak taky i po hodině a vpět nebo v šest je vyspanej.S tím jídlem doufám,že je to jen přechodný období a že to prskat přestane,třeba ho to přestane bavit,ale zatím je to strašná bžunda(pro Toma,pro mě už míň).Tak se mějte a skafandrům u oběda zdar!Zizi a prskač Tom

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 13.02.04 21:12

Ahoj holky,
tak je to tady. Šimon poprvé marodí. Tak hold to muselo přijít. Nejhorší na tom je, že to cloumá i se mnou, takže se tomu taky nevyhnu, ale já jsem tabletková, tak něco pojím a snad se zmátořím, abych mohla konejšit to moje nešťastný neštěstí. Je to síla poslouchat toho chudínka jak nemůže dýchat, jak funí, nos plnej, kašle jako silnej kuřák a tuberák. Ale na druhou stranu to nese docela statečně, neopomene vykrámovat hračky, prozkoumat pračku a projít všechny svoje trasy. A má všechno povoleno.
Blbé je že dokud bude mít teplotu nemůžeme ven. A to je na bednu. Nepomáhá ani chování, ani laškování vůbec nic. A když mne vidí jak se blížím s odsávačkou tak už řičí. A já si připadám jako :,-(iska, když ho musím takhle trápit. Takže doufám, že to brzo přejde.
Tak jaký byl srazík? Vidíš já do Carfouru chodím často, ale že tam je nějaký hlídací koutek jsem se dozvěděla až od vás.
Takže jdu pojíst nějaké tabletky a pak spát dokud spí i Šimon.
Těšíme se na Vás příště,
Ahojky Fialka a Šimon.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 13.02.04 21:20

Ahoj holky,
nějak nestíhám, manžel teďka chodí hrozně pozdě domů a večer už toho mám tak akorát…dokonce ani na chat nechodím. Snad se to příští týden uklidní.
Zizi, to pojedeš do Prahy asi i s kočárem?? To máš sporťák? Renča se vozí ještě v hlubočáku a nevím, jak by se tam naskládal. Taky mě jednou napadlo, že bych jela do Prahy s Renčou vlakem, ale neumím si představit, co s tím zatraceným kočárem, jestli by se tam vůbec protlačil těma uličkama?? Nemáte někdo zkušenost?? Autem se mi po Praze taky nechce, já zabloudím i tam, kde se to zdá úplně jasný. Nemám talent:-)
Renátka pořád v noci hodná, přes den je to asi všude stejný. Věší se na mě, když ji vezmu, za chvíli se kroutí a všelijak prohejbá a chce dolů, pak zase šplhá nahoru. Nevím, jestli to hrajete s dětma taky, schovávám si věci pod triko a Renča na mě kouká a nadšeně to hledá. Má z toho fakt srandu. Někdy ji chci zmást a strčím si věc do rukávu a ona se hrne pod tričko a diví se:-D Dokonce mi věci sama podává a chce, abychom hrály dál.
Jídlo jí teď moc nejede, nimrá se v tom a vybírá si. Kde jsou ty časy, kdy do ní padalo všechno, co jsme jí nabídli. Ani mě nebaví jí cokoliv vařit, už dopředu vím, že si to sním sama nebo to skončí v záchodě. Možná to bude zubama, vypadá to na 9. zub, jenže si do tlamky nenechá šáhnout, tak těžko říct.
Co den, to katastrofa. U nás byl pátek 13. asi včera. Hned ráno Renča zvrhla skleničku a všude střepy, o pár hodin později strhla v koupelně skoro před mými zraky skříňku!! Ta skříňka je plná prášků a serepetiček a je pěkně těžká, kdyby to na ni spadlo, asi ji to zabije:-( Spadlo to asi 20 cm od Renči, rána jak z děla. Skříňka je pomlácená, hlavně, že je dítě celý. To jsou šoky, vůbec by mě nenapadlo, že to může takovej mrňous dokázat, já bych s tím měla problémy, ani jsem to nemohla uzvednout a dát zpátky!
Doufám, že se vám srazík vydařil a už se těším na ten březnovej!
Ahoj Pavlína a Renča

chillie
Kecalka 167 příspěvků 14.02.04 00:08

ahoj pavlino, kocar muzes vzit do vlaku bud jako spoluzavazadlo / to se o nej musis starat sama/ nebo ho muzes poslat ve sluzebnim voze. my ho bereme jako spoluzavazadlo, stoji to 6 kc a pak poprosime pruvodciho, zda by ho neschoval v zavazadlovem voze. akorat jednou nam to odmitl a to jezdime docela casto. nastesti kdyz to odmitl, tak jsem mela jen sportak, ktery mi projel ulickou a mela jsem vitka i s kocarem v kupe :).

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 14.02.04 14:03

Ahoj,
včera večer jsem dala dostupné fotky ze srazíku na naše webové stránky http://melounek.hyperlink.cz. Doufám, že se mi dostanou i nějaké další fotky, nějak jsme s Mishickou nefotily moc kvalitně :((((. Olča a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.04 20:45

Ahoj holky a drobátka,
tak posíláme víkendový pozdrav, nevím, jak u vás, ale tady bylo dneska dopoledne vážně moc krásně, tak jsem předělala Tadýskovi kočárek na sporťák, a byl poprvé venku jako velkej chlap, a ne miminko v hlubokým:-) Musím říct, že se to moc líbilo jak jemu (měl přehled a mohl kynout kolemjdoucím:-), tak mně, protože se s tím líp manipuluje - a hlavně jsem nevezla řvouna, kterej se pokouší co chvíli vyskočit po hlavě z kočáru:-) Ale když jsem vylezla před barák, dost mě zarazilo, že je taková kosa, a taky se bleskově zatáhlo, a v tu chvíli jsem si vzpomněla na výlet Ethel a dvojčat - naštěstí ale sluníčko hned zase vylezlo:-)
Doufám, že jste si srazík pěkně užili, původně jsem si říkala, že bysme se na vás taky přijeli mrknout (máme to přece jen do Prahy jen 20 minut), ale máme každej pátek od 11 plavčo, a příští týden nám kvůli prázfninám odpadá, takže by byl vodníček dva týdny bez bazénu, a to by ho asi dost mrzelo, protože vodu miluje a je to takový jeho vyvrcholení pracovního týdne:-)
Jinak u nás nic moc nového, pilujeme chůzi (zatím jsou to vždycky tak tři, maximálně čtyři krůčky, pak jde na všechny čtyři, přece jen to je o dost rychlejší:-) Stát už vydrží bez opory neomezeně dlouho, a dokonce se ze stoje ohne pro hračku a zase si stoupne, je u toho děsně soustředěnej a tváří se jako prezident zeměkoule:-)
S jídlem se ale taky docela zhoršil, vůbec mu nejede rýže a krmení je teda radost, protže mi pořád bere lžičku, takže máme dvě, jednou mu to dávám do pusy, a tou druhou si on tak půlku jídla zase vyndá a rozmaže po všem v okruhu pěti kilometrů:-), takže tu máme opravdu veselo a obvykle i vymalováno:-) Ale myslím, že tu největší ?jídelní? krizi jsme zažehnali, asi to opravdu byl zoubek, jak mě uklidňovaly holky na chatu, protože jsem objevila nahoře další přírůstek a vypadá to, že se snad i to zatracený spaní zlepšuje? Ačkoli jsme asi pořád z vás všech nejhorší spáči, dneska v noci to bylo jen v 11, pak ve čtyři a od tý doby co hodinu, ovšem to fakt považuju za úspěch, normálně to začne už kolem půl desátý a jede až do rána maximálně po dvou hodkách? Uff, snad už se blýská na ty pověstný lepší časy:-)
Ještě jednou moc gratulujem Jarče a Kačence k zoubku!
To je dobře, že Barborka už je OK, už nosíš v šátku, Mishicko?
Zizi, zkuste naplánovat tu cestu před spaním, aby Tomík aspoň chvilku vytuhl, a jinak bych asi taky volila metodu „nové hračky“, u nás taky hodně zabírá, když mu vyprávím o obrazcích v knížce, to miluje a vydrží u toho i půl hodky v klidu…
Jinak už se na vás všechny moc těším v tom březnu, mějte se krásně, jdu se mrknout na chat! Šárka a Tadeášek, dnes 42 týdnů

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.02.04 21:04

Koukám, že jsem byla anonym, tak to honem napravuju:-) Jenom jsem si vzpomněla, že pokud máte někdo kartu do Makra, tak tam mají super akci - 3 balíky Pampers Maxi + 2 balíčky ubrousků + hračka (docela pěkná) a celý je to v takovým plastovým boxu na kolečkách,dá se to použít na hračky a připadá mi to moc šikovný a celkem pěkný, celá tahle legrace za 1 150 korun, myslím, že je to slušná cena…
A ještě jsem chtěla pochválit Fialce fotku Šímy ve vaně, fakt jsme se u toho doma nasmáli:-) tak ať se Šimon brzo uzdraví! Š + T

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.02.04 21:33

Ahoj,s kočárem nepojedu,kámoška nám půjčí jejich,abysme nemuseli tahat ten náš.Jinak mám čtyřkombinaci dost velkou a taky nevím jak se jezdí autobusem s kočárem.Tak ahoj Zizi

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.02.04 11:32

Ahoj Šárko,
díky za tip. Ráno jsem vyrazila do Makra a koupila tu legrácku za 1 150 kaček. Opravdu to jde, plínek není nikdy dost. Ahoj Pavlína

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 15.02.04 16:04

Ahoj holky,
tak srazík byl super Fíla byl nadšenej a pěkně unavenej. Přijeli jsme domů až kolem 16 h. a já myslela, že cestou domů ještě usne a nic tak byl tak strašně unavenej, že usnul už v 19h. a spal nepřetržitě až do půlnoci - 5 hodin v kuse to byl vážně jeho osobní rekord v délce spánku. Takže to pro mě znamená, že bych měla pro Filipa vymýšlet každý den celodenní zábavu a možná by i začal spát. Po té půlnoci, ale zase najel na klasiku po 2-3 hod. vstávačka ach jo někdy si myslím, že celou noc snad spát nebude nikdy.
Jarčo taky se přidáváme ke gratulaci Kačenky prvního zoubku !!!
Zizi neboj se jezdit vlakem s kočárem je to celkem pohoda a Filípkovi se to i líbilo celou cestu jsme dělali ššššššš hůůůůůů a koukal z okna měla jsem ho na klíně¨, ale je pravda, že jsme cestovali jenom hodinku dobrý by asi vážně bylo kdyby nějakou tu dobu prospal, jenže já to znám jakmile si člověk naplánuje, že se bude hajat tak nic.
S těma prsama to je dobrý dotaz to by mě taky zajímalo co mi zbyde a docela se už těším až oblíknu nějakou normální podprdu (jestli teda budu mít na co).
Jo a prskání jídla to je taky občas oblíbená Fílova hra já mu to zakazuju a jsem v tom docela přísná a tak to pochopil, protože jsem se pěkně zlobila, ale někdy se můžu zlobit jak chci a stejně je jídlo všude jinde než v žaludku.
Tak se zatím mějte moc fajn
Mikiska a Filípek

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 15.02.04 17:14

Ahojky všem,

tak začnu tématem jídlo. Jsme na tom úplně stejně jako Tomík a některé ostatní dětičky. I Eliška začala vše prskat a nedostanu do ní skoro nic. Takže kouskování jídla u mě nehrozí. Jo a dnes to umocnila tím, že když už jsem se radovala, že přeci jen je něco v bříšku, tak otevřela pusinku a vše to hezky vyzvrátila na stoleček a zástěrku!!a pak už ani suchou bramborku nechtěla, takže uvidíme, jak nám to půjde zítra.Teď je se mnou u počítače a vzteká se, protože chce taky psát takže: b c gggggggggT df sdd §ůů$hhhhhhhgbk­kkknjinnnnknfzzzzzz­zbggv. Už je spokojená, že vám to vše napsala a vysvětlila jak to vlastně je:-)))
Jinak rýmu už mám i já, takže jsme nachcíplí všichni. Snad to přejde. Ten box z Makra (jak je v akci s plínama) je dobrej, my v něm vozíme Elišku a strašně se tomu smějeme a ona to vůbec nechápe. Tváří se strašně důležitě jak paní starostka.
Jo a díky za radu Ethel ohledně botiček, hned jsme je jeli do Puntanely koupit.máme hnědé semišky. Ale Eliška si na ně musí zvykat, chce si je neustále sundavat a při prvním obutí strasně plakala:-)).
Tak se všichni mějte pěkně a snad se to s tím prskáním jídla aspoň trošinku zlepší. Kež by se už stalo!!!

Miki a Eliška dnes 9měsíců

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.02.04 20:16

Ahoj holčiny,

Jdu si postěžovat na tu naší Kačulku?.my teda nebojujeme s jídlem, to je ok, dokonce když jsem zjistila že jí nevadili velký kousky v kupovaný baště tak jsem ji to minule strouhala na hrubo a snědla to. Ted má skoro pořád kupovaný, jen občas mezi tím udělám domácí aby si nezvykla, protože kdyby jste viděli jak to u nás vypadá ? i večer raději udělám mlíčko a nevařím se s kaší?ale blíží se to?počítám ale ještě tak 14 dní?. Než budu mít aspon trocha normal kuchyn.
Tak k věci? strašně bojujeme se spaním. Kačka je ospalá, ale prostě se začne tak vztekat, kroutit hlavičkou jako nenene a prostě řve a řve?. Nakonec my stejně zvítězíme a uspíme jí, ale co tomu předchází to je fakt hrůza. Dneska jsem chtěla vyzkoušet jen jedno spaní. Ona si to někdy protáhne i na 1 ½ h tak jsem myslela že nepůjde spát v 10 ale až v 11 a třeba bude spinkat déle a pak už jí nedám do večera. Hm, to jsem si jen myslela, jak je zvyklá na tu dobu spát, tak už v 10,30 si sama lehla a usnula úplně ukázkově. Spala hodinu a ve 14 to zase zalomila, to jsem s ni teda bojovala, ale usnula.
Ted usnula asi po 10 minutovém uspávaní. Už to taky není to co to bývalo. Jak se už umí postavit tak od tý doby taky uspávám i večer. Protože jak jí položim do postýlky, tak se sotva otočím tak už stojí. Ach jo? kde je to naše hodný miminko :D:D:D:D

Ta akce v makru vypadá lákavě, už jsme doma o tom mluvili, Dušan jede zítra od Prahy na kancelář tak by to mohl koupit. Sice používáme fixies a máme ted 3 balíky, ale když koupíme už vetší velikost a budem to střídat, protože na noc se mi zdají fixies lepší, tak určitě se tady ty plíny neztratí.

Co nás baví jsou stále ty dveře. Otvírat, zavírat to by mohla celej den.
Začala dávat pusinky, ale nám ne? jen sobě do zrcátka, nebo Šípovi v novinách. To jsme se pěkně nasmály. Babička jí říká at jí to neroztrhá že je to její oblíbenec (nemůže ho ani cítit) a ona se na ní tak podívala a mlask, hned mu vlepila hubana. A pak to ještě párkrát opakovala.

Jinak , noci se nezlepšili, budíme se dála a pláčeme, třeba leze druhý zoubek? už at je má všechny venku :D:D:D

Koukala jsem k Olče na fotky a srazík vám moooooc zavídíme s Kačenkou?byl určitě super.

Běžím na chat?at mi nic neuteče.. :D

Ahoj Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.04 09:07

Ahoj holky,

tak my byli v nemocnici…
Děsný řvaní, neustálý teploty, průjem a blinkaní…nechali si nás tam kvůli nějakým špatným jaterním testům, v neděli nás propustili, bylo to docela náročný. Takže tímto omlouvám naši neúčast na srazíku, doufám, že byl vydařený.
 J+V

