Hodnocení porodnice - Jindřichův Hradec

Porod

Porodnice Jindřichův Hradec? Super! Úvodem se sluší přiznat, že jsem povoláním redaktorka a už při nástupu do porodnice jsem byla rozhodnuta se o své zkušenosti později podělit. Nemám zároveň žádný důvod se domnívat, že by se ke mně personál porodnice choval z tohoto důvodu jinak. O mé práci jsem nikoho neinformovala, snad vyjma vyplnění vstupního dotazníku, kde porodní asistentku zajímá mnoho podstatnějších věcí okolo zdraví a zaměstnání je jen kolonkou ve formuláři.

Jsem z Prahy, kde je několik renomovaných porodnic, ale na můj vkus poněkud přeplněných. Hledala jsem proto možnost rodit v menší, ale moderní a příjemné porodnici. Tu hradeckou jsem si našla na internetu a po shlédnutí stránek ( www.hospitaljh.cz) se tam rozjela na prohlídku. Dojem ze vstřícného jednání lidí v kombinaci s nabídkou nově zrekonstruovaných prostor a moderních porodních sálů byl takový, že už jsem další porodnici nehledala.
Můj syn se tedy v říjnu narodil na oddělení primáře MUDr.Jaroslava Doucka a toho, že jsem jela do porodnice 2 hodiny z hlavního města, rozhodně nelituji. Od příjmu až po propuštění z porodnice, tedy za celý týden, jsem se nesetkala s jakýmkoli projevem neochoty, špatné nálady, nebo snad pocitem, že někoho obtěžuji. Právě naopak! Osobně snáším nemocniční prostředí hodně špatně. Lékaři i sestry ale dokáží na tomto oddělení k profesionalitě přidávat i velikou dávku lidskosti a laskavosti a byly chvíle, kdy mi právě ta laskavost a trpělivost pomáhala daleko více, než všechny medikamenty. Velice trpělivě tu například řešili i mé problémy s kojením. Se synem nás při každém pokusu, tedy i v noci, sledovala a pomáhala nám odborná sestra. Díky tomuto dvoudennímu úsilí a podpoře ve chvíli, kdy jsem rezignovala a smířila se s tím, že miminko bude muset být krmené z lahve, teď nemusím cpát dítě umělou výživou.
Využila jsem možnosti zaplatit si nadstandardní pokoj, kde s námi mohl přespat i tatínek. To byla jediná má investice navíc. Ostatní péče, jakkoli mi také připadala nadstandardní, byla v rámci běžného zdravotního pojištění.
My novináři nemíváme tolik příležitostí psát pozitivní zprávy. Jsem ráda, že místo, které jsem vyzkoušela na vlastním miminku, mi nedalo příležitost kritizovat. Štěpánka Čechová
(redaktorka ČRo1 Radiožurnálu, t.č. na mateřské:-) )

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 26.10.07 13:24

Tak to ráda slyším. Jezdíme do Jižních Čech na chalupu často a dost jsem slýchávala od kamarádů stížnosti jak na hradeckou nemocnici, tak i porodnici. Než by někdo šel tam, raději cestoval o 60 km dál do Č.Budějovic. V létě měl manžel úraz a skončili jsme v Hradci, musím uznat, že nejen přístup lékařů byl dle mého profesionální, tak i prostředí nové nemocnice na mě zapůsobilo dobře.
Co se týče porodnice, mám informace staré cca. 5 let, kdy si kamarádky hodně stěžovaly na prostředí, přístup apod. Je super, že se to změnilo. Štěpánko, díky za informaci! I když už se rodit nechystám, je fajn to vědět :o)
Terka z Květňátek

 
Loudalka
Kelišová 5645 příspěvků 04.02.08 18:57

Jsem z Jindrichova Hradce a musim Stepanku pochvalit za tak krasny clanek o nasi porodnici :-). Ja rodila v teto porodnici v cervnu 07 a nemuzu si take stezovat.Rodila jsem cisarskym rezem,ale pece ze strach sestricek a dr. byla uzasna.Celou dobu pred operaci (mela jsem pred tim 14 hod. krizovych bolesti nez jsem sla na sal) se o me profesionalne staral vynikajici Dr. Neruda.Mohla bych i rict,ze jsem se do nej zamilovala.Bylo mi vsak lito detskych sester,ktere behali,jak namydleny blesk.Na oddeleni byla 1 na smene a v te dobe bylo opravdu moc porodu.Nestiha­li.Stavalo se,ze mi v den operace privezla dite na kojeni a utekla,ze musi k porodu,at ho chvilicku s tim rozreranym brisem zabavime.Dite na me koukala z postylky a ja se bala,ze zacne plakat a ja si ho ani nevyndam,abych mu dala napapat.Jedina vytka je k tem prepracovanym sestram.Diky tomu,ze jsme nebyli na nadstandartnim pokoji,tak se nam v kojeni nikdo nevenoval.My jsme se nastesti prisali dobre,ale lecktere mamince ani nevysvetlili prvni prilozeni pres nedostatek casu.Jinak je nemocnice krasna a urcite vsem preji zazit pohodu a klid na tomto oddeleni.Pan primar je ma v lati :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama