Fixísci (střídačka Mishicky a Báry): konečně krásné počasí

Rodičovství

Dnešní deníček píšu se zpožděním. Může za to částečně krásné jarní počasí a částečně děti, které jsou čím dál aktivnější. Mám teď trochu fofr, tak jen telegraficky:

Takové nejjednoznačnější novinky, které mě napadají, jsou následující:

  • Tedýsek začal chodit. Jeho nejdelší rekord jsou 4 metry, ale dále se zdokonaluje a zlepšuje. Dokonce naprosto nezvykle svou novou dovednost neskrývá před cizími lidmi, je ochoten ke mně dojít kdekoliv. Paní doktorka řekla, že nejzdravější pohyb pro děti dále je po čtyřech, takže občas s dětmi za ruce chodím (s Tedýskem teď víc), ale nijak na to netlačím. Ale velmi se těším na tu chvíli, kdy děti samy dojdou k autu nebo ke kočárkárně?
  • Aninka má 8 zubů. U nás je to tak zvláštně rozdělené ? Tedýsek se tváří, že trpí a Anince ty zuby rostou :).
  • Obě děti mají i nadále rýmu a kašel. Nudlí už mají míň, kašel se zhoršil. Takže sice je krásné počasí, ale ne moc pro nás. Podle doktorky se totiž máme držet doma.
  • Tedýsek za poslední cca měsíc vůbec nepřibral, takže má 10,4 kg. Myslím, že je to kombinací vysoké aktivity, jeho neochoty jíst cokoli lžičkou a skutečnosti, že dostávají mlíčko už jen při usínání a ráno, ale ne přes noc. Aninka se přes den cpe jak může, takže přibrala 200 g a má 8,4 (s porodní váhou 2860g jí do trojnásobku chybí jen asi dalších 200 g).
  • Tedýsek měří 78 cm, Aninku jsem nestihla měřit.
  • Ve středu mi přišel dopis z rodinky o tom, jak se vyvíjejí mé děti a tam psali, že moje dítě žárlí i na to, když mluvím s někým jiným (skutečně to tak někdy je) a že to je projevem jeho lásky a že chce mít věci, které jsou jen jeho (u nás trošku problém, každé dvojče má svůj kartáček na zuby, ale kromě výjimek nemají jen svoje hračky. Fakt je, že dvojčata se o hračky perou každou chvíli a mně se fakt nechce kupovat hračky dvakrát. Mám chuť se zeptat jak to děláte vy, ale tuším, že moc odpovědí nedostanu. Nebo že by přece??
  • Nevím, jestli jsem o tom psala, ale docela dobrý a rychlý příkrm pro děti je kus kus. Jsou to takové maličké kousíčky, které dětem vůbec nedělají problémy a dělá se hrozně jednoduše (zalít v mističce vroucí vodou, cca o 2 cm výš než je kuskus, přiklopit něčím a 5 minut nechat). V zeleninových šlichtičkách to mají děti docela rádi (Aninka ? Tedýsek teď jí maximálně 6 lžiček čehokoli, co se lžičkuje).
  • Blíží se narozeniny našich dětí, tak ten příští fixískový deníček bude o tom, jak jsme to oslavili.

Musím už zase běžet, děti objevily nezajištěnou skříň s prášky na praní apod., tak je musím jít zneškodnit dřív než je napadne to vysypat.
Zatím ahoj, Ethel, Ted a Anka (51 týdnů)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 13:22

Ahoj,

Tedýsek je šikula, tímto ho, Aničku taky, pozdravuju.
My taky nudlíme, pokašláváme, kompletně celá rodina, začal táta, od něj Vojta a nakonec jsem podlehla i já. Vojta je zatím bez teplot, tak doufám, že to odmarodíme bez návštěvy u paní doktorky.
Všem pac a pusu
 J+V

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.04.04 13:55

Ahojky holky, Ethel..

s těma hračkama je to super taky kupujem jen jednu a už se nám to doma pěkně mydlí!! výhrou teď jsou takové malé plastové kuželky těch je plno ;-)))

a kus kus můžu jen doporučit!

nakukující Zdeník a dvě cácorky od cipísků

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 29.04.04 14:33

Ahojky holky,
tak se hlásíme po roční prohlídce, byli jsme pochváleni (teda spíš Tedýsek:-) za chůzi a běh po ordinaci, roční proporce jsou tedy 78 cm a rovných 10 kilo. Když jsem se ptala, jestli nevadí, že neztrojnásobil porodní váhu, tak se na mě pan doktor podíval a s despektem se mě zeptal, jestli bych opravdu chtěla, aby vážil přes 12 kilo:-) No, tak to bych teda nechtěla:-)!!!
Ethel, pěkný deníček, díky za tip, kus kus mě nenapadl, určitě ho vyzkouším, můžu se zeptat, kde ho kupuješ? A pozdravujem našeho jmenovce, gratulujem k chození:-)!
Tak, a já jdu odpadnout, jsem nějaká vygumovaná, a ráno jsme vstávali v pět… Bléé, někdo chodí se slepicema spát, my s nima asi budem vstávat. Tak se mějte moc moc krásně, marodi ať jsou brzo zdraví, a piště! Šárka & Tedýsek ROČNÍ

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 30.04.04 10:35

Ahoj holky,
vonku je nádherne, tak len pár slov než vyrazíme von.
V prvom rade chceme zablahoželať dnešnému oslávencovi. TOMÁŠKU prajeme Ti všetko najlepšie, krásnu oslavu a kopec darčekov. Čo je u nás nové? Takmer nič. Oliverka momentálne vobec nebavia jeho hračky. Najradšej vyťahuje veci zo šuplíkov a hrá sa s nimi, a najradšej v kuchyni. Takže po kuchyni sa nám neustále povalujú varešky, sítka, nádobky z umelej hmoty… Mobily a ovládače sú stále v kurze. Oliverek sa naučil zapínať a vypínať počítač a otvárať CD romku. Takže občas sa mi stane, že niečo píšem alebo pozerám a zrazu blik a počítač je vypnutý :-)
S jedlom je to u nás momentálne celkom dobré. Nesmiem to zakríknuť. Oliverek by mohol jesť celý deň v kuse:-) Keď vidí, že niekto je, musí aj on. Aj keď zrovna dojedol svoju plnú misku. Takže ak sa chceme najesť musím mať v pohotovosti kúsok chleba alebo rohlíka. To je pre neho najvačšia dobrota.
Ešte stále nespíme celú noc. Oliverek sa stále dvakrát za noc budí. Nakojím ho a spí ďalej. Ale určite je to už len zlozvyk. Hladný byť nemože. Počkám do roka, to sú ešte 2 týždne a postupne ho chcem začať odstavovať.
Oliverkovi sa už prestalo páčiť, že ťukám do klávesnice. Pekný víkend!
Maťa a Oliver 51.týždeň

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.04.04 17:46

Ahoj!
Dneska jsem teda na měkko,právě v tuto dobu mi loni praskla voda a jeli jsme do porodnice,ve 20.50h se narodil můj nejsladší chlapeček.Když se na něj dívám teď,tak tomu jen těžko uvěřím,že měl 3kila,je z něho pořádný chlapisko.
Večer si s taťkou buchnem šampáňo a asi uroním slzu,sice budem ve sklepě zapíjet dnešní narození dvojčátek(Cyril-3100g,50cm a Adéla-2950g,49cm),ale na toho našeho broučka si pěkně připijem.
A protože ho dnes naposledy nakojím,tak si dám taky do nosíku.

Chillie-autobus mi jede od nás v 9.00h a v Brně je 9.50h,není to moc brzo??Potom bych byla v Brně až v 11.25,což se mi zdá pozdě,protože chci navštívit v porodnici kamarádku.Tak mi napiš jestli je to ok v těch 9.50h.

Ještě jsem se chtěla zeptat,jak přesně používáte ten kus kus a který?U nás mají dva,jeden je celozrnný a druhý myslím bílý?

Tak to je zatím vše,oslavovat budeme až za týden(Až přijede Lukáš) a na roční prohlídku půjdeme až příští týden.
Tak se dnes neupalte,čaro­dějnice a ahoj Zizi a TOMÁŠEK-1 ROOOOOOOK!!!!!!!!!!­!!

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 30.04.04 17:51

Milý Tomášku,
všechno nej, nej, nej k Tvému dnešnímu významnému dni!!! Přejeme Ti hodně zdraví, štěstí, hodný rodiče i brášku, a měj se nádherně! Šárka & Tadeášek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.04.04 19:09

Tomášku,
chytli jsme tvé výročí skoro přesně, takže přejeme vše nej nej nej, ať mamka s taťkou nezlobí a všem hodně zdravíčka!!!
Olča a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 20:40

TOMÁŠKU, VŠECHNO NEJ, NEJ, NEJ K TVÉMU PRVNÍMU ROKU, HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍČKA, ŠTĚSTÍ A POHODY
Jolana a VOJTÍŠEK

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 30.04.04 21:38

Milý Tomášku,
přejeme ti hodně zdravíčka, ať ti červenají líčka :-)), hodně lásky, štěstí, radostí legrace a elánu do tvého batolecího života.

Miki a Eliška

lenca3
Stálice 55 příspěvků 30.04.04 21:56

Milý Tomášku,
přejeme ti, tak jako všichni ostatní, jen to nejlepší k 1. narozeninám, hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně rodiče a bráška aby tě co nejvíc poslouchali.
Ahoj Lenka, Davídek a Lucinka

lenca3
Stálice 55 příspěvků 30.04.04 22:19

Ahoj holčinky a batolátka,
tak po dlouhé době se zase hlásíme a máme strašnou spoustu novinek, že už teď si nemůžu ani na všechny vzpomenout. Ta hlavní je, že už taky CHODÍME, umíme konečně paci tak, že to krásně tleská a taky jak je velký, jak se má a tak podobně. To taky trvalo, než jsme to pořádně natrénovali. Taky máme pár nových vět: kde je deda, tay je a to to je? Ale mama neřekne ani náhodou, to mám za to, jak jsem pořád v dosahu, že mě ani zavolat nemusí. S jídlem celkem v pohodě, mohly by jste mi prosím popsat trochu ten kuskus. Slyšela jsem o tom, ale ještě jsem to nikde neviděla. Deníčky docela pročítám, ale než stihnu napsat, tak je další týden pryč a tak to strašně letí, že za chvíli tu budou prázdniny. Jinak Davídek se začal rvát s Luckou, strašně ji kouše, tak nevím, jestli se tak snaží upoutat pozornost. Já už si taky chvílemi připadám, jako týraná matka. Hlavu mám otlučenou ze všech stran, brzy budu bez zubů, jak se vždycky vztekne, tak třískne hlavou kde ho napadne. Buď do mě nebo do země nebo skříňka, dveře a tak podobně. Dnes jsem chytla jednu pod oko, tak jsem to chladila, ať nechodím z monoklem. Pak by to asi bylo na manžela, že mě bije. Jinak celý dny ječí, pokud nejsme venku. Zjistil, že venku je líp než doma, tak už s ním není v baráku k vydržení, takže se tu zdržujem jen v nutných případech a taky doma zatím spíme, ale jen v noci. Lezou mu konečně další zuby , tak nyní je skore 3 a jeden na cestě. Zizi, to je rozdíl, že ? Já vždycky manželovi říkám, že váš Tom je o tři týdny starší a má 15 zubů a náš Davča donedávna jen 2.
Tak ještě dodatečně přejeme Filípkovi, Kubíkovi, Barunce, Renátce, Verunce, Kačence, Šimůnkovi, Vítkovi, Vojtíškovi a Tadeáškovi vše nejlepší k prvním narozeninkám a přejem štěstíčko a zdravíčko.
Tak jsme konečně napravili resty, snad jsme nikoho nevynechali a snad nám to zpoždění odpustíte.
Mějte se krásně, dnešní heslo zní: Ani letos nás nevyhubí.
Ahojky Lenka, Davídek 11 m a týden.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.05.04 10:20

Ahoj!
Všem moc děkuju za přání k narozeninám,já jsem to sice prospal,zato mamka s taťkou oslavovali celý večer,tak jsem je hned v šest ráno s radostí vzbudil,sice se netvářili nijak nadšeně,ale co,nemají oslavovat,když já jsem ranní ptáče.Tak ještě jednou díky a já si na dortík počkám ještě týden,aby o tu patlací scénu nepřišel můj velký brácha,který mi to bude samo závidět a určitě si taky hrábne rukama.
Jinak Davídku,já jsem taky pěkný raubíř,mlátím Lukyho a koušu ho taky,jako ty Lucku a mamka je pořád otloukánek,jen když sebou praštím vedle,tak mám bouli já a ne mamka,tak to je blbý a musím to ještě pořádně vychytat.
Tak se zatím mějte a trapte ty naše rodiče,ať z nás něco mají,potom vyhlásíme soutěž o nejvíc potlučenou mamku.
Tak páááááááááááá Tomášek 1 rok!!!!

Ethel
Stálice 71 příspěvků 01.05.04 21:29

Ahoj Tomášku,
moc Ti gratulujeme k narozkám, my to chystáme na příští týden - pátek.

Co se týká okousanosti a okopanosti našich maminek, myslím, že nás jen tak někdo neohrozí… Přece jen jsme tým :)

Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.04 21:27

Ahoj!

Všechny moc zdravíme a gratulujeme k chodícím, mluvícím a dalším úspěchům, opožděně Tomáškovi k narozkám. To Verunka ještě nechodí a mám takový dojem, že si s tím teda hlavu vůbec neláme, tak já teda taky ne.......

Tak nám asi Veronika, až do dneška celý rok zdravá jako řípa, onemocněla. A to neutuchající a obrovskou touhou po zvířatech všeho druhu ( v městském podání po zverimexech) a po klouzačce - tu máme naštěstí hned u baráku, takže tuto její potřebu můžeme naplňovat do sytosti a klouzat a klouzat a klouzat. To, že vyskakuje z kočáru, když vidí pejska, to mi přijde jako docela normální, ale co vyvádí, když jedeme kolem zverimexu nebo klouzačky, to už opravdu ohrožuje její život. V kočáře se natřásá, nadskakuje, visí hlavou dolů, tančí podivné tanečky a u toho samozřejmě haleká na plný pecky, takže pokud nechci, aby z toho jejího ryku popraskaly všechny výlohy v blízkém okolí, tak musí být co nejrychleji splněno Veroničino přání. Tahle její nová velká láska je taky příčinou její prvního hysterického záchvatu, který teda naštěstí dopadl dobře, ale ani papírová hysterka by se za něj stydět nemusela. Ale pevně doufám, že byl na dlouhou dobu první a také poslední, jinak by mé psychické zdraví bylo asi pěkně v mínusu. Bylo to ve zverimexu, kde jsme už asi čtvrt hodiny okukovaly papouška Kakadu, andulky, morčata, myši všeho druhu a samozřejmě akvária. Rybičky jsou pro ní absolutně bezkonkurenční, kombinace míhajících se barev a bublání vody jí prostě fascinují k nevíře. Když už jsem si myslela, že je dosyta vynadívaná a chtěla jí dát do kočáru, řev ohromný, nohy zaťaté stojmo, no musely jsme se takhle ještě 3× vrátit k akváriu, ale ani to nepomohlo, takže i na počtvrté byla stejná scéna. Připadala jsem si jako absolutně neschopná matka, co neumí dát v klidu své dítě do kočárku a utišit ho. Nakonec se mi jí tam podařilo nějak narvat a zázrakem jsem si vzpomněla, že mám sebou kukuřičné křupky, které teda celou situaci výrazně zachránily.
Zažil jste někdo podobné situace s absolutně šíleným dítětem a jak jste to řešily????????

O víkendu jsme se nastěhovali k babičce na vesnici, takže celé dny trávila Verunka v terénu - na trávě, písku, betonu, hlíně, v záhonkách, na kole, houpačce a samozřejmě u slepic a králíků. Taky jsme podnikli výlet ke strejdovi , aby si Veronika rozšířila obzory a viděla své další favority i naživo, takže už viděla a hladila si i živého koně, stádo ovcí s jehňátkama, bažanty, kohouta, labutí husy a krocana.
Tak jsme jí udělaly velkou radost, doufám.
Rostou jí stoličky dole, slintá, stav zubů 7 + stolička vpravo dole prořezaná, vlevo dole řezající se. Dost mně ty stoličky překvapily, protože má dole jenom 3 zuby a teď tohle, bude tam mít pěknou mezeru, myslela jsem , že zuby rostou od středu dozadu a ne takhle na přeskáčku…

Musím jí pochválit, moc hezky jí, baští porce jako otesánek. Od roku dáváme i lepek, takže ráno vzorně sama baští chleba na kostičky, suchej, namazanej jí nechutná. Jinak přes den stále kojíme často i 5×, prostě Verča přileze vyhrne mi tričko a sosá, v jakékoli poloze, hlavně, že to prso má.........
S mluvením žádné velké pokroky, pořád tátátuje a nenenenuje, že by to bylo nějaké jasné slovo, se mi ale nezdá.

Taky hlásím úspěchy s raním vstáváním. I Veronika patřila do klubu nechutně brzo vstávajících ptáčat, u nás to bylo 5.45! (a to vždycky byla vyspávačka). Tak teď jí prostě nakojím dřív než se vzbudí, asi o půl hodiny - v 5.15, to Borek vstává, takže ani nemusím vylézt z postele a on mi jí tam spící přestěhuje. Takže ona polospící a oblbnutá, nakojená, v teplíčku u mámy a v naší posteli ještě usne na další hodinu a půl!!!!!!!!!!­!!!Takže vstávačka je teď docela pravidelně v 6.45, což myslím je už slušnej čas. Zatím to funguje, tak věřím, že jí to ještě dlouho takhle vydrží........
Tak to je zatím od nás vše, ahoj
Eržika a Veronika

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.05.04 22:05

Ahoj !
Nezneklidňuj se,já mám taky někdy absolutně šílející dítě,které dělá mosty a řve a řve,nejde utišit,někdy to řeším taky těma křupkama nebo tím,co je zrovna po ruce.

Dneska Tomášek udělal několik kroků ke mě i k taťkovi,tak jsme to chtěli natočit aspoň na foťák,kameru nemáme,a on se chudáček tak rozplakal,že mu pořád uhýbáme,tak teď asi nebude chodit nikdy.Ale já byla štěstím bez sebe.

Odstavení proběhlo naprosto v klidu,místo večerního kojení dostal lahev a vůbec neprotestoval,takže paráda,ani jsem nedoufala,že to půjde tak dobře.Tak teď už jsme na sunaru a večer dávám ten sunar complex(nebo jak se to jmenuje),ten je banánový a je tam napsaný,že zasytí,tak mu dávám kaši a pak ještě tohle mlíko.
Zítra jedem za holkama do Brna,tak jestli přežiju jízdu autobusem,tak si to zopakujem víckrát.V úterý se už vrátí Luky,moc se na něj těšíme,rozdělali jsme ty stany v obýváku,ale Tom v tom moc není,líbí se mu lozit tím tunelem,ale bez Lukyho to není žádná sranda,tak už aby tu byl.

Tak děkujem všem za přání a ahoj Zizi a Tomášek 1rok a 2dny :-)))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.04 20:40

ahoj holky, tento týden zase nestíháme. opět jsme cestovali a měli náročný víkend. byla jsem strašně zvědavá na naše minipolíčko. a to tak strašně ,že mi nebylo zatěžko překonat těch asi 160 km vlakem a strávit doma a na zahrádce dva dny. všechno za těch čtrnáct dnů, co jsme byli doma naposledy vylezlo a vyrašilo a krásně se nám to zazelenalo. po:,–(ili jsme ještě brambory a teď mě to opět láká domů, protože je třeba ještě vysázet cukety a kedlubny, které jsou ještě za oknem coby sazenice. jo, a taky rajčata.
vítek se začal zajímat o knihy, takže třeba nakonec přece jen z něj bude aspoň trošku intelektuál :). a zvládl své druhé slovo a to „ham“ /první bylo „ták“/.
dnes jsme byli na návštěvě u mati a oliverka. oliverek je strašně usměvavé a milé miminko /teda batole :)/, přesto, že se bavil tím, že vítka různě tahal za triko, plácal, snažil tahat za vlasy a podobně :). úřipadalo mu to ohromně zábavné :). ještě, že je vítek docela kliďas :).
ZIZI- zaváhalas… v brně bylo dnes hezky a teplo. škoda, žes to neriskla. doufám, že příště to vyjde.
joo, málem bych zapomněla TOMÁŠKU… dodatečně všechno NEJ, NEJ, a NEJLEPŠÍ od vítka.
mějte se jinak všichni krásně a ahooj chillie+vítek /spící a funící/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.04 20:57

Ahoj,ani nevíš,jak jsem byla naštvaná.Tady se nakonec taky vyčasilo a nepršelo ani jednou,už nikdy nedám na předpověď počasí.Tak snad příště.Ahoj Zizi a Tomášek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 04.05.04 19:57

Ahoj holčiny,

tak se taky hlasime a jako vždy nějak nestíháme :D

No Kačka mi dává pěkně zabrat… někdy na to už nemám nervy, tak nastupuje tatínek a holky on je vám tak v pohodě… já ho kolikrát obdivuju… prej mu to nedělá problém pohlídat…

NO a co nového… z Kačky je pěkná dračice…vymýšlí lotroviny a taky je uskutečnuje. Začala nám chodit na schodiště do stavby, takže když jsem jí vyděla že vylezla až nahoru, myslela jsem že to semnou sekne…taky by se krve ve mě nedořezali a udělalo se mi tak zle… dostala na zadek… ale nepomáhá to… máme tam ted kočárek jako zábranu ale i to chce někdy sdolat.

Začala krásně jíst. Už tedy jí s nami… a je fak ze ji i pridávám …takže si myslím ze nás někdy sní…

tak prřisla kámoška dopísu prístě… ahoj
Jarca a Kacenka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.05.04 15:02

Ahoj holky!
Tak jsme byli na roční prohlídce.Tomášek váží 12 700g a měří 76cm,jinak mu nic nedělali,jen se zeptali jestli chodí a to bylo všechno.
Pak jsem ho chtěla jít vyfoti k foťákovi,aby měl nějakou profesionální fotku s dortem nebo jedničkou,ale teda dost mě zklamali,umělej dort škaredej jak… a vůbec žádný hračky nebo tak něco,měla jsem představu hodně barevné fotky s dortem nebo na motorce,ale teda nic.Tak jsem naznala,že si to v pátek nanaranžujem sami a uděláme pěknou fotku s dortíkem a hotovo,rozhodně to bude vypadat líp než od nich,to co mi tam ukazovali,byla hrů­za.

Tak koukám,že na nás Mishička pěkně kašle,tak se zatím mějte a ahoj zizi a tomášek

PS:už aby ten hokej skončil,mám totální absťák po chatu:-)))))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.04 15:08

Ahoj maminky a prťátka,
vznáším dotaz do pléna od Mickey a Elišky, která je momentálně bez netu. Kde vázne váš srazík? Prý měl být tento týden, tak nahlašte, kam se maj holky dostavit. Malá Eliška už si na to pořídila šatičky na parádu a Mischicka takhle zanedbává deníček!!!
Zdraví jedna teta od Eišky

Vložit nový komentář