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.02.04 11:26

Ahojky holky,
tak místo, abych šla rychle během Barčinýho spánku uklízet, tak jsem tady. Máme pořád maminkovou oblejzačku, už to dosahuje fakt neúnosných rozměrů, asi mě brzo klepne. Nemůžu ani na ten záchod, aniž by kvílela a lezla na mě, no hrůza. Dokonce už ani tatínek jí neoblbne, chviličku si s ním hraje, ale pak stejně neomylně zamíří ke mě. Zdá se to být roztomilé a příjemné, že mám takový tulidlo, ale všeho moc škodí. Litaratura víceméně mlčí, omezuje se na konstatování, že tohle období děti mají a přejde. Nejhorší komplikace zdá se je ta, že se Barborka šíleně bojí vysavače a tak nemůžu uklízet, jak bych chtěla, no ale i kdyby se nebála, tak nevím, jak bych to s ní pověšenou na sobě dělala, takže je to fuk. Nebudu si už stěžovat, ale šíleně se těším, až zas budeme mít dítko trošku samostatnější.
Srazík byl fakt príma, ten dětskej koutek se mi moc líbil. Jak psala Olča, tak fotky se nám fakt moc nepovedly, nějak jsme prostě matky roztržité. Ale už mi posílala nějaké Petra, ta fotila hodně a zdá se, že o dost lépe, než my. Takže naházím pak něco do galerie.
K tomu zlobení s jídlem se přidávám, Barča sice neprská, ale rozhodla se, že jíst bude velmi malá množství. Že by snědla celou skleničku čehokoli to už nehrozí, vlastně i dřív to bylo vyjímečné. Typuju, že za celý den sní dohromady tak 200g jídla a k tomu má 2× 210ml mlíka. Utáhla jsem jí aspoň na mrkvovou šťávu, tý vypije tak 250ml - naráz - tak to bere jako jedno celý samostatný jídlo. Sem tam kousek piškotu, nebo kukuřičnou tyčku a to je všechno. Někdy ale dělá hrozný scény a to proto, že chce mlíko a nic jinýho a cokoli jí nabídnu, tak plive a řve a řve. Tak se bojím, abychom zas neskončili jen na sunaru, protože po dvou hodinách řevu a plivání všeho vyměknu a to mlíko jí dám.
Jdu si přečíst, co jste naštěbetaly a ještě se vrátím - tedy doufám, že se přítula nevzbudí předčasně.
Mishicka + Bára 44t.

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.02.04 11:40

Ahoj holky,
dneska jsem ale opravdu úplně hotová, Tadýsek skoro nespal,a zdá se, že se k nám od Mishicky přestěhoval průjem, v noci jsem dvakrát přebalovala, pořád chudinka kňoural ze spánku a svíjel se, jak ho asi bolelo bříško:-(
Takže jsme toho moc nenaspali ani jeden, a navíc se z tý srajdy dost hrozně oprudil, a když mu chci nechat větrat zadek, tak po… všechno kolem sebe, ach jo… Tak vyrazím shánět ten Hipp, prosím vás, jak se to přesně jmenuje?
Mějte se hezky a ať se vám nemoci obloukem vyhýbají, speciální uzdravovací pohlazení posíláme Vojtíškovi od Jolky, ať se taky uzdraví! Šárka + Tadeášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.02.04 12:06

