Horor jménem popálenina

Rodičovství

Aneb o 18 dnech strávených na popáleninovém oddělení v nemocnici Královské Vinohrady. Byl to obyčejný den jako všechny ostatní, pro mě se však stal hororem.

ránu jsem vyfotit nemohla tak alesponˇstroupky

Nepěkný pohled...

Špatná nálada

Koupání. nožku měla venku
1 komentář

Po 2dnech mazání:)
4 komentářů

Povlak na noze

:)
3 komentářů

Jdeme domů:)
1 komentář

Akorát jsem dobírala antibiotika, takže jsem ještě nebyla ok. Bydlela jsem u rodičů a se mnou můj už bývalý přítel a otec naší prvorozené, no celý ten den byl divný, odešel nám bojler a tekla jen studená voda. Byl večer a čas koupat malou, byla pěkně špinavá :) Ani nevím, jak ho to napadlo (budeme mu říkat Zdeněk), přinesl dětskou vaničku a že tedy ohřeje vodu, jenže na ni zapomněl a voda byla vařící, nalil ji do vaničky a já jsem šla pro studenou. Byla jsem v klidu, vždyť je tam s ní přeci její táta.

Najednou hrozný řev! Běžela jsem tam i s tím kýblem plným studené vody, držel ji v náručí a sundával jí ponožku, ze které kapala voda. Ihned jsem jí dala nožičku do vody, bohužel už jsem to nezachránila. Sloupla se jí kůže a ihned jsme věděli, že je zle. Sanitka přijela okamžitě a my celou tu dobu ledovali nožku. Oblékala jsem se, že pojedu do nemocnice s ní, místo toho se tam natlačil její otec. Uplynuly 2 hodiny a já jsem byla bez informací, nervózní. Volala jsem tedy Zdeňkovi, a ten mi jen tak oznámil, že malou převáží na Vinohrady a že jede taky. Sedli jsme do auta a vyrazili jsme, ale jelikož už bylo 9 hodin večer, jeli jsme k rodičům mého přítele. Naši odjeli i se Zdeňkem (na otázku, proč nezůstal s malou v nemocnici, řekl, že nemají místo) a já jsem přespala u přítele.

Druhý den jsem se šla do nemocnice podívat, tam mi řekli, že tam její otec zůstat nechtěl! Že spěchal pryč. Nastoupila jsem k ní tedy já a řeknu vám, že to byl děs, vidět tu odkrytou ránu, vypadalo to jako vařené maso (já vím, že je to nechutné přirovnání, ale když ono to tak opravdu vypadalo), rána byla celá bílá a v ní občas krvavá tečka. Přišla ke mně sestra a vše mi vysvětlila. To, co bylo bíle, bylo neživé maso, to, co krvácelo, bylo zdravé. Bylo to hrozné. Popálenina 3. stupně a 3 % postižené tkáně, což bylo na malinkatou nožku hodně. Zapomněla jsem dodat, že se to vše stalo 1. 3. 2011, malé nebyly ani 2 roky. Na dalším vyšetření a převazu bylo vidět zlepšení, sice malé, ale i malý úspěch je úspěch.

Zkrátím to, pustili nás 18. 3., dodnes musíme nožku mazat indulonou. Má tam jizvičky, které jsou celkem dost vidět a asi i zůstanou, ale jsme zdravé a na poslední kontrole jsme byly před měsícem.

Děkuji za přečtení a přikládám i nějaké fotečky.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 09.04.12 08:33

Páni toho tvýcho chlapa bych asi přerazila něčím po palici 8o :cert:
Musí to být hrozné prošla sis určitě peklem. Naštěstí vše dobře dopadlo :kytka: :hug:

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 09.04.12 08:44

Co je to za tátu, sám by se takovou vodou nekoupal. Škoda že se taky trochu neopařil, aby věděl co malé provedl :cert: :cert:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 09.04.12 09:03

Hrozné.. :roll:

:roll: AKorát jsem nepochopila, jestli ji do té vany strčil s ponožkama? :think:

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 09.04.12 09:26

marmelado, on ji tam nejspíš nestrčil (proč taky?), nejspíš si tam chtěla už vlézt sama, dětem je jedno že mají ponožky a otec ji chytil až když lezla.

Dobře to dopadlo, mějte se hezky a už nikdy více urazů! :srdce:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 09.04.12 09:50

@Radunka Aha, jsem blbá :roll:

Tak hlavně aby byla maličká v pořádku, a rodičům pevné nervy při hlídání všech těch našich prckounů :| :|

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 09.04.12 10:09

Je mi to lito, my na tom byli hure, malej na sebe stahl rychlovarku, bylo tan asi 2dcl vody, ma popaleniny 3 stupne s poleptanim na 15% tela, takze obe ruce, hrudnik a cast krku, bradu a trochu oblicej, nemel taky ani 2 roky, dneska uz je to pet let a jeste porad mam pred sebou ten pohled, kdy se z nej loupala kuze. Na to mu orezali cele stehno, aby mu dali do kupy hrudnik a ruce. Ma za sebou 16 plastickych operaci a jednu redukci keloidni jizvy na hrudniku, jeste dneska brecim, kdyz vidim vedle me projet houkajici sanitku. Takze prejeme hodne sil, tohle vsechno zvladnout, je to strasne..

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 09.04.12 10:21

kissi- musely to být nervy :hug: :hug: Škoda, že přítel nebyl s malou v nemocnici, ať už důvody byly jakékoliv. Ať už je malé jen líp a líp :kytka: :kytka:
Munenko :hug: :hug: s houkajíci sanitkou to mám stejné :,( :,(

 
Emilie
Generální žvanilka 20392 příspěvků 09.04.12 10:34

Synek známých s etakhle připletl pod ruce jednomu „šikulovi“, který na něj převrhl varnou konvici. zaplať pánbůh, že ten „šikula“ (cca 20ti letý) i v téhle chvíli byl tan nešikovný, že ho nepolil celého, respektive „jen“ pocákal ručku. Bu´d jak buď, i to, co jsem viděla po 14 dnech, nebyl pěkný pohled. Ručka se zahojila, tak pevně věřím, že i tvoje holčička nebude mít následky.

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 09.04.12 11:14

Chudinka,takovou bolest si zažít:(
Hlavně,že je vše v pořádku a nožička se pěkně hojí :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 09.04.12 v 11:14

 
MarketaJ
Závislačka 4228 příspěvků 09.04.12 12:14

Já mám podobnou zkušenost s Luckou, když jí bylo 16 měsíců, tak si na sebe vylila čaj. Odhadem 11% těla 2-3 stupně. když mi to doktor řekl, tak jsem se málem skácela. Našstí s eprognózy nepotvrdily a zahojilo se to dobře samo, akorát má na ruce jizvu. Od tý doby mně vařící voda naprosto děsí. Elu v tomhle směru hlídám jak oko v hlavě, protože je hrozná neposeda, která nedá ničemu pokoj.
Munenko, to je fakt hrozný. Mně děsily sanitky taky dost dlouho a ještě dneska, když si na to vzpomenu, tak se oklepu. Když jsme byly na Vinohradech, tak tam s náma byl chlapeček, který si na sebe strhnul gril, to bylo taky strašný. Měl za sebou už několik operací. To jsem si říkala, že to u nás dopadlo ještě dobře.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 09.04.12 12:19

Díky za napsání deníčku. Snažím se hlídat jak to jen jde, ale takovýhle příběh mne vždy nakopne k ještě větší ostražitosti. Držím palce, ať se malé nožka dále hojí, ono u dětí je příroda zázračný léčitel, vsadím se, že za rok po tom nebude ani stopy :hug:

@prudusinka Tipuji, že tomu tátovi malá prostě vběhla do vany, když měla na noze ponožku, jako že ji tam sám nestrčil. Ale i tak je to od něj neopatrnost, měl pořádně hlídat, zvlášť, když má ve vařící vodu. :zed: :zed:

 
mark76  09.04.12 13:05

Pane bože úplně mě jezdí mráz po celém těle a chce se mě brečet. Chudák malá ta si musela vytrpět hrůzu. Přeji malé aby se co nejdříve zotavila a zapomněla na tu hrůzu. :kytka: :kytka: :andel: :andel: K tomu Zdeňkovi se raději nevyjadřuji :cert: :cert:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 13:27

Ahojky no v té době už jsem sním nebyla a vím přesně proč tam nezůstal,byl zhulenej a když přišel aby ho naši odvezli pochlubil se,že si cestou z nemocnice sehnal špačky na jointa. Hnusák! Štěstí,rodiče přítele bydlí blízko Vynohradské nemocnice. Co se tíče malé,pořád si to pamatuje nejspíš, sama si to maže, a ví, že tam měla bebí.
Munenko: Se mnou tam byla také mamina s prckem byl na JIP popálené bříško,hlava,če­líčko mu ošetřovali prasečí kůží,záda… Viděla jsem foto před úrazem, měl nádherné kudrlinky… Museli ho ostříhat.. Byl tam asi měsíc a jizvy mu zůstali,dokonce přestal mluvit. Měl 15% a 3b stupeň

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 09.04.12 13:45

**kissi******, chudinka malá :hug: :hug: ..mě stačí třeba opařený prst a bolí to jak čert :roll: :roll: U prcka se toho děsím pořád, je to rarach,hlídáme ji,ale stačí fakt vteřina…a malér je na světě! Toho tvého „ex“ bych asi v té chvíli zahryzla…za takové hlídání :cert: :cert: Ale hlavní je, že to prďolka tak zvládla …a snad to nebude mít následky,kromě jizviček .. :mavam:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 09.04.12 13:52

My byli v Bohunicke nemocnici, bylo to strasne, koukat na vsechny dokola, jak trpi a placou, nikdy uz bych to nechtela zazit, a to jen proto, ze jsem se na vterinu otocila zady k rychlovarce. Kazdopadne preji vsem maminkam, kretych se to tyka, at se to zahoji co nejrychleji a nejlepe,,,

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 14:36

Tady panovala celkem dobrá nálada, ke konci pobytu jsme tam zůstali jen 3 maminy se stejně starými dětmi a celkem jsme si rozuměli.Také přeju všem maminám co se jim něco takového stalo ať se prckové brzy uzdraví :-)

 
zuzik8
Kecalka 199 příspěvků 09.04.12 15:51

Ahojky vsem, nam se stalo neco odobnyho, deti chtely spagety k obetu, tak sem ji je dala varit, byly v pokojiku, tak sem byla v klidu. Kdyz sem sundala hrnec z plotny, ze to precedim, zniceho nic se objevil malej a vyrazil mi hrnec z rukou, celej se vylil na maliho. Hned sel pod vlaznou sprchu, sundat hadry a volat rychlou, prijely okamzite, ale nejhorsi bylo se koukat, jak trpel a jak ho osetrovali a uspavali. Jak usnul, sup do sanitky a k helikoptere a rovnou do Prahy na popaleninovi centrum. Byl tam mesic. Delali mu plastyku kuze na pravy strane celeho ramene az k loktu, ma jizvu na hlave a mensi na zadech. Kdyz sme ho privezli domu nechtel ani chodit. Uz je to tak 6-7 mesicu spatky a ted, je v pohode, zase radi jako driv a vubec se tim neponaucil. Jen my sme z manzelem udelali zmenu, varime vecer na dalsi den predem, mykrovlnka jede na 100procent. Neboj, mala se stoho dostane a na nic si nebude pamatovat a jizvy pomalu budou miznout. Prej se stavaj i horsi veci. :) :)

 
Iuliana  09.04.12 15:53

Hlavní je, že to dobře dopadlo! :) :palec:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 16:01

V Praze nás prostě zachránily:-)

 
travovka5
Kecalka 129 příspěvků 09.04.12 16:38

Mě malá sáhla do hrnku s právě zalitým kafem a zvrhla ho na sebe, byl to mžik, naštěstí už na ručce nic nemá. Co se týká chlapa (tatínka malé) určitě ho to mrzí, můj chlap taky někdy dělá věci, které bych já neudělala, prostě nedokáže domyslet, co všechno by se mohlo dětem stát.

 
kate02
Nadpozemská drbna 26084 příspěvků 09.04.12 17:01

Chudinka malá :-( Mně se povedlo opařit si nohu v listopadu a říkala jsem si, jaký bylo štěstí, že to bylo uprostřed noci a nikde okolo nebyly děti :zed: U mě to léčení trvalo měsíc a asi dva nebo tři týdny jsem si říkala, že bych radši znovu rodila :zed: :zed: Ta bolest je nejhorší, co jsem zatím zažila…

Ještě že už je malá v podstatě v pohodě a i ty jizvičky přestanou být časem tak znatelný… :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 09.04.12 17:57

Jako malá jsem si opařila nohu, převrhla jsem na sebe hrnec s právě uvařenou vodou s párkama. Dodneška si to pamatuju a je to už víc jak 25 let,na noze jsem měla jizvičky,ale teď už to skoro není ani vidět. Manžel to nepozná na pohled vůbec a já ano,protože vím kde to bylo,jinak bych to asi taky už nenašla. Stačí minutka nepzoronosti a neštěstí je hned, člověka někdy ani nenapadne co se všechno může stát. Držím pěsti,ať už nikdy není žádný úraz ;) ;)

 
spipek  09.04.12 18:01

@kissi A ty jsi to nevěděla,že je zhulený? V tomto stavu bych mu dítě nesvěřila ani na minutu.Poslala bych jeho pro vodu.Opravdu gentlman,když nechá ženu tahat vodu.Přeji lepší zážitky než-li toto.Muselo to být hrozně těžké a bolestné,když matka nemůže dělat v tu chvíli nic než čekat na zotavení.Brrrr

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 18:58

Zhulil se až někdy v nemocnici či co, doma ještě zhulenej nebyl..

 
Andule
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 09.04.12 19:05

Mrazi mne z toho. Je tak snadne aby se stal nejaky pruser… tatu bych nevinila, deti jsou nekdy tak neuveritelne rychle.
Hlavne ze to dopadlo nakonec dobre a dekuji za denicek, budu davat vetsi pozor…

drzte se, holky

edit: aha docitam, zhulenej…no neni co dodat

Příspěvek upraven 09.04.12 v 19:09

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 19:16

Co naděláme, je to za námi, hlavně aby už bylo dobře. Dlouho jsem si to brala na sebe, že za to můžu já,to taky není dobře…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 09.04.12 19:21

Ta popálenina, to je hned, někdy to člověk prostě neuhlídá, čímž se vůbec nezastávám otce malé. Spousta chlapů bere bezpečnost na lehkou váhu. Já vidím nebezpečí všude a ve všem - bojím se, že se děcka popálí o krbová kamna a stavím před ně ohrádku, můj muž byl zasádně proti, mám strach, že je napadne ochutnat čisticí prostředky, tak jsem je chtěla šoupnout do nejvyššího regálu, můj muž na to „proč?“, chci bezpečnější autosedačky v autě, manžel by děcka vozil v šesti na podsedáku…a takových příkladů bych tady vyjmenovala snad stovku :zed: :zed:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 19:35

Veveří: Souhlasím s tebou. Její otec třeba nechtěl kupovat lepší plíny, klidně by ji zabalil do igelitových tesco plen za stovku, já chtěla pampers,protože jí dělali dobře. Ubrousky jsem si už nevydupala. Po té co jsem ho nechala(právě kvůli drogám,psala jsem o tom deníček Romance z chatu) se už o malou nebojim. Tohle nebyl první případ, šel s holkou ven a vrátil jí od krve,že prý spadla. Lidi co u toho byli, mi přišli říct jak to doopravdy je, stál bokem a bavil se s kámošem o tom že malá je fuč od něj neměl snad páru a když spadla zvedala ji teta, až pak ho zajímalo c o se stalo, k čemu takového člověka?

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 09.04.12 19:53

Kissi, pokud otec malé takhle selhával, tak se ti nedivím, že jsi ho nechala být! Dobře jsi udělala. Můj manžel na mě taky občas působí dojmem, že jestli šetřit, tak na dětech. Ale naštěstí si všechno vydupu, když jde o bezpečnost a zdraví, já se nedám a pro děti všechno :*
Malé přeju hodně zdravíčka a ty se drž :kytka:

 
Dee.an
Povídálka 36 příspěvků 09.04.12 19:59

Mám dobré výsledky u spálenin apod. s éterickým olejem Levandule latinsky Lavandula Angustifolia. Vyzkoušej kapičku na jedno místo a uvidíš, jestli nemáte alergii, tak bych zkoušela potírat. Ať se malá uzdravuje.

Příspěvek upraven 09.04.12 v 20:07

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 20:28

Děkujeme zkusíme:-)

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 20:32

@Veveří Děkuju :)

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 09.04.12 20:33

Ještě, že to takto dopadlo-i když mám slzy na krajíčku, když si představím, co si tvá malá musela protrpět :hug: :hug:
U malých dětí je životu nebezpečných už 5% popálenin, takže všem holkám co zde psaly o podobně prožité hrůze i autorce tohoto deníčku přeji hodně zdravíčka prckům a už jen úsměv na tvářičkách :*

Veveří-jsi ta nejlepší máma :kytka: napsala jsi to moc pěkně-pro děti všechno :hug: Na dětech se prostě nešetří a už vůbec ne na jejich bezpečnosti :kytka: Jinak jak píšeš, že spousta chlapů bere bezpešnost na lehkou váhu-přesně chlapský myšlení :pocitac: a ještě miluju od chlapů argumenty, že my ženský jsme plašanky, hysterky a všechno moc řešíme-ano někteří chlapi nic neřeší-dokud se něco nedejBůh nestane :pocitac: :cert: takový chlapy bych s chutí vzala něčím po hlavě :pocitac:

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 09.04.12 21:20

Kissi,
popáleninu nestrkat do ledové vody!

Když omrznou prsty, tak se strkají do studené vody (organismus zapne zevnitř oteplování).
Když se opaří něco, tak strčit do teplé vody (organismus zapne vnitřní chlazení). Dělali to prý kováři, když se spálili.
Je tu jediný problém, v té teplé vodě to pekelně bolí. Před pár měsíci jsem si polila ruku vodou z konvice, strčila jsem jí do co možná nejteplejší vody, pálilo to pekelně, ale na ruce potom jen lehké zarudnutí! Na přímý zásah vařicí vodou fakt dobrý.

Příspěvek upraven 09.04.12 v 21:20

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 09.04.12 21:35

@Jankap Nám řekli,že jsme udělali dobrou věc… Jinak děkuju za radu

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 09.04.12 21:55

Kissi když mi bylo 9 měsíců, tak jsem na sebe vylila hrnek 2dcl čerstvý kávy. Popáleniny 2 a 3 st na 80% těla. Dneska mám jen 3 viditelné jezvy cca 5cm a v létě, když se opálím, tak mám na zádech světlejší flek, než jinde. Přeju malé, aby se jí nožičky taky tak dobře zahojily.

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 09.04.12 22:15

@kissi
Kissi, hlavně, že už je to za váma!
Mimochodem Lydushe-aromaterapeutka z eČlovíčka radí na jizvy mazat šípkovým olejem. Myslím, že své práci rozumí ;-) .

 
Carolline1
Ukecaná baba ;) 1064 příspěvků 09.04.12 23:52

Teda, ten její táta to je na zabití, ještě že má fajnovou maminu ;) ;)
Jen mimochodem, popálenina se nesmí nikdy ledovat!! Tím se prohlubuje vrstva mrtvé tkáně, ale lajci nevědí, chápu. Kdyby někdy ještě náhodou se něco podobnýho někomu přihodilo, stačí jen studená voda z vodovodu. ničím nematlat, nekrémovat… Jizvičky nebudou žádné, neboj! Mládá kůžička se úžasně regeneruje!!

 
viki86  10.04.12 00:34

ten tvoj ex je dobra svíne , čuňe ci ako sa to pise, ja by som ho asi tiez prerazila niecim, ze aby mi zobral dceru prec a ja nic nemohla ja by som mu dala, ale super ze je mala dobre chvalabohu si neobarila nieco ine, ale aj tak som celkom nepochopila akoze mala bola vo vani a vlial tam horucu vodu? ci nahodou mu vytiekla vedla vane voda a tam mala mala nozicku ci ako?

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 10.04.12 06:41

…tohle se stalo přímo i mně, taky nám zrovna odešel bojler, ale byla jsem tedy o něco starší. Myslím, že mi po důkladném mazání ani nezůstala na noze jizva.

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 10.04.12 07:58

Ještě se vracím - holky díky za tipy jakou dát první pomoc u popáleniny. Myslím, že řada lidí to ani neví. S ledem jsem to nevěděla.

 
lenička m
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 10.04.12 12:01

Kissi, tak hlavně, že malinká je už doma a že jste v pořádku :hug: :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 10.04.12 12:39

Nedávno jsem neuhlídala Káju já a strhla na sebe svoji misku s horkou polívkou… někdy stačí vteřina a je to… byl to jen 2. stupeň a popáleniny na předloktí, dnes se to hojí nádherně, ale stejně bych si nejradši vyliskala, je mi to doteď strašně líto… takže chápu a držím pěsti, prý ani ty jizvy časem neuvidíš, malošům se to hojí fakt dobře.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57496 příspěvků 10.04.12 14:01

Já jsem v tomhle naprosto nekompromisní, je to pro mne noční můte, spálené dítě. modlím se, aby se mi to nikdy nestalo, jelikož by to byla jen moje a moje vina. jsem moc eáda, že je maličká z toho venku, a asi si ani meumím představit, tu hrůzu pro rodiče, přesto s nimi nedokážu soucítit, nemám pro ně slova útěchy, ani pochopení. Jsem asi zlá, nedokážu se ani udržet a nenapsat to, ale můžou za to rodiče, zvlášť u takhle malého dítěte, a otec je debil, ikdyby nakrásně chtěla malá vlézt do vaničky sama, neměla tam co dělat, pokud je tam horká voda. U nás doma se nepije dokonce ano kafe a čaj, manžel peskoval, už si zvykl, horké se pije, když děti spí. Jsem na to mmagor, ale vidět jednu takovou fotku takové nožičky, to je naprosto úděsný :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: a úplně upřímně, já takhle spařit vlastní dítě, do konce života si to neodpustím, a už vůbec to ještě s fotkama nedávám někam na internet.

 
barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 10.04.12 14:09

Ja jsem na sebe prevrhla hrnec s prave dovarenou polivkou a dodnes mam jizvy name bride ale pres strie z tehu uz ani nejsou videt.
Radsi ale ja nez nas Chris.vsude dosahne.

Preju brzke uzdraveni

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 10.04.12 22:58

Zrovna nedávno jsem chtěla psát stejný deníček :( Byla jsem s malým u našich, byl večer, já že dokoukám zprávy a půjdu malého uspat.Máma přišla do obýváku, něco dala na stůl, nějak jsem jí nevnímala.Pak se otočila, že zavře okno a najednou se otočím a už jen vidím, jak na sebe malej leje vařící čaj :,( :,( Přitom moje máma je na tohle tak opatrná, furt běhala, každého peskovala, posunovala horké nápoje, když jsme u nich byli! Prostě nějaký zkrat.No každopádně honem pod studenou vodu a pak jsem malého svlékla, abych viděla, co a jak.Malej samo pořád brečel :,( Měli jsme štěstí v neštěstí, popálil si jen část ruky a chodidlo…Mohl to být obličej, hrudník, no raději nemyslet.Do nemocnice jsme jeli až druhý den ráno, malej totiž mezitím usnul a já ho prostě nemohla probudit, aby tu bolel cítil znova.Volala jsem do špitálu, tam mi řekli, ať přijedu až ráno.14 dnů jsme jezdili obden na převazy a díkybohu ani památky…

Všechno zlé je k něčemu dobré, hlavně jsem si uvědomila, jak malilinko stačí, pouhá vteřinka, abych měla ze zdravého dítěte dítě s postižením na celý život.

Příspěvek upraven 10.04.12 v 23:06

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 11.04.12 11:08

Naštěstí to byla „jen“ nožka, ještě že do toho nespadla celá :cert: :cert: Můj malý si popálil ruku o kamna, taky se mu sloupla kůže, ale asi za měsíc už tam nebylo nic vidět.

 
masinka9
Závislačka 3856 příspěvků 11.04.12 19:35

Mě se něco dost podobného stalo, když mi bylo asi 3,5 roku. Naši chystali na zahradě bazének a aby to nebylo studené, nejdřív přinesli zavařovací hrnec horké vody. Řekli „Zuzanko, nestoupej do toho!“ A já do ní vlezla, samozřejmě. :zed: Takže jsem měla opařenou nožičku. Pamatuju se, že jsem byla týden ve špitále, tu bílou kůži na prstech a taky že mě pak mamka vozila v golfkách. Teď už tam nic nemám, bolest si taky nepamatuju. Nikdy nelejte horkou vodu první!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 12.04.12 13:18

To je síla, ach jo, chudinka, to si teda užila :( :( Ještěže to dopadlo aspoň takhle, taky tam tomu pozornému tatínkovi mohla hupsnout po hlavě… :zed: :zed: :zed:

K té stupidní radě JankyP, že „opařeniny patří do teplé vody, aby se zapnulo vnitřní chlazení organismu“, můžu dodat jen toto: před dvěma lety jsem byla s dcerou v nemocnici a přivezli tam pětiletou holčičku s opařenou ručkou (strčila ji do hrnce s vařící polévkou, protože chtěla vylovit lžíci, co tam spadla). Maminka zastávala podobnou idiotskou teorii, tudíž ruku místo pod chladnou vodu lupla pod teplou..... nejenže popáleninu výrazně zhoršila, ale holčička dostala velmi silný popáleninový šok, přivezli ji v bezvědomí a strávila několik dnů na JIP. Doktoři i sestřičky byli zralí na infarkt, maminku seřvali tak, že mi jí bylo až líto a do druhého dne vyvěsili na veškeré nástěnky na oddělení „správný postup při úrazu opařením“… :)

Příspěvek upraven 13.04.12 v 20:43

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 12.04.12 22:48

Co já vím, popálenina se má dát pod studenou vodu, ale to po dobu max.10 minut, aby zas nedošlo k podchlazení.Teplá voda nebo led je nesmysl.A že jsem si to po své zkušenosti načetla…Zabalit do čisté látky, aby se nedostala infekce a nechat ošetřit na chirurgii, opět především kvůli infekci.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama