Fixísci - střídačka Mishicky a Barborky: 11 měsíců

Rodičovství

Minuly velikonoce (tentokrát jsme je moc neslavili, protože jsme na to neměli sílu ? manžel dostal v sobotu už druhá antibiotika v řadě, já ty svoje druhé dobírám?). Naše dny jsou teď hodně náročné, tak se soustředím na novinky našich dvojčat:

Asi nejjednoznačnější rozvoj lze sledovat v oblasti hrubé motoriky (chození ? tedy, nechodí ještě samy, ale už hodně trénují, takže to asi nebude trvat dlouho). Na Tedýskovi je velmi patrná jeho obliba v obcházení nábytku ? má tendenci chodit po straně jako krab, dopředu jen když ho držím za obě ruce. Aninka ťape s nadšením dopředu, už tolik nezvedá nožičky a má vždy obrovskou radost, když se dostane tam kam chtěla. V kombinaci s velmi rychlým lezením a touhou se dostat co nejdál a jiným směrem než ten druhý, to vytváří poměrně smrtící kombinaci při jakýchkoli výletech na veřejná místa.
Jemná motorika je taky na postupu, snad není kategorie, kde by se nic nedělo.

Co se týče komunikace, i zde pozorujeme velké zvraty a novinky, ani nevím, jak to popsat, protože je toho hodně a já to nestíhám moc vnímat. Oba umí říci pes (pe), jmenují tak všechny zvířata, někdy Aninka odděluje pipí (ptáky?), oba začali říkat mimi. Rozumí spoustě povelů ? při oblékání, hačí, hají (docela nepopulární), myslím, že trochu i ?dej dovnitř? a ?dej ven?. Začali nám přinášet věci, se kterými chtějí, abychom něco udělali a ukazovat na věci, které chtějí do tlapek (a vztekat se, když jim je nechceme dát). Dávají nám ochutnat a někdy pusu (kousací s otevřenou tlamičkou, Aninka asi dvakrát normální). Taky dost opakují.
Rádi objevují příčiny a důsledky, jako např. (když zmáčknu vypínač, rozsvítím světlo)? Hodně rádi zkouší, jestli některé zákazy platí pořád, nebo už se to může :). Většinou jsou zklamaní.

Nejraději si hrají i nadále se vkládacími kalíšky, knížkami, kostičkami a legem (poslední dvě položky lze totiž vysypat a pak z toho jednu nebo dvě kostky dát zpátky a ostatní pečlivě nastražit rodičům pod nohy. Je docela sranda sledovat, jak to s nimi zamává). Tedýsek, když jsem byla s Mishickou a dětmi v dětském koutku, si tam moc oblíbil panenku - miminko, což mě hodně překvapilo, tak teď přemýšlím, jestli si nějakou takovou nepořídíme domů. Taky se oba dosti zdatně začali o hračky přetahovat. To už zas taková legrace není. Mimochodem, dětem se blíží rok: jaké dárky pro ně plánujete?

Co se týče denního režimu, budí se naše děti okolo sedmé, pak snídají, okolo 10 svačí, po 11. usnou . Vzbudí se někdy po 1 ? 2 hodinách, naobědvají se a hrají si. Odpoledne jsou spíše dvě menší svačiny než jedna velká. Pokud spaly dopoledne hodinu, zdřímnou si později odpoledne. Večeří mezi 6 a 7. hodinou a chodí spát mezi 8 a 9. Když je dobrá noc, vzbudí se oba okolo 11 a pak se Aninka nebudí vůbec a Tedýsek 1 ? 2×. Ale většinou se pak Aninka vzbudí jednou a Ted aspoň 2×.

My, rodiče, na sobě sledujeme čím dál větší únavu ? jak děti rostou, je těžší a těžší je uhlídat, zaměstnat, nenaštvat a současně zařídit, aby byly čisté, hodné, napapané, vyspinkané, roztomilé a dobře vychované. Když už se nám aspoň tři ze všech jmenovaných položek podaří naplnit (zpravidla je to ?napapané, vyspinkané a zaměstnané?), jsme my nervní, hladoví a špinaví? prostě sociální případi :).
Ethel Ted a Anka

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.04.04 10:48

Ahoj holky!
Ethel opět moc hezký deníček.Vždycky si vědomím,co Tomášek umí až,když to napíšeš ty nebo Mishička o svých dětech.Jinak to ani nevnímám,natož abych se o tom moc rozepisovala.
Tomášek má teď v oblibě strkat lžičku od panadolu zpátky do krabičky,rozepínat a zapínat kapsičku na mobil,která je na suchý zip,no a hlavně demontovat jakékoli ovládání od televize,videa atd.

Přejeme Renátce všechno nejlepší k prvním narozeninám,aby to krásně oslavila a v životě se nepotopila,jako Titanik,který má dnes taky výročí,ale to špatné,zato Renča to nejkrásnější.Tak slavte a slavte!

Tomášek má už trochu prořízlé i oba špičáky nahoře,takže aktuální stav našich zubů je 15ks.Asi mi to ani nebudete věřit,ale fakt jich má už patnáct.Chudák taky pořád řve,asi nám to nikdy neskončí.

Musím jít chystat oběd,tak se mějte a ahoooj.Jo k těm dárkům,já koupila ten stan,tunel a iglů,taky houpačku na ven,tak si to doufám Tomášek užije,nějaký vkládací hračky dostane od babiček,taky tatru a odrážedlo.
Tak ahoj Zizi a Tomášek(dnes50­.týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.04 13:24

Jeste jednou přejeme Renátce všechno nej knarozeninám, už jsme psali do starýho deníčku, ale byl to poslední příspěvěk, tak aby nezůstal nepřečten…
Renčo, všechno nej, nej, nej, hodně zdravíčka a pohody, ať máš pořád důvod být veselá.
J+Vojta

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 14.04.04 16:13

Děkujeme všem gratulantům!!

Jolko, tvůj příspěvek ve starým deníčku jsem četla, jsem moc ráda, že na nás myslíte!! Snad už budeš mít pc v pořádku, abys mohla psát častěji.

Zizi, porovnání Renča-Titanik mě málem vyděsilo:-)) Děkujeme za přání.

Pavlína a oslavenec

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 14.04.04 19:42

Ahojky,
než se mi rozvaří večeře, tak chci alespoň popřát dnešní oslavenkyni:-)
MILÁ RENATKO,
PŘEJEMI TI K PRVNÍM NAROZENINÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ, HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY, CHÁPAVÉ RODIČE A VŠECHNO OSTATNÍ, CO SI JEN MŮŽEŠ PŘÁT! A AŤ JE TVŮJ DRUHÝ ROK PLNÝ ZÁBAVY A RADOSTI ALESPOŇ TAK, JAKO TEN PRVNÍ:-) Šárka&Tedýsek

Ethel
Stálice 71 příspěvků 14.04.04 20:49

Ahoj,
gratulujeme oslavenkyni!

Dnes jsme byli s Mishickou a Lindickou v parku a mohu to vřele doporučit. Užili jsme si krásný den a i když děti zlobily jako obvykle, se sluncem v zádech a modrou oblohou nad vámi se to lépe zvládá.
Jen je třeba mazat a mazat a mazat…
 Ethel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.04 22:49

ahoj holky,
RENČI taky přejeme všechno nejlepší a Vítek posílá velikou pusu :)
dneska jsme byli na roční prohlídce, no, málem jsme zapomněli a odjeli domů :) takže naše aktuální míry 74 cm a 9,920 kg. vítek je teď takový trpaslík a to jsme asi do půl roku měli strach, co že to máme za obříka. za půl roku přibral vítek jen 1 kg. to dával prvního půl roku za měsíc :)
zítra teda jedeme domů do brumova. už se moc těším na zahrádku. zjistím, co dělají jahody, co jsem loni za:,–(ila a maliny a rybíz. po:,–(ím mrkev, petržel, a nevím co ještě. škoda, že nemám zahrádku tu, byla bych tam každou minutu, kdy by vítek dovolil.
tak se všichni mějte a v pondělí jsme tu zpátky jako na koni ahoooj chillie+vítek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.04.04 23:52

Ahojky,
tak trošku se zpožděním i my posíláme OBROVSKOU GRATULACI Renče k jejím PRVNÍM narozeninám!!!!!!!!!­!!!!! Přejeme hlavně hodně energie na všechny rošťárny budoucí (asi by se hodilo přát to samé i mamince mnouk :-) a samozřejmě co nejlepší zdravíčko.
Mishicka + Bára

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.04.04 23:56

Hihi,
„mazat a mazat a mazat…“ aby bylo jasno, tak Ethel myslela samozřejmě děti krémem, aby se nespálily na sluníčku ....... i když i ta nabízející se varianta mazat a mazat a mazat maminky (alkoholem ze vnitř) by taky nebyla při temperamentu našich dětí špatná :-)))))))))))))))))
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.04.04 08:41

Ahojky,
tak jsem tu zase jen na skok, než se ďáblík probudí, jedem pak na návštěvu ke kamarádce, která je v pátým měsíci, tak doufám, že ji Tadeášek moc nevyděsí a ona se bude na miminko těšit i nadále:-)
Chtěla jsem se zeptat, jaký používáte pro děti opalovací krém, byla jsem včera v lékárně a tam byla taková příšerně protivná baba, takže jsem si za její „milé“ rady nebyla schopná vybrat…
Jinak se máme fajn a snažíme se trávit každou volnou chvilku venku, ať toho jara taky užijem. Velmi mě pobavil e-mail z Rodiny o tom, že v tomhle věku můžou děti ztrácet zájem o jídlo… Tadeášek ho ani nikdy nenašel (pokud nepočítám svoje prsa:-), takže se dost děsím, že přestane jíst úplně… Já nevim, jestli mu jen nechutnají ty moje blafy, nebo prostě jídlo k životu nepotřebuje…
Spaní je teď super, díky Chillie a její radě, fakt to funguje a ani to nebylo tak hrozný, dneska se Tedýsek vzbudil jen v jednu a asi ve čvrt na pět, stačilo pohladit, položit a spinkal dál, no nemůžu tomu pořád ještě moc věřit:-) V půl šestý byl ale definitivně vzhůru, takže prso dostal, a byla vstávačka, děs běs:-( Ovšem ve tři čtvrtě na osm to znovu zalomil a chrní, což mě těší, protože jdu spát taky! Tak se mějte krásně, užívejte počáska a pište! Šárka & Tedýsek (50 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.04 08:49

ahoj šárko, musím se smát, tedýsek i tomík od zizi teď krásně spinkají celou noc a vítek už zase v noci řádí. tak ať vám to vydrží :) chillie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.04 10:32

Chillie,

jakou máš zaručenou metodu pro nespavce?
Jak mi nefungovalo PC, tak jsem Tvoje rady prošvihla.
U nás potíže přetrvávají, kojím ostošest.
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.04.04 21:19

Ahoj,my taky vstáváme tak brzo a navíc teď Tomášek chodí pozdě spát,kde jsou ty časy,kdy chodil v 19hod.,teď chodí tak v půl deváté.Dnska má ještě k tomu hroznou rýmu,tak se budí každých deset minut,to teda bude noc.
No ale já vlastně chci napsat o tom krému na opalování.Mám dětský opalovací krém od Astrid,faktor 16,koupila jsem ho v hypernově,ale už někdy o vánocích,na to zimní sluníčko,tak ho vlastně mažu skoro pořád,ale tváře má stejně opálené a ruce taky.Tak ahoj Zizi a nudlouš Tom

Ethel
Stálice 71 příspěvků 16.04.04 07:20

Ahoj holky,

zdá se, že novou metodu pro nespavce jsme objevili my: co nejvíc být venku, vyndat děti z kočárku a co nejdéle je nechat venku „pracovat“ v trávě, na písku (stačí jim polívková lžíce a vkládací kalíšky, pokud jako my ještě nevlastníte písečkovou výbavu)… Byla jsem takhle venku s dvojčaty předevčírem a včera a Tedýsek spal daleko lépe než jindy.
Ethel, Ted a Anka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.04.04 08:00

Ahoj Jolano,
ta metoda je vlastně velmi jednoduchá, ale Chillie byla první, kdo se odhodlal:-) Takže doporučuju sehnat knížku Dětská nespavost, tady si ji můžeš prohlédnout http://tiscali.vltava.cz/…dsDetail.asp?… a vážně to funguje. Jak podotkla Chillie, obsahově to žádný zázrak není, ale utvrdí Tě v tom, že mimísovi neubližuješ, když ho nechceš kojit každou hodinu a kupodivu bys byla ráda, kdyby spal celou noc:-)
U nás byla kritická jen ta první noc, to jsem u něj seděla asi 45 minut a vysvětlovala mu (řvoucímu a stojícímu:-), že musí spinkat, že ho máme rádi, blablabla:-) Chce to vydržet, druhou noc už se vzbudil jen asi 2X a do deseti minut usnul, teď spí někdy do rána, někdy se tak jednou vzbudí, ale stačí trošku pohladit, podat dudlíka a spí dál… Jedinou nevýhodou je to, že začal vstávat kolem půl šestý, to se nakojí a je děsně fresh:-) Já ovšem v tuto hodinu nemůžu odlepit víka, snad se to ňák vykrystalizuje…
Tak hodně štěstí, snad se to Vojtíškovi taky podaří, pokud to vyzkoušíte… Šárka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.04.04 08:03

NO TO SNAD NE!!! Právě jsem dopsala příspěvek Jolaně. kde si to nemůžu vynachválit, a Ty mi snad chceš říct, že je to jen dočasný???? Uáááááááá:-) Zabiju toho autora, o tom nic nenapsal:-) Š.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.04 17:40

Šárko,

díky za popis, dneska v noci to prubneme :-), něco podobnýho už jsem zkoušla, ale nebyla jsem dost důsledná, taky byl Vojta menší…
Držte palce, zítra popíšu vám průběh.
Tip- v Tescu mají v levný balonky na hraní, takový ty co mají v každým dětským koutku, dětičky se jimi rádi prodírají, balík o 100 míčcích - 4 barvy za 249,– Kč.
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.04.04 22:09

Ahojky,
se spožděním přejeme Renátce všechno nej k jejím narozeninán a s předstihem zase Verunce od Erži a Kačence od Jarči. A pak ještě našemu „skorodvojčátkovi“ Vítkovi od Chillie. Nevím kdy se zase dostanu k počítači tak se omlouvám. Ne že bych nemohla každý den, ale díky tomu našemu drakovi už na to někdy nemám sílu, náladu ani pomyšlení. Šimon nudlí už druhý týden, já chodím se zábalama na krku a mluvím jak z hrobu - nějakej bacil se nám tady u:,–(il a dusí nás. A pak jsem se při pobytu na prvním jarním sluníčku opupínkovala až jsem z toho dostala horečky. Nic moc.
Pročítala jsem tady vaše komentáře ke spaní dětí. Asi se taky budu muset mrknout na tu knihu, ale u mne není problém, že by se Šimon budil na jídlo, ale spíš mám pocit jako kdyby se v postýlce bál. Když ho večer ukládám tak musí tvrdě spát, pak spí v postýlce tak dvě - tři hodiny - do prvního slabšího probuzení, po:,–(í se - začne se rozhlížet kdeže to vlastně je - pak se postaví a pak spustí takovej ječák, začne šplhat po žbrdlinách a ječí a ječí dlouho a dlouho. Nepomůže ani to že u něho budu stát, hladit ho, povídat si s ním. Nic. Tak ho samozřejmě vyndám a v okamžiku spí. Z mojí hrudě se převalí na postel vedle a tvrdě spí. Tak nevím. A stejné scény se konají i v postýlce u babi. Ach jo. Asi postýlku zrušíme a dostane přidělenou velkou postel.
S jídlem už jsem přestala sledovat kolik čeho sní a nesní. Dalo by se říci, že jí když začne prudit (což je skoro pořád) nejí moc ale zato skoro všechno. Takže už i lehčí dospěláckou stravu. A rohlíky, 3× sláva rohlíkům. Nebejt tohoto vynálezu už bych s kočárkem ani nevyjela. Jo a tady písek a kamínky a travičku, až tak. S pitím máme neustále problém, pořád za ním běhám s hrnkem ale pořád marně.
Jinak nevím váhy míry nic, jdeme na roční prohlídku příští týden, tak se snad ozvu. Zuby mohu spočítat jenom když řve a má pusu dokořán, ale snad pořád devět.
Mějte se krásně a pražandy co takhle nějakej srázek někde v parku, na louce nebo tak něco???
Fialka a ŠImon

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 17.04.04 11:15

Ahoj!

Přejeme dnešním oslavenkyním Kačence a Verunce všecho nejlepší, hodně zdaví a štěstí do dalších let. Pěkně si to holky užijte, ať vám chutná dortík a hlavně ho pořádně rozpatlejte:-))
Dále přejeme i zítřejším oslavencům, Šimonkovi a Vítkovi, pěkné 1. narozeniny, aby si ten slavný den krásně užili a dělali svým maminkám samou radost jako doposud!!

Renča a Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.04 12:31

Ahoj,

úvodem - moc jsem nespala, Vojta řval jak o život, ale s hladem to jeho buzení nemá spojitost, protože stačilo ukázat z okna auta na parkovišti ( naše uklidňovací tutovka) a bylo po breku…musím se pochválit - vydržela jsem a kojení se nekonalo.
Dnes budem pokračovat :-)
Přejeme oběma holčičkám - Kačence i Verunce a zítřejším oslavencům - klukům ( Š+V ) všechno nejlepší, hodně zdravíčka, pohody v životě…
Parádně si ty oslavy užijte !
Jolka + Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.04 18:28

Milá Verunko, milá Kačenko,
přejeme vám oběma hodně štěstíčka, ať vám všechno vychází, rodiče vám dělají jen radost a ať si krásně užijete svůj dnešní velký den!!! Šárka & Tedýsek (dnes 51 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.04 18:29

Ahoj Jolano,
se zájmem sleduju a moc držím pěsti, my jsme dneska spali od 19:00 do 5:30, neuvěřitelný:-) Držím palce!!!! Š.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.04 19:12

Ahoj holčiny…

Díky všem za gratulace… máme to za sebou… teda spíš Kačenka, mamku to ještě čeká :D jdu s kamoškama na dízu a na pánský striptýz pššš :D… tatka pil před rokem, mamka po roce :D

Jinak po pravdě řečeno jsem si dnešní den představovala trocha jinak, ale šlo to… to víte tchánovci a naši… přece nebudou tady všichni dohromady… takže to bylo vše na etapy a docela to šlo… lidí jak mraky a v pokoji je krámů jak na vánoce. Kačka dostala 10 knížek :D bábovky, hracky na tahání, plyšáky no všechno možný.

Do dortu se sama nepustila, jen rukou do něho hrábla a víc nechtěla, takže se ani nepřevlíkalo.

Ted už bumbá mlíčko a určitě to hned zalomí, protože spala 30 min za celý den. Je utapkaná určitě pěkně.

Lezou nám 4 zuby najednou, doufám že to dá vědět i tatkovi dnes v noci když hlídá. Lezou jí obě horní jedničky a druhá dvojky a dole dvojka. Taky v posledních asi 4 dnech vůbec nejedla… třeba jen pul jogurtu za celej den plus tedy mlíko ráno a večer.

Ted už zas trocha baští.Ve středu jdeme na roční tak určitě tu váhu nestrhneme.

Tak papa… maminka se jde parádit a chystat na zábavu

Ahoj Jarča a roční Kačenka … stejně tomu nevěřim

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 17.04.04 20:42

Ahoj holky,
tak sa po dvoch týždňoch zasa hlásime. V poslednej dobe nejako nestíham, najskor to boli oslavy mojich narodenín, potom Veľká noc a týždeň u našich na Slovensku… Denníčky som stíhala akurát tak prečítať. Hneď na začiatku si musím doplniť svoje resty. Takže: dodatočne VŠETKO NAJLEPŠIE Renátke a Barborke. Ďalej VŠETKO NAJLEPŠIE Verunke a Kačenke k dnešným narodeninám a Šimonkovi a Vítkovi k zajtrajším. Všetkým detičkám prajeme hodne zdravíčka, krásne oslavy a rodičom veľa trpezlivosti :-) Čo je u nás nové? Oliverek sa naučil napodobňovať smiech. V spoločnosti viac ľudí mu to ide krásne, keď sa niekto začne smiať, Oliverek sa pridá. Občas začne aj sám. Hračky ho momentálne veľmi nebavia. Jediné čo ho baví je vyhádzať všetky hračky z krabice. Vlastne ho baví vyhadzovať čokoľvek. Veci z mojho batohu, plienky z obalu, špinavé prádlo z koša, alebo mi pomáha keď idem prať- ja pračku plním a on to hneď vyhadzuje von :-) Najradšej celý deň trénuje chodenie okolo nábytku a stúpanie si na tých najnebezpečnejších miestach. Občas vydrží chvíľu stáť úplne sám. Chodiť za ruky so mnou nechce, ale baví ho tlačiť pred sebou stoličku a za ňou ide pekne. Veľmi rád počúva, keď mu čítam. Máme asi desať detských knižiek - obrázkových s krátkymi básničkami a tie musíme niekedy aj trikrát denne čítať. Najradšej má knižky s krtečkom.
Dúfam, že to nezakríknem, ale Oliverek papá teraz úplne krásne. Už sa konečne naučil jesť aj zeleninu, ktorú mu pripravujem ja doma :-) Vlastne spapá všetko čo mu dám. Niekdey mám pocit, že zje toho až moc.
Ale s pitím sme na tom podobne ako Fialka so Šimonom. Stále za Oliverkom chodím s hrnčekom a stále nič… Ukľudňujem sa tým, že ho kojím a že až prestanem určite sa to zlepší. Snáď to bude pravda.
A spanie? Ako kedy. Minulé dve noci spal krásne, zobudil sa len raz, už som sa začal tešiť, ale včerajšia noc bola opať hrozná. Už som si objednala cez internet knižku detská nespavosť. Uvidíme, či to u nás zaberie.
Chillie, som rada, že sme sa zoznámili, cvičenie sme zatiaľ zrušili, skonštatovala som, že to nie je zatiaľ pre nás nechodcov, ale tak za pol roka, tam určite chodiť chceme. Ale radi sa s vami stretneme. takže keď budeš mať čas, ozvi sa na mail, alebo mobil, niečo vymyslíme. Prípadne vás možme prísť počkať po cvičení. Užite si zajtrajšie narodeniny!!!
Maťa a Oliver 49.týždeň

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.04 10:07

Šárko - abys byla v obraze :-) - v 19,00 usínačka, v 0,15 první vzbuzení, napil se čaje a usnul, podruhý se vzbudil kolem 2,00, to už bylo horší, řval, vztekal se, když jsem mu dávala čaj, tak prohnutím vzad předváděl ukázkovej most, nakonec usnul ve 3,15 BEZ MLÍKA, vzbudil se po 6.hod.
Chce to fakt vydržet, nebejt sama pohodlná, ono se u toho kojení dá celkem příjemně podřimovat.
Holky, popište nám, které to teprve čeká, průběh oslav narozenin vašich dětiček, jsem zvědavá a taky se třeba dozvím, čeho se mám vyvarovat atd…
Díky
 J.

Ethel
Stálice 71 příspěvků 18.04.04 12:55

Ahoj,
posílám krátký komentář k odvykání od nočního mlíka.
Dneska jsme to zkusili s dvojčaty a bylo to docela v pohodě (musím to zaklepat). Dali jsme jim večer 210, Ted to vypil, Anka ne celé najednou, pak nic. Oba se párkrát vzbudili, ale žádné vzteky a mosty se nekonaly. OBa párkrát zaplakali, Ance stačila ruka na bříšku a během minuty, ani ne, usnula, Tedýsek se přestěhoval k nám do postele, to ho uspokojilo a usnul. Vzbudili se okolo půl sedmé jako obvykle, vyfasovali lahev mlíčka a bylo hotovo. Doufám jen pevně, že to tak mírumilovně bude pokračovat i nadále.

JARČO: gratuluju, žes ten první rok přežila :). Bude hůř :D. Gratulujeme Kačence, ať ji zuby nebolí a má z vás jen radost :))).
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.04.04 14:21

Tak jsem tady s další, tentokráte nedělní, gratulací, to je ale jízda:-)
Takže VÍTKOVI a ŠIMONOVI přejeme nádherný narozeniny, prostě všechno jenom to úplně nejlepší, a ať se na ně sluníčko usmívá celý rok stejně krásně jako dneska (aspoň u nás). A nezapomeňte nám popsat, jak jste řádili na oslavě! Šárka & Tedýsek

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.04.04 14:24

Jo, jo, mš pravdu, jen vydržet:-) To jsem moc ráda, že to funguje i u vás, Vojtíšek je šikula! Snad se i průkopník Vítek umoudří:-) Jinak my máme za sebou další nerušeně prospanou noc , od 19:00 až do půl šestý, jsem naprosto uchvácena, jen bych to probuzení ještě aspoň o hodinu odložila:-) Já jsem prostě věčně nespokojená:-))) Š.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 18.04.04 16:15

Ahoj všem!

Nejprve gratulace, díky tomu, že jsme byly u našich, kde nemáme možnost netu, gratulujeme nejprve Renátce, pak k včerejším narozeninám Verunce Kačence a k dnešním Šimonovi a Vojtovi. Všem hodně zdravíčka, štěstíčka, legrace a kamarádů!!!A velkou pusu všem posílá Eliška.
A co nového u nás. Tak stal se ze mě chytač moči profesionál:-)) Díky tomu, že Eliška měla zánět močových cest, tak jsme musely neustále chytat moč. Chudinka malá. Teď už vyšly výsledky OK, tak snad to bude už dobré. Ale opět budeme ještě 3× chytat moč v určených intervalech pro potvrzení, že léčba zabala. A bohužel jsme museli odříci plavání,. které je teď minimálně na 2 měsíce pro nás pasé.:-(((
I Eliška neustále obchází nábytek a i venku se jí moc líbí ťapkat. Sma to, ale ještě nezvládá. My máme stále zuby 2. Ale dásničky nahoře jsou naběhlé a užuž se proříznout ale nic.Takže už i kačenk nás v počtu zubů předběhla a to měla první zoubek později. Spaní u nás je různé. Eliška má kaši okolo půl osmé a mezi osmou a půl devátou usíná. Když je špatná noc, tak kňourá skoro každou hodinu, le kojení má až kolem druhé pak kolem půl šesté. Jindy spinká až do tří, občas jen zapláče, že ji vypadl dudlík. Holky, jak je to u vás s dudlíkem? Kdy a jak odnučíte dětičky dudat? My máme dudlík jen na spaní, ale stejně bych už radši, by byla Eliška bez něj. Jenže ona bez dudu ani ránu!!
Jo a na 11.měsíční kontrole aktuální váha 8230g, tak už máme trojnásobek váhy.
Tk se mějte krásně a užívejte krásného počasíčka

Miki a Eliška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.04 16:35

Ahojky chlapaci

Tak Vitku a Simone vsechno nejlepsi k dnesnim narozeninam, hodne zdravicka, lasky, proste vsechno co k tomu patri…

Kacenka vam asi chce poprat ustne… zveda porad telefon a dela halo halo :D

Tak si to uzijte

Ahoj JArca a Kacenka. už ročni…

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 18.04.04 16:52

Ahoj všichni!
Mám trochu áčko,ale nemám aksi teď moc času.
Takže opožděně přejeme Kačence a Verunce ke včerejším narozeninám a chlapákům Šimonovi a Vítkovi k dnešním narozeninám hodně štěstíčka a zdravíčka a všechno,co si jen můžou přát.Moc si to užijte,taky už se těším na naši oslavu.Musím končit,tak se rozepíšu až příště.Ještě Miki,my dudlík nemáme,Tomášek ho úderem 6.měsíce vyplivl a už ho nechtěl,takže nemusím odnaučovat,tak hodně zdaru s Eliškou.
Tak papapa Zizi a Tomášek

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 18.04.04 20:15

Tak koukám. že jsem popřála už dopředu Vojtovi, ale chtěl jsem napst hodně štěstí a zdraví Vítkovi!!! Tak se mi to nějk popletlo. Promiň Vítku a tobě Vojtíšku popřejeme 26. ještě jednou.
Tak zatím a dobrou

Miki Eliška

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 18.04.04 20:17

Tak koukám. že jsem popřála už dopředu Vojtovi, ale chtěl jsem napst hodně štěstí a zdraví Vítkovi!!! Tak se mi to nějk popletlo. Promiň Vítku a tobě Vojtíšku popřejeme 26. ještě jednou.
Tak zatím a dobrou

Miki Eliška

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 18.04.04 21:30

Ahojky holky, tak to máme za sebou.
Přežila jsem ten první rok já, ale hlavně i Šimon. Musím si zavzpomínat.
Těhotenství, krom prvních ?povodňových? měsíců, to pro mne byly nejkrásnější měsíce, dokonce se musím přiznat, že krásnější, než první měsíce se Šimonem, kdy jsem pořád hledala záruční list a chtěla jsem ho vrátit!!!!!!
Také jsem si vzpoměla na svůj protekční porod. Rodila jsem u Apolináře a protože pracuji ve zdravotnictví, údajně jsem tam přes kolegu měla dohodnutou protekci ? epidurál, lepší sál, nadstandartní pokoj a hlavně sloužila jsem jako pokusný králík pro vědu (ze známosti). Já jsem se ale po absolvování předporodních kurzů rozhodla, že JÁ TOHLE (porod) vynechám a raději si přijdu rovnou pro to miminko!!!! No a jak plynul čas, chodila jsem tam pravidelně na monitor ? několikrát denně ? pořád se jim něco nelíbilo, pak do poradny a na velký pátek po absolvování poradny mi protekční pan doktor povídá: ?Chcete dneska porodit? Máte tady věci?? Odpověděla jsem že věci tady nemám a jestli už opravdu musím rodit (Mimochodem, měla jsem doma zaděláno na beránka, na nádivku, nedodělanou velikonoční výzdobu?.. ) Málo platné. ŠLA JSEM s protekčním doktorem rodit. Věci mi přivezl tata v montérkách a protekční pan doktor ho vyhodil, segra domluvená k porodu trhala asfalt z dálnice a já jsem se nudila na sále 13 hodin. I protekční pan doktor už odešel slavit narozeniny vlastního potomka, tři směny se na mne vystřídaly a já tam zatím pořádala piknik s umělou výživou, oxitocinem, výzkumným drátem, segrou a nastávajícím tatou, který po oholení, vykoupání a nastrojení byl na sál vpuštěn. Tři miminka se vedle v boxech mezitím narodila, při každém křiku maminky jsem chtěla vytrhat kapačky a odejít a při každém křiku miminka můj nastávající tata brečel. Mne to asi pořád nedocházelo co se vlastně děje, že z tohohle baráku už sama neodejdu. A pak to šlo ráz na ráz. V šest se mi zatočila hlava, všude šrumec ? RODÍME a výsledek: v 19:55 - Šimon. Hned když na mne poprvé zařval mi bylo jasné, že se mi nenarodilo slaďoučké hodňoučké miminko, ale osobnost se kterou bude pěkná fuška!!!
Fuška je to dodnes a lepší už to nebude.
Takže proběhlo rozpatlání dortu, předání dárečků, ze kterých se pochopitelně radují opět více rodiče než dítko samotné. Snad jen houpačka, kterou už jsme mu dali před měsícem, tu ocenil. Pak ještě dostal kalíšky do vany na přelévání vody, kostky, knížky a piano s melodiema (noční můra…).
Tak papapa
Zdraví Vás všechny Fialka a Šimon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 08:02

Ahoj všichni,

my plánujeme oslavu Vojtovým narozenin na víkend, takže začínám s přípravou - dnes jdu objednat dort do cukrárny ( asi nějaký auto - na fotky ), pak mám v plánu uplácat něco zdravějšího pro dětičky.
Taky půjdeme k fotografovi, nechat si pořídit jubilejní foto :-)
Koupili jsme Vojtovi původně k narozeninám multiaktivní chodítko,pak jsme nevydrželi a dali mu ho okamžitě, a je to jeho nejoblíbenější hračka, pořád ho tlačí, do úložnýho prostoru křečkuje různý věci a tváří se maximálně spokojeně…

Pro Šárku - dnes byla jen jedna vstávačka kolem 2.hodiny, dala jsem mu napít vodu, tak 15 min. zkoušel protestovat, ale odpor už byl menší, asi si pamatuje, že poslední dobou nemá moc velkej efekt…vypadá to, že jsme na dobrý cestě - ťukám, abych to nezakřikla… díky, díky, díky! :-)

Pro Miky - dudlík Vojta nemá, od začátku ho odmítal, zkoušela jsem mu ho nabízet asi do půl roku, pak už ne.

Mějte se, J+V

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.04.04 10:24

Ahoj Fialko!
Nezlob se,že otravuju,ale manžel na mě tlačí,jestli by nebylo foto z té chalupy na Šumavě.Jestli máš,tak to prosím dej do galerky,ať víme aspoň,jak to tam vypadá.Díky moc Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 12:43

…nahrazuju si psací absťák, kterej jsem měla kvůli nefunkčnosti pc a posílám další zprávičku :-)
Máme za sebou roční prohlídku - aktuální míry: 80cm, 10,90 kg.
Na oslavu jsem v cukrárně objednala dort ve tvaru medvěda s velkou jedničkou a už tenhle samotnej fakt mě dojal …
Dělaly jste některá dort ze zakysaný smetany, nebo čím jste vaše děti uctily? Mishicka měla neco z domácí tvorby, podle fotek v galerii.
 J+V

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 19.04.04 13:02

Čau holky!!

Jolko , to je úžasný, že už sem zase chodíš:-))My máme taky za sebou roční prohlídku, 82cm a 11,2kg. Srandovní na tom je, že ji naměřily o 2 cm míň než minule. Já jsem Renče vyráběla celkem 3 dorty. Měli jsme 2 oslavy. Extra pro Renču bylo jablečný pyré ve tvaru medvídka ze silikonový formy. Toho si rozmlátila a namatlala snad všude:-)) Pro nás pak z tý samý formy opět méďa - pařížský dort ozdobený lentilkama a šlehačkou. Taky jsem se vyřádila na výzdobě, to zas jo! Méďu pařížskýho mám vyfocenýho, tak ho pošlu.
Renče rostou stoličky, takže se jí to celonoční spaní lehce pokazilo, ale na dnešek už zase spala celou noc. Aspoň jsem si zase zkusila, jaký je to úmorný uspávat ve 3h dítě.
Ahojda!
Pavlína a Renča

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 19.04.04 17:05

Ahojky!

Děkujeme moc všem za gratulace a se zpožděním, ale přece přejeme krásné narozky Kačence, Vítkovi a Šimonovi a taky Deborce (pokud to Liliana nebo Judy čte, co je s vámi????).

Tak to máme za sebou??.Veronice je rok. No byla to velká sláva, ale zase taková v klídku, myslím, že jsme to nijak nepřeháněli a hlavně doufám, že si to Verunka pěkně užila. Jak už jsem psala před týdnem, byla první předoslava u našich, na té jsem byla docela naměkko, celá taková rozjitřená a táhlo se to se mnou celý týden až do toho skutečného dne D, kdy jsem teda kupodivu už slzu neuronila, ale pěkně jsem si to s tou naší roční Koky (domácky Verunka) užila, pohrála si a vyřádila se jako zamlada ??…hahahaha.
Vyšlo krásný jarní počasí takže jsme většinu času trávili venku na sluníčku u skorotchánů na zahradě. Verunka si kupodivu hrála se vším co dostala, takže xylofon měl myslím úspěch ? nejdřív teda ohryzala důkladně obě dvě paličky a pak , když jsme jí ukázali, jak do toho bušit a řekli jí , ať udělá bum bum, tak se do toho pořádně opřela. Taky vkládací kalíšky jí zabavily na dost dlouho, ale absolutně nejvíc nadšená byla venku. Tam dělala v den svých narozenin tolik věcí v životě poprvé, že prostě neustále jenom obdivně houkala a radostně pokřikovala. Dostala dřevěnou houpačku, takže se poprvé v životě houpala. Myslela jsem, že se bude bát, protože když jsem jí občas chtěla zhoupnout na takových těch sídlištních houpačkách, tak to nikdy nechtěla a hned se drala dolů, ale tady se jí to moc líbilo. Taky poprvé jezdila pořádně na kole, projeli jsem párkrát celou vesnici, radostně mi bušila vždycky do zad, když spatřila nějaké nové zvíře za plotem, třeba koza se jí líbila tak moc, že jsme kolem museli jet aspoň pětkrát. Dostala krásnou netopýří helmu, tu jsme ale vyzkoušeli jenom doma, aby si na ní postupně zvykala, má v ní hlavu velkou jako sněhulák.
Pak se ještě vozila na autíčku - odstrkovadlu, co jsme si přivezli po ségřiných dětech, tak to si Verunka připadala důležitá snad jako ředitel kolbenky. A asi nejvíc jí bavilo lézt po zemi, přece jenom tráva je tráva a na nějaký koberec, dlažbu nebo lino ani zdaleka nemá??..To nevycházela z úžasu, co se jí do cesty připletlo za poklady (v jejím podání, v mém pouze bohapustá havěť) a třeba takový suchý žížaly to bylo opravdu něco, ty jí lákaly tak moc, že je taky jako jediné, z té spousty lákadel na zemi, chtěla neustále ochutnávat. Venku a na zemi obzvláště byla opravdu šťastná, pořád se smála, měla rozzářená očička, taky mně, myslím, vůbec nepostrádala, objevovala si prostě ten velký skutečný svět, kdy si mohla dolézt kam se jí zachce. To doma mně musí mít pořád na dohled a stejně se tam občas tak znuděně mrcosí, že je mi jasné, že jak bude hezky, tak budeme odteďka každou volnou chvilku venku.
Měla dva dorty ? jeden nazdobený od tandemu babiček ? prababička pekla a babička zdobila a druhý ode mě ? zakysánek, který jí byl k dispozici k ochutnávání a patlání, ale kupodivu se ani moc nezmastila a neochutnala skoro vůbec, jenom si olízla prstíčky a popadla jahodu, která se jí ale zdála asi kyselá, tak jí flákla na zem a bylo.
Pak dostala ještě nějaké oblečení, co potřebovala, od našich své první botičky, zvířátkovou knížku, od séger dva velké míče a dřevěné minipuzzle a samozřejmě soupravu na písek, to je u nás tradice a musí to každé naše dítko dostat ke svým prvním narozeninám?Já jsem jí ještě dala hrneček na pití s brčkem, z toho jsem měla teda asi největší radost já, že se mi ho podařilo sehnat, už jsme ho vyzkoušeli a musím Veroniku pochválit, že z něj během chvilky uměla pít, jenom ještě trochu bryndá, ale to vypilujeme?..
No takže my už máme doma batole ? zatím nechodící, lezoucí, kojené přes den, v noci spící (!!!!!), které nám dělá velikánskou radost, neustále nás něčím překvapuje a je prostě báječná ta NAŠE dcera????
Na roční prohlídce Verunka obstála, dr. konstatovala, že je moc šikovná a pěkná, pochválila nás, jak se zdravě stravuje a Verunka při odchodu, aby jí taky předvedla, že něco umí, ?zahajlovala? a řekla táta a šli jsme. Roční míry: 7,90 kg ? myslela jsem, že bude mít přes 8 kilo a délka 71 cm, takže takovej drobek malej, ale přesně tabulkovej, váhu téměř (bez pár dek) ztrojnásobila a délku má přesně podle růstového grafu (46 při nar.).
Jo, taky má Veronika za sebou první rentgenování, takže se zdárně drží toho, že nás každý půl rok testuje, jací jsme rodiče a zda jsem hodni toho jí vychovávat zrovna my. Hned po narození to byla nejtěžší zkouška ? úprk do Motola na operaci, která naštěstí dobře dopadla. Pak v půl roce úprk s hysterickým Verunčiným pláčem na pohotovost v domnění, že se jí každou chvíli musí v břiše něco roztrhnout ? a na mladého sympatického chirurga v nemocnici se už jenom nasmívala, takže si asi myslel, že jsme hysterický spíš my, tak to byly asi jenom prdy, které záhadně vyšuměly do ztracena. No a do třetice úprk v roce na RTG, tomu předcházel pád z postele, z které teda už umí slízat, ale tentokrát se jí to nepovedlo tak, jak chtěla a spadla (neviděla jsem to). Stalo se to ráno a celý den potom nelezla!, když chtěla, tak vždycky začala brečet, bylo vidět, že jí bolí pravá strana. A když to trvalo i druhý den ráno, tak jsme šli k Dr., ta jí pro jistotu poslala na rentgen, tam jí 2× vyfotili, naštěstí vše v pořádku, bez zlomenin, a jak jsme přišli domů, tak Verča zřejmě ujištěna tím, že to bylo OK, začala hned lízt a bylo, ale mám dojem, že jí ještě dodneška ta pravá strana občas pobolívá, takže to asi odnesla naražená žebra nebo rameno. Tak doufám, že má Veronika karamboly na dlouhý čas vybraný a příště z toho nic nebude, maximálně tak jenom nějak banalita??.

Tak to je vše a zase někdy ahoj
Eržika a Veronika, 1 rok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.04 19:47

ahoj holky, tak konečně zase tady :) včera večer jsme přijeli z domu z bylnice po čtyřech dnech. hned po vítkově uložení jsem se vrhla k pc, podívat se, co tu nového, napsala jsem komentář a baf ho, spadlo mi to…tak doufám, že dnes budu úspěšnější.
dodatečně přejeme kačence, verunce a šimonovi. /fialko, tak ten porod jsme měli podobný, strávila jsem na sále přes 15 hodin, za tu dobu se narodilo asi 5 mimin a vítek vylezl se strašlivým řevem :) poslední v 19,00, takže šimon je jen o hodinu mladší než vítek/
včera nám vítek dělal jen samou radost, protože začal konečně dělat dlouho očekávané a netrpělivě vyhlížené paci paci a pápá :).
spánek už zase docela jde, spíme od 19.00 do asi 5.00-5.30. ta vstávací hodina je sice ďábelská, ale za prospanou noc to stojí.
v pátek má vítek oslavu narozenin tu na kolejích v klubu, tak kdo můžete, doražte :)
zatím se ločíme chillie+vítek /spící/

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.04.04 19:58

Ahoj holčiny,

tak mám chviličku tak honem sem k vám. Pořádně jsme se neozvali. Měli jsme opět zavirovaný pc a když už to chodilo tak byli jiný starosti. Lítala jsem po městě a scháněla dárky a hlavně boty. To je teda něco sehnat boty. Když se mi líbí tak nám nejsou.

Tak rok máme za sebou. Kačka nám ted připadá jako by byla nějaká čára a je z ní pěknej drak. Kamarádka mi dneska řekla že by jí nechtěla ani za živý prase :D no ale maminka zhubla tak si tak nějak moc neztěžuju, ale někdy to je opravdu záhul. Ale tak nějak mi to přijde že to tak má být.

Nejlepší zábavou ted pro ní je někam se schovávat. Tak je pořád pod židlí a pod stolem, pod svojí stoličkou, pod sušákem s prádlem… no tam se jí prostě líbí.
Začala opět dávat pusinky ale jenom mě. Tatkovi se podařilo uloupit zatím jen jednu.

Když jsme venku na procházce tak toho moc neudeme… zajímají ji kaminky nebo ploty… postavi se k nim a ani s ni nehnu. Nebo si drepne a smejdi rukou po zemi.

Oblíbená hračka jsou ted golfky na panenku… to stim chodi, dava tam panenku a smejdi po pokoji, jen je malo mista a neumi se otocit… tak az bude ted hezky tak pujdeme na cestu ven pred barak at si jezdi :D

no nic, ja bezim, jeste chvili na chat, nejak to zanedbavam a pak na solarko at jsme krasny :D

ahoj Jarca a Kacenka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 19.04.04 20:05

Ahoj holky,
jsme ostudové ostudovatí, ale jak se udělalo teplíčko, tak pořád někde couráme a emimčo flákáme :).
Přejeme všem oslavencům vše nejlepší a protože ti z toho ještě nic nemají, tak hlavně maminkám pevné nervy. Bude hůř :D. Ba ne, už bude jen a jen líp.
Užívejte si prďolky a pište jak slavíte ať máme za měsíc a půl inspiraci :)).
Olča a Matýsek

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 19.04.04 20:47

Ahoj Jolko,
já jsem dělala dort z kysané smetany a šlehačky, piškoty a ovoce. Všechno je to nasáklé, prosáklé - k patlání moc dobré.
Posílám foto do galerky.
Tak ahoj Fialka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.04 09:15

Fialko, dort vypadá luxusně, ocenila bych přesný popis, jak něco takovýho vlastnoručně vytvořit :-)
Díky
 J.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.04.04 10:18

Ahoj holky!
Tak jsem se sem konečně dostala,včera mi to jaksi nejelo tak jsem byla vzteklá,protože jsem se těšila na chat a houby.
Maličkej chvilku spí,tak musím honem něco napsat než bude pozdě.

Včera nám konečně namontovali žaluzie do ložnice,tak jsem se těšila na večer,jaká tam nebude tma a kulový,to tak prosvítá těma dírkama,že tam vůbec tma nebyla,jen větší šero než normálně,ale ráno to trochu zabralo,protože Tomášek vstával až v šest,sice se v pět vzbudil,ale byla tma,tak ještě usnul.Paráda,takže dneska ze včerejška na dnešek spal Tom od půl osmé do šesti do rána,jůůůůjen tak dál,to koukáš Chillie,jak ta tvoje metoda funguje,co? Konečně začínám mít pocit,že se snad i vyspím,jen aby si to nerozmyslel.Taky už mu chci vzít to ranní kojení a nechat mu jen večerní,abych mohla na jeho narozeniny přestat úplně kojit,ale nechce se mi moc vstávat,tak jsem si říkala,že mu zkusím dát čaj,když se probudí a sunar mu dát až tak mezi sedmou a osmou hodinou.Jak to děláte vy,když prcci vstanou moc brzo a vy chcete ještě spolu ležet v postýlce?Ne­protestují,do­kud nedostanou napapat?

Tomášek se nám naučil hodně věcí naráz,teď konečně staví kostky a říká u toho táák,taky kelímky si skládá do sebe a moc se mu líbí,když mu za to tleskáme,ještě říká máma,táta,ták,ta­kle,takle,a různý jeho slova,ale ještě jsem nevypozorovala,co k čemu používá,prostě pořád něco žvaní a včera se popral s Lukášem,normálně si na něj vylezl a bušil do něj a tahal ho za triko a pak mu chudákovi takovou fláknul,že měl otisk přes celou tvář ještě večer,doufám že s toho vyroste darebák jeden.Taky mě liská po tváři a pak mě přejede obličej nehtama a to teda pěkně bolí,já mu vždycky dám přes ruku a řeknu dost hlasitě nesmíš a on se chudák rozbrečí,tak nevím,jak to mám dělat.

Tak už jsem zase zapoměla,co jsem chtěla napsat.

Jo,Chillie pořád ještě uvažuju,jestli nakonec nepřifrčím na ty narozeniny,ale asi se rozhodnu až v pátek,podle počasí.Kdybych náhodou jela,tak od kdy to je?

Ještě jsem si vzpoměla,že Tomášek už vydrží dost dlouho bez držení,třeba když pije a drží si flašku,tak zapomene,že se ničeho nedrží nebo když má nějakou hračku a potřebuje ji prozkoumat oběma rukama.Taky si z nás dělá srandu a olizuje nám boty,čuně.

Rýma už se pomalu ztrácí,připisuju to tomu eukalyptovýmu oleji,už jsem mu i nakapala na tričko,aby to dýchal pořád,tak má ještě trochu sopel,ale už je to o hodně lepší.

Tak já končím,mějte se hezky,ještě musím jít zkouknout ten Fialčin dort,abych měla inspiraci,tak ahoooooj Zizi a Tomášek(zítra 51.týdnů)

lenca3
Stálice 55 příspěvků 20.04.04 23:46

Ahoj holky,
už je zase moc hodin, tak se jen hlásím, že žijem a že jsme vás taky nezavrhli. Jen tradičně nestíhám, tak víc v novém deníčku, snad se zadaří.
Papa Lenka a Davídek

lenca3
Stálice 55 příspěvků 20.04.04 23:46

Ahoj holky,
už je zase moc hodin, tak se jen hlásím, že žijem a že jsme vás taky nezavrhli. Jen tradičně nestíhám, tak víc v novém deníčku, snad se zadaří.
Papa Lenka a Davídek

Vložit nový komentář