Tak dnes podruhé vás všechny zdravím.
Kdo kupujete sunar a máte blízko Hypernovu, vyražte nakoupit zásoby, mají balení 3×800g (ty od 10 měsíců, možná i ty „mladší“ ale nekoukala jsem po nich) za 399,– Kč a taky zlevněný zeleninový blivajzky z 29 na cca 24 Kč.
Zizi, tak vám budem držet palce, abyste tu březnovou cestu zvládli bez větších úhon. Bude to určitě zážitek, ale třeba Tomík překvapí a bude chrupkat. Kočár asi budeš muset dát do zavazadlovýho prostoru, asi by se dovnitř autobusu nevešel, ale on Ti řidič řekne. K těm prsům, já žádný vymačkaný citróny nemám, fakt je, že jsem taky nekojila dlouho, ale spíš to bude jak u koho. Určitě ale už nejsou pevná a i přesto, že ani předtím to nebylo žádný super číslo, tak se mi zdá, že je mám menší. A samo taky pěkěn visící - jak zpola naplněný pytlíky s pískem :-)
Jarčo, ty jídla v misce od Nestle jsem taky koupila, je to teda dost drahý, ale já už zkouším kdeco, čím bych se Barborce trefila do chuti. Tak třeba to zabere. Při nejhoršim to dojim, vypadá to pěkně :-))) Ty teletubbies jsem taky chtěla na zkoušku nahrát, ale pak jsem si říkala, že asi není dobrý dělat z Barči televizního vysedávače. Taky miluje kouzelnou školku, nejvíc tu znělku, ale pak kouká pouze když je tam František s Michalem - jinak jí to moc nebere. Ale ta dvojka jí moc zajímá, aby ne, když tam dělaj takový skopičiny - i já koukám a bavim se :-)
Pavlíno, ten nápad se schováváním věcí pod triko je príma!!!! Musím to vyzkoušet, to se Barče určitě bude líbit. S tou shozenou skříňkou to teda bylo štěstí, já jsem taky vždycky překvapená, co Barča provede. Mají nějaký zvláštní talent udělat nemožné, ale naštěstí taky mají nějakýho svýho andělíčka strážníčka, protože většinou se jim nic hroznýho nestane. Spadnout třeba já tak, jak se to stává Barče, tak jsem nejspíš polomrtvá. Ona si zařve, ale dost rychle se oklepe a jede si dál, jakoby se nechumelilo :-)
Fialko, tak jak pokračuje Šímova choroba? Už by to mohlo být snad lepší. Akorát věřím, že je to hrozný, když se nemůže ven. Šárko, gratulujem k „novému“ Tadýskovu vozítku, to věřím, že je spokojenej, když konečně vidí. Tadýsek už je teda pěknej skorochodec samochodec a to ohýbání pro hračku je teda věc, to blahopřejem. U nás zvedání věcí ze země ve stoje taky hodně frčí, ale jednou rukou je třeba se přidržovat. Někdy to vypadá na mánii - zvednout, zatřást, zahodit a zase zvednout … K šátku jsem se ještě nedostala, ale teď si jdu vytisknout úvazy a jak se Barča probudí, tak to jdu zkoušet. Snad se to ujme a vyrazíme na zkoušku ven. Šíleně mě bolí v kříži, tak doufám, že šátek bude lepší, než babyvak. A do Makra asi taky vyšlu Jirku, cena je dobrá a jakýkoli bedny se nám hoděj.
Mikisko, Barče celodenní výlet taky moc svědčil, taky spinkala nádherně - i když u nás to je i normálně hodně lepší, než u Filípka. Hlavně když jsme přišli domů, tak se vrhla na hračky a chvíli si hrála, aniž mě oblejzala - taky jí budu asi muset takové výlety dopřávat častěji.
Miki, hezky nám to Eliška napsala, to víš, na srazík nemohla, tak aspoň dodatečně musela pokecat :-)))))) Snad se z těch bacilů brzy vymotáte a až budeš někdy zas v Praze, tak se ozvi a sejdem se.
Jarčo, tak co, přibyl nějakej další zoubek? No podle toho, jak líčíš to spaní nespaní, tak možná se to teď klube všechno najednou :-))) S tím uspáváním a vymýšlením režimů, kdy budit, kdy nechat spát to máme doma na každodenním pořádku. Když už to vypadá, že něco funguje, tak druhý den je všechno jinak - to asi znáš taky. Škoda jen toho nočního spaní, dyť Kačka tady byla vzorem :-( Ale neboj, snad to bude brzy zase ta stará dobrá hodná Kačenka.
Jolano, já si říkala, co se děje, že jsi se ani neozvala a vy tohle!!!!! Copak se dělo? A už víte něco novýho? Držíme palce, ať je to jen nějaká banalita a Vojtíšek je z toho brzy venku.
Tak holky, stihla jsem toooooooo a Bára spííííííííí :-)))))
Jdu teda rychle něco pojíst, ať se pak nemusím o to tahat s Bárou.
Mishicka + Bára 44t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.02.04 12:11

Ahojky,
to je mi líto, průjem je hroznej :-(((((
Ten Hipp se jmenuje ORS 200 - je to ve skleničce jako normální jiné nápoje od Hippu a má to oranžovou barvu. Zatím všude v lékárnách to u nás měli. Větrání toho zadečku je při průjmu fakt blbý, ale hlavně, ať se to moc nezhorší. Když už budeš v lékárně, tak si kup i genciánku a pokud bude Tadýsek mít to opruzení hodně „živý“, tak to můžeš tou genciánou napatlat. Jen natřít a nechat zaschnout a pak bez mazání mastí zabalit do plíny. Je to dezinfekce (ale asi to nepálí, Barča ani nepípla). Vysušuje to, takže když se Báře fakt udělaly takový mokvavý boláky, tak to po jedný aplikaci bylo stokrát lepší. Akorát se to nesmí dělat zas moc často, aby se to nepřesušilo a kůže nepraskala. Já mazala v nejhorším stavu 2× denně a fakt to pomohlo. Taky je prý dobrý dělat na opruzení sedací koupele v černém čaji. Čaj nějak uklidňujícím způsobem působí na kůži a pomáhá to.
Tak ať to máte rychle pryč.
Pá Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.02.04 20:35

Ahoj holky!
Dneska nám došlo odrážedlo,co jsem si objednala,maličkej na to čučel,jak zjara,ale je na to ještě malej,tak zatím stojí v koutě.Je to 4v1,ale je to samozřejmě celý z plastu,tak jsem zvědavá¨,jak dlouho to vydrží.Je to houpačka,nákladní vozíček,odrážedlo a chodítko v jednom.

Tak teda Tomášek není jediný,co prská jídlo,asi se ty naše děti nějak domlouvají.Dneska jsem ho málem přetrhla,nesnědl toho moc,protože jsem to nenamixovala a řekla jsem,že už mu to mixovat nebudu,ale asi vyměknu,jinak by mohl trpět hlady,že bobeček malej.

Všem nemocným přejeme brzké uzdravení. Šárko,já malýmu mazala ty pruzeniny genciánou,jak ti už psala Mishička a foukala jsem mu to fénem a hodně nám ten fén pomohl,tak to zkus,jestli se teda Tadeášek nebojí.
Jolčo a Vojtíšku,co jste dělali v nemocnici,tfuj,tfuj doufám,že jste to tam zvládli a už jste v pohodě.

Dneska jsem dělala Tomáškovi svačinku podle receptu tady od maminek a moc mu chutnala,je to banán+120ml mlíčka+lžička vanilkového cukru(cukr se teda nemá,ale já si říkala,že v přesnídávkách je taky,takže je to jedno) a všechno rozmixovat.Díky tomu banánu,který zoxiduje na takovou hnědošedou barvu,to nevypadá zrovna hezky,ale udělá to konzistenci jako pudink,takže nic neteče a je to moc dobrý.Já jsem do toho vlastně nasypala ještě pár burizonů.Maličkej toho snědl hromadu.
Koupila jsem malýmu taky pohanku,ale vůbec nevím,jak něco takovýho(fuj blee)připravit,ne­máte někdo recept s pohankou???
Dneska se Tomášek dostal konečně do polohy na lezení,ale ještě mu to podjíždí,tak si vždycky hned zpátky sedne,ale dělá to pořád,tak už určitě brzo bude lozit.
V neděli byl u nás očistec,celý den Tom prořval a zuby pořád neprořízlý,pořád s ním musím buď chodit nebo ho nosit,jinak řve.Dneska si ho vzala moje mamka na procházku,ani ne za hodinu byla zpátky,Tom řval jak pavián,jeli za babičkou a Tom,jak babičku(vlastně prababičku)uvi­děl,tak prý spustil na celý pension a řval a řval i celou cestu domů.Tak nevím jestli byl naštvanej,co jsem si to jako dovolila ho dát někomu a nejet s ním sama,hrůza,mamka si ho s takovou v životě neveme,pořád mi říká,že jsem ho rozmazlila.Nechá­pu,jak to dělají ti,co mají babičky jinde a dítě je vidí jednou za čas,to se jich snad taky musí bát ne?
Ach jo,mě to tak štve,nebudu ho moct nikdy nikomu dát,já se zblázním,člověk si taky musí přece od toho mimina odpočinout.
Tak jsem si postěžovala a jdu na chat.Tak ahoj a nemocní uzdravte se.Papapa Zizi a Tomášek(ve středu 42.t)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.02.04 20:57

Mishicko a Zizi,
díky moc za rady, už jsem navštívila a vybrakovala lékárnu, tak snad to bude lepší… Ty opruzeniny se během dne celkem zlepšily, jak jsem ho pořád nechávala běhat s holým zadečkem, ale radši jsem tu genciánku na noc namatlala… Doufám, že dnešní noc bude lepší a že už to broučka přestane trápit, holky, to je děsný, když tomu miminku člověk nemůže pomoct, že?:-(
Jo, Zizi, my máme obě babičky v jiným městě, a mojí mamky se teda nebojí a je sní i sám (ale nemoc dlouho!), ovšem s druhou babičkou nechce být o samotě bez nás ani pět minut, to je řevu… Ale ona si to dělá sama, řekla bych, že se ho bojí, poprvé so ho pochovala, když mu bylo asi 6 měsíců (prej aby mu dřív neublížila?), a to on už samozřejmě chovat nechtěl, když už lezl, tak chtěl na zem, to je jasný, takže mám pocit, že ta ho teda taky nikdy hlídat nebude… No, ona je dost trhlá, ale to by bylo nadlouho, až mě zas někdy naštve, tak vám svěřím i další její záseky, dneska tady s tím nebudu otravovat:-)
Tak pa a klidnou noc všem… Šárka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.02.04 22:49

Ahoj všem,
tak Vás jdu informovat, jak jsme na tom. Šimon je bez teplot, řekla bych že už mu není skoro nic, kromě rýmy a kašle. Při každém Šimonovo zakašlání mám pocit, že mne navšívil nějaký tuberák, ale jemu to očividně už zádný problém nedělá. A ta jeho rýma, teče a teče a teče a vždy když si pšíkne, tak z něho vylítne takové množství tekutin. Musím to hned utírat, jinak to malďoch zase pozře zpátky!!!!! Fuj, fuj, fuj. Na něčí doporučení jsem koupila od pana Johnsona dětskou koupel na uvolnění dýchání a koukala jsem jak blázen jak to funguje. To jsou potoky rýmy co se samovolně valí ze Šimonova nosu při koupání a snad mu to před spaním i pomáhá. V noci se několikrát budí, protože asi nemůže dýchat, ale po chvilce chování zase usne a pokračuje. Dala jsem mu polštář, ale Šimon si dá hlavu stejně na druhé stranu postele.
Hurá, já už se těším, až zítra vypadnu z tohohle doupěte na vzduch protože jedeme k doktorovi na kontrolu. A snad už nám dovolí procházky. Aspoň na chvilku.
S jídlem se teď ani nepokouším o žádné experimenty, jsem ráda, že sní alespoň něco, ani moc nepije.
Tak se mějte hezky, doufám že krom zlobících zoubků a vyprskaného jídla u Vás žádné jiné problémy nejsou.
Takže papa
Fialka a Šimon

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.04 10:08

Ahoj holky a miminka,

no Vojta byl celej min. tyden takovej divnej, prujem, blinkal, teploty, nejdriv jsem to svadela na zuby, ale kdyz to nepolevovalo, tak jsme jeli na pohotovost a rovnou si nas tamnechali, protoze mel podle krve zvyseny hodnoty bulirubinua taky byl odvodnenej.
Zaplatpanbuh za kojeni, vsechno jiny odmital, takze jsme zase v rezimu ani ne pulrocniho mimina, jen samy mliko od maminky, budu muset pritvrdit, už je ok, a samotný mlíko samozřejmě není dostačující… holky, kdybyste videly moje prsa, fakt zákon nabídky a poptávky funguje spolehlivě!
Taky jsem si ho za tu nemoc bezvadně rozmazlila, takže teď budu napravovat škody…
Všechny moc pozdravujem a marodům přejem brzké uzdravení!
 J+V

Vložit nový komentář