Fixísci, Mishicka a Barborka: Socializace

Rodičovství

Dnešní deníček píšu na Mishiccine počítači. To předurčuje i dnešní téma socializace. To není sprosté slovo, znamená to včleňování dítěte do společnosti. Zkusíme ten deníček psát společně, ať je vidět, jestli jsme dost socializované.

V nejužším slova smyslu to děláme všichni od narození - dítě nežije samo, ať už s jedním rodičem nebo oběma, od začátku od nich okoukává jejich manýry, zvyky, chování a tak něco, čemu se říká sociální role - tu definici si už moc nepamatuju, ale je to něco jako souhrn očekávání na chování člověka v určitých situacích. To znamená, že jako od matky se od vás očekávají určité věci. Například Anka odhalila, že když se na ni zlobím, nejsem tak bezcitná, jak by se na první pohled zdálo. Stačí se pořádně zachechtat a máma, ta měkota naivní, se rozesměje a je po zlobení. Anka to vyzkoušela už dvakrát a od té doby je její reakcí na mračení, zvýšení hlasu, nene a tytyty místo pláče smích. Naše výchovné snahy jsou tak naprosto podlomeny. Naopak táta se nerozesměje. Obecně se tvrdí, že je důležité, aby dítě mělo mužský a ženský vzor, ale nemusí to nutně být otec či matka, takže pokud jste rozvedení nebo svobodní, nic se neděje, jen je důležité, aby dítě pravidelně dlouhodobě vídalo určitého člověka, který ho bude mít rád (děda, babička, teta, strýc?).

Pak je tady socialize v širším okruhu lidí - širší rodina, kamarádi.
S širší rodinou někdy bývá trochu potíž, ne vždy člověku vyhovuje jejich přístup k výchově. S Mishickou o tom mluvíme docela často, s některými členy rodiny se nám vychází snadno a s některými hůř. Ani se mi to tady nechce rozebírat, člověk totiž nikdy neví, kdo jeho text na internetu čte. Fakt ovšem je, že asi nikdo to nemá úplně jednoduché, „oni“ se prostě na výchovu dívají trochu jinak a někdy to může být docela dramatické.

Poslední skupinou jsou kamarádi. My s Mishickou se poslední dobou vídáme hodně často a myslím, že to má docela výrazný vliv na naše děti. Naše děti už berou Mishicku i jejího manžela jako svoje lidi, stejně jako Bára se vždycky chechtá a běží ke mně, když mě vidí. Jako největší poctu a symbol důvěry (tak to aspoň tvrdí Mishicka) se Barborka v naší přítomnosti pokakala.
Kromě vzájemné důvěry, která nám umožňuje jít v nákupním středisku na záchod a kočárek s dítětem nechat venku, i když manželé jsou v práci, nese naše přátelství :,-(u dalších výhod a benefitů:
1. výměna hraček - již zmíněná. Vyměnili jsme si hračky (a dále postupně měníme). Teď jsme ve fázi, kdy první vyměněné hračky vracíme zpět. Dokonce jsem se přistihla, že některé dražší hračky jsme teď koupili s tím, že „Mishickovi“ je kupovat nemusí, protože jim je přece půjčíme, jakmile děti hračky odhodí (což, jak jistě víte, bývá až příliš brzy). (Mishicka: bezprecedentně skvělý. Snadno, rychle, efektivně. Barborka teď momentálně má nejradši vhazovací krabičky od Lega (od Ethel).Já bych je vživotě nekoupila, protože bych si myslela, že si s tím Bára nebude hrát.). Ethel: My jsme museli Báře vrátit telefon, protože se o něj děti furt rvaly.
2. rozhodly jsme se, že ušijeme společně dětem šatičky na léto. Už máme koupené nějaké látky, vybíráme střihy a chystáme se na věc. Sama bych si na to s dvojčaty netroufla, ale takhle se na to těším, protože spolu nám to půjde líp. Až nás pak budou stavět venku lidi, budou říkat: krásná trojčátka. Kdo je maminka? ? (Mishicka: samozřejmě se chystáme i na pánskou módu - pro Tedýska).
3. všimla jsem si, že Mishicka má daleko větší postřeh na čerstvě nabyté znalosti a dovednosti našich dětí. Často se mi stává, že mám pocit, že se děti nic nového nenaučily, ale Mishicka vždy něco nového objeví. (Mishicka: já si totiž u Báry průběžně všechno zapisuju, u Ethliných dětí to bývá něco hrozně výrazného, navíc jsou dvě najednou, takže se vždy něco najde? Ethel: já většinou nemám čas ani abych si toho všimla, natož abych to psala?)
4. Tedýskovi je jedno, kdo ho krmí, ale jak se zdá, holky raději jedí od tety. Bára v naší přítomnosti a zvláště z našich zásob hrozně krásně papá a Anka jí i věci, které by z mé ruky v životě nepozřela. (Mishicka: najímám tímto Ethel jako hlavní vykrmovačku, zvažuju, že vyvěsím do kuchyně velké foto Tedýska a Aničky, jak se cpou, aby Bára papala, i když dvojčata nejsou na návštěvě)
5. výchovné (i jiné) problémy můžeme probrat hned jak se objeví a můžeme se vzájemně vypovídat a i když se nám zdá, že nám nikdo nerozumí, Mishicka mě někdy překvapí tím, že když jí povídám o svých problémech (o nichž si myslím, že je mám jako jediná na světě), ujistí mě, že je zná a docela často mi k tomu řekne nějaký zajímavý nápad na to, co s tím.
6. děti se od sebe učí. Samozřejmě, zlobení jim jde nejrychleji, ale naše děti díky Báře umí např. ukázat miminko na obrázku. Holčičky spolu kamarádí asi víc, jsou takové něžnější a jemnější (a jejich pomsta je také ničivější - Anka se naučila kousat a když jí teď Tedýsek bere hračky, kouše okolo sebe jak vzteklý pes). (Mishicka: Bára se od dvojčat naučila sama si držet lahvičku a pít sama bez pomoci. Menší radost už mám z toho, že se naučila od Tedýska „paviánovat“. Dělá to hlavně ráno, když chce, abychom vstali). (Ethel: Paviánovat znamená řvát maximálně, jak to Tedýsek umí - ne plakat, ale křičet).
Na posledním srazíku jsem do hracího koutku dorazila jako jedna z prvních. Anka si tam sedla bezradně na zem a koukala okolo. Jakmile dorazily další děti, začala se šťastně smát a řádit. O Tedýscích v domečku asi není nutné mluvit - fotky jsou výmluvné. Děti si zkrátka zvykají na to, že nejsou samy, všechno, co se mohou naučit, se naučí a tak snad přichází čas, kdy bych měla přestat říkat sprostá slova? (?)

Váš příspěvek
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.03.04 21:50

Ahojky holky,

nepatrim k vam, samozrejme ze obcas nakouknu … a dnesni denicke je uplne super bombovy!!!!! Jste super 5 (2× mama a 3× dite) a krasne vam to klape! Emiminovske pratelstvi az na veky … nadhera! Super spoluprace a ta vymena hracek nema chybu … to by mne nikdy nenapadlo, ale zacinam premyslet, kterou kamaradku s ditetem k tomu znasilnim!

Prejeme hodne stesticka s fixiky u vsech cinnosti, vcetne psani takovychto super denicku!

Papa

Sulanek a Verunka 13,5M

PS: Ten cas leti silene rychle, tak se k vam koukam jakoby sel vratit…:-)

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 10.03.04 13:01

Ahojte.
Síce k Vám nepatrím, ale sem tam nakukujem z Cipískovej party, aby som vedela, čo nás čaká a neminie. Tento denníček je úplne úžasný. Veľmi dobre som sa pobavila. To už skoro zakladáte materskú škôlku, že???
Tak Vám držím všetkým palčeky.
zuzana a kristián 7 mesiacov

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 10.03.04 14:16

Ahoj holky,
deníček je opravdu vtipnej, taky jsem se zasmála:-))
Renča už má po rýmě, ale teď ji mám pro změnu já a pěkně hnusnou:-( Ona je teda vždycky hnusná, že. Minulý týden udělala Renča hodně pokroků. Umí udělat „malá malá“, na požádání šáhne na nos a my musíme udělat „týt“, rozdováděla se a dělá zuřivě dokola dřepy. Hrozně se tomu směje. Taky jsem si všimla, že mě napodobuje. okoukala telefonování a sama si vzala telefon k uchu a povídala si. V knížce ukáže kočičku, medvídka a slepici. Hlavně ji baví kočka, tu zná od babičky a pěkně ji pronásleduje. Její nejlepší hračkou jsou kolíčky, navlíkací kroužky a všechno, co vyluzuje zvuky.
A novinka, Renča má 9. zub, a to stoličku vlevo dole. Prořezává, ještě si s ní asi užijeme. Nejspíš i vpravo, ale přišerně kouše a já se jí tam bojím šáhnout, to jsou jehly, však to znáte!
Jídlo je teď úplně v pohodě, sní všechno a hojně. Zajímalo by mě, proč má třeba 14 dní období půstu, když jí dávám pořád stejný jídla. Třeba to souvisí se zubama, ha ha, všechno se dá svést na zuby:-))
Spaní u babičky se nám osvědčilo, už tam zase spala a máma je úplně nadšená. Teď ji tam asi nedám, protože ji v noci trochu trápěj zuby a ještě by si u babičky zkazila pověst spáče a hodnýho batolete.
Pavlína a Renča

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 10.03.04 19:57

Ahoj Ethel, Mishicko a všichni ostatní,
teda, to je krásný deníček, ten se povedl. Skvělá inspirace, Kubík má taky kamaráda, takže budem přátelství utužovat
Teda Zizi a Pavlíno, 9 zubů, to máte pořádný náskok. Nám konečně vylezly horní jedničky, takže máme 4 ks celkem.
Už se trochu zotavujem z rýmy, hurá, hned je vše veselejší. Jenom, to počasí, kdyby bylo lepší, Já už chci jaro!!!
Jdu se mrknout na fotečky ze srazíku. Mějte se krásně.
Kubík a Káťa (49 týdnů)

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.03.04 20:24

Ahoj bobule a bobulčata,
tak se hlásíme po návratu h velehor. Bylo to super: počasí, lyžovačka, koupačka a ostatní akce ale hlavně Šimon byl skvělej. Neprudil, nezlobil, dobře spal, dobře jedl (všechno včetně fondue, raclette a dalších ?echt? švýcarských specialit), slušně se choval ? prostě takové sladné a vysněné miminko. Ale teď po návratu mám pocit zase jako kdyby se ROZBIL. Tradiční problémy s jídlem, tradiční problémy s uspáváním, v noci 3× i vícekrát vstávačka a přes den FIXA jako hrom, řev jakmile se hnu z místa, leze za mnou sápe se mi po nohavicích skoro až na hlavu a když ho pochovám tak se mne drží jak klíště. No a když ho dám do tašky na břicho, abych aspoň něco udělala, tak se může zbláznit. To má úplnej amok jak se snaží odpoutat a vydrápat z toho nesmyslu (tohle bohužel přetrvává od malička, takže takové výhody jako jsou šátky a klokanky pro nás byly nevyužité).
Novinky ze Šimonova: devátý zub na světě, desáté kilo pokořeno. Několik nových boulí a modřin překrývající ty starší. Stále větší rychlost v lezení a ničení všeho v dosahu, zkoumání všeho zakázaného. A teď čím mne štve nejvíce, začal s kousáním mého těla. Už vypadám skoro jako Šimon - samá modřina. Nevím si s ním rady, můžu ho za to mlátit, můžu na něho dělat zlobivé obličeje, a vytýkat NE NE NE. Dělá to pořád. Máte vy s tím nějakou zkušenost, nebo radu??? Děkuji. Nebo za chvilku nebudu moc ani mezi lidi.
Teď u nás vládnou haldy bordelu a prádla, ale to není zas až taková novinka.
PROTO - až se tím vším prokoušu, až pročtu vaše předešlé deníčky a komentáře tak se zase ozveme a někam určitě vyrazíme.
Tak se mějte moc a moc hezky.
„okousaná“ Fialka a „rozbitý“ Šimonek.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.03.04 20:53

Ahoj mamky a mimča!
Ethel a Mishičko,moc hezký deníček,abych pravdu řekla,je mi z něj trochu smutno.Ani nevíte,jak vám to závidím,že můžete být takhle spolu a miminka si můžou pěkně vyhrát.Připadám si ještě osamělejší,když to čtu,moje kamarádka teprve dvojčátka čeká,vlastně všechny moje kamarádky teprve čekají,tak si musíme s Tomáškem vystačit sami a pak to taky tak vypadá,když člověk vyrazí na sraz.

Fialko,vítej zpátky.můžu tě uklidnit,taky jsem okousaná,jak se ke mě Tom přiblíží,hned mě kousne a nejradši mě kouše do tváře.Já to svádím ale na sebe a říkám,že je po mamince,já jsem totiž taky kousala a to mi vydrželo až do dospělosti.Chudák můj manžílek byl na začátku naší lásky,taky značně okousán:-)))))ale už to fakt nedělám:-))).

Tomášek už leze po těch schodech,jako kdyby to uměl od malička,taky se teď pořád staví,tak jsem zvědavá,kdy přijde ta doba,kdy bude stát pořád v postýlce místo spaní.
Taky jsem mu našla nový klubající se zub,představte si,že mu roste mezi jedničkou horní a dvojkou(teda já to považovala až doteď za dvojku,,proto měl taky ten průjem,když to lezlo)ale asi to bude teda trojka,no a teď mu tam teda leze dvojka.No nějak sem se do toho zamotala,tak tomu asi nebudete rozumět.

Tak to bude asi zatím vše od nás,tak se mějte a ahooooj Zizi a Tomášek(dnes 45.t)

Ethel
Stálice 71 příspěvků 10.03.04 21:57

Ahoj,
gratuluju ke všem zubům, u nás dohromady 12 (každý 6).

Fialko, vítej, ty hory Ti hrozně závidím. Naše děti bývají mimo domov taky daleko hodnější - jednak se trochu stydí a jednak se daleko víc baví. Takže pokud nemusí být jen v kočárku, ale mohou trochu řádit, jsou to velmi šťastná batolátka (o mimincích už asi nemůžeme úplně mluvit).

Dneska jsme s Mishickou potkaly maminku, která se s námi dala do řeči. Její miminko vzorně sedělo v kočárku, dívalo se na svět okolo a občas na něco ukázalo. A hádejte co? Byly mu dva roky. Měly jsme z toho docela šok - našim dětem není ani jeden rok a chvíli v klidu sedět kdekoli nechtějí za žádnou cenu. Mishicka říkala, že obraz toho hodného dítěte bude mít před očima stále. Bára se asi rozhodla jí to nějak vrátit, takže byla potom taková fixísková, mazlinkací, rozmrzelá holčička.

Fialko, naše dvojčata taky koušou. Dělám na ně tytyty, nene, bouchám jim jednu na zadeček nebo křičím bolestivě AU, domlouvám… Do 18 je to snad přejde. Cítím se jako Iris, psí maminka šťěnátka Dášeňky (je tam taková fotka, jak je maminka Iris vyřízená, pokousaná a uničená).

Tedýsek dnes udělal první krok. Mírně stranou (tedy ne kupředu levá), když si myslel, že se nikdo nedívá. Ovšem Mishicka byla jako vždy na stráži, takže si toho všimla.

V poslední době jsou naše děti tak akční, že mám někdy večer pocit, že ani nemám čas je „vychovávat“ tj. učit nová slova, trénovat dovednosti… jen se snažím přežít.

Taky zoufale vyhlížím jaro, těším se, až budu moci děti vypustit na hřišti na písek a ušetřit tak za jídlo :D.
Zatím se mějte,
Ethel, Ted a Anka (oba spící)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.03.04 22:09

Nemám teď sílu nic extra psát, tak jen důležitou poznámku: To dvouleté „miminko“, co sedělo v kočárku, totiž sedělo v HLUBOKÉM kočárku!!!!! Fakt z toho mám šok, protože mě Bára z hlubokého kočárku vystupovala už ve věku kolem 4 měsíců!!!!!
Ale shodly jsme se s Ethel, že naše děti z divokých vajec jsou fakt zajímavé a s takovýmhle kliďasem by nás to zas tak asi nebavilo :-)
Ta paní mi ale opravdu zůstane v mysli hodně dlouho, ona se totiž vyptávala Ethel, jak to zvládá s dvojčaty, že sama ví, jaká je lítačka kolem toho jednoho :-) A zároveň říkala, jak je ten její ale takhle klidný pořád … to teda ještě nezažila lítačku :-)))))))))))
Mishicka + Barbánek

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.03.04 08:53

Ahojky holka a dráčata,
deníček je opravdu moc pěkný, povedl se vám stejně jako socializace, řekla bych:-) Ale Mishicko a Ethel, už NIKDY sem nepište o takových klidných a hodných sedících dětech, nebo mě máte na svědomí! Včera jsem byla na nákupu a Tadýsek se u pokladny v nestřeženém okamžiku pokusil vyšplhat z kočárku na ten jezdící pás, asi se chtěl projet… Když jsem mu to překazila, aspoň z pásu shodil na zem pár věcí, samozřejmě taky přesnídávky ve skle, a tak jsme jim tam na závěr kromě pěkné industriální scénky „Krkavčí matka a týraný chlapeček“ ještě uklidili:-) Ach jo!
Ale abych ho jen nepomlouvala, musím se i pochlubit. O víkendu se nějak zlomil jeho vztah k chůzi, a teď teprve můžu řít, že je to regulérní chodec. Začal totiž upřednostňovat ťapkání proti lezení, bez problému chodí po místnosti, a „pokleká“ jen při překonání překážek. Já jsem z toho asi až přehnaně nadšená, takže mu pořád připravuju ňáký cíle, aby chodil, a dojatě na něj u toho koukám, no prostě matka bláznivka:-) Ovšem to by nebyl Tedýsek, aby chodil normálně, takže začal rovnou spíš běhat - prostě je to chůze značně rychlá, něco jako Jožo Pribiliniec:-) A taky u toho strašně legračně mává rukama, zřejmě se pokouší začít lítat:-)
Taky začal dělat něco jako „základ kotrmelce“, opře hlavičku o zem a vystrčí zadek, vypadá to vážně dost divně, ale on se u toho evidentně raduje, protože se směje a ječí, jen mám trochu strach, že si jednou zlomí vaz:-)
Nejlepší Tedýskovou kámoškou je od minulého týdne pračka, naučil se ji sám otvírat i přes tu pojistku, a neustále si do ní nosí cokoli, co najde. Jak jsem psala na chatu, tak v pátek se mu povedla opravdu super věc, nenápadně totiž vyškubl tu hadici, co s ní odtéká špína, takže jsme tu měli bájo potopu, vybírala jsem vodu z podlahy lopatkou, fakt adrenalinovej zážitek, naštěstí to ale neproteklo k sousedům. Zlatej chlapeček, že?:-)
No nic, koukám, že jsem zase jako Jirásek, tak radši končím a jdeme užít trošku sluníčka.
Jo, ségra nám poslala dvě :,-(y těch kostek od Fisher Price, a musím uznat, že jsou opravdu úžasný, vyhrajem si všichni:-) Ani to v USA není tak drahý, jedna :,-(a stojí necelých 7 dolarů, tak asi budem škemrat i o ty další, poslala nám totiž i katalog série Peek-a-Blocks, a mám pocit, že je snad budu sbírat:-)
Tak se mějte nádherně, a pomozte nám přivolat jaro:-) Šárka a Tedýsek (v sobotu 46 týdnů)
P.S. Ještě jedna věc, Mishicko, prosím tě, napsala bys mi znovu ten recept na zakysánka? Nějak jsem to na srazíku nevyslechla do konce, asi jsem lovila nějaký dítě z fontánky:-))) Děkuju!

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.03.04 09:00

Ahoj
zakysanek je v receptech na emimcu…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

krasny den
Jarca

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.03.04 09:14

Děkuju, hned se na to jdu mrknout! Pozdravuj Kačenku:-) Š.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.03.04 20:29

Ahoj holčiny,

Krásnej deníček, povedl se. Jako vždy.

U nás je to vše při starém. Kačenka prostě zlobí :D:D:D
Ne, docela to jde. Když jí nechám volno a ona si dělá co chce tak to jde? jen se musí občas kontrolovat co vlastně vyvádí? jen ted se dalo pryč lino v kuchyni že se začne dělat dřevěná podlaha tak je to horší, protože to nemůže na zem a tak se vzteká.

Asi tak před 4 týdny jsem jí učila prosim prosim a nic. Tak jsem to vzdala a dneska před obědem jsem jen tak řekla udělej prosim prosim a ona to udělala. Překvapilo mě to že si to pamatovala.

A to nejkrásnější. Začala dávat pusinky. No já bych brečela když mě olizuje. Někdy se jí to fakt povede, protože vyplázne jazyk a pusinkuje mě.

Už ujde tak 2 m. Ale to se ji musí chtit. Jeden den chodi jak diva a druhy den se ji moc nechtělo. To pak jen pár krůčků. Tak trénujem ale nepřeháníme to.

Dneska jsem byla ojuknou botky ale mam ještě trocha jinou představu? něco modernějšího.
Uvidíme jestli něco seženeme.
Koupíme je asi k narozeninám, ty co máme už nám budou asi malý až začneme chodit.
Vymýšlíte co k narozeninám??? Já vůbec nevim. Asi nějaké kostky dřevěné to nemáme. Pak se jí líbilo u Kubíčka to navlíkání na tyčku? máme něco podobného ale bez tyčky, jen se to do sebe zasune? no a asi bazén na zahradu? jsem mimo. Co dítkovi koupit?

Tak běžím na chat at nemám mezery?

Ahoj Jarča a Kačenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 11.03.04 20:46

Ahoj holky!
Mám zavirovanej počítač už podruhé od včerejška a vždycky,když vlezu na emimino,tak mě to manžel chce zakázat.Panebože co já bych dělala,kdybych sem nemohla,asi by mě kleplo,už jsem si na to tak zvykla a o chatu ani nemluvím.Hrozná představa,být bez toho.Takže teď jsem tady a jestli zase stáhnu nějakýho vira,tak mám utrum.Vy s tím nikdo nemáte problém??

Tomášek jí strašně málo na oběd,dřív snědl těch 190g,ale teď do něj dostanu tak půl skleničky a někdy ani to ne.Asi to bude zubama anebo už mu to leze krkem,pořád stejný jídlo,já ale vůbec nevím,co mu mám vařit.Tak jdu na chat,tak ahoooj Zizi a Tomášek

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 11.03.04 20:56

Ahoj holky,
deníček je fakt povedený.
Gratulujem ku všetkým zúbkom. U nás je stav 4 vonku a 4 na ceste.
Dnes sme boli na desaťmesačnej prehliadke, Oliverek má 9,6 kg a 72 cm. Myslím, že sú to celkom slušné miery. Prehliadku u pani doktorky sme museli absolvovať „na stojáka“, pretože Oliverek nechcel ležať ani náhodou, ani tú chviločku, čo ho pani doktorka počúvne a prehmatá. Pani doktorka Oliverka pochválila, že je šikovný. Po:,–(iť na váhu som ho ale musela ja a položiť na merani takisto. Doktorke ani sestričke moc neverí.
Konečne sa naučil liezť po štyroch. Doteraz sa len plazil a predvčerom zistil, že sa dá pohybovať i inak a už to stihol celkom dobre natrénovať. No a už urobí aj pár krokov popri nábytku a sedačke. A naučil sa nádherne vrčať ako auto.:-)
V pondelok Olik absolvoval so mnou cestu na finančný úrad. Mala som ho v šátku, takže sme tam sposobili trocha rozruch, ale pani u ktorej sme boli bola veľmi milá. Bola som podávať daňové priznanie a pozitívne je, že mi štát vráti nejaké korunky. Nástupom na materskú som totiž skončila v zamestnaní, takže som musela podávať daňové priznanie. Oliverka nosím v šátku od malička, vačšinou sa stretávam s pozitívnimi ohlasmi, ale sem tam sa nájde niekto komu sa to nepáči. Ale to mi nevadí. Takých ľudí ignorujem.
S kúsaním sme na tom rovnako ako Šimonek, Ted, Anka a asi i ostatné deti. Oliverek je schopný ma pokúsať na všetky časti tela. Obľúbený je palec na nohe, brada a keď sa mu podarí i moj nos. Jediné šťastie, že ma nekúše pri kojení do bradavky. To by som asi neprežila. Má pekne ostré zúbky.Darmo mu hovorím, že to nesmie a že ma to bolí. Len sa tomu smeje.
Spanie máme zasa hrozné. Už asi päť nocí spal Oliverek krásne, zobudil sa len dvakrát a dnes sa to opäť pokazilo. Oliverek sa zobudil minimálne desaťkrát. Ale pripisujem to zubom. Ráno som našla tie tlačiace sa horné trojky. Takže si asi zasa užijeme!
Majte sa krásne! Maťa a Oliver 44.týždeň

Ethel
Stálice 71 příspěvků 11.03.04 20:57

Ahoj,

Šárko: Já chci taky peek a blocks!!!!!!!!!!

Jarčo: u nás se taky zlobí, výzva ani tak není, když můžou dělat, co chtějí, ale když nemůžou, to je tanec :)

Ethel

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 11.03.04 21:17

Ahojky Ethel,
určitě se podívej v Německu až tam pojedeš.
Já jsem je viděla ve Švýcarsku a stáli kolem 12CHF, slušná cena ne??? Taky máme katalog, ale my jsme museli koupit ŠNEČKA!!!! Ten tak krásně hraje, že dneska když spustí tak letím k mobilu, jestli nezvní a Šimon je z něho úplně divej. Já ale taky.
Tak ahoj Fialka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 21:38

Ahoj holky,
ten deníček je fakt bezvadnej. Socializace jako taková taky. Děti se zabaví a mamči můžou probrat co je nového.
Musím si vám postěžovat jaký máme hrozný týden. Naši odjeli na hory, a protože nám dělají doma nová okna, tak jsme se s Klárkou odstěhovaly do Prahy, kde taky hlídáme našim psa. Tedy původně mého psa. Jak jsem už psala, tak on kouše a Klára je po něm jak divá, takže mám fakt fofr, abych je uhlídala a nenechala ji sežrat. Do toho dostala Klára v pondělí hroznou rýmu a v úterý ještě horečku. Měla přes 39. Tak jsme jezdily po doktorech a bylo to fakt úžasný. Klára nesměla ven, tak jsem otravovala sousedy, aby ji hlídali a já mohla aspoň vyběhnout se psem. Dneska už měla jen 37,7, což je skoro normální, tak jsem ráda. Doktorka říkala, že mimininka mívají takhle vysoké horečky a pokud klesnou do tří dnů, tak je to v pohodě. Naopak si prý vytvoří protilátky.
Aby toho nebylo málo, tak půlku těch oken vyrobili špatně, takže nevím, kdy se budeme moci vrátit domů.
Moc mě mrzí, že jsem nemohla na ten srazík, ale ty Letňany jsou fakt dost z ruky. Doufám, že to vyjde příště a konečně vás všechny poznám.
Tak já končím, už nemám sílu to po sobě číst, tak se omlouvám za všechny chyby.
Mějte se krásně, dneska říkali ve zprávách, že se vám povedlo to jaro přivolat a příští týden je tady. Tak se taky moc těším.
Ahoj,
Halka a Klárka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 12.03.04 23:18

Ahoj holky,
tak já jsem právě dozabalila poslední věci a brzy ráno vyrážíme na cestu!!! Loučení s Matýskem bylo hrozný, radši už jsem nechala mamku ať ho uspí, protože jsem se s ním před tím mazlila a když mi dával ty svoje mokrý pusiny a okusoval mi nos, neubránila jsem se slzičkám. Takže přišel na řadu místo uspávání alkohol a je to lepší. Snad až ráno nastoupím do letadla, bude líp.
Jdu zkusit usnout, ale za 3 hodiny musíme vstávat, tak otázka jestli to má vůbec cenu. Na Arubu dorazíme v neděli okolo 1 hodiny v noci, tak na nás myslete.
Zkusím informovat jak se máme :)).
Dobrou noc a mějte se tu kráááásně, má být super teplíčko tak ať to vyjde!!! Mnoho pusinek pro drobečky a pa!
 Olča

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.03.04 10:47

Ahoj holky!

Tak vás stručně pozdravíme prvně od vydařeného Zizisrazíku, rádi jsme vás všechny poznali, všechny dětičky jsou opravdu rozkošné a úžasně šikovné.........

Škoda Jolano, že jste nemohli s Vojtíškem dorazit, doufám, že se vám daří po té nehodě dobře…

U nás se už týden dějí velké noční změny, odnaučuju (no přesněji snižuju počet kojení z třeba taky sedmi na méně a méně…)Verunku noční žravosti, která ale jak jsem zjistila, není způsobena její nenasytností, ale jen a pouze touhou po mámině poprsí.
Naše vstávačky došli totiž tak daleko, že když večer zcela nasycena a unavena usnula, tak byla schopná se budit po hodině a to už mně fakt nebavilo. Takže jsem to začala řešit tak, že jí prostě do 3 hodin po usnutí nedám......../prso, samozřejmě/. Jasně, že jí nenechám brečet v postýlce, na to bych neměla nervy ani minutu, takže jí nosím, zpívám, natřásám, houpám, skáču na baloně........po třech dnech se situace výrazně zlepšila a už stačí si jenom lehnout do postele na záda, Verču na sebe /ještě že je taková lehká/, přicvaknout hlavu, vrazit dudel, natřásat zadeček a za chvilku je tuhá i bez prsa........to považuju u nás zatím za největší úspěch roku 2004, protože už 3 dny za sebou jsme kojily až ve 4 hodiny ráno!!!!!!!!!!­!!!!!!! To je ta lepší stránka, horší je, že se stejně pořád budí, takže uspávací servis musí být zajištěn, ale doufám, že i to se nám časem podaří odbourat, no doufám, že když jsem to teď nezveřejnila, že to bude zase v tahu.......... Časem zahlásím další výsledky (doufám, že dobré).

Jinak Verunka zdokonaluje své obcházecí schopnosti, dokonce se nechala po pár dnech zlákat (no stálo to značné úsilí) a vydala se i na levou stranu - tu už asi 3 týdny bojkotovala a obcházela jenom vpravo…
Naučila se úžasně házet vším, co jí leží, stojí v cestě a při ruce a to opravdu elegantně (no jo asi zdědila geny po mamince baskeťačce..haha), dokonce za to sklidila i pochvalu v plavání, kdy lovíme a vozíme míčky do košíku, kam je ostatní děti z ruku upustí, ale Verunka už z dálky hází s naprosto neomylnou přesností.......

Taky klábosení dostupuje vrcholu, už si dokonce celkem obstojně povídáme, začne Veronika to svoje nejčastější „taj“, já odpovím „taj taj“, ona „taj taj taj“, no a tak to jde do zblbnutí (mého)........

No tak já prchám, jo, Šárko, chtělo by to nějík srazík, Verunka potřebuje trochu zkrotit, popřípadě okoukat od Tadeáška chození, běhání, zdrhání a jiné dovednosti, tak mně zachraňte, co třeba úterý odpoledne???????????

Ahojte a jaru zdar a 3× hurá!!!!!!!!!!
Fotky ze srazu jsou pěkný, i ty u Mismisky......

Eržika a Verunka, toho času asi demolující byt včele s tátou..

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.03.04 11:33

Ahoj holky,
teeda já zírám, jak je Verunka šikovná, hlavně mě teda nadchlo to noční odstavování, určitě dejte vědět, jak to pokračuje!
Jinak s úterkem jsem pro, tenhle týden jsem radši návštěvy nepodnikala, protože to vypadalo na rýmu, ale zdárně jsme ji vyhnali, takže Ti písnu na mobil a domluvíme socializaci /> Taťka vzkazuje, že potřebujem naučit házení do koše, je totiž taky nadšenej basketbalista, tak aby mohl brzy brát Tadýska s sebou - jé, to bude paráda:-)))
Tak se mějte, jdu patlat polední blivajzík. Šárka a Tedýsek, dnes 46 týdnů přesně

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.03.04 17:26

Ahoj holky!
Jdu jen na skok si pro radu.Začala jsem zkoušet dávat Tomáškovi sunar ,ale abolutně to odmítá,nemáte někdo nějakou fintu,jak ho naučít pít sunar místo kojení?????Mám v úmyslu k jeho narozeninám přestat kojit,ty jsou až 30.dubna,ale chtěla jsem postupně přejít na sunar a jak to tak vypadá,nechce ho vůbec pít,tak nevím co mám dělat.Poradíte někdo???Zatím díky a ahoj Zizi

PS:Zkoušela jsem i z hrníčku,ale taky odmítá,lžičkou jsem do něj dostala jen trošku.

Ethel
Stálice 71 příspěvků 14.03.04 07:33

Ahoj,
já jsem přestala kojit v pěti měsících a s Nutrilonem nebyly sebemenší problémy, takže Ti neporadím, ale jedna moje kamarádka měla povoleno ze zdravotních důvodů kojení jen tři měsíce a protože nechtěla odstavovat postupně (s heslem čím dýl tím líp), odstavovala najednou a to tak, že jednoho dne dítě prostě mohlo dostat jen sunar. Postupně takhle odstavila tři děti a vím, že u jednoho z nich to byl problém, bylo o hladu asi sedm hodin, než unaveně a vyhladověle akceptovalo lahvičku, ale dnes je to velká krásná slečna a nejen že to přežila, ona je i velmi chytrá a krásná :). U téhle slečny, potřebovala ta moje kamarádka morální oporu, takže si pozvala na ten den kamarádku, ale nakonec to dobře dopadlo a dítěti to neublížilo. Někomu se to asi může zdát jako hodně tvrdá metoda, ale nakonec jsem četla ve více knížkách, že jednou z nejosvědčenějších odstavovacích metod je nechat maminku samotnou na týden odjet pryč…
Tak odstavování zdar,
 Ethel

PS: oni to ti naši miláčkové prostě se vším zkoušejí tak dlouho, dokud jim nedojde, že tudy to fakt už nejde… chce to sílu a důslednost, se kterou taky hrozně bojuju

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 14.03.04 09:31

Čau Zizi a ostatní,

nevím, jestli si pamatuješ, já měla tyhle problémy s odstavováním kolem vánoc. Taky hrůza, pít to nechtěla, kojit už nešlo, vypadalo to beznadějně. Myslím si, že dokud budeš kojit, bude ti dělat se sunarem problémy. Jestli můžu poradit z vlastní zkušenosti, udělěj to ze dne na den. Chvíli to bude „na bednu“, ale on si zvykne. Renče to trvalo 14 dní, bylo to období, kdy skoro nic nevypila, ale pak se rozpila a teď na sunar nedá dopustit.

Holky, dneska mám 25. narozky, hrůza, odpolko oslava, já nemám ani uklizeno ani nachystáno, jdu na to. Renča je taky 14. jako já, ale o měsíc dýl:-)) Aspoň se to pěkně pamatuje.

Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.04 13:34

ahoj holky,
posilame vsem moc pozdravu z karibiku. cesta byla umorna, ale jsme tu! prave jdeme uzit prvni den u more, vratili jsme se prejedeny od snidane a jdeme uzivat slunicka. pokusim se zase ozvat az to pujde.
pozdravujeme a libame vsechny miminka, moc se nam styska. nastesti v letadle taky 3 letely, takze jsem mela aspon co okukovat.
 Olca

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.03.04 16:45

Ahoj Pavlíno,
tak přejem všechno je, nej, nej k narozkám, pořádně si užij oslavu a ať je ten Tvůj dareček (nebo spíš dárečková:-) to nejhodnější miminko pod sluncem! Šárka a Tedýsek

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.03.04 20:31

Ahojky!

Tak já už jsem tak natěšená na to jaro, že se snad už ani nedočkám?Jsme zrovna u skorotchánů a Borek už zpojízdňuje kola, abychom to měli všechno přichystaný, přivezli jsem si od ségry sedačku na kolo, tak to tam zkusil namontovat, tak jsme do ní Verču hned po:,–(ili, no ta koukala, doufám, že se jí to líbilo. Už se těším, jak budeme třeba už za měsíc jezdit, to budeme hned mobilnější, loni jsem na kole vůbec neseděla, tak jsem patřičně natěšená, doufám, že Veronika taky. Ještě koupit helmu a můžeme vyrazit, ikdyž to bude asi horor, už jsem jí nějaký zkoušela, ale má tak malou hlavu, že i ty nejmenší jsou jí ještě velký, to jí asi budu muset vycpat nějakou huňatou čepicí nebo pořídit afroparuku?

Mishicko, Ethel, já už jsem se šitím taky začala, když jsme byly u našich, tak jsem prohrabošila skříně hadrů, co už nebudu nosit a zjistila jsem, že se z toho dá našít spousta těch pidioblečků, tak už jsem jí spíchla ze starých manžestráků šatičky, to je radost šít, to je hrk hrk a je to hotovka?

Taky jsem po poradě s holkama na sraZIZÍku (výbornej název Šárko) zakoupila Verunce kartáček na zuby ? ultramegarůžovej (první růžová věc, co jsem jí koupila, já si na to jinak moc nepotrpím, chodí nejčastěji v modrém, takovej náš malej chlapeček) a začali jsme s čistěním. Moc toho teda nenačistíme, protože se tomu Verunka pořád směje, ale je to teda výborná zábava. A jelikož jsem zjistila, že jí nezvládám jednou rukou držet, druhou čistit a třetí vychytávat případné letící předměty z umyvadla, tak jsem si jí dala do šátku ? na bok (na koníka) a v tom to jde jako po másle, takže všem zubočističkám a zároveň šátkonosičkám doporučuji k vyzkoušení?
Dneska se Veronice podařilo poprvé stoupnout si i o rovnou plochu, doteďka to bylo jenom u postelí, židle a tak, tak začíná zase předvádět zase nějaké novosti, však se mi zdálo, že teď byla nějaká zamrzlá asi 14 dní a nic moc nového nepředvedla, asi si konečně vzpomněla, jaký byli na srazíku šikulové, a že má co trénovat a dohánět?.

Objevila jsem Veronice první malou pihu ? na břichu, jinak nikde nic. Mají vaše děti už pihy?

Dnešní noc to zase šlo, kojili jsme jenom dvakrát, kdyby to takhle zůstalo, tak je to zlatý?uáááááá­ááááááááá
Jo zítra jdeme na to očkování proti obrně, máme v průkazce napsaný očkování + lžička, a mně samozřejmě vůbec nedošlo, že si tu lžičku máme vzít sebou, ještě, že jsme se o tom bavili na plavání a jedna maminka mi to řekla, byla bych tam potom jako ťululum, tak jen jestli to někdo taky máte tak a nevíte to??.. Šárko, to úterý může být klidně i dopol., jestli se vám to víc hodí (Tadeáškovo spaní), ani nevím, proč jsem napsala odpol.
Tak ještě tady chvilku budu, napíšu pár mailů a zkusím jít na chat, ale já jsem to ještě nikdy nedělala, tak budu asi jak vesničanka z Marsu nebo Majka z Gurunu?

Tak zatím a pozdravujte dítka, bledule a sněženky!
Eržika a Verunka, 11 měsíců (ve středu) ? no páni?

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 14.03.04 20:33

Ahoj Pavlíno,
aj my Ti prajeme všetko len to najlepšie k narodeninám, veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky.Dúfam, že oslavu si si krásne užila.
Zizi, držíme Ti palce pri odstavovaní. Nás to ešte len čaká. Ja som sa zatiaľ k takému činu neodhodlala. Oliverkovi moje mliečko strašne chutí a hlavne si neviem zatiaľ predstaviť uspávanie bez prsa.
Maťa a Oliver

Ethel
Stálice 71 příspěvků 14.03.04 20:44

Ahoj holky,
DNESKA JSME V PUNTANELE V INTERSPARU (EUROPARK) KOUPILI PEEK A BLOCKS (to jsou ty kostičky). Měli motiv zvířátek a dopravních prostředků, tak máme oboje :))). Stálo to asi 267 Kč nebo tak nějak. Jsem šťastná, děti taky.
 Ethel

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 14.03.04 20:53

Ahoj mamči a dětičky,
nevim, jak u Vás, ale u nás bylo dnes úžasně. Běhali jsme s Kubíkem po zahradě, teda spíš já za Kubou, ještě ho musím držet alespoň za jednu ruku, a užívali si prvního sluníčka. Nádhera, jen aby to už zůstalo. Kubík se nemohl vynadívat na trávu, no jo, to je jasný, doteď cupital jen doma. Pořádně ho to utahalo, spánek nebyl dnes problém.
Pavlíno, gratulujem k narozeninám, doufám, že sis je užila.
Zizi, s odstavováním neporadím, já přestávala postupně, když jsem nahrazovala obídek a pak sváču a tak. Kubík přijmul Nutrilon bez problémů.
Erži, Verunka je šikula, házet rozhodně neumíme. My nacvičujem kutálení balonu a posílání auta na setrvačník.
Včera jsme byli na plese, hlídala moje mamka, bydlí vedle, tak jen vždycky přiběhne a když dorazíme, zas jde domů. Jenže s noční zábavou je asi konec. Kubík se už podruhý vzbudil tak, že nebyl schopen znova usnout. Mamka dělala co mohla, ale on chtěl prý jen mě. Brečel hodinu a pak usnul totálním vyčerpáním. Když mi to vyprávěla, bylo mi ho taaaaak líto. To si radši zábavu na nějaký čas odpustím. Co Vaše dětičky, jak snášejí noční hlídání?
Olčo, ať se Vám dovča vydaří. Já se přiznávám, jsem měkota, totální závislačka na Kubíkovi, jet nikam bez něj nemůžu. Po kom asi bude, že, když se nenechá hlídat v noci.
S těma kostičkama od Fisher-Price jste mi na:,–(ily brouka do hlavy. Já nevim o co jde, ale asi se na ně zaměřim, jestli pojedem do Německa. Můžete mi je trochu popsat? My máme nějakou brožurku od Pampers, sbíráme obrázek z obalu od plínek, jsou obodované dle velikosti balení. Podle toho, kolik nasbíráme a pošleme, nám oni na oplátku zašlou hračku od Fisher-Price. Je tam třeba ten hrající šnek, jak jste o něm některá psala. Moc ty hračky neznám, řídím se podle toho, co o nich píšou, ale líbí se mi tam hrací pultík, oboustranný. Nesbíráte taky některá?
Ještě ke kousání. Jsem docela překvapená, Kubík naštěstí nekouše, teda ne do lidí, okusuje jen hračky. Na okusování jsem tu já:-)))), jak už jsem psala. Naštěstí mě ani netahá za moje dlouhý vlasy a to je moc dobře, stačí, že mi příšerně padají a já je musim pečlivě luxovat.
Rýma se nám, bohužel počínaje dneškem, vrátila. Já nic, Kubík to schytal znova. Odsáváme jak diví, mám hrůzu z píchání ouška, manžel na to v dětství hodně trpěl. Snad to brzo přejde, to přejem i všem ostatním marodům.
Původně jsem chtěla jen něco připsat, ale nějak jsem se rozjela. Jdu žehlit a chci juknout na Superstar, normálně tyhle pořady nesnášim, ale lidi, co vystupujou tady, obdivuju.
Tak se mějte krásně a užívejte jara.
Káťa a Kubík (49 týdnů)
Jo, úplně bych zapomněla, fotky, nejen ze srazíku, jsou úžasný!!!!Ty Vaše dětičky jsou tak krásný, těšim se na jaro, na víkendový srazík, až je budem moci poznat osobně.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.03.04 14:48

Ahoj holky!
Především přeju opožděně Pavlínce k narozeninám všechno nejlepší,jó 25 to je krásný číslo,to my staré vydry to máme dááááávno za sebou:-)))))).

Erži,Tomášek má taky pihy nebo spíš znamínka,je jich myslím víc než jedno,ale já ho zase tak neprohlížím,vím že má na ruce a ještě někde,ale nemůžu si vzpomenout.

Liliano,co se s váma děje??Už dlouho jsme o vás všech neslyšely,jaké dělá Deborka pokroky a jak se všichni máte?

Tak mě asi nezbývá nic jiného,než odstavit Tomáška opravdu ze dne na den a pořádně si ten řev užít,tak to ještě oddálím a počkám do roku,je to ještě měsíc a půl,tak ať si ještě toho mlíčka užije.
Ještě teda zkusím koupit ten nutrilon,ale asi nepozře ani to,tady bohužel neprodávají malé sáčky na zkoušku(jak mi poradila Jarča),tak koupím celé balení,jen nevím který a jestli můžu přejít rovnou ze sunaru na nutrilon,dávám Tomovi sunar do kaše,tak aby to nedělalo spolu neplechu a nebolelo ho třeba bříško.
Ve čtrvrtek jdeme na očkování na obrnu(lžička),ne­víte jestli jsou po tom nějaké reakce,nerada bych jela do Prahy s teplotama,to bych se asi na to vykašlala.

Katko,Tomáška mi taky občas hlídá babička,když jdeme třeba do kina,ale naštěstí zatím do půlnoci spí docela tvrdě a když se náhodou vzbudí,tak stačí pochovat a spí dál,ale po půlnoci už mu chování nestačí,to už musím nakojit.Jo a jednou se vzbudil a babička si už nevěděla rady,tak volala a já utíkala domů,asi mu bylo smutno.Jinak to vidím tak,že se hooooodně dlouho nikam nedostanu,myslím tím třeba oslavu narozenin apod.

Ještě jsem zapoměla na Olču,tak si to v tom móóóóři užívej a bacha na žraloky.Ani se nenaděješ a budeš zpátky u Matyho.

Tak to je zatím vše,tak papapa a ještě,kdybyste si náááhodou někdo kupoval ty kostky od Fisher-Price a koupil ještě jedny(třeba ty zvířátkový)pro tetu Zizi,tak bych byla móóóc vděčná,pořád totiž nevím,co k těm narozeninám koupit a tady zrovna nic moc na výběr není.
Tak teď už opravdu ahoj Zizi a Tomášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.03.04 17:01

Ahojky,
tady hanbářka Mishicka - mám tadý šíííííííílenýýýýýýý áčko … no jo, Barča mě zabavuje čím dál víc :-)
K tomu deníčku - abyste věděly, tak to je Ethelina práce, já bych to tak pěkně neuměla napsat. A co mě nejvíc překvapuje a vyráží dech je rychlost, s jakou to měla napsaný. Sedla si tady u nás k PCčku a děti ani nestihly začít zlobíkovat a už to bylo napsaný - no čučela jsem. Takže Vaše pochvaly směřujte jednoznačně k Ethel :-)

Nejdřív, abych nezapomněla, Vám mám všem vyřídit pozdravy od Jolany - má rozbitej počítač, tak sem nemůže. Jsou v pořádku … doslova píše „chodci - užvanění“. Tak snad bude brzy zase na příjmu a dozvíme se více.

Zizi, doufám, že se nakonec podaří Tomíka přesvědčit, že mu ta flaška neublíží a bude to i bez křiku a pláče. Kdybych ty kostky viděla, tak Ti je koupím, ale mám pocit, že Ethel říkala, že tam měli jen ty dvoje, co si okamžitě koupila ona :-) Ozvala bych se, kdybych na ně narazila a domluvily bychom se, ju? Jinak ta půjčka kočáru platí, tak se ozvi.
Pavlíno!!!!!!!!!!!! Tak to taky přeju dodatečně k tomu Tvýmu čtvrtstoletí - krásnej věk :-))))))))) Dostala jsi nějakej hezkej dáreček? Popiš nám trochu, jak probíhala oslava a přeháněj, ať si to užijem :-)
Káťo, jak Vám jde to kutálení a posílání? My to zkoušíme taky, ale úspěch žádnej, asi ještě nepřišel ten čas. Ale aspoň se Bára začala za balónem honit, když jí utíká - dřív jí to nechávalo v klidu a šla si hrát s něčím jiným. Zatím setrváváme na vkládání a vykládání věcí a občas to vypadá, že se Bára snaží stavět kostky na sebe, ale dělá to šíleně divoce a silou s tím mlátí, takže jí to zatím nejde. Obaly od Pampersek taky sbírám, jen jsem roztrhala ten leták, protože jsem si myslela, že je to jen do konce roku 2003 - jsem si to blbě přečetla a tak teď pořádně nevím, co tam vlastně je za hračky a za kolik bodů. Ale tady na diskuzi už si to holky psaly, tak si pak vyberu podle toho. Myslím, že ten pultík je fajn, ale netuším, jestli si s tím budou hrát i až budou chodit - ale proč ne, každá věc jim aspoň chvíli vydrží ať je to co je to :-) Navíc máme mladší kamarády, tak to pak kdyžtak dáme jim. A co se týká nočního hlídání, tak u nás neexistuje, hlídá max. taťka, když se já urvu a někam chci vyrazit. Jinak hlídačku pár hodin přes den jsme měli jednou a nedopadlo to úplně podle našich představ, takže si zatím musíme vystačit sami. A popravdě my se necítíme nijak ochuzeni o noční život, možná někdy v budoucnu, ale zatím jsme si zařídili život tak, abychom mohli všechno dělat s Bárou. Vyhovuje nám to.
Kubíkovi držíme palce, ať má rýmu rychle za sebou a Káťo neboj, já taky trpěla na záněty středního ucha, ale doktorka mi teď říkala, že to není dědičný … taky jsem se bála, aby to Barbánek neměla jako já.
Jé, tak u nás je vstávačka, snad se sem dostanu večer.
Mishicka + Bára 48t.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 15.03.04 19:51

Ahoj holky,

tak se hlásím s obrovskou novinkou!! Minulý týden jsme Elišce koupili nočníček, hezky červený, aby ji upoutal:-)). Včera odpoledne jsem ji tamjen tak ze sranndy po:,–(ila, že si toho našeho drobečka vyfotim, jak se řehní na nočníku a ejhle, ona začala tlačit!! Takže párkrát zatlačila, vydala ty svoje tlačící zvuky a bylo hotovo. Já měla radost, skákala jsem, tleskala, Marek to hned vše zdokumentoval a dítko na nás nevěřícne koukala a řehnilo se. Dnes ráno po probuzení byl pokus číslo dvě a opět úsěch. No jo, ale ona začala tlačit i po obědě a po odpolední procházce a vždy jsme to stihly na nočník, takže 4pokusy a 100%ně úspěšné!!!!:-)) Jen aby nám to vydrželo, tak jsem zvědavá. Jinak taky baštíme málo zeleninku a opravdu jíme očima. Jakmile tý naší cácorce dám nějakej blivajzek mixovanej, tak do ní nedostanu ani ťuk, ale když to jsou hezky kousky, tak to si dá říct a na povel hezky kouše!! Je z toho zblblá a kouše i večerní kaši :-)))
JInak na desetiměsíční kontrole jsme zjistily, že jsme za měsíc nepřibraly deko!!a to se mi zrovna zdálo, že tenhle měsíc baštila celkem OK.Tak nevim, asi vvše hned vytlačí do plíny:-)))Takže stále vážíme 8kg a máme 72cm.

Tak se mějte a užívejte sluníčka!!
Miki a Eliška (dnes 10.měsíců)

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 15.03.04 19:53

Omlouvám se za chyby a překlepy, nějak mi to nejde.:-(((Miki

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.03.04 09:04

Téda Miki,
tak k tomuhle se opravdu sluší pogratulovat, to u náse zatím nehrozí, nočník je oblíbená hračka, jen asi dvakrát jsem na něj zkusila Tedýska po:,–(it, ale zcela dle očekávání zdrhal rychlostí světla:-) Nevadí, taky se jednou dočkáme:-)
Jinak já jsem dneska jak zombie, Tedýsek vstával v půl šestý, a to je pro mě vskutku smrtící záležitost:-(
Teď už zase spí, ale mě to samozřejmě už nejde, jdu se našlehnout kofeinem:-)
Krásný den! Šárka a nechutně ranní ptáče

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.03.04 09:35

MILÝ FILÍPKU,
K TVÝM DNEŠNÍM PRVNÍM NAROZENINÁM TI PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ, HOOODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY A PŘEDVŠÍM HODNÉ A CHÁPAVÉ RODIČE!
Pěkně si užij oslavu, doufám, že Ti mamka upekla a dort a Ty se v něm pořádně popatláš:-) Nezapomeň nám pak napsat, jaká byla oslavka, co jsi všechno dostal a tak… Šárka a Tadeášek

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 16.03.04 09:54

Ahoj!

Děkuju všem za přání. Oslava nebyla nijak veliká, protože by se nám sem ani moc lidí nevešlo. Takže se to omezilo na rodiče z obou stran, sourozence a moji babičku. Asi nejvíc mě potěšily hodinky od našich. Stříbrný, fakt pěkný. Před rokem a půl jsem totiž takový pěkný ztratila a dodnes mě to mrzí, takže to je taková náplast.
No co myslíte, kdo byl asi středem pozornosti? Já - oslavenec jsem to nebyla. Renča si to opravdu s dědouchama moc užila, v 19 h. byla na pokraji vyčerpání. Měla úplně spocený vlasy a rozpařený tváře jako v létě při 30 stupních.
Novinka, objevila jsem další zub, je to osmička vlevo dole. Vyjímečně ne u Renči, ale u sebe!!:-)) Přesně na narozky se vyklubal, to je teda dárek. Já už si myslela, že ta napuchlá dáseň je začínající paradontóza, tak hurá, i když mě asi nemine, naši ji oba maj:-(( Šárko, to je teda blbý, že ti tak brzo Tedýsek vstává. Jak je ráno dřív vidět, tak Renča už taky tak nevychrapuje. V zimě spala klidně do 7:45. teď vstává kolem 6:30 -7:00. Nejhorší je, že už ji několikrát vzbudil manželův budík v 5:45!!! Za to jsem ho pěkně sprdla, protože je hluchej a nechá to vyzvánět takovou dobu. Když byla Renča menší, tak ji to nebudilo, teď teda zazvoní budík a jediná Renča vyskočí na nohy a je čilá:-)) Budík jsem zatrhla a budím já. Asi by bylo nejlepší Renču dát do svýho pokojíku, už nás myslím v noci nepotřebuje. Počkám, až ji bude rok a zkusíme to. Jestli bude chvilka času, chtěla bych jí nakreslit pár obrázků.
Babička dala Renču taky na nočník a prý se tam vyčůrala. Doma ještě nočník nemám, čůrá poctivě do plínek a chvíli ještě bude.

A na závěr novinka, v září budu tuplovaná teta, ségra čeká druhý:-))))

Ahoj Pavlína a Renča

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 16.03.04 09:56

Filípku, taky ti s Renčou přejeme, ať se ti oslava vydaří a VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 1. NAROZENI­NÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.03.04 13:39

Ahoj Mikisce a Filípkovi,
kterému přejeme všechno nejlepší k jeho krásným prvním narozeninám.
Tak vítej v „batolově“.
Fialka a Šimon.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.03.04 18:27

Tak jsem si myslela, že budu první, kdo Filípkovi popřeje k jeho prvním narozeninám a koukám, že jste holky pamatovalky a předběhly jste mě :-)
Takže milý Filípku, i my se připojujeme s přáním všeho nej nej nej k Tvým narozeninám, hlavně obrovský dort, ve kterém Tě nechají pořádně se vyválet a všude ho namazat :-))))))) Mikisko, uteklo to jako voda ani se mi tomu nechce věřit.
Tak doufám, že si oslavu pořádně užijete a vzorně budete fotit a pak přidáte nějakou hezkou fotečku do galerie.
Mishicka + Bára + J od M

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 16.03.04 19:25

Milý Filípku,
aj my sa pripájame ku gratulantom a želáme Ti všetko len to najlepšie k Tvojim 1.NARODENINÁM! A prajeme Ti krásnu oslavu.
Maťa a Oliver

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.03.04 20:28

Tak jsem se sem nedostala dřív,takže až teď přejeme našemu Filípkovi moc a moc štěstí k jeho prvním narozeninám.Hodně si to Filípku užij,popatlej mamce všechno dortem,protože jak budeš starší a starší,tak už ti to procházet nebude:-)))))).
Hodně štěstí přeje Zizi a Tomášek a taky Lukášek

Vložit nový komentář