Hodlají se maminky zbavit?

O životě

Když mi bylo asi dvanáct, koupil mi táta nové kolo. K svátku. A jak to tak bývá, že darující má kolikrát větší radost z dárku než obdarovaný, tady to platilo stonásobně. Já jsem totiž nechápala proč kolo? Za co! Tatínek, sportovec tělem i duší, se domníval, že když mě podchytí v útlém věku, probudí ve mně lásku ke sportu, jejíž vedlejším efektem bude postava modelky. Což se mu teda nepovedlo. Ani v jednom, ani v druhém. A honil mě po kopcích jak na kolmo, tak pěšo, tak lyžmo, a fest.

Vy, kdo máte řidičský průkaz, zajisté nechápete, proč ho někdo nemá. A vy, kdo ho nemáte, zajisté nechápete, proč ti, kdo ho mají, nechápou, proč vy ho nemáte. Existuje řada důvodů, z nichž je nejčastější asi ten, že prostě řídit nechcete. Bojíte se, viděli jste bouračku, nebo ji dokonce zažili.

A teď si představte, že někdo automaticky předpokládá, že pojedu někam na kole a já mu odvětím, nikoli, já kolo nevlastním. A i kdybych vlastnila, tak bych na něm nejezdila, což je vlastně důvod, proč to kolo, co stálo v garáži 10 let, tam již prostě není. A stejně to mám s lyžemi, nechápu, co bych s nimi měla dělat. Asi to samé, opřít si je o zeď. Takže, vy mámy, co doma nevydržíte, nebudete chápat, proč já nevydržím venku.

Víte, sport by měl přinášet uspokojení, radost, pocit naplnění, adrenalin a tak. A kila dolů. No jo no. Jenže já ten adrenalin prožívám už předtím, než vůbec na samotný sport vyrazím. Na hodinu aerobiku dorazím vyfluslá tak, že se sotva plazím do schodů k sálu, na aquaaerobik jsem tak splavená, že ani nemusím chodit do vody, a na zumbu letím na poslední chvíli, kolikrát i půl hodiny po začátku a prolévám hlavou, co jsem všechno měla udělat po dobu mé nepřítomnosti a neudělala. Domů dorážím hladová, unavená, bolavá, vynervovaná, cokoli, jen ne spokojená, že jsem podala sportovní výkon. Spíš už se opět stresuji na příště.

No a kolo a lyže a podobné individuální záležitosti jsou vůbec moje smrt. Dokážu se zranit už jen při nastupování. Nikomu se dosud nepovedlo tak zamotat do řetězu jako mně. Téměř to bylo na ostříhání vlasů. A vjet na silnici, a vlastně jen cyklostezku, to leda že bych chtěla jít rovnou sedět za úmyslné ublížení na zdraví. Nenáviděla jsem, když mě spolek ukecal, že to nevadí, že jezdím pomalu a do kopců zásadně vedu, když pak nervózně postávali a čekali, a jakmile mě zahlédli v údolí pod sebou, nasedli a jeli dále. Nenáročná trasa je pro mě pouze ta, kterou dokážu ujít pěšky a bez zadýchání.

Lyže… ach lyže. Ále prý pojedu tuhle zimu s rodinou na lyže, protože už i ten mladší se musí naučit lyžovat. No, nechápu, co tam budou chtít s mámou dělat, protože tříletí caparti se pohybují na svahu lépe. A nemluvím o lyžích, mluvím o jakémkoli pohybu. Já jsem schopna zlomit si ruku i na sáňkách. Na lyže mě připoutají leda při plném bezvědomí. Posledně, když jsem tak učinila při plném vědomí, jsem se pak půl roku na berlích zaříkala, že už tak nikdy neučiním. Podobné je to na bruslích. Svoje lokty potřebuji mít vcelku funkční, a ne v sádře.

No, zrovna teď jela rodinka na výlet na kole. Beze mě, pochopitelně. Zanedlouho budu mít svátek. A doufám, že je nenapadne koupit mi nějaké zánovní kolo, abych mohla jezdit s nimi. Ledaže by se maminky hodlali zbavit!

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 04.06.12 00:32

Opět paráááda :potlesk: :potlesk: :potlesk: Jsem na tom podobně, já a sport… pfffffffff :roll: :lol: Manžel je naštěstí na sport totální poleno, takže si s tím vlastně nemusím dělat hlavu :mrgreen:

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 04.06.12 07:39

Emi,
Váha a sport nejde k sobě..my jsme prostě intelektuálky.. :D

 
šárka-m
Povídálka 24 příspěvků 04.06.12 08:02

Opravdu jsem se po ránu hezky zasmála :lol: Parádní článek. Upřímně řečeno, mně to kolo taky zmáhá. navíc když člověk táhne svých osm kilo nadváhy a dalších patnáct v sedačce za zády, které sse navíc každých deset sekund dotazuje „kdy už tam budem“. :)

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 04.06.12 08:10

Emi- super :potlesk: :potlesk: Ty jsi můj člověk :hug: :hug: :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 04.06.12 08:23

Moc hezké :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Mám to malinko jinak - považuji pohyb za součást života - ale je to hodně nastavené rozumem, taky nejsem sportovní typ od přírody… :lol:

 
danyk
Generální žvanilka 22659 příspěvků 2 inzeráty 04.06.12 08:30

uznávám jen ten sport u jehož provádění se dá plynule konverzovat bez zadýchání, tělocvikář nemohl pochopit, proč u běhu na 60 m mluvím, když to je sprint na čas. Já nechápala, proč mám běžet na čas, když tělocvik je jediný předmět, kde se dá mluvit nahlas, když si nepotrpím na to být první.

 
renč  04.06.12 09:22

Emilko, super, já sice kolo vlastním a i se na něm projedu, ale beru ho jako dopravní prostředek, nikoli jako sportovní vyžití, když ten benzín je tak drahej :poblion:

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 04.06.12 10:02

Když se chce, všechno jde! A když se nechce, je to horší než kdyby se nemohlo.
Doporučuju se občas přemoci (a pořídit si helmu a chrániče, dnes se dá zabezpečit kde co) a recipročně vyžadovat od sportovců aby se hecli oni (s úklidem, návštěvou kulturních akcí apod.).

Příspěvek upraven 04.06.12 v 10:03

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 04.06.12 10:40

:potlesk: :potlesk: krása fakt jsem se nasmála a jako bych se v tom deníčku viděla, také na sport nejsem, na lyžích jsem stála naposledy ve cca 3 letech :roll: a na kole jsem nebyla také více jak 10 let. :mrgreen: Tak ti přeji aby se tvé obavy nenaplnily a to kolo jsi nedostala :hug:

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 04.06.12 10:44

Jooj,ani nevíš,jak jsi mě potěšila. Já a sport se rovněž nějak nemáme rádi. Budím dojem exota,když řeknu,že na dovolenou na kole bych nejela ani náhodou. Z tělocvičny plné poskakujících lidí mám deprese a posilovnu obcházím obloukem. A moje dcera tyto sklony zdědila po mně. Tchýně nechápe, proč jí neučíme jezdit na kole ( dostává z něj hysterické záchvaty), proč nechodíme cvičit do Sokola ( na co, zabít se můžeme i doma) nebo proč nechodí na gymnastiku ( velká a urostlá je po mně,takže by přelomila i bradla). Jediné, co obě milujeme, je jízda na koni. A tomu podřizujeme všechno. To souznění koně a člověka je něco neopakovatelného. Což je podle manželovy maminky zase špatně. Nejen, že je to nebezpečné, ale ještě smrdíme a chodíme špinavé. Holt asi těžko nese, že jí Kačka vymění z fleku za kobylu a ani neřekne popel. Manžel už naštěstí pochopil,že pokud chce mít doma klid, občas nás na ty koně pustit musí. A dělá to docela rád.
Takže zdar všem nesportovcům. Churchill taky nesportoval a jak tu byl dlouho.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 04.06.12 11:56

Já sportuju ráda, ale chápu tě, proč se nutit do něčeho, co tě nebaví a nebere? Třeba lyže mne naprosto neuchvátily. Dojedeš na hory, vystojíš si frontu na lanovku, za chvilku kopec sjedeš a co z toho? Furt dokola to samé…
Ale něco bys zkusit mohla, třeba turistiku, ať tě děti nemají za pecku, která jenom sedí doma :kytka:

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 04.06.12 12:07

no to je úžasný deníček, mluví mi úplně z duše. Jednak jsem taky naprosto neschopná a totální pako na jakýkoliv sport a jednak jsem táááák strašně líná…
Když chtěl manžel, abych aspoň jako těhotná chodila cvičit, upřímně jsem se rozplakala, že tam nechci.
Ale on taky nesportuje, lenora mu to nedovolí, jsme hrozní peciválové, doma je to nejlepší, takže se jinak shodnem :-) Naštěstí ani jeden nemáme problémy s váhou, tak ani nemusíme mít špatný svědomí, že nic neděláme.

 
marra  04.06.12 12:27

:pankac: :pankac: :pankac: si muj clovek,nez sport to radsi celou noc zehleni pradla :lol: :lol:

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 04.06.12 12:38

jé, to znám :mrgreen: :pankac: a já si myslela, že jsem jediná, které to nic neříká… že jsou buď sportovci tělem a duší nebo nesportovci, co nesportují jen proto, že nemají čas. moc jsi mě potěšila :)

mě prostě udělá větší radost prosedět klidně celý den nad knížkou :nevim:

navíc blbě vidím pohybující se předměty a nemám vůbec odhad na vzdálenost. někdo sice oponoval, že to by mě právě sporty měly naučit - nenaučily. naučily mě jen to, že tahle „nevýhoda“ může i bolet - ať už tě trefí balón do hlavy nebo spadne úplně mimo tebe a všichni se ti za to smějou :roll: lyže nechápu vůbec - když vidím kopec a na nohách klouzavý prkýnka, tak mám panickou hrůzu. a kolo? když půjdu pěšky, tak si budu všímat okolí. ale pokud musím koukat kam jedu, tak jak mám vidět tu krásu kolem sebe? a cítit vůni lesa? když jedu po silnici? jak?

pro mě jediný sport jsou procházky s naším „dobytkem“ - dva psi, jejichž největší zábavou je tah! takže do kopce ti pomůžou ;)

 
Zdina  04.06.12 12:40

uzasne :potlesk: :potlesk:, libi se mi jak jsi to napsala i presto, ze ja jsem sportovec. Presto ze se na kole dokazu presunout z bodu A do bodu B bez toho ze bych ublizila sobe nebo nekomu jinemu, pri predstave celodenniho vyletu na kole mi vstavaji vlasy hruzou na hlave. To same pokud nekdo pronese vetu „nechces si jit zaplavat?“ „ne, nechci“ a pak debata a proc je ne, je teplo, je … Nechci, protoze mi staci napustit si vanu. Vic vody opravdu nepotrebuji. A nevydrzim lezet na slunicku. Tyden dovolene u more by me otravil na deset let dopredu. Coz taky malokdo chape.
Miluji,ale lesy, hory a to v zime i v lete s ruksakem na zadech, nebo bezky a klidne nazuji i lyze.

Příspěvek upraven 04.06.12 v 13:55

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 04.06.12 12:45

Tedy, to jak je to napsané, je úplně super :mrgreen: Hrozně jsem se nasmála! Já mám jízdu na kole ráda-ale já se dost kochám krajinou, jedu si pomaličku, tak se mnou stejně nikdo jezdit nechce. A ty lyže-sjezdy-taky nechápu, co je na tom zábavného čekat obr frontu, na to abych si sjela kopec a zas zpátky na čekačku.
Moc jsi mě pobavila, super deníček :potlesk:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.06.12 13:59

hele sama jsem ponekud burtozni a stejne presne tyhle sporty miluji. naopak nesnasim potit se zavrena v telocvicne, na zumbu se musim vyslovene nutit. Potrebuji nekam dojet, neco zdolat, neco videt a potom mi namaha nevadi. Znam par podobne telesne stavenejch a podobne ladenejch osob.
Jak je kazdej jinej :-)
jen ze o telesne hmotnosti to tak docela neni, spousta spaget ma jen rosol, spousta tlustosek ma pod sadlem ukryte slusne osvaleni :-)

 
Jeva
Závislačka 3377 příspěvků 04.06.12 14:14

Super napsané a mluví mi to z duše :D Řidičák mám z hecu rodičů - nejezdím. Na lyže jsem byla donucena 3×, požitek fakt žádný a stres na plné obrátky.To samé brusle (jakékoliv)Taky nemusím kolektivní hry. Už od základky to vždy týmu kazím a mám zase opět jen a jen stres. A už jsem dost velká holka na to, abych se do určitých akcí prostě nepouštěla a nenechala se ukecat :lol: Ale na druhou stranu si dokážu najít aktivitu, co mě baví a jde mi. Třeba nejsem dřevo na pohyb typu tanec, zumba, aerobic… ráda si někam vyšlápnu pěšky. Pohyb přecijen je potřeba. Holt každý je nějaký :mavam: Kolo celkem dávám, ikdyž jsem na něm neseděla asi 5 let..no před 2 dny jsem dostala kráásného bílého horáka, tak snad se mě nechtějí zbavit :lol:

 
Mišanila  04.06.12 14:46

Tak si to na horách užij :D , dáš si v hospodě groček, lehneš si do takovýho toho lehátka a budeš se opalovat, zatímco tatínek bude pérovat děti na sjezdovce. Popř můžeš tříleťáka dole pod svahem chytat a hlídat ho, stavět s ním sněhuláka až ho to přestane bavit a v mezipauzách odcházet ke stánku. Je fakt, že vás pak dovolená vyjde asi docela draho, rum není nejlevnější :)

Já jsem teda sportovec tělem i duší, miluju kolo, lyžování, volejbal, lezení, kanoistiku, turistiku a vůbec skoro všechny druhy pohybu, teda kromě aerobiku, to mě děsně nudí, ale zas chápu, že jsou jedinci, kteří se pro sport nenarodili. Je fakt, že když má takový antisportovec navíc zálibu v jídle a tloustnoucí geny, tak je to kombinace skoro smrtelná :) , ale jsou i hubení antisportovci a život můžou mít taky veselý :)

A ještě k těm lyžím, jak tady už někdo zmiňoval, i sjezdovky můžou být zábava, ale chce to jet někam, kde nejsou fronty (Rakousko, Itálie, Francie) a pokaždé se jede jiná sjezdovka, to je pak zábava, adrenalin a ta krása zimních hor okolo…ale pro každého to není, jako všechno.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 04.06.12 15:05

Emi jako vždy krásně napsáno :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Též patřím k těm co se těmto věcem vyhýbají jak čert kříže :lol: :mrgreen: :kytka:

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 04.06.12 15:28

Jsem se hezky pobavila :palec:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.06.12 16:52

na sjezdovkach je treba uzivat si tu jizdu - takze kdo jedzi rychleji a rychleji, az uz je to rychleji nebezpecne, tak je cas presedlat na jiny styl - budto na jiny dopravni prostreden (snb) a nebo treba naucit se skakat na boulich.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.06.12 17:52

Krásnej deníček :palec:
Já to mám stejně,ale nejhorší na tom je že mě sporty zase fakt jdou od ruky :lol: .Stoupnu na lyže-hned lyžuju,na bruslích hned mohu skákat :lol: ale nejhorší je že ten pocitže mi to hned všechno jde vždy zapříčiní moje velké sebevědomí :mrgreen: a na bruslích se hned druhej den rozjedu po schodech(otřes mozku ,zlomené zápěstí a dva prsty).Na lyžích přece nebudu jezdit mezi břídilama a proto se nechávám na lyžáku přiřadit do nejlepší skupiny a nechci troškařit ukázat se chci hned na smrtelné sjezdovce :lol: (po pár metrech mizim v lese (zlomená lyže a noha) .
Skoky do vody už sem hodněkrát viděla v tv taky na tom nic není .To skončilo vcelku dobře jen mám odražené ledviny a 2 týdny močim s bolestí :pankac: a takle já teda sportuju :lol:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 04.06.12 18:13

@Mišanila
S těma sjezdovkama máš jistě pravdu, ale asi taky hodně záleží na tom, s kým zrovna jedeš. Já byla v Alpách s tchánovcema a tchán je zrovna takový typ, který chce na sjezdovku vyrazit co nejdříve a nejlépe slézat až poslední. Ono sice je fajn, že se tam člověk může plácnout na lehátko, ale to je už zase moc velké nicnedělání :mrgreen:
Takže já nahory klidně, ale 1-2 dny lyžování mi stačí bohatě, ne 5 dní v kuse, kdy je člověk tak akorát zralý na odstřel.
Ale asi pro lyžování nemám správné buňky, paradoxně běžky mne baví :)

 
Percy
Povídálka 37 příspěvků 04.06.12 19:14

Tleskam autorce, neb to mam stejne. :potlesk: :lol: Tedy az na to darovani kola od tatinka. :)
Ze sportu uznavam akorat tak gaucing, kdy neni nidko doma a nerusi. Nikdy jsem zalibu v jakemkoliv namahavem a poticicm se pohybu, ktery pak znamena uporne bolesti, touhu umrit a jine radosti, nepochopila. Manzel je sice aktivni, ale nastesti rozumny a davno pochopil, ze jedine on a dcera a pro me za me, at fici kamkoliv a delaji cokoliv, ale bez maminky :D :D

No abych nekecala, plavani mam rada. Ale hezky v klidu a volnym tempem :D :D .

 
Alenaxxxx  04.06.12 19:16

Ty jo, díky za deníček, pro mě je to zajímavé čtení ale jako z jiné planety :-)
Já jak nemám pohyb, tak jsem z toho špatná. Nemám už ráda tolik sportování jako dříve, prostě než trávit hodinu v posilovně, to raději budu usilovně pracovat na zahradě, já jak nemám fyzickou aktivitu=dřinu jsem z toho jak nemocná. Pravda je, že ježdění na kole na výlety a i ty lyže, to už mě bavit přestalo, ale občas se hecnu kvůli synkovi, ať z toho dětství taky něco má a nejsme jen doma… Jinak můj milovaný sport je ježdění na mém koni po louce a lese. Tedy žádné závody a překážky, to neumím ani já ani kůň, ale pořádně si zacválat na louce a mít vítr kolem uší, tak to je paráda a adrenalin v jednom :-) Na jiném koni by mě to tak nebavilo, prostě je to něco víc než sport, je to i vztah s tím zvířetem…

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 04.06.12 20:31

chápu, naprosto chápu :palec:

 
Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 04.06.12 20:33

:lol: Holka, ty seš mi čím dál sympatičtější :lol: Kolo je pro mě ten nejvyšší trest (jak sednu na kolo, ihned zčervenám vzteky, jízdní styl totožný s tím tvým - do kopce zásadně vedu), a nikdo to nedokáže pochopit :mrgreen:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 04.06.12 20:56

Vzhledem k tomu ,že jsem se dnes ( a po zbytek mého života) hýbala celý den v práci, tak mi může nějakej sport políbit.. :jazyk:

 
eviliska
Extra třída :D 14021 příspěvků 04.06.12 23:09

krásně napsaný deníček, jako by jsi mi mluvila z duše :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 05.06.12 07:39

Pecka! :palec:
Vidím se ve tvém deníčku. Nemá chybu! :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 05.06.12 08:26

Tak to těm zatvrzelým sportovcům oplatíme a uspořádáme třeba závody v překážkovém běhu s miminem přes rozházené kostky, mistrovství v míchání krupice nebo přebor ve vyklapávání nočníků…

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 05.06.12 09:32

Cháááápu! Neřídím, nejezdím na lyžích, smysl toho podivného dolu a hurá zase nahoru a dolu a nahoru nechápu, je to nepochopitelné hemžení, kolo je šílené a osobně se domnívám, že dost nebezpečné. Pohyb provozovaný v tělocvičnách ve větších skupinách mě taky stresuje, všichni vypadají tak báječně a já jako dřevěná loutka, co jí zapomněli implantovat i ty nejzákladnější klouby. Není to proto, že bych neměla ráda pohyb, ráda pracuju na zahradě, běhám za sekačkou, radši nosím konve, než abych se dotkla jediného posilovacího aparátu, natřu houpačku, plot. Ale sport? Brrrrrrrrrrrrrr.

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 05.06.12 09:34

Baro, nie je pravda ze ked sa chce, tak vsetko ide. Mna napriklad strasne bavi jak kolo, tak koleckove brusle. Ale na celom svete neexistuje clovek co by to so mnou este riskol. Na kole mam stopercentnu uspesnost urazu, minimalne odrate koleno si privediem. Domov dojdem vacsinou v stave, ze vo vytahu uz takmer sedim na zemi, lebo ma nohy neudrzia. Koleckove brusle su tiez strasne fajn, akurat kazdeho vytaca ze na nich „bezim, nie bruslim“ … a ze to skoncilo zlomenou pravou rukou :think:
Lyzi sa bojim, priznavam. Kym som zisla 800m kopec, zo mna stupala para, z kamosky bol cencul. Ked ma nechala lyzovat samu, 700m z 800 som presla po bruchu … zadkom napred …
Dostala som od manzela na vianoce bezky. Parada :dance: maju jediny problem … cuvaju :think: Z polhodinovej prechadzky (ja som si ju uzila :mrgreen: ) som sa vratila mokra ze by ma mohli zmykat, manzel fialovy od zimy. Viac som ho na bezky so mnou nedostala :think:
Futbal uz so mnou nikto nechce hrat, kopem najprv jeden kotnik, potom druhy, potom uz nemam loptu na dosah :think:
Basketbalistom na ihrisku prekazam :think:

