Fixísci (Střídačka Mishicky a Báry): Gratulujeme Montičce

Rodičovství

Dneska píšu za Mishicku jednak do středy nestíhá a jednak se jí to hodí, aby pak mohla psát deníček přímo na Barborčiny narozky. Jeden z článků, který si pamatuji z emimina dodnes, je první Montiččin deníček, kdy navázala na Montičku ?starší?, která tehdy otěhotněla. V tom deníčku psala, že doufá, že ho nebude vést dlouho. Na jejím místě bych asi měla trochu jinou představu o tom, co to je ?ne moc dlouho?, ale v podstatě se jí její přání splnilo ? vždyť jsou holky, které na to vytoužené miminko čekají 5, 10 let a déle ? a marně. Tak mám obrovskou radost, protože je konečně zase krásně a Montička má dvě, tedy DVĚ čárky. Gratuluji a držíme palce, ať to má happyend.

Pamatujete si ještě, jak jste je našly vy?
Já jsem o tom vlastně nikdy pořádně nepsala, tak si dneska trochu zavzpomínám, protože se blíží první narozeniny našich dětí.
Já jsem chodila k doktorovi a byla jsem ostře sledovaná (nicméně dvojčata jsou výsledkem dobře dávkovaného clomhexalu), a taky se změny na mém těle nedaly přehlédnout (zvětšená prsa, velmi citlivé břicho,?) takže já, můj manžel a ostatní z rodiny, prostě všem nám bylo jasné, že se zadařilo ještě dřív, než jsem si udělala test a dřív, než jsem šla k doktorovi. Takže překvapení v našem případě nebylo v tom, že jsem těhotná, ale v tom, jak moc :).

Moc nevím o tom, jak to prožívají jiné dvojčatové maminky, ale pro nás to byl šok. A OBROVSKÝ. Nějak jsme to tušili (a neptejte se jak a proč), manžel dokonce už tehdy prorokoval holčičku a chlapečka. Já ho umlčovala (v srdci strach) a říkala jsem ?víš co, já myslím, že budeme fakt rádi, když tam bude aspoň jedno?.

Pak jsem šla k doktorovi ? s jistotou, že výsledek bude pozitivní. Pan doktor mě požádal, abych si lehla na lehátko u ultrazvuku. Jak si tak chystal nástroje na vnitřní ultrazvuk, řekla jsem jen tak ?doufám, že to nejsou dvojčata?. Pan doktor se na mě najednou vážně podíval (jinak je spíš milý, veselý a klidný) a řekl ?byl by to problém?? A já odpověděla ?no, problém?, to je těžký. Tak samozřejmě bychom si je nechali, ale byl by to šok? Ne, nebyl by to problém.? Panu doktorovi se viditelně ulevilo, zavedl ultrazvuk, chvíli se díval, mlčel, a pak šokovaně prohlásil: ?A víte co? Oni tam jsou opravdu dvě! Tak je to určitě v pořádku?? Omámeně jsem mu odpověděla: ?no jo??
Pan doktor měl obrovskou radost a sestřičky taky a říkali, že dvojčata už dlouho neměli a pak se ptali, jestli chci na nemocenskou a začaly se řešit takové ty praktické věci. Pamatuju si pak už jen zklamání, že mi nechtěli vystavit těhotenskou průkazku hned (pro jistotu?).

Z hlediska zdravotního bylo moje těhotenství naprosto v pohodě. Nebývalo mi nijak zle, ani jednou jsem nezvracela, nekrvácela, neotevírala se. Rodila jsem plánovaným císařem (oba KP) tři dny před termínem.
Ale trvalo nám tak minimálně měsíc, než jsme se vůbec smířili s tím, že máme dvojčata a než se ty negativní pocity (šok, strach, úzkost ? jak to zvládnu, co si počnu já se bojím) zvládli a začali se cítit neutrálně a pak další aspoň jeden než jsme začali cítit radost (tu radost, která s námi byla od začátku, ale kterou zavalily právě ty emoce negativní.

Co se týče šoku, z toho jsme nevyšli dodnes :). Když si uvědomím, že už dětem bude rok (7.5.), nechce se mi tomu věřit. Dnes jsem třídila dětské šatičky a když jsem narazila na ty nejmenší, jen jsem na ně vyděšeně zírala: jak pro panenku. Asi to taky znáte…

Vraťme se do současnosti. Naše novinky: oba začali opakovat slovíčka ? abyste se neděsily, dámy, jde jen o jednoduchá slova, slabiky a jen občas, když se jim chce. Aninka začala říkat totoje (co to je ? když si prohlíží věci a podezírám ji, že to má od Báry), tak (když je spokojená s tím, jak něco udělala pěkně) a párkrát jsem jí přistihla, že si říká ještě jiné věci, které zaslechla a zapamatovala si je. Tedýsek - a z toho nám jde hlava kolem ? někdy třídí vkládací kostičky podle barev a dává červenou do červené, modrou do modré?. Dokonce do toho zapojí i ty vkládací kalíšky válcovitého tvaru. Ale jak je jeho dobrým zvykem, dělá to jen když se mu zachce a jen když se nikdo nedívá. Andulka zase včera naprosto bez zaváhání složila takové ty kroužky, jak se dávají na sebe od největšího do nejmenšího. Jednou to udělala správně a pak experimentovala s různým pořadím, co to udělá. Oba jsou teď hodně komunikativní, pohybliví, ničiví (to asi znáte samy) a učenliví ? ovšem, jen když se jim chce. Minule jsem dostala dotaz, jak jsem je učila lézt nahoru. Nijak zvlášť intenzivně: když se snažily vylézt nahoru, párkrát jsem jim ukázala, jak si dát nožičku nahoru a podržela jim zadeček, pokud se pokusily lézt nahoru. Pak jsem toho nechala a protože byli silně motivovaní se to naučit, zvládly to samy a rychle.
Ještě se hrabeme z nemocí (dobírám antibiotika), tak musíme být trochu opatrní (což na sebe samozřejmě nejsem?), ale doufám, že se nám podaří chodit co nejčastěji ven.
Mám velkou radost z toho, že je konečně jaro a že svítí slunce, tak ať nám to vydrží.

