Hořkosladký konec roku

O životě

Na začátku léta tohoto roku jsem zde psala svůj první deníček a bohužel hned andělský. Teď bych se s Vámi ráda podělila o to, jak můj život ubíhal po Matýskově smrti.

Svůj předchozí deníček jsem končila tím, že zkusím popsat, co mi nejvíce ubližovalo a naopak pomáhalo. Co mi nejvíce vadilo, byla neochota mého okolí o Matýskovi mluvit. Nechtěli mě zbytečně rozrušovat, chápu, ale přece se nejde tvářit, že se nic nestalo. I má maminka o Matýskovi doteď odmítá mluvit.

Snad nejhůř se zachovala jedna má „dobrá“ kamarádka. Řekla mi, že si za Matýskovu smrt můžu sama, protože už jsem s blížícím se termínem porodu chtěla mít vše co nejdřív za sebou. Co dodat, že? Opravdu jen zlomek mých známých mi byl schopen říct, že je jim to líto. A přitom stačilo tak málo, přijít, třeba i obejmout a říct - je mi to líto. To je to, co jsem potřebovala slyšet.

Smrt miminek je u nás bohužel stále tabu. Když umře dospělý člověk, přeje se upřímná soustrast. Proč by to tedy u miminek mělo být jiné. Ať se nám to líbí nebo ne, je to součást života.

Z těhotenství jsem si odnesla oboustranný středně těžký syndrom karpálního tunelu (20 kilo navrch). Pomalu jsem nemohla nic ukrojit, udržet telefon ve zvednuté ruce bylo nemyslitelné. Vždyť bych se ani o to miminko nepostarala :-( S karpálem jsem se opravdu nemohla vrátit do práce, učím a psát křídou na tabuli, tak to by fakt nešlo. Na začátku léta jsem tedy podstoupila operaci pravé ruky. Bolesti zmizely hned, pooperační rána bolí ještě doteď, ale to bych ruku musela víc šetřit. Což uznejte, že s pravou rukou, dítětem, prací, domácností, moc nešlo.

Léto jsem tedy díky Aničce přežila, byť s bolavou rukou. Snažila jsem se jí vymýšlet zábavy, chodily jsme na koupaliště, do toho jsem stala dvojnásobnou tetou :-) Stále víc jsem se ale těšila na podzim. Anička začala chodit do školky a já do práce. To mě alespoň přivedlo na jiné myšlenky. V té době se mé nejlepší kamarádce se stejně starou holčičkou jako je Anička, narodil chlapeček. Bylo to pro mě těžké, ale kupodivu ne tak, jak jsem čekala.

Dlouho jsme také čekali na výsledky pitvy. Měly být hotové za měsíc. Nebyly. Týden co týden jsem do nemocnice telefonovala, zpočátku ani nevěděli, kde ty výsledky hledat. Nakonec jsme po dvou měsících výsledky drželi v ruce. Příčinou smrti byla extrémně krátká pupeční šňůra omotaná kolem krku :-( Byla to ale vlastně dobrá zpráva, protože nebyla z manželovy ani mé strany jediná překážka, proč se nepokusit o další miminko. A tak nám začalo snažení. Po nekonečných třech měsících od porodu jsem konečně dostala ms. Naivně jsem si představovala, že hned v prvním cyklu otěhotním. Ne, ani v druhém, třetím. Bazální teplota, ovulace, pomalu stání na hlavě, však to znáte :-)

Nakonec se 14 dní před Vánocemi objevily na testu dvě čárky :-) Matýsek nám pod stromeček poslal ten nejkrásnější dáreček. Naše radost ale netrvalo dlouho. Ne, nebojte se, nepotratila jsem, ale Anička dostala v pondělí na druhý svátek vánoční neštovice. A já je jako malá asi neměla, moje maminka si není jistá, a problém byl na světě. Sedla jsem k internetu, dočetla se o možném poškození miminka, ať už mentálním nebo fyzickém. Byla jsem na pokraji kolapsu. Hned jsme jeli na pohotovost, u Aničky neštovice potvrzeny.

Doktorka mě hned poslala na infekční. Tam mi vzali krev na protilátky s tím, že výsledky budou ve čtvrtek. Hned v úterý jsem se snažila dovolat své obvodní doktorce, má moji zdravotní kartu z dětství. Jako na potvoru měla dovolenou. Gynekoložka doporučila izolaci od dítěte. Tak místo toho, abychom strávili klidné Vánoce jako zatím pouze tříčlenná rodina, sedím tu teď (ve středu odpoledne) v penzionu, kam jsem odjela na nucenou dovolenou a manžel s Aničkou jsou doma.

Nechtěli jsme o těhotenství ještě nikomu říkat, je příliš brzy (jsem na začátku 7. týdne), ale potřebovala jsem se z toho vypsat. Tak už se jen modlím, aby tento rok byla za námi a v tom dalším na nás čekalo zdravé miminko. I vám všem přeji, aby vám nadcházející rok přinesl jen to dobré.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 29.12.11 07:59

Přeji ať všechno dobře dopadne a Ty se s manželem a dcerou, brzy těšíte na dalšího člena rodiny… :kytka: :kytka: :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 29.12.11 08:24

Držím moc palečky aby vše dobře dopadlo!!! Musí to být náročné. Však jsme ale ženský a vydržíme hodně, hlavně pro ty malé cvrčky :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.12.11 08:26

Moc držím palečky, aby Vás neštovice obešly a miminko bylo uplně v pořádu a narodilo se krásné a zdravé, všechno dopadne dobře.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 29.12.11 10:32

Moc držím palce, aby neštovice nebyli. Do kdy máš potenciálně inkubační dobu? U neštovic je tuším dost dlouhá, ne? :think:

 
Kůželíná
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 29.12.11 10:48

Jsi moc statečná, držím moc palce, ať všechno dobře dopadne, ať se brzo vrátíš k rodině a hlavně ať je miminko v pořádku :-)

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.12.11 11:09

Také držím palce. Miminko bude určitě v pořádku. Máš už za sebou toho tolik, co jsi musela vytrpět, nevěřím že by to dobadlo špatně :hug: Drž se :kytka:

 
zane2611
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 32 inzerátů 29.12.11 11:23

… držím pěstičky a neboj dobře to dopadne :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 29.12.11 v 11:23

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 29.12.11 11:23

Moc ti přeji hodně štěstí a v novém roce krásné zdravé miminko.
Já jsem po mém neúspěchu také toužila slyšet : je mi to líto co se ti stalo. Místo toho mě moje rodina potěšila slovy: mělo se to stát. Bylo mě to líto a stále ještě je.

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 29.12.11 12:17

Taky držím palečky,ať je všechno v pořádku :hug: :hug: A přeju pohodové těhulkování a krásné ,zdravé mimčo :hug:

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 29.12.11 12:57

MOc držím palce! :kytka:

 
šaka
Kecalka 117 příspěvků 29.12.11 13:12

Ahoj, loni touhle dobou jsem prožívala něco podobného. Neštovice měl můj žáček v práci a já byla v 6.tt a moje mamka si nebyla jistá jestli jsem je měla. Prý jsem měla jen asi 4 pupínky. Takže jsem hned dostala neschopenku, test na protilátky trval nemožně dlouho, inkubačka je přes 20 dní.Na netu jsem se četla všechno možné, hlava mi šla z toho kolem. Místo abychom rodině sdělili, že čekáme miminko a všichni se radovali, mělo vše hořkosladkou příchuť, že vlastně nevíme , co bude. Nakonec testy dopadli dobře, já měla dost protilátek a te´d mám zdravého 5měsíčního chlapečka.Tak moc držím palečky, ať je vše v pohodě a taky ať vám rychle uteče ta doba odloučení. :hug:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 29.12.11 13:51

Přeji, ať vše dobře dopadne…když jsem byla těhu s prvním dítkem, taky jsem přišla do styku s neštovicemi a nedostala jsem je (jako dítě jsem je neměla), taky mi brali krev na protilátky…chytla jsem je nakonec cca po 8 letech od vlastního syna :mrgreen: bylo mi v té době 33 a průběh byl děsný :mrgreen: syn měl asi 40 pupínků, dcera asi 20 a já byla posetá pupínkama po celém těle i ve všech otvorech :mrgreen: :mrgreen: … věřím, že jsi se tomu vyhla, stejně jako já kdysi…a těším se za nějakou dobu na deníček o porodu :hug: :hug: :hug:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 29.12.11 14:05

Držte se šly mi z toho slzy do očí… přeju Vám to moc…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.12.11 14:28

Jsi skvělá! :potlesk: :hug: Přeji překonanou další obtíž, která se vaší rodině připletla do cesty a brzy jste mohli držet v náručí zdravé děťátko! :hug: :hug: :hug:

Jen…dovolím si neodpoustit poznámku, že nechápu jak někdo dokáže překonat smrt dítěte. :? Potratila jsem v ranném stadiu, je to ještě čerstvé a semlelo mě to víc, než jsem si dokázala kdy představit. Myslím, že bych umřela, kdyby se mi stalo to co tobě a mnohý jiným maminkám :( Nechápu a obdivuju jak dokážete jít dál. Já vím, člověk musí, ale když se tak probírám svým dosavadním životem, jež mi nadělil už mnoho překážek, nedá se to vůbec, ani vzdáleně srovnat s tím, co se stalo tobě a jiným maminkám andílků. Jste tak skvělé mámy! :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 29.12.11 15:29

Všem moc děkuji. A neštovice jsem prodělala, takže můžu být v tomto ohledu v klidu :D :D

Miruše nikdo neví, jak moc je silný, dokud se něco takového nestane. Sáhla jsem si na dno, ale mojí obrovskou útěchou byla Anička, soustředila jsem se jen na ni. Je mi moc líto, že jste teď přišli o miminko a přeji, aby se ti co nejdříve na testu ukázaly // :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 29.12.11 16:18

seš normální!!!! :zed: :zed: :zed: Hele já tě asi :cert: :cert: :cert: My neštovice nemáme a chytnout je nemůžem :zed: Okamžitě přijeť :hug: :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 29.12.11 16:20

aha tak už jsi doma, :dance: :dance: :dance: ještě že tak :hug: :hug: takže flusám a přeji vše nej nej nej :hug: :hug: :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 29.12.11 18:12

ze :srdce: ti přeji zdravé děťátko, hodně štěstí :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 29.12.11 21:03

Přeji hodně štěstí!!!!!A pří­jemné bezstarostné těhulkování… a zdravé miminko!!!!Štěstí nechodí po horách ,ale po lidech …!!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 29.12.11 22:44

Moc vám držím palečky ať co nevidět držíte v náručí krásné, zdravé miminko :hug: jste velmi silná a statečná žena! Opatrujte se :hug: a už jen vše dobré…

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 29.12.11 23:45

Zru… tentokrát to dobře dopadne…musí… Ty víš, že Ti moc držím pěsti… :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 30.12.11 01:08
zru

tentokrat to dobre dopadne :hug:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 02.01.12 11:01

Také přeji, at vše zvládneš (te) a každé další Vánoce at už jsou jen a jen krásné a v rozrůstajícím se kruhu rodinném :-)

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 07.01.12 22:50

Zru - :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :* slunko naše.

 
masinka9
Závislačka 3860 příspěvků 11.01.12 17:17

Hodně jsem brečela za tvého Matýska, je mi to líto, takže přeji Aničce zdravého brášku! Buď silná a optimistická, miminko to ucítí a bude z něj bojovník :srdce:

 
efik33
Nováček 3 příspěvky 01.02.12 16:20
Vydržet

Vydrž,vše dobře dopadne a moc držím palce
:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama