Gastroschiza a druhý pokus :-)

Těhotenství

Ahojky milé snažilky, těhulky a maminky. Už několikrát jsem na tuto stránku nakoukla ale neměla jsem moc času se zaregistrovat.

Proto jsem vše dnes napravila.
V této chvíli jsem po druhé těhotná je to 13+5 a čekáme prcka 2.12.2004.

První těhotenství probíhalo naprosto bez jakýchkoliv problémů a právě proto mě v 18 týdnu těh. překvapila zpráva že má holčička má gastroschisu, což je otevřená břišní stěna.
Všechny velikosti miminka byly v pořádku, srdíčko bušilo a přesto musela jsem si nechat udělat potrat, nebo spíše šlo o uměle vyvolaný porod.
24 hodin jsem měla porodní bolesti a jen čekala aby to už konečně bylo za mnou a mohli jsme to s manželem zkusit znovu.
Nikdo neví jak to vzniklo, holt náhoda.

Po 4 letech jsme se rozhodli zkusit to znovu. Teď jsme byli minulý týden na ultrazvuku a asi mám v bříšku žabku, neustále skákal, a skoro mi ho ani nemohli změřit. Zatím vše vypadá že by to mohlo být ok.
Teď téměř každý den chodím na krevní testy, aby mi to potvrdili. Tak zatím všem přeji hodně štěstíčka a krásné léto.

 Váš příspěvek
 
sasenka
Stálice 63 příspěvků 15.06.04 13:11

Ahoj Gazelo2, sama jsem těhotná ještě nikdy nebyla (teď se pokoušíme o našeprvní), takže si ani neumín představit, jaké to pro Vás muselo být těžké. Přeji Ti aby teď už bylo vše v naprostém pořádku a Vám se v prosinci narodilo to nejhezčí miminko pod sluncem. Tfuj, tfuj, tfuj. Lucka

 
Sunflower_tiny_tot
Stálice 51 příspěvků 15.06.04 15:27

Teda Gazelo,
obdivuju Tě s jakou pohodou píšeš o svých trampotách. Muselo to být hrozně těžký v tak pozdním stadiu těhotenství se vzdát svýho dítěte. Taky o takovým případu slyším poprvé.
Každopádně Vám přeji krásné a zdravé miminko.

Slunečnice 25+3tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 16:01

Ahoj Gazelko.
Také jsem to zažila na vlastní kůži loni v únoru. Byla jsem ve 22.tt a porod mi vyvolávali skoro 2 dny. Nejhorší bylo to, když jsem ráno nastoupila do porodnice a
holčička byla ještě živá. Pak už to byly jen hodiny bolesti, ale hlavně psychické.
Já jsem nečekala dlouho, protože za prvé je mi 32 let, dítě bylo vymodlené a hlavně po 8 letech snažení. Dnes jsem ve 40.tt a celé těhotenství probíhá v pořádku. Jen jsem v 16.tt musela na amio, protože jsem měla hraniční hodnoty na Down. syndrom.
Vše dopadlo dobře. Lékař mi řekl, že blesk neuhodí 2× do stejného místa :-) ná já však strach měla, i když těhotenství probíhalo dobře. Teď už to snad za pár dní bude konečně ta nejkrásnější doba v mém životě a já na porodním sále budu klidně trpět :-) no možná klidně :-).
Přeji ti také pohodové těhotenství a zdravého mimíska.
Měj se krásně a ahoj Zdenka + Beruška 40.tt.

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 15.06.04 16:26

Ahoj Gazelo2,
to co máš za sebou s prvním těhotenstvím Ti už nikdo neodejme, respektive tu prožitou bolest a je fajn, že jsi to tak zvládla. Já a myslím, že i ostatní tady ti přejeme, aby se ti to vše mnohonásobně vrátilo v radost z tvojí „žabky“. Držíme palce. Edita Anne+Violka 25.tt

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 15.06.04 18:02

Díky moc Lucko, taky držím palečky ať se Vám povede otěhotnět co nejdříve a je vše v naprostém pořádku :-) Pa Mon

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 15.06.04 18:07

Ahojky Zdenko a Beruško :-)
Moc mě těší že někdo i přes takovou příhodou jako jsem měla já, je už tak hodně daleko viz tvůj 40tt. Já jsem teď v 16tt, v pátek mě čeká krev na rozštěpy tak uvidím jak to všechno dopadne. V každém případě hodně zdravíčka pro Vás obě a hladký a rychlý porod :-)
Držím palečky pa Mon

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 15.06.04 18:10

Ahojky Slunečnice,
díky moc, i když zatím vše vypadá že by to mohlo být v pořádku, pořád mě ještě čekají další testy, takže Tvá podpora mě moc těší a pomáhá a posiluje :-)
Také Ti přeji ať vše vyjde v pořádku a hlavně zdravého mimíska, který Vám přinese hodně štěstíčka.
Pa Mon

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 15.06.04 18:14

Ahojky Edito Anne,
moc děkuji za Tvůj příspěvek, na jednu stranu jsem si neustále vyčítala proč zrovna já, a nadruhou stranu ještě že na to přišli alespoň v tom 18tt. Protože pak by to byla ještě daleko horší zkouška na psychiku.
Měj se moc a moc krásně a také držím palečky, ať Vám všechno vyjde :-)))
Pa Mon

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.04 20:40

Ahoj Gazelko,

díky za Tvůj příspěvek, takové věci se člověk nikde nedočte. Obdivuji jak ses s tím vyrovnala. Teď ve čtvrtek se dozvím výsledky tripl testu a doufám, že bude vše ok a to i při dalších vyšetřeních. Na mě by to bylo silný kafe. Přeji Ti, aby se tobě i miminku dařilo víc než dobře, a hodně štěstí. Určitě piš dál jak se máte, moc Vám fandím.
Měj se krásně
Nenicka+ cipísek 16+6

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 17.06.04 19:48

Ahojky Nenicko, a cipisku. Já už mám dneska 15+6 takže jsem jen týden po Tobě :-)), v pondělí jdu na krevní genetické testy, tak jsem taky moc zvědavá jak to všechno tentokrát dopadne. Jinak držím palečky určitě bude u Vás vše v naprostém pořádku :-)
Pa Mon

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.04 16:40

Ahojky, úplně Ti rozumím co sis musela prožít při prvním těhotenství. Já jsem taky měla všechny výsledky OK. Jediným problémom bylo málo plodové vody a v důsledku toho na ultrazvuku ve 20.tt zjistili u mé holčičky Syndrom Potterové - nevyvinuté nebo zakrnělé ledviny, řekli mi, že bez ledvin žít nebude a mě nastalo nějtěžší období mého života a 6.12.03 v 10.20 hod ve 21.tt jsem potratila. Řekli mi, že jde o potrat, ale porodníma cestama.Bylo to o to horší, že to bylo první těhotenství a tak jsme se samozřejmě hrozně moc na to mimi těšili. A místo toho mi zůstala prázdná náruč a prázdné šestinedělí. Další mimi zatím na cestě není, ale nevzdávám to, snad se i na nás štěstí usměje. Přeji Ti hlavně, abyste byli Ty i Tvé mimi zdraví a v pořádku, protože to je na světě to nejdůležitější a mohli si všichni společně užívat svého malého/velkého štěstíčka.
Makulda

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 07:44

Ahoj Gazelo, vím, jaké to pro tebe musí být těžké, sama jsem měla obdobný problém, když mi v 18.tt zjistili letos na jaře u mé holčičky rozštěp páteře. Naštěstí už mě doma čekal můj čtyřletý chlapeček, takže jsem se s tím musela rychle vypořádat. Jen bylo o to težší mu vysvětlit, že sestřička prostě nebude.Alespoň v nejbližší době. Teď jsem v 7.tt, ale pořád se z toho nemůžu radovat, ta obava, že bych to měla znovu zažít mě asi bude strašit pořád…Musíme si držet palce! Jana

 
Andrean
Povídálka 15 příspěvků 25.01.12 10:20

Dobrý den paní Gazelo2,
chtěla jsem říct, že mi je moc líto, co Vás v životě s miminkem potkalo. Pevně věřím, že se nyní těšíte s miminka a radost s ním Vám nahrazují zlé zážitky z roku 2004.
Píšu do diskuse, protože se mé kamarádce stala podobná věc, našli u jejího miminka nemoc gastroschizu. Ale nakonec miminko donosila, po porodu muselo jít ihned na operační sál a miminko jim zachránili. Dnes je malému kolem 3let a je kouzelný!
Protože v té době měla málo informací o této nemoci, rozhodla se o svých zážitcích napsat a podat více praktických informací pro rodiče, kteří se potýkají s gastroschizou u jejich miminka.
Věřím, že jim stránky http://www.gastroschiza.cz/ pomůžou. :srdce:
Držím palce!

Vložit nový komentář