Ethel, Ted a Anka (skoro 11 měsíců)

 Váš příspěvek
 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.04 11:28

Ahojky Ethel a holky
tak asi budu první a přespolní ;-)))
zrovna včera jsem po dlouhé době vzpomínala jaké to bylo, když nám oznámili na UTZ, že máme dvě..já se tenkrát začala opravdu od srdce smát…to bylo asi tím překvapením…a protože manžel nebyl se mnou (tak pak vědátorsky zkoumal fotečky vedle sebe (na jednom snímku) a povídá: hmmm a tady drobka zabrali ještě z boku..hmmm..mno a já: hmm tak to je miláčku druhý, víš!! a od té doby jsme se řehtali a řehtali..a to trvá do dnes..no popravdě někdy je to jako sen, kdo by to byl kdy řekl.....;-)))
mno a abych vám tu ještě zadvojčatovala tak sestřenka má právě tří měsíční dvojčátka..takže někdo u nás asi začít musel…;-)))
jinak všechno probíhalo jak mělo a porod mi vyvolali týden před termínem..

ale dost bylo mě..
mějte se krásně a jarně..

Zdeník a Martinka a Janička

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 31.03.04 20:53

Ahoj holčiny,

Tak se hlásíme opět po delší odmlce jak taky už u nás, že??

Deníček se opět povedl? my tedy máme jen jednoho raubíře ale stačí. Kolikrát si doma na Ethel vzpomeneme a obdivujeme jak se dvěma zvládá.

Kačenka už opět vyšlapuje. Od posledního chození stávkovala a ne a ne, ted asi tak 3-4 dny už opět chodíme. Když courá po bytě tak se pustí např židle a ke kamnům dojde sama. U nás je problém v tom že má všude okolo sebe pořád něco na dosah tak se chytí. Ale dneska jsem byla u kamarádky a ta má velký obývák a daleko nikde nic :D a Kačulka viděla kocoura a ušla přes obývák do kuchyně a pak do chodby? tak jsem jen tak na ní koukala jak jí to vyšlapuje.

Občas už řekla i tatatata takže i tatka začíná být spokojený.

Dneska jsme koupili boticky ale docela jsem váhala. No uvidíme, nebyli zas tak drahý. Zdají se mi těsný okolo paty. Prsty tam má místa dost, mají kulatou špičku takže tam bych problém neviděla?možná povolí.

No já se na skřín chystám zítra? taky už je tam dost věcí co nám nejde a miminkovský dupačky si snad už ani neumím vybavit co měla Kačka na sobě. Nám bude rok za 17 dní takže to opravdu strašně uteklo?. Určitě to ořvu? pořád hormony fungují a řvu u každý blbosti v televizi.

Kačka už ochutnala i některá naše jídla. Jí s námi polívku s dobrením ta nám chutná?. Pak měla kuře a br knedlík.
Mamina mě straší že at už jí dávam normal jídlo nebo prej budu mít stejný problémy jako švagrová. Kluk jí ted skoro nic nejí a je strašně vybíravej.

Jinak co se týká jídla tak už toho Kačka nesní tolik co dřív. Přesnídávku nesní už celou. Obědy má taky menší porce? když už nechce tak začne kroutit hlavou jako nenene nebo mi strká do ruky se lžičkou. Když se mi povede jí to i přes to dát do pusy tak to vyplivne a to je opravdu konec jídla.

Jíte všichni pořád stejně nebo se taky něco změnilo???

Tak já běžím na chat na drby, dlouho jsem tu nebyla tak musím dohánět.

Ahoj Jarča a Kačenka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.03.04 22:09

Ahoj holky!
Dneska jsem měla fofr,tak jen krátce.
Byla jsem Tomáška zvážit,tak váží 12,280kg a má 12 zubů,ale to už jsem psala včera.
Už má taky svoji řeč,na určité věci používá stejná slova,no ono to nejsou slova,na čaj kazuje a říká tau a na taťku teda říká tata,mě občas obšťastní a povede se mu říct mama,ale jinak jsou to ty jeho hatmatilky,jako tntn a nana a tak.

Dneska jsem jela dát jeho maličký věci na burzu,tady u nás dělají dvakrát do roka burzu dětských věcí a tak jsem vybrakovala skříň a zavezla to tam,no bylo mi z toho pěkně smutno,bylo to tak krásný,maličký,ale už je to holt pryč.

My jsme měli mimčo napláovaný a po mě teda stačí hodit slipama a jsem v tom.A Takyto okamžitě poznám,zvětšený prsa a chce se mi vždycky strašně spát.Takže k doktorovi sem jela s naprostou jistotou,že jsem v tom.

Jarčo,Tomášek taky nejí tak jak dřív,zeleniny sní trochu a přesnídávku už taky nesní celou.

Budu končit,tak ahoj Zizi a Tomášek(dnes48­.týdnů)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.04 23:05

Ahoj holky,
dnes mi to nedá, abych si taky nezavzpomínala na čárečky, už jsem na to myslela v pondělí, když jsem utíkala nakouknout k Montičce a vybavily se mi ty mé zkušenosti s testama. Já jsem tehdy vy:,–(ila první měsíc prášky a chtěla jsem počkat tak půl roku, až se tělo vyčistí, ať jsem v klidu, že se nic zlého nemůže stát. Tak jsme se chránili a když jsem měla dostat MS, tak jsem si říkala jen, že mám zpoždění kvůli práškům, než se s tím tělo srovná, pak jsem si dělala vždycky po týdnu 1. test, pak druhý, pořád negativní a 3. týden poslední, večer ve vaně a ten už byl pozitivní. Měla jsem takový šok, protože jsem byla na 100% přesvědčená, že to nemůže být pravda a ze strachu, že ty prášky můžou mít na mimčo ještě vliv jsem napřed brečela a pak se smála. Poprvé v životě jsem brečela a smála se zároveň. A pak se mi to začalo vše vybavovat, protože u mě se začátek těhotenství vždy projevil nespavostí a neustálým hladem. Hned mi bylo všechno jasné a pak jsem se snažila, aby vše dobře dopadlo, protože jsem měla vysoce rizikové těhotenství. A když mi Dr. řekl, že není nač čekat (tím myslel po HA) a pak když jsme se dozvěděli, že to bude kluk, tak jsme byli moc rádi, že to příroda tak hezky za nás zařídila. Takže konec dobrý, všechno dobré, mě stačí asi něco jako Zizi, možná tak zahlídnout slipy z dálky, ale horší je pro mě těhotenství udržet.
Jinak Davča se dnes taky trochu rozpovídal něco mezi dede a tyty baba, to teď používám nejčastěji, protože dnes shodil a rozbil květináč, pak spadl z válendy a celý den jen řval a řval, tak jsem ho dnes měla až nad hlavu. Pak jsem šla radši na stavbu setřít novou dlažbu, což mě trochu vzpružilo.
Já na Ethel myslím pořád, denně ji obdivuji, jak to všechno skvěle zvládá, ještě deníček, práci a tak a dvojčátka, jak jsou strašně šikovné. Náš Davča nemá žádný zájem se něco učit, všecko hned zapomene, akorát teď dokáže najít a ukázat kočičku, ale jinak je malý lenoch. Ani flašku si nechce držet sám. Včera jsem ho zkusila poprvé po:,–(it na nočník a ten chytl takový záchvat vzteku, že nemám odvahu to dál zkoušet, ale asi budu muset to denně aspoň zkusit, ať si na něho pomalu zvyká.
Jarčo, u nás jídlo taky čím dál horší, od všeho sní trošku a nejlépe za jízdy, tzn. že musí mít minimálně 5hraček v dosahu, nebo stát a nejlíp tak lézt po zemi a já se trefovat v příhodné chvíli. Ale už začínám praktikovat „nechceš, jdeš do postýlky“, protože Lucka taky jídávala za pochodu a to jsem byla šťastná, že vůbec tu pusu otevřela. Zuby máme pořád jen 2, máte taky někdo tak málo zoubků? Teď to období zase svádím na zuby, ale kdoví kdy vylezou, sice se snaží zakousnout i na zemi do koberce, ale žádný náznak zubů tam zatím nemá. Jestli bude jak já, tak mu další vylezou až v roce.
Tak zase je 11 hodin v noci, tak musím skončit, nebo se ráno nemůžu vzbudit. Davídek spí pořád s náma, teď se začal budit na sunar až kolem půl šesté. Někdy spí krásně se mnou, někdy si vzpomene, že se chce přitulit k taťkovi, tak přeleze za ním, tak se aspoň střídáme.
Tak se mějte krásně, hurá že už je konečně jaro!
A jak plánujete Velikonoce?
Papa Lenka, Davídek a Lucka

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.04.04 08:35

Ahoj Lenko,
neboj my taky mame zzby 2,5… coz dva velku uz jsou krasne videt, jednicka dole a dvojka nahore a ted uz vykukuje z dastnicky druha jednicka dole proto 2,5 a druha dvojka nahore je pod dasni jeste neni venku… takze taky nejsme zubaty… ale nemixujuju… basti i tak.

Ahoj Jarca

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.04.04 10:50

ahoj holky, zdravíme v novém deníčku. tak u nás dvě čárky přinesly radost až daleko daleko později, než při jejich objevení :). vzhledem k tomu, že vítek nebyl plánovyný ani trochu málo. týden po vynechání jsem si dělala test a hned byl pozitivní. ani jsem nebyla moc překvapená, měla jsem hrozně citlivé prsa a stálý pocit prázdného žaludku ale zároveň nechuť k jídlu. takže jsem to tušila. nebylo to v našem případě moc veselé. různé myšlenky se rodily v hlavě. pak do toho špatné genetické testy, AMC, ale nakonec všechno dopadlo úplně nejlíp a jsme rádi, že vítka máme a myslím, že i tata.
a co jinak teď nového… všechno jsem už psala na chatu :)
vítek strašně málo spí přes den a nechce spát v kočáru, což mě dost mrzí, protože je jeho spánek vázán na postýlku a tudíž návrat domů na každý spánek. no, ale věřím, že se to změní. naposledy, když ho přepadla únava v kočárku, tak se vzteknul tak, že z něho vyskočil. měl kšírky, ale ty zklamaly, takže si dávejte pozor. praskla taková ta umělohmotna přeska, jak slouží ka nastavení délky. no, byla jsem v šoku, když najednou vítek ležel na chodníku. naštěstí se stále ještě nosí hodně vrstev, takže ho to snad ani moc nebolelo. a taky jsem vyjímečně s sebou měla šátek, do kočáru už bych ho ten den asi nedostala.
spánek v noci se neustále zlepšuje. už týden usíná bez jakýchkoliv protest a budí se kolem půl sedmé. tak to musím opět strašně moc zaklepat :). a vřele doporučuju knihu dětská nespavost. bohužel ji teď nemám u sebe a nemůžu dodat i autora.
taky už umíme slézat z postele. naučil se to doma, kde to natrénoval na nižší posteli. pořád vylézal a slézal. tady v brně máme postel dost vysokou, ale slézat z ní už umí.
tak se zatím mějte a pište, vždycky se těším, co se nového dozvím a ono nic :)) já se taky polepším :) ahóóóóój chillie+vítek

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.04.04 10:55

jo, zapomněla jsem se pochválit, že už máme taky stoličku, o které jsem neměla nejmenší tušení. objevila jsem ji, jak vítek vřískal po tom pádu.
MAŤO, tak do lesné na plavání už nechodíme, nechali jsme se přepsat do internationalu, moc se nám tam líbílo a je tam mořská voda. vy byste nemohli chodit ani do slané vody? jinak si moc užij oslavu narozenin a taky přejeme všechno nejlepší.
jinak můžete někdy přijet za náma na kopec /příští týden by měla dorazit i terka s klárkou/ nebo se domluvíme na nějaké pískoviště :)
ZIZI, tak jak dopadla první noc učení??? doufám, že dobře. úplně mám teď před očima tomíka, jak vřískal v tom autobuse v praze :)
MEDULIENKA, co je s váma? jste v pořádku, že se neozvete, neukážete.
tak ještě jednou ahoj chillie+vítek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.04.04 12:38

Ahoj holky,
tak se konečně hlásím, mám pěkný áčko, já vím:-) Důvodů ale bylo hned několik, především jsem měla děsně práce, na většině VŠ se blíží termíny odevzdání diplomek, takže jsem tu měla hromadu „chytrostí“ na korektury, fakt jsem si to užila a asi ještě chvíli budu:-( Navíc se k tomu minulý pátek přidal nějakej zánět v oku, naštěstí teda v mým a ne Tedýskovým, ale stejně, opravovat ty cancy znamenalo koukat X hodin denně do monitoru, takže když jsem večer odpadla, užívala jsem si se zavřenýma krvavýma očima klid a ticho:-) Ale mám už docela absťák i po chatu, dneska už to vypadá líp, tak se asi neudržím:-))

Jinak Tedýsek měl teď nějaký velmi plodný období, tzn. že se naučil v krátkém čase strašnou spoustu věcí, vážně to jsou takový skoky… Takže bravurně vylézá na gauč a slézá z něj, začal dělat pápá a ahoj (trošku to vypadá jako hajlování:-) úplně na každého, koho potká nebo ráno vidí poprvé, na požádání i jen tak dělá paci, paci nebo kopy kop (to je obzvláště oblíbený, fakt do toho dává všechno:-) a taky hají - položí si hlavičku a dokonce to hají i zopakuje.
Taky umí dělat haló, haló, nejradši samozřejmě, když někomu uzme mobil, ale postačí mu k tomu i ponožky, kostička nebo dokonce piškot, přiložený k uchu:-) Navléká bravurně kroužky na tyč, tlačí před sebou auto a dělá brm, brm, prostě je toho spousta, ani si nemůžu vzpomenout, co ještě, mám z něj radost, tak aspoň něco…

Jednou si dokonce sám řekl o spaní, prostě šel ke dvěřím do ložnice a mlátil do nich tak dlouho, až jsem ho tam pustila. Přešel k postýlce, řekl hají, tak jsem ho tam dala, on se usmál a ve vteřině byl tuhoš. Bohužel to předvedl jen jednou, takže únavu na něm musím vypozorovat já, ale jinak usíná bez problémů, to ovšem vždycky. Zato noční spaní, blééé, ani se mi o tom nechce mluvit, když čtu, jakej je Vítek vzorňas… Prostě hned jak se teď probudí a nají, vyrážíme do knihkupectví pro Dětskou nespavost. Jestli ji nebudou mít, kupuju konopnej provaz pro sebe:-)

Je zvláštní, jak se ty uličníci naučili rychle běhat, co? Před měsícem jsem byla celá pryč z těch pár krůčků, a teď už ani nevím, jaký to bylo, když lezl. Akorát teď sháním nějaký jarní tenisky, a zatím dost bez úspěchu, nemáte někdo nějakej tip? Chtěla bych, aby byly lehký, prodyšný, samozřejmě s atestem a nestály celej můj rodičovskej příspěvek. Zdá se, že chci nemožný:-(

Co se týče JÍDLA, tak to u nás nikdy nebyl žádnej zázrak, takže pokud někdy Tedýsek sní celej oběd, tancuju tady oslavný tanečky a chválím ho, jako by vynalezl lék proti rakovině. Je pravda, že mnohem víc toho sní, když ho v tom nechám patlat, ale občas má dny, kdy sní třeba jen jeden banán a dvě lžičky zeleniny… Zatím to nijak nehrotím, když nechce, tak ho nechám a pak ho stejně nakojím, prostě nemám sílu mu to prso odepřít… Jo, to vám musím napsat, když začne bejt protivnej, stačí říct „chceš prso?“ a on se hned rozzáří jako sluníčko. Když se pak svléknu, tak ještě než se přisaje, vždycky mi pěkně zatleská. To jsem opravdu nečekala, že budou mít moje ňadra někdy takovej sukces:-) Když to viděla moje mamka, tak trvala na tom, že si to natočí, prej bysmes tím měli jít do televize. Ale nebojte, to neplánuju:-)))

Ještě k tomu dvoučárkovýmu tématu, u nás to bylo taky totálně a naprosto neplánovaný, a to až tak, že jsem brala HA:-) Ovšem, jak mi pak řekl pan doktor (ségřin, můj byl zrovna vyplavenej v Karlíně), i to se stává:-) Takže si děláme srandu, že Tedýska nám přinesla stoletá voda, ale jsme jí za to vděční… Ovšem tehdy jsem neměla hotovou školu, neměli jsme kde bydlet… Od začátku jsme si ale řekli, že to zvládnem, a povedlo se! Občas mě dokonce napadá kacířská myšlenka, že by bylo fajn mít zase malinkatý miminko… Ale zatím si nechám zajít chuť, až dořešíme vlastní bydlení, Ted bude trošku samostatnější (a že by chůvičkovatější?:-), a tak vůbec… Kdy vy plánujete nějaký sourozenectvo, pokud vůbec?
Každopádně Montičce to strašně přeju, ostatně jako každýmu, kdo to tak moc chce!
Tak se mějte a pište, pište, pište! Šárka & Tadeáš (pozítří 49 týdnů)

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.04.04 13:08

Jéžíš, já jsem Přečíst zbytek, to se mi ještě nestalo, tak se nezlobte:-)
ZIZI, dost jsem se nasmála, nemáš to lehký, když stačí, aby po Tobě někdo hodil slipama:-)
Mojí kamarádce se totiž stala neuvěřitelná věc, jednou jela večer tramvají, a naproti ní seděl celou dobu nějakej prej dost divnej týpek. Pak tramvaj zastavila na Hradčanský, chlápek se zvedl, a těsně před tím, než vystoupil, strašně rychle sáhl do kapsy, vylovil z ní nějakej ušmudlanej červenej hadr a hodil ho tý kámošce do obličeje. Pak vyskočil ven a tramvaj se rozjela. Eva pak naprosto v šoku zjistila, že to jsou SLIPY:-) No, mimčo z toho naštěstí nebylo:-) Ale ty si dávej v Praze bacha:-)))) Šárka

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 02.04.04 20:32

ahoj holky, tak nikdo stále nemá čas :)… a tu mrtvo. u nás byl dnes bojový den. ráno vítek vstával v půl šesté a já nebyla schopná akce. vítkova představa příjemně stráveného dopoledne byla, ležet a podřimovat u prsa. ale běda mu ho vytáhnout, to jsem si pak poslechla. ach jo… asi ho zlobí ty stoličky, druhou stranu už má též pěkně naběhlou.
zkoušela jsem akci nácvik spaní v kočárku, to jsem si zas dala. asi 10 minut vítek předváděl číslo zuřícího akrobata. v kočáru stál a balancoval /fuj, už mám docela strach po tom pádu/, protože jsme jeli terénem, přitom vřískal a na moje snahy ho položit reagoval dalšími záchvaty vzteku.
pak zabrala kamarádčina láhev, respektive láhev jejího syna matýska. ta ho na chvíli zaujala, tak vydržel asi 10 min sedět v klidu, zaujat lahví. pak jsem si dovolila ho položit a -světe div se- už se nezvedal. jen si pro sebe něco zanadával a usíínal. tak paráda. třeba znovu zjistí, že i v kočáru se dá spát. mám teď už strach kamkoliv ho v kočárku brávat.
jinak tu kolem kolejí kvete strašně moc podběle, tak na něj asi zítra vyrazíme a nasušíme. nevím teda přesně k čemu je dobrý, ale mamka mě na něj doma pořád posílala, tak bude mít radost. taky jestli bude hezky, tak vyrazíme o víkendu nebo příští týden se mrknout na kvetoucí koniklece. to je nádhera, že už je to jaro :).
tak se všichni mějte jarně ahoj chillie+vítek /toho času sladce spící/

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.04 19:56

Ahoj holky,
zdavím z Krkonoš!!!! Máme tu v restauraci ydarma přístup na net, ale ještě jsem ho nevyužila až teď… Je tu krásně, máme se báječně, jen Klárka dnes nějak fňuká, tak jsem od ní teď na večer utekla a nechala ji chvíli manželovi :) ¨No co, manžel byl zase včera lyžovat, tak je od malé odpočatý…
Tak nevím, jestli je dovolená lepší s dítětem nebo bez, zatím si říkám, že by mi bylo bez malé smutno, chová se fakt vzorně, až na dnešní večer… Máme tu v hotelu bazén, fitnes, saunu, dětský koutek, takže je to super…Jen je tu samý Němec a i v restauraci na nás číšníci mluví německy :))))
Klárce leze 6. zub, chodí za obě ručičky, za jednu ani náhodou a sama obchází kolem nábytku…Tady na dovči špatně jí, ale spaní zatím dobrý…zítra jedem domů, škoda… Ale na druhou stranu, 4 dny s dítětem stačí.
U nás je klárka chtěná, povedlo se napoprvé a dodnes mě stejně staré kámošky nechápou :)
tak papa
zdravíme Vítka - Chillie, to je na reklamaci, ty popruhy.. :))
mějte se, právě tu začínají hrát a asi se tu bude tančit
 Tereza

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.04.04 20:17

Ahoj holky a batolátka!

Zdravíme vás s Veronikou v měsíci plném oslav pro mnohé z nás.
Tak abych na to nezapomněla, protože už se tenhle týden nedostanu na internet, tak raději předem než pozdě, přejeme Barbánkovi krásný narozky, ať to doma pořádně roztočíte a oslavy se protáhnou na celý víkend?..

Chillie, tak v plavání je to s těma pádama do vody tak, že Veronice se to teda asi děsně líbí, teda nejspíš, když jí vytáhnu z vody je tak legračně vykulená a jak jí po:,–(íme na okraj bazénku, tak by se do vody vrhla nejraději hned znova. Docela mně překvapila, že si vůbec nelokla, přece jenom je to trochu jiné, než klasické potápění a padá do vody úplně jinak než při něm. No je fakt, že ona si ani při normálním potápění vůbec neloká už od začátku, zatajit dech jí jde teda výborně. A jak se na trénování pádů do vody tváří ostatní děti to nevím, protože z té naší čtyřky se takhle potápí jenom Veronika, ostatní pořád pilují základy potápění, takže ti víc nemůžu říct.Borek teď byl v plavání s námi a natočil to, tak já si to doma pouštím pořád dokola a obdivuju tu naší holčičku, jak je strašně šikovná a samozřejmě jsem u toho dojatá?

Díky za rady ohledně hudebních nástrojů. Už jsme se rozhodly pro xylofon, tak jsem zvědavá, jak do toho bude Verča bušit, až budou praskat ušní bubínky.

Konečně Verunka taky pokročila v nějakých svých dovednostech. Na přání a pokud se jí zrovna chce, umí ukázat pár věcí ? sluníčko, ptáčka, pejska, krávu, čápa, máminy oči, oči Jonatána a opice, a jak je veliká? No žádnej velkej zázrak, ale my jsme rádi i za to, však to stálo dřiny. Stále obchází, sama ještě nestojí bez opory, za ruce by chtěla chodit, ale to s ní neděláme, když se to nemá, takže stále převažuje lezení. A taky si začala naprosto viditelně hrát ? to znamená, že se uhnízdí třeba u krabice s hračkami a začne je postupně dle nálady více či méně rychle vyhazovat ven a prohlížet si je, zkoumat jejich funkci, otáčet ze všech stran a ne je jenom ohryzávat?Zpátky už je ale nedává, to musím já. Jízdy v nákupním košíku jsou o život (Veroniky) a nervy (moje). Neustále z něj jaksi visí, nejlépe hlavou dolů a nejraději by zkoušela stejně jako Tedýsek jízdu na pokladním pásu, ten jí fascinuje. Maximálně je spokojená, když jí do toho nákupního vozíku postavím, to pak září a na všechny okolo se kouzelně usmívá a pokřikuje, ale to nám zase zakázaly prodavačky v Hypernově.

Taky jsme dneska vyzkoušeli první pořádnou jízdu na kole v sedačce (stále ještě bez helmy, už jsem lehce zoufalá, nikde nemůžeme sehnat tak malou na tu její hlavu, aby jí pořádně držela, nemáte někdo tip?). No seděla si Verunka v sedačce jako princezna a nestačila otáčet hlavu z jedný strany na druhou - těch psů, slepic a ostatní vesnický havěti, co se motalo kolem??

Tak ahoj a krásné vyjarněné Velikonoce všem přeje
Eržika a Verunka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.04.04 20:40

Jo tak ještě já, přečetla jsem si konečně pořádně celej deníček.

Tak Verunka je plánovaná a pamatuju si jako dneska, bylo to na konci srpna a já už jsem tušila, že by to mohlo možná vyjít a jeden náš klient v práci mi namaloval ten den obrázek, na kterým byl slon. Smála jsem se, protože byl opravdu obrovitej a říkám, že to spíš vypadá na pořádnou slonici a on na to, že taky jo, že to jsem jako já a že ta slonice má v břiše slůně......No tak to jsem se smála ještě víc, ale stejně mi to nedalo a vyrazila jsem z práce co nejdřív, sedla jsem na kolo a jela do nejbližší lékárny koupit těh. test. No a doma jsem nevěřícně čučela na ty dvě čárky , lítala jsem po celým bytě jak splašená, smála jsem se na celý kolo a pořád zírala na ty dvě čárky a nemohla uvěřit, že se nám to tak brzy povedlo a těšila jsem se, jak to večer řeknu Borkovi, taky jsme to hned šli oslavit, já už decentně…

No Chillie, teda Vítek to je kaskadér, ještě, že se mu nic nestalo....... S tím spaním přes den Veronika taky nic moc, ikdyž určitě lepší než Vítek, už chce zase spát jenom jednou denně a to třeba dneska ani ne 1,5 hodiny. Taky už nám odzvonilo rannímu spaní třeba do 8, ale vstávačka , no teda probouzečka, je zaručeně před sedmou, nejčastěji 6.30, což je teda u nás dost nezvyk…

Medulienko, tak Verča je na tom s pohledem na má prsa myslím, že velmi podobně jako Tadýsek. Tak kouzelný úsměv, jaký udělá, když je uvidí, to je fakt něco. Když je zbystří tak je ochotná kvůli nim letět přes celej byt takovou rychlostí a s takovým nadšením, že už jenom chybí nějaké oslavné halekání.....­...A prsa se dožaduje ikdyž jenom vidí třeba moje poodhalené břicho, tak už si myslí, že se bude sosat.........Jo a kdybys chtěla vidět, jak lezou roční miminka, tak se stačí přijít podívat na Verunku, ta si se samostatným chozením teda hlavu neláme…Uklidňuju se tím, že do léta se to taky naučí, že mají děti hodně a dlouho lézt kvůli správnému vývoji páteře, že se s nima nemá chodit za ruce, takže to nepraktikuju, a že prostě každé dítko má své tempo a až Veronice dozrajou v mozku ta správná chodící centra, tak to prostě bude umět........

Jo Jarčo, s jídlem teď Verunka taky trochu stávkuje, zeleninový oběd a večerní jablečno rýžovou kaši jí teda vzorně, ale jinak třeba strouhaný jablko, banán, to jaksi teď vůbec nechce jíst, tak nevím, snažím se nenutit......­....Asi už jí to leze krkem

No tak to je asi vše
Eržika a Verunka

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 04.04.04 21:06

Ahoj!
Jenom na skok!
Zizi, jednou jsme se bavily na chatu a ty jsi říkala, že sháníš pro malýho iglů i s tunelem. Teď jsem koukala, že ho maj v Makru ( od 7.4. ) a stojí to celý 608 Kč s DPH. To jde, ne? pojedem to okouknout a možná to Renče koupíme, ona se tak ráda někde schovává:-)
Zatím čau!
Pavlína
pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.04.04 21:14

Ahoj!
Jen jsem sem hupsla popřát Kubíčkovi všechno nejlepší k prvním narozeninám,doufám že dnes oslavujete o stošest a Ty Kubíčku děláš z dortu jednu velkou patlanici,aby měla Katule co uklízet:-))))).Tak si to krásně užijte,teď budeme mít jedny narozeniny za druhýma,to nám to teda uteklo.Tak se mějte famfárově a ahooooj Zizi a Tomášek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.04.04 21:16

Milý Kubíčku,
tak koukám, že je to přesně rok a asi dvacet minut, co jsi vykouknul na tenhle svět:-) Takže Ti k tomu velevýznamnému jubileu přejeme všechno NEJ, NEJ, NEJ a ať ti rodiče dělají jen radost! Dofáme, že sis pořádně užil oslavku a dostal spooooustu dárečků!!! Šárka a Tedýsek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.04.04 21:17

Jé, Zizi, Tys mě o dvě minutky předběhla:-)

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 04.04.04 21:19

No jasně Kubíku, všechno nejlepšíííííí­ííííííí a od Verunky jednu sladkou pusinku, doufám, že Tě někdy uvidíme i naživo a mamka ať nám napíše, jak jste oslavovali, jo???????
 Eržika

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 04.04.04 23:41

ahoj holky, tak jsme dnes chtěli zase něco napsat, ale neprozřetelně jsem šla nejdřív na chat a teď už je tolik hodiiiin :(
Medulienko, pochval se, jak vám jde to spaní :). já jsem tak napjatá, jestli vám to taky zafunguje, ani nevíš, jak bych vám to přála. tak se všichni mějte a já jdu konečně spát, zjistila jsem, že moje tělo je nastaveno na víc než 8 hodin. hrůza. neustále mámdefecit :). chillie+ vítek

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.04.04 20:32

Ahoj mamči, holčičky a klučíci,
Moc děkujeme za přáníčka, oslavy byly náročné a bujaré, proto tu mám absenci. Ani dnes moc nenapíšu, doháním domácí práce. Tak se zatim mějte pěkně a brzo napíšu víc.
Káťa a Kubík (1 róóóók a 1 den!)

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.04.04 20:40

Jééé, si představte, můj komentář se zařadil hned na začátek místo na konec. Tak ještě jednou, snad to tentokrát vyjde.

Ahoj mamči, holčičky a klučíci,
Moc děkujeme za přáníčka, oslavy byly náročné a bujaré, proto tu mám absenci. Ani dnes moc nenapíšu, doháním domácí práce. Tak se zatim mějte pěkně a brzo napíšu víc.
Káťa a Kubík (1 róóóók a 1 den!)

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 05.04.04 20:44

Ahoj Káťo a Kubíku!

Přejeme s Renčou Kubíkovi všechno nejlepší!!!!!Už se těším, až popíšeš oslavu, taky nás to brzo čeká, nechám se inspirovat.

Čau Pavlína

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.04.04 20:48

Tak do třetice všeho dobrýho, nějak mi to zlobí, zase se to poslalo hned za komentář Ethel. Kdyby někdo věděl, čím to je, prosím, poraďte. Díky

Ahoj mamči, holčičky a klučíci,
Moc děkujeme za přáníčka, oslavy byly náročné a bujaré, proto tu mám absenci. Ani dnes moc nenapíšu, doháním domácí práce. Tak se zatim mějte pěkně a brzo napíšu víc.
Káťa a Kubík (1 róóóók a 1 den!)

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 05.04.04 21:14

Ahoj holky a batolátka!!

I my se po strašně dlouhé odmlce hlásíme!!! Je to ostuda a já už mám absťák, že jsem tak dlouho bez emimča. Ještě musím přelouskat předposlední deníček, ale to až potom, co něco npíšu. I my se zdokonalujeme. Už jsme dohnaly vše, co jsme stále sabotovaly.Tím myslím dělání papa, paci paci, samy si už sedáme, což jsme ještě před 14dny neuměly a krásně začínáme nahrazovat plazení ala Meresjev lezením.Na nočníčku se nám líbí a daří se to 100% už skoro měsíc, tak snad nás to neomrzí.Pokud Eliška někde slyší hudbu a nebo ji zpíváme, tak zvláště na nočníku, nádherně houpe hlvičkou a culí se u toho. Je prostě k sežrání.:-)) Teď už toho taky moc nesníme, ale ani u nás to nikdy nebyla velká sláva. Hlavně, že vůbec něco sní.
Ale aby to zase nebylo vše tak růžové jak se zdá, zase máme speciální problém!:-((Od 19.3. měla Eliška večer zvýšené teploty od 37,6-38,0 bez odečtu. Jenže to trvlo už 10 dnů, tak jsem radši volala doktorce,že se tam přijdeme ukázt. No myslím, že to bylo a je k zubům, protože doktorka ji prohlédla a nic na ní nenašla, jenže prý děti nemívají teploty k zubům 10dnů, takže raději odebereme moč. Dostaly jsme úkol veleúkol.Dala nám 2 zkumavky. Jednu sterilní, kam jsem měla chytat moč hned po rozbalení přímo od Elišky, což bylo dílo!!! Hodinu a půl jsem nad ní klečela, zbavovala jsem jí, abych náhodou nepropásla náš třívteřinový vodotrysk. Jo a to jsem ji ještě před tím měla pořádně umýt!! No děs běs. Eliška začala čůrat , no jo, ale na všechny světový strany, takže jsem z toho úsilí měla jen 0,5cm ve zkumavce a potřeba bylo aspoň 2cm.(holky, kdo máte chlapečky, měly byste to jednodušší:-))Já mylsela, že mě klepne.No druhá zkumavka byla na moč z nočníku. Paní doktorka přímo řekla:„Do té druhé zkumavky můžete nalít moč z vymytého nočníčku. Chodí už na nočník, ne?“Já jsem mylsel, jak se pochlubím, že jsme tak dobrý, že už jsme s nočníčkem jedna ruka, ale pro naší paní doktorku je to v 10.měsících asi normálka. No výsledky nás nepotěšily, představte si, že ji tam našli bakterii E.Coli, což je střevní bakterie, která je běžně ve stolici, ale ne v moči.Takže jsem opět odebírala do sterilní zkumavky a pokud vyjdou výsledky pozitivní, tak dostaneme antibiotika na přeléčení. Takže veselo!!!Tak nám držte pěstičky, ať to vyjde dobře a když ne, tak aspoň ať nám ty antibiotika zaberou a ať tu ošklivou bakterii vyženeme.
Jo a Eliška už také říká TATA, takže i náš taťka je spokojený!!:-))

Tak se mějte krásně a zvládejte bujaré oslavy, které se postupně rozjíždějí!!!

Miki a Eliška (zanedlouho 11.měsíců)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 05.04.04 21:53

Ahojky holky,
pořád ještě doháním, co jsem doma kvůli papírování zanedbala, ale od příštího deníčku už tu zase, doufám, budu s Vámi. Nějak fakt nestíhám, zrovna jsem si uvědomila, že naše divoška má narozky už v pátek a já pořád nesvolala plánovanou oslavu příbuzenstva a kamarádů a tak propadám panice, jestli to vůbec stihnu a jestli to radši neodložím o týden. V každém případě v pátek bude dortík, který dostane Barbánek zcela k dispozici a myslím, že to bude moc hezký odpoledne … a já, já si snad bouchnu šampáňo - a to přesně ve 14,24 :-)))))))))))
No nic, jdu do vany a pak snad ještě sklidím ze stolu zbytky papírů, abych měla kde psát jubilejní deníček.
Zatím pá, všechny moc zdravím, moc mi chybíte, už abych zas měla čas se tu brouzdat každý den.
mishicka + Bára 51t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.04 21:12

Ahoj holkýýýýýýýýýý!
Tak máme konečně AUTOOOOOO!!!
Takže na Šumavu pojedeme vlastním,to je paráda,máme hroznou radost,protože je to naše první auto,sice ojeté,ale nebourané a jsme druzí majitelé,tak doufám,že nás bude vozit hodně dlouho,aby jsme to stihli splatit,ty půjčky.

Tak a teď něco z domova.Tomášek má už 13.zub,narostla mu ta poslední stolička a teď to vypadá,že se mu začíná klubat špičák,tak to si asi užijem.
Taky umí brouček pískat na píšťalku a pěkně mu to jde,vypadá u toho strašně vážně a když mu pak zatleskám,tak se krásně usměje.Hrozně se nám rozpovídal,v pod­statě nezavře hubu(říká máma),no je kouzelnej.Dneska jsme byli v makru a koupili ten stan s tunelem a iglů k prvním narozeninám,stálo to asi 600kč,takže super cena.Taky jsme koupili houpačku,ta po Lukáškovi už to nepřežila,tak bude mít Tomášek novou od babičky.
Tak a teď k tomu spaní.Nám teda asi nadobro skončilo to krásné usínání,kdy jsem ho položila do postýlky a on usnul.Tak ty doby jsou pryč,macíček po položení okamžitě stojí a dožaduje se vytáhnutí z postele,tak se s ním peru a všemožně ho přemlouvám až je z toho pláč a po půlhodině strávené držením macíčka,tak aby se nepřetočil, se mu podaří usnout,ale asi je pěkně naštvaný.
Zavedla jsem metodu od Chillie,v noci k němu nevstávám,jen se z postele nahnu a mluvím na něj a on za chvíli usne,takže už ho v noci nekojím.Nicméně se pořád budí,i když ne tak často,jako před zavedením té metody,ale budí.Tak si myslím,že to asi u nás nefunguje,taťka už se chce vrátit do ložnice(odstěhovala jsem ho totiž k Lukášovi),že je mu tam samotnýmu smutno,ale já pořád čekám,kdy to přijde a Tom bude spát celou noc,aniž by se probudil.Obávám se,že to asi nepřijde.
Jinak spí ještě pořád dopoledne a taky odpoledne,vždy je to aspoň hodinka.
Málem bych zapoměla na pití sunaru,tak už vypije i 200ml,tak mu konečně zachutnal a s odstavením nebude problém,zatím ještě kojím ráno a večer.

Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli jste zkoušely nočník??Všude přece píšou,že nemá cenu učit děti na nočník,dokud nebudou mít 15-18měsíců,že nemají vyvinuté svěrače.
A teď tady čtu,že doktorka Elišky o tom asi nic neví,když se jí zdá naprosto normální,aby desetiměsíční dítě chodilo na nočník,není trochu pomatená??
Já teda rozhodně nebudu Tomáška nutit dřív než v těch patnácti měsících.Co si o tom holky myslíte?

Tak teď jsem to ze sebe vychrlila takovým tempem,že ani nevím,co jsem chtěla.Takže končím,mějte se hezky a ahooooooj Zizi a Tomášek

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 07.04.04 11:44

Čau Zizi,
psala jsem ti o tom iglů, četla jsi to??

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 07.04.04 11:57

Ahoj!
Co u nás nového? Asi nic. Renča zdokonaluje chůzi a asi 2 kroky udělala sama. Jak jsem si tuhle stěžovala, že není fixka, tak je, ale NA TÁTOVI!!!! Beru to jako podpásovku a nebudu tady psát, že mě to neštve. Je to tak, když odchází, Renča bulí. Když jdu pryč já, usmívá se a ještě mi udělá pá pá. Doufám, že se to všechno změní, tohle není fér:-((
Spaní jsem Renče malinko upravila. Dávám ji už jen jednou, a to v 11:30. Spí minimálně 2 hodiny a odpadá odpolední uspávačka, ze který jsme byli na mrtvici. Původně totiž chodila spát v 9:30 ochotně a spala 2 i víc hodiny a odpoledne v 16h jsme ji nemohli uspat, klidně byla čilá až do 17h a pak teda začla bejt protivná a usnula…a zase večer se jí nechtělo spát dřív než ve 21:30! Teď vydrží krásně do 20:30h a SAMA usne. V poledne taky sama usne, dřív jsem ji vozila v kočárku, tak mi odpadla práce.
Napíšu víc do nového deníčku, zatím ahoj!
Pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.04.04 20:19

Četla,nám chodí nabídka makra domů,takže jsem o tom věděla,ale jinak díky.Zizi

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.04.04 20:27

Ahojky,
jen v rychlosti, mám děsný práce a nějak tradičně nestíhám:-(
CHILLIE, zdá se, že to funguje, aspoň zatím, sice se stále budíme, ale je to 100× lepšíííí!!! Takže budiž Ti sláva a můj nehynoucí dík!:-)
Víc snad novým deníčku, mějte se všichni krásně! Šárka

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 08.04.04 08:15

Ahoj holky,

Mishicka na deníček nezapomněla, jen to teď nějak nestíhá, tak plánuje deníček na pátek - Bářiny narozeniny.

U nás nějaké novinky jsou: obě děti nejraději pracují s vkládacími kalíšky, dávají je do sebe, Anka si je vždy postaví dnem dolů… snaží se vůbec dát cokoli do čehokoli. Oba zdatně chodí za ruce, ale nebaví je to, tak to nijak netlačíme. Aninka umí slova pes a táta (možná je uměla už dřív, ale až teď nás přesvědčila, že ví co to znamená). Celkově mám pocit, že se s námi dorozujívají nonverbálně daleko lépe než dřív.
Moje druhá angína (od napsání tohoto deníčku jsem ji chytila podruhé) se lepší a se zlepšujícím se počasím se i lépe cítím.

Zatím jsem dočíst všechny komentáře, tak nemohu reagovat.
Naše děti taky mají trochu problémy s jídlem, ale dost spolehlivě snědly

krupicovou kaši, do které jsem během varu přidala nastrouhaná jablka, skořici a trošinku cukru a
trocha jablečné přesnídávky, do které jsem dala zvlhnout vločky a pak to smíchala s rozmačkaným banánem

Zatím ahoj
Ehtel, Ted a ANka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.04.04 20:15

Ahoj holky!
Tomášek se dneska poprvé pustil a stál sám bez držení,měl v každé ruce kus jabka,tak si asi myslel,že se drží a tak stál,jenom chvilku,ale přece.
Strašně slintá,tečou mu z pusy obrovský vodopády,chudák má ty špičáky opuchlý,už aby to bylo za náma,má plnou pusu zubů a pořádně mě vždycky kousne,když mu to chci namazat.
K večeři dnes snědl k mému obrovskému překvapení krajíc chleba s másle(bez kůrky),nakrájela jsem mu to na čtverečky a vždycky jsem mu šupla jeden do pusy.Taky už vypil 230ml sunaru,možná to na těch 250
ml taky dotáhne.
Spaní je trochu lepší,jen se teď začal zase častěji budit,ale přičítám to těm zoubkům.Vstává před šestou,ale ještě ho pak držím v posteli u prsa a vstáváme kolem sedmé.No snad se někdy dočkám,že se vyspím,ale kdy???
Včera jsem byla na chatu a nikdo od nás,kromě Chillie(ale ta pak zdrhla)tam nebyl,mám já to ale smůlu,vždycky se tam slezete,když jdu koukat na 24hodin.
Tak už nevím,co psát,zítra bude doufám ten nový deníček,tak zatím ahoj a teším se na zítřejší oslavenkyni Barborku!Zizi a Tomášek(49.týdnů)

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 08.04.04 21:21

Zizi, posím tě, co je to za metodu od Chillie?Když se v noci dětičky vzbudí, tk jen utěšujete svým hlsem a ony usnou? A to funguje i když pláčou? Napiš mi prosím tě o tom něco víc.

Díky Miki

Vložit nový komentář