Fotografie života

Ostatní

Toto je jedna z nejfantastičtějších fotografií na světě, která kdy existovala. Podařilo se ji zachytit jistému americkému fotoreportérovi během operace, když se lékaři pokoušeli operovat páteř 23. týdennímu plodu uvnitř matčiny dělohy.

Fotoreportér tehdy ještě netušil, že to bude jedna z nejdůležitějších fotek jeho života, vždyť účelem jeho přítomnosti při operaci byla pouze dokumentace operace páteře uvnitř dělohy.

Když Paul Harris fotografoval operaci, zvěčnil i moment, kdy děťátko vystrčilo svoji malou ručičku a chytilo ruku jeho operujícího lékaře.Tato fotka se objevila ve většině světovych novin a v Irsku se stala „nejsilnější vlajkou“ bojujících proti legalizaci interrupce.

Ta maličká ruka, jejíž obrázek obletěl svět, patří Samuelu Alexanderovi, který se narodil vloni, 28.prosince (v době operaci byl pouhych 5 měsíců v bříšku své maminky).

Když se nad tím vážněji zamyslíme, pochopíme, že život opravdu někdy visí pouze na vlásku. Lékaři byli přesvědčeni, že mimo dělohu by nedokázali udržet chlapečka při životě, proto bylo nutné uskutečnit zákrok, bez kterého by byl maličký umřel, uvnitř matčiny dělohy.
Dělohu lékaři zašili, aby se děťátko normálně vyvíjelo dál. I proto je tato fotka považována za jednu z nejdůležitějších lékařských fotografií současnosti.

Je pravděpodobné, že Samuel Alexander Arms si jednou podá ruku s profesorem Dr. Brunnerem - tentokrát už mimo dělohu.

Pískle

piskle.jpg
Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.07.03 14:22

este jedna je tu:
http://www.babetko.sk/…iew_page.php?… ;o)
Jana

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.07.03 14:23

…no, treba si prelistovat tu diskusiu pod tym nizsie, tam je ta druha ;o)))
 J.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.07.03 21:09

No to je naprosto úžasný,strašně u toho brečím.zizi

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama