Holka, nebo kluk? Je mi to tak nějak fuk

Rodičovství

Jaké jsem měla preference ohledně pohlaví našich dětí.

V práci jsem měla bezvadnou kolegyni. Dokázala mě podržet nad vodou pokaždé, když mou mysl začaly ovládat chmury a temné myšlenky o tom, že se matkou prostě nikdy nestanu.

Pořád si pamatuji její slova: „Neblbni, já Tě jako matku prostě vidím. Nejdříve se Ti narodí dva kluci, skoro jako dvojčata a pak ještě jedno děťátko, ale u něj si pohlaví netroufnu říct.“

Ty její řeči mi vždycky zvedaly náladu a zažehávaly ve mně alespoň malé jiskřičky naděje, i když nahlas jsem pronášela spíše: „Jo, jasně, leda, že bych otěhotněla ze vzduchu, páč za pár dnů udeří třicítka a žádného partnera po svém boku nevidím, tak kde bych sakra splašila tři děti.“ Ona jen trpělivě opakovala: „Věř mi a věř sama sobě, vše přijde, až bude ten pravý čas.“

A opravdu, krátce na to, jsem během necelých dvou let na světě přivítala dva synáčky. Že to budou kluci, jsem tak nějak tušila dávno před tím, než to potvrdil ultrazvuk. Při druhém těhotenství se mě spousta lidí ptala: „Tak co to bude?“ Po mé odpovědi, že druhý kluk, nastoupilo ve spoustě případů litování: „Jé, tak to je škoda, že se ta holčička nepovedla.“

Mně to ale opravdu vůbec nevadilo.

A stejně tak mi bylo úplně jedno, jedinec jakého pohlaví opustí mé lůno napotřetí. V hlavě se mi sice občas vyrojila vzpomínka na myšlenku mé kamarádky: „Mám radost, že mohu vychovávat syna i dcerku. Ta holčičí dušička je prostě úplně jiná.“

Když jsem se ale rozhlédla po dětském pokojíku, jenž přetékal autíčky, vláčky, dinosaury a dalšími klučičími nezbytnostmi, říkala jsem si, že třetí kluk by byl z mnoha důvodů, praktičtější a v tomto názoru mě utvrzoval i následný pohled do skříně, neb růžového byste tam nenašli vůbec nic.

Žádné preference ohledně pohlaví jsem v sobě tak nějak neměla, obě možné varianty měly svá pro i proti.

Přišel den prvotrimestrálního screeningu a já si přála jediné: *„Ať jsi, kdo jsi, buď prosím hlavně zdravý.“ Pětatřicítka postávala u dveří a já prostě nechtěla podstupovat riziko amniocentézy. Vše dopadlo na výbornou, nikdo mě nikam neposílal, byla jsem šťastná jako blecha a vůbec mi nevadilo, že si lékař netroufl odhadnout pohlaví.

Druhotrimestrální screening následoval vzápětí. Mezitím jsme se ale s manželem stačili dohodnout, že si pohlaví našeho posledního potomka necháme jako překvapení na porodní sál. Nějak jsem se o tom ale zapomněla zmínit panu doktorovi.

První věta, kterou pronesl tak zněla: „Jé, tak dneska je to vidět krásně, máte tam schovanou pěknou ženskou.“ Na mé reakci patrně poznal, že něco není tak, jak by mělo být, a celý zaražený povídal: „Máte doma dva kluky, tak byste měla mít radost, ne?“

Obeznámila jsem ho se situací a on se začal omlouvat, že ho nenapadlo zeptat se, zda chci pohlaví stále ještě znát, a měl velkou radost, že dnes o něm neměl žádné pochyby. No prostě bylo po překvapení.

Miminko zkontroloval od hlavy až k patě. Jediné, co se mu trochu nezdálo, byla hraniční dilatace ledvinných pánviček, ale uklidňoval mě, že se to do porodu určitě ještě srovná.

Naštěstí měl pravdu, při další kontrole už nebylo po tomto problému ani stopy.

Po dvou klucích jsem tedy na svět přivítala holčičku a těšila se na tu „jinou dušičku.“ Bez mučení se však přiznávám, že jsem ji zatím neobjevila. Dcerka má z klučičí povahy možná víc než její starší bratři dohromady. Od Ježíška si přeje zásadně klučičí hračky, momentálně je jejím favoritem autobus na dálkové ovládání a na panenku, kterou jsem se jí snažila nenápadně vnutit v hráčkárně, mi řekla: „Ble, neci.“ a už už metelila k regálu s auty. Ještě ani neuměla pořádně chodit, ale šplh po oknech a skříních jí šel znamenitě. Sukně nechce ani vidět, dá přednost teplákům.

Jediné, podle čeho bych mohla soudit, že se jedná o děvče, je jakási takási záliba v růžové barvě a třpytivých cingrlátkách, tak uvidíme, kdy se ta ženská duše projeví naplno.

Zatím jsem se od ní dozvěděla pouze: „Mámo, sem tlut.“ V překladu: „Mámo, jsem kluk.“

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 18574 příspěvků 26.11.18 05:43

Krásný deníček :kytka: četl se jedním dechem.

Novak2
Kecalka 178 příspěvků 26.11.18 07:12

Hehe, moc pěkný. Stejné jako u nás. :mrgreen: Jen ta naše holčičí dušička je ještě úplné miminko. ;)

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 07:26

@dagmarkaa Moc děkuji za pochvalu, vždycky potěší :D hezký den :mavam:

@Novak2 tak ať Vám dělá jen a jen radost :mavam:

Terka14
Kecalka 362 příspěvků 26.11.18 07:54

Moc pěkný deníček :) my jsme letos po dvou holčičkách přivedli na svět třetí holčičku :D :D nechápu, proč okolí má tendenci neustále litovat mého manžela :zed: Jsou všechny tatínkovi princezny a nezdá se mi, že by nám chlapeček nějak chyběl. Prostřední dcera, která má 7 let, nám ale tak trošku chlapečka nahrazuje. Její oblíbené hračky jsou nářadí, luk a prak. K vánocům si přeje policejní sadu :D :D :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 08:03

@Terka14 děkuji za pochvalu :D kdybyste měli tři kluky, tak zase budou litovat Tebe, to si nevybereš :nevim: hezký den :mavam:

Uživatel je onlineBonulinka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 26.11.18 08:05

Přijde mi úsměvné, jak mají lidé zažité, že ideál = kluk + holka. Na hřišti jsem si vyslechla, jak se nám ke klukovi povedla krásně holčička. Ano, povedla, máme k ní ještě další dvě sestřičky :lol:, takže říkám, že to máme jako v té pohádce Princ a Večernice.

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 08:09

@Bonulinka Jé, to je moc hezké, my už jsme v kompletní sestavě, páreček je prostě spoustou lidí brán jako ideál :think: hezký den :mavam:

dedrichov
Závislačka 3435 příspěvků 26.11.18 08:51

To je krásný deníček, Tvoje dcerka zbožňuje svoje brášky, člověk se láskou dojímá, že? Já mám ten pověstný páreček, dcerka se také shlíží ve starším bratrovi, autíčka na DO, hasičské auto, parkovací dům … druhé slovo, které uměla, bylo BAGR (samozřejmě zkomoleně, přesto jasně).
Přesto s nástupem do školky se ta holčičí dušička více prodírá, třeba má ráda hudbu, pořád pobrukuje, sponky, čelenky, náramky, samosebou koně a další zvířata atd.
Tak ať vám ve zdraví roste správná trojka :kytka:

dedrichov
Závislačka 3435 příspěvků 26.11.18 08:52

@Bonulinka to je nádhera, máte i krásné přirovnání :kytka:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 08:58

@dedrichov Děkuji :D máte pravdu, to že si dcerka vybírá klučičí hračky a hry je dáno tím, s kým tráví od narození nejvíc času, sice se občas řežou jako koně, ale láska je patrná na první pohled :lol: hezký den :mavam:

G.a.b.c.a20
Kecalka 459 příspěvků 26.11.18 09:35

Krásně napsaný deníček :-) já mám 2letou dceru a naše další holčička (na 90%) se nám má narodit v květnu :srdce: prvně jsem si přála mít chlapečka že by bylo fajn mít " to i to" ale nakonec jsem moc ráda že to bude ta holčička :-)

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 09:46

@G.a.b.c.a20 děkuji, přeji pohodový průběh těhotenství. Nakonec je to tak, že milujeme svoje dítě ať mu mezi nožkama něco chybí, nebo přebývá :srdce: krásný den :mavam:

Ba412
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 26.11.18 09:51

Krasny denicek, po ranu mi vyloudil usmev na tvari, kdyz jsem si vzpomnela jak mi na zacatku dubna rekli ze to vypada na holcicku a v puli kvetna se narodil poradnej kluk. Tenkrat uz byl hlavne kvuli zjisteni vvv a to pohlavi byl jakysi bonus. Ale hlavne „at je to co je to, hlavne at je to zdrave“!!! :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 09:54

@Ba412 děkuji, přesně tak, zdraví je to nejdůležitější :mavam:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19329 příspěvků 26.11.18 09:57

deníček je moc pěkný :kytka: Já maminky, které pocitově preferují nějaké pohlaví plodu, nesoudím :think: Stalo se mi totéž, mělo to svůj důvod a bylo to jaksi mimo moji kontrolu :think: Byt na to nejsem pyšná, prostě se to může vlivem určitých okolností stát :nevim:
Závěrečný poznatek je ovšem ten, že ač mělo mé dítě opačné pohlaví, než jsem si vnitřně přála, příval mateřské lásky mě po porodu až zaskočil :P Ta láska je vzájemná, úžasná a trvá pořád :* :* A já věřím, že je na celý život :srdce:

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 26.11.18 10:01

Krásný deníček :kytka: Já chtěla vždycky chlapečka a mám ho. Když jsem otěhotněla podruhé, tak jsem si říkala, že ti kluci jsou mi prostě tak nějak blíž. Dr. na prvním screeningu řekl, že je to další kluk a ejhle, zjistila jsem, že jsem byla trošičku zklamaná. Před 2 měsíci se mi místo toho kluka narodila krásná holčička :srdce: a já se těším neskutečně na ty „holčičí věci“ ;)

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 10:07

@pe-terka děkuji :lol: já bych si v žádném případě také nedovolila nikoho soudit, každý má tyto věci jinak :lol: ať Vám ta velká láska vydrží napořád :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 10:09

@MyDestinka děkuji, užívej si ten malý uzlíček štěstí, strašně to letí. Hezký den :mavam:

Astyna88
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 26.11.18 10:26

@Terka14

Vidíš, u vás litují manžela, u nás zase mě - že prý mě doma 3 chlapi (máme dva syna) ani nenechají dívat na televizi a budou mi to pořád přepínat na hokej (hurá, tan mám ráda), nebudu nikoho strojit (ani o to nestojím) a kdesicosi. Příjde mi, že ty lidi spíš s tím mají problém sami :roll: :lol: a úplně nejvíc to zabíjí tchán, který řekne, že vlastně nemáme děti, protože máme doma jen kluky :pocitac: tak jsem mu odehdá vyčetla, že taky nemá děti - protože se mu holka povedla až na třetí pokus a mám klid :mrgreen:

Autorko, chápu tvé nadšení z druhého kluka, mě se taky moje přání splnilo :srdce:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 26.11.18 10:32

Jak vám rozumím, prvního máme syna (čerstvé 2 roky) a za pár týdnů čekáme druhé - my tedy pohlaví opravdu nevíme, u všech utz jsem to „křičela“ ještě než stihl Dr spustit přístroj :lol: ale automaticky nám všichni „přejí“ holčičku, když už máme doma toho kluka tak by to přeci bylo fajn mít páreček. Jasně že bylo, ale co když to bude kluk? Mám ho snad dát do babyboxu nebo se ho snažit v porodnici vyměnit za holčičku? :roll: :zed:
Já ještě je všemu nemám absolutně tušení kdo v břiše je, ale na druhou stranu jsem ráda, že to překvapení bude se vším všudy :)

Jen jsem říkala manželovi, ale je Ti jasný, že kdyz to bude druhej kluk, tak za za půl roku přijde otázka, kdy bude ta holčička :mrgreen:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 10:38

@Astyna88 možná, že jsem neměla s druhým klukem žádný problém právě proto, že ani já nejsem na žádné čančání, šminky jsem naposledy viděla při návštěvě divadla, v běžném životě se jim vyhýbám jak čert kříži :mrgreen: hezký den :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 10:40

@Kristyna.Vechtova přeji příjemné těhotenství. Jo, pokud se narodí chlapec, tak se té otázce určitě nevyhnete :mrgreen: , hezký den :zed:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 26.11.18 10:51

@Jadala děkuju :) :kytka: Joo já s ní pro jistotu počítám, abych byla připravená :lol: ale zase jsem ráda, že to nevíme, protože je mi jasný že kdybychom věděli a řekli, že druhý kluk tak by nás (no asi spíš hlavně me :mrgreen: ) lidí litovali :zed: :roll:

tininas
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 26.11.18 11:28

Ahoj.

Mezi mnou a mým bráchou je malý věkový rozdíl. Ale jako malí a pak hlavně v pubertě, jsme se míjeli. On měl své zájmy, kamarády a já zase ty své. I když jsme spolu vycházeli, tak až v dospělosti jsme spolu našli společnou cestu a řeč.

A to už vůbec nemluvím o tom, jak jsem záviděla kamarádkám, které měly sestry, že si spolu mohou hrát s panenkami nebo na obchod. Později, že si navzájem půjčují oblečení a šminky či si povídají o prvních láskách. To prostě s bratrem, aspoň tím mým, nešlo. :)

Nezáleželo mi na pohlaví prvního dítěte (taky jsme si ho nenechali ani říct). Ale u druhého jsem jasně věděla, že chci, aby to byl zase kluk - stejně jako prvorozený.

Příspěvek upraven 26.11.18 v 11:58

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 11:44

@tininas Ahojky,

také moc zajímavý pohled.

My jsme s bráchou o dva a čtvrt roku. Já jsem ta starší, ale musím říct, že jsme si spolu rozuměli od mala, neříkám, že nebyly bitky, to zase jo, ale byli jsme a stále jsme parťáci, co se vždy podrží, takže z tohohle pohledu jsem se nad pohlavím svých dětí nikdy nezamýšlela.

Hezký den :mavam:

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6610 příspěvků 26.11.18 11:53

Jo jo a nejvíc fuk je to jako náhodou těm, co mají minimálně ten páreček doma :think: :P

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 12:04

@Bubla_Bučková možná jo, ale já mám ve svém okolí spoustu rodin, kde se párečku nedočkaly a problém s tím nemají, jestli se přetvařují netuším, do druhých nevidím :think: ale vím, že když jsem doma měla dva kluky já a pár týdnů to vypadalo, že ze zdravotních důvodů už třetí nebude, byla jsem zklamaná kvůli tomu, protože ta touha po třetím dítěti u mě byla velká, ale opravdu to byla touha po dítěti, rozhodně ne po holčičce a to vím na sto procent, páč sebe znám, tedy alespoň si to myslím :D hezký den :mavam:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19329 příspěvků 26.11.18 12:15

@Bubla_Bučková
„Jo jo a nejvíc fuk je to jako náhodou těm, co mají minimálně ten páreček doma :think: :P

Nemusí to být pravda - mimo jiné i vlastní zkušenost :think:

tininas
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 26.11.18 12:16

@Jadala

Díky za odpověď.

Abych to uvedla na pravou míru.

My jsme byli „parťáci“, například si nevybavuji, že bychom na sebe „napráskali“ nějaký průšvih - a že jich bylo požehnaně. :) Když jsme byli starší v pohodě jsme se domluvili i poskládali na dárky pro rodiče k narozeninám nebo pod stromeček.

Ale jednoduše nastaly chvilky, kdy jsem si moc přála ségru. Brašule byl typický kluk a já typická holka. :)

A jsem ráda, že jsem svým dětem „dopřála ten luxus“ můj brácha má prima bráchu. :)

Také přeji hezký den. :mavam:

Uživatel je onlineBonulinka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 26.11.18 12:28

@Kristyna.Vechtova My jsme u posledního dítěte také nechtěli vědět, co to bude. Máme už holky i kluka, tak to bylo jedno. A když se nám miminko narodilo, tak vlastně poslední, co nás zajímalo, bylo pohlaví. Ten příval štěstí a lásky…, miminko bylo u mne v náručí a hned přikryto, aby mu nebyla zima, až pak doktor říká, co to vlastně máme, koukl na obličej a řekl, to bude holka, má jemný obličej a následný pohled mezi nožky to potvrdil :lol: .

vertunka
Závislačka 4819 příspěvků 26.11.18 12:31

Moc hezky denicek. Až mi slza ukapla. Ani nevím proč, snad nejsem v tom 8o :lol:.

My máme dvě holčičky, já jsem si to tak vysnila. Manželovi to bylo jedno. V manželovo rodině jsme chudáci, prej dotřetice to bude určitě ten kluk. No to čekej.
Mým rodičům se jako první narodil chlapeček. S těžkou formou DMO. Takže my říkáme: lepší každá zdravá holčička, než nemocný kluk.

tininas
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 26.11.18 12:39

@vertunka

Tak teď jsi na to kápla. Zdravé dítě je nejvíc. A to pohlaví je až druhořadé.

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 12:41

@vertunka děkuju, ve svém profesním životě jsem se setkávala, a po rodičáku se zase budu setkávat, s dětmi s nejrůznějšími typy postižení, a jelikož jsem viděla, co vše se může v životě stát, jsem za ty mé tři zdravé rarachy neskutečně vděčná a přísahám, že jsem pohlaví opravdu neřešila. Hezký den :mavam:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 26.11.18 13:12

@Bonulinka tak nevím jestli u nás bude poslední :oops: ale prostě jsme se teď shodli, že to vědět nechceme a nemám žádné preference k pohlaví, jsem ráda, že se nám miminko povedlo, že je zdravé a jestli to bude holka nebo kluk je nám opravdu jedno a milovat ho budeme tak jako tak. Spíš mě mrzí ten tlak okolí na to mít páreček, jasně je to krásný a kór když je kluk starší, tak jako velký kluk bude bránit tu malou ségru, ale kvůli tomu přeci není druhý kluk nijak méněcenný a rozhodně z něj nebudeme zklamaní.. Místo toho aby lidi řešili zdraví miminka, když začíná přibývat problémů s otěhotněním/donošením apod, tak budou řešit, že tahle má dva kluky - chudák tři chlapi v bytě a tahle má dvě holky - chudák chlap tři ženský, no kde to jsme :roll:

Popokatepetla
Závislačka 3316 příspěvků 26.11.18 13:48

Ty reakce okolí také znám moc dobře - máme dvojčata holku a kluka a neustále slyším, jé to máte super že se vám takhle krásně povedl PÁREČEK - jak já to slovo nesnáším :roll: :lol:.
Ale je fakt, že když jsem se dozvěděla, že čekám dvojčata, tak jsem doufala, že je tam alespoň jedna holka. Ze dvou „raubířů“ jsem měla strach. Dneska už vím, že je to uplně fuk, hlavně že se narodí zdravé miminko :srdce: a pokud bysme se náhodou přeci jen ještě rozhodli pro benjamínka, pohlaví si ríct nenechám

Příspěvek upraven 26.11.18 v 13:50

Veerr
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 26.11.18 14:05

Krásné :srdce: já tak nějak tuším, že budeme mít také kluky. Plánuji zatím dvě děti, jednoho klučíka už par měsíců máme a upřímně by mi vůbec druhý kluk nevadil :) ikdyž teda vidím v obchodech, kolik toho je na ty holčičky, tak úplně vidim kdyby nahodou byla, ty sukynky, leginky, balerinky… :lol: ale aby nakonec ikdyby byla holka, nebyla jako ta vaše a na nějaký růžový saticky se mi mohla vyprdnout :mrgreen: :palec:

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6610 příspěvků 26.11.18 14:26

@Kristyna.Vechtova bohužel ten tlak a klišé je obrovský :zed: kážda máma ale svého drobka bude milovat.. Jak tady se psalo, do babyboxu třetího kluka na výměnu neponesu ne? :zed:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 26.11.18 14:27

@Bubla_Bučková já bych tam nenesla ani případného druhého :lol: uvidíme v lednu :dance:

Příspěvek upraven 26.11.18 v 14:31

Lainaire8
Závislačka 2859 příspěvků 26.11.18 14:31

U nás to samé, holka vydá za deset kluků :lol: ale asi je to fakt i tím, že má staršího bráchu :mrgreen: a teď dotřetice zase čekám kluka, tak už jí předem lituju, co z ní z chudinky vyroste, v týhle chlapský zoo :lol: :lol:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 15:35

@Popokatepetla užívej si ty svoje Raubíře plnými doušky :D hezký den :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 15:41

@Veerr děkuju. I to se může stát, když už se nám tedy ta holčička narodila, říkala jsem si, že když už se nijak nefintím já, vyblbnu se alespoň na dcerce, ale zatím mi na to tedy kašle :mrgreen: hezký den :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 15:43

@Lainaire8 chlapská zoo, tak takovýhle název jsem ještě neslyšela :mrgreen: hezký den :mavam:

dedrichov
Závislačka 3435 příspěvků 26.11.18 16:05

@Kristyna.Vechtova
tak se pak pochlub, až nastane pravá chvíle, kdo že se to vylíhnul :D Ani u jednoho z dětí jsme neznali pohlaví, nepřipadalo mi to důležité. Dnes už to moc lidí tak nedělá

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10329 příspěvků 26.11.18 17:46

@dedrichov noo čekáme na leden, už se nemůžu dočkat :dance: jako u prvního jsme vědět chtěli, to přiznávám, hlavně manžel chtěl vědět jestli to bude ten syn, všichni kamarádi totiž mají první kluky, tak chtěl vědět, před kým případně bude muset chránit naší holčičku :lol: ale teď jsme to vědět nechtěli a je to super :)

Bebuše
Echt Kelišová 8057 příspěvků 26.11.18 18:55

@Bubla_Bučková Mám dvě holky a vždycky jsem si představovala dva kluky :lol: :lol: (před narozením první). U druhé už jsem si kluka neuměla představit ;)
Touha po PÁRKU je prostě zvláštní :roll:

harim
Kecalka 174 příspěvků 26.11.18 19:19

Deníček krásný, moc jsem se pobavila i komentáři pod ním.
My spokojeně čekáme šestou dceru - představte si ty řeči okolo.

Michalka80
Kelišová 7152 příspěvků 26.11.18 19:29

Moc pěkný deníček :potlesk: :palec: My máme po dvou holčickách chlapečka a to teda slyším pořád: jé, konečně kluk, tak se vám to povedlo, to je tatínek rád atd. :zed: Jen je mi líto, když to slyší starší dcerky, jak jim asi musí být… :( Přitom tatínek si přál 3.princezničku, aby byl jako pan král… Jinak nás chlapeček je spíš takový jemný a hodňoučký jako holčička a sluší mu růžová :lol: Ať se celé vaši rodince daří!!! :andel: :mavam:

Michalka80
Kelišová 7152 příspěvků 26.11.18 19:33

@harim Hezky!!! Lidi bývají nespokojeni sami se sebou a snaží se tu nespokojenost naockovat druhym treba prave tema kecama typu jee vy cekate 6.holku… fakt nepochopim :roll:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 19:41

@harim tak to si asi ani představit neumím :mrgreen: hodně štěstí :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 26.11.18 19:42

@Michalka80 děkuji, ať se daří i Vám :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »