Hormonální antikoncepce v těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 09.10.01

Mohla hormonální antikoncepce užívaná v době těhotenství poškodit plod ?

Milá Šárko,
už nějakou dobu navštěvuji tvoje stránky a moc se mi líbí. Před měsícem jsme se s manželem začali snažit o mimčo. A jsem těhotná, dnes mi to potvrdil ultrazvuk, ale mám jeden problém.
Před týdnem jsme přijeli z Chorvatska z dovolené, kde jsme byli 8 dní. Protože jsem předpokládala, že tam budu menstruovat, tak jsem si zašla ke gynekologovi - tedy k jeho sestře pro recept na noretisteron ( tak nějak ) doktor mi ho tam nechal s poznámkou nebrat v těhotenství. Tak jsem jsi před odjezdem udělala test ten po 7 - 10 dnech od početí a byl negativní a tak jsem směle užívala noretisteron 8 dní ( pouze 1 místo 2 tabletek denně nechala jsem doma návod ). Po příjezdu domů minulý týden v pondělí ( poslední prášek jsem vzala v neděli ) jsem měla stále pocit, že to dostanu a nic. Včera jsem si udělala test a byl pozitivní ( ten samý co před dovčou ) a dnes na ultrazvuku mi doktor v nemocnici ( můj má dovolenou do 3.9. ) potvrdil těhotenství 4 týdny a 3 dny.
Tak teď nevím co mám dělat, jestli jsem nevědomky tomu malému neublížila, aby nemělo nějakou nemoc nebo vady. Prosím poraď co nejdřív, každý den navíc nevím, co se ve mě děje. Jinak jsem šťastná, že se takhle rychle uhnízdilo.
Moc děkuji a jen tak dál
Martina

Ahoj Martino,
nejsem odborník, takže Ti napíši jen svůj názor.
Lékař Ti předepsal hormonální léky, které měli za posunout příchod menstruace (alespoň předpokládám). Jejich princip bude podobný jako je u hormonální antikoncepce. Ta se také, jak se píše v příbalovém letáku, nemá užívat v době těhotenství. Nevím sice, jak může ovlivnit Tebou užívaný lék vývoj plodu, ale vím, že žádná studie neprokázala negativní vliv na vývoj plodu při užívání hormonální antikoncepce v době těhotenství.
Pokud tedy mohu radit, zeptej se raději svého gynekologa, nebo pokud nechceš čekat dokud mu neskočí dovolená, tak se zeptej přímo gynekologa v nemocnici.
Jinak přeji hodně štěstí a držím palce do dalších měsíců Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek