Fixísci (střídačka Báry a Mishicky): malá domácí krize

Rodičovství

Dneska to bude asi hodně krátké ? Tedýsek má teplotu (točí se mezi 38 a 38,5 stupni) a mně taky není moc dobře. Ted málo jí, neustále si stěžuje a kníká, je unavený, červený jak malé rajčátko, ale v noci se budil po hodinách. Já jsem UNAVENÁ, chřipkoidní, vyřízená existence. Aninka je v pohodě, ale žárlí na Tedýska, který se chce neustále chovat a tak se na mě věší oba a vyžadují pozornost za účelem hraní her a blbnutí. Do toho mám nějakou práci, která je hodně nepříznivě termínovaná.

Z toho všeho vyplývá, že dnes opravdu nemám moc času deníček psát, tak jen stručně pár řádek, ať máte kam příspěvkovat.

Děti úspěšně zvládly desetiměsíční prohlídku, Anka se díky píchání ouška měsíc před tím začala bát doktorů, což je mi dost líto. Anka taky překonala bezpečnostní zavírání na skříňku, které mělo původně zabránit jejímu otevření. Docela ráda si s ní hraje.

Tedýsek, pokud zrovna není chudinečka nemocný, dál pokračuje v nácviku stoje bez opory, občas, když si myslí, že ho nikdo nevidí, zkusí samostatný krok, ale zatím mu to moc nejde. )

Oba dva se pak naučili hrát hru ?křič co nejvíc?, oba dva dál lezou nahoru a padají dolů, oba dva vykrámovávají skříně a raději věnují půl hodiny získání něčeho, co vůbec není hračka a ani trochu pro děti, než aby si třeba jen pět minut hráli se svými věcmi.

Ještě jeden zážitek na závěr: v neděli večer jsem dostala volno a tak jsem šla na Smíchov do kina. Nic nedávali, jen jsem se procházela po krámech. U Bati jsem narazila na Vietnamskou rodinu, která se snažila batolátko ? miminku stejného věku jako ty naše koupit boty. Šla jsem k nim a snažila se jim poradit místo, kde skvělé boty našla Mishicka. Skoro vůbec mi nerozuměli, jen se usmívali a mírně klaněli a já si připadala jako šílenec. Nakonec řekli, že to pochopili (ale já o tom pochybuji). No, ale aspoň jsem si připadala trošku užitečná. Mimochodem, je to v krámu Stival naproti Hypernově v Průhonicích, stojí asi 500 a my jsme s nimi hodně spokojení.

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.03.04 20:21

Ahoj holky!
Tak koukám,že nemáte asi nikdo čas,když nepíšete.
Ethel a Tedýsku brzo se uzdravte!
Tomášek dnes měl usměvavou náladu a krásně si celý den povídal,ukazuje na tátu a říká táta,taky na mě a na Lukyho umí ukázat a už trochu dělá,jak je veliký.Taky je strašný stydlín,když k nám někdo přijde a promluví na něj,tak se okamžitě schová za moji nohu a usmívá se,no klasický stud.
Dneska jsem mu dala polívku a kuře s bramborama a koukala jsem,jak to pěkně snědl,tak jsem naznala,že opravdu chce jíst dospělácké jídlo(neosolila jsem to) a vůbec mu nevadí,že je to na kusy.
Když už jsem u oběda,tak dneska přinesl taťka jídelníček z jídelny a tam stojí napsáno,že máme v pátek „vývar s kakáním“,tak nevím,ale asi na to nepůjdem,polívku s bobkama nemusím:-)))))))))))))).
Tom snědl k večeři krajíc chleba s žervé,byl to malý krajíc bez kůrky,ale u nás je to úspěch.
Taky dneska při uspávání zlobil,křičel z postele a když pro něj táta šel,tak brouček stál a řval,tak nám asi končí to krásné usínání sám.
Tak budu končit,tak ahoj Zizi a Tomášek(47.týd­nů dnes)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.04 20:45

Ahojte všichni!
Tento deníček čtu a prožívám vše s vámi od začátku těhotenství.Musím říct,že jste super.Škoda jen,že jsme z Moravy a do Prahy na nějaký srazík se nedostanem,ale aspoň si pak počtu co nového.
Ale teď už k věci,proč píšu.Máme holčičku Andrejku a za 14dní bude mít rok a nevím si rady s jejím jídlem.Jí tak všelijak,někdy krásně papká vše co jí dáme,jindy stávkuje i u nejoblíbe­nějších pochoutek.Připadá mi,že jí pořád to samé,tak jsem vás chtěla poprosit,jestli by jste se mohli připojit a napsat jídelníček vašich dětí třeba 3.denní.
Tady je ukázka našeho:
 1.den

 • prso
 • chleba s máslem a sýrem
 • pribinák,rohlík
 • kuře,bramborová kaše,kompot
 • sunar,kukuřičné lupínky
 • jablko
 • rohlík s máslem
 • prso,

2.den

 • prso
 • prso
 • zeleninová polévka,více těstovin
 • přesnídávku
 • banán s piškoty
 • chleba s máslem a kedlubnem
 • prso

3.den

 • prso
 • bílý jogurt
 • mandarinku
 • ryba,rýže,kompot
 • toustíky se sýrem
 • banán,šťáva z pomeranče
 • kaše Hami
 • prso

Samozřejmě celý den čaj a v za noc kojím tak 3×.

Tak co pomůžete mi a napíšete vaše jídelníčky?Předem děkuji.
 Lenka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.03.04 11:30

Ahoj holčiny,

Tak se hlásíme z nudlákova? i u nás to není opět moc veselé. Kačenka taky teploty, kašel, rýmu jak trám a my všichni okolo ní taky. Už je to letos po několikáté a kámoška mi poradila nějaké vitamíny. Tak budu pátrat co tak malé dítko může za vitamíny abychom nebyli pořád tak nemocný.

Nového u nás není skoro nic. Kačenka se umí pěkně vztekat. Když jí něco zakážeme jako například že nesmí kočičce do misky tak se rozbrečí. Nebo že nesmí šahat na televizi to samé? ale ona se po:,–(í hlavou začne jakoby tloust a spustí takovej řev, že by si člověk myslel že jí někdo vraždí.
To dělá i u stolu, když se ho drží a něco se jí nelíbí tak se bouchá do hlavičky o stůl. Je to dáblice.

Spaní noc moc. Pár dní se našlo že spala docela v pohodě, asi jen 2-3 probuzení na dudlík a čaj, ale zrovna mě nebylo dobře takže ze spánku nic nebylo.
Večer usínáme sami. Dám ji do postýlky s flaškou mlíka, do ručičky dudlík a ona po vypiotí flašky se otočí a spí. Měla jsem to v plánu už dlouho ho vyzkoušet ale nějak jsem to odkládala ani nevim proč, možná že když vypila flašku tak byla taková krásná mazlivá a Kačka se nějak nemazlila, až ted tak 14 dní se mazlí i přes den ,tak takhle usínáme týden.

Nečetla jsem starý deníček celý tak ani nevim co je u vás nového. Musím honem přečíst až bude chvilka. Máme nějakého vira prej tatka řikal tajže doufám že to dá honem do kupy a nebudeme dlouho bez pc.

Včera přišel ten kočárek jak jsme probírali na chatu. Dala jsem fotku k nám do albíčka. Jsem spokojená. Hlavně že to není ta velká kráva co jsme měli. Takže se těšíme na krásné počasí abychom mohli vyjed a užívat si sluníčka.

Fialko prosímtě jak to vypadá s tou chatou??? Bude nějaké to místečko volné???

Tak já běžím, mám na plotně obídek?
Mějte se krásně.
Ahoj Jarča a Kačenka dneska 49 týdnů

Filípkovi přejeme dodatečně všechno nejlepší k prvním narozeninám.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.03.04 12:51

ahojky holky,
omlouvám se, jsem tu jen na skok … budu mít ještě asi i příští týden absenci, dělám daně - jak jinak, než na poslední chvíli a s Bárou v zádech je to fakt chuťovka.
Tak ani nemám načteno, co se kde děje, ale až bude po všem, tak to určitě doženu.
Zdravím všechny a držte mi palce, ať to vůbec stihnu - potřebovala bych nějaké účinné uspávadlo pro Báru, jinak tam nadělám hrozný chyby :-)
Mishicka + Bára 50t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.03.04 20:36

Ahoj Lenko,já jsem taky z moravy a jěště je tu pár holek,takže nejsme všichni pražáci.Andrejce přeju vše nejlepší k prvním narozeninám,ne­myslím si,že máte špatný jídeníček,to náš Tomášek jí daleko hůř a daleko jednotvárnější stravu.

Ráno-kojení
9.00h-sunar(vypije jen něco přes 100ml)
mezi -piškot do ruky nebo kukuřičnou tyčinku
11.00-zelenina,maso,bram­bory nebo rýže nebo těstoviny(moc toho taky nesní)
13.30h-kojení
16.00h-banán s bílým jogurtem
18.30h-domácí rýžová kaše
19.00h-kojení
V noci kojím asi 4krát,mezi jídlem do něj cpu piškoty a tyčky kukuřičné,někdy místo banánu dávám kojeneckou výživu nebo něco,co může,zatím se řídím podle různých rad,takže pribináčky a pod nedávám,ani tropické ovoce by do roka nemělo být,takže my teda jíme daleko hůř než tvoje Andrejka a abych pravdu řekla,tak se už těším až mu to jídlo konečně trochu osolím,určitě mu to bude víc chutnat,ale to si ještě měsíc počkám.
Tohle v podstatě jíme pořád,takže na tři dny ti jídelníček nenapíšu,neuspěju ani s rohlíkem s máslem,natož aby snědl toustíky se sýrem,takže obdivuju Andrejku,jak ti hezky papá.
Zatím se měj a klidně se k nám připoj,nejsi z moravy jediná a můžem udělat srazík v Brně.Tak ahoj a hezky oslavte narozeniny a napiš,jaký dort budeš Andrejce dělat.Ahoj Zizi a Tomášek(47.t.)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 26.03.04 13:02

Čau mamky,

venku to stojí za starou bačkoru, poslední dny chodíme jen na chvilku, dokud nezmokneme. Renča je ranní ptáče, z původních 7:30 si posunula budíček na 5:30. Jinak vstává mezi 6 - 6:30, ale jako by tušila, že jsem ponocovala, tak mi to dneska ještě pěkně znepříjemnila.

Vybíráme kočárek! Holky, já bych potřebovala typ na dobrý sporťák. S manželem se pořád dohadujeme až hádáme, on je příšerně náročnej, ale zase moc nekouká na vzhled toho kočáru, spíš na vlasnosti a funkce. Tak to doma vře. Myslíte, že je lepší koupit sporťák nebo golfky? Plánuju na léto výlety do terénu, to bych se asi s golfáčem neuplatnila, že? Tak jsem vymyslela, že koupíme asi sporťák a ještě levnější golfky do města. Co máte kdo za kočáry??

Včera jsem nechala Renču u MUDr. zvážit a má 10,9kg a 82 cm. Žádnej drobínek to není. Ještě ji tahám několikrát denně do 4. patra, protože dotyčný architekt neměl asi děti a výtah považoval za zbytečnost. Rozčiluju se, jsem vždycky úplně hotová, když jí vytáhnu nahoru, ale nic s tím nenadělám. Když netáhnu Renču, táhnu zase nákupy, obojí najednou nepoberu, tak často odnesu Renču a ještě jedno kolečko s taškama.
Tak se mějte a trochu pište ( já se taky polepším )!
Pavlína

Ethel
Stálice 71 příspěvků 26.03.04 16:33

Ahoj holky,

u nás sněží. Aby mě aspoň částečně přešla deprese z počasí, pustila jsem si s dětmi Tři oříšky pro Popelku a trošku to zafungovalo.

Jinak zá:,–(ní novinka: obě děti umí slézt! Aninka to vynalezla (jako obvykle), Tedýsek se to okamžitě naučil. Aninka je zcela samostatná, Tedýsek ještě někdy potřebuje pomoct.

Obě děti se dnes odpoledne špatně a málo vyspaly, takž tenhle záznam nebude dlouhý.
Anince vyrostl sedmý zub (Tedýsek má šest).

Jinak mám pocit, že se nic moc nového neděje - totiž nedějí se žádné převratné změny. Občas náznak nového slovíčka, občas samostatný krůček, docela často už se Tedýsek staví sám, ale jinak u nás doma nejčastěji potkáte smečku čtyřnohých ničitelů.

K těm jídlům:

nevím, jestli jsem schopna napsat celý jídelníček, ale na svačinu někdy dáváme pribiňáček a někdy jablka nastrouhaná s banánem (nebo hrušky) a někdy to obohatím piškoty nebo nějakým džusem (Kubík) a piškoty. K obědu dávám všechno možné, ze zeleniny přimíchávám občas fenykl, občas cuketu, dnes jsem zkusila řapíkatý celer a vpodstatě vždy mrkev (nějak se toho jejich prvního příkrmu nemám odvahu zbavit). Asi je tohoještě víc (z masa např. králičí), ale teď hned si nevzpomenu.

Pavlíno: jo jo, jak jsou ty děti čím dál těžší, co? Tedýsek má taky 10,25 kg a Anka navíc 8,20, takže když je mám nosit najednou, už je to znát. Ale protože si nepamatuju ty blažené okamžiky,kdy oba měli tři kila (tedy pamatuju, ale ne jaké to bylo je nosit), zdá se mi to všechno stále stejné, pokud ovšem nenosím broučky na delší vzdálenosti, viď, Mishicko :D

Tak to je pro dnešek asi vše.

Mějte se,
Ethel, Ted a Anka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 26.03.04 20:52

Ahoj holky,
vrátila sa zima, tu už tretí večer sneží. Dúfam, že sú to už posledné výkriky zimy. Ja som si ešte nestihla uvedomiť, že tu už bola jar, pretože som už skoro 2 týždne zavretá doma. Najskor bol nemocný Oliverek a v pondelok, keď už Oliverek bol ako tak v poriadku, tak som to zasa chytila od neho ja. A dosť hrozne. Takto chorá som bola naposledy pred štyrmi rokmi. Teplota, rýma, bolesť v krku. Ledva som sa hýbala. Oliverek ako keby chápal, že je mamka chorá a že musí byť dobrý a tak moc nezlobil. Našťastie včera a dnes tu bol tchán a strážil Oliverka, takže ja som si mohla oddýchnuť. Oliverka som akurát krmila. Zdravá ale stále nie som. Pre zmenu som začala kašlať a rýma ma nechce stále opustiť.
Oliverek je stále šikovnejší, keď sa chce postaviť, stačí mu pomocť si jednou rukou, keď sa pozabudne, tak chvíľočku aj sám postojí. Okolo nábytku chodí úplne perfektne, ale keď ho chytím za ruky, tak si okamžite :,-(ne na zadok. Krásne vylezie na sedačku, ale naspať mu to nejde, takže hráme hru, kto dlhšie vydrží, či on vyliezať, alebo ja ho dávať dole.:-)
S jedlom to je po nemoci akési poslabšie. Zje toho omnoho menej ako predtým.
Aj ja mám pocit, že Oliverkov jedálny lístok je dosť jednotvárny. Deň začíname kojením, na svačinku máme buď ovocie, alebo biely jogurt s banánom alebo jablkom, na obed zeleninu so zemiakmi, alebo ryžou, alebo ryžovými cestovinami, občas s bielym mäskom. Zeleninu striedam, ale základ je vždy mrkva. Bez nej by to Oliverek nejedol. Navečer okolo štvrtej dávam ovocnú výživu a večer stále ryžovú kašu od Nestlé. Inú mi jesť nechce… No a uspávanie? ešte stále pri prse. Iný spôsob zatiaĺ nemáme. Nočné kojenie tak 2-3 krát, keď bol chorý aj osem.
Chilie, radi sa s vami stretneme. Do Filie nechodíme. Boli sme tam prihlásení, ale kvoli Oliverkovmu atopickému ekzému sme to zrušili. Až sa konečne umúdri počasie a my budeme úplne zdraví, tak vás radi uvidíme. Ktorý deň chodíte plávať?
Musím sa cez víkend poriadne „vykurírovať“. Nasledujúce dva víkendy ma čaká oslava tridsiatky. Jeden víkend s rodinou a ďalší s kámošmi u našich na Slovensku.
Majte sa krásne! Pekný víkend želajú
Maťa a Oliver 46. týždeň

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 26.03.04 21:10

Ahoj všem,
na nás dopadla jarní krize. Šimon se mi opupínkoval po těle a nejvíce na tvářích, takže vypadá jak Marfuška s červenýma tvářičkama. Zatím jsme v péči našeho pediatra, takže mažu a patlam různé mastičky, koupu v různých olejíčkach a nepozoruju žádné pokroky. Navic ho to hodně svědí, takže skoro pořád brečí a v noci nespí. Doufám že se toho brzo zbaví a bude mít klid.
Jarčo posílala jsem ti mejla ohledně Šumavy. Místo je, budete-li 2+1 a týden po je volný, takže si to můžete klidně prodloužit.
Až vyléčíme pupínky, až vymlátíte bacily tak bychom se mohli konečně sejít. Doufám, že už i to počasí bude lepší. Navrhněte místo, máte určitě bohatější zkušenosti s dětskýma koutkama a restauracema.
Takže papa zdraví
Fialka a Šimon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.04 15:31

Ahoj holky,
je tu nějak pusto, já se taky přiznávám k absenci, nestíhala jsem, u nás se u:,–(ila rýma. Doufám, že už je pryč.
Ethel, už je lépe? Jak ty to ty děti učíš, že vylezou a slezou všude? My máme nacvičený jen slez, ale jak vylézt na pohovku, na to Kubik ještě nepřišel.
Pavlíno, nic si z toho vstávání nedělej. Jsme na tom podobně. Původně se Kubik probouzel kolem 7, teď je to o hodinu dříve a dnes byl vzhůru už v půl šestý. Já jsem ho tvrdě ignorovala, házela jsem mu do postýlky v polospánku všechno možný, co mi přišlo pod ruku, jen aby se trochu zabavil a já nemusela z pelechu. Tato hra nám vydržela asi hodinu.
Lžička u nás proběhla dramaticky. Nejdřív se zdálo být vše v pořádku, jenže Kubík už má pořádnýho pamatováka a jak viděl paní doktorku, hned si vzpomněl, že se mu minule znelíbila a začal ječet. Musela jsem mu podržet ručičky a pootevřít pusinku. Naštěstí se povedlo na první pokus, nic nevyplival.
Pokračujem v nacvičování chůze. Pan chodec už se nebojí sám pustit nábytku a jít. Ovšem, jen když jsem poblíž a můžu případně zachraňovat. Naštěstí, za to ho chválim, protože občas by to vrávorání nemuselo dopadnout dobře.
Mishicko, kutálíme si balonkem v sedě, Kubík to jen tak naznačuje, někdy se povede líp, někdy hůř. Na posílání má větší auto na setrvačník, naučil se ho posílat aspoň kousek. Já vždycky dělám, že žasnu, jaký je to šikula a on se úplně rozplývá.
Za chvíli se Kubík probudí, mažem k babičce na dlabanec, můj pozdní oběd, tak končím. Snad se sem zas brzy podívám a napíšu něco o jídle. A taky jsem se Vás chtěla zeptat, nechcete poslat mailem nějaké krátké říkanky? Mám jich pár z plavání. Většinu budete znát, ale třeba si je rády oživíte.
Mějte se krásně, odežeňte bacily a přivolejte jaro!
Káťa a Kubík (51 týdnů-za chvíli rok, to je hrůza)
Jéé, já jsem anonym?Nějak mě to zlobí.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 27.03.04 23:16

Ahoj holčinky,
tradičně nestíhám ani číst, ale dnes to aspoň trošku napravím, ať na nás úplně nezapomenete. Vidím, že je vás pár nemocných, já to musím zaklepat, už asi měsíc máme pokoj, tak jsem ráda. Možná už jsem to psala, ale já jsem si byla u jedné homeopatky na kuličky a myslím si, že nám to určitě pomohlo. Tehdy jsme byli všichni tři - já a děcka dost nachlazení a chrblali a smrkali stejně. Davídkovi se to taky dost často opakuje a já ho vždycky hned násluduji, tak mi poradila echinaceové kapky na imunitu, ale nějak jsem je ještě nestihla začít brát. Jinak velice nic moc nového, Davídek chodí za ruce, někdy jen za jednu a okolo nábytku, jednou se zapoměl a udělal krok a půl bez držení, rabuje co je v dosahu, nestíhám to ani sbírat né tak ještě uklízet, takže máme neustále doma jako po boji, do toho Lucinka mrskne kde jí co vypadne, takže jsem z toho někdy dost nervní a někdy už je mi to úplně fuk. Někdy Davídek sleze krásně po nožkách a 2× spadl večer z letiště a pokaždé na jinou stranu, tak měl ty boule pěkně na střídačku. Taky měl období, kdy krásně říkal tata, mama a dede ale teď už se zase vrátil jen ke svému ajoj, to je jediné co říká už tak od půl roku a ještě na všecko má hééé. Dnes jsme byli na oslavě 70. narozenin tety a byl docela hodný, akorát chtěl všechny místnosti projít nejmíň 20×, tak jsem uchozená víc jak Davídek. Ale ikdyž od oběda nespal, byl hodný a vydržel skoro do devíti. Teď spí jak dudek, tak doufám, že se to bude snažit dospat i ráno.
Jarčo, Davídek taky bouchá hlavičkou třeba o skříňku nebo o dveře a líbí se mu, jak to bouchá. A já začnu to svoje néé, tak chvíli se na mě dívá a pak začne znovu, dokud ho nevezmu. Taky teď začal vždycky po jídle si strkat střídavě obě ruce do krku, tak moc, že se začne úplně dávit a někdy se i poblinká. Nevím jestli si tím vyžaduje pozornost, ale když se mu Lucka smála, tak se mu to zalíbilo ještě víc. Dostal po ručičkách, ale ani nekvikl a vůbec ho to neodradilo. Opět funguje jen dobře zabavit. A to nesnese nic cizího v puse, když najde nějaký papírek, tak se hned začne dávit, tak nevím proč tam cpe celou ruku.
Ethel, já pořád obdivuju nejen tebe, jak to skvěle zvládáš, ale i tvé děti. Říká se, jak dvojčata jsou ve vývoji pomalejší, ale na ty tvoje to určitě neplatí a ve spoustě věcí předčí i ty ostatní. Náš Davídek nemá zájem se nic učit, nemá čas chvíli sedět a ani u jídla už moc neposedí.
Jinak jsme taky byli na obrnu a v 10-ti měsících vážíme 10,80 kg, takže přibírá pořád dost. Tak a zase nevím, co všechno jsem vám chtěla ještě napsat.
Dodatečně blahopřejem k narozeninám Filípkovi a taky Martině ke kulatinám. Vítej mezi třicátnice!
Minulý víkend jsem byla na tom veletrhu v Brně a jela jsem z tama skoro nemocná, tolik krásných sporťáků a taťka nechce pustit korunku. Tak jsem z toho skoro nespala. Pořád přemýšlím jak to udělat, jestli prodat hluboký a koupit sporťák, nebo ještě vydržet 2.zimu a pak golfáč, nevím nevím. Taky jsme zase trochu pohli na stavbě, tak jsem si včera mákla na dlažbě, až mě ruce bolí ještě víc než z Davídka. Ale zase je kus práce vidět. Tak to by pro dnešek mohlo stačit, mějte se všichni krásně a hlavně se zbavte těch zlých bacilů.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 27.03.04 23:32

Zapoměla jsem se podepsat v tom spěchu, jak jsem utíkala k Davídkovi, ať zase nesletí.
Ještě Lenko s Andrejkou, taky jsem z Moravy a jídelníček máte bezvadný, taky jsem ráda, když můžu s někým porovnat.

Tady je náš:

 • sunar
 • sunar s rohlíkem nebo chleba (rohlík) se sýrem nebo s máslem a marmeládou - někdy
 • polévka zeleninová nebo rajská - někdy
 • zelenina se špenátem nebo brambory (těstoviny) s omáčkou a krůtím masem, základ zeleninovo-masový vývar s mrkví
 • jogurt nebo lakrumáček nebo přesnídávka nebo pudink, vyjímečně banán a nebo jablko - nemá to moc rád
 • kaše
 • sunar

A u nás pro změnu samozřejmě nepije čaj, tak maximálně 20-50 ml za den a to už je úspěch, tak mu dělám ještě na zapití přes den sunar. Dr. mi poradila, že s tím nic nenadělám, až sám začne chtít, taky dobrá rada, že?

Ahoj Lenka + Davídek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.04 20:48

Ahoj holky!
Jdu jen na skok,Tomášek už má tři stoličky venku a na tu čtvrtou čekáme,takže stav zubů je 11ks.
Dneska vypil 175ml sunaru,takže si na něj zvykl,jen nechápu,jak můžou děti vypít 250ml,to se snad utopí ne?Nedokážu si představit,že by to do sebe všechno nalil.Takže sunar mu dávám dopoledne,jinak kojím,ale už jsem si říkala,že budu kojit jen v noci.
Tak já letím,zatím čau Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.04 10:10

Ahoj holky a miminka,

tak se po dlouhé době zase hlásíme, nefungovalo mi pc, Mishicka byla informovaná a pozdravy vyřídila-díky :-)
a minulý týden jsme byli lyžovat v Rakousku. Musím Vojtu pochválit, 450 km autem i celej pobyt tam zvládl bezvadně, byl moc hodnej, jen trochu bojkotoval bobování ( podařilo se mi ho totiž vyklopit obličejem do sněhu ).
Tolik zatím vše, musím se prokousat všemi příspěvky, abych byla in a ozvu se.
Mějte se !
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.04 18:31

Ahoj holčiny,

tak konečně už funguje pc…
tak honem přečíst co se tady děje.
my pořád ndulíme a kašleme.Je mi jí líto, v noci má třeba 10timinutový kašlový záchvat.
Fialko žádná pošta mi nedošla a nevím co myslíš tím 2+1 … jako dva dospělý a jedno dítě??? jsme dvě a dvě děti… tak napiš jak jsi to myslela.
Až bude Kačulka spinkat tak se sem vrátím, ten jen v rychlosti.

Ahoj Jarča a Kačenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.03.04 21:05

Ahoj,už sem nikdo nepíše,tak já jen hlásím,že nám vyrostl už 12.zub,není to ta poslední stolička,ale dvojka nahoře.Klube se i špičák,tak budem mít za chvíli ty zuby snad za sebou a z Tomáška se stane spokojené a hodné miminko,teda batole-doufám:-)))))).Ahoj Zizi a Tomášek

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 30.03.04 21:24

Ahoj holky,
fakt je to s príspevkami nejaké poslabšie.:-) Myslím, že jediná Zizi to zachraňuje. My sme už konečne zdraví. Oliverek sa s jedlom už zasa dostal do normálu. Papká úplne nádherne a už zasa aj moje jedlá, momentálne mu dokonca viac chutia ako kupované. To som rada. Zato so spaním je to zasa dosť hrozné. Oliverek sa strašne často budí. Síce vačšinou stačí pochovať a spí ďalej, ale je to hrozné. Kojím ho tak tri krát za noc, ale zobudí sa aspoň desaťkrát.
Zizi, Tomášek je pekný zubatec.:-) Oliverek má vonku 6 zubov a leze mu siedmy a to sa mi zdá, že ich má kopec, ale na Tomáška nemá.
Lenčo, dík za blahoželanie.
Majte sa krásne a píšte!
Maťa a Oliver dnes 46 týždňov

Vložit nový komentář