Ja Ti neviem, mne sa chce, ale aj ucitelka brusnych tancov, ktoru som za to platila sa ma spytala, ci nemam pocit ze zbytocne vyhadzujem prachy :nevim:

Mas nejaku radu ako naplnit to „kdyz se chce“?

 
brouk88  05.06.12 12:34

Perfektní deníček. Fandím vám a dávejte na sebe pozor ;-) :potlesk:

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 05.06.12 12:48

Ale ono to půjde. Chce to zkoušet. Když to nejde „od přírody“ tak se to prostě nechat naučit od odborníka. Lyžařské kurzy jsou i pro dospělé, na brusle radím vyrazit do Decathlonu (mají tam erární na vyzkoušení včetně chráničů a přileb a ohrazenou plochu na pokusy, vše zadara). Kolo je ďáblův vynález, jezdím nerada a blbě, ale párkrát za sezonu se hecnu a jedem po krátkých úsecích od hospody k hospodě.
Je dobře zachytit sportovní vývoj dětí a naučit se technické sporty spolu s nima. A kdo je opravdu nešika ten má stále ještě další možnosti, např. turistika a plavání se dají s úspěchem dělat rodinně, pomalu a bezpečně.

 
Emilie
Generální žvanilka 20395 příspěvků 05.06.12 13:00

@BaraF No ještě abych za to, že se někde pomlátím na bruslích či čemkoli, platila! :roll: :roll: :roll:

Jediné, co mi kdy šlo, byl stolní tenis. Ten plně vyhovuje mým podmínkám, že se nevzdaluju příliš daleko do stolu. Za mladší žákyně jsem dokonce byla jednou čtvrtá v okrese :nevim: a pak se na to dali na intru dobře balit kluci. :mrgreen:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 05.06.12 19:43

Baro ja som kondicku mala kym som chodila pomahat babicke na pole. Ono kopat tyzden rukami zemiaky, potom tahat a cistit repu, medzitym skladat seno sa tiez na postave podpisalo .. spoluziacky zavideli :mrgreen:
Na druhu stranu, travit volny cas snazenim sa o nieco co nejde a nejde a nejde a vykaslat sa na nieco ine co by mozno slo, ale nie je to sport :nevim: Mimochodom, neutopim sa. Ale plavanim sa to nazvat neda. A je to strasna drina a pruda :oops: a nic z toho :nevim: z tej prace na poli aspon boli zasoby na zimu.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 05.06.12 20:19

Mne denicek taky pobavil, ale trochu obracene…po par radkach jsem si rikala, ze musis byt hrozny strevo (bez urazky :-) ) ale myslim, ze je to spis v tvoji hlave,nez ze bys byla tak lina

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 08.06.12 10:00

:mrgreen: :mrgreen: moc hezký :mrgreen:

nic si z toho nedělej já sem na sport taky poleno  :mrgreen:

bydlim skoro na horách (769 m.n.m.) ale nevlastnim ani lyže ani běžky …což mé okolí přivádí v úžas :lol: na kole sem neseděla několik let …ale je fakt, že na něj se docela těšim (ale manžel musel kvůli mě zvolnit .....věčně sem byla pár kilometrů v závěsu :lol:) a až bude Tobík tak velkej aby mohl jezdit s náma, tak pojedu taky .....zatim to nechávám manželovi se starším synem …jediný co beru na milost je bazén :lol: a stolní tenis (tenhraje za žáky starší syn ..tak budem pinkat spolu) jinak ale chodim hodně pěšky …takže ono se to vytříbí.....na cvičení typu aerobiku apod…mě nikdo nedostane ani heverem atd…naštěstí to nepotřebuju, nádváhou netrpim a dieta je u mě sprosté slovo :P furt lítám kolem dětí, domácnosti a někde venku na procházkách, v lese ..to je lepší jak posilovna :lol:

…mno ale už dlouho toužim vylézt někam na horolezeckou stěnu nebo skálu a to zas všichni s úžasem koukaj na mě že sem se asi zbláznila :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.06.12 v 10:02

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama