Fixísci: zákon zachování a jak učit děti jíst sám.

Rodičovství

Pro Šárku: tento text píšu v 7.45 ráno, děti si sami hrají (občas musím odejít a najít novou zábavu a pak mám zase 5 minut). Zákon zachování O tomhle výdobytku našich miláčků asi píšu trochu s křížkem po funuse: tak dlouho jsem se chystala o tom napsat, až to mají všichni za sebou.

Jde o něco, čemu doma říkáme zákon zachování. Odborné publikace o tom říkají asi to, že:
Dosud naše děti neměly paměť na věci a lidi, kteří zmizeli z jejich zorného pole. Pokud jste odešli do jiného pokoje, prožívaly vaše děti nenávratnou ztrátu. Teď se situace změnila: naše dvojčata VĚDÍ, že jsme jen ve vedlejším pokoji. Tam prý (podle nepodložených zpráv) probíhá nezřízený mejdan, kde všichni mohou resetovat počítač kolikrát chtějí, napsat do něj cokoli, dostanou k rozpatlání všechno dospělé jídlo a všechny skříně jsou rozkramařené. A my, sobci, zatímco takhle po večerech řádíme, uložíme své ubohé děti do postýlek a nenecháme jim ani jeden řízek, ani jednu poličku? je to od nás skutečně hnusné a ani trochu se nestydíme! :-)

V praxi se to projevuje tak, že si vaše dítě užívá různé schovávací hry: schová se samo (tj. zakryje si oči) a pak na vás vykukne, když schováváte hračku a pak ji ukazujete, směje se a už nedočkavě vyhlíží daným směrem. Taky jsem si uvědomila, že se mohu svobodněji pohybovat po bytě ? stačí dětem něco říkat a ony si mě najdou po hlase.
Trénuje se to přesně tímto způsobem: schováváte hračku a pak ji ukazujete? moje osobní zkušenost říká, že to některé vaše děti taky nemusí bavit a pak, myslím, platí dvojčatové pravidlo: maminka dvojčat na takové věci někdy vůbec nemá čas (taky z toho má náležité mindráky), ale fakt je, že děti to v pravý čas najednou umí samy od sebe.

Na první pohled je to malý krůček, ale nastartuje ohromné věci: jeden psycholog nám na přednáškách říkal, že nejdříve nás dítě vnímá jako matky dvě: hodná (ta co se směje) a zlá (ta co mi říká nene a plácá mě přes ručičku a je nervózní atd.). Poté, co objeví tento zákon zachování, spojíte se mu (prý) v jednu ?dost dobrou matku?. Tak jo. Vítejte do klubu zoufalých rodičů, kteří po večerech řeší otázku ?jsem dost dobrý nebo dost blbý?? Odpověď na ni dostanete tak ve 30 letech dětí (do té doby vám budou děti nejdřív tvrdit ?jsi ta nejlepší maminka na světě? a potom ?víš co, neptej se na věci, když nechceš znát skutečnou odpověď?).
Tento princip se, myslím, objevuje ve více věcech: dítě zkrátka začíná nabírat spolu související zkušenosti na jednotlivé předměty a lidi v jeho okolí a i když se maminka chová pokaždé jinak, je to stále ta stejná maminka.

Pro Šárku: je 8,09. Následující kus píšu o pár dní později, když děti spí (po 10 hodině dopoledne).

Jíst sám?

Půjčila jsem si od Mishicky zajímavou a tlustou knihu Dítě a já a jak jsem tak listovala v pasáži věnované dětem našeho věku jídlu, narazila jsem tam na podkapitolu ?Učí se jíst samostatně?. Docela mě to zaujalo a tak to píšu i vám:
Autorka říká, že jakmile dítě dokáže dostat jídlo z talíře do pusy, měli bychom ho podporovat v samostatnosti bez ohledu na to, jak dlouho po něm pak budeme uklízet :).
q Jakmile dítě chce lžíci, mělo by ji dostat a mělo by moci tou lžící rozpatlávat jídlo.
q Máme povzbuzovat dítě, aby jedlo rukama (tj. strčit mu ruce do mystičky, pokud na to samo nepřišlo, dát mu do nich kus něčeho atd.)
q Dítě by mělo dostávat hlavně taková jídla, která se dají jíst dobře rukama (v našem případě suchárky, džusy do lahvičky s pítkem a občas piškot nebo banán ? zeleninu na kousky Anka odmítá a já po několika pokusech ODMÍTÁM dělat dvě různá dětská jídla, pokud nejsou kupovaná)
q Pokud chce máčet sýr v čokoládovém pudingu, hurá (stejně se to v žaludku smíchá)
q Pokud dítě není nadšené, neměli bychom ho nutit
q Klidně nechme dítě začít desertem, však ono se k té nechutné zelenině také prokousá (fakt?)
q ?Očekávejte nepořádek a buďte připravena se s ním vyrovnat.?

Hm. Tak zní to zajímavě, ale neumím si představit, jak v takovém dni dožiju s alespoň řádově zdravými nervy než se manžel vrátí z práce.

Děti dostávají jídla k okusování, někdy jim dávám lžičku, ale dosud jsem nezkoušela jim nechat ohledně lžičky svobodu pohybu vzhledem k jídlu. Tak to dnes zkusím a jídlo dám do mističky a tu nechám v jejich dosahu spolu s tou jejich lžící a pak vám napíšu, jak to dopadlo. (Co se týče posledního bodu, na pořádek jsem připravena, ale nejsem s to se s ním vyrovnat :-) ).
Tak jo. Máme to za sebou. Aninka měla domácí zeleninovou kaši (fenykl, mrkev, celer, petržel + žervé + trochu rýže), Tedýsek měl Hami (nějaké maso se zeleninou, nepamatuju si jméno). Výsledný efekt jsem vyfotila, zkusím ho přidat do fotoalba, abyste měly představu.

Několik rad:
Pokud máte židličku blízko stolu, nemějte na něm bílý ubrus (jako my :-) ).
Pokud vaše děti jedí vidličkou mačkané (a ne mixované) věci, je to o něco jednodušší. Jsou totiž uchváceny tím skupenstvím víc, takže to mačkají v pěstičkách, ale nechovají se k tomu jako k barvám tělovkám. (tím chci říci, že Anka ? po té, co zjistila, že ručičkou to nespapá, brala plnýma hrstma a patlala to okolo a pak se to snažila i vylít, zatímco Ted vzal kusy do ruky, občas si to strčil do tlamičky a jinak to různě mnul. Vylít mističku ho napadlo až úplně na konci celé akce. Ale může to svědčit také o povahách našich dětí).
Chce to brindák s rukávama (nejvíc zapatlaní byli zespoda na ručičkách)

A moje komentáře:
Tak nadšeně děti už dlouho nejedly. Byly naprosto zaujaté tou hmotou a tak jsem je mezitím poměrně snadno a nebývale rychle nakrmila, protože jak patlaly, skoro si nevšímaly, že také mají něco v tlamičce. Lžičku okamžitě oba zavrhli a pustili se do toho rukama. Naše děti občas prskají, dneska na to zcela zapomněly. Je užitečné všímat si mističky a nedopustit, aby ji chytaly. Dokud s tím zlobí jen docela únosně, je nutné krmit a krmit a krmit. Ovšem nevýhoda je, že spotřebujete za den hrozně moc dětských šatiček (vrátíte se tak zpět do dětských let, kdy jste si rádi hráli s panenkama a neustále je převlíkali).

Výsledek: hodně toho rozpatlaly, ale ještě víc snědly a protože v kuchyni je lino a židličky jsou veskrze plastové, vzniklá katastrofa se dala zlikvidovat hodně rychle. Andulce jsem musela vyměnit kalhoty a svetr, Tedýskovi jen mikinu. Celou židličku nahrubo, ručičky a pusinku dětí jsem umyla dokud tam seděly, zbytek po očištění dětí. Chce to trochu víc uklízení, ale asi to občas budeme zkoušet.

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.02.04 20:42

Ahoj holky!
Hlásíme se konečně do klubu lezců,Tomášek už zdolává dálky a já ho musím pořád někde chytat.Taky dnes ochutnal hlínu z květináče,no asi mu chutnala,protože se k němu pořád vrací a taky ty sušený kvítka co mám ve vázách na chodbě,to je lákadlo a už vůbec nemluvím o drátech,co jich má taťka plnou kancelář.To se vždycky ozve jekot a výskot a já vím,kde mám toho broučka hledat.
Dneska dostal na talířek chleba na kostičky namazaným žervé,po:,–(ila jsem ho za stoleček a děj se vůle boží.Třískal s tím a pořád to nějak muchlal až z toho žervé nic nezbylo,ale ten chleba nakonec do té pusinky dopravil.Pravda taky jsem mu občas kostičku strčila.
Pořád sbírám odvahu,nechat ho jíst oběd,musím si ale napřed pořídit ten igelitový ubrus,jo a taky se nemůžu vyrovnat s tím,že ho musím po každé takové akci pořád převlíkat,no co se dá dělat.

Ethel,já se vždycky hrozně bavím,když čtu deníček,opravdu mě ty tvoje děti pokaždé přivodí záchvat smíchu,fakt nechápu,jak u toho můžeš pracovat.

Katule-to mě teda moc mrzí,že nepřijedeš,ale chápu,že se bojíš,já bych do Prahy taky sama nejela,tak se poznáme snad někdy jindy.

Chillie a Terko-tak hlásili,že bude hnusně a nakonec tady u nás svítilo celý den sluníčko a bylo pěkně,škoda že tak nebylo v pondělí.
Chillie-asi teda nemáš na pokoji PC,tak se s Terkou domluvte a napište,kdy byste dofrčely,počkala bych na vás u autobusu,jen si taky zjistěte,kdy vám to jede zpátky,protože tady vám to nikdo neřekne,no jo tady se člověk nikdy nedozví,co potřebuje.

Tak zatím je to asi vše,tak se všichni mějte a ahoooj zdraví Zizi a lezec Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.04 21:20

Ahoj Ethel a ostatní,

díky za popisné pasáže o samostatném jídle, taky to občas zkoušíme, ubrus jsem dočasně zrušila kompletně, prima bryndák s rukávy ( nepromokavý ) jsem si obstarala, je to vynález - všem doporučuju !!!
Zítra jdeme na desetiměsíční prohlídku k pí doktorce, podám informaci o aktuálních mírách, váhách. Hodlám se taky poradit o tom nočním kojícím maratonu, začíná mě to obtěžovat, Medulienko a ostatní nespavci, snad doktorka vymyslí něco zaručeně fungujícího :-)))
Tomíkovi od Zizi gratuluju k lezení, Vojtovi kytičky taky chutnaly, jsou přestěhovaný do vyšších pater a ty velký jsou na letním bytě u babičky.
Mějte se hezky !!!!
 J+V

Ethel
Stálice 71 příspěvků 24.02.04 22:04

Ahoj,

kde jsi prosím koupila ten nepromokavý bryndák s rukávy?
 Ethel

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 25.02.04 11:46

Ahoj holky,

vloudila jsem se sem od Cipisku, snad to neva. Chtela bych se zeptat - Mischicko, kdysi jsi psala, ze davas Barce kukuricne tycky. Jak to vypada? Ja jsem objevila ve zdravusi neco, co se jmenuje kukuricne krupky, ve slozeni to ma kuk.krupici a rostl. olej, jsou to takove ruzne zahle tycky ve velkem sacku, na jazyku se rozplyvaji, stoji cca 15Kc. Je to ono?

Dik a mejte se
Pavlina+Iva (7.5mesice)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.04 13:32

Ahoj Ethel,

bryndák mám z Mothercare, ale koupila jsem ho tam už v těhotenství, myslím, že stál něco kolem 300 Kč, je to vlastně spíš taková pláštěnka nebo triko, igelitovej, moc hezky potištěnej. Fakt dobrej nápad měli, že ho vyrobili :-)
Taky jsem něco podobnýho viděla v obchodě s výtvarnýma potřebama, ale nestudovala jsem je tam, takže nevím, jestli nejsou příliš velký.
Jinak - u pí doktorky, máme 79cm, 10,70kg, prospíváme, je prý moc šikovnej ( dmula jsem se pýchou ), jsme objednaní na očkování proti obrně a proti nočnímu nespaní mi zaručenou radu samozřejmě nedala, prý ho nemám nechávat moc dlouho řvát, aby nebyl neurotickej… no ono to prakticky ani moc nejde, protože mě ten pláč fyzicky nedělá dobře :-)
 J+V

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 25.02.04 14:16

Ahoj Jolano,
tak já tu od rána čekám na nějakou dobrou radu, a koukám, že jsme opravdu o moc chytřejší:-) Neurotická bych byla především já, kdybych ho nechala řevat moc dlouho… tak zase nic, ještě to ty 2 měsíce vydržíme, ne?:-) Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.02.04 14:47

Ahoj holky!
Tak jsem dneska vyhlásila patlací den,Tomáš se od rána v něčem patle,ať teda poznává to jídlo i rukama,jak radí Ethej.Ovšem já z toho budu mít psotník,uklízet to budu asi týden.
Dopoledne jsem mu dala poprvé do ruky banán,napřed jednu půlku a pak druhou,bylo to úžasný,nevím proč jem si myslela,že to v celku nesní(zatím jsem mu ho dávala jen v rozmačkaným stavu).Asi půl hodiny se tím fakt bavil a já jen zírala,že mu nedělá problém ani větší kus,když se mu podařil ukousnout.No nakonec ho snědl fakt celej a ani nebyl špinavej,jen ruce a pusu(rukávy jsem vytáhla pomalu až k ramenům).
Na oběd jsem mu dala do misky brokolici,kukuřici a těstoviny(no nic moc na chuť),měl to nahrubo rozmixované,tak se v tom tak rochnil,že bylá celá kuchyň jak po boji,Tomáš od hlavy až k patě zas.....,no drhla jsem ho asi hodinu,ale líbilo se mu to,sice toho moc nesnědl,ale aspoň trošku.
Jo a taky dnes pil z hrníčku a umííííí to,sám si to dokonce zvednul,aby mu to teklo,šikulka­.Pravda,ta gumová savička co máme na flašce je lepší,ale je čas pít z hrníčku,jako velký chlap.
No a nakonec před chvílí dostal hrozny,nakrájela jsem mu je do misky na čtvrtky a on blaženě žužlal,jsou to ty bílé velké bez jadýrek,jen ta slupka mu dělala problém a asi tři jsem mu vytáhla z pusy,když šel spinkat.Tím dnešní patlací den končí,jogurt s kukuřičnýma drcenýma lupínkama mu dám radši sama.

Jolko,taky jsem čekala radu,dneska jsme od pěti vzhůru.No asi budem muset vydržet až do konce,jenže aby se to až přestanem kojit, vůbec spravilo.

Pavlíně od cipísků-já si myslím,že ty tyčinky jsou jiné,to by asi tomu holky neříkaly tyčinky,ale křupky.Já je u nás taky nemůžu sehnat,taky tady mají ve zdravé výživě jen ty křupky,ale kupuju malýmu ten kukuřičný plátek a krájím mu to napůl.Ale klidně kup ty křupky,ono je to stejný,taky je asi koupím,až dobaští zásoby.

tak teď jsem zapoměla,co jem chtěla,ještě sem polezu stejně večer,tak zatím papapapa Zizi a Tomášek(dnes 43.týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.04 15:43

Ahoj,
nechci strašit, ale my teda nekojíme a noční spaní tak od 6. měsíce co začaly lézt zuby nic moc. Někdy vstáváme i 4× za noc a nepřišli jsme o co Matýskovi jde, je třeba najedený, nabumbaný, bříško ho nebolí nebo se tak asi nechová, a pláče i když ho chováme (že by pořád zoubky?)… Doktorka nám taky neporadila co s tím, myslela že mu nedáváme jíst :-)))). Vyvedla jsem ji z omylu a tím to skončilo.
Olča - lindicka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.04 19:08

No nic jinýho nám nezbyde :-), chci vydržet kojit do léta, konzultovala jsem to s doktorkou, doporučila mi to tak, kvůli imunitě proti jarním chřipkám.
Tak se Vám přiznám, co jsem tady včera večer vyváděla, fakt už mě to nebavilo a rozhodla jsem se, že je na čase ( neznaje varování o neurotičnosti :-) ) předvést tomu našemu synovi, že my rodiče se nenecháme jen tak terorizovat. Musím podotknout, že přes den je to nejhodnější miminko na světě, nezabrečí atd..Takže včera v noci, když mě odvolával z chatování, že ho mám jít zase krmit ( cca po 2,5 hodinách spánku, kterýmu předcházel snědenej plnej talíř rýžový kaše, notně zapitej čajíkem ), ho šel uklidňovat manžel, dal mu napít čaje, Vojta pobouřen odmítal, pak se šli projít bytem, kdy mu manžel tvrdil, že maminka není doma a že mlíčko nedostane, já schovaná za křeslem jsem pomalu ani nedejchala :-), ale zafungovalo to, asi po 3/4 hodině takovýho uraženýho pofňukávání (abyseneřeklo) usnul a spal do 3,30 hod !!!!
Dneska bude pokračování, dám vám vědět, jestli máte podobný schovávačky po bytech provádět taky :-)
 Jolka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 25.02.04 19:15

ČAU!
Když se tady rozebíraj ty bryndáky, tak se přidávám. Koupila jsem Renče prý „super novinku“, a sice rolovací bryndák za 100 a něco Kč. To jsem si ale naběhla! Nevím, jestli ho některá máte, ale je úplně na prd. Hned první nedostatek je, že pod krkem udělali asi 6 dírek, a právě tudy se to všechno patlá na oblečení. Druhý omyl: naopak málo dítek v zapínání kolem krku, takže jsme jich přidělávali asi 5 děrovačem pásků. Bohužel, i když ty nesmyslný díry zalepím izolepou, za chvíli odpadne. Nevím, čím je mám zalepit na pořád. Takže dávám klasický látkový a ten vynález je zastrčenej v šuplíku.
Renča se byla v podnělí taky měřit a vážit. Má 10,5 kg a 80 cenťáků. Žádnou sluchovou zkoušku jí nikdy nikdo nedělal. Na obrnu je prý celostátní termín, myslím, že 17.3. a pak někdy v květnu.
Ježkovy voči, teď jak tady píšu, Renča si tu hraje, najednou byla nějak potichu a co nevidím! Nacpala si do pusy velikej kaštan, že mi ani nešel vyndat! To je zvíře.
Jídlo je u nás 2 dny bez problémů, sjede všecho i přesnídávku ( i kaštany:-)).
Ahoj Pavlína a Renča

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.02.04 19:31

Ahoj holky,
tak ten zítřejší srazík v Tesku rušim. Nějak se pořád necítím dobře a Bára furt nudlí, tak se budem radši kurýrovat ať jsme na Zizi příští týden už v pořádku. Jsem teď nějaká úplně vysílená, jdu se trochu probrat do sprchy a snad po uložení Barbánka se stavím.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 25.02.04 20:01

Ahoj holky!
dala jsem do galerky fotky z dnešního oběda-přeju příjemnou zábavu.Zizi

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.02.04 11:26

Ahoj holčiny,

Tak jsem konečně přelouskala deníček, ale musím se přiznat že ten starý ještě ne ? asi si ho dám na wc vytisknutý?tam se můžu zašít a v klidu přečíst :D

Tak k tý baště? já když včera viděla ty fotky v galerii tak se přiznám že s emi do toho vůbec nechce? my jíme u babičky a tam je koberec. Ale určitě to vyzkouším. Uklidu se nebojím, naše čuba se o to postará? takže jí dneska dám do kuchyně? kde stojí jen lednice a pračka vzhledem k úpravám a hurá do toho?. Bryndák s rukávama máme, Koupila jsem ho v hypernove za cca 60 kaček když jsme začali s příkrmama. Tak ho vytáhnu, protože už ho nepoužíváme, Kačka už jí normálně? teda, když je krmená :D

Co u nás nového? Spaní nic moc. Jsou noci kdy už spí krásně a je vstávačka třeba jen jednou? stačí cucnout čaje, dudlíček a spíme dál. No je pravda že mi takhle spala jen 2×. Jinak vstáváme a knouráme : Tatka má ted strašném kašel takže jí i dneska budil.Už jsem z toho byla neštastná. Leží a potí se, má dovču tak snad to vyleží a Kačulka to nechytí.

My jdeme na očkování ve středu. Tak jsem zvedavá na váhu. Připadá mi že má snad metrák :D

Hraní jí už nebaví, jen chodit a chodit. Dneska se sama postavila a stála. Ležela jsem na posteli a ona po mě lezla že se postaví ale ona se postavila úplně a pustila se a stála? smála se tomu zase jak malej blázen.

Připadá mi že celej den něco jí. Já nesmím pusou ani hnout jinak je řevu jak nevim kde a musí taky něco dostat. Dala jsem jí už i bebe sušenku. Ten modrý obal s vápníkem. Je sice sladká ale piškot je taky. Tak piškot nedávám a občas dostane bebe. Na radu Olči jsem přestala dávat sladkej čaj a pije sáčkovaný bez cukru. Moc nám to nejede ale než si to uvědomý že to není sladký tak něco vypije a dáváme jí prostě častěji aby něco měla.

Tak já běžím? at se mi nespálí omáčka na plotně a už slyším tu dračici že je vzhuru..

Tak čusky mějte se krásně a na chatu ahoj

Jarča a Kačenka dneska 45 týdnů?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 18:39

ahoj holky, jen chci kratce pozdravit v novem denicku. vitek prodelava zmenu. uz zacina byt take komunikativni. pisti, jak mys a je nadseny, kdyz mu odpovidam. pri hudbe radostne mava rucickama. strasne casto se smeje. vcera me dostal v tramvaji. zacal pistet na cele kolo a ja na nej „pssst, ticho“, no a to ho rozesmalo natolik, ze mela o zabavu postarane cela tramvaj. smal se tak nadsene a nahlas, ze jsem to jeste nezazila. no, musela jsem se smat taky. konecne jsme jednou zvadli ty hromadne prostredky jinak nez s revem.
horsi je to se spanim. z toho jsem dost nestastna. budi se po dvou hodinach, nekdy i casteji, kolikrat nemam silu ho vratit do postylky, takze se pomalu zabydluje u mne v posteli, coz se mi ovsem nevyplaci jeste vic. tam se totiz budi jeste casteji, asi jak citi to mleko. byly casy, kdy jsem u kojeni mohla spat. ted ovsem se mi neustale honi hlavou nejake myslenky a ne a ne usnout ani kdyz uz se mi vitka podari presvedcit, ze uz by to prso mohl pustit. takze jsem totalne nevyspala.
s tatkou se situace pomalu stabilizovala. bydli u kluku a k nam chodi na navstevu.
jinak ja jsem ted zacala chodit od skoly na aquaaerobic a od pristiho tydne do posilovny na nejake kondicni cviceni pro ty, co maji nejake zdravotni problemy, jako treba ja s tou moji kycli. tak se tesim a doufam, ze bude lip.
tak vsem ahooj chillie+vitek

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.02.04 10:23

Čauky všichni,
tak se hlásím už s DESETIMĚSÍČNÍM chlapákem, to je strašlivý, taky vám to tak neuvěřitelně letí?
My máme za sebou včerejší prohlídku, opět velmi vtipnou:-) V čekárně se Tadeášek s panem doktorem (byl ještě v civilu, teda dr.) celkem kamarádil, dokonce mu předvedl úslužně asi deset kroků, což mě teda fakt překvapilo, ale Tadýsek se tvářil, že to je přece normálka:-) Ovšem v ordinaci byl veškerýmu přátelství konec, asi se mu nelíbil ten bílej plášť, nebo nevím… A tou injekcí (žloutenka) si ho teda taky moc nezískal, takže mu to náležitě dal najevo:-)
Vážíme 9, 752 a měříme 75 centimetrů, takže naštěstí už zvolnil v přibírání. Když pan doktor zkoušel sluch a luskal mu za ušima, tak se nejdřív asi dvakrát ohlédl, ale pak ho to patrně přestalo bavit, chytil pana doktora za luskající ruku, a opět ho pořádně kousnul:-))) Trošku jsem se styděla, ale dr. je naštěstí kliďas, takže mi jen doporučil, at na příští návštěvu na:,–(ím Tadýskovi košík, nebo ho bude muset přeočkovat i proti vzteklině:-) Jo, a zkonstatoval, že máme šest ostrejch zubů:-)
Taky jsem se ho ptala, co s tím nočním buzením, a on mě „uklidnil“, že je to prostě daň za noční kojení, a taky trošku škodolibě říkal, že s tím odstavováním to nebudu mít lehký… Klučíci jsou prý na to ještě horší. Tadeášek, zřejmě aby podpořil tato moudrá slova, mě v tu chvíli přátelsky poplácal po prsou a chystal se mě - jak je jeho oblíbeným zvykem - svlíknout z trička:-) Jo, jednou dobrou radu přece jen mám, takže se s vámi - Jolano, Zizi, Chillie a spol. - podělím: prý to chce kvalitní mejkap na ty kruhy pod očima. No nezabili byste ho?:-)))
Vzala jsem si k srdci radu Ethel, a taky včera vyhlásila patlací den. Musím říct, že to byl silný zážitek!
Tak se zatím mějte krásně, my jdem plavat! Šárka a Tadýsek, včera 10 měsíců

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 27.02.04 12:13

Ahoj,
teda Medulienko, já se tu chechtám, vzala jsi to nějak zvesela :). Teda spíš pan doktor :)). U nás sice noční kojení už dlouho neexistuje, ale na buzení, resp. nebuzení to žádný vliv nemá. Někdy vstávám i 4× a vlastně jsme nikdy pořádně nezjistili co je příčinou. Ale musím se pochlubit a hlavně to nezakřiknout, že za poslední dvě noci se mi podařilo zmenšit kruhy pod očima tak od dva milimetry :) - Matýsek dvakrát spal bez jediného probuzení. Zato kruhy doháním něčím jiným, a to že začínám mít nervy z našeho odjezdu na dovolenou. Jediná pozitivní věc je, že hubnu. Hrozně se to přiblížilo, jedem už za dva týdny, takže toho zase začínám mít plnou hlavu. Asi se tam po Maťulkovi ustýskám. Naštěstí budu mít ty dva týdny do odjezdu kromě Matyho tolik práce (musím dokončit jeden projekt), že ještě v pátek před odletem budu určitě bláznit v práci a snad to tak líp zvládnu.
No nic, lumpík se vzbudil tak ho běžím zachránit.
Olča a Matýsek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.02.04 20:06

Ahoj holky!
Jen v rychlosti napíšu,že Chillie s Vítkem dnes dorazili k nám domů,tak jsme se konečně poznali.Vítek je šikula a hned mi předvedl,jak krásně chodí,já z toho byla unešená,protože jsem měla pocit,že se snad nadnáší,jak se mi zdál lehoučký,vůbec mě netahal za ruce,jak Tom,jen se zlehka přidržoval.Když jsem si ho chovala,tak jsem taky byla u vytržení,chovat lehký miminko po tom mým těžkotonážníkovi,je fakt paráda.
Tomášek Vítkovi ze začátku samozřejmě chtěl vypíchnout obě oči,taky mu bral pořád hračky,ale pak se kluci přece jen domluvili a byli v pohodě.Vyrazili jsme taky na procházku,narvali jsme kluky do jednoho kočáru a chudák Víteček,jak byl unavený,tak v tom kočáru usnul.
Bylo to bezva,Tomáš odpadl hned,když odjeli(nechtěl potvůrka spinkat),tak se nakonec taky trošku vyspal,ale už v sedum musel jít spát,takže bude zase o pěti ráno vstávačka.
Tak to bylo jen v rychlosti,musím dát nějaký fotky do galerie,abyste se mohli na kluky podívat.
Doufám,že si to s Chillie zase někdy zopakujem,nejlepší to bude v létě,až napustíme bazének,aby si mohli rošťáci užívat.Tak se zatím mějte ahoj Zizi a Tomášek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.02.04 20:46

Fotky jsou tam,je jich teda jen pár,tak zase příště budou snad lepší.Zizi

lenca3
Stálice 55 příspěvků 28.02.04 23:12

Ahojky,
tak se hlásím, že ještě pořád žijem. Sice já někdy spíš přežívám, ale jinak pohoda. Byli jsme nemocní a teď se nám to po 14-ti dnech opět vrátilo, takže oba jsme zasoplení a kašlem jak staří tuberáci. Jak tady čtu o těch patlacích dnech, tak mám taky chuť to vyzkoušet, ale nevím co by na to říkaly moje nervy. Taky máme v kuchyni koberec, sice už je tam napatlaných několich druhů jídel, když mi pácne Davča po lžičce, ale že bych to nachystala dobrovolně mě dost odrazuje. Ale možná zvědavost zvítězí, tak bych dala vědět. Jak jste psaly, že vám děti prskají, tak jsem si říkala, že paráda, že to jsme zvládli zvýšeným hlasem a maximálně lepnutím po ručičce, to když se vzteká a jídlo lítá, ale hned večer mi to Davídek předvedl, že zvládnutý to má akorát on. Vzorově mi prskl jídlo do ksichtu, že jsem byla jak po dortové bitvě. No snad to byla jen výstraha a nebude v tom pokračovat pravidelně. V jídle to celkem jde, jen někdy má mléčný den a to já mu zase ten sunar dám, ať se aspoň něčeho nají, když už nic jinýho nechce. Dnes chudáček spadl z postele, tak má na čele už 3 obtisky a ten dnešní je teda největší, doufám, že se bude pěkně vybarvovat. Ty první dva jsou srážky se skříňkou a přibývají tak jeden denně. Snad to do měsíce, kdy máme jít do poradny stihne všechno zmizet nebo bude jak týraný dítě. Teď jsme byli na prohlídce, váží 10 kg, cm nevím a dostal už 3. žloutenku, chudáček můj malý a to ho čeká ještě čtvrtá, protože měl kvůli nemoci dlouhou pauzu, což mi docela vadí, ale asi nic nenadělám. Uspáváme stále stejně, jen se nám konečně srovnal čas večerního usínání asi na 8. hodinu, což je nevídaný úspěch. Jednu dobu vyžadoval jedině taťku a já jsem byla šťastná, že se s ním nemusím tahat, protože to není tak jednoduchý, on se totiž přitom hrozně brání a taťka ho líp přepere než já. Manžel taky vždycky říkal, že to jsou ty mateřský pudy, myslel u sebe a nám se teď začaly projevovat. Davča jak s námi spí, tak když je mu zima, tak doleze k taťkovi a pořád se na něho lepí, protože hřeje víc než já. Dnes se dokonce v noci počůral a proteklo to bokem až na postel, tak nastartoval na všechny čtyři, dolezl k taťkovi, lehl si líčko na líčko a že bude spát, chytrej kluk, že? Jinak se nám taky zlepšilo noční spaní, jí někdy 1× za noc a někdy vydrží až do rána do 7 hodin, což je skvělý. O tom se mi ani u Lucky nezdálo. Nechci dělat zas nějakou chytrou, ale mě se ten noční čaj u Lucky nevyplatil, nemohla se to odnaučit nejméně do čtyř let, kdy se budívala 10-15× za noc podle nálady. Takže proti tomu je Davídek zlatý. Ale když stojí v postýlce a vztekle řve, tak si říkám, že mám opravdu milý miminko. Už jsme začali taky pomalu vyklízet prostor i když je to dost těžký, není velice kam to stěhovat a přes ulici do novýho se mi pro různý věci chodit nechce. Nejradši z hraček má magnety na lednici, ty ho zaujmou vždycky a jak vidí, že má otevřený výběh do Lucčinýho království, tak letí jak o závod. Dnes jsem ho zkoušela odstrčit, aby mě pustil a zkusil stát sám, ale přišlo mu to strašně směšný. Taky jsem nafotila zase nějaký fotky, tak se budu snažit je poslat.
Mishicko, díky moc za seznámky, dřív jsem ti nestihla poděkovat a Terce taky dík.
Samozřejmě chválím všecky pokroky, jste všichni moooc šikovní a deníčky jsou taky čím dál lepší. Škoda že mám tak málo času, asi je to i tím, že jsme napojení přes Telecom a přes den, kdy bych chvíli našla, je to dost drahé a večer se mi už kolikrát ani nechce zapínat počítač.
Ještě jsem vám toho chtěla napsat hodně, ale nějak si najednou nemůžu vzpomenout.
Jo ještě se vždycky divím, když píšete, že jste nemocní a musíte být doma. Nám vždycky doktorka připomíná, ať chodíme ven, pokud nemá horečky nebo teploty nad 38, že je mu venku líp než doma, tak jí poslouchám. Možná je to taky ovzduším, v Praze to asi tak dobrý vliv nemá, nebo jinak si to neumím vysvětlit. Tak zatím se mějte všichni moc krásně a vyhýbejte se těm protivným bacilům.
Papa Lenka, Davča 9 m., Lucinka 7 let.
Ještě vám napíšu, jak Lucka slavila narozeniny a my jsme se těšili, že bude mít radost a že si to hezky užije, jenže trumbelka nemohla přežít, že jí Davídek šahá na dort a byla nafučená. A nám zase bylo směšný jak byl Davča z toho všeho vykulený, tak nakonec to skončilo aji řevem. A stejně si to nenechala vysvětlit, že to dělala taky a že se jí to líbilo, když byla maličká a to jí ho ošahal jen trošku, protože jsme se báli, ať se neopálí. Tak opravdu skvělá oslava.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.04 16:46

ZIZI, prosím Tě, v kolik jede ten autobus, co s ním jedete do Prahy? Hledala jsem ho v Idosu, ale žádný takový jsem nenašla. Byla bych radši kdybych mohla jet s váma. Chillie

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.02.04 17:24

Ahoj všem!

Tak se připojuji k nespavcům, ale to u nás není žádná novinka. Už bylo pár dní, kdy jsem se vyspala docela dobře, vstávala jsem jen jednou za noc. Bohužel, kde jsou ty dny!! :-(( Teď je to unás samý kňourání, plakání a já pořádně nevím, co se děje. Buď to jsou zuby, ale to u nás říkáme už od tří měsíců:-)) a nebo jí bolí to kolínko. V pátek jsme kvůli tomu loupání byly na ortopedii, ale pan doktor usoudil, že se UTZ nebude dělat a jen Elišku tak prohlédnul, zahýbal nožičkama a řekl, že je vše OK a máme přijít za 3 měsíce. jenže s tím nejsem spokojená ani náhodou!!! Neustále při nočním probouzení a pláči, tečou ji krokodýlí slzy, ji loupe a přeskakuje v tom kolínku a jsou to rány, které normálně slyším a trpím za ní!!! Takže pokud to takhle bude ještě chvíli, tak si asi hodím mašli. Budu muset vyrazit někam k jinému ortopedovi, který se n to podívá lépe!! Jak holky píšete, že kojíte a že to sned ještě ty dva měsíce vydržíte, tím myslíte, že do roka budete kojit a pak přejdete TVRDĚ na umělý?
Dnes k obědu mi odmítla tu mixovanou srajdičku a tak jsem ji nakrájela brambor, mrkev a brokolici a docela jsem do ni něco dostala. Asi usoudila, že je už velká na nějaké mixované blafy a že už si zaslouží pořádný kousky. Ke konci to jedla taky sama. Vše si vysypala z misky na stoleček a chvíli se v tom patala a při tom si to strkala do pusinky. Tak jsem zvědavá, co bude jíst zítra. Ale nějak mě moc nenapadá jak inovovat jídlo. Co tak dávate těm malejm lidičkám??
Stále se jen plazíme, rádi stojíme a sedíme, ale samy to neumíme. Jak jen ji to naučit?? Ona Eliška je dosti líná, kam nemusí neleze a pokud už už je poblíž kýženého předmětu tak se radši pořádně natáhne než aby udělala pár lezecích pohybů:-))

tak se mějte krásně a zatím pa

Miki a Eliška

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.02.04 18:48

12.30 hod.jede z Hustopečí

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.02.04 20:00

Ahoj holky!
Musím napsat,že se nám zlepšilo jídlo,ťuk,ťuk,­ťuk,Tomášek přestal prskat a zase krásně papá.
Zato spaní se dostalo do fáze,kdy se mi chce umřít,protože je už o půlnoci vzhůrupak zase za dvě hodiny a o půl paté se miláček prosím probudí úplně a už nechce spát,tak leží vedle mě,prso v puse a mluví a vříská atd,no hrůza a tak se ho snažíme udržet aspoň do sedmi v posteli,ale to je teda s vypětím všech sil a musíme vstát.No a pak je už v devět na umření,jak by spal,tak ho musím dát spinkat a brouček chrápe klidně dvě hodiny a po obědě zase.
Jídlo už nemixuju,chtělo to trpělivě vyčkávat a nedávat mixovaný a on se to už naučil,takže teď jen mačkám.

Miki-s tím kojením,já chci kojit do roku a pak se budu snažit postupně přestat,teď ho kojím jen ráno a večer a v noci.Tak budu vynechávat asi napřed ranní kojení a dám místo toho sunar a tak za týden vynechám i večerní kojení a dám sunar a ještě ho budu uset odnaučit noční vstávačku,ta se asi neobejde bez řevu,ale jednou to přijít musí.No mám to pěkně vymyšlený,ale nevím,jestli ten sunar bude chtít,zatím ho nepil,tak uvidíme,nic jinýho mu stejně nezbyde,když nic jinýho nedostane.
Tak to je zatím všechno,jo Tomášek se dnes vrhl na květináč,obrátil ho samozřejmě na sebe,pak vylezl dva schody a dělá nenene,když leze někam kam nesmí,tak se na naás vždycky otočí a udělá ručičkou nenene,jako že ví,že tam nesmí,ale stejně se pak ještě přiblíží,dokud ho neodnesem.No jestli nebylo lepší,když nelezl:-))))))
Už taky ukazuje na obrázky ukazováčkem a strašně u toho křičí radostí,je to hrozně hezký,moc se rozpovídal a taťkovi říká tatn,tatn.No ale nejlepší je video,který nesmí,tam se šťourá prstíčkem pořád.
Tak musím končit tak ahoj Zizi a Tomášek

PS:Mishičko,dou­fám,že už jste na tom líp s tím zdravím a zítra na chatu se uvidíme,v úterý budu naposledy na netu,tak vymysli kdy a kde se všichni sejdem,ať to vím.
Chillie,doufám že na ten autobus nebudu čekat marně,když tys to nenašla:-))))))

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 29.02.04 21:56

Ahojky při neděli,
to nám ten víkend zase utekl, co? Jak tak koukám, asi vás mimísáci pěkně vytěžujou, že je tu tak málo příspěvků:-)
Já se chci hlavně zeptat, jestli už je nějak upřesněný čtvrteční ZIZI-SRAZÍK. Kamarádka byla tenhle týden s mrňousem v Letňanech v tom dětským koutku a vyprávěla o tom dost nadšeně, tak to je taky jedna možnost…
Jinak samojedení se u nás setkává s ooobrovským nadšením hlavního aktéra, uklízecí četa už tak unešená není. Zizi, díky za inspiraci, koukala jsem na fotkách, že jsi pod židličku dala noviny, vskutku nápad k nezaplacení, hned jsem to obšlehla! Akorát bych s těma novinama asi měla i vytapetovat:-)
U nás je poslední dobou opravdu veselo, Tadeášek si oblíbil hru na honěnou, takže neustále lítáme po všech místnostech s pokřikem „chytím tě“, je to dost fyzicky náročná zábava, a sousedi pod náma si musej myslet, že tu ilegálně přechováváme stádo slonů:-) Taky se naučil kutálet s míčem a občas se ho pokouší i házet, což je vážně rozkošný, zejména ten jeho urputnej soustředěnej výraz:-)
Tak se mějte krásně, marodi ať se co nejdřív uzdraví! (Mishicko, doufám, že už u vás bacilové nebydlí!) Šárka a Tadýsek, včera 44 týdnů

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.03.04 10:03

Ahoj holčiny,

tak já ná sjdu omluvit na čtvrteční srazík. Jsme marodi a to všichni. Dneska jsme byli u mudr. vyfasovali sirup na kašel. Kašenka ani v noci nespí jak jí to zlobí chudinka malá. Máme býtr v teple a v klidu a ve čtvrtek kontrola. Takže je mi to velice líto ale snad to vyjde příště. Já se na to taky necítím, protože taky nudlím a pořád mě bolí hlava. Tatka nás prostě všechny nakazil. Jeho chtěla doktorka poslat do nemocnice protože má zánět prudušek. No rodina simulantů.tak se mějtě krásně a snad někdy příště nám to vyjde.

Ahoj Unudlený Dušanovi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.03.04 11:48

Ahojky holky,
tak se mi nedaří se sem dostávat tak často, jak bych si přála a tak se moc těším, že se konečně po dlouhé době zase uvidíme.
Vyhlašuji tímto akci ZIZIsrazík a to v již dlouho předem plánovaný čtvrtek 4.3.2004 v 10,00h v Tesku v Letňanech před obchodem Datart.
Nejdříve se podíváme do dětského koutku, snad se tam nějak naše kočáry poskládají a potom se přemístíme do spodní části, kde je velké množství občerstvovacích stánků, hromada stolů a hlavně je tam zdarma k dispozici „výběh“ pro děti. Takže si přijdeme na své my maminky (tím myslím tu možnost výběru z mnoha druhů jídel :-) a ti naši batoláci si budou moct ještě trochu zařádit.
Samozřejmě jsou možné i výlety po místních obchůdcích i když třeba jen na kukačku - slevy už totiž bohužel skončily :-)
Prosím všechny, kdo se zúčastní, ať mi dají vědět (sem, nebo SMSkou), abychom tam na všechny počkaly.
Takže dámy, nažhavte kočáry, nohy, foťáky a samozřejmě dětičky a ve čtvrtek se na vás všechny moc těšíííííííííím­mmmmm.
Mishicka + Bára

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 01.03.04 11:57

Ahoj holky,
teda to ošklivě odpadáme. Jak já už se těším na léto!!!! U nás jsem zatím nemocná jenom já, ale dnes v noci Matýsek pokašlával, tak doufám, že ho to taky nedorazí a ve čtvrtek se zúčastníme. Co se týká srazíku, já bych byla spíš pro Anděla, kde jsem slíbila, že se na chvíli objevím i u Cipsíků (:-) nejsem já holka fikaná?…), ale pokud se pojede do Letňan, aspoň na chvíli se samozřejmě objevíme. Ovšem - problém číslo dva je ten sníh co je venku! Pokud je jako dnes, tak se dostaneme všude, ale pokud napadne ještě víc, budeme trčet doma na prdelce, prootže máme jen letní pneu.. cha cha… to jsme si říkali,ž e už zima končí a že ušetříme!
No nic, poslala jsem Matýska s dědou a babi ven, tak se jdu kurýrovat.
Olča a Maty (tak už nám běží 9. měsíc… - neboli bych už byla skoro znovu před porodem :))))).

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 01.03.04 11:58

jsi mě předběhla :))))))))

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.03.04 11:59

Tak já aktivka se hlásím jako první:-) Tadeášek už asi hodinu a půl spí, a já, místo abych toho využila k sebevzdělávání, zevluju na emiminu:-)
Už se na vás všechny moooooc těšíme, ostříhám Tadýskovi nehtíky a možná přibalím i košík, abyste nás pak ještě někdy chtěli vidět:-)
Jo, to jsem se chtěla zeptat už dlouho, holky, máte už někdo golfáče? Já jsem z toho dost nešťastná, asi bych měla nějaký vybrat, ale když je jich tolik, a já vlastně ani přesně nevím, co všechno by měly umět:-)… Poradíte někdo?
Díky a mějte se krásně! Šárka a ochrňa Tadeášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.03.04 12:19

Ahojky,
teda koukejte se pořádně kurýrovat, to přeci nemůžete Zizi udělat, nedorazit! Snad do čtvrtka ten sníh opadne, je to příšerný, tady máme zase závěje :-) Původně jsme s Ethel chtěly ten srazík udělat na Andělu, jenže tam už pak není kde děti vypustit a ti naši divoši už v kočárech moc být nechtějí. Takže to Tesco vyhrálo, protože tam můžou i do výběhu u jídelny. Cipísky pozdravuj … oni mají srazík ve stejný termín, jak my? V létě bychom si vůbec mohly dát hromadný sraz někde venku, to by byla teprv pořádná slezina :-)))))
Musíme se taky nějak domluvit, abychom tu Zizi dopravily, Jirka nás asi poveze autem, tak bychom je kdyžtak mohli vzít my. Mluvila jsem dneska taky s Pavlínou, už je v Praze a taky dojede.
Tak další lidičky hlašte se, ať je veselo.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.03.04 12:45

Fňuk, fňuk,
to je smůla :(((((( Tak se hlavně dejte co nejdřív do pořádku, hlavně taťka roznašeč.
 M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.04 13:03

Ahoj,
my s Vojtou dorazíme, mooc se na všechny těšíme!
Jolka a Vojta

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 01.03.04 13:22

Na odvozu Zizi se ještě domluvíme průběžně, buď je vezmeme my nebo vy. Já doufám, že dorazíme, Matýsek zatím nevypadá nemocný :). A já se dám dohromady.
TAk pa a hroooooozně se těšímeeeee!!! Olča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.03.04 17:04

aHOJ,JÁ BYCH S DOVOLENÍM TAKY DORAZILA:-))))))))
Dneska to teda vypadalo,že z toho sejde,ti známí jsou taky nějací nachrmlaní,tak doufám že nic nechytneme.
Moc se těším,jen doufám že mě přece jen někdo vyzvedne,jinak jsem ztracenáááá.Tak zatím papa a po oskarech na HBO se mrknu na chat,jestli tam někdo budete.Zizi a Tomášek

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 01.03.04 21:48

Ahoj holky!

Tak my možná taky ve čtvrtek dorazíme /jestli pojede nějakej dobrej autobus a vezme nám kočár), psala jsem Mishičce mail, nevím, jestli si ho přečte, nemohli byste mi, prosím někdo, kdo jste z Prahy, vysvětlit, jak se dostanu do toho Tesca v Letňanech??? Nejspíš metrem (to je), pokud tam jede a jak se jezdí na těch šílenejch schodech s kočárem???
Díky moc a budu se těšit, snad to vyjde........
Posílám jednu fotku do galerky
pa Eržika a Verunka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 01.03.04 21:53

jo ještě já

Liliano, co je s Judy a Deborkou???
E.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.04 22:45

ahoj holky, my se na srazik taky hlasime, jen nevim, jak se tam dostat? budeme bydlet nekde u andela, /takze pro nas by byl take vyhodnejsi :)/. chillie+vitek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.03.04 09:37

Ahoj,samozřejmě ten autobus nejede,tak hledáme jiný.Vůbec nevím,kdy pojedeme.Ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.04 12:56

Zizi!!!!!!!!!!!!
To je teda sranda :-))))))))))) Doufám, že něco najdete :-))))))))) My už jsme nažhavený, tak koukejte dorazit :-)))))))
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.03.04 12:59

Chillie,
buď na drátě, pokusím se zajistit Ti odvoz. Kdyby to nevyšlo, tak Ti vysvětlím cestu MHD.
Mishicka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.03.04 13:29

POZOR!POZOR!
Je mi to trapný,ale dala jsem do seznámku špatné tel. číslo.
OPRAVTE SI TROJČÍSLÍ 603 na 605!!!! 605 je správně,zbytek je taky dobře.Tak se nezlobte a ahoj Zizi

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 02.03.04 15:40

Ahoj Eržiko,
právě jsem si v seznámku přečetla, že jsi z MB jako my, kde bydlíte? My pojedeme ve čtvrtek autem, tak byste mohli jet s Verunkou s náma, jestli se nebojíte:-) Šárka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.03.04 17:21

Ahojky Šárko,
Eržika se sem asi nedostane, nemá internet doma. Psala jsem jí večer mail a SMS a taky jsem upozorňovala, že jsi z MB a možná byste mohly jet společně. Zkus se jí kdyžtak ozvat přes SMS, jestli Tě teda nepředběhne :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.03.04 17:26

:-))))))))))))))
Teda Zizi, co to bude příště? Nejdřív autobus, co nejede, teď to číslo … Že by se třeba Tomík nejmenoval Tomík, ale byla to vlastně holčička Boženka? :-))))))))))))))
 M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.04 19:15

ahooj,
ZIZI, tak dej vedet, kdy pojedete :)
MISHICKO, jsem na drate a vecer budu asi i na chatu, kdyby ses objevila, vcera mi mismiska sice vysvetlovala, jak se tam dostanu, ale chytre jsem si to nepoznamenala :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.04 19:15

tak jsem se vtipne nepodepsala, takze napravuju chillie

Vložit nový komentář