Holčička, která už nikdy nebude jako dříve....

Můj deníček je anonymní, protože je to příběh naší holčičky a nás, rodičů, kteří už přes 8 let žijí život, který by nikomu nepřáli...

*

Bylo 1.9.2010 a pár minut po půlnoci, kdy mě probudily divné zvuky z postýlky naší tehdy roční holčičky. Ihned jsem vstala a zděsila se, co se s ní děje. Dcerka celá hořela, měla přes 40 horečky a celá se třásla, nevnímala, jen tak divně chroptěla, jako by nemohla popadnout dech. Zařvala jsem na muže, aby okamžitě vstal a volal rychlou. Ty 4 minuty, než dojela pomoc, byly nekonečné, já držela malou v náručí, která se pomaličku probírala a já měla hysterák v podobě pláče a bezradnosti.

Přivolaný lékař se vyptával na vše možné, tak jsme mu řekli, že ani ne 24 hodin před tím jsme byli na očkování Hexou. Nakonec se vyjádřil s tím, že jde o febrilní křeče z horečky, poradil zábaly a druhý den, abychom zajeli k pediatrovi na kontrolu. To bylo vše, ani ho nezajímalo, že byla dcera mimo, prý je to u febrilek normální. Nebyl to Čech, nevím, co byl zač, ale čeština nebyla zrovna jeho silná stránka. Docela nás s mužem překvapilo, že malou neodvezli do nemocnice. Už jsem neusnula, bála jsem se, co se bude dít. Malou jsme si nechali u sebe v posteli.

Ráno jsem byla nachystaná k pediatričce, ale najednou mi malá sebou sekla na zem a byla mimo, ale už neměla teplotu. Celá vyděšená jsem jela k doktorce, ta se zděsila, že malou nevezli do špitálu a jen tak odjeli. Popsala jsem jí, co se dělo, a ona nám hned zavolala sanitu k ní a jela jsem s malou rovnou do nemocnice na dětské oddělení.

Následovalo mnoho vyšetření, takže jsme tam byly 6 dní. Ty stavy, kdy se malá třásla a byla mimo, se opakovaly i v nemocnici, jednou bylo štěstí, že to viděl i doktor, tak nařídil EEG. Po chvíli přišel s tím, že vše nasvědčuje epilepsii, a mě se podlomila kolena a vyhrkly slzy. Následně se mě ptal, který doktor u nás v noci byl, že tohle se musí řešit, že nebylo možné, aby roční děcko neodvezl do špitálu v takovém stavu. No ale to už by bylo na jiný deníček.

Dali nám sebou léky a instrukce, jak se při záchvatu chovat a co dělat. Rodina to přijala rozporuplně, někteří chtěli pomoci, jiní byli chladní a dělali, že o ničem neví, což mě dodnes mrzí. A o kamarádkách, o kterých jsem si myslela, že jsou mé dobré kámošky, si už teď myslím své. Otočily se ke mně zády, a já tak ztratila holky, se kterými jsem se znala dlouho, a dcerka přišla o kamarádky a kamarády v podobném věku.

Měsíce utíkaly a najednou přestaly léky na epilepsii fungovat, přišly záchvaty, které už byly dost intenzivní, byly ve dne i v noci. Opakované EEG jen potvrzovalo, jaké výboje jsou na mozku, neurolog se marně pokoušel dávat dohromady kombinaci léků, které by pomáhaly. Dcera měla totiž 2 druhy epi záchvatů.

Vždy se na nějakou dobu povedlo dát správnou dávku a druh léku, ale asi jak si na to mozek zvykl, tak se záchvaty vrátily. Dcera byla do roka naprosto zdravé dítě, neměla ani virózu, nic. Už začínala mluvit, byla živá, o vše se zajímala. Byla to pohodová a veselá holčička. Teď je jí téměř 10 let a je na úrovni 5–6letého dítěte.

Zlomový byl rok 2017, kdy dodělala 1. třídu a my se těšili na prázdniny. Ještě jsme stihli nádhernou dovolenou v Jeseníkách a pak se nám změnil život ještě víc. Byl konec července, dva dny před jejíma narozeninama přišly bez varování záchvaty, které trvaly okolo 2 minut, a rozjelo se to tak, že měla do hodiny i 15 záchvatů. V nemocnici už si s ní nevěděli rady, protože nic nezabíralo, navíc začala špatně dýchat a ztrácela vědomí, tak nám řekli, abychom opustili pokoj, že ji musí uvést do umělého spánku. To bylo pro nás strašné, mně musela dát sestřička lék na uklidnění, ale moc nepomohl, byla jsem hotová.

Nebýt toho, že tam byl manžel, tak se asi totálně zhroutím. Pak vyšel doktor a oznámil, že se podařilo malou dát do umělé spánku, ale až po druhé dávce léků, že po první měla záchvaty stále, takže museli přidat, a tím pádem dostala dávku dospělého člověka a byla předávkovaná, ale v tu chvíli to jinak nešlo. A nakonec řekl, že už je na cestě vrtulník a poletí s malou do Prahy. Myslela jsem, že se zblázním. Dali nám číslo do Prahy, abychom si večer zavolali, jak na tom je. Chtěla jsem tam jet, ale nedoporučili nám to, prý ji nechají v umělém spánku asi 2–3 dny na ARU.

Pak se otevřely dveře z pokoje a už ji měli naloženou na lehátku, celou v hadičkách, kyslíku, kanyly, no šílený pohled, který nemůžu dostat z hlavy dodneška. Malá byla navíc úplně bílá.

Jeli jsme domů, manžel si vzal ten den volno, abych nebyla sama. Já si vzala dceřin polštářek a lehla si k ní do postele a bulela jako želva snad 2 hodiny v kuse. Pořád se mi vše promítalo v hlavě. Pak zvonil mobil, neznámé číslo, vždyť říkali, že si máme zavolat večer, jak na tom je, lekli jsme se, že se stalo to nejhorší. Já snad přestala i dýchat, manžel to z hrůzou vzal a volali z Prahy, že doletěla v pořádku, že už je přijatá na ARU, je v umělém spánku a nechají ji tak 3 dny. A že si můžeme volat klidně 2krát denně a ptát se na aktuální stav. To mě maličko uklidnilo, že vše je relativně v pořádku.
Když jsme volali 3. den, tak nám řekli, že klidně můžeme zítra přijet, že ji zkusí probudit.

Byla jsem natěšená, že uvidím konečně naši princeznu, tolik jsem ji chtěla obejmout.
Do Prahy jsme se vydali hned ráno a do oběda byli tam. Dcera byla v polospánku, nemohla se z té koňské dávky léků probrat. Nakonec jsem tam s ní už zůstala, byly jsme tam celý měsíc, než se povedlo ji stabilizovat, protože záchvaty se začaly objevovat znovu, ale nasadili jiné léky a pomalu to ustupovalo. Po všelijakých vyšetřeních nám bylo nakonec oznámeno, že dcera bude muset na operaci mozku, že se podařilo najít ložisko epilepsie. Že ty záchvaty ji už ohrožují na životě a nemůžou to tak nechat. To byla zase rána na mou duši.

Na operačním sále byla naše holčička 9 a půl hodiny, to čekání bylo šílené, manžel tam byl se mnou, protože sama bych to nedala. Po operaci nám doktoři řekli, že museli odebrat více tkáně, než původně bylo v plánu, že to na EEG během operace stále jiskřilo. No, nedalo se s tím nic dělat.

Budou to 2 roky, co na tom byla tak špatně a šlo jí o život. Léky na epilepsii musí brát dál, i když od operace záchvat nebyl, aspoň ne ten viditelný, záchvaty můžou být i jiného typu, který člověk ani nezaregistruje.

Z dcery už nikdy nebude zdravá holčička, stále bude vedená jako epileptik. To obnáší i to, že v kolektivu bude vždy jiná a až si bude hledat zaměstnání, nebude to mít lehké. Navíc trpí mentální retardací, středně těžkou, má problémy s komunikací, chápáním, musí chodit do speciální školy, je ve 3. třídě, ale učí se základy 1. třídy. Do toho se přidalo ADHD, výrazné poruchy chování, takže jsme pořád někde po doktorech.

Je to úplně jiný život, než který jsme chtěli. Jediné štěstí je, že mám manžela, který by nás nikdy neopustil, miluje nás, nebýt jeho, tohle vše bych nezvládala, tímto TI DĚKUJI, MILÁČKU.

Ve hře je teď to, zda-li se záchvaty znovu objeví, protože do 5 let po operaci je to nejrizikovější období. Vždy, když máme jít na rezonanci a EEG, máme obavy, aby se tam zase něco nenašlo. Je to život ve stresu, jak pro dcerku, tak pro nás rodiče.
Mrzí mě, že se někteří otočili zády, nikomu jsme nic neudělali. To, že dcera vážně onemocněla, za to přece nemůžeme.

Závěrem bych jen chtěla říct, že NENÍ epilepsie jako epilepsie. Znám jednu paní, co je epileptik, ale záchvat měla naposledy před rokem a půl a malý, oproti naší holčičce je to pohoda, i když ji to v životě také dost omezuje.

Lidi, prosím, neotáčejte se k těmto postiženým zády, nezaslouží si to oni ani jejich rodiny.

Váš příspěvek

Odesílám...
5677
11.4.19 00:27

Zakladatelko, drzim pesti, aby se jiz nic z toho, co jste zazili, neopakovalo :hug:
Pri rozkliknuti fotek jde videt, kdo fotku vlozil, neni vedeno jako anonym.

 • Nahlásit
 • Zmínit
218
11.4.19 03:56

Je mi to moc líto. Někteří lékaři by měli vrátit diplom. Jste silná, všichni jste silní. Držte se, jsme s vámi :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.4.19 05:35

Moc mě mrzí co vás potkalo :hug: ale dcerka je veliký bojovník a je dobře že má tak úžasné a milující rodiče. Sama nevím jak by třeba můj partner takovou situaci zvládnul… Jinak v rodině máme také epilepsii, v dětství to bylo hrozné a časem se to zlepšovalo, tak snad je nějaká šance do budoucna že bude dcera aspoň bez záchvatů. Budu držet palce, hodně sil a už jen samou radost! :hug:

 • Nahlásit
280
11.4.19 05:43

Soucitim.moje sestrenice je na tom podobne.ji se ale po operaci zachvaty vratily a uz s tim pry nejde nic delat. Ma teda o neco lehci formu nez popisujes ty, ale zachvaty klidne co hodinu..:/dnes je ji uz pres 30 a myslim, ze jim hodne pomahame my jako rodina.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1249
11.4.19 06:27

Chudacek, vazme si zdravych deti!!!Snad casem bude u vas lepe! Drzim palce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
43965
11.4.19 06:40

@admin fotky nejsou anonymní, byla by vhodná náprava.

To je strašné čtení. Držím palce, ať se záchvaty už nevrátí :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
18603
11.4.19 06:49

Hrozne :( A uz vubec nechapu to otaceni se zady, snad naopak ne? Drzim vam moc palce, at zachaty zmizi!

 • Nahlásit
 • Zmínit
15533
11.4.19 07:23

Je mi to moc líto. Fotky bych ale dala pryč, mas tu jiné v albech a holcicka se na nich dá poznat.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.4.19 07:27

Je mi moc líto co prožíváte, vím co je to kombinovaná epilepsie u tchána (způsobil jí anafylaktický šok po léku na bolest) a představa že se něco takového stane dítěti je šílená. Držím palce ať má vaše malá lepší prognózu než tatínek mého muže, protože u nás je to jen čekání na zhoršení stavu kdy už léčba nebude možná v domácím prostředí. A doufám že ten idiot že záchranky už neléčí protože nevzít dítě s horečkou do nemocnice je vrchol neschopnosti.

 • Nahlásit
2849
11.4.19 07:37

Tak toto zrejme zpusobilo ockovani :?

 • Nahlásit
 • Zmínit
3318
11.4.19 07:48

V lednu vyšel velice podobný deníček – téměř stejného obsahu – s názevem „Je to těžší, než jsem myslela…“ – taky o holčičce, u které nastaly epi záchvaty – shodou okolností jeden den naočkování hexou, také měla operované ložisko na mozku atd.
Je tam rozsáhlá diskuze ohledně následků/nenásledků očkování atd.

Holčičce držím palce, ať je aspoň trochu líp!
:kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1311
11.4.19 08:07

To je mi moc líto, musí to být pro vás hrozně těžké, možná je to pro vás rodiče náročnější než pro holčičku…
Jen nevím, co si představit pod tím „otočili se k nám zády“. Co to konkrétně znamená? Co byste třeba očekávala od kamarádek? Jak by vám mohly pomoct?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
11.4.19 08:44

@zudina Tak tenhle komentář je docela mimo.. :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3688
11.4.19 08:45

@zudina nezpůsobilo, nezpůsobuje ani autismus apod… to tělo už to v sobě má, maximálně se to dříve projeví

 • Nahlásit
 • Zmínit
3318
11.4.19 08:56

@Kaileee

já nevím, mně to připadá skoro stejný příběh…po přečtení tohoto mi hned naskočil ten lednový. Stojí za to si přečíst oba dva

:nevim:
 • Nahlásit
 • Zmínit
8040
11.4.19 08:58

@zudina no tak todle to zrovna nezpusobilo. To uz to musela mit v tele. A driv nebo pozdejc by se to projevilo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17716
11.4.19 08:59

Smutny pribeh. Chudak holcicka! Drzte se, at je vse uz jen dobre!

 • Nahlásit
 • Zmínit
13291
11.4.19 09:05

Strašný… Brečím. Je mi tak líto, co se Vám stalo. Vaší holčičky i Vás rodičů. Prosím, neříkej dopředu, jak na tom v budoucnosti dcerka bude a bojujte. Děti jsou velcí bojovníci s podporou rodičů. Ona má stále šanci se z toho dostat. Hledala bych lidi, co jsou na tom podobně, od nich můžeš získat jednak podporu, ale i cenné informace. Držte se, držím vám palce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3688
11.4.19 09:08

@Gerberka je to divné… @admin psala oba deníčky stejná osoba??
Není to nějaká akce proti očkování? :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2849
11.4.19 09:09

Tak zacalo to po ockovani hexou.. kdyby se telo ockovanim neoslabilo nemuselo by se to vubec projevit

 • Nahlásit
 • Zmínit
3688
11.4.19 09:14

@zudina projevilo by se to nejspíše při první další zátěži pro tělo… nebo v dnešní době je ještě nějaký blázen co vůbec neočkuje?? To snad ne… myslím, že může být ještě ráda, že to zjistila brzy. Má i další vady, takže by nikdy nebyla úplně zdravá :-(

 • Nahlásit
 • Zmínit
3318
11.4.19 09:28

@zudina

doporučuju přečíst si deníček „Je to těžší než jsem si myslela…“ - vyšel 15.1.2019.
Je tam právě obsáhlá diskuze, jestli tu epi a potíže s tím spojené mohlo nebo nemohlo vyvolat třetí očkování hexa (cca v tom 1 roce dítěte)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3688
11.4.19 09:30

@Tichošlápek no otevřela jsem fotoalba a hned první obrovské album od **** no snad se to neobrátí proti ní

edit adminem

 • Nahlásit
 • Zmínit
33120
11.4.19 09:33

@Kaileee po rozkliknuti fotek u tohoto denicku je tam opravdu vkladala ****, takze asi opravdu psala oba.

edit adminem

 • Nahlásit
 • Zmínit
8040
11.4.19 09:57

@Kaileee tady radsi nezminuj, ockovani-neockovani, kojeni-nekojeni a spani na brisku ci na zadech. To tady vyvolas bouri. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1054
11.4.19 09:57

Ahoj, to je moc smutný deníček, moc mě zasáhl, mám malou dcerku a všechna očkování ještě za sebou nemáme. Vaše holčičku je moc krásná a vy jste určitě úžasní rodiče, držíte spolu a to je hlavní. Moc jste si všichni vytrpěli, přeji vám ať už je jenom dobře. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3570
11.4.19 10:05

@zudina očkování nic nezpůsobuje, maximálně vyvolá v těle to, co tam dávno je a projevilo by se to tak či tak, dřív nebo později.

Je mi to moc líto, držte se :( :hug: mám tři děti a trnu u každýho očkování.. ale neočkovat si taky netroufám. Zrovna teď nás to brzy čeká..

 • Nahlásit
 • Zmínit
3318
11.4.19 10:06

@smurfka

a jak bylo možné zjistit, kdo psal ten lednový deníček? Ten je psán anonymně a i příspěvky v diskuzi od zakladatelky jsou všechny anonymní :nevim:

Nechci tu samozřejmě zavádět diskuzi na téma, kdo psal jaký deníček.
Nebýt toho, že ten první - lednový - jsem četla mnohokrát za sebou, protože - kromě velice smutného obsahu - je psaný velice citlivě, hezky - tak by mě to tak „netrklo“ - že dnešní deníček je tak strašně podobný…

Podle mě to budou ale opravdu dva různé - velice smutné - příběhy… :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
3570
11.4.19 10:08

@TopSecret však je to každýho věc :roll: jako bych měla soudit někoho komu nechutná koprovka, třeba :lol: ať si dělá každej co chce, podle svyho přesvědčení.. ostatním je do toho prd.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.4.19 10:40

Vzhledem k tomu, že mám takřka 9 měsíčního syna, tak mě to vzalo za srdce. Paní a její rodině přeji mnoho sil. Jinak ona ta HEXA není nic moc. Syn by měl být očkovaný poprvé až v 10m, ale pořád váhám. Malej už se staví, brblá, prostě veselej kluk a za celou dobu měl pouze rýmu. Nic víc, Blbé je, že v ČR je to bud HEXA (spusta negativ) a nebo nic. Chtělo by to šetrnější vakcíny a eventuálně nějaké testovaní pře vakcinací.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
11.4.19 10:57

@admin provokace..nabádání k neočkování?! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2849
11.4.19 10:59

@Lainaire8 aha nic nezpusobuje :mrgreen: jasne

 • Nahlásit
 • Zmínit
2536
11.4.19 11:04

@Kaileee

Dříve se očkovalo jinak. Pozdnější věk, jedna injekce, jedna protilátka. Delší pauzy mezi očkováním. Tělo mělo více času se s tím poprat. Dnes se do půl či ročního miminka napere hexa (6 protilátek najednou + hliník) a pak se někdo diví, že se děje to co je popsáno v článku.

Mnoho lékařů toto ví, ale mají strach cokoliv s tím udělat.

Věty typu „stejně by se to projevilo“ jsou mimo. :roll:

Počty dětí s autismem, ADHD… se zvyšují. Proč asi? :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
11.4.19 11:04

@zudina Ty jdi se svojí protiočkovací propagandou už někam, v každý diskusi, kde se objeví slovo očkování, se toho hned chytáš jako hovno košile. :lol:

Příspěvek upraven 11.04.19 v 11:05

 • Nahlásit
 • Zmínit
35461
11.4.19 11:05

:hug: :hug: Držím palce, ať je lépe, jste skvělá rodina. :srdce:

@Anitramm Proč máš potřebu pod deníčkem o nemocné holčičce někoho osočovat, že jde o provokaci? :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
474
11.4.19 11:06

Jak píšete, každý epi záchvat nemusí být viditelný. Sestřenka má tzv. Déjà vu a za epilepsii se to považuje pár let. Začalo to když viděla z okna dětského pokoje na pietní místo, které vytvořili sousedé, po nešťastné události. A nic na ní není vidět, přesně nevím ale udělá se jí slabo, nějaké mžitky před očima a za pár vteřin je to pryč. A když od dětského lékaře chtěli doporučení na EEG, chtěl sestřenku poslat na psychiatrii, prý to je psychické a ne neurologické. Teta si to zařídila sama a našli jí ložisko. Jestli má nějaké následky nevím, vídáme se jen párkrát do roka. Ale chová se normálně.

Příspěvek upraven 11.04.19 v 11:09

 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
11.4.19 11:07

@Tiger-lily
Nemám tu potřebu, osudu rodiny je mi moc lito, ale neskutecne me stve, ze toho vzdycky nejaky pitomci zneuzijou k antiockovaci propagande. Tento pribeh uz tu evidentne jednou byl..

 • Nahlásit
 • Zmínit
35461
11.4.19 11:11

@Anitramm Jako opravdu ta očko-neočko občanky trhací diskuze by se mohla přesunout někam jinam.
@admin Možná zvážit odstranění zmínky o Hexe? Evidentně to některé uživatelky emočně nezvládají… pak místo podpory maminky s nemocným dítětem se tu rozplyne diskuze všech odborníků na očkování. :?

 • Nahlásit
 • Zmínit
2849
11.4.19 11:11

@Průzkumník tak ja si pouze myslim ze dnesni vakciny obsahuji tolik svinstva ze opravdu vyvolaji to co by jinak telo zvladlo.. a ze se ockuje zbytecne na 4 nemoci ze sesti zrovna v hexe.. provokovat rozhodne nebyl muj umysl ;) 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2536
11.4.19 11:11

@Anitramm

Tak napiš, upozorni o spalničkách a je klid. Hexa je za hranou a mají proto důvod.

Mimo spalničky se vrací i TBC.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2536
11.4.19 11:13

@Tiger-lily

A proč? I jako laik poznám, ergo je to v tom článku napsáno, že se zdravotní stav zhoršil po očkování, což doktor přehlédnul. Zda záměrně nebo omylem.

Jaká je pointa článku? Emoce, pozornost, upozonit na něco? Na co?

 • Nahlásit
 • Zmínit
2536
11.4.19 11:15
 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
11.4.19 11:16

@zudina Je mi proti srsti se pod takovymhle denickem hadat, ale nedalo mi to. Holcicky je mi moc lito, tohle nechce zazit nikdo ani v tom nejhorsim snu. Přeju do dalsich let hodne sil. Ty ockovaci-neockovaci komentare by mohli @admin nejak ROZUMNE smazat teda. :nevim: A celkove vic premyslet pri nahravani deníčků. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.4.19 11:24

Děkuji všem za příspěvky, ale rozhodně se tu nehádejte, to mi stejně nepomůže :?

 • Nahlásit
4862
11.4.19 11:25

@Průzkumník jen opravim 1. davka hexy se dava v 9 týdnech další ve 4 mesicich a poslední v roce… (nedonošenci maji o jednu dávku navic, dle stareho kalendáře :-( )

 • Nahlásit
 • Zmínit
13388
11.4.19 11:27

Dobrý den,

anonym u fotek jsme napravili, děkujeme za upozornění. Smazala jsem pár OT a nevhodných příspěvků. Myslím, že to má zakladatelka už tak dost těžké. Žádnou akci proti očkování tady nevedeme, jedná se čistě o deníček uživatelky. Mám na Vás malý apel, když máte pocit, že jste někoho anonymního poznali, proč máte potřebu ho hned označovat? Z jakého důvodů? Prosím nedělejte to!

Zakladatelko přeji Vám hodně sil, Váš deníček mě rozplakal. :hug:

Děkuji a přeji hezký den

Diana

 • Nahlásit
 • Zmínit
235
11.4.19 11:28

@Anitramm mně to taky připadá jako nabádání k neockovani. Holcicky je mi opravdu líto, ale paní tu tento článek píše už podruhé, přitom to zase vyznívá trochu jinak než v tom předchozím článku. Navíc v jedné diskuzi o očkování psala, že to způsobil prevenar ne hexa. Tak kdo ví, jak to celé je.

Každopádně teda hodně sil :kytka:

Příspěvek upraven 11.04.19 v 11:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
2536
11.4.19 11:36

@Pidulka1991
jen opravim 1. davka hexy se dava v 9 týdnech další ve 4 mesicich a poslední v roce… (nedonošenci maji o jednu dávku navic, dle stareho kalendáře :-( )

TVL! 8o

Takže to fláknou pro sichr třiktát, a kdo to přežije bez újmy (ADHD, autismus, epilepsie), tak je prověřen, že přežije život na planetě zemi. Drsný.

Příspěvek upraven 11.04.19 v 11:36

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.4.19 11:38

@admin Děkuji :hug: :kytka:

 • Nahlásit
Anonymní
11.4.19 11:42

@Haleyy Ano, v diskusi jsem jednou psala, že to byl Prevenar, ale nakonec nám v SUKL na podkladech z roku 2017 napsal vyjádření, že se jednalo o Hexu. Tímto se veřejně omlouvám.

 • Nahlásit