Holky z diskuse Těhule - Po chvíli

Snažení

Po chvíli autor neznámý Po chvíli poznáš onen jemný rozdíl mezi držením za ruku a uvězněním duše a poznáš, že láska není jen mít se o koho opřít a že mít společnost neznamená bezpečí.

Začneš chápat, že polibky nejsou smlouva a dárky nejsou sliby.
Porážky začneš přijímat s hlavou vztyčenou a otevřenýma očima,
s dospělou vznešeností a ne žalem dítěte.
Naučíš se stavět všechny cesty na dnešku,
protože zítřek má příliš vratké základy.
A po chvíli zjistíš, že i slunce pálí, když je ho příliš.
Tak pěstuj svou vlastní zahradu, krášli vlastní duši
a nečekej, až ti někdo přinese květiny.
Pak poznáš, že to dokážeš a že máš svou vlastní cenu.

Hezký den.

Květina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 27.12.06 23:09

To byla rychlost,Květi díky!

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 27.12.06 23:21

To ne ja, to Lesina jeste nespi a pracuje. :-D

Kvetina

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 27.12.06 23:26

Jojo ale na ICQ už není tak asi šla přece jenom spát! :) Tobě díky za NOVÝ deníček :)

 
lokynka
Kelišová 5076 příspěvků 1 inzerát 28.12.06 06:38

Ahoj holčinky,
zdravíme Vás po Vánocích a po svátcích.
Vánoce jsme si krásně užili. Julince se moc líbil rozsvícený stromeček. Z dárků měla taky radost, dostala pár hraček a ostatní co už měla doma teď nejsou moc v kurzu. Dostala Vkládačku tvarů (s tím si ještě moc neumí poradit, ale je to jako kufřik, tak to zvedá a přenáší),  Knížku kdopak se tady schovává (v okýnku se po odsunutí kartonu objeví mláďátko od vyobrazeného zvířatka(, ta se jí líbí moc a umí otvírat okýnka, první pianko, to ji taky moc baví, mačkat čudlíčky, první panenku, plyšovou opičku, osušku, peřinky do postýlky a povlečení s Rumcajsem, nějaké oblečení a dřevné puzzle s úchyty. To ji hrozně baví vyndavat.
A 26.12. oslavila julinka 1 rok. Oslava se vydařila, měla jeblečný dort s piškoty a 1 svíčkou. Dort jí nechutnal, ale ostatním ano. Sešli jsme se s klukama, babičkami, prababičkou a dědou, trochu pojedli a popili, kluci si rozbalili Ježíška a Julinka dárečky k narozeninám. Byl to na ni dost šrumec, rozbalili jsme jen dva dárky a zbytek večer. Chudinka vynechala odpolední spaní, tak za mnou v půl sedmé když jsem uklízela kuchyň přilezla a vytuhla na zemi mezi sporákem a lednicí na linoleu. Chudinka malá. Přenesla jsem ji do ložnice, převlékla a přebalila a ani ji to nevzbudilo, jak byla utahaná.
Jsme teď obě nemocné, tak jsem jí dala kapky na kašel, vykapala nos a vytáhla soplíky, to ji trochu vzbudilo, ale nakojila jsem ji a spinkala. Spaní měla v noci horší, asi z těch všech zážitků.
K narozkám dostala odrážedlo, zvukový volant (opět oblíbené čudlíky na mačkání), stavebnici (něco jako Duplo), metr na zeď a dřevěné kostičky. Ty ji moc baví.
Na odrážedle měla včera kolizi. Blbla na něm a převrátila se dozadu a bouchla do hlavičky o noční stolek, chvilku si pobrečela, ale pak dobrý.
Dneska jedeme do poradny na 1 roce a já musím opět na chirurgii na převaz. Doufám, že už to budu mít brzy zase v pořádku. Rýda bych s Julčou a s kamarádkou a jejím synkem chodila na jaře do bazénu. To ale nesmím mít v zádech otevřenou ránu, že…
Z miminka už je  batolátko, neuvěřitelně rychle ten rok utekl, dojalo mě to, až se mi chtělo brečet, že už je té naší princezně rok.
Omlouvám se za dlouhý komentář, stalo se toho hodně.
Ještě bych Vám mohla napsat, co nadělil Ježíšek mě a manželovi - já dostala zlaté naušnice, zimní bundu a čepici a manžel měl radost z kompletní :,-(y seriálu Mash na DVD, pak ještě rukavice a náplně do holícího strojku )má speciální). Ale největší radost mu udělali DVD.
Mějte se moc krásně.  

Peťula a Julinka 1 rok a 2 dny

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 28.12.06 10:24

Květi
díky za deníček,jen jsem nakoukla před chvíli do předešlého a nestačím se divit.Ano jak píšeš nemusíme mít na vše stejný názor,proto se tu nescházíme abychom si navzájem s prominutím lezly do …však víš kam.Vážně nechápu kam až to dospělo,nikdy by mě nenaštvaly ty komentáře které dostala G.To bych nedělala nic jiného než byla stále naprdlá,protože ostatní mají na mnoho věcí jiný názor.

Gabule
holka ani si nenapsala jak byl Štěpulka nadšený z ježíška?

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 28.12.06 11:51

Andy my jsme volno prožili na horách a to je vždy pro nás všechny nejlepší relax.S přáteli v komfortním prázdném hotelu :) Žádná klasická tradice.Tudíž byl Štěpán nadšený,byl hrát tenis,čučel na pohádky atd.No a jak jsme přijeli tak jsme mu koupili v Tescu ten pracovní dětský ponk s nářadím,a je strašně nadšený,pořád tu něco kutí.Foto dám do galerky!
A co Tvoji kluci,co Vojtíšek,jak se máte?

Předchozí deníček NO COMMENT,nějak to nechápu,nemám ráda takové ,,chytrolíny,,kteří neví ani zbla a tváří se že vidí do srdce,chjoooo!

Jdu dokuchtit.papa Gabka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.12.06 15:41

Ani já nevycházím z údivu, co se to v minulém deníčku událo a jelikož mám v současnosti dost jiných starostí, zříkám se veškerých komentářů k té situaci.  

Dneska s Matesem žehlíme, je to děsná sranda. Sedí tu vedle mě na gauči, dělá na mě ksichtíky a háže po mě hračkama, abych si ho všímala :-) Venku pěkně mrzne, ráno jsme šli pro rohlíky a dost to klouzalo, takže všichni buďte opatrní.
Zuzka - to jsem ráda, že balíček dorazil v pořádku.Snad vám to bude k užitku a přinese to radost.  

A na závěr prosba na stávající maminky - od kdy jste začaly zkoušet nočníček? Jelikož už pěkně sedíme a kadíme vždy ve stejnou dobu, tak jsem nad tím začala tak trochu uvažovat (po nátlaku předchozí generace, podle které se děti posazovali snad už ve 4-5 měsících).  

Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 28.12.06 15:51

Gabrielle - možná jsem to přehlédla, ale asi ti nikdo neodpověděl na tvůj dotaz ohledně hrnečku Avent. Matýsek z něj pije asi měsíc, trvalo mu tak 4-5 dnů, než se to naučil pořádně, ale od té doby je to v pohodě a taky se tím zabaví. Jo a dávám mu tam jen neslazený čajík. Když to viděla moje tchýňka, málem jí to složilo a vypadlo z ní, že její dva kluci pili večer před spaním mlíko z flašky s dudlíkem ještě v 5!!! letech. To je podle mě zase extrém. Už jsem taky slyšela, že některý děti to pítko prostě nechtějí a pijou rovnou z hrnečku, jenže ten jim někdo pořád musí přidržovat. Takže to asi budeš muset zkusit a uvidíš, jak ti na to malá bude reagovat.    

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 28.12.06 16:07

Milli,my jsme začali zkoušet na nočník někdy po roce.Nejdřív si malý nechtěl vůbec sednout,ponějakém čase jsme to zkusili znovu a v létě(to bylo Štěpkovi rok a půl)začal volat sám.Teď má plínku na denní spánek a na noční.Doma a na návštěvách ne,ani ne když jdeme na chvíli ven.Ale kvůli té zimě se mi nechce mu nedávat plínku-kde bych ho rychle venku svlíkala :-( Teď už se nám nehody téměř nestávájí,vajímečně tak 1× za 14 dní si ucvrnkne do kalhot ale to spíše že se zabere do hry ale nepočurá se!
Takže bych malého asi zase zkoušela posazovat kolem toho roku,říkala bych mu že to je aa a pak pojmenovávala i nadílku v plínce,aby věděl o co jde!

Jo a k pítku.Štěpula byl do roka kojený,nic jiného k prsu nepil,pakjsme přešli na flašku s dudlem-pítko nechtěl.a až teď přecházíme na pítko,už mu nevadí a je schopný z něj krásně pít.Některé děti jsou ale šikovnější a vezmou si jej dříve!Štěpovi asi bradavku více připomínal klasický dudel :))
Papa Gabka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 29.12.06 16:38

Díky za odpověď. Tak to s tím nebudu tak tlačit, však není kam chvátat. Dneska ráno to šlo hezky do plínky a po ukončení tlačení udělal tak úžasně slastný obličejík, že mě to až rozesmálo.  

Máme tu asi 10 cm sněhu, ale už to začíná odtávat. Ráno jsme byli v obchodě a měla jsem co dělat tím mokrým sněhem protlačit kočárek. Jenže na sáňky je toho málo a vypadá to, že to hned sleze.  

Všem vám přejeme krásného Silvestra, spoustu štěstí, lásky a radosti do nového roku a ať vás potkávají jen samé dobré věci.  

Milli a Matyášek

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.12.06 18:13

Gabule
jů tak to tiše závidím,protože já hory miluji za každého ročního období a už jsem si jich dlouho neužila.Rádi lyžujeme,ale já poslední dvě sezony nemohla,jsem se mi zdá nějak často těhotná.Ale to se již změní.Natuty to třetí bylo i mé poslední,štafetu ráda přenechám vám jedno mamkám.Já ci horyyy…
Milli
jojo má zkušenost je taková,že to nechce zbytečně tlačit na pilu.Když jsem to dělala u Tobíka nikam to nevedlo.Sice seděl na nočníku,ale nechápal zřejmě co po něm mamka vlastně chce./plně nejlepší je,když si začne sám říkat a plena mu začne být nepříjemná.Dominik se k tomuto dopracoval ve dvou letech ,Tobiáš takhle nočníčkuje od 21m.myslím si,že nejreálnější to je kolem toho 1.5roku.Ale Matýsek může být klíďo vyjímka a půjde mu to dříve.
Andynka

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 30.12.06 18:19

Andy mám pocit jako bys to tímto komentářem přivolala :) Včera jsem se testla a co myslíte?Je to tam!! //
Vůbec jsem to nečekala,plány byly jiné,obrečela jsem to ale pomalu se s tou myšlenkou sžívám :)
Ve středu jdu na gyndu tak se uvidí!
Pěkný den!Gabka a Štěpík

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.12.06 10:52

Gabule
jůůůů tak to je parádní zprávička.Móc gratuluji.Holka zlatá vždyt bys určo u jedináčka nezůstala.Tak se raduj bude mimi.On extra velký věkový rozdíl není žádná sláva.Sourozenci se pak ve všem míjejí.Mám obě varianty jak u svých dětí tak u mých sourozenců.A ti věkově si bližší si vždycky budou více rozumět.I když nezastírám,že to je vážně náročný.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.12.06 17:43

Ráda bych vám popřála aby jste si dnešní poslední večer roku 2006 hezky užily.Do nového roku vztoupily tou správnou nohou, at se vám daří a vaše dětičky vám dělají jen samou radost.
Andynka a klucí

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 01.01.07 09:17

Ahoj holky,  

tak vám s Matýskem přejeme všechno dobré, spoustu radosti a hlavně zdravíčka v tom novém roce 2007.  

Gabule - blahopřejeme :-) My se chceme začít pokoušet o druhé na podzim, tak uvidíme, jak to půjde.  

Milli + Matyášek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.01.07 10:15

Milli, máš SZ:-)
L.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.01.07 11:04

Ahojte kočenky:-)   Šťastné vykročení do nového roku, hlavně zdraví nám všem, klid a pohodu a ať je pozitivní vše, co si přejeme:-)  

Pa Linda a chlapi

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.01.07 11:17

Taky se pridavam k prani vseho nejlepsiho do roku 2007. Mimochodem, davate si nejaka predsevzeti? Ja se letos neodvazuji neb za nekolik zydnu nas ceka velka zmena a myslim, ze se muze stat, ze vsechna predsevzeti by padla raz dva. :-D  

Kvetina.

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 01.01.07 13:32

ahoj holky…po dlouhé době ale přece :-)
Hlásí se ztracená duše!!!! Přeju vám všem jen to nejkrásnější do nového roku 2007, ať je plný událostí, které nás všechny posunou v duchovním i osobnostním rozvoji někam vpřed. Ať jsou to jen samé pozitivní věci a je tu i dál hodně miminek i //!!!! A trochu tolerance k tomu.......
Mějte se krásně…
Mimochodem - předsevzetí? No nevím, snad jsem si je ani nedávala, spíš si přeju, aby ten další rok byl vždycky aspoň stejně dobrý jako ten předešlý. Nekouřím, nepiju, tlustá taky nejsem…ne že by nebyly důvody k jiným předsevzetím…ale nedávám si je…
 NiKi

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 02.01.07 14:06

ahojte vsetky :)  

aj my prajeme v novom roku vsetko najnajnaj, vela,vela radosti :)  

tohto roku ma obislo upratovanie, pecenie i varenie, lezim s nohami hore a pozerame rozpravky :) snad bude vsetko ok, to tvrdnutie ma furt zlosti, no je to lepsie :)  

zu+drobec od pozajtra 23tt :)

 
lokynka
Kelišová 5076 příspěvků 1 inzerát 02.01.07 18:26

Ahoj holčinky,
všem přejeme v Novém roce jen to nej nej nej.
Gabce gratuluji ke //
Jsem tu jen na skok, pořád marodím, už dva týdny v kuse. Zítra jdu zase k dr. Když už konečně nemusím se zádama na chirurgii, tak zase k praktickému. Mám děsnou rýmu, nějakou žlutou, bolí mě hlava a je mi pořád zima, tak doufám, že se z toho už brzy dostanu
mějte se krásně
Peťula a Julinka 1 rok a týden

 
Dede
Stálice 76 příspěvků 03.01.07 14:12

Ahojky vsem,
zasilam vam prani do Noveho roku, i kdyz se zpozdenim. Hmmm, jak se to vezme, tady u nas se muze prat az do 15. ledna, tak jsem to stihla.
Preji vam vsem hlavne zdravicko, spoustu stesti a splnenych prani. At se mate vsech 365dni bajecne!!!
 Dede

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.01.07 11:31

Dede
i tobě jedno spešl přáníčko do Francie.At se vám rok 2007 vydaří po všech stránkách. A snad dojde i na to toužebně očekávané mimi.Móóc  bych ti ho přála.

Andynka a vřískající zvěř

 
NiKina
Závislačka 3944 příspěvků 04.01.07 13:51

Zuzinko, opatruj se…mimochodem, fakt už jsi 21tt???? Málem jsem omdlela, když jsem to viděla, nebylo to včera, co jsi hlásila //??? Nojo, dlouho jsem tu nebyla…a letí to.
Opatruj bříško, mě taky tvrdlo vlastně už od nějakého 16tt a to nesčetněkrát denně, pak to přešlo v poslíčky :-), trochu mi pomohlo magnézium. POkud se neotevíráš předčasně, ber to jako trénink dělohy, ta moje byla natrénovaná tak, že porod trval jen 6 hodin, a to si myslím, že kdyby mě sestry nezdržovali porodopisem a nestresovali, tak to šlo ještě rychleji…
Já budu podruhé tvrdnutí nedočkavě vyhlížet!!! I když je to nepříjemné, to je fakt.
 NiKi

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 05.01.07 00:19

Krásný večer (noc:-)) holčinky,  

tak jsem konečně všechno dočetla a zjišťuju, že tu zase bylo „dusno“. No, vyjadřovat se k tomu nebudu.   Nejprve vám chci popřát šťastný nový rok 2007!!! Hodně splněných přání a tak dále… vždyť to znáte:-) ****
Vánoce a Silvestr jsou za námi - konečně. Letos jsem nějak nestíhala. Vojtíšek roste jako z vody, za pár dní slavíme 5. měsíců. Chjooo, letí to jako voda. Ale je to zlatíčko, i když… hooodně rozmazlený. Manžel neustále nosí, takže když jsem doma sama, mám chuť si to hodit:-), vařím po nocích - no, prostě děs.
Pitrýskovi to ve škole jde, od začátku roku máme zatím jen jednu dvojku, jsem zvědavá, jaké se teď dává prvňáčkům vysvědčení.   No, a dárečky… Vojtíšek to zatím nevnímal, jen koukal na svítící stromeček. Dostal pár chrastítek a další hrazdičku (při rozbalení jsem zjistila, že je až od 10. měsíců:-)), no, tak jsem ji nechala v krabici.
Peťulka začal zase věřit na Ježíška:-), potají jsem přenesla dárky pod stromeček:-))), no, aspoň něco. Splnili se mu jeho přání, dostal vše, co si přál od Doktora Horibiluse až po dětský PC, takže jsem měla radost i já:-)
Jen se modlím, holky, aby příští vánoce nebyli také tak hektické jako ty letošní, bylo to vážně o nervy.   Gabulko, gratuluju ke //!!! To je super zprávička!!!  

Tak já chtěla ještě na něco reagovat a zapoměla jsem na co:-/, to je tím, že už se vidím v posteli:-).  

Tak se s vámi loučím, zdravím vás všechny, těhulky - pohlaďtě bříška, maminy - vy ty vaše ratolesti a… už jdu na kutě!!!  

Dobrou noc,  

Radka a raubíři :-)

 
lokynka
Kelišová 5076 příspěvků 1 inzerát 05.01.07 17:35

Ahoj holčinky,
zdravíme Vás všechny.
Už je mi trochu lépe, tak Vám jdu zase napsat. Je to hrůza. Jen co se mi zahojila skoro záda, tak zase zánět dutin a antibiotika. Ale je to už vážně lepší.
Raduško - i když je hrazdička od 10 m, tak ji malýmu klidně vytáhni, protože myslím, že v 10 m ho už budou zajímat jiné věci, než nějaká hrazdička. Julča už ji má schovanou dávno, teď jsem ji půjčila kamarádce. Ta má chlapečka 8 m., ale narodil se o 2 m dřív a ještě je krapet opožděný v dovednostech, ještě  se nepřetáčí a tak. Takže zkus jestli na ni bude reagovat pozitivně, ať pak třeba nejsi zklamaná Ty, že ji máš zbytečně.
Já dneska celý den vařila, nejdřív Julče oběd, a pak chlupáče se zelým a uzené. Z uzeného jsem udělala vývar a uzenou polévku, tak jsem si pěkně mákla, než jsem to všechno zvládla.
Dede - Tobě přeji obzvlášť splnění všech přání, hlavně toho největšího.
Krásný večer  

Peťula a Julinka 1 rok pryč

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 05.01.07 22:52

Krásný večer, holky,  

tak zjišťuju, že před 23hod. se prostě do postele nedostanu:-).   Peťulko, Vojtíšek má hrací deku (na té je také taková hrazdička), pak dřevěnou hrazdičku a teď tu vánoční.. 3v1. Řekla bych, že ho zajímají, ale jen chvíli. Jakmile zjistí, že využiji té chviličky, abych šla třeba postavit na polévku, a šoupnu ho k hrazdičce, tak se mu to nelíbí. Ale pokud u něj někdo sedí, tak je v pohodě. On je totiž ten náš Vojtíšek hooodně rozmazlený:-) Jinak miluje chrastítka, hlavně „špendlíky“. K vánocům jsem mu koupila pár chrastítek od firmy Mamma, ty jsou moc krásný:-). Hračky od Lamaze ho zatím moc neberou, spíš se na ně jen dívá. Jsou na něj ještě velký, tak snad později.
Dnes mi předvedl, jak je maminka legrační, smál se mi a to dooost hlasitě. Tak jsem se šla na sebe pro jistotu podívat do zrcadla a nic prazvláštního jsem na sobě neshledala. Je to prostě Vojtíšek:-)))  

Posílám spešl pozdrav všem!!!  

Radka a kluci    

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 06.01.07 13:57

Peťulko
to je fajn,že se cítíš  krapet lépe.Mě nebylo před pár dny dobře,měla jsem vysoké teploty a tak vím ,že to vážně nestojí za nic ,když je člověku pod psa.Letí to vážně rychle a člověku to dochází až když vidí jak mu rostou děti před očima.Julče už byl rok,to je už kus ženský.

Raduš
koukám,že Vojtík je miláček celé rodiny.U nás jsou hrazdičky docela v kurzu.A chras­títka taky miluje.Zrovna ted slyším,že má jedno v ruce(špendlík)a chrastí jako o život.A co byteček?Zůtulnili jste si ho?Blázinec je za námi a ted už pomalu najíždíme do normoš kolejí,docela mi to vyhovuje.Ani jsem ti nedala vědět,že už třetím dnem dávám Vojtíkovi večer kaši na lžičku.Nebot nám od 4m nepřibral ani deko a tak má stále 6.5kg a 69cm.Takže sice roste jako z vody ,ale nepřibírá.Taky to jde hned poznat v noci nebot se často budí.Přes den je stále totálně pohodovej a potřebuje mě jen na to kójo.Přece jen mám na starost i Tobíka a tak na chovámí není tolik času.

Andynka

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 07.01.07 17:43

Andynko, jj, Vojtíšek je zlatíčko celé rodiny. Je s ním sranda. Ale i když musím přiznat, že občas má své dny, kdy si prostě vyžaduje naši společnost snad nonstop a já nestíhám vůbec nic. Ohledně chrastítek už jsme psala, ale třeba za měsíc to bude jiné. Už Vojtíšek leze??? Kamarádka má chlapečka (teď 7.1. mu bylo 6. měsíců) a leze, sice pozpátku, ale přesto. To Vojtík se snaží, ale pořád neví, co s ručičkama:-)
Přes den už moc nespí - nechápu. Já bych spala klíďo píďo za něj:-))). Dopoledne spí tak hodinku a odpoledne jen v kočárku.
Byteček jsme si zútulnili. Udělali jsme klukům pokojíček, my si koupili novou obývací stěnu, koberce, manžel toužil po domácím kinu, tak si ho nadělil k vánocům…
Vojtíšek vážil před 3-mi týdny 7120g. V úterý jdeme na preventivní prohlídku, tak dám vědět aktuální váhy:-).  

Jdu dělat klukům večeři, všechny zdravím,  

papa Radka    

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.01.07 17:29

Raduš
Vojtík mi to spaní přes den taky hodně omezil.Spí tak 2hod od jedenácti a pak až pozdě odpoledne 1.5-2hod nejčastěji kolem té páté.Večer usíná už sám ve své postýlce kolem 21hod dříve není jaksi unavený na nějaký spánek.Co jsem mu začala dávat na noc kaši,konečně jí začíná baštit,spí lépe.Budí se v noci 2×.Váš Vojtík nás už směle na váze předběhl,vy máte už přes těch 7kg my jsme zatím stále na 6.5kg.Tak doufám,že se to po té kaši zlepší.Jinak krom 1 kaše navíc stále plně kojím.Od toho 6m chci přidat zeleninku,pak ovocné přesnídávky a zkusit pomalu odstavit.Je to pro mě náročné občas bych si potřebovala odpočinout od obou.A jak píšeš já bych taky klíďo spala a pořád,ale smůla jsem ráda když spím aspon v noci.Ptala ses jestli malej neleze.tak to ani náhodou.My jsme zatím zvládli otočku na břicho a zpět na záda.Ted začal spát na boku až skoro na bříšku.To je dobře,že jste si udělali pěkný byteček,to člověka hned potěší,když to má kolem sebe hezký.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.01.07 12:03

Ahojte kočenky:-)  

Jsem ostuda, ale furt nějak nemám psavou, čtu poctivě, jen hlavě se už pak nechce pracovat:-)
Včera i dneska jsem se hecla a vydali jsme se s Matýskem bez kočáru do obchodu, mám radost, že to zvládá čím dál líp, i když dneska jsme se vrátili oba jak čuňata:-) Naše bydliště je totiž, jak jsem už psala v dost dlouhém a prudkém kopci, takže namotivovat uťapkané dítě a taky sebe s nákupem v baťohu k závěrečnému výstupu je na medaili:-) Krom toho mám světlou bundu a halt ho ještě musím občas pár metrů poponést, už jsem uvažovala, že mu vyrobím nějaké návleky na boty. Ještě se mi ve finále pár metrů před domem stihnul vyválet v bahňácké louži, ale hlavně že jsme spokojení:-)  

Takže takhle trávíme čas a ve chvílích klidu už jen tupě čtu, co kde nového.  

S budováním pokojíčku jsme pokročili, jestli se přemluvím, tak bych dneska vymalovala základ, mají nám dovézt desky na podlahu (už tu měly být v pátek), zas to bude vypadat o kousek líp.  

Matýsek je strašně ukecaný, já mám pocit, že mu vždycky jednou za čas v hlavince něco přeskočí a najednou umí spoustu nových věcí. Rád si prohlíží knížky, tak mu vždycky říkám, co tam je a všechny říkanky, X-krát si to poslechne a když to nečekám, tak to na mě sám vybalí:-) Včera komentoval černocha na etiketě „pán“, já na to, že jo, že je to pán, a Mates zadeklamoval „paní, pán, tuipán“. Dneska všechny kolemjdoucí sám od sebe zdravil „dobýden, pápá,ahoj“.
U babi prý chodil kolem stromku a oznamoval „síítí tom(=strom), no jó“, v postýlce hledal látkovou plínu „píína, kde jé? Tadýý, našeu!“…Prostě mě každou chvíli něčím odrovná:-)  

Tak, musím letět dodělat oběd, moc všechny zdravím a zkusím psát častěj. Pusu všem dítkám a pohlazení na pupíky.
Jo, Květino - ten šátek fakt klidně pošlu, písni mi někam adresu.
Gabule - ať se fazolce daří! Takže se zadařila spontánně?  

Pa Linda a Matýsek

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.01.07 08:51

Ahoj holky,
tak jsem po dlouhe dobe opet tady. Nejak me zlobi prihlasovani a kdyz mam chut psat, tak to jako na schval nejde.
V pondeli jsem byla na kontrole a miminko je uz hlavickou dolu, takze muzu smele sepisovat porodni plan - jinak bych vubec nevedela, co tam mam napsat. Jinak je u nas vsechno v poradku, ja lenosim doma a miminko se mnou. :-D   Gabule - i kdyz to uz neni novinka, myslim, ze jsem ti jeste negratulovala ke //, takze to delam ted. Ja vlastne ani nevim, jake to je, objevit na testu //. Me bylo tehotenstvi oznameno lekarem v CARu. Ale doted si zive pamatuji, jak jsem potom uklizela vlozky v koupelne do nejzazsiho kouta. :-D   Jazi - hned co poslu komentar, vrhnu se na psani SZ pro tebe /pokud me to ovsem neodhlasi/  

Mejte se zatim pekne.  

Kvetina, 36tt  

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 11.01.07 09:12

Ahojky,
taky píšu ale zhniloch zhnilá se m nechce psát :-)
Díky za gratulace,zadařilo se naprosto spontánně.Začala jsem špinit,tak to asi abych se moc nenudila a byla ve střehu.U Štěpuly jsem špinila cca 1,5měsíce.No uvidíme zda dojdeme až do finále.Byla jsem ve středu u dr.Srdíčko ještě vidět nebylo tak konterola příští středu a doufám že už zabuší!Jinak mi je až podezřele dobře..teda ve srovnání s tím když jsem byla těhu se Štěpulou,to jsem umírala!

Andynko taky jsi měla každé těhu jiné??

Moc na Vás myslím,držte se!

Gabka+Štěpula skoro 23m+Klokánek 6+4tt

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 11.01.07 09:25

Květi, máš SZ a velmi originálně jsem se tě tam mimo jiné ptala, jestli se už mimi otočilo. Tak jsem se teď dočetla, že už jo, takže tuhle pasáž prosím vynechej:-))  

L.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.01.07 13:00

Gabule
jasnačka každý bylo jiný.Špinění se neboj také jsem to měla,sice jen u prvního,ale nic se nedělo a malej se držel zuby nehty.Při těch dvou potom mi bylo fajn,ale opravdu nejvíce pohodové těhu bylo to poslední,to jsem vlastně neměla jediný problém.A ten porod,tak ten bych ti móc přála,ale to je ještě daleko.Ted si užívej to hezký období těšení se na broučka.Srdíčko určo příště uvidíš,přece jen jsi tam byla brzo tak musí ten váš drobeček  krapet povyrůst.Vídíš není to tak dlouho co jsi psala,že s tím budete mít zřejmě problémy a bác ho už je hotovo.

Andynka a klucí

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.01.07 13:11

Lindo
já chci taky ukecaný dítě,ten náš je na to nějakej levej.Aspoň,že už umí na nočník,to si řekne e!e.Letíme čurat v lepším přípafě kakat.Takže plenu má ted už jen na noc.

 
Gabule
Závislačka 3282 příspěvků 11.01.07 13:13

Andy díky za povzbuzení…akorát neříkám HOP dokud…však víš jak to je :-)) Špinění je,není,je,ne­ní......spíš jen při utření,večer trochu víc,no pořád to není x vložek jak se mně ptal dr.ale jedna slipovka :-))
Pak písnu co a jak.Gabka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 11.01.07 13:43

Andy, no vidíš, a my bychom se zas od vás rádi přiučili ten nočník:-) Mates měl období, kdy občas řekl, že kakal, tak jsem ho od té doby sem tam zkoušela po:,–(it, pákrkát se vyčůral, ale sám si neříkal. Pak asi dva měsíce ani ťuk, teď se mi dvakrát vyčůral, ale to je všechno. Nijak ho nedriluju, jen tajně doufám, že ho to nakonec osvítí a zvládne to rychle:-)
Ještě mi řekni, jak zvádáš denní harmonogram s prckama? Já si to pořád nějak neumím představit, mít doma mimi, každou chvíli kojit nebo ho mít věčně na rukách a do toho se snažit věnovat Matýskovi, vypravit všechny ven, stíhat navařit atd. To je pro mě naprostá záhada:-)  

L.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.01.07 19:59

Lindo
má zkušenost je taková,že nemá opravdu cenu to lámat přes koleno a nějak zá:,–(ně ho nutit.Pokud není ještě dostatečně připravenej(du­ševně)nenaučí se to.Základ je,že se mu samotnému bude chtít si na ten nočník občas sednout , tím bych taky začala.Ale dokud mu čurání a kadění v plínce nebude vadit nebude mít ani potřebu začít chodit na nočník.Tobiáš si začal sám říkat a plena je mu už nepříjemná .Stejně to bylo tenkrát i u Dominika.Tobík je bez pleny(na noc ji samozřejmě má)od 21.5m a Dominik od 2let.Takže vy máte vlastně ještě pořád čas.

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.01.07 11:15

Ahoj kočky,  

tak chvíli tu nejsem a tolik komentářů:-). Jste šikulky, aspoň mám co číst.
Tak v úterý jsme byli na preventivní prohlídce a Vojtíšek měří 68cm a váží 7810g. Je to cvalík, co Andynko? Paní doktorka říkala, že trošku přesahujeme normy co se výšky týká, ale vysoký zřejmě bude po taťkovi, ten má skoro 2m.
Jinak Vojtíšek je zlatíčko. Zrovna teď je v lehátku a hraje si. Otázka je, jak dlouho. Chtěla jsem jít do města vyzvednout fotky (Pitrýsek slaví příští týden 7. let, tak jsme se byli nechat vyblejskout), ale když vidím venku to počasí, tak to odkládám na pondělí.
Ráno při cestě do školy jsem měla co dělat, abych utlačila kočárek.   Květinko, já koukám, že už za měsíc rodíš! Teda, to letí!!!  

A co Zuzinka? A ostatní???  

Moc na vás myslím, a zakřikla jsem své „pohodové“ dítko, už začíná kňourat, tak si půjdeme asi na chvíli lehnout:-).  

Krásný den,  

Radka a Vojtíšek - zítra 5. měsíců  

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.01.07 11:16

Koukám, že tu řešíte nočníček. Četla jsem nedávno v nějakém časopise o dětech, že do 2 let to dítko ještě čůrání neudrží, takže nemá cenu to lámat přes koleno. Přesně jak píše Andynka:-)  

Tak já letím k Vojtíškovi:-)  

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.01.07 12:51

Raduš
fíha tak to jste nás opravdu předběhly ve váze raketově.Gratuluji k pěknému přibírání.Vojtíšek je už více jak o kilo těžší.A ten cm co vám do nás chybí hravě dorostete za pár dnů,tudíš budeme oproti vám prckové.No bodejt ,ale taky ne,když váš taťka má pomalu 2m.Ten náš měří 1.90,takže také žádné tintítko.
Lindo
taky ses ptala jak to jde zvládnout se dvěma prckama, zatím dobře.Kluci jsou už hodně zvyklí na režim tak se ho snažím dodržovat.Vstáváme ráno kolem 8h.Do 11h jeto úplná pohoda,protože klucí mají dobrou náladičku(vždyc­ky).Pak jde spát Vojtík tak na 2-3 hod.Kolem půl jedné i Tobík spinká ty 2h.Takže určo hodku mám úplný klídek.Budí se Vojta pak Tobík a jak jsou vyspalí mají i dobrou náladu a nijak neprudí.Odpo utíká celkem dobře a relativně v klidu.Už jsem i říkala,že jsem s klukama raději doma než chození po venku.Tobík chce být děsně samostatný a dojít pak domů je nadlidský výkon.K Vojtíkovi se chová moc hezky a nijak mu neubližuje.Občas si ho osedlá jako koníka, Vojta se tomu řechtá a je děsně spokojenej,že se mu brácha věnuje.Jo a musím se pochlubit.Vojtík ukázkově usíná sám ve svém pokojíčku ,takže dnes v noci se vzbudil 1× nad ránem,nádhera.
Andynka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.01.07 18:28

Ahoj holky,  

mám opět fofr, tak ve stručnosti - na 8měs. kontrole 10,8 kg a 77 cm.  

Od včera zkoušíme kaši na noc, zatím se to nijak neprojevilo. Dávám jablečnou od Nutrilonu.  

Gabča - taky gratulujeme k // a těšíme se na pr§běžné zprávy.  

Milli a Matyášek 8 měsíců

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 15.01.07 16:41

Milli,  

a je chuťově dobrá? Já ji také koupila, protože doufám:-), že za měsíc ji na:,–(íme a Vojtíšek nechá maminku vyspinkat:-)).
Zatím jen kojíme.  

Zdravím moc,  

Radka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.01.07 09:37

Kaše je dobrá, docela mu jede, ale jak jsem psala, zatím žádný vliv na délku spaní.

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 17.01.07 15:14

ahojte :)  

aj my sa hlasime, ze sme v poriadku, stale doma na PNke, asi sa to do porodu nezmeni :) snazim sa oddychovat, tvrdnutie je ovela lepsie ako predtym, tak som rada. krasne kopeme, uz na poskrabkanie brucha ci pohladkanie :) a tiez ked muz zacne spievat blizko brucha jeho oblubenu detsku pesnicku o malom krokodilovi :)  

obcas mi to pride neskutocne, ze som fakt tehotna, aj muz na mna dakedy pozera jak na daky vyjav  a opakuje, ze „este pred rokom sme tomu neverili..“ :)  

idem, pred vianocami mi prislo domov oznamenie, ze som ako majitelka uctu v banke bola vyzrebovana a vyhrala poukazku na nakup elektroniky za 10000,–Sk. celkom nam to pomoze, budeme potrebovat spotrebice do domu :) idem si to vyzdvihnut.  

krasny den :)  

zu

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.01.07 12:48

Ahoj holky,
prestaly jste ve zdravi vichrici?
My ano, tady to bud moc nefoukalo a nebo jsem vzdy byla moc unavena, tekze me zadne velke poryvy vetru nebudily ze spani. :-D
U nas je vsechno v poradku, ale uz se zacinam trosinku otvirat - telo se chysta. Jinak zadne problemy nemam, bricho mi netvrdne ani nekrvacim nebo nespinim.
Na dalsi konrolu mam jit ve ctvrtek, ale to se jeste podle pocasi uvidi. Manza totiz neni doma a jestli napadne moc snehu /uz to hlasi/, tak si asi netroufnu jet sama autem - k dr. to mam 20km. Normalne bych jela, ale v tomhle stavu se docela bojim zasnezenych a neuhrnutych silnic a hlavne ridicu frajeru, ktere prvni snih vubec nedonuti k tomu jezdit pomaleji a opatrneji.  

A kdyby jste chtely znat taky nase aktualni miry a vahy tak 169 cm a 81 kg. :-D   Zuzi - takova vyhra je moc fajn, nejaka elektronika se vzdy hodi. A ty hezky odpocivej, doufam, ze se ti to tvrdnuti nezhorsilo a nemusela jsi do nemocnice.   Radka - sice mam termin porodu uz za mesic, ale rodit proste jeste nemuzu, protoze stale nemame podepsanou hypotecni smlouvu - tak az potom. :-D. Jen doufam, ze se to podepsani nebude natahovat do leta, to uz bych asi s brichem nevydrzela. :-D  

Mejte se a piste, at vim, ze vas to neodfouklo.  

Kvetina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.01.07 09:35

Ahojte kočenky:-)  

Kde jste kdo? Doufám, že už máte všichni elektriku a neživoříte při svíčkách? U nás vichr nenadělal naštěstí žádné velké škody, tentokrát si to vybraly Čechy:-/ Tak doufám,že jste všichni v pořádku, domečky taky.  

Manža má dovolenou, tak jdem po nákupech a kouknout, jak vypadá sníh, Matýsek bude mít asi radost:-)
Btw Květi, nechci býti kverulantem, ale pošli mi tu adresu, nebo si ten šátek budeš vyzvedávat až rovnou s miminkem:-))   Zuzi - krásný pupík v galerce, a jak se daří s domečkem?  

Moc všechny zdravím a pádíme ven, dokud nesněží a cesty jsou ještě sjízdné, nemáme na kočárku radlici:-)  

Pa Linda a Matýsek

 
Hasmandka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.01.07 09:55

Jazzi- klidek, jo. :-D. Pred porodem urco budeme mit cestu k vam do mesta, jelikoz tam pojedem podepsat hypotecni smlouvu. A tu proste nemuzeme podepsat az po porodu, protoze by se zmenil pocet clenu v domacnosti a smlouva by se asi musela nejk prepracovat. Takze driv, nez se k vam dostanu proste nemuzu porodit. :-D A kdyby preci jen jo, tak neni problem si satek vyzvednout i s mimicem.  

Kvetina  

PS: Tady zacina neco poletovat ve vzduchu a vypada to, ze by to mohl byt snih. Ve ct. jedu sama autem na kontrolu 20km, tak doufam, ze silnicari nebudou zaskoceni a krasne mi uhrnou cestu.

 
zuzinka
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 23.01.07 12:49

Caute :)  

u nas je dnes hrozna metelica, tresti mi v hlave jak nikdy, asi to bude tlakom,nie som schopna nicoho dneska… inak sa mame dobre, klop klop, zacala som citit kopance aj nad pupkom, pri zaludku, tak to zacina byt zaujimave :) :) :) o chvilu zaciname 7mesiac,zacalo to utekat hrozne rychlo od zaciatku decembra..pomaly sa pozeram po kociariku, vela veci uz mame doma,no tie „velke“ nam este chybaju.  

vo stvrtok ideme na glukozovy test, bleeee, neviem,jak to prezijem. zatial som na rizikovom bez vychadzok, ale od kontroly by mi mala vypisat vychadzky 2krat za den, neviem sa dockat. zacinam robit uzavierku a po konzultacii s auditorkou toho mam dost prepracovat, mam z toho nocne mory. esteze mi doniesli doklady domov a budem robit pomaly, jak mi to bude vyhovovat, s nohami hore kazdu chvilu.  

ozaj, mali ste niektora pri tehu zrychleny tep? tlak mam sice dobry, no tep velmi rychly, nasi doma maju 55-65tepov za min., ja tak 100-105, srdce mi bije jak o zivot, prestavam zvladat aj vychadzanie po schodoch.. :-/  

idem si dat studeny obklad na tu hlavu, nech sa to pocasie uz umudri..  

pozdravujeme miminka a pupiky :)  

zu&spol.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama