Hormony nebo čas na změnu?

O životě

Toto je můj první deníček. Chodívám sem už chvíli a napadlo mě, že když svůj příběh napíši, tak si urovnám myšlenky. Jsem podruhé těhotná, je to chtěné těhotenství a na miminko se moc těším. Ale nějak jsem zatoužila zahnízdit a vím, že se současným přítelem to nebude. Ne že bych nechtěla, ale začnu od začátku.

S přítelem budu už 13 let, ale nejsme svoji. Nikdy nechtěl, a když jsem něco začala, zamluvil to tak, že jednou bude něco velkého, krásného, romantického. Byla jsem zamilovaná a bylo mi to vlastně jedno. Na Vánoce 2008 navrhnul přítel vysazení antikoncepce. Poprvé proběhl samovolný potrat a následovala spousta utěšování, že příště to vyjde a opravdu. Chtěl to zkusit na dovolené a povedlo se! V červnu 2010 se nám narodil krásný syn.

Bydlíme daleko od rodin, a tak jsme neměli možnost hlídání. Přítel býval čím dál tím častěji pryč – práce, sport, pracovní party. Nakonec chodíval domů tak na hodinu, najíst se a pomazlit s malým, a frčel pryč. Když jsem si stěžovala, tak jsem byla přehnaně žárlivá a měla bych se s tím jít léčit. Každý se přece potřebuje odreagovat a on nás živí, tak po něm nemůžu chtít, aby šel z práce domů a pomáhal.

O Vánocích 2011 se potvrdila nevěra. Jeho milenka/spolu­pracovnice tvrdila, že ji miluje, snaží se o ni již 4 roky a jsou spolu oficiálně od narození malého, 2,5 roku. Prý jsem otěhotněla, když se se mnou chtěl přítel rozejít a je se mnou jen kvůli dítěti. Proč si myslím, že si mě nikdy nevzal? Vodil si ji k nám domů, když jsem byla u rodičů, služební cesty byly výlety s ní, posilovna byla sex. On to popřel. Bylo to prý jen několikrát, a když se s ní chtěl rozejít, vydírala ho, že mi to řekne. Jenomže ona měla tolik informací, že je těžké tomu uvěřit. I když si myslím, že i ona schválně přeháněla, aby mi ublížila. Byla na sebe pyšná, protože já nejsem schopná uspokojit chlapa v posteli, kdežto ona ano.

Následovalo rozhodnutí, že malému nevezmu tátu a zkusíme to znovu. Jenomže on za ní pořád lezl. Ozvala se v únoru, dubnu a dokonce ještě v srpnu. Kdyby s ní nebyl v kontaktu, neměla by ty informace, které měla. Takže vím, že ji kontaktoval. On sice toho půl roku začal doma opravdu fungovat jako táta a byl venku minimálně, ale i tak neodolal. Následovala další hádka a znovu rozhodnutí zkusit to znovu. Dal výpověď, pracuje na živnostenský list z domu, téměř nikam nechodí. O malého se stará skvěle a pomáhá mi.

Otěhotněla jsem. Jsem v 15. týdnu a hrozně šťastná. Chtěla jsem, aby měl malý sourozence a já další miminko. Ale přepadají mě různé myšlenky. Chtěla bych plánovat budoucnost tak, jak jsem to dělala vždy, ale uvědomuji si, že tady asi žádná budoucnost není. Od Vánoc 2011 věděl, že jediný způsob, jak mě přesvědčit, že o mě stojí, je vzít si mě a přestat mě zapírat před kamarády. A reakce? Jednou bude něco velkého, krásného, romantického a já to nátlakem kazím. Ale nemůže si přece myslet, že budu čekat 15 let a pak skákat do nebe, že mě chce. Vím, že na Facebooku mě má uvedenou jako přítelkyni, ale to můžu vidět jenom já a rodina, která to samozřejmě za těch 13 let ví.

Přítel má zprávy z Facebooku i na telefonu, a když si s ním teď malý hrál, něco mu přišlo, tak jsem na to mrkla. Byla to konverzace s jeho kamarádkou, která je o x let mladší než já. On: Půjdeme v pátek zapařit? Ona: Nemůžu, něco mám. Chci začít chodit do posilky, můžeme chodit spolu. On: Jasně. Bydlíš ještě s tím přítelem? Ona: S kým? Haha. Když jsem se ho na to ptala, tak to byla podle něj jen normální slušná konverzace, jakou mezi sebou vedou všichni kamarádi. On sice teď nemá příležitosti mě podvádět, ani do té posilky nechodí, ale je to jen otázka příležitosti.

A tak stojím v kuchyni v pronajatém bytě a říkám si, že chci mít v našem bytě barový pult s židličkami a pak si uvědomím, že náš byt to asi nikdy nebude, bude to můj byt. Plánovat něco dohromady je hloupé. A potom mě to mrzí a večer nespím a brečím do polštáře, protože bych chtěla mít kluka, který se za mě nebude stydět ani hledat náhradu a dá si klidně fotku z ultrazvuku nebo moji těhotenskou fotku na Facebook a napíše, že mu jeho láska brzo porodí další miminko. No a tak brečím a přitom bych měla být šťastná, mám zdravého syna a jsem těhotná. Co by za to některé daly? A tak nevím, jsou to jen těhotenské hormony, nebo je čas na změnu?

Děkuji za přečtení :)

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 06.02.13 01:03

Já bych volila variantu čas na změnu. Já kdybych se dozvěděla že mě přítel podvedl už bych s ním dávno nebyla. Takový chlap nestojí za to :nevim:

 
seesaw
Nováček 5 příspěvků 06.02.13 01:23

Mám tam chybu: když se provalila nevěra, tak jeho milenka tvrdila že jsou spolu od narození malého to bylo rok a půl ne 2,5. to je mu teď.

 
quassa  06.02.13 06:14

Budeš to mít asi těžké, ale já bych taky volila ten „čas na změnu“.

 
seesaw
Nováček 5 příspěvků 06.02.13 06:40

Já vím, ale tímto rozhodnutím bych z pohledu dětí vyměnila milujícího tatínka za možnost potkat někoho kdo bude milovat mě. Nebude to lehké rozhodnutí.

 
Solvejg
Stálice 93 příspěvků 06.02.13 08:37

To je těžké…asi by bylo snazší, kdyby sis tu potřebu změny a fakt, že si tě tvůj chlap dostatečně neváží uvědomila hned po té provalené nevěře, bylo by to jednodušší…s jedním dítětem se dělají změny snáze, než se dvěma…co teď sama s miminkem a dvou a půl letým? Myslím hlavně tu finanční stráku. I když pokud bys neměla s penězma problém, tak určitě odejdi…Myslím si, že chlapa už nezměníš a nepřiměješ ho, aby tě začal vnímat tak, jak by sis přála…

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 06.02.13 09:13

13 let planých slibů bych nevydržela ani omylem. I když teď budete mít děti dvě, sama vidíš, že mezi vámi to nefunguje, ty máš strach a on si nedá pokoj. Takže bych volila rozchod. Dítěti tátu nebereš, pokud nebudeš bránit ve styku

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 06.02.13 09:33

Hlavu vzhůru… ale ten chlap si tě absolutně nezaslouží :! Ale rozhodnutí je čistě na tobě, ale at se rozhodneš jakkoliv budu držet palec, aby to dobře dopadlo byt spolu zůstanete nebo se rozejdete.

 
Gbedulka
Kecalka 149 příspěvků 06.02.13 10:25

@seesaw kdo říká, že změna nebude šance najít někoho, kdo bude milovat vás tři? Ono podle mne není možné ohlížet se stále jen na ostatní, neštastná máma = neštastné děti. Ale chápu, že by to bylo pekkelně těžké. No a možná ho na základě reálné hrozby trkne a přijde něco krásného velkého romantického, otázka je, zda o to ještě stojíš…

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 06.02.13 11:46

Já vždycky u takových deníčků nemůžu pochopit, že většinou zakladatelky pochybují o vztahu, partner je pro ně problém, ale čekají s ním dítě. V dnešní době si myslím, že jde dítě snad trochu plánovat a hlavně si rozmyslet, že chci dítě s tímto chlapem. Beru, že první dítě může být úlet, ale pokud s ním žiju a znám jeho neodpustitelné chyby, bráním se tomu, abych do tohoto svazku, který není dle mých představ přivedla další dítě. Omlouvám se, ale nejde to nenapsat. Kde je nějaká zodpovědnost za ty malé děti???

 
AV
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 06.02.13 12:17

Cítím, že ho máš moc ráda a strašně by sis přála a záleží ti na tom, aby jste byli svoji, jako rodina. Co zkusit někoho z jeho rodiny nebo kamaráda, ať s ním hodí řeč, že budete mít dvě děti a ty jediná jiné příjmení, nebo se mu nedej bože něco stane a ty zůstaneš úplně bez prostředků…věř, že takový rozhovor s nezávislou stranou je to nejlepší na to aby si to uvědomil a měl pocit, že s tím příjde on:-)..já takhle navedla už min dva:-) bratra a kolegu z práce :-) Pokud ho máš teď doma, baby neřeš, jsou to krávy a když ještě takhle ubližují, tak to jsou právě ony kdo neví kudy kam a proto to dělají. Kdyby chtěl už je dávno fuč :-) ale neudělal to. sama ze své zkušenosti vím, jak moc je to těžké když se narodí mimi a vše se změní.. i nevěru mám za sebou..teda manželovu a vím jak lehce se všem říká nech ho být a jdi vlastní cestou… dnes je to přes 5let a jsem ráda, že jsme to překonali a zůstali spolu :-)moc držím palečky:-)

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 06.02.13 13:02

Přítel (nyní manžel) mě podvedl, ale po „uvědomění“ se ke mně naštěhoval a nedlouho poté požádal o ruku. 2 týdny před svatbou jsem zjistila že jsem těhotná. Takže pokud by o tebe přítel stál a chtěl Ti to dokázat, tak by svatbu neodsouval. A pokud doma brečíš do polštáře, tak nemůžeš být šťastná a co pak to miminko v bříšku a hlavně chlapeček. Děti to z rodičů vycítí a možná lepší než kompletní rodina, je být v klidu a neužírat se. I když odchodem a tím že zůstaneš „prozatím“ sama asi také šťastná nebudeš.
A k otázce facebooku, neznám žádného chlapa, který by si dával do fotek obrázky ultrazvuků a popisoval podobné věci, co bys ráda. Oni to chlapi asi takhle necítí :(

 
blanula19
Závislačka 3571 příspěvků 2 inzeráty 06.02.13 13:04

Rozhodnutí určitě nebude lehké. Hrozně lehce se radí opustit ho, ale realita je mnohem horší. Zčásti ti rozumím. Já s přítelem řešila nevěru (jeho) před 5 lety, tenkrát to dokonce došlo tam, že nevěděl s kým chce zůstat. Děti jsme neměli, zůstala jsem s nim a jsem za to ráda. Ale takový „očistec“ bych znovu zažít nechtěla.
Teď spolu máme 8 měsíční mimi a vše naprosto v pořádku. Mě tenkrát zabralo dát ultimátum, ale s dětma už je to trošku jiné.
Nevím, kdybych měla přítelovi přijít na nevěru i podruhé asi bych šla děti - neděti. Myslím, že když se budeš trápit a stresovat, budou tím ty děti trpět víc, než když budou bydlet bez tatínka
Na druhou stranu by mohla zabrat rada @AV. Zkusila bych to a až pak bych dělala další rozhodnutí.
Přeju pevné nervy a hooodně sil!!!

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 06.02.13 14:15

Souhlasim s holkama, vse uz tu bylo tak nejak napsane. Jen bych jeste podotkla ze ten rozhovor na ktery jsi mu prisla, normalni rozhodne neni. Zadany chlap od rodiny nema co chodit parit s nejakou slecnou, kamaradka, nekamaradka. Jezis to bych mu dala tecku. To bych chtela videt jeho reakce kdyby to bylo naopak. Ja nevim, ja to rikam porad. Zenske, kdyz vy si nevazite samy sebe, jak chcete aby si vas vazily ostatni. :nevim: :nevim: :nevim:

 
cupino  06.02.13 14:54

Myslím, že když chceš " hnízdit" a mít normální rodinu, kde bude chlap s Vámi jezdit na výlet apod…že byla dost chyba chtít mít s ním další dítě :think:
Tlačil tě věk? když blbnul za jinou a pak se srovnal a zaačlao to fungovat…měli jste chvíli začít zkusit fungovat jako rodina…výlety dovolené… nakonec už by i kultura s větším děckem šla a ty bys mu měla čas předvést, že ses kočka, které rozhodně mlíko nestouplo do hlavy…
Bohužel/vlastně bohudík :palec: /…zase budeš mamina…takže péče o sebe se minimálně rok konat nebude…nastane kolotoč hubnutí zpět do svých hadru, kruhu pod očima a nalitých prsou… no, myslím že ten tvuj playboy asi nevydrží :zed:
možná není špatný/ a za 15 let to bude nejlepší táta pod sluncem :nevim: /, ale někteří chlapi holt potřebují čas dozrát a potřebují taky velkou míru tolerance…roz­hodnutí je na tobě, jestli to ustojíš. Škoda jen těch krásných dvou dětiček, které myslím by měli mít taky šanci na úplnou rodinu.
Já bych tomu zkusila dát čas, i když…je to těžké.
přeji hodně sil :mavam:

 
cupino  06.02.13 14:56

Ted to teprve čtu-souhlas Jenika 1

 
blanche1423
Kecalka 215 příspěvků 06.02.13 17:26

Je jasný, že ho máš ráda, ale nechceš zahodit vše, co jste spolu za ty roky zažili, zvlášť, když máte prcka a druhý je na cestě.. Nechci ti brát iluze, ale pokud byl nevěrnej, i když jste měli čerstvě narozené dítě a doteď se nedal úplně do klidu, tak bych s ním růžovou budoucnost neviděla.. :nevim: Nevím, co bych na tvém místě dělala..Možná počkala, zda mu narození druhého potomka neotevře oči, a pokud opravdu ne, tak bych šla.. V dnešní době už není takový problém, aby si žena s dětmi našla chlapa, který bude mít rád tebe i s prckama ;)..A takovýho by sis určitě zasloužila.. :) bude to pro tebe jistě těžké rozhodování, atk hodně štěstí.. :kytka: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 06.02.13 17:48

:poblion: Podle mě je čas pověsit ho za ptáka do průvanu.

 
Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 06.02.13 19:24

Po přečtení tvého deníčku je mi moc líto, že máš takové trápení..musí to být ubíjející a ponižující, zvlášť teď v těhotenství si vše ještě víc připouštíš. Takového chlapa už nezměníš, je to otázkou času, kdy zase něco provede.
Chápu, že jsi nerozhodná, ale to mu vlastně vyhovuje, že má doma takovou přítelkyni a svým způsobem je bez závazků s před okolím free. Držím palečky ať ti aspoň dětičky dělají radost a brzy dojdeš správnému rozhodnutí :hug:

 
Lente  06.02.13 20:12

Ahoj! Za prvé přestaň čumět na FB, kde to jsme že je pro pár důležité sdílet vše s lidmi, se kerýma sotva prohodí pár slov… Řiď se srdcem, máš s ním krásného chlapečka, čekáš mu druhé dítě. Na ostatní ženské se vybodni, vždy se vrátí domů k tobě a jim se můžeš vesele zasmát, že nejsou schopné najít si pevný vztah a zvládnou jen ojíždět zadané, však to by dokázala každá svést ženatého/zadaného muže… Nic kacinějšího není.

Za druhé: mysli na děti, chtěj pro ně to nejlepší a vydrž to. S jejich otcem alespon ještě pár let, uvidíš jak bude tvůj život fungovat až nastoupíš do práce, děti do školky..

Dneska každá ženská utíká hned, co si myslí, že si ji chlap neváží, je to hrozně jednoduchý utýct.. Dneska celkově ženský i muži si vymýšlí a nedokážou řešit problémy..

Achjo… To mel mrzí, zkus se zamyslet, miluješ ho? Chceš s ním být? Proveď něco se seboua snaž se, odpust si výčitky a všechny hloupé poznámky, jestli ani na tohle přítel nezareaguje kladně, pak bych začla přemýšlet o odchod. Dej tomu čas, soustřed se na děti, samotný ti lépe nebude.

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 06.02.13 20:49

Víš jak se to říká - podvede jednou, podvede i podruhé.. :(

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 06.02.13 22:53

@lebudik

;) mám divnýho chlapa, fotky z ultrazvuků má na odkazech na FB a pravidelně všechny informuje o nových fotkách, které vyvěsil ;)

Jinak je to těžká doba, není na místě ti něco radit, pokus se chvilku, pár hodin, být sama a zaposlouchat se do sebe, jak to cítíš ty. To je to nejdůležitější.

Tady jsme každá jiná, takže co rada, to perla ;)

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.02.13 22:56

Je to moc těžké rozhodnutí a nemožné jen tak poradit. A hormony v těhotenství fakt člověkem mávají. Tím nechci omlouvat tvého partnera, ani v nejmenším, nezaslouží si tě a rozhodně je čas na změnu, ale teď, v těhotenství, je to vážně těžké. Myslím, že výčitky kvůli tomu, že dětem bereš tátu, mít nemusíš, mohli by se řece vídat a on by je mohl mít i dál rád. A ty bys měla svobodu a volnost. A možná bys byla i spokojenější. Taky záleží, jak se k tobě partner před synem chová. Přeji každopádně hodně sil, ať už se rozhodneš jakkoliv. Držím palce.

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 07.02.13 13:03

@Silky123 tak to je fakt „jiný“ chlap, ani můj brácha který byl z každého těhu své manželky paf si fotky z UTZ na face nedával. Třeba můj manžel má názor, že face je hrozně neosobní a tudíž ho ani neužívá :mrgreen: a mně zakazuje různé fotky sdílet, že do nich nikomu nic není :lol:

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 07.02.13 14:35

@lebudik

Jsem ráda, že FB je, naši známí a příbuzní jsou rozházení po všech čertech, tj. ve světě… ;)

 
seesaw
Nováček 5 příspěvků 07.02.13 19:16

Jej tolik komentaru. Dekuji. Holky s tim odchodem to neni ani tak financni stranka. Asi by to nebylo na rozhazovani, ale zvladla bych to. Ale spis o to oddelit tatinka od maleho. On si s nim tatinek opravdu posledni skoro rok nadherne hraje a opravdu se mu venuje. Rekla bych ze spousta deti tak casto ani tatinka nevidi, natoz aby se jim tak venoval. Oni spolu sedi a hraji na kytaru a zpivaji a uci se nove veci a maluji a tak. Takze i kdyz mu nebudu branit, aby se s malym vidal, tak je stejne od sebe oddelim. Kdyz vecer prijdeme domu z venku tak maly hned probehne cely byt a hleda tatu a da mu pusu a co teprve ty smutne oci, kdyz tam neni. Nebo kdyz je nekde odjety na tyden, tak se porad vyptava, kdy se tatinek vrati a hraje si, ze tata zvoni a on mu jde otevrit…
Take si uvedomuji, ze kdyz odejdu, tak budu mit vetsi sanci zahojit si svoje zranene ja a zacnu si znovu vazit sama sebe, ale urcite si nemyslim, ze bych to mela lehci. On toho sice doma taky moc nedela, ale kdyz mi maleho vezme na hodku ven nebo ho vecer okoupe nebo dokonce prilezitostne i uvari, tak je to pro me velka pomoc. Ja ziju daleko od rodiny, tak si takovych chvil docela vazim.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama