Hledání práce aneb šťastný konec nečekejte

Vždycky jsem si nějakou práci na DPD, DPČ či odměnu za dílo při studiu našla... ale s dětmi je to složitější. Snažila jsem se hledat dál. Poslední zkušenost, kterou po krátkém úvodu popíšu, mne zcela znechutila.

Hledání práce aneb šťastný konec nečekejte

Už od puberty jsem léto co léto někde pracovala, od 17 let i během školního roku. Musím říct, že jsem měla na brigády štěstí, i v našem maloměstě jsem našla vážně skvělé. Jedno léto jsem strávila jako au-Pair v Anglii. Po nástupu na VŠ v Praze jsem trávila pár měsíců na klasických brigádnických pozicích, od servírky po recepční v nadnárodní společnosti a editorky sociálních sítí. Zkušenost mám i s firmou nabízející finanční poradenství, která se několik let nato dost neslavně ukázala. Už v době zaučení mi však na principu fungování firmy něco nesedělo, takže jsem tam ani nenastoupila. Jediné, co mi vydrželo několik let, bylo vedení kroužků v DDM a táborů.

Fakt je, že nikde jsem nenastoupila tak, abych měla nárok na mateřskou. Plánovala jsem si, že po škole si pár let odpracuji. Bylo nám však doporučeno těhotenství z více důvodů neodkládat.

A tak jsem tady, maminka na rodičáku. Už druhém. Hledala jsem práci buď na každé druhé víkendy, či na doma. Případně jednou za týden na jedno odpoledne zajít, abych byla v kontaktu s firmou. Určitě víte, jak to myslím – chci se věnovat dětem, ale nemáme hlídání. Možnost placeného hlídání zatím nezvažuji a ani nechci, aby hlídal někdo mimo rodinu a jedny blízké sousedy, se kterými si pomáháme, když teče do bot.

A teď rychlý přehled, jak hledání dopadlo. Odeslala jsem odhadem 50 životopisů v průběhu dvou let. Pokud mi přišla odpověď, tak zamítavá. Měla jsem zájem o jakoukoliv práci, která by mne časově vyhovovala. Neomezovala jsem výběr jen podle toho, kam bych se měla orientovat podle získaného vzdělání a schopností. Takže rozsah byl veliký, reagovala jsem na nabídky práce uklízečky, lektorky, práce v administrativě, marketing…

Nakonec jsem byla na dvou pohovorech. Oba skrz známost. Jednou mne doporučil někdo z mé předposlední práce. Bohužel se jednalo o full-time, ale i tak jsem se snažila nabídnout možnost práce z domova. Bylo to v době před druhým otěhotněním, takže jsem v pohovoru trochu mlžila a nechtěla přiznat, že jsem momentálně na rodičovské dovolené. Chtěla jsem působit jako někdo, kdo nevypadnul na téměř dva roky z pracovního procesu. Zároveň jsem nevěděla, jak to bude dál, a protože dost spěchali s nástupem, řekla jsem, že momentálně „pracuju na projektu“, ale že za dva až tři měsíce bych měla jasno. Upřednostnili jiného kandidáta.

Druhý pohovor byl úplně jiný a skvělý. Hned jsem podepsala DPP. Cesta k pohovoru trvala skoro rok. Nakonec jsem byla v úplné euforii, že to dopadlo, i když v nejhorší možnou dobu. V pátek jsem podepsala, v sobotu nastoupila se synem do nemocnice. V pondělí nás pustili, začala jsem makat. Výsledek? Po třech týdnech mi bylo sděleno, že to bylo nedostačující. Nic víc. Žádné peníze. Originál smlouvy si nechali, že ho musí podepsat ještě ředitel.

Teď se víc rozepíšu o této konkrétní práci, jen proto, abych varovala ostatní, kteří by stejně jako já naivně uvěřili firmě, která se orientuje na maminky. Firma je klasická, nabízí kočárky atd. Já jsem měla tvořit newslettery (to, co si teď už schválené, doufám, necháváte posílat do e-mailu). Zkušenost jsem měla malou. První NL byl špatný, nicméně data na jeho tvorbu dorazila ten samý den, takže pro mne málo času. Druhý byl o dost lepší, jak mi bylo i napsáno. Žádala jsem o zpětnou vazbu a každou připomínku jsem vzala v potaz a zapracovala na tom. Třetí, čtvrtý, pátý… komunikovala jsem s firmou a dalšími zaměstnanci. A pak přišlo pondělí a já se nemohla dostat do firemního webového prostředí. Tak jsem zkusila messengera, přes který se v rámci firmy komunikovalo, a bylo mi sděleno, že NL nebyly dostačující a že se mi ozve paní, u které jsem podepisovala papíry.

A ticho. Čekala jsem. Psala. Psala e-maily. Volala. A nic. Ani jedna odpověď, a to jsem je žádala o jediné, aby mi konkrétně napsali, v čem to bylo nedostačující. Ať se mohu poučit a zlepšit.

Od té doby jsem nic nikam neposlala. Mám pořád divnou pachuť z této (ne)pracovní zkušenosti. Zaprvé kvůli tomu, jak se paní při podpisu smlouvy smála, že přece nemůžu brát jako brigádník ve skladu, když budu dělat práci, za kterou se bere víc (v průměru o stovku, než jsme se dohodli, ale po měsíci se měla cena zvednout) a nakonec nezaplatili vůbec nic. Zadruhé kvůli tomu, že se za mne zaručovali dva lidé a já teď v jejich očích vypadám jako neschopná.

Tenhle deníček je zatím bez konce, protože práce stále někde čeká. Nás všechny. Já jen teď taky chvíli počkám, mám už skutečný projekt, tedy v hlavě, ne v děloze. Ale času a energie po celodenní péči o děti mi vydrží nejdéle do… teď.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Doe_Jane
7.7.18 07:42

Práce je všude dost, staci jen chtít. Když chci makat, tak půjdu klidně na pokladnu do Kaufu nebo přes noc vybalovat. Ono je jednoduché si nasekat dvě děti ať se prodlouží rodičak :think:

 • Nahlásit
5362
7.7.18 07:47

Stěžovat si, že nenajdu práci na každý druhý víkend… Ony se pak dost blbě plánují směny, takových zaměstnanců víc a má z toho každý hlavu kolem… A práce na doma je málo a je často podvodná, protože je pro zaměstnavatele zpravidla zbytečně komplikovaná na komunikaci.

O své peníze bych se prala a poslala předžalobní výzvu nebo něco podobného.

 • Zmínit
 • Nahlásit
23000
7.7.18 09:07

To mě mrzí. Uzivej si děti a do práce bez, az budou obě ve školce. Práce na zkraceny úvazek jsou teď víc. Sama to v okolí vidím.
V zari se vracím taky, po 7 letech - 3 děti a mela jsem i rezervy.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4625
7.7.18 09:07

No, tak v dnešní dobe, kde je na internetu 200tis nabídek na praci… Kdo chce, ten praci ma. Vymluvy… Dneska ti proste vyjde kazdej vstříc, jsou šťastní i za dvě směny ve skladu měsíčně. Za cokoliv.

 • Zmínit
 • Nahlásit
360
7.7.18 09:29

Bohuzel, toto je realita, s kterou jsem se setkavala na kazdem kroku. Nektere firmy bohuzel pocitaji uz predem s tim, ze vam nezaplati. Zda se mi, ze se to v posledni dobe trochu zlepsilo, takze se snad bliska na lepsi casy. Jinak prace z domova se sehnat temer neda, pracuji tak uz dva roky a stale nemam stabilni prijem.

 • Zmínit
 • Nahlásit
855
7.7.18 09:31

Deníček o ničem. Jsem na tom stejně jak ty, mám dvě děti na rodicaku, po škole. Druhý bylo i záměrně kvůli prodloužení rodicaku. ALE práci s dětmi nehledám a nestezuj si. Otrebujesvpenize? Užívej děti, práce pocka

 • Zmínit
 • Nahlásit
3103
7.7.18 10:10

Napadá mě firma čechymen. Ja měla tuto brigádu ještě k brigádě jako servirka. Pusobi po cele čr, hostesky, ostraha na vstupu, kontrola vstupenek..směny si přes jejich portál planujes sama. Prostě uvidíš ze v ostravě maj akci na festivalu, nebo vstup na fotbale, závody.. když datum vyhovuje prihlasis se..s placenim problem nebyl, vetsina akci na účet, ale některé akce jsou přímo na ruku, obvzlášť pokudti sami zavolaj že jim někdo chybí. (Grand prix) na některé větší akce se jezdi i ze vzdalenejsich měst např z brna do hradce kralove, a odvoz byl zajištěn hromadně busem.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3103
7.7.18 10:15

Jinak taky mě na jedne brigádě paní krouhla. Přes fb prace sháněla na druhý den doplňování zboží v obi. Byl svátek, domluvili jsme se jen ústně (moje blbost a duverivost že) ..penize mela poslat na účet, tahala jsem je z ni jeste 20 dni po datu kdy je měla poslat, nakonec poslala jen 50% vyplaty. Pak už jsem to nechala být.. risk je zisk, a někdy to nedopadne no…

 • Zmínit
 • Nahlásit
739
7.7.18 10:48

50 životopisů za 2 roky? To je v průměru 1 za každé 2 týdny, teda víc jak za 2 týdny. To promiň, to mi zas tak aktivní hledání nepřipadá. Asi bude lepší počkat až budou děti ve školce a pak nastoupit normálně, ne s tolika předem nadiktovanými výjimkami. Občas se pohovorů účastním, zkouším odbornost. A když tam máme někoho, kdo mlží a nedokáže vysvětlit, jakým projektům se tedy aktuálně věnuje a proč by mohl nastoupit až za 3 měsíce, to s ním opravdu počítat nebudeme. Bohužel, tyto zavádějící „diplomatické“ řeči zkouší kde kdo. Firmy potřebují lidi, co mají opravdu zájem a snahu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
7.7.18 11:47

Práce je všude dost pro flexibilní lidi. Jakmile má někdo děti, je už problém - děti nemocné, bez hlídání, otec na noční. Nehledě na to, když mají konkrétní požadavek - např. jen určité dny v týdnu. To je dost důvodů ,proč se takové cv přeskakují.

Já jsem teda osobně měla několik nabídek na práci, ikdyž jsem aktivně nikdy na RD nehledala a nebyly špatné - je to ale o štěstí ;) a také o zkušenostech - ty jsi žádné neměla, jen práce na DPP, brigády, vše asi jen nárazově. To taky udělá své.

A co ti můžu doporučit - neposílej vždy stejný cv na různé pozice - určitě měli v inzerátech konkrétní různorodé požadavky, ty vyzvedni.

 • Zmínit
 • Nahlásit
506
7.7.18 11:51

@Terisos souhlas. Byly doby, kdy jsem posílala 50 životopisů TÝDNĚ

 • Zmínit
 • Nahlásit
739
7.7.18 12:42

@Daenerys91 Když jsem chtěla změnit práci, poslala jsem během měsíce 150 CV, hlavně ať něco najdu. A taky že to vyšlo. Jen se opravdu SNAŽIT. Je tolik způsobů jak hledat práci… Nástěnka ÚP, pracovní agentury, weby nabízející práci, kontaktovat přímo firmy kde bych chtěla pracovat, projít obchodní centra, kde věčně někoho hledají… Nejde nenajít nic, ale člověk musí i ustoupit a mít co nabídnout.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16489
7.7.18 13:00

Hned v první větě nerozumím co je DPD. No budiž. Ale 50 životopisu za 2roky mi nepřijde moc. To u vás třeba není možnost letaku, nebo se střídat s manželem když přijde z práce? Ale jak to vidím já, tak práce je všude hodně a na brigádách hodně vycházejí s rozložením smen.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
7.7.18 13:42

@Daenerys91

Ono také záleží, kde žijete ;) Autorka nemůže vzít každou práci přece…

 • Zmínit
 • Nahlásit
5266
7.7.18 14:02

No já nevím, dnes je lidí tak málo, že zaměstnavatelé ustupují z požadavků, umožňují zkrácené úvazky, jsou ochotni vzít i méně flexibilní zaměstnance. Nemáš nějakého známého, který má zkušenosti s přijímáním, že by ti poradil, co děláš špatně? Za sebe bych doporučila nelhat, není problém si prakticky cokoli ověřit a triky jako „pracuju na jednom projektu“ personalisté znají. A když nepůsobíš důvěryhodně, práci ti nejspíš nenabídnou.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5266
7.7.18 14:03

@hulala No nevím, bude užívat prcka a za dva tři roky, kdy může být situace na trhu práce o dost jiná (horší) než teď, se z toho zblázní - když má problém už teď.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2369
7.7.18 14:23

Ahojky, ja bydlim na satelitu a tady dost jedou hlidacky a uklizecky a rozhodne se jim neplati malo (cca 200/h). Hlidat cizi dite by si mohla i pri svych detech a uklidy si planovat dle sebe. Je to slusny privydelek a na ruku :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
863
7.7.18 15:59

@Doe_Jane kdykoli te nekde potkam, mluvis mi z duse :lol: mimochodem koukam, ze uz nesrktis hady :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
863
7.7.18 16:00

Ja si proste myslim, ze praci neni tezky najit, jen clivek nesmi byt moc vybiravej, kdyz to je potreba. Ja chodila po vecerech do mekace :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7629
7.7.18 18:55

Ja myslim,pardon, ze hledas trochu vymluvy..mam deti,chci se Jim venovat(jiste :srdce: ),ale jde to. Jsou totiz i nocni smeny. Ja mam deti dve,male je rok a pul- materska 3m,pak se bud vrat do prace, nebo sed doma za vlastni. Pracuji na 75% uvazek od 16,30 do 23,30 a jde to.Decka obstara tata,mala mu byla hozena na krk jako 3m mimino ;) Cesko ma snad nejdelsi materskou na svete,jo,prima pro dite,ale jinak v Tom pro zenskou nevidim zadny smysl. Nekdo navaze na 3 materske na 4 roky a kdo te bude chtit po 12 letech venku z pracovniho procesu :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
114
7.7.18 18:57

Vím, ze je těžké si najít s práci s dětmi. Ale dá se to. Chvíli jsem dělala úklid v jednom obchodě potom co přišel chlap z práce. Roznaset letáky. Dnes se v každé druhé hospodě hledají servírky a pomoc do kuchyně, jsou rádi za každých pár hodin… držím pěsti ať to vyjde
Ps. Ale 50 životopisu během dvou let je fakt uboze málo…

 • Zmínit
 • Nahlásit
5126
7.7.18 20:43

Bohužel realita v ČR,já jsem musela do práce min.na poloviční úvazek pokaždé s miminkem.A práce v přímé péči se seniory.Moje holky se nenarodily v ČR,takže mateřská pokaždé pár měsíců a zpět v práci.Teď žijeme v ČR,čekáme třetí a já se konečně těším na pořádnou mateřskou,kdy nepůjdu nikam minimálně 2,5 roku.Pokud nejste jako rodina ve finanční tísni,tak bych si užívala ten luxus být s dětmi doma.ČR je snad jediná země,kde vám něco platí až do 4 let věku dítěte.Není to závratná suma,ale jinde si může člověk nechat zdát.V Anglii jsou 6 měsíční i mladší mimča ve školce,protože maminky nemají někdy na výběr.Pokud mi v ČR nestačí rodičák,tak si nebudu pořizovat děti,protože vím předem,kolik peněz budu každý měsíc mít ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
7.7.18 21:13

Přesně jak všichni píší, zakladatelko, nedostaneš přesně co chceš, ale práce se dá najít. :palec:

 • Nahlásit
 • Upravit
1226
7.7.18 21:22
 • Zmínit
 • Nahlásit
5126
7.7.18 21:31

@ASAndrea, nedávno jsem tu potkala maminku,co má jen jedno 18 měsíční dítě a že prý to je hrozné být na mateřské,zlatá práce a že už se těší,až jí mateřská skončí.No,já teda taky nežiju jen svými dětmi,ale tohle je pro mě nepochopitelné.Asi to fakt vidím jinak,když jsem si normální mateřskou ještě neužila.Občas toho máme každá dost,ale to k tomu prostě patří a předčasný nástup do práce nám moc nepomůže,spíš naopak.Hlavně ty děti jsou malé jen chvilku a pak nastanou mnohem větší starosti :think:.

 • Zmínit
 • Nahlásit
506
7.7.18 22:33

@ASAndrea nevím, proč reaguješ jenom na mě, ale budiž. Já souhlasím plně s tím, co píše těsně pode mnou @Terisos. Když se chce, jde všechno, i na malém městě se dá najít práce, hlavně v dnešní době. Na mě to působí tak, že se zakladatelka dostatečně nesnaží, neví, jak přesně hledat práci, plácá se v tom a pak píše ubrečené deníčky. 50 životopisů za 2 roky? To je opravdu směšné číslo. Bude se do toho muset opřít a slevit ze svých nároků. Než jsem znovu otěhotněla, chodila jsem do Lidlu na brigádu v mezičase mezi zkouškami na vš a super. Stačí jen chtít. Internet je plný serverů inzerujících nabídky práce, lze osobně obcházet obchoďáky a firmy s životopisem, ÚP, zeptat se známých, atd. Taky mi ve dvou firmách nezaplatili, neměla jsem co do huby… člověk se musí zvednout a pokračovat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
74
7.7.18 23:16

Práce je spousta. Jen to chce trochu přemýšler i před početím a nečekat, že x let po škole, bez pořádné praxe v jednom oboru vám budou nabízet práci snů s flexibilním plánováním. Já jsem pracovala během školy v jednom oboru, chvilku před otěhotněním jsem přešla na volnou nohou, užila si chvilku klid a v půl roce se vrátila postupně k práci. A nebyl to jedinej problém. Ale je to hodně tím, že v době otěhotěnní už jsem měla kontakty, pevnou pozici v oboru a v rámci komunity jsem pořád působila. Nic zas tak nemožného :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
3666
8.7.18 08:04
:think:

Příspěvek upraven 08.07.18 v 08:06

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
8.7.18 08:07

No moc nereaguji ale musim napsat ze zakladatelku chapu…ano práce je skutečně dost ale pouze pro flexibilni ;) např ja mam také problem práci najit tak abych zaopatrila deti…1 dítě postižené 24 let..
Byla jsem s ni doma kdyz byla ve školce škole měla jsem brigádu…dite je nesprávné a tudíž jsem i opatrovnik vypadla hsem na mnoho let z pracovního procesu…jo a v zivotopisech se na brigosky nehraje…druhe dite cca 15 let jde na stredni a ted prcek 2.5 roku v září školka…manžel jezdi pracovne i na 3 týdny mimo domov…hlidaci babicky nemáme…praci sháním cca rok aktivně jenže prac.doba je pro me možná cca od 7.30 do 15h to je strop kdy vyzvednu nejstari ze stacionare a nejmenší ze školky takze ted mi tu radte chytrolinky u nas tu vsude chteji aby se makalo 3 -2 smenny provoz do obchodu nelze opet kratky dlouhy tyden delat servirku do noci nebo nocni nejde kdyz muz neni doma…a prace je tu dost přesto i me nemaji zajem…

 • Nahlásit
30569
8.7.18 09:53

Reaguji na poslední anonym…

Proč chytrolinky,tvoje volba mít 3 děti v tvé situaci…to si musíte vyřešit s manželem,to jako si vážně myslíš,že si nadiktujes kdy a jak můžeš a všichni si sednou na zadek?

Když manžel musí být tak často pryč,tak snad vydělá dost peněz a ty můžeš jít jen na nějakou brigadu…u nás v obchodních neustále nabízí dopolední brigády :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8571
8.7.18 11:10

Za dva roky sis nebyla schopná najít práci ? :mrgreen: Zvlášť teď, když je práce všude spousta ?
To asi bude problém v tobě :)
Tak se přestaň vymlouvat a pořádně mákni. ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
5126
8.7.18 11:27

@catherine100, já souhlasím s anonymní,ale z velké části i s tebou.Ano,věř,že třeba v Anglii je naprosto v pohodě najít práci vyhovující rodinnému životu,často si i sám člověk diktuje kdy a kolik hodin chce pracovat.Samozřejmě taky to nejde úplně všude.Ale matky s dětmi tam dost podporují.Tady v ČR stále hudba budoucnosti,jestli se vůbec někdy dočkáme.A taky hodně záleží na oblasti.Někde je opravdu téměř nemožné s dětmi najít práci třeba jen na ranní směny a zkrácený úvazek k tomu,to už je většinou úplně sci-fi.A není to tím,že si uděláme kupu dětí a pak pláčeme.Normální maminka se těm dětem taky chce věnovat a opravdu ve srovnání s Anglií,kde jsem žila 8 let a kde se narodily naše 2 děti,jsme tady dost mimo.Já zase velmi oceňuji možnost být na mateřské dlouho.To jsem s holkama nezažila a u třetího prcka si mateřskou v ČR fakt hodlám užít.Mně spíš vadí,že si někdo tady udělá děti a pak si stěžuje,jak malý rodičák dostává a že nemůže najít práci,to nevěděl předem?Já jsem zažila chodit s náročným miminkem do práce a ještě k tomu batole (a práci jsem měla dost náročnou),takže já to vidím tak,že buď mám děti,jsem na rodičáku a nestěžuji si nebo je nemám,protože si nemůžu finančně dovolit být doma s dětmi, takže pracuji a nejsem omezená.Obojí je moje volba a nebudu pak fňukat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
483
8.7.18 11:28

Podle profilu jsi z Prahy, tak nechápu, že nemůžeš najít práci. Chces, dělat jen nějaké víkendy a třeba den v týdnu, ok, není problém, Tesco, Albert, a pod. tam by tě brali všema deseti. Ale pochopila jsem, že ty nechceš manuální práci , ale asi ideálně nějakou administrativu a pod. Ale věř mi, ve firmách potřebují někoho přes týden, ne víkendy. Prostě vem práci, která je ( a tě je fakt spousty, hlavně v Praze a i ta manuální je velmi dobře placená ). A 50 životopisů za 2 roky :mrgreen: , tak to fakt není moc, jestli máš pocit že hodně, tak to není intenzivní hledání práce. A to tvé, že ještě pracuješ na jiném projektu a možná za 2-3 měsíce můžeš? No jasně, že vezmou někoho jiného, kdo za 1. může hned a za 2. má co nabídnout ( a nemá zfalšovaný životopis, a má tam reálné zkušenosti ). U tebe to vidím jako výmluvu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6255
8.7.18 11:31

Nemate zadne adekvatni zkusenosti, ale pozadavku az az. Ani trochu se nedivim, ze Vas nikde nechteji.
50 zivotopisu za 2 roky? Trochu malo 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
5986
8.7.18 11:35

rovnez se priklanim k nazoru, ze je to denicek jen o vymluvach. dnes je prace opravdu vsude dost, staci doopravdy chtit. ntb. nechapu vas postoj k hlidani cizi osobou, pritom jste sama delala au-pair, takze vite, ze je to ve svete bezne … jeste dotazek, ten newsletter pouzili nebo jen psali, ze je nedostacujici? pokud ne, tak nechapu, ze co by vam meli platit …

 • Zmínit
 • Nahlásit
739
8.7.18 11:48

Chytrolínky prej 8) Každý si zařizuje život sám. Nikdo nikomu nedrží pistoli u hlavy, aby měl okamžitě bez praxe děti. Máme štědrý sociální systém, dlouhá MD i RD. K tomu aktuální nedostatek zaměstnanců, plus zakladatelka je z Prahy. Každý má nějaké možnosti, dál už je to o prioritách. Když chci moc, musím mít a umět něco extra. A na doplňování zboží nebo práci v mekáči nebo na roznosu letáků nic špatného není a časově by to snad vyhovovalo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
30569
8.7.18 11:56

@Mondík ona u nás ta podpora je čím dál tím lepší,ale u nás by rodiče chtěli všechno- státní skolky,dlouhou mateřskou a ještě pak bez praxe po x letech na mateřské aby jim všichni vyšli vstříc.....
Já co mám zkušenost,tak kdo myslí dopředu,není doma xy let,tak většinou slušnou práci sežene a když je dobrý i ta firma mu nabídne xy bonusu např. ten home office......

A to ještě říká ta,která by mohla fnukat ,že jedno dítě musí do soukromé,manžel pořád v práci a potřebuji jen na 4h denně a s mym vzděláním ideálně za 20k :mrgreen:
Ale beru to Tak,ze buď půjdu do toho tesca,nebo buď manžel omezí práci (to asi tezko) nebo tedy vydržím doma,ale já s tím počítala a mám rodicak na 4 roky ..... :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
8.7.18 16:09

@catherine100 no mozna u vas u nas nechteji brat za zkrácené úvazky já se prace nebojim delala jsem toho jiz spousu ale skloubit péči kdyz pominu stredoskolaka postizenyho člověka *mimochodem jsem si nepřála postizene dítě na ktere jsem zustala sama)a prcouse …nefnukam a nestěžuji si !manzel je rad ze ma praci aby nas uživil ale to nejde donekonecna že. Tady se furt propira kdo co umi a co nabidne vis ono i obyc vyuceni lidé jsou potrebni bez nich bychom jako nemeli chleba mleko apod.kdyz teda budou vsichni studovani…zakladatelku chapu ja jsem vzdy s detmi byla doma do tech4 let a venovala se jim ted prostě nehodlám aby se manzel strhal.....a neni to o tom ze si diktuji podminky to je prostě fakt.o postizene dite se ti taky nikdo nepostara a na predrazene stacionare nebo bydleni nejsou kc..... @Terisos jasbe ze nikdo nikomu nedrzi pistoli u hlavy ja taky netouzila mit nemocne dite a uz tohle te pěkně vyřadí z prac.procesu nevis nesud ;)

 • Nahlásit
739
8.7.18 19:09

A kdo řekl, že by vyučení neměli být potřební? Naopak, pokud umíš řemeslo, jde dobře plánovat práce, určíš si sama co stihneš, můžeš mít dílnu doma. Aby člověk mohl pracovat, musí něco umět. To tak prostě je. A vždycky jde něco vymyslet. Když je problém opouštět domov, zařiďte si třeba e-shop doma nebo výrobu něčeho, co umíte. Vyhnete se pohovorům a budete pánem svého času.

 • Zmínit
 • Nahlásit
30569
8.7.18 19:13

Ano ,je mi líto,že máš postižené dítě,ale pak jsi si pořídila další dvě,dobrovolně ;) a věnovala jsi se jim celé 4 roky ,tak si pak nemůžeš stěžovat na trh práce ;) ,který je mimo jine teď hladový po dobrých lidech
A já přeci neříkám kdo má VŠ,ale kdo má co nabídnout ;) což může i člověk se ZS a je sikovny,prubojny.....naopak pro ty s vyšším vzděláním v určitých oborech jako je můj,jsou zkrácené úvazky téměř nemožné z provozních duvodu......za pokladnu či bar většinou není problém se dostat

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
8.7.18 20:06

@Mondík

Já také nejsem typická „kvočna“. Do práce se těším, je to rozmanitost a cítím se tam víc „užitečná“, přece jen práce doma není tak vidět (ale když se přestane dělat… :mrgreen: ). Já jsem teda nepřestala úplně pracovat nikdy, vždy jsem aspoň částečně pracovala z domu, dalo se to - 4h týdně najdu volných, dělala jsem jen statistiky, výsledovky, to nebylo nic, co by mě nějak vyčerpávalo. Jen se to pak začalo nabalovat a můj bývalý zaměstnavatel když viděl, že to posílám hned, tak mi toho víc a víc přídával…A to už se nedalo. Nějaké práce na doma jsou na prd - ruční práce se nevyplatí a tam se musí dodržovat termíny, což s dětmi jde těžko (to jsou ty „plány“, budu háčkovat, když bude spát, bude klid, bude ve školce…a pak je vše jinak), MLM potřebuje zápal…

souhlasím, že je dobré nevypadnout z „tempa“, ale nic nepřehánět - zase tak mizerně na to nejsme, abych hledala práci od pár měsíců dítěte, ostatně finance víte dopředu…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
8.7.18 20:09

@Daenerys91

protože jsi napsala toto Byly doby, kdy jsem posílala 50 životopisů TÝDNĚ.

Já jsem pracovala jako HR a znala jsem HR i z ostatních firem a byl „zlatý fond“ nevzdávajících se lidí, kteří takto psali třeba týdně do všech firem v okolí. A nikdo je nechtěl. Protože to byli takoví ti lidé, kteří de facto nic neumí, píšou všude a nemají na to. proto jsem radila vyšperkovat CV, vyzdvihnout k určité pozici své vlastnosti - přece nemůžu poslat stejné CV na pozici uklízečky do DM a do marketingu Tesca :nevim: Navíc pochybuju, že by na obé pozice měla zároveň…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1226
8.7.18 20:20

@catherine100

on je vždy nejhorší člověk, který buď „má moc“ - např. vysokou školu a na pozici by byl až příliš kvalifikovaný a firma se bojí, že by jim rychle utekl, kdyby si našel něco lepšího a že bude stejně hledat dál, ikdyž k nim nastoupí (případ mého manžela s PhD. ve farmacii) - nebo člověk se základkou, který musí přesvědčit až při osobním setkání - stále platí předsudky (proč nedodělal střední, učnák, bude to flink, hodně práce střídá…). :nevim:

Autorka to má blbé v tom, že si diktuje podmínky až moc striktně. Ono najít brigádu není takový problém, když večer muž pohlídá a má ještě sílu po denním kolotoči kolem dětí jít někam makat. Já bych třeba na to „koule“ už neměla, usínám kolem 21.h a jsem groggy… :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5126
8.7.18 20:33

@ASAndrea, jo, přesně. Určitě nemluvím o pár hodinách týdně, ale měla jsem na mysli ty, co mají dobrou finanční situaci, ale péče o dítě je strašně nebaví a chtějí hlavně pokračovat v kariéře. V tomto případě nechápu, proč si dítě pořizovaly :nevim:.A neustále lítat kolem domácnosti je opravdu někdy na to, aby se člověk cítil vyhořelý a nedoceněný, všechny potřebujeme seberealizaci, ale tu můžeme mít po zbytek života. Záleží taky, jak si to na mateřské zařídíme. Pokud od začátku dělá matka všem služku a tatínek ani netuší, jak dítě přibalit, tak je fakt něco hodně špatně :think:.Jinak vím,o čem mluvíš,chvilku jsem na rodičáku podnikala a bohužel mi to nevyhovovalo.Došlo mi,že mi to nestojí za to,když finanční problémy zdaleka nemáme.

Příspěvek upraven 08.07.18 v 20:36

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
8.7.18 21:04

Pro anonymni. Znam taky jednu rodinu a v ni postizene dite. Tri decka dve uz dospele a nejmladsi prave postizene. Pokud vim dobre, tak mama na nej bere opatrovak+invalidni duchod to je neco malo pres 20k. Otec chodi do prace, kdyby nic nedostavala, tak on je v pohode uzivi. Co se tyce prace. Nabidky jsou i vyjdou hodne vstric. Chodila jsem na brigadu po vecerech. Tam byli radi za kazdou ruku navic (stridala jsem se s manzelem, proto vecer)… pak v dalsi praci mi nabizeli castecny uvazek+HO na to jsem kyvla za celkem slusne penize :mrgreen: .. bylo pouze na me jak si rozdelim hodiny v praci a doma :nevim: … dale nabidky, lidl, kaufland tesco atd… vsude shaneji lidi… anonym E

 • Nahlásit
11081
8.7.18 21:21

Mě po přečtení napadlo jediné. „Možnost placeného hlídání neuvažuji, nechci aby hlídal někdo mimo rodinu“ (hlídání nemáme), „chci práci na doma nebo každý druhý víkend“.

Posloucháš se? Kolik myslíš, že takových pozic je?

Kdybys řekla „placené hlídání si nemůžu dovolit, protože nevydělám ani dost na chůvu“, tak by to byl oprávněný argument. Ale takto mám pocit, že bys ráda modré z nebe s mašličkou, a stěžuješ si, že ho ne a ne sehnat…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1203
9.7.18 11:56

upřímně mi nějak uniklo mezi výpisem brigád, co jsi dělala mezi dostudováním VŠ a prvním dítětem??? Na pohovorech se už nějaký ten rok nesmí na děti ptát, takže nějak nechápu tvůj přístup k hledání zaměstnání.
Spíš mi to příjde, že se ti dělat nechce a hledáš nemožné, protože práce je všude dost.

 • Zmínit
 • Nahlásit
23889
9.7.18 12:48

@PpeŤuLiK á ani nikde nevidím, že by VŠ kdy dokončila, pouze, že na ni nastoupila. Samozřejmě nesmí chybět doporučení, aby s těhotenstvím neotálela - jak jinak, to doporučení bych chtěla slyšet (a taky kdo ho vlastně vyslovil - možná „dobrá“ kamarádka) . Celkově tento příběh spíše škodí obecnému povědomí o problémech zaměstnaných matek, protože pokud by to chodilo takhle, za problémy by si maminky mohly jedině samy.

 • Zmínit
 • Nahlásit
504
9.7.18 19:03

@hanka.br. Tohle doporučení mě taky vždy zarazí. V mém okolí ho shodou okolností dostaly jen ty s ručkama krapet dozadu, případně ty, které potřebovaly na partnera páku. A z diskusí tady mám pocit, že snad nejlépe otěhotní ty, kterým se doktor dušoval, že se jim nikdy otěhotnět nepodaří.

Jinak ohledně toho přístupu, že já mám VŠ s kdo je víc… na druhém rodičáku, s nulovou prací bych sklopila hlavu a pokusila se vypracovat z nižší pozice. Tam by mohla být i šance na víkendove či zkrácené směny.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
9.7.18 19:34

Tak jsem si pročetla Vaše příspěvky. To že nepíšete moc hezky, i když si tu autorky chtějí jenom postěžovat, když třeba nemají komu. Na to už jsem si zvykla. To že je práce všude dost, s tím s vámi souhlasím, ale ne pro maminky na MD.
Nejsem maminka, která hned po mateřské jde do práce, protože si chci s prckem ty tři roky užít. Ale přivídělek bych také potřebovala. A je jasné, že maminka, která je na RD, si bude diktovat podmínky, za kterých může chodit do práce, když nemá prostředky a ani nikoho, kdo by pohlídal.
Třeba já. Já potřebuji práci na doma, jelikož nemám hlídání, ani ze strany manžela, který v práci stráví skoro celý den a skoro 7 dní v týdnu. A když má volno, tak se potřebuje vyspat a mít aspoň jeden den klid. Ne nemáme hodně peněz, protože manžel dělá na benzínce a věřte tam tolik neberou. Babičky jsou 150km daleko. Ano bydlím v Praze, ale ani tady nejsou ochotni zaměstnávat maminku na RD tak, aby pracovala z domu. Kdo to tak má, tak má prostě štěstí. já takové štěstí nemám.
A to že si neměla teda dělat dvě děti, když potřebuje peníze. Která máminka by nastoupila do práce po 3 - letech, aby jim za rok či dva opět řekla, že jde na MD? Já tedy ne.
Já tedy autorku opravdu chápu.

 • Nahlásit