Gynekologie Jindřichův Hradec

Těhotenství

Dneska jsem se vrátila z nemocnice v Jindřichově Hradci. Ležela jsem na oddělení gynekologii, protože na toto oddělení jsem neslyšela nic dobrého a moje zkušenost cca před 2 roky byla otřesná, tak dneska musím říct (napsat) že jsem byla naprosto spokojaná s jednáním a přístupem personálu.

Do nemocnice jsem nastoupila v sobotu 3.4. navečer v 18tt s bolestí břicha. Na lékařku na pohotovosti jsem čekala cca 5 min. Lékařka (bohužel si už nepamatuju jméno, ale bylo na S) byla moc milá, u vyšetření nechvátala a případala mi hodně pečlivá, vyšetření minimálně bolestivé, lidský přístup. Protože si nebyla jistá velikostí čípku pro jistotu si mě v nemocnici nachala. Všechno mi vysvětlila, řekla čím mě bude léčít, co mi bude léčit. I sestřička, která byla u vyštření byla příjemná. Druhý den byla na službě mudr. Šteflová, která mě znova vyšetřovala, opět moc fajn přístup a jednání, co jsem potřebovala to mi vysvětlila. Musím říct, že mě mile překvapila, protože z prvního pobytu na gyndě si jí pamatuju jako odměřenou, ale je též pravda,že v tu dobu snad sloužila jen ona, jiného lékaře jsem v době před dvěma roky neviděla, tak kdo by z nás měl náladu, že… Dneska mě vyšetřovala při odchodu mudr. Písecká potvrdila mi pohlaví, jednání úplně perfektní…

Za celou dobu co jsem byla v nemocnici jsem se nesetkala se špatným jednáním ani ze strany sester, všechny byly příjemný, usměvavý a i ochotný a to i přes to, že je jich tam podle mě dost málo, protože se točily jedny a ty samý dokola a v práci byly doopravdy pořád.

Co se ale nezměnilo je příšerný prostředí! Záchod je návrat do minulých století a umyvadlo na záchodech je hooooodně historický. Sprchový kouty kapitola sama o sobě. A večeře jsem si nechala nosit z domava, v nemocnici jsme nejčastěji dotávali chleba, máslo a k tomu jogurt nebo marmeládu nebo salám. Takže jediná kvalitní strava byl oběd. Pokoje po 3 až 8 lůžkách není taky zrovna ideální.
Co pro mě byl doopravdy šok byl dotazník, kteý já považuju za blbost. Je to udělaný tak, že když vás sestra nebo doktor na… Tak tam o něm můžete napsat anonymně jen to nejhorší.

Možná byh místo dotazníku hledala řešení jak udělat krásnou gynekologii jako je porodnice…

Lékařům a sestrám moc děkuji za perfektní péči…

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 08.04.10 19:32

Mabit čtu tvůj deníček a jelikož jsem kousek od J. Hradce tak dva porody jsem tam taky zvládla! Souhlasím naprosto se vším cos napsala. Já teda ani poprvé když jsem tam rodila to je už před 13 lety a teď před rokem a půl si na personál nemůžu vůbec stěžovat! Velmi lidský a fajn přístup! První moje dcera se narodila v nemocnici v Dačicích, ale to co jsem tam zažila! Kdy sestra se nehodlala ze sesterny hnout a zvednout od televize. Natož aby poradila co s miminkem když pláče - a že to bylo moje první dítko a já ze všeho vykulená! Jo záchody a sprchy a u postele telefon aby ses dovolala na sestru, kde bylo i zabudované rádio bohužel chování personálu opravdu nevynahradilo! Takže druhý a třetí porod byla volba na J. Hradec! Byla jsem po té první zkušenosti nadšená! Sestřičky snad četly i moje myšlenky co potřebuju aniž bych to vyslovila nahlas! No jen teda já jsem poprvé ležela na staré budově (teď právě gynekologie). Ale ten týden jsem to vydržela a byla ráda za lidský přístup!
Teď naposledy jsem se trošku obávala jednoho pana doktora - tuším, že se jemnuje Dejmal (ale ruku do ohně za to nedám). A zrovna jemu děkuji že mi zachránil syna! Který měl už asi 14 dní tachykardii a nikomu se nechtělo k žádnému radikálnímu řešení - jako rozhodnout zda hned porod - zbývalo do TP asi 15 dní! A on nakonec rozhodl pro rychlý porod a hodně ho urychloval - no věděl proč - syn měl omotaný pupečník 2× kolem krku! Tak byl naprosto skvělej! A celej tým porodních asistentek a sestřiček byl prostě moc fajn!
Co podle mě nemají vůbec dořešené je to, že když má miminko žloutenku a musí pod světýlko musí se maminka přestěhovat na oddělení nedonošenců, kde je zákaz veškerých návštěv! Pouze na chodbu ale miminko leží pod světlem, tak toho vidět nemůžou nebo jen přes sklo! A prostě je to tam jetě horší než na staré budově gynekologie! Dřív měly světlo pro miminka na žloutenku sestřičky na šestinedělí. Ale vynahradily to sestřičky, protože na nedonošeneckém byly snad ještě příjemnější a milejší než na šestinedělí! Ohromně mi pomohly s kojením, když malej nesál! A díky nim jsme kojili osm měsíců!!!!
Jo a na jídle by měly hodně a hodně zapracovat!
Omlouvám se za román! Ale prostě souhlasím se vším cos napsala! :mrgreen: :palec:
P.S. ta paní doktorka od S mohla být Stropková :-D

Příspěvek upraven 08.04.10 v 19:35

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 08.04.10 19:53

Jj dík Stropková jsem si nemohla vzpomenout…já jsem teda na porodnici nebyla ( ta je krásná a nová),ale já byla na gyndě a to prestředí teda mazec

 
Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 08.04.10 20:44

Taky mam zkusenosti s JH gynekologii, kde jsem byla na laparce a pak i porodnici, kde jsem rodila… prostredi na gynde je fakt hrozny a to umyvadlo, o kterem pises, vidim jako dnes :-)… ale ty sestricky jsou fakt moc fajn a hodny. Celkove bych nemenila a jestli budeme zas nekdy rodit, tak jedeme do Hradce :-)

 
marye
Neúnavná pisatelka 17581 příspěvků 09.04.10 08:58

Mabit, taky mám dobrou zkušenost s JH gynekologií, byla jsem tam v květnu se zamlklým těhotenstvím, ale přístup všech byl opravdu skvělý… je fakt, že prostředí šílené - šest lůžek na pokoji a tři prehistorické záchody na patře, ale zaslechla jsem, že se má brzy oddělení začít předělávat :-)

 
isand
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 09.04.10 13:59

Tak na gynekologii si taky stěžovat nemůžu. Ano prostředí je nic moc, ale vynahrazuje to přístup lékařů a sestřiček.
Zato porodnice je krásná, ale rodit už tam nepůjdu. Macík, dr. Dejmal je původně porodník právě z Dačic na které nadáváš (ale máš pravdu, dačická porodnice nebyla nic moc, co jsem slyšela).A dr. Dejmal si své chování a přístup k rodičkám přivezl i do JH. Toho člověka už v životě nechci vidět.

 
Spellinka
Kecalka 132 příspěvků 09.04.10 14:46

Zcela souhlasím, co se týče pana dr.Dejmala.Měla jsem tu čest pouze jednou a už nikdy více.Lidský přístup veškerý žádný :-? .Doufám,že se s ním už víckrát nesetkám.Sestřičky jsou ,ale zlaté :andel:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 09.04.10 17:08

no právě na pana doktora jsem slyšela spoustu negativ! bála jsem ho příšerně! a nakonec to dopadlo tak, že vlastně on rozpohyboval porod… a zachránil nám Vojtíka a přístup měl zrovna skvělý.. takže za mně pohoda! Já zas měla dost velké otoky nohou.. a nic se pořád nedělo.. bolelo to šíleně.. a paní dr. fakt už nevím příjmení tak mi řekla co chcete.. jste rodila! a když jsem to měla ještě za několik dnů na kontrolním UTZ tak mi jiná paní doktorka dala prášek na odvodnění.. a bylo do dvou dnů paráda! a ještě mi našla kus čehosi sraženého v děloze.. tak tableta na stažení dělohy.. vypadl kus sraženiny a dobrý!
ale jinak přístup fakt super! já si nemůžu stěžovat na nikoho!
jen když se dívám na netové stránky porodnice v JH.. tak Dejmal nebyl primář! to byl jiný pan doktor.. a teď se dívám, že je psaný přímo jako primář oddělení! 8-o :roll: :think:

 
AAAndulka  09.04.10 17:35
Porod v Jindřichově Hradci

Zdravím všechny, co přemýšlí, zda-li rodit v Jindřichově Hradci, či nikoliv. Moje kamarádky měly relativně dobrou zkušenost, ale nikdo nesršel chválou. A od ostatních jsem slyšela většinou jen negaci. Že se tu zbytečně moc řeže (císaři) a že personál nic moc apod.. Čekala jsem druhé dítě (první jsem rodila v HK) a byla jsem po císaři. Teď vše bylo ok a tak jsem si přála rodit normálně i když jsem měla trochu obavy a říkala jsem si, jestli se „mám nechat rozbít i dole, když už mám jednu jizvu“ ;-). Ve 36. týdnu jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi a ten mě poslal na konzultaci do porodnice. Při prohlídce bylo vše v pořádku a nasvědčovalo na normální porod. Miminko sice mělo větší hlavičku, ale zatím v normě. Když jsem přišla další týden na kontrolu, opět vše v pořádku, ale miminko už mělo odhad +/- 3,5kg a hlavičku jako v 40 tt. A ještě zbývaly 2 týdny do termínu bez náznaku jakýchkoli kontrakcí a otevírání se. Paní doktorka Stropková mi změřila sílu děložní stěny u jizvy po prvním císaři a zjistila, že je velice tenká - 2mm. Navíc jsem po konizaci čípku (tudíž bych se mohla špatně otevírat), naznala, že by bylo nejlepší provést opět plánovaného císaře. Děložní stěna by silné kontrakce nemusela vydržet a mohla by prasknout. A navíc by šlo o komplikovaný porod vzhledem k dalších okolnostem a velikosti miminka. I když jsem byla nejdřív smutná, jsem velice ráda za její rozhodnutí. V neděli 28.3. mě přijali a udělali mi veškeré nutné testy. Při nich zjistili, že žádný problém se srážlivostí krve nemám a tak mi můžou císaře provést ve spinnální anestezii a já mohu „být u toho“. Dneska mám doma krásnou zdravou hodňoučkou holčičku, kterou jsem si mohla pojmenovat až na sále, když mi jí ukázali. :-) Přes veškeré moje obavy byl porod perfektní, personál úplně super, ve chvílích nervozity se mnou vtipkovali a odváděli téma jinam..:-) Zákrok mi provedla paní doktorka Šteflová a musím opět jen říct, že perfektně. S prvním císařem v HK se to nedá vůbec srovnat. Perfektně mě vyčistili, že rekonvalescence byla rychlá a bez jakýchkoliv komplikací. Mám i upravenou, pěknou jizvu. K paní doktorce přejdu i do poradny, abych případně mohla mít i třetí dítě. Sestřičky byly moc fajn, jak na gyndě, tak dětské. O miminka je tady bezvadně postaráno, hned v porodnici se dělají veškerá vyšetření včetně UZ ledvin a kyčlí. Já pěju chválu a jestli znovu rodit, tak určitě v JH. Porodnice pěkná. Ale musím souhlasit, že oddělení gynekologie je hrozné. Zde jsem taky chvíli ležela a ty záchody a koupelny, hrůza. Hlavně tedy i hygiena.. a to se týká i porodnice. Sice každý den vytírají podlahu a stírají prach (jakmile na okně nebo polici něco leží- objedou to hadrem..), ale aby umyli záchod nebo sprchový kout, to ne! :-(((
Tak to je můj příspěvek. Nebojte se rodit v JH, je to tam opravdu moc fajn a budete se cítit dobře! A nesrovnatelně lepší než v HK, kde je fakultní nemocnice, která má „Baby friendly“ status…

 
isand
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 09.04.10 22:55

Dr. Dejmal primařem?…no potěš

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 10.04.10 07:31

Tak Dejmal nebo Douček( na toho mám já příšernou vzpomínku z prvního nástupu na gyndu před 2 roky) to si myslím,že už je snad jedno :nevim: vyjdou asi nastejno :nevim:

 
isand
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 10.04.10 07:51

Doucka před časem odvolali. Psali že tam je nový primař, ale asi to tam nevydržel, tak nastoupil Dejmal. U Doucka jsem byla na KO po císaři a osobní přísptup taky žádný.

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 10.04.10 11:21

Douček byl arogantní blbec… O dejmalovi asi jen z vyprávění

 
samiad
Povídálka 26 příspěvků 20.01.17 17:24

Ahoj holky, googlim doktora Dejmala, nebot jsem u něj nyní jako pacientka v Praze v gyncentru a nejsem si uplně jistá, zda s nim mam pokačovat. Řeším s ním plánované těhotenství, ale nemam k němu uplně duvěru. Je mi 30 let a vzhledem k tomu, že nemam ovulaci, tak bych ráda problém nějak řešila. Nejprve mi řekl, že bychom mohli zase nasadit HA :D to je opravdu logické.. poté mě poslal na krev, kde se zjistil anovul cyklus. Dnes jsem u něj byla a dal mi žádanku na hysteroskopii, což je sonda do dělohy, vzhledem k tomu, že je to ambulantní zakrok s anestezií, nic mi k tomu neřekl, hodil po mě papíry s instrukcemi a ani mi informovany souhlas nedal podepsat. Poslal mě beze slov at se jdu objednat na předoper. vyšetření, nešla jsem tam. Na zákrok mam jít za 10 dnu a když mu říkam, že se ted stěhuji a mam zkouškové na VŠ, vubec nebyl empatický a napsalm mi termín už za 10 dnu, jsem ve stresu a nevím, zda tam mam tedy jít.. něco mi říká, že ne… jeho chování mě uplně odradilo

 
lehluc
Nováček 1 příspěvek 03.02.17 15:47

Ahoj „Samiad“, delsi dobu premyslim, zda reagovat. Dnes uz ale musim. Navstevuji, dnesnim dnem uz muzu napsat, ze navstevovala jsem gynekologii v Hloubetine. Nejdrive jsem byla u Dr. Struppla, dokud jsem chodila jen pro recepty, vse bylo v poradku. Pote jsem otehotnela, na sestem tydnu krvacela, jela jsem tam. Prvni otazka znela, zda mam klientskou kartu, protoze jsem nemela, rekli mi, at pockam, ze si me veme lekar, ktery bude mit cas. Dr. Struppl tam byl, k tomu jsem se nedostala. Vzala si me jina lekarka. Prodelala jsem samovolny potrat, za tri mesice jsem opet zjistila, ze jsem tehotna, krvacela jsem, Dr. Struppl opet plno, prevedli me na Dr. Dejmala, vzali mi krev dva dny po sobe a dalsi samovolny potrat. Vzhledem k tomu, ze ho druhy samovolny potrat nezaujal, jsem se sama zeptala, jestli by nebylo vhodne nejake vysetreni, dockala jsem se odpovedi: no, co s Vami? Predepisu Utrogestan. Dal recept, kdyz Vam vynechaji mesicky, hned prvni den prijdte, predepisu prasky na udrzeni tehotenstvi. Stalo se tak brzy, v lednu jsem tam tedy hned dalsi den dorazila, pan Dr. Dejmal mel dovolenou, dali me k jinemu lekari. Vzali krev, rikala jsem, ze me Dr. Dejmal rikal, ze mi predepise prasky, tento lekar na to, ze at nic ted nic neberu ani nepokracuji v utrogestanu a objednal me za dva tydny zpet k Dr. Dejmalovi. Ty dva tydny pro me byly utrpenim, jestli je vse v poradku. Za dva tydny jsem prisla k Dr. Dejmalovi, chtel vedet, co potrebuji, kartu asi necte! Mate tam zluty vacek, plod neni videt, buhvi, kdy jste otehotnela…Berete nejake prasky? Ne, neberu. Ale to jste mela hned zacit brat ten utrogestan kazdy den…aha, jak jsem tohle mohla vedet, ze? Tak rikam, ze ten druhy lekar mi rekl, ze ty prasky nasazuji, az kdyz je srdecni akce. A on, ze to je nazor veci. prijdte za tyden. To bylo tuhle stredu. Rikam, trochu jsem spinila/krvacela. Hmmm, podivame se na to. Udelal ultrazvuk, mlcel a rika, ze plod stale neni videt, ze to vidi spatne a na revizi delohy. Opet znela otazka, zda je tehotenstvi chtene, tim mi potvrdil, ze se asi o svych pacientech nevi a necte karty, kdyz uz jsme to resili minule a proto mi nasadil utrogestan. Pote me dostal otazkou, kdy mam prijit k panu dr. Divilovi na kontrolu, prekvapene odpovidam, ze jsem ale jeho pacientka! Nejak nereagoval. Pak si me objednal na dalsi tyden a ten ze rozsekne s tou revizi. Po dvou potratech a po teto situaci jsem odchazela s placem, smirena s revizi. Nakonec jsem se rozhodla bojovat a jeste ten den volala na doporuceni kamaradky na jinou gynekologii, kde nebudu pokazde u jineho lekare. Objednali si me hned na druhy den. Tato doktorka se mnou vsechno probrala od prvniho potratu, ptala se na detaily, proste skvely pristup. Pri ultrazvuku mi rika, ze plod vidi, sice hrozne maly, ale je tam. Bohuzel nebyla srdecni akce. Vse mi vysvetlila s tim, ze plod muze byt o tyden mladsi nez pocitame dle menstruace. Dala mi sanci do pristiho tydne. Kdyby to bylo spatne, nasleduje revize, ale co je hlavni, hned mi nabidla dalsi vysetreni, a ze najdeme reseni. Jsem moc rada, ze jsem tento krok udelala. Citila jsem se perfektne! :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama