Hloupá náhoda nebo nezodpovědná maminka?!

O životě

Tímto deníčkem chci ostatním maminkám pomoci a poradit, aspoň po přečtení, jak moc důležitá je jen mikrosekunda strávená s miminkem a co se může stát a změnit vám život.

Milé maminky a budoucí maminky,

chci se s vámy podělit o můj příběh, kdyby nebylo blbé mikrosekundy, tak bych vám sem ani nepsala a jen si spokojeně četla vaše přízpěvky a občas s pláčem i vaše deníčky. No začnu prostě tak, jak to cítím, omlouvám se pokud tam budou pravopisné chyby, ale opravdu se na to moc nesoustředím.

Můj příběh začal minulý rok, když jsem v květnu zjitila, že jsem těhotná. Přišla strašná radost, plánování co vše miminko potřebuje, nakupování atd., celé těhoteství jsem měla skoro bez problémů. Nezvracela jsem, bylo mi dobře. V 5. měsíci těhotenství mi paní doktorka řekla, že má u mé holčičky podezření na defekt komorového septa, ale že si není jistá. Takže mě poslala do Gennetu ke specialistovi na další podrobnější ultrazvuk. Přesně dodnes si pamatuji, že mi to řekla ve čtvrtek a do Gennetu mě objednali až na pondělí, takže horší 3 dny jsem nezažila, tedy aspoň jsem si myslela, že horší dny jsem zažít nemohla, ale omyl. Takže celé 3 dny čekání jsem probrečela, ale díky příteli a budoucímu tatínkovi naší holčičky jsme to zvládli a naštěstí se nic nepotvrdilo!

No, takže dál pokračovalo moje těhotenství, to víte, už jsem měla daleko větší strach z každé kontroly, co zase najdou atd., na konci těhotenství jsem měla vysoký TK, ale také jsem se s tím poprala a 28.2. se nám narodila nádherná a zdravá dcera Natálka. Šílené štěstí, všichni štastní, celé rodina, byla velká pohoda, šestinedělím jsme se taky skvěle prokousali, sice s kojením jsem trochu bojovala, ale taky jsem to zvládla. Jen chci připomenout, že stále jsem měla velkou podporu přítele a rodiny! No, ale bohužel tohle šťastné období teď vystřídalo období šíleného strachu, smutku, vzteku, nepochopení!

Minulý víkend jsem s malinkou strávila u mojí mamky, protože byl přítel pryč, tak abychom s malou nebyly samy. Byl to super víkend, kdy jsme v neděli oslavovali moje narozeniny, které jsem měla tohle pondělí a byla jsem šťastná, rodina pohromadě a prostě pohodička. Přítel si nás v neděli večer vyzvedl a jeli jsme jako kompletní rodinka konečně domů. Už jsem se těšila, že malinkou rychle vykoupu a pak že si přítelem budeme povídat, jak se měl on i já o víkendu. Jenže omyl, vše dopadlo a skončilo úplně jinak. Šla jsem malinkou koupat a říkám příteli, běž, mi to zvládneme, ty vynos tašky z auta, ať pak spolu uložíme malinkou a jsme spolu.

Kolikrát jsem malinkou koupala sama, ale tentokrát to skončilo šíleně. Malinkou jsem si dala na přebalovací pult v koupelně, kde jsem jí svlékla, dělala s ní kravinky, ona má moc ráda když je nahá a může kopat nožičkama, smála se na mě, no prostě nádhera. Bohužel jsem se na mikrosekundu otočila a najednou jsem zaslechla šílený křik a koukám na přebalovák a malinká tam nebyla a ležela na zemi! Nedokážu ani teď popsat, jak strašlivý pohled to byl a jak i teď mám stáhlý žaludek a je mi z toho špatně! Přítel slyšel můj křik, tak přiběhl, já byla v šoku, malá řvala, okamžitě jsme zavolali záchranku a během 2 minut už jsme seděli v sanitce a jeli do nemocnice. Tam malou vyšetřili a poslali nás na RTG, kde jí diagnostikovali velkou prasklinu lebky! Když nám řekli, že musí okamžitě na Jipku a že je možné, že nastanou komplikace a že naše malinká může taky na neurochirurgický zákrok, tak se nám zhroutil svět.

Malinkou jsme doprovodili na Jipku, kam nás samozřejmě nechtěli pustit. Poté co jí zajistili a vše nám vysvětlili, tak nám dovolili se s ní aspoň rozloučit, protože ani čekat jsme tam nemohli co a jak. Malinká spinkala, cumlala si dudlíčka a vypadala spokojeně. Byli tm strašně moc hodní, takže jsme každou hodinu volali, jak to sní vypadá a stále jen to, že je v pořádku a že v klidu spinká! Jenže mi došlo, jelikož plně kojím, že bude mít hlad a kdo jí dá najíst a hlavně – je to moje malá princezna, moje láska, můj život a je tam sama! Nekonečně dlouhá noc, kterou jsem samozřejmě probrečela a stále se obviňovala dokola, že kdybych se neotočila a že kdybych počkala s koupáním na přítele a kdybych to udělala jinak a prostě samé kdyby… pokaždé mi z toho vyšlo jen a jen, že za vše můžu samozřejmě já a že jsem neschopná matka, která ublížila tomu svému bezbrannýmu drobečkovi, který je tak malinký a bránit se sám neumí a od toho má mít tu svojí maminku, která se o něj postará a já to takhle pokazila a dovolila jsem, že jsem tomu žívůtku ublížila, že jsem jí nehlídala víc!

No druhý den ráno jsem si měli volat v devět, a když jsme volali, tak malinká byla v pořádku a hned jsme mohli přijet, protože má hlad. Tak jsme tam byli během chvilky, malinká vypadala spokojeně, dala jsem jí najíst, hned se přisála a baštila jakoby nic. Pak nás přeložili na normální oddělení, kde už jsem s ní mohla být i já a kojit, no celou dobu v nemocnici jsem probrečela a stále se jen obviňuji, proč jsem tohle dovolila. Ve středu nás pustili a od té doby jsme u mé mamky, protože domů se vrátit zatím nemůžu. Díky příteli a rodině, která mě opravdu úžasně podporuje a jsou stále se mnou, to tak nějak zvládám. Hlavně každý říká, že se musím dát dohromady kvůli malinké a abych neztratila mléko, že to potřebuje.Je pravda že v nemocnici jsem ho měla méně, ale teď už mi přijde, že už je to jako před tou hroznou událostí.

No snažím se kvůli malinké,aby se cítila v bezpečí a spokojeně, ale stále mám před očima ten hrozný pohled, jak malinká není na přebalováku, kde má být, ale na zemi! Ani nevíte, jak mě to strašně mrzí a nejradši bych byla já zraněná než malinká a nechápu, proč se nám to muselo stát, ale bohužel se stalo a to jsem se považovala za správnou a dobrou maminku! Teď si přijdu jako ta nejhorší mamá na světě! Tímto bych vám chtěla alespoň trochu poradit, opravdu ani na mikrosekundu nenechávejte miminko bez dozoru, ani si jen šáhnout pro mastičku nebo někam pro plenu, nebo se jen tak otočit! Je to opravdu mžik, který už v životě nevrátíte a já si to budu celý život vyčítat! Teď holt musím nechat čas, aby mi pomohl to trochu spravit. No, naštěstí malinká je v pořádku, zlomenina za pár týdnu sroste a neměla by mít žádné následky, všechna vyšetření dopadla dobře. Tak doufám, že už bude jen a jen lépe.

Děkuji, že jsem se mohla podělit o svůj příběh a i se s tím trochu vypořádat touto formou! Děkuji a přeju všem, abyste tohle a ostatní hrozné věci nemuseli nikdo zažívat!

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 02.05.11 07:19

Natálko, naprosto chápu co tímto myslíš. My máme Honzíka a 14 dní po narození se nám díky průvanu do kočárku kde ležel vysklilo sklo ze dveří. Větší hrůzu si nedovedu představit. Měla jsem pocit že za to můžu já a že kdybych neotevřela okno (venku bylo 25 stupňů) nic by se nestalo. Naštěstí je malej v pořádku a věřím že i vaše malá bude naprosto v pohodě. Hlavně si nic nevyčítej. Jsou věci které člověku nedojdou dokud se nestanou. Potrápila jsi se už dost tak už na to nemysli a užívej si každou chvilku s malou.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 02.05.11 08:07

Jsem šťastná, že malinká je v pořádku, v jednu chvíli jsem si myslela, že to dobře nedopadne… :cry: Určitě si nic nevyčítej, je dobře, že jsi to napsala, protože si myslím, že nejedna maminka se od přebalováku na chviličku otočí, aby na něco dosáhlo například… I já jsem to občas udělala, když byl malý opravdu miminko. Říkala jsem si, jak by mohl spadnout, když jen leží a nic jiného zatím neumí??? Až když jsem byla u doktorky na prohlídce a malého vysvlékla na pultu, jen jsem se, jak Ty říkáš na mikrosekundu, otočila do kočárku pro plenu a doktorka vystřelila k malému a upozorňovala mě, že tohle už NIKDY nemám dělat. :oops: Od té doby jsem to fakt neudělala. NIKDY!

Přeji Tobě, maličké Natálce i celé rodině hodně štěstí do života a už se tím netrap, nejdůležitější je, že to takto dopadlo! :huban: :andel:

 
ynax1  02.05.11 08:10

co a to říct? snad jen, že je dobře, že malé nic nebude. Na přebalováku je dobré neustále dítě jistit jednou rukou. Musíš se to naučit sama, nespoléhat na přítele.

 
cimbik  02.05.11 08:27

Ahoj, mám dvě dcerky. A už u té první, mi naše pediatrička při první návštěvě řekla, že vždy si musím jistit dítko jednou rukou (když se otočím, když se sehnu dolu apod…). Naštěstí se nám nikdy nic podobného nestalo, ale několika maminkám z mého okolí se něco podobného stalo, ať už pád z přebalováku nebo třeba z postele nebo gauče. Určitě si nic nevyčítej a snaž se být v pohodě, maličká potřebuje spokojenou maminu - to je pro ní to nejdůležitější :-). Vím, že tě to trápí, ale stalo se, důležité je, že je maličká v pořádku. Užívej si každý její úsměv a na nic špatného nemysli

 
cimbik  02.05.11 08:27

Ahoj, mám dvě dcerky. A už u té první, mi naše pediatrička při první návštěvě řekla, že vždy si musím jistit dítko jednou rukou (když se otočím, když se sehnu dolu apod…). Naštěstí se nám nikdy nic podobného nestalo, ale několika maminkám z mého okolí se něco podobného stalo, ať už pád z přebalováku nebo třeba z postele nebo gauče. Určitě si nic nevyčítej a snaž se být v pohodě, maličká potřebuje spokojenou maminu - to je pro ní to nejdůležitější :-). Vím, že tě to trápí, ale stalo se, důležité je, že je maličká v pořádku. Užívej si každý její úsměv a na nic špatného nemysli

 
cimbik  02.05.11 08:27

Ahoj, mám dvě dcerky. A už u té první, mi naše pediatrička při první návštěvě řekla, že vždy si musím jistit dítko jednou rukou (když se otočím, když se sehnu dolu apod…). Naštěstí se nám nikdy nic podobného nestalo, ale několika maminkám z mého okolí se něco podobného stalo, ať už pád z přebalováku nebo třeba z postele nebo gauče. Určitě si nic nevyčítej a snaž se být v pohodě, maličká potřebuje spokojenou maminu - to je pro ní to nejdůležitější :-). Vím, že tě to trápí, ale stalo se, důležité je, že je maličká v pořádku. Užívej si každý její úsměv a na nic špatného nemysli

 
Karlicek
Stálice 61 příspěvků 02.05.11 08:31

Hlavně, že je v pořádku, to je to nejdůležitější. A díky za ponaučení, taky se občas otočím, pro plenku, vypnout topení, pro mastičku, už to neudělám, je to fakt mžik, ale říkám si, že nic nestihne udělat, teď už to vím, že je to možné… :think:

 
nozu
Extra třída :D 10283 příspěvků 02.05.11 09:21

ahoj natálko, určitě nejsi ta nejhorší matka!!! tohle se opravdu může stát komukoliv. nejdůležitější je, že je malá v pořádku. holt je to ponaučení pro všechny. já musím říct, že jsem už od klárky naučená, že děti jistím na přebalováku jednou rukou, i když se otáčím pro mastičku.
a možná jedna příhoda od nás, že člověk nemůže být nikdy dost opatrný - hrála jsem si s klárkou na gauči, držela jsem ji volně kolem těla a ona se mi tak mrskla, že se skulila z gauče a bouchla se těsně pod oko o hranu stolu. měla z toho naštěstí jen modřinu. ale vidíš, že člověk nemůže být nikdy dost opatrný a že i když jsi přímo u dítěte, nehoda se může stát. a věř, že s přibývajícím věkem a pohybovou aktivitou dítěte jich bude víc a víc.

 
Anonymní  02.05.11 09:55

Natalko,nejsi hrozna matka,nehody se stavaji. :hug: hltala jsem tvuj denicek a jsem fakt stastna,ze to byl stastny konec :kytka: necham tohle asi precist svoji svagrovou,ktera svoje mesicni miminko nechava lezet na stole a jde pryc,nebo na gauci.a nepomaha ji to rikat,ze muze spadnout,podle ni nemuze. nastesti nema prebalovak,ale gauc nebo stul je neco podobneho.preji hodne krasnych chvil s tvoji princeznou :hug: :kytka:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 02.05.11 10:24

jsem rada,že mala je v pořádku a vše dobře dopadlo.naber všechnu energii,vaše mala holčička jí bude potřebovat. auž se netrap.ale plně tě chapu.ja jednou s malou jen tak dělala kravinky a ona se mi zvratila a strašně v ní křuplo.pláč,znaš to .vše bylo v pořadku,ale ja to pořad slyšim(4 roku)a vim,že musim byt opatrnějši.vím,že malou jsem raději jednou rukou jistila a děkuji ti za připomenuti.u dru­heho miminka budu ještě opatrnějši.jsi skvěla mama,kdyby to tak nebylo tak se tim netrapíš.jsou věci,které se prostě stanou a asi to tak ma byt.byt nechapeme,proč my. :hug: :hug: hodně krásných zažitku s natalkou. :kytka:

 
VercaF  02.05.11 10:24

No je to hrozný ale to se prostě může stát každýmu, hlavně se neobviňuj. Je to hooodně blbá náhoda ale mohlo to skončit i hůř, naštěstí to dopadlo dobře.
Já mám zase hrůzu z horké vody, že mě při vaření drobek až bude chodit žduchne a něco na sebe převrhne. No budeme muset být přeopatrní a udělat nějaký preventivní opatření…jinak se zblázním strachy.

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 02.05.11 10:51

ahoj hlavne ze je v poradku!!!
take se nekdy na chvili otocim a nikdy uz to neudelam diky tvemu denicku!!!!! rikam si dyt ona se neumi jeste pretacet ale co neni muze byt, opravdu z male uz nespustim oci!! diky za tvuj denicek :hug:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 02.05.11 11:32

Ahoj,

no chápu tě docela dost. Mně malej zas málem vypadl z kočárku při nájezdu na schody…nějak jsem si blbě najela, kočárek se mi převážil dopředu a malej visel ven, ohnutej v půlce a ani nemohl plakat, jak se leknul a jak nemohl asi ani moc dobře dýchat, zachránily ho jen pásy, který ale měl jen kolem pasu, neměla je zapnuté celé (od té doby jezdím zásadně se zapnutými celými pásy). Kdyby mi na ty schody vypadl, no strašný, taky to mám v paměti pořád. Fuj… A přebalovák, to se nezdá, můj muž si i odcházel pro věci, keré měl jinde, to jsem nesnášela. I z tohoto mám fobii a to jištění jednou rukou je docela důležitý. Kamrádce spadlo mimčo úplně stejně jak tobě, jen se otočila, stála u něj. Naštěstí se nic nestalo ani nikam nemuseli jet. A v porodnici sousedce vyskákala malá z vozítka - dvoudenní dítě - nechápal ani doktor.

Na druhou stranu je dobrý si to pak už radši moc nepřipomínat a snažit se zas dál normálně fungovat, jinak bychom se zbláznily. Takže přeju už jen malé karamboly, ony jsou pořád nějaké a užívej si malou! :hug:

Příspěvek upraven 02.05.11 v 12:47

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 02.05.11 12:51

Děkuji za tvůj deníček… člověk stále potřebuje připomínat, co musí… protože rychle zapomíná, když je všechno v pořádku. Po přečtení toho tvého příspěvku si dám větší pozor. A teď už jen všechno dobré!!! :kytka: :huban: :hug:

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 02.05.11 13:07

Po přečtení tvého deníčku jsem 100% přesvědčená, že přebalovací pult opět nechci. To co se ti stalo, je přesně to co mě straší a bojím se těchto pultů. Štěstí, že je malinká v pořádku. Umím si představit tu hrůzu. Malá mně spadla z postele a měla slabý otřes mozku a já málem zešílela hrůzou.A tohle???? Tak to bych se asi zbláznila.

 
terak
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 02.05.11 15:19

Urcite souhlasim s tim, co bylo receno. Hlavne si nemyslete, ze byste mimco stihly zachytit, pokud by se neco takoveho stalo, protoze byste to proste nezvladly. Ja teda na prebalovaku pridrzuju, ale vcera jsme koupali, maly byl na lehatku, manzel ho omyval. A ja najednou koukam, jak se mi dite prevazuje na bok a leti do vody. A neudelala jsem nic, jen jsem se na nej divala. Reakce prisla ve chvili, kdy splouchl „pod hladinu“. Od vany nikdy neodchazime, ale znam spoustu matek, co si mysli, ze v tom lehatku jsou deti v bezpeci a nic se jim nemuze stat. Ja jsem tam vzdycky s nim a tohle nikdy neudelal. Spis me prekvapilo, ze jsem ho videla, uvedomovala jsem si to, ale telo v te sekunde proste nebylo schopne zareagovat. Stejne je to u prebalovaku. Tak holky bacha na to :palec:

 
ibolia
Kecalka 361 příspěvků 02.05.11 18:47

Ahoj, hlavně se neobviňuj. Ničemu tím nepomůžeš. Malá je naštěstí zdravá a živá.
Mě malá v půl roce vypadla z postýlky a to jsem stála vedle ní. Jen jsem si svlékala bundu. Ani jsem nestihla zareagovat. Jen jsem viděla, jak se přehoupla přes okraj a spadla. Od té doby neexistovalo nechat otevřenou postýlku.
A rozhodně jsem neměla v úmyslu ji nechat z té postýlky spadnout.

 
Nelishe
Povídálka 23 příspěvků 02.05.11 21:15

Taky občas popojdu od postele (i když malou dávám do prostředka, kdyby náhodou)… Díky Tvému deníčku si budu dávat větší pozor.
Hlavně, že je Tvoje malinká v pořádku :hug:

 
tokaja
Povídálka 20 příspěvků 02.05.11 21:28

Ahoj, deníček jsem přečetla jedním dechem a jsem ráda ,že je maloá v pořádku.. Mě se stalo něco podobného s mým prvorozeným synem, spadl mi tenkrát ze stolu-to mu bylo 6 měsíců, a také to byla jenom mikrovteřinka a byl dole. :cry: Naštěstí z toho byla „jenom modřinka“, dnes je z něho zdatný 15,5 letý puberťák!! Přeji hodně krásných chvil s malinkou a co nejmíň karambolů :mavam:

 
eshta
Nadpozemská drbna 25007 příspěvků 02.05.11 21:36

ahoj kočko, cítím s tebou :hug: nám se stala s prvním synem také hrůzná věc, byla to mikrosekunda a mohla nám úplně změnit život-syn v 8měs lezl, byli jsme u babičky na zahradě a dolezl k babiččině super hodné spící feně rhodéského rudgebacka..štípnul jí a já jen viděla jeho hlavu celou v hubě naší fenky…to byl doposud nejhorší moment v mém životě..naštěstí se nic nestalo, na pohotovost jsem jela ihned , ale měl „jen“ 4 otisky zubů na lebce hned vedle fontanely (sedřenou kůžičku, jak zuby přejely po hlavě) a modřinu vedle oka..rentgen hlavy dopadl dobře a hned nás pustili domů. Synovi je teď skoro 2,5roku a já mám ten moment pořád před očima :-( drž se!!! už bude dobře!

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 02.05.11 21:40

Ahoj, jsem ráda, že to dobře dopadlo. Tohle se stát může, a hrozně snadno. Mně se to zatím vyhýbá, jistím malou jak se dá, ale pravda je, že se občas taky potřebuju otočit nebo pro něco šáhnout.
Ale dodnes si pamatuju tu hrůzu, když mi ségra, tehdy asi tak 9-10m, vypadla z kočáru, mně bylo 10. Jn, měla kšíry, ale stejně jí neudržely. Taky jsem se jen na chviličku otočila a bum, řev. Naštěstí jí nic nebylo, jen se kousla. ale budu si to pamatovat pořád, i když to byla „jen“ sestra a ne moje vlastní dítě…
Přeju vám, aby už bylo vše jak má být a nic podobného aby vás už nepotkalo… :huban:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 02.05.11 22:05

Musím se bohužel přiznat, že já sama jsem říkala, že se přece nemůže mimi skutálet, když jenom leží, ale jelikož jsem strašnej srab, většinou malého přidržuji, i když se mi kolikrát podařilo odběhnout pryč, než mi docvaklo že to není dobrej nápad, naštěstí se mi nehoda nestala…
A Ty se neobviňuj, sice se říká, že nehoda není náhoda, ale v takovém případě jsi nic nezanedbala, myslím si, že je důležité, že vše dobře dopadlo…přeji Vám mnoho krásných chvil..:-)

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 03.05.11 09:01

hlavne,ze je mala v poradku :palec:
ja mam taky prebalovak a obcas se taky otocim a nekam sahnu…no, uz to nikdy neudelam !!!
ja si taky myslela,ze kdyz malemu je 14 dni,tak se nemuze nic stat…ja kdyz mam navstevu u pediatricky a potrebuji si podat neco z kocarku,tak minule priskocila sestricka a maleho drzela a me to prekvapilo.
ted uz vim proc to udelala…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 03.05.11 09:15

Děkuji za ponaučení. Už si budu dávat větší pozor. Nedávala jsem :oops:

Příspěvek upraven 03.05.11 v 09:28

 
NNatálie
Kecalka 156 příspěvků 03.05.11 10:23

Holky strašně moc vám děkuji za podoru!!!Jsem moc ráda,že tenhle server existuje a mi se tu můžem svěřit i stím co nás trápíme a pokáždé a každý z nás tu najde podporu od skvělých maminek!!!Jsem moc ráda, že jste mě vašema komentářema takhle podpořili!!! :huban: A je pravda, že teď si musím užívat toho že malinká je v pořádku a že to dopadlo takhle a vím, že teď jí nezpustím z očí ani na mikromikromikro­sekundu!!!!Dě­kuju za vaše příspěvky!!!Pomohli jste mi :kytka:

 
hofka
Extra třída :D 14701 příspěvků 03.05.11 11:40

Pádu se taky bojím, ale vím, že se to může stát hned. Přebalovák nemám, jenom nafukovací podložku z Ikea a přebaluju na posteli, kterou máme celkem nízkou. Když někam jdu, malou šoupnu doprostřed a obložím velkýma polštářema, který by nepřekulil ani dospělej (jsou plněný polystyrenovýma kuličkama, takže tvrdý a vysoký). Později asi půjde přebalování na zem, kde už má teď denní ležení.

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 03.05.11 14:22

NNatalie nejhorsi okamzik pro me byl, kdyz mi syn (tehdy asi pul roku) sjel v kocarku ze schodu. Stesti, ze byla zima a byl nabaleny jak pumpa, v hlubokem kocare a jeste ve fusaku. Nemel ani modrinu. Na vine byla sice spatne funkcni brzda, ale take ja, ze jsem ten kocar nad schody pustila z ruky (i kdyz zabrzdeny). Do ted to vidim jak v zpomalenem filmu, jak mi to mimino drnca dolu po schodech :zed: . Mesic jsem se klepala a chodila ven jenom s satkem.
Hlavne, ze to s malou dobre dopadlo. Tak se z toho zkus vzpamatovat a uzivej si miminko!

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 03.05.11 15:44

Ahojky,malá bude v pořádku,uvi­díš!!!Naše Karolí spadla nedávno z postele,během snad ani né minutky se dostala z vajíčka a prostě jsem jí našla na zemi.Díky bohu jí nic není,ale ta hrůza v tu chvylku je vážně šílená!!!
Ona stačí sekunda a je to,kolikrát jsou to věci,které ani neovlivníme,prostě se stanou…Hlavně že to dobře zkončilo… :hug: :hug: :hug:

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 03.05.11 15:53

hlavně že vše dopadlo dobře a malá je v pořádku bez následku :kytka:

 
centrino
Echt Kelišová 8852 příspěvků 03.05.11 17:25

jak píšou ostatní, hlavně že je vše vpořádku. držte se :-)

 
LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 03.05.11 19:38
:cry: :cry: :cry:
 
mikky
Závislačka 4090 příspěvků 03.05.11 21:00

hlavně si nic nevyčítej a vem si z toho ponaučení je to praktičtější :palec: náš malý nám ve 3 měsících spadl z postele naštěstí byla nízká tak se mu nic nestalo :palec: prostě do té doby se nepřetáčel a najednou se přetočil :nevim: byla jsem ráda že mu nic není a dávala jsem potom už pekelný pozor :lol: dneska mi už evidentně odpustil je z něj zdravé batole a spadl při pokusech o chození už mockrát :lol: hlavu vzhůru :palec: :lol:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 03.05.11 22:28

Ahojky moje dcerka měla měla pět měsíců když mi spadla s pohovky :-( není to výška a bylo na koberec ale ten křik a ta dutá rána co jsemslyšela to by se mně krve nedořezal..za­čalajsem šíleně řvát a dlouho jsme nebyla k utěšení…Malá byla ok nic se jí netaloale dodnes pořád vidím jak ležela na zemi a jakjsem kní rychle natahovala ruce.Byla to taky mikrosekunda…Tvá maličká je a bude v pořádku a nic si nevyčítej :zed: :zed: některým věcem nezabráníš..Přeji vám hodně zdravíčka a rodinného štěstíí… :huban: :huban: :huban:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 08.05.11 21:59

Já jsem vždy jistila svoje děti jednou rukou, od prvního dne. Ale předcházela tomu špatná zkušenost mojí maminky, které se moje dvouměsíční sestra překulila ze stolu na rozžhavené topení. :cry: Syna jsem tedy na přebalováku jistila a hysterčila, když přebaloval kdokoli jiný, dle mě neopatrně. Dcerku jsem přebalovala už vesměs na zemi, syn měl dva roky a mohl kdykoli odvést mou pozornost ke svým pádům apod. Takhle i od rozbalené dcerky jsem mohla na nutnou chviličku kdykoliv odskočit. Přebalovák jsme měla u ní na začátku a nedělalo mi to dvakrát dobře.
Tak hlavně, že je malá zdravá. :hug:

 
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 09.05.11 13:35
Terak píše: …Hlavne si nemyslete, ze byste mimco stihly zachytit, pokud by se neco takoveho stalo, protoze byste to proste nezvladly. ......A neudelala jsem nic, jen jsem se na nej divala. Reakce prisla ve chvili, kdy splouchl „pod hladinu“. .....Spis me prekvapilo, ze jsem ho videla, uvedomovala jsem si to, ale telo v te sekunde proste nebylo schopne zareagovat. Stejne je to u prebalovaku.

To asi záleží „kus od kusu“. Já ho chytla, ale pyšná na sebe taky nejsem. :-? Malej ležel v koupelně na přebalováku (měla jsem na pračce) a já jsem se jen ohlédla (už nevím co jsem tam potřebovala), ani jsem nepoodešla, ale ani jsem nepřidržovala. :oops: (nepřišlo mi to důležité, když vlastně stojím u něj, byť jsem ho neměla v zorném poli). Když jsem se podívala zpátky, vidím jak dítě letí dolů z přebalováku. Bylo to jak ve zpomaleném filmu, trvalo to neskutečně dlouho a letěl strašně pomalu. A já jsem hrozně zpomaleně po něm natáhla ruce a ohnula se. Jeho naštěstí zbrzdil plastový odpadkový koš, což mi asi dodalo potřebné mikrosekundy, protože jsem ho chytla dřív, než dopadl na dlažbu (k zemi šel, ale to už jsem ho držela, takže nevzal hlavou o zem).

Já mám pocit, že toto patří do těch nesdělitelných zkušeností (i když to slyšíme kolem sebe pořád dokola), kdy dokud to ta mamina nezažije a „nevytrestá“ ji to, tak u mnoha situací si řekne, že to prostě není možné, aby se tomu dítku něco stalo, aby zvládlo od někud vyskočit/seskočit… (a nebo ji to vůbec nenapadne). Tak se zakladatelko netrap, buď ráda, že to dobře dopadlo a uvidíš, že se ti to příště už nikdy nestane. :kytka:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 09.05.11 17:28

Ahoj, necetla jsem reakce, a napisu to bez zbytecnych kudrlinek - prebalovak je kram naprosto na dve veci. Nikdy bych si ho neporidila, mimi na nem muzes mit par tydnu, nez se zacne vice hybat, prohybat na bok, snazit se pretacet apod… a jak vidno, i pro tak malicky mimi je to nebezpecny hebedo. Radsi si mimi priprav na koupani treba u sebe na posteli prece, mate tam vic mista (teda hlavne miminko), pak si ho v osusce preneses. Za me je to kram do bytu, ktery clovek za par tydnu zase prodava (teda mel by).

Kolik uz tu bylo prispevku o spadlem mimi z prebalovaku ? Nepocitane. Musi to byt rana, jako kdyby dospely spadl z palandy. Coz nic moc (treba na hlavu :roll: ).

Necetla jsem moc pozorne, tak se omlouvam, doufam, ze miminko je v poradku, no, chlacholit stylem „to se stanu kazdymu“ Te nebudu, promin. Ja myslim, ze nestane.
:wink: :kytka:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 09.05.11 17:30

Mluvim o tom prebalovaku na nohach teda, co je vysokej jak k…a.
Jestli jsi myslela jen tu podlozku, polozenou treba na pracce, tak nevim :think: ja to takhle vubec nemela. Mimi jsem si prinesla do koupelny na lehatku v osusce, a zase ho z vany do ty osusky v lehatku polozila, a odnesla pekne zpatky do loznice na prostorny stul, pozdeji uz na postel.

 
krtek93
Neúnavná pisatelka 15050 příspěvků 10.05.11 11:10

Ufff, hlavně že je mrňousek v pořádku! Moc děkuju za vrácení do reality a připomenutí, že mimčo je nevyzpytatelnej živel a může udělat kdykoliv cokoliv, i když na to zrovna vůůůbec nevypadá :wink:

 
NNatálie
Kecalka 156 příspěvků 17.05.11 10:24

Zdravím všechny maminky!Tak už za sebou máme i kontrolní EEG a všeje naprosto vpořádku, je to i na malinké vidět, krásně prospívá a každý den dělá větší a větší pokroky.Jen chci na závěr této hrozné životní zkušenosti říct, že přebalováky jsou opravdu na ..... a malinkou už nepřebaluju jinde než v manželské posteli!Je to prostě jistější.Nejen že zachvilku by se stejně na ten přebalovák nevešla,ale už je daleko čilejší a furt někam sahá a chce se točit a odstrkuje se tak je prostě postel lepší!!!!Takže kdo řeší otázku jestli přebalovák a nebo stačí vaše postel, tak opravdu stačí jen postel!!!!
Ještě jednou děkuji maminkám za podporu!!!! :kytka:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 18.05.11 13:43

Tak tedy to je šílený deníček…myslím tu událost.
Ale pro mne je tedy strašně nepohodlné přebalovat na posteli, mám ráda, když ho mám blíž a nebolí mne z toho záda.. a u nás to bylo vždy na několik měsíců, spíš, když už dítko utíká při balení, ale koupání atd. prostě na „čémkoli“ co mám k přebalování určené -stůl, deska přes postýlku atd. Tak myslím spíš záleží na konkrétní mamině..

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 18.05.11 14:01

NNatalie - super, to rada slysim, ze je malinka v poradku.

K te bolesti zad pri prebalovani na velke posteli - to je pravda, dokud mimi uplne neutika, tak je dobry treba starsi jidelni stul si dat do rohu mistnosti, na nej deku a nejakou detskou plenu navrch treba, na zed kapsar … proste aby to bylo hlavne prostorny a bytelny, a mimi nemohlo pri otoceni hned padat.
Ja teda vim, ze existuji i nejaky ty desky pres postylku :roll: , ale ja to neuznavam, to jsou pro me zbytecny hebeda do bytu, dalsi vec, se kterou clovek za par mesicu nevi, jak se ji zbavit. A opravdu aby se bal otocit. Ale kdyz to nekomu vyhovuje a MIMI Z TOHO NESPADNE, tak at si to kazdy dela po svem.
Nedavno jsem zahlidla diskusi o infrazarici k prebalovaku do koupelny … :think: proc si ty maminky proste mimi z koupelny neodnesou nekam, kde je vic mista, tepleji apod ? Co je to za ptakoviny ? :mrgreen: Pak uvidime dalsi diskusi typu „pomooc, spadlo mi mimi z prebalovaku, co mam delat“ :roll: a odpovedi „aale, to se stane kazdymu nekdy, hlavne se neobvinuj“ :cert:
Omlouvam se zakladatelce denicku, ze jsem se takhle rozjela :oops: , ale ja bytostne nesnasim, kdyz se detem neco stane, a muze za to blbost dospelych. :oops: :kytka:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 18.05.11 14:21

nakukovvatelko,, tak ono já myslela zase spíš nějakou desku, co je doma po ruce, teda aspoň u nás se vždy něco najde a i když se mi moc líbí ty měkké tvarované podložky (přímo určené na přebalení) tak ty prachy za to nedám…

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 18.05.11 15:59

Presne tak :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama