Fixísci ? Prostor, jemná motorika a naši miláčci (střídačka

Rodičovství

Když mluvím o fixíscích, vlastně bych neměla mluvit jen o našich dvojčatech, fixísek jsme totiž i já (na manželovi) a můj manžel (na mně). Nějak mě napadlo, že docela důležité téma jsou naši miláčci. Až příliš snadno se totiž člověk může upnout na děti a tak trochu pozapomenout na manžela. Nedávno mě můj manžel upozornil, že ho až příliš často oslovuji ?tatínku? a že mu to vadí, protože má své křestní jméno. Má pravdu, zastyděla jsem se a snažím se mu tak neříkat. Uvědomila jsem si na tom, že moje drahé děti možná někdy v mé hlavě zabírají i místo, kde být nemají, místo, které patří mému nejdražšímu muži. A tak, kvůli sobě, budu v deníčcích věnovat kousíček i jemu a budu si připomínat, na co bych zapomínat neměla. Když se vám bude chtít k tomu něco poznamenat, budu ráda. Dnes je to jednoduchá otázka: Kdy jsem naposledy řekla svému muži, že je krásný? Že se mi líbí? Že mu to sluší? (bez ohledu na to, že je i otec)

Jinak naše děti začaly podle odborníků vnímat základní prostorové termíny ?uvnitř? a ?venku?. A hned si to nadefinovaly tak, že ?uvnitř? je špatně a ?venku? je dobře. Takže nám začaly všechny věci, co jsou uklizené uvnitř něčeho, co umí otevřít a dosáhnou tam, vyndávat ven. Zatím, ZATÍM, nepřišly na to jak otevírat skříně. Ale už začaly krámovat v taškách. Někdy těmi věcmi aspoň zachrastí nebo je strčí do pusy, někdy ne. Náš den pak vypadá tak, že oni vykrámují krabici s hračkami a já ji schovám, ony mezi tím vykrámují lego a já ho schovám, oni zatím vysypou cédéčka a najdou psí granule, já je odnesu od psích granulí, oni tryskem dolezou do koupelny a snědí mýdlo, já uklidím psí granule, schovám částečně cédéčka a utřu jim tlamičky od pěny (ryk), ony najdou nějakou knížku nebo noviny a definitivně ji přečtou? Asi chápete, že mají náskok (mírně přeháním, ale asi si to dokážete představit). Posazením dvojčat do židliček a ucpáním tlamičky piškotem se dá trochu zlepšit skóre. Ale jen trochu. Navíc Anka ten ušlechtilý dětský piškot poměrně rychle zlikviduje (královské dělení půl já, půl pes) a pak realizuje pojem ?venku? na sobě samé a začne trénovat na kamikadze. Zapnout jí ten podélný pás okolo bříška si netroufám po jedné zkušenosti, kdy si ho zadírala do bříška a pak zvracela jako alík.

Odborníci doporučují trénovat tyto pojmy tak, že vezmete nějakou větší nádobu a naplníte ji malými věcmi (tak malými, aby je děti nespolkly nebo nevdechly). Nám se osvědčily ?opravdové věci?, tedy nehračky. Pak je dáte dítěti a ono to vyndává, postupně všechno ožužlá a hodí co nejdál. Pak vy oblezete po čtyřech celý byt, sesbíráte je, dáte do nádoby? Anku to hrozně baví, Tedýska někdy trochu. Tahle hra má i to kouzlo, že se při ní dá cvičit klíšťkový úchop, tedy úchop palcem a ukazováčkem. Ovšem, naše dvojčata nejraději tuto finesu jemné motoriky cvičí na mých náušnicích a na smítkách na podlaze.

Další hra, kterou někdy hrajeme (a to určitě znáte taky) spočívá v tom, že jedno dítě v židličce přisunu ke kuchyňskému pultu a otevřu zásuvku se lžičkami. Tedýsek je vyndává po jedné, všechny pečlivě ocucává a některé ocucané vrací zpátky, Anka je s velkým řinkotem vyhází ?ven? a pak se snaží spadnout ze židličky za těmi lžičkami. Samozřejmě nejvíc si oblíbily moji dětskou lžičku s medvídkem, tak už ji trochu oplakávám předem, protože o ni nejspíš brzy přijdu a jen co začnou mluvit, budou se o ni hádat.

Jinak Anka už bravurně dělá ?papa?, oběma rukama, ovšem jen když je veselo. A s tímto optimistickým tvrzením a ohlášením, že Ted má 5, skoro 6 zubů a Anka nejmíň 3 (dnes jsem to nekontrolovala), se s vámi pro dnešek loučím.

Ethel, Ted a Anka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 00:21

Ethel,
skvělý článek… také pořád bojuju s tím, abych nezanedbávala svého muže; aby naše jediná konverzace za celý den nebyla „podrž dítě“ nebo „vynes smetí“…

Přiznám se, že se už děsně těším, až se náš Tom dostane do stádia, kdy ho lze něčím zabavit (slibuju, že mu i ty lžičky klidně půjčím) - hlavně aby už přestal bečet pokaždé, jakmile se nudí (cca 6 - 9 hodin denně s pětiminutovými přestávkami, kdy ho zaujme některá z opičin, které na něj zkouším)
sally (+Tom)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.01.04 10:10

Ahoj!
Ethel bezvadný,to jsem se po ránu hezky zasmála,to musí být u vás děsná sranda,ale taky námaha,lítat pořád za mrňouskama po celým bytě,ale moc hezky se to čte.Jen mě trochu zmátlo,že je úterý a deníček už je tu.
S těma taťkama,no musím se na to taky zaměřit,ale my si naštěstí povídáme pořád a není to jen o dětech,spíš o jeho práci(vímže to chlapům dělá dobře,když se baví o práci a manželky je poslouchají a někdy i poradí),tak se budu snažit to ještě vylepšit.
u nás je zatím vše při starém,nelezeme,ale dokážeme se přesunout i o dva metry dál,no a hlavně Tomášek chce pořád chodit za ruce a když ne,tak se po mě různě sápe,div mi neroztrhá oblečení.
Co se změnilo,je jídlo.Doufám že to hned nezakřiknu,ale oběd už sní i 200g zeleniny,ovšem nesmí v tom být hrášek.Takže teď dělám na oběd pořád mrkev,brambory,ku­kuřici někdy s masem někdy bez a až budu mít jistotu,že opravdu bude jíst už pořád,tak to začnu obměňovat.

Fialko,zdravím tě po dlouhé době.Teda co ti bylo,žes musela do nemocnice?A jak to snášel Šimonek,že neměl tak dlouho mamku?Jinak díky za tu Šumavu,jen se obávám,že se tam všichni nevlezem,hihi.Ještě bych se chtěla zeptat,jestli by bylo možné,tam třeba zůstat i dýl,protože pro nás je to strašně daleko a jet tam na dva dny by se nám opravdu nevyplatilo,tak jestli by tam ta moje rodinka mohla zůstat třeba pět dní,abysme si mohli udělat nějaký výlety,to by bylo bezva.

Jinak,pro pražandy-jak už tady Mishička stihla prásknout,že se chystáme jet do Prahy,tak předběžný termín(no vlastně určitě to bude)je od 3.3.do asi 6.nebo7.3.,tak si asi tak naplánujte na 4.3 setkání s tetou Zizi a s Tomáškem(sa­mozřejmě,kdo bude chtít),my se na vás budem moooooc těšit.Telefon na Mishičku mám,tak se pak ještě domluvíme kde a kdy.
Jo,taky se léčím ze závislosti na chatu HIHIHI,rozhodla jsem se,že tam nebudu chodit,protože pak nevím,co sem mám psát.No zatím se mi to nedaří a v neděli jsem tam stejně byla,ale včera jsem odolala a šla spinka už v půl desáté a to se mi dlouho nestalo.
No tak už budu končit,tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek(v pátek mu bude už 9.měsíců)

Jolka
Nováček 7 příspěvků 27.01.04 10:38

Ahoj Ethel,
zase skvělý! :-)
Trochu jsem se zastyděla, i já trochu toho mýho muže odbejvám, a to jsem si jako těhotná říkala, že MNĚ se to teda nestane :-)
Tvůj nápad, že si to společně budeme čas od času připomínat není vůbec od věci…, jdu mu teda aspon zavolat, jakmile to dopíšu :-)
Naše pokroky - s přidržením televizního stolku udělá 3 kroky, o cokoli se postaví ( takže nebezpečné věci putujou do vyšších pater, umí kroutit rukou při mém vyslovení tik tak - hodiny, a mooc ho baví vařit. Umělohmotná miska a jakýkoliv plastový náčiní a je o zábavu postaráno :-)
Včera jsme slavili 9 měsíců. Nostalgicky jsem si pustila video z porodnice - bylo to úplně jiný mimi.
Mějte se, Zizi a Tomíku, moc se na Vás těšíme, určitě si uděláme čas.
 J+V

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.01.04 11:14

Ahojky všem,
deníček je opravdu super, moc jsem pobavila zejména pi popisu vyndávání věcí:-) U nás to taky permanentně vypadá, jako by tu řádila banda vandalozlodějů:-) Tadeášek navíc už i otvírá skříně a šuplíky, takže brzo budem mít zřejmě holobyt, jak pořád všechno vystěhováváme z dosahu nenechavým tlapek:-)
A největší novina dnešního dne, respektive asi i měsíce: TADEÁŠEK DNESKA UDĚLAL 2 KROKY SÁM! Postavil se u zdi a když jsem na něj zavolala a ukázala mu banán(myslela jsem, že mi předvede jako obvykle tryskové lezení), pustil se a šel. No, já vím, že to byla asi spíš náhoda, ale byla jsem z toho úplně v šoku. Asi jak jsem mu vykládala, že mu bylo včera devět měsíců a je už teda velkej chlapeček, chtěl mi předvíst, jak velkej je. Pak sebou teda samozřejmě fláknul a pokračoval po čtyřech, ale stejně mě to dostalo! No nic, to jsem zase jednou nadšená a hrdá matka:-)
Jemnou motoriku taky trénujeme samozřejmě na kdejakým svinstvu, který se najde na podlaze (a to vážně pořád vytírám a luxuju, přísahám:-), na náušnicích, zejména ta v mým nose je zřejmě pro kojence neodolatelná, protože tu mi sápou i cizí děti, když je chovám:-), a taky na vlasech, Tadeášek si dal patrně předsevzetí, že mi je vyškube po jednom, aby byla zábava.
S mluvením stále žádný pokrok, slabiku nevydá a nevydá, až na včerejší „vole“ zůstáváme u neartikulovaných skřeků a vřískotů, ty se z něj ovšem linou prakticky bez přestání. Stav zoubků k dnešnímu dni je pět, a moje bradavka už je zná tak důvěrně, že jsem o to snad ani nestála, auauau!
Pápá zvládáme celkem obstojně, a na povel cvak Tydýsek rozsvěcí a zhasíná nejbližší vypínač. Mishicka mě inspirovala s „druhou rukou“, tak to pilujeme, ale zatím nic moc, a tiktak taky neshledal hodným své pozornosti, ovšem po včerejším Mishiccině líčení na chatu mě to asi přestává mrzet:-)
Doufám, že svého miláčka nezanedbávám, povídáme si spolu hodně a dávám si pozor, abych ho oslovovala jménem, ovšem nějakých rad o práci se u mě asi nedočká, je totiž programátor:-) Když mi začne vykládat o nějakým svým pracovním problému, tak na:,–(ím moudrý výraz (doufám aspoň, že to je taky tak vnímáno:-) a omezuju se na chápavé pokyvování hlavou a zasvěcené mručení:-)
No nic, nějak jsem se rozjela, tak se mějte krásně, pozdravujte batolátka a pište! Šárka + Tadeášek, t.č. spící

Terka
Kecalka 380 příspěvků 27.01.04 11:38

ahoj holky,
to jsem ráda, že je tu nový deníček. Ethel - dost jsi mě pobavila, zjistila jsem, že se na mateřské docela flákám :))
Klárka si už nejen sedá, ale včera si i poprvé stoupla..Mám radost, ale zároveň je mi jasný, že budu muset stát za ní, aby těch pádů na hlavu bylo co nejmíň :)) Nemůžu přece dopustit, aby byla padlá na hlavu, když pro ní plánuji kariéru úspěšné vědkyně :))) nebo programátorky?
Medulienko - mám doma taky programátora, který mě ale podceňuje a o problémech v práci doma nemluví. :)
Zizi - ty jedeš do Prahy na dovču? Tak když už tam budeš ty, zkusím přijet taky :))))
Holky, kdy se dá říct, že mimčo říká první slovo? Klárinka pořád volá mamamama a plazí se ke mně, tak si říkám, že už možná ví, co to znamená…Ale taky je možný, že si to vsugerovávám :))
Klárka je vzhůru, zatím papa
Tereza a Klárka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.01.04 12:56

Ahojky,
teda Ethel, fakt píšeš výborně, to se musí nechat.
K té Tvé otázce ohledně manželů. No i mě se přese všechna přesvědčení stalo, že už muže málokdy oslovím jeho jménem, nutno říct, že i moje jméno zůstává jaksi zapomenuto. A je pravda, že dokud jsem nad tím nezačala pořádně přemýšlet, tak bych řekla, že muže nijak nezanedbávám. Ale opak je pravdou!!! Jistě, Barča mi dá zabrat a času je málo, ale všechny víme, že ve vztahu nejde o tolik o kvantitu jako spíš o kvalitu. A tak já si sypu popel na hlavu a sama sobě slibuju, že se naučím každý den alespoň na chvíli zase stát manželkou, miláčkem a pusinkou, jako to bývalo předtím, než se Barborka narodila. Myslím, že to prospěje totiž nejenom mému muži, ale i mě samé. Jak snadno se může stát, že vztah začne být zanedbáván, to mě úplně děsí. Takže Ethel, díky za „připomenutí“ a už budu hodná :-)
BTW I když jsem si ještě před chvílí myslela, že mužovi dávám najevo svou lásku k němu, tak teď mi došlo, že sice ano, ale děje se to spíš uvnitř mé hlavy a protože není vědma, tak to musím napravit.

Fialko, to je super s tou Šumavou!!!!!!! Teda až jednou budu shánět sekretářku, okamžitě Ti volám :-) My se rovnou hlásíme, v podstatě je mi jedno, jaký pokoj, postýlku pro Barču si půjčíme cestovní. Takže si nás 3 připiš do seznámku, doufám, že se tam nějak všichni vejdeme. To bude paráda, i by mohlo být dobrý počasí. Teda Šimonek je pěkný číslo, to je teda u nás ještě málo veselo, navíc Barča je takovej nešťastníček a řve při každým pádu a úrazu a to nás ještě čekaj horší věci, než doteď :-)

Holky, nenapadá Vás některou, jak pomoct Barče, aby nebyla ze všeho tak nešťastná? Mě se zdá, že je trochu zbrklouš a když něco chce, tak to musí být hned, když jí to hned nejde, tak řve jak blázen a je hrozně nešťastná. Většinou se snažím ji pochovat a uchlácholit, ale ne vždy to jde a asi by to taky nebylo dobré. Co myslíte?

Tak u nás je vstávačka, jdu nosit - ještě, že jsem schovala ten babyvak, teď se hodí :-)

Mishicka + Bára 41t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.01.04 14:28

Ahoj,jedeme tam na reklamní veletrh,manžel dělá do reklamy,tak toho využiju a navštívíme naše přátele a taky se doufám uvidíme s holkama.To by bylo bezva,kdybys taky mohla,ale když to nevyjde,tak uděláme sraz v Brně,už jsme se trošku domlouvaly s Chillie,jenom až
začne být trošku teplo,tak něco vymyslíme.
Tomášek říká tata a taky to říká,když vidí taťku,tak si taky myslím,že ví kdy to má použít.
Ještě jednou Fialce-předem si zamlouvám 3.lůžkový pokoj,jsme čtyři,malýho si dáme mezi sebe,ale Lukáš musí mít svou postel,tak jestli si to budeš někam psát,tak mi to prosím rezervuj,děkuju.
Tak papa Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.01.04 16:06

Ahoj holky,
tak koukám, že seznámek vítáte. Tak, kdo má zájem se nechat zapsat do našeho SOUKROMÉHO seznámku, nechť pošle údaje na muj e-mail: mishickamish@cen­trum.cz. Budu to průběžně dávat dohromady a rozesílat i s případnými budoucími aktualizacemi.
Napište, co samy chcete, nemusíte samozřejmě prozrazovat, co nechcete.
Mohlo by to být asi toto: nick, skutečné jméno, věk, město kde bydlíte, jméno dítěte/dětí, datum jejich narození, míry-váhy (dětí :-), e-mail, web stránky a mobil.
Pokud Vás napadá něco dalšího, klidně to připište. Hlavně nezapomeňte na ten e-mail, ať to mám kam posílat :-)
Pa Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 20:24

Ahoj,
deníček je už v úterý, protože na středu bych to nestíhala a je lepší o den dřív než vůbec nebo než o dva dny později…

Kdy se jede na Šumavu? Nějak mi to uniklo…

Jinak gratuluji k prvním krůčkům a nezbývá než závidět.
 Ethel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 22:18

Ahoj holčiny,

Tak vás zdravím po krátké odmlce, ale byla u nás ta přestavba a prachu všude tolik že jsem měla zakázáno zapnout pc dokut se nevyčistí. A to byl prosím pc v chodbě za dveřmi a stejně to jsem prošlo?takže jsem si zopakovala vánoční úklid.
Jian stěna stojí? už jsme tu konečně sami a nikdo nás neotravuje? jen je kuchyn stále mimo provoz, trocha teda funguje ale voda tam ještě není tak musím chodit do koupelny? meju ve škopku :D ? budeme kupovat myčku a nový sporák tak čekáme na korunky a honem to dodělat :D už se fakt těším?takhle se mi to vůbec nelíbí?ale za ten klid?. Bože po 8 letech co jsem s Dušanem máme skoro soukromí? ještě je tu jeho babička, ale jak jsem psala stím jsem se smířila a mlžu jí jen děkovat za pomoc s Kačenkou. Dušan na ní nedá dopustit a já už přetala žárlit :D:D:D

Taky honem pošlu něco málo o nás do seznámku, zítra se to pokusím sepsat jestli bude čas. Bude tu kámoš a já mám zítra ty 18náctiny.. :D tak uvidíme.

Kačulka zatím žádné změny. Nevím asi ani ten zub do zítra nevyleze? tak třeba v červenci k svátku se dočkám. Jediné co začala dělat je že se točí na bříško a spí na něm. Nikdy na bříšku nespinkala, když jsem jí dala tak jen dělala želvu, zvedala hlavu a knourala. Ted se točí sama a někdy i tak usíná. Je krásně rozplácnutá jak žába.

Začala dělat strašný ksichtíky, nevim kde se to naučila ale rozesměje nás pokaždé. Přivře oči, roztáhne pusu, pokrčí nos? no hrůza, je to taková drštička naše krásná.

V tom březnu bych taky chtěla přijed do Prahy. Jen nevím jak to bude s manžílkem, on až skončí tyhle instalace co má v práci tak odjíždí do anglie na školení a nevíme ted kdy. Možná unor, březen?. Tak snad to nevyjde na tu dobu.

Tak jo já běžím a pak snad napíšu víc?Dušan si už ze mě dělá srandu, prý tu mám byýt tak do 4 do rána abych to prej všechno dohnala :D

Ethel deníček je krásnej, já snad nezanedbávám?. Manžel mě taky ne.. pořád slyším ta krásná slovíčka, pohlazení a pusiny u nás pořád pokračují?. Někdy i ve třech? oslovuju Dušana jménem ale když mluvím ke Kačence tak taky říkám tatka, coz je asi logický.

Jo já vlastně dneska testovala a negativní? tak nevím kdy se dočkám? Kačka asi už bude na škole :D

Ahoj mějte se krásně Jarča a Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.01.04 22:37

Ahojky Ethel,
info o Šumavě psala Fialka na konci minulého deníčku … pro všechny to překopírovávám i sem :

AKCE ŠUMAVA
Je zamluvena celá chalupa, zní to velkolepě, ale skýtá to celkem 18 lůžek.
Termín: 18. ? 20. června 2004
Pokoje: 2× 2lůžk, 2× 3lůžk, 2× 4lůžk. s příslušenstvím. Čtyřlůžkové pokoje jsou veliké, odvážlivci tam mohou spát i na zemi ve vlastním spacáku.
Cena: dospěláci Kč 200,–-/ noc, děti do 10 let Kč 100,–-/noc, baťolata Kč 50,–-/noc.
K dispozici je kuchyně s jídelnou. V kuchyni jsou dva sporáky, nádobí, dvě lednice.

Pápá Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.01.04 22:58

Júúú, my bysme taky chtěli na Šumavu, jestli nás teda vezmete:-) A pokoj by nám stačil dvoulůžák, taky půjčíme postýlku. Zní to skvěle, a navíc to potkání se s dalšíma spolumiminkama by nám určitě prospělo:-) šárka + tadeášek

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.01.04 23:15

Mishicko, zapomela jsi dovetek, že:
„Beránek už roste“
 Fialka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.01.04 23:20

Ahoj Zizi,
není problém, prodloužit si pobyt. Alespoň co jsem viděla tak ten týden po našem víkendu je volný, takže ti to zarezervuji od soboty do soboty - SOUHLAS???
Ahoj Fialka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.01.04 23:39

Ahoj maminky,
Ethel, padám na zadek před Tebou a před Tvými dvojčaty. Já mám plné kecky toho svého DRAKA a když si to zdvojnásobím, tak jdu brečet kameny do vany. Obdivuji i Jarču, která jde do TOHO druhého. Mimochodem jaká je situace???
Také jsme se bavili s kamarádkou na téma oslovování tatínků, která má již 3letého rošťáka, také upřednosňovala oslovování svého manžela jménem, ale pak zjistili, že jejich synáček ví kdo je máma, táta, ale když na něho volal tak Františku, nebo miláčku a stejné to bylo u maminky i babiček a dědečků. Pak v tom měl chudák kluk bordel, co je vlastně máma a proč maminka říká babičce mami.
A tak mi kamarádka kladla na srdce, dokud z toho nebude mít rozum, tak hold taťka musí přežít že je taťka a ne Michal.
A jak pravila Mishicka nejde o kvantitu, ale o kvalitu vztahu. A vo tom to je, ne??? Šimon piluje kroky a chůzi v koridoru mezi mnou a tátou. Tak zatím jsme u tří a pak pád na čtyři nebo do naší náruče. Je to děsná zábava. Šimon se u toho nařehtá.
Jinak konečně v devíti mesícich začal jako vzorné miminko sedět. Takže jupííííí, při koupání už nejen stojí, ale na chvilku se po:,–(í, má tam takovou spoustu hraček. které v sedě prolustruje, ale pak se zase postaví a napájí se z baterie vodou. Asi nemá dostatek tekutin. Už si umí pustit i vodu - studená - teplá - je mu to jedno. Vždycky se lekne ale baví ho to. Tak máme takovou malou násosku.
A umí krásně posílat pusinky, takže už se teď těšíme na srazík, až Vás tam konečně opusinkujeme.
Ahojky Fialka a Šimon

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.01.04 23:51

Ahoj Šárko,
určitě na mimi párty můžeš jet. Beru na vědomí dva kusy + Tadeášek.
Můj mejl už jsem doplnila, ale pro jistotu zní: zdfialka@email.cz
Ahoj Fialka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.04 10:42

Ahoj holky,
už asi pol roka nakukujem do vášho deníčka a až dnes som sa odhodlala napísať. Vlastne to začalo už včera, keď som sa s niektorými maminami stretla na chate. Takže najskôr pár slov o mne. Pochádzam zo západného Slovenska a už šiesty rok žijem v Brne. Mám 8 a pol mesačného Olivera. Narodil sa 13.05.2003 v Bo­huniciach. A čo už dokáže? Už týždeň sa vie sám po:,–(iť. Lezenie mu zatiaľ nejde, ale preplaziť dokáže celý byt. Ručičky má silné, ale bruško a kolienka nie a nie odlepiť od zemi. Má 2 zuby a asi mu lezú horné jedničky, obe naraz. Zatiaľ kojím ale jasne, že Oliver už papá aj iné dobrotky ako moje mliečko. Zatiaľ spapal všetko, čo som mu dala. Až na zemiaky, tie mu spočiatku veľmi nešli, ale už si zvykol. No veľký problém máme s pitím. Nemáte niekto nejakú fintu ako naučiť dieťa piť? Hrnček s pitkom odmieta. Z normálneho hrnčeka si dá tak 2 hlty a ten zázračný od Aventu odmieta úplne. Keď chcem do neho dostať nejaké tekutiny, musím mu to dávať lyžičkou. Skúšala som vodu, čaj i Kubíka, ale stále nič. Dúfam, že ho nebudem kojiť než pojde do školy. :)
Oliver od malička nie je „kočárkový typ“. Do pol roka sme von chodili len zo šátkom, pretože v kočárku reval ako pavián. Na prechádzke vydržal max. 10 minút a potom rev.
Odkedy má z kočárku šporťák a vidí von, tak už chodíme na prechádzky i s kočárkom a dokonca v ňom už aj zaspí!
Pre začiatok to myslím o nas stačí. Tak čo, zoberiete nás medzi seba? Včera som sa zaregistrovala, ale dnes mi dajako nejde sa prihlásiť, tak píšem ako anonym.
Maťa a Oliver (včera 37.týždňov)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 28.01.04 11:28

Ahoj holky!

Vůbec jsem si včera nevšimla, že tu máme nový deníček. Zlobí nám připojení, každou chvíli to na několik minut spadne, to je otrava.

A co u nás nového? Renátka od pátku leze a staví se, už i mimo postýlku. Je to taky kaskadér bez sebemenšího pudu sebezáchovy:-) Ukazuje prstem na obrazy v bytě a chce, abych ji k tomu vzala a ona si to ošahala. Třeba z ní bude umělec. Ale spíš mazal, protože si vybírá obrázky, co jsem kreslila já „za mlada“, jsou to všechno dětský motivy. Manžel taky kreslil, ale už na to nějak není čas, to je škoda.

Fialko, to je Šimon asi větší než Renča! Minule jsem tu machrovala, že mám největšího dlouhána ( 78 cm ), ale teď ti musím prvenství přenechat:-)

Mishicko, kam ti mám poslat údaje o Renče? Nějak mi to uniklo, na mail? Barča by chtěla všechno hned, jinak se zlobí, jo? Stejně je to šikulka, co už tou svou pílí zvládla! Recept protivztekací nemám, jsme na tom s Renčou podobně. Taky si jde za svým a běda jak se nedaří, začne fňukat a zkouší to znova a znova. Myslím, že to tak má bejt, oni si na to postupně přijdou. A co jídlo, už se to lepší?

Zizi, do tý Prahy určitě na danej termín přijedu, už si to jdu domlouvat se segrou:-) Tomík se rozjedl, co? Renče taky chutná zelenina asi nejvíc, hned po jogurtu. A naopak, ovocný přesnídávky skoro nemusí nebo půl lahvičky a konec. Už dáváš těstoviny?

Maťo, s tím pitím to znám. Renču jsem naučila pít z hrnku od Aventu, ani neměla flašku. Chce to trpělivost, on si pomalu zvykne, nejdřív ti vypije málo a postupně se to bude zvyšovat, i 20 ml pro začátek je dobrý. Když kojíš, tak si s tím nedělej starosti. Ovocný šťávy Renča taky nepije, vyjímkou je domácí mošt od dědečka:-) Pije čaj od Hippu fenyklový a opravdu jí chutná, zkoušela jsem ji ovocný Hipp a moc ho nechtěla. Záleží na chutích Olivera, asi budete muset pár čajíků vyzkoušet a něco se určitě ujme.

Ahoj Pavlína a Renča 41. týden

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 28.01.04 13:33

Ahoj holky,

patrim k Cipiskum, ale hledam radu, kde se da. Pred 14ti dny jsem zacala prikrmovat nase ditko. Mrkev ji celkem jela, ted jsme 3 dny zkusili dyni, snedla tak 3 lzicky. Vcera nechtela vubec, ani mrkev, dneska tak pul lzicky mrkve a dost. Hrozne se u toho krouti. Co myslite, mam na par dni prestat a pak zacit znovu od mrkve nebo to mam zkouset kazdy den?

Diky,
Pavlina + Iva (6.5mesice)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.04 14:31

Fialko, taky bychom chtěli jet s sebou - já a manžel a dvojčata.

Pavlino: asi bych na týden udělala pauzu a pak to zkusila znova. Dýně mojim dětem taky moc nejela, úspěch měla mrkev (je sladká) a pak jsem začala přidávat brambory, pak cuketu (nemá výraznou chuť), fenykl (znají fenyklový čaj, tak to taky melo úspěch) a pak další. Jinak napoprve tři lžičky - to vůbec není neúspěch, moje sestra takhle po půl roce usilovné dřiny do svojí nejstarší narvala jen deset lžiček.

Držím palce,
Ethel, Ted a Anka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.01.04 14:49

Ahoj, ty jsi hodná,děkuji moc,ale ještě nevím jestli tam budeme moct zůstat až do soboty,nevadí to?Rozhodně by to ale bylo aspoň do středy nebo čtvrtku,ale čert ví a nakonec tam budem až do soboty,je to ještě daleko,musíme to napřed prodiskutovat s manželem.Tak se prosím nezlob,že to tak komplikuju a ještě jednou děkuju.Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.01.04 14:50

Každopádně souhlas!Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.01.04 15:02

Ahoj,taky si myslím že tři lžičky není neúspěch,náš Tom má devět měsíců a bojujem s tím jídlem doteď,však ona se rozpapá,jen to chce trpělivost.Můžeš klidně na týden přestat a pak začít znovu,ale nemusíš,já to zkoušela každý den.Tak dobrou chuť.Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.01.04 15:10

Ahoj holky!
Dneska se zapisuju do klubu padavek.Myslela jsem si,že mě se to nemůže stát,ale stalo se.Tomášek mě zbuchnul s postele.Jen jsem se otočila a letělo auto a hned za ním Tom,to bylo řevu,ještě že nebyl taťka doma.No a dobrá zpráva,Tom dneska spinkal až do 3.40hod.,to bylo parádnííííí,kdyby mu to tak chtělo zůstat!

Chillie-dneska nejdu na chat,jedem nakupovat do makra,tak doufám,že ti ta zkouška dopadla dobře,fakt jsem ti držela pěsti,tak snad to k něčemu bylo!Musím končit,ještě jsem chtěla pozdravit Matu a Oliverka,známe se už z chatu,tak ahoj Zizi a Tomášek(v pátek 9.měsíců)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 28.01.04 15:20

Ahoj Zizi,
tak vítej do klubu:-) Chudák Tomík, ten se ale musel leknout, co? S tím spaním: Ty se mááááššš! Za chvíli tu budu jediná s nespavcem, holky, jak to děláte? Já už dneska fakt umírám, v noci jsme byli vzhůru opět tak po hodině:-( Tak spaní zdar a hezkou středu všem! Šárka
P.S. Vlastně jsem se chtěla zeptat, jak se tu kdysi mluvilo o těch kukuřičnejch tyčkách, co mrňátka koušou, co to je za značku a kde se dá koupit? Koukala jsem se po nich, ale nikde to nemůžu sehnat… Díky moc!

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.01.04 21:21

Ahojky holky,
tak se hlásíme po poradně. Musím Barču hrozně moc pochválit, konečně jednou nebrečela a dokonce s paní doktorkou i komunikovala. Pěkně jí tam ukázala, kde jsou na stěně hodiny, pak postupně všechny obrázky miminek a dokonce i ukázala, jak pěkně chodí :-) Jen to pigárko obrečela, ale v čekárně už pak jenom fňukala. No statečná holčička moje to je. Aktuální míra je 71,5cm (to je za měsíc o 2cm víc!), váha 8,85 (za měsíce pouhých +110g!). Jinak celý zbytek dne byl nosící a k mamince se tulící, začínám objevovat kouzlo babyvaku :-) Až teď večer jsme trošku chodily a skotačily na gauči - to je Barčino oblíbený stoupadlo-lezadlo, ale musím tam ležet, jinak jí to nebaví. A to mi teda zas tak nevadí jen si tak poležet - a nechat se samozřejmě různě mučit, vydržet skoky na břicho, hlavu, sem tam vyrvaný vlasy, vypíchlý oko … :-) Rozhodla jsem se, že to kňourání vyřeším tím, že jí opravdu budu nosit nosit nosit. Vzpomněla jsem na chytré knížky (taky už to nečtete?), kde se psalo, že dítko potřebuje pocit jistoty a důvěry, což mu nošení dává dostatečně. Tím je pak ve větší pohodě a rádo se pouští do poznávání světa tím spíš. Tak asi jak Barča objevila nové možnosti samostatného pohybu a s tím související pády, možná jí to trochu zaskočilo a tak se potřebuje „držet máminy sukně“. Tak jí to dám, stejně nic moc doma neudělám a snad jí to pomůže k samostatnosti bez bázně. To jsem si to hezky vysvětlila, co? :-))))))
Jdu si přečíst, co jste naštěbetaly, tak zatím papa.
Mishicka + Bára dnes 42t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.01.04 21:24

Gratulujem a vítáme v klubu :-)))) To byla šlupka, co? No aspoň to má Tomík za sebou, jednou to přijít muselo. Ale snad ho to nijak moc neranilo a nemá žádný bebí. A to spinkání, to si zaslouží obrovskouuuuuuuuu gratulaci - hlavně pro Tebe Zizi :-). Ale píšu to hodně potichoučku, aby to náhodou Tomík nezaslechl :-) Jen tak dál.
Pa Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.01.04 21:27

Ahojky Šárko,
jmenuje se to Kukuřičné tyčinky a prodávají to v obchodech se zdravou výživou, ale já to koupila i v Intersparu. Měli to mezi takovejma těma Knuspi chlebama (nevím, jak se ty „umělohmotný“ rádobychleby nazývají). Je to v umělohmotný průhledný krabičce asi za 20,–Kč. Koukni u Vás někde v supermarketu, třeba to budou mít taky. A když mi někdy dojdou tyhle tyčky, tak dávám Barče místo toho právě ty Knuspi chleby, jen jí to rozpůlím, aby to nebylo moc velký.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.01.04 21:30

Ahoj Pavlíno,
přidávám se k holkám, klidně udělej pár dní pauzu a pak to zkus znovu s tou mrkví. A opravdu 3 lžičky je dobrej výsledek, může to trvat i dlouho, než sní víc. Já dala takhle Barče asi 3 dny pauzu a pak jsem jí to každej den strkala neúnavně znovu a znovu až se chytla. Nejdřív to byla třeba i jedna lžička, ale pak se to zlepšovalo. Taky u nás zabrala cuketa, mě to teda přišlo odporný, ale Barče chutnala (a dodnes chutná) víc než mrkev.
Tak hodně zdaru a Ivance bon apetit :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.01.04 22:04

Ták, tady je krásně živo, to je paráda, že je co číst :-)
Pavlíno, údaje mi pošli na můj email: mishickamish@cen­trum.cz. Teda vy jste doma malíři? To závidim, já vždycky měla obrovskou touhu malovat, ale opravdu mi to nejde. Někde uvnitř to mám, ale neumím to vyndat, takže stěží namaluju domeček a vždycky mě to mrzelo. Nechceš nějaký obrázky vyfotit a přidat do galerie?
Díky za podporu ohledně Barčinýho fňukání, už jsem si stanovila postup, tak snad to zabere. Je to naše beranice paličatá, a do toho trošku citlivka, tak je to trošku konfliktní konstelace :-) S jídlem nic moc, taky nijak extra nepřibrala, ale vypadá spokojeně, tak se nestresuju. Jen je teda otrava, že furt něco vyhazuju, už mi totiž ty přesnídávky a blivajzky lezou i ušima a váha mi narozdíl od Barborky stoupá velmi rychle, takže jsem to přestala dojídat za ní. Je skvělý, že taky dorazíte do Prahy na Tetu Zizi a její kluky, to bude tóčo, musíme vymyslet nějakej pěknej program a hlavně najít dobrý místo, když už ty naši neposedové nevydrží dlouho v kočárku … teda aspoň s Barčou už nejde vyrazit na půl dne na nákup, chce nutně po půlhodině z kočáru ven a chodit a lézt a je jedno kde. Taky už nemáte kočárkové povaleče?
Maťo a Oliverku, jste vítanými novými členy našeho deníčku, je to príma, že nás přibývá. Tak to vypadá, že se tu schází i pár lidiček z Brna a okolí, tak holky, pomalu, abyste si domluvili nějakej místní srazík tam u Vás na Moravě. A když jo, tak pak ale šup šup s fotkama do galerky, ať z toho taky něco máme. Jinak naše Barborka taky nebyla kočárková, hodně jsme nosili a nosili - jsou prostě z kultury nošených mláďat, tak co :-))) A je fakt, že sporťák to už bylo něco jinýho, to už se vozila ráda. Hlavně, aby všechno viděli a nic jim neuniklo :-))) K tomu pití - nepití. Hodně jsme to tu řešily, komu se nedařilo hned, tak to pak šlo holt až postupně neustálým snažením se (ze strany maminek samozřejmě). Ale myslím, že když kojíš, tak to opravdu není takový problém, aspoň nemusíš mít obavu, že má Oliver nedostatek tekutin. Nic kloudného mě nenapadá, snad jen - i my to tak zkoušeli - dát hrníček s pitím jako hračku. Ideální je ten s ventilem, jinak budeš mít totálně mokrý dítě :-) Ony to dětičky spíš okusujou, ale sem tam něco vyteče a tak jim to možná dojde. Třeba to pomůže i u Vás. Jinak, kdybys chtěla, můžeš se i Ty přidat do našeho seznámku a mít tak info o ostatních na jednom papíru. Stačí poslat info o sobě na můj email - jak jsem psala výše v deníčku.
Fialko, no jo, já zapomněla na to nejdůležitější z celé AKCE!!!!!!!!! Ten beránek!!!!!!!!!! V životě jsem to nejedla už se na to moc těším (teda nesmím si představit to kudrlinkaté malé stvoření). Holky, to bude mejdlo. Hele, a kdo to pečení bude „režírovat“? Já s tím vůbec nemám zkušenosti. Jo, Jirka hlásil, že na žádný túry s dětma nejde, že hlídá chalupu :-) Hodí se ke mně - nějak není ten sportovní typ :-) S tím zmatením pojmenovávání členů rodiny jsem to měla taky, je nás dost a oslovujeme se jmény (žádná teta, strejda). A tak se stalo, že jsem dlouhá léta říkala mému strejdovi brácho, protože ho tak oslovovala máma :-) Po pravdě, do dneška mám ale maglajz v těch pojmenováních, musím hodně přemýšlet, než mi dojde, kdo je snacha, švagr, zeť, atd. A mooooc gratulujeme k sezení, konečně už nemusíš s tím koupáním tak kvaltovat. Chechtali jsme se tu s Jirkou, když jsem četla, jak se Šimon napájí z baterie, Barča si totiž včera taky obešla vanu a Jirka si dělal srandu, že si brzy tu vodu pustí. Nenapadlo nás ale, že nějakej jinej rošťák už vynalezl něco mnohem lepšího :-) Až to Barču napadne, tak budem muset hlídat, aby se neopařila. Ona se hrozně sápe po těch lesklých bateriích a sprše a ze všeho nejvíc se snaží vylovit špunt. A opět se jí vrátila oblíbená zábava z „mládí“ šíleně cáká rukama ve vodě, až je zlitá celá koupelna a děsně se tomu řehtá. Takže ušetříme za jedno koupání, Jirka je vždycky umytej zároveň s ní :-)
Jarčo, tak jak probíhala oslava - ty mladice :-) No, miminko si asi chce počkat a být vánoční, tak to máš ještě chvíli čas :-) Blahopřeju k tý přestavbě, už abyste to měli celý hotový. Mytí ve škopku není OK, ale co by člověk pro soukromí nevydržel, co? Tak ať se korunky rychle kutálej k Vám a máte to rychle hotový. Na ten březnovej srazík se určitě snaž dorazit, ať je tady pořádnej babinec.

Jo holky, ještě pro jistotu, centrum.cz nějak posledních pár dnů zlobí, asi to mají zavirovaný a tak si nejsem jistá, jestli mi chodí opravdu všechna pošta. Pro jistotu - zatím mi přišla data do seznámku od Medulienky a Jolany. Jestli už jste posílala i některá další, tak prosím pošlete znovu, zřejmě se to někde ztratilo po cestě. Doufám, že si to na centru dají brzy do pořádku.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.01.04 09:22

Ahoj,tak to spaní bylo jen jednou,dneska už vstával zase snad každou hodinu,padám únavou na hubu.
Ty tyčky taky nemůžu sehnat.Ahoj Zizi

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 29.01.04 09:42

Ahoj Zizi,
tak to je mi líto, už to vypadalo, že se blýská na lepší časy, viď? Já jsem dneska taky úplně mrtvá, nevyspala jsem se už na včerejšek, a dneska mě celou noc pronásledovaly naprosto příšerný sny, pořád jsem totiž musela myslet na toho slepýho chlapečka z článku Přrdčasný porod…, je mi z toho příšerně a nemůžu se toho zbavit, ach jo:( Tadeášek ovšem patřičně využil mé nálady a celou noc spal u mě v posteli, přicuclej jak klíšťák:-)
Tak ať se to spaní zase zlepší! Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.01.04 09:52

Ahoj holky!
Tak jak už jsem psala myslím šárce,tak Tomášek spal do půl čtvrté opravdu jen náhodou,dneska vstával snad každou hodinu,tak jsem úplně grogy.
Ten jeho pád z postele-chudáček si hrál s autem a auto mu ujíždělo až ujelo na zem a on ,jak se po něm natahoval,tak zbuchnul hlavou rovnou na něj.Kupodivu jsem byla naprosto klidná,zdálo se i,že padal pomalu,tak si ani tak nenatloukl,když řval,tak jsem se s ním byla dívat do zrcadla,jestli mu neteče náhodou krev nebo tam něco na té kebulce nemá a až jsem se přesvědčila,že nic nevidím,tak jsem ho chovala až přestal.No a asi za hodinu,když jsme papali,tak mu na čele vyskočil obrovskej poškrábanej flek a na druhé straně od oka až po uch mu to začalo fialovět a natíkat,no to jste měly vidět,jakou já chytla paniku,že má vnitřní krvácení apod.Hned jsem volala k doktorce,jestli se na něho koukne(už bylo po pracovní době)naštěstí je o dva baráky vedle,tak že mám doběhnout.No samo,že mu nic není,dneska už to není skoro vidět,ale na tom čele má větší silniční vyrážku.Ach jo chudáček můj malej,teď ho nespustím z očí,ještě ke všemu jsem si včera přečetla tady na emiminu,ten příspěvek o předčasným porodu a celou noc jsem nespala,jak jsem na to děťátko pořád myslela a bulila jsem.Od té doby,co mám Tomáška jsem na tohle hrozně citlivá a když někde vidím,jak nějaký miminko trpí,tak hned řvu a chci si ho vzít.

A teď dobrá zpráva:Tomášek jak je teď pobouchanej,tak se mu v té hlavičce asi rozsvítilo hihihi a dneska se mu povedlo si stoupnout!!!!!!!!!!!­!!!Chytil se v obýváku za nohy od stolku a vyšplhal rukama nahoru,tam se chytl a šup už byl na nohách,no a pak teda hned spadl,ale mamka záchranářka ho jistila zezadu,takže ani na zadek nedopadl.Ještě ty nožky má takový slabý,asi neví jak nejlíp je použít ale snaha teda je.

Mishičko,posílám ti informace o nás.
Tak ještě jsem chtěla odpovědět Mnoukovi,ale nemůžu si zaboha vzpomenout,na co se mě ptala,tak zatím ahoj a dneska večer na chatu(21.00h)

Jo a Jarče všechno nej k narozeninkám,já mám s Tomáškem zítra.
Tak ahoj Zizi a Tomík(zítra 9.měsíců)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 29.01.04 09:59

Ahoj Zizi,
gratulejeeeeemeeee ke stojánkovi:))))) Šárka&tadýsek

Terka
Kecalka 380 příspěvků 29.01.04 11:10

Ahoj holky,
jen v rychlosti, zdá se mi, že se Klárinka budí..
Zizi - gratuluji ke stání, my už taky stojíme, ale nožičky máme slabé…A dnes večer budu na chatu :))))
Mishicko - někde jsem četla, že děti jsou mrzuté, když mají kolem sebe moc hraček, protože nevím, čemu se věnovat dřív!!!?? Nevím, jestli to není blbost, ale aspoň jeden názor..
Holky, mě ten včerejší článek Majdy úplně rozhodil a jsem hrozně naštvaná…Musím se z toho dostat…
papa
 Tereza

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.01.04 21:00

Ahoj Pvlíno, já jsem měla s Eliškou taky ze začátku problémy. Nejdřív mi baštila asi týden pěkně a pak konec zvonec. Já byla oproti holkám neúnavná od začátku a nedala jsem pauzu vůbec ani na den a vždy aspoň ty 3-5 lžiček do ní nafutroval. Pravda, nekřičela a nevztekala se, ba naopak to spolka bez šklebů , to bych si taky raději vy:,–(ila na pár dní. No ale nejdůležitější je výdrž!! Jo a jsště ze začátku jsem ji do zeleniny odstříkavala mlíko a pak to baštila normálně. Já ji dávám brokolici, mrkev, brambor trochu petržel.

tak držím pěsti
Miki

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.01.04 21:10

Ahoj holčiny a batolata,

tak se zase n krátko hlásím. U nás nic moc nového. Spinkáme špatně, takže Zizi a Šárko, nejste v tom sami. Moc se nebatolíme, nemluvíme, tak nevím nevím. Místo toho, aby mi Eliška udělal radost a říkala mamamam, tak říká ba ba ba a druhý den k tomu dodala ba ba baf!!:-)) Máma táta ji očividně nebere:-((. No a zubík je už vidět. Jo a nad kolínkem máme malou pišku!Mají vaše dětičky batolící se pihy? Tak to je snad vše, jsště jdu poslat Mishicce ty nacionále a zase brzy napokecu papa.
Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.04 21:17

Jo a Fialko, rádi bychom také na Šumavu, takže si nás připiš 2 dospělí a jedno batole zatím nebatolící se. Díky a zatím pa M.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 29.01.04 21:50

Beru na vědomí, ahoj Fialka.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.01.04 15:37

Ahoj holčiny,

Tak se opět hlásíme. Já nějak nestíhám jak to děláte ??? :D:D:D

Kačulda chce jen chodit a chodit?. Je to na budku. Snad koupime i to nezdravý choditko :D
Ted spinká, ale uz přes hodku tak se každou chvilku probudí tak jen krátce. Pak jedeme mamince pro dortika :D

Spaní přes den jsme začali bojovat s uspaváním, je ospalá ale prostě se tomu brání, takže pláčem, vztekáme se, sedáme apod. ale jen tak 5 minut a pak to vzdá a krásně usne. Ale je to hold s muzikou.

S jídlem to docela jde jen už nevím fakt co jí vařit. Dneska jsem jí dala mrkev s kuřetem a do toho zamíchala polivkovy maly nudle. Bastila. Tak opět něco nového.
V noci spíme už líp, ale stane se že ten dudlík chce a tak zaknourá.

Tak už j slyším potvůrku? ach jo.
Tak snad se sem dostanu večer.

Zizi díky za gratulaci a vracím. Taky všechno nej.
Míšo my slavíme až zítra, takže oslava teprve proběhne. Rudá mrcha dorazila tak bude i nějakej ten alkohol ??? :D uvidime.

Tak se mějte ahoj Jarča a zlobivá Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.04 21:54

Ahojky,
tak zase jsem tam, kde dřív, opět nestíhám a dostala jsem se k deníčku až dnes. No vidím, že spousta novinek a taky nových maminek a mimísků, no mám co dohánět. U nás velice nic moc nového, jen Davídek začal taky stávkovat s jídlem, řekla bych že se na nás domluvili, už 3 dny pije převážně sunar a jen tak pár lžiček jako doplněk. Zdá se mi že se tlačí druhý zub, tak si to tak zdůvodňuji. Dneska se mu ale podařilo popolézt pár kroků dopředu a když už má cíl na dosah, tak se natáhne a je to. Taky jsem zjistila, že je docela opatrný. Ještě nedávno nevěděl, že se má držet a dnes už si ze stoje v postýlce sedá tak opatrně, že vypadá jak nějaký starý strejda, pokrčený kolínka a nahrbený, no sranda. Chodí taky za ruce, to je nejlepší, pak kolem postýlky a začínám mu lízt na nervy, protože když se pootevřou dveře, tak Davídek úplně vyjekne a volá na ty dole svojím heee. Jinak taky krámujem, ve středu se narazil čelem na hranu skříňky, tak jsem to hned chladila kapesníkem a u nás zabírá od bolesti med na cumel. To stichne hned, jinak řve jak dlouho. Takže neustále přes něco packám, povaluje se nám po zemi spousta věcí, které slouží jako zabavovače a když na Davču začne jít spaní, tak všechno přeskočíme a utíkáme uspávat do kočárku, to pak nemusím moc dlouho jezdit a uspávat. Akorát když se vrátím, tak mám co uklízet, no prostě bordel v bytě - šťastné dítě u nás perfektně funguje, ale nejlepší je jako u mishicky to nošení. Ještě začal Davídek asi po měsíci učení - možná dýl, dělat sám paci paci a to se tak srandovně trefuje, že to ani nepleská, ale je to paci paci. Tik tak má taky oblíbené, ale jen u babičky ty točící, protože se krásně lesknou a pápá dělá více na pozdrav - ahoj! Tak to jsou asi novinky, Lucinka zvládla první třídu na jedničku, aspoň tu první polovinu, ta druhá už bude asi horší.
Zizi, gratuluji k dnešním narozeninám. Taky budeš moct slavit kvůli kojení tak deckou vína, asi jako já třicetiny, že? Ale i tak hodně štěstí, zdraví a radosti z dětí i manžílka.
Jo my se z manželem asi zanedbáváme oba navzájem, ale asi proto že on vydělává a já se věnuji dětem, takže se večer potkáme a někdy ani to ne. Ale musíme to ještě vydržet, někdy si lezem na nervy a tak radši nemluvíme, aby jsme si moc nenadávali a když jsem nedávno chtěla, ať mi povykládá co plánuje dál v podnikání, tak nechtěl, že už si zvykl to s nikým neřešit, což mě docela mrzelo. Ale ještě nejsme na tom tak špatně, že by jsme spolu něměli o čem mluvit, spíš by jsme potřebovali delší dny. Teď v zimě je to o něco lepší, ale léto a podzim je hrozně nabitý. Tak už se těším na dovolenou, až si sebe trochu užijem. K té Šumavě, taky bych chtěla moc jet, už jsem to aji nadhodila, ale když si to sama zvážím, tak je to pro nás taky strašně daleko jet na 3 dny a celý týden nemůžem kvůli Lucce, protože i tak zameškává ve škole dost kvůli nemocem. Tak snad někdy o prázdninách se nám podaří někam zajet.
Mishicko, to Barčino chování je určitě v povaze, tak ji musíš brát, tak jak je a hlavně je taky beran, což má určitě taky vliv. Jsem zase chytrá, co? Někde jsem prošvihla tu „druhou ruku“ nebo tak nějak, co to je?
Jarčo, fakt máš 18? Nebo jsem to sežrala i s navijákem, už aby byl ten seznámek, ať se lépe orientuju. Jinak ti ale taky moc gratuluji a přeji vše nej,nej, nej a kupu dětí.
Tak stačí pro dnešek, taky od včera myslím na toho Majdinýho chlapečka na neustále nad tím přemýšlím i když tím nic neovlivním. Je to moc smutný.
Holčinky mějte se, papa Lenka. Davča, Lucinka.

chillie
Kecalka 167 příspěvků 31.01.04 10:56

ahoj holky, my se s vítkem taky konečně hlásíme. nějak se mi to celý týden nedařilo sem písnout, i když vás poctivě sleduju. vítek už víc než týden krásně spinkal celou noc. kromě dnešní noci, to jsme si užili. no, můžem si za to sami. nedali jsme vítka spát v jeho hodinu a trpěli tu návštěvy do hluboké noci. ach jo. to byla noc, ještě ted mi hlava praští.
jinak také pilně trénujeme chůzi. už zvládáme za jednu ruku a občas se vítek zapomene a udělá krok sám. ale to mu hned zase dojde, že se nedrží a řítí se k zemi. tak jsem zvědavá, kdy to zvládne úplně sám.
dneska jedeme s vítkem domů do brumova. budeme tam celý týden, aby se tata mohl učit a aspon on tu školu dokončil. už tu po sobě šlapem v tom našem jediném pokoji. no, pro nás to bude znamenat trochu izolace a týden bez emimina. ach jo. ale zase bude babička a bude určitě nadšeně hlídat. a já si třeba po dlouhé době něco přečtu.
fialko, my bysme na tu šumavu taky strašně rádi jeli, ale je to pro nás vzdálený termín. tak se aspon chci zeptat, kde přesně ta chata leží. uvidíme, jestli až se rozmyslíme bude ještě nějaké místečko. už jsem říkala na chatu, při nejhorším berem stan a postavíme si ho před chatou :). tak se mějte všechny a všichni moc hezky. chillie+ vítek /41 týdnů/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.04 13:50

Ahoj holky!

Moc vás zdravím a hlásím se zase po delší době s nějakýma čerstvějšíma zprávička od nás, doufám, že se vám všem daří dobře, bez nemocí, pečlivě čtu vaše příspěvky (nárazově vytisknuté), ale psát jaksi nestíhám a co se chci zrovna zeptat, tak se většinou dočtu ve vašich komentářích?

A co nového u Verunky???
Aktuální váha v 9,5 měsících 7,60 kg a délka 70 cm. (Myslím, že v roce bude mít víc jak trojnásobek porodní váhy ? to by měla mít asi 8 kg, tuším, že to bude tak okolo 8,30 a 75 cm, no uvidíme). Stále kojíme, prso Verunka miluje a mně se teda kojení taky moc líbí, na oběd má zeleninu, odpoledne dušené ovoce. Další jídlo budeme po dohodě s doktorkou přidávat od 10.měsíce. V noci stále stejný stav ? od usnutí se budí po svých 2 hodinkách, už jsem si zvykla, neočekávám, že to bude v nejbližší době jiné?

Verunka je nějak moc akční, leze. Po dvou měsících plazení a houpání se na kolínkách se jí minulý pátek povedl první lezací pokus a teď od středy už to rozbalila naplno, nestíháme jí lovit ze všech možných i nemožných míst, v pohybu se vyloženě vyžívá a jak to jde, tak si kleká u všeho na kolínka. Když leze tak je rozkošná, nejraději jí pozoruju, když je před koupáním nahatá a mrská po pokoji s tím svým droboučkým tělíčkem, to jsem vždycky úplně naměkko a dojatá.
Pořád něco povídá , nejčastěji tatatatatata, teď taky bababa, ale mamama ani náhodou??..

Co Verunka miluje:
Velké balíky plínek, s těma si vyhraje až do alelujá, pořád je vozí po pokoji, leze na ně, kleká si u nich, klouže se z nich dolů, prstem skřípe po tom igelitu ? zkouší materiál, prohlíží si obal a přelízá je tam a zpátky snad 100× za den. Taky, když někam nedosáhne, tak si tam balík přitlačí ? třeba ke krabici s kazetami, vyleze si na něj a tak lépe dosáhne do krabice a kramaří v ní, jo je chytrá, ví jak si pomoct.
Taky má ráda předkoupací kukání v našich postelích, dáme jí doprostředka, z peřin uděláme vysoké protipadací mantinely a Borek nebo já obětujeme kolena a lezeme kolem postelí a děláme kuk, tak u toho dostává Verunka záchvaty smíchu a končíme buď my úplným vyčerpáním a odřenýma kolenama nebo z toho smíchu dostane Verunka škytavku??.
Taky je šťastná, když se jeden z nás snese k zemi na její úroveň, lehne si a ona na nás pak různě šplhá, přelízá nás, ohryzuje???.
Vydrží si hrát klidně 2 hodiny, stačí jí, když na mně vidí, občas jí zamávám, udělám na ní kuk nebo jí pochovám a už si zase může pěkně dlouho hrát.
Každý večer máme v koupelně potopu, koupání miluje a zjistila, že čím víc kope nohama, tím my víc pištíme a potom i vytíráme?
V bazéně při potápění jí už zkoušíme nedržet a vydrží pod vodou čím dál déle.
Ještě se sama nepo:,–(í a o nožičkách zatím taky moc neví.
Má prořízlej druhej zoubek dole, ,ale ještě není moc vidě,t nahoře má dásně nateklý jen prasknout.
Taky jí hodně vyrostly vlasy, vzadu se jí začíná dělat takovej ten dětskej chemlůnek a zdá se mi, že taky kudrlinky. Snad nebude mít afro po Borkovi, to by si to musela nějak gelovat, až bude velká, ale podědit by mohla třeba tak 1/3 jeho kudrlin, to by pak měla pěkné vlnečky, no uvidíme??..
Nemá ráda čištění nosu a čekání až rozfoukám teplé jídlo??.Dokonce i dětmi neoblíbené oblékání přežije většinou v pohodě?

No je rozkošná. Na každého se hned směje, když něco chce ? spát, má hlad nebo pomazlit, tak si za mnou přileze a chytí mně za nohavici a začne mi okusovat nohy tak dlouho, dokud nezajistím dokonalý servis. Umí udělat pápá ? někdy a potom ještě ví kde je čáp, ten visí nad přebalovákem, takže to zase není tak těžké se tam podívat. Jinak zatím neumí nic, je to takové naše malé trdýlko, u paci paci má zaťaté pěstičky a u vařila myšička se nemůže dočkat toho malíčku. Ještě že umím spoustu básniček z plavání, jinak nevím co bych jí pořád říkala.

Máme neuvěřitelně hravé, hodné, klidné a šikovné dítko, doufám, že taky šťastné?

No tak to je myslím, že vyčerpávající popis naší ani ne desetiměsíční dcerky, mám tady jednu fotku z vánoc, tak jí zkusím poslat do fotogalerie.
Je tady obrovsky moc sněhu, nádhera.
Teď jsme byly na víkend na horách, takový to totální kýčovitý počasí - 3metrové závěje nejbělejšího sněhu a do toho sluníčko a mráz, no paráda??.

Jo, Veroničin spoluplavec z plavání Daneček, je o 3 týdny mladší a v 8,5 měsích už chodí!!!!!!!!! Je to normální???????? Vážně se pustí a ujde pěkně pár kroků, no tak to podle mě nebude umět Verča ani v roce, haha, ten Daneček je nějakej zrychlenej a určitě hyperaktivní, všechno chce hned jinak je oheň na střeše, kdybychom my doma měli takové dítko, tak mně asi brzy odvezou?????.
Ahoj ahoj
Eržika a Verunka 9,5 měsíce

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.02.04 10:51

Ahoj holky,
tak se hlásím, skorospící, sotvachodící … Od středečního očkování mám takřka permanentně Barborku na sobě, když už nezvládám jí nosit, tak po mě alespoň leze a skáče. Noci jsou ve znamení kňourání, pláče a buzení se kolem 4h ranní, usínání se nezvladatelně posunulo na 22h :-( Uspávám jedině v náručí a několik hodin v noci jsem pořád vzhůru kvůli tomu plakání a posléze neustálému vrtění a převalování mé dcerky. Jsem z toho už polomrtvá, ale naštěstí je Barča aspoň veselá přes den. Tedy pouze v případě, že je v neustálém kontaktu se mnou, takže si zkuste představit, jak to tady vypadá - už třetí den nemůžu najít věci na svém místě, bodýčka a ostatní oblečení dostává Barča nežehlené. No, tak jsem Vám tak zhruba nastínila, co se u nás děje, kdo chodíte na chat, jistě jste si všimly, že se tam pár dní už neukazuju :-))) Já se tak šíleně těším, až se vyspíííííííím­mmmmmmm a hlavně, až tohle superfixískové období Barborku přejde a nebude neustále přilepená na mých nohách, kdykoli si potřebuju třeba dojít na záchod.
Teď k seznámku - zatím mám data od: Terky, Lenci, Jarči, Miki, Fialky, Zizi, Mati, Mnouk, Jolany a Medulienky. Ještě počkám na ostatní … co třeba Ethel a Mikiska? … a pak už to rozešlu. Áááááááá, tak slyším povyk v postýlce, nasazuji babyvak, připravuji se na přeskok hromady hraček a hadrů na zemi, probiju se skrz sušák k postýlce a vytáhnu si to svoje štěstíčko :-))))
Mishicka BZ (bolavá záda) + Barborka 42t.
PS: přes to, jak to hrozně vypadá napsané, mám pořád ještě většinou dost dobrou náladu :-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.04 11:09

Mishicko,
vydrž, určitě to přejde! Já jsem babyvak už prodala..teď toho začínám litovat :)
 Tereza

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 02.02.04 11:42

Ahoj holky,

Mishicko, taky myslím, že to Barču brzo přejde, třeba to noční kňourání je kvůli zubům. Renča taky takhle naříkala a pak jí vyrostly 3 zuby najednou! Přes den už si mě Renča taky hlídá, leze po mě a staví se úplně všude. Pořád ji baví jezdit v kočárku, vydrží klidně dvě hodky, kouká a povídá si, někdy usne. Má pořád hlubokej, golfky plánujem na jaro. Snad se tam ještě vejde:-) Ty moje výtvory jsem vyfotila a pošlu je do galérky.

Renča už pěkně rychle leze, chodí za ruce, staví se. Máme novou zábavu. Když řeknu nenene a kroutím hlavou, hnedka to napodobuje a děsně se tomu směje. Už u nás zaznělo párkrát mamama, ale ne adresně. Noci jsou zlatý, ťuk ťuk!! Od 21 - 7:00 spí.
V sobotu jsme byli na plese, byla u nás hlídat tchýně. Renča to zvládla dobře, nechyběli jsme jí a usnula normálně.

Holky, už jste děti někdy stříhaly? Já ušmikla Renče asi 4cm přehazovačku! Teď má ofinku, mě se to líbí, ale Lukáš mi to vyčítal, že do roka se nemaj stříhat. Jenže to je pověra.
Ahoj Mňoukovi

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 02.02.04 13:52

Ahoj holky,
Oliver si dal svoju poobedňajšiu dvadsaťminútovku, tak sa hlásim. Mishicko aj my máme momentálne fixískovské obdobie, plne s tebou súcitím. Už tri dni sa chce buď nosiť, alebo po mne lezie a už vôbec ma nesmie stratiť z dohľadu. Nesmiem bez neho opustiť miestnosť. Ešteže máme ten šátek. Bez neho by som si to nevedela predstaviť. Ostáva nám len dúfať, že to skoro prejde. Ja to tiež pripisujem zubom. Už viac ako týždeň mu sú vidieť horné jedničky a stále sa nechcú prerezať. Ďasná má totálne napuchnuté. No a tie noci tiež nie sú bohviečo. Pamätám lepšie časy.:-) Jesť mu síce stačí v noci tak 3krát, ale aspoň desaťkrát potrebuje pochovať. V sobotu sa budil snáď každú štvrťhodinku… Holky, ako vám spia deti cez deň? Oliverek od narodenia spí cez deň veľmi málo. Momentálne už len dvakrát. Doobeda okolo desiatej a potom medzi jednou a druhou. Obidva razy tak 20 minúť, v lepšom prípade pol hodinky. Ale viac nie. Podľa mňa je to málo, ale nijako ho nedonútim, aby spal dlhšie. Večer zaspáva medzi siedmou a pol osmou a spí tak do siedmej. Samozrejme nie v kuse.
Tak dnes to nebolo ani 20 minút. Oliverek vstáva…
Maťa a Oliverek 38.týždeň

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.04 14:03

Ahoj všichni,

je povzbuzující přečíst si, že všechny máte neustále ohnutá záda, Vaše miminka vás okupují každou minutu stejně jako Vojta mě… atd atd.
Musím ale přiznat, že ačkoliv jsem docela unavená, je s tím mým klukem pořád větší a větší legrace, umí třeba krásně předvést hodiny ( tik tak a kroutí rukou ), na dotaz jak dělají hodiny předpisově v jakékoliv místnosti zvrátí halvu dozadu a začne se rozhlížet…
Co se pohybových dovedností týče, je nadšenej chodec, pokud ho někdo drží za obě ruce, ale vystačí si i z ajednu :-)
Pevné nervy a záda.

J+V

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.02.04 14:31

Jé holky,
vy jste tak hodnééééé, díky za podporu :-) Válčíme dneska po dlouhé době s Barčou úplně samy, Jirka je někde na cestách a asi se brzy zase nastěhuje z domova do kanceláře. Je to trochu nezvyk, přeci jen, když byl doma, tak občas s Barčou vypomohl a zaskočil a i tak, jen pro pocit, že tu nejsem sama s ubrečánkem to bylo dobrý. Ale co, zvládnem to, jsme holky statečný :-) Chtěla jsem vyrazit na poštu, ale než jsem se rozhoupala, tak Barča zase odpadla, to už je dneska podruhý … to jsem zvědavá, kdy bude dneska večerka :-) Aby to nebylo jen tak, tak navíc se mi zdá, že má Barča nějakou srajdu, kadí i 6× denně, ale nevypadá to, že jí něco bolí, tak nevím, čím to je. Zuby asi žádný nelezou, tedy aspoň ne tam, kam dohlédnu. A taky se mi zas pěkně vrátilo to používání Fixiesek - začala jsem je dávat i přes den. A Barča je strašlivě opruzená, má úplně rudou piňďulku. Je to jednolitej rudej vystouplej flek a já už nevím, jak s tím bojovat. Ale zase, nevypadá to, že by jí to zlobilo, ani se nebrání při utírání, tak zatím mažu bepantenem a snažím se jí nechávat hodně nahatou. A to sí je teda moc líbí, jak je nahaťoura, tak se jí líp hejbe a pěkně cvičí. Hned využije situace a superrychle stoupá a sedá a skáče … no a taky samo, že všechno počůrává :-)))) Jo a jak má tu srajdu, tak asi před hodinou jsem myslela, že na ní budu muset rozstříhat oblečení, jak byla zesr… Měla to úplně všude, tak jsem jí šoupla do sprchy. Jenže ona jí ta vana asi studila do nohou, tak nechtěla chvíli postát a pak mi bleskurychle vyškubla sprchu a jak jsem se snažila jí to sebrat, tak nejen, že zlila všechno neskutečným způsobem, ale ještě se vymajzla v tý vaně, praštila se do hlavy, při tom přepinkla páku a voda ze sprchy najednou stříkala totálně ledová. Jak jsem jí chtěla rychle vytáhnout, sebrat sprchu, vypnout vodu, tak mi podjela noha a praštila jsem se o vanu do zubů … no lidi, řvaly jsme obě jak tur :-)))))) Se mi to směje, já modřinu nemám, ale Barča má bouli na hlavě … jenže tý se v tom množství jedna navíc hravě ztratí :-)))

Maťo, dokud nezačalo tohle období, tak Barča spinkala přes den tak 2× 30 min., nebo 1× třeba i 1,5h. Pak ješte v noci bez probuzení (max. kňouračka na podání dudlíku) 11 hodin. O tom si můžu ale nechat zdááááááááátttttttt :-))))))))) Teď spí naprosto nevypočitatelně - kdykoli a jakkoli dlouho. Jen vím, že během 24h. potřebuje být vzhůru cca 12 hodin, tak se snažím to denní spaní trošku korigovat, abysme tu nestrašili ještě o půlnoci.
Pavlíno, já Barče stříhám ofinu, už asi 3×, jinak jí to hrozně lechtalo a furt si matlala oči. Na pověry taky nedám, hlavně, že Barču vlasy nezlobí. A ofina je pěkná … teda ta poslední je trochu hodně zubatá, příště budu muset Barče upnout hlavu do svěráku, aby se tak nemrskala :-)))))))))))))))))
Uáááááá, tak kafe si dopiju až s vřešťánkem na klíně … je tady vstávačkááááááá.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.02.04 14:32

Ahoj holky!
Tak Tomášek koněčně odpadnul k odpolednímu spánku,tak musím rychle něco sesmolit.
Všem děkuju za přání,byl to náročný víkend,v sobotu se slavilo u nás a v neděli u švagrové,takže to bylo hustý.Švagrová mě pěkně namíchla,představte si ,že je v 15.tt po umělým oplodnění(ale to už víte),povedlo se jim to hned napoprvé a ona místo aby si toho vážila,tak skoro nejí.Ráno sní jogurt a pak až o šesti nějakej drobek něčeho,no prostě nic nejí.Je to trdlo místo aby miminku dopřála,no škoda mluvit,už jsem jí promlouvala do duše,že musí jíst maso a prostě všechno,aby mělo mímo z čeho brát a ona je snad hluchá,teda já jsem tak naštvaná,že si to neumíte ani představit,chudáček miminko.
Tak a teď k Tomáškovi.Tomášek chudáček řve v noci proto,že se mu klube devátý zoubek a to stolička(pro mě odborně premolár).Takže moje podezření bylo oprávněné,má tam chudáček úplně tmavý flek,jak se mu to nemůže prořezat,tak se mu tam nahromadila asi krev,no a já pořád co tak vyvádí.Takže za chvíli bude mít devět zoubků,to je hromada co?
Jinak si od té doby,co jsem psala,že se mu podařilo stoupnout,tak se mu to znovu podařilo až dneska a to v postýlce,ale musí mít tak nějak ty polštáře nahromaděný,aby se mu to podařilo.Teda já jsem samý podařilo,hihi.No prostě to ještě nemá zmáknutý,tak je to stoupnutí spíš náhodný,ale snaží se.Hlavně musíme pořád chodit,tak jsem utíkala koupit ponožky protiskluzky,aby nám to na té plovoucí podlaze šlo,pořád se mu rozjížděly nožičky.
Takže teď dupem a dupem ,dělá si zastávku u houpacího křesla,tak ho pohoupu a zase dupem,no už mě to moc neba,ale co nadělám,že?Už aby bylo jaro,to se bude jezdit mnohem líp po venku a taky konečně ubude těch věcí na oblíkání a malej kvůli tomu přestane řvát.U nás je oblíkání bundy a čepice horor.
S jídlem je to mnohem lepší,teď jsem mu dělala bramborovou kaši s brokolicí a žloutek,ale jen jsem mu to pomačkala a to teda nejedl,tak jsem to musela rozmixovat,tak tu skleničku od přesnídávky sní a dneska teda zlomil rekord v pití čaje a vypil asi 140ml.Jinak mu teda nechutná skoro nic v čem není mrkev,tak mu budu muset dělat pořád jídla s mrkví.
Měli bysme jít na očkování žloutenky a zvážit,ale já to jaksi oddaluju,nějak radši nechci vědět,kolik zase přibral,myslím že už má určitě 12kg jestli ne víc.No však já to pak napíšu.
Chodítku se úspěšně bráním,moje matka mi ho chce pořád koupit a já pořád odolávám a doufám,že začne brzo chodit,aby mě dala s tím pokoj.

Fialko-Šumavu mám probranou s manžílkem,jedem na stopro,pokud se samozřejmě něco nestane,co by nám v tom zabránilo,takže ještě jednou-3lůžkový pokoj pro Zizi(dají se postele srazit??)a zůstanem asi do pátku.Lukyho ve škole omluvím,je to na konci školního roku,tak snad nebude problém a ať si taky užije,ne?Doufám,že ho jako rodič můžu na týden omluvit,nevíš Lenčo???

Tak to je asi všechno,Mishičce jsem poslala do seznámku moje nacionále,ale Mishička nebyla ani na chatu,tak má asi to její PC polámaný nebo co,že už se nám dlouho neozvala.
Tak končím,mějte se a ahoj Zizi a Tomášek(9.měsíců)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »