Horoskop pro detatko ve znameni Vahy

Ostatní

Váhy (24.9. 23.10) Páni, to je krásné dítě! Rodiče říjnových dětí slyší tuto frázi tak často, že jim musíme odpustit trochu domýšlivosti. Toto dítko vypadá jako baculatý růžový andílek, který jako by vyšel z dětských obrázkových knížek.

Svým rozkošným úsměvem a příjemnými pravidelnými rysy každého okouzli. Málokdy odkopne přikrývky s křikem a obličejem rudým vztekem, ani neuhodí maminku do nosu, když mu dává napít z láhve. Na takové lumpárny má příliš vybrané způsoby. Když se usměje, rozzáří se celý pokoj. „Jaké milé a hodné dítě! Tak tiché a klidné. Tak baculaté a ty dolíčky. Určitě ho políbila kouzelná víla.“
Nechci hrát roli staré zlé čarodějnice u královského křtu, ale mohla byste zkontrolovat, jestli má dítě dolíček na bradě? Většina dětí ve Vahách má: Našla jste ho? Jen pro zábavu byste mohla nalistovat poslední stránku alba vašeho dítěte a zapsat verš, který ráda citovala babička: „Dolíček na bradě - čertík uvnitř.“ (Babička možná tajně studovala astrologii.) V budoucnosti přijde čas, kdy si ten verš přečtete a tiše vzdáte hold její moudrostí.
Jednoho rána bude dítě sedět u stolu a pomalu dloubat lžící nejdřív do jednoho jídla a potom do druhého. Jídlo napravo jsou míchaná vejce, která má tak rádo. Jídlo nalevo je ovesná kaše, navrchu pocukrovaná, jak to má rádo. Obě už jsou studená, ale ono ještě nespolklo ani sousto. Nemá hlad? Má, hrozný. Nemá horečku? Ne, cítí se dobře. Trápí ho něco? Ne, vůbec ne. Tak proč tam tak zarytě sedí a šermuje lžící? Proč si něco nevezme?
Nemůže se rozhodnout, co by mělo jíst první - vejce nebo kaši. Právě jste dovršila jeho zmatek tím, že jste mu dala sklenici pomerančového džusu a topinku, abyste ho nalákala. To byla chyba. Nyní se už vůbec nedokáže rozhodnout. Raději dnes na snídani zapomeňte. Zítra ráno mu dejte na stůl jen jednu věc. Nejdřív džus. Vypije ho. Potom kaši. Sní ji. Potom vejce. Ty miluje. Nakonec topinku. Jak tam bude spokojeně žvýkat, budete užaslá, že snědlo celou snídani za necelých deset minut. Právě jste se naučila důležitou lekci výchovy dítěte ve znamení Vah. Nikdy mu nedávejte na vybranou. Nerado se rozhoduje.
Jestli je něco, co toto dítě nesnáší víc, než se rozhodovat, je to rozhodování ve spěchu. Nespěchejte na ně. Řekněme, že se naučilo se samo oblékat a v nadšení z takového dobrodružství na několik týdnů zapomnělo na svou typickou nerozhodnost. Nyní je pro ně oblékání stará záležitost. Pro začátek mu pomůžete do tepláků. Připravíte mu svetr, košili,boty a ponožky. Ono tam sedí. „Oblékni se, Harvey.“ Pořád sedí. „Dělej a oblékni se, Harvey!“
Příště budete vykládat lidem, že vaše dítě je tvrdohlavé. To není spravedlivé. Dítě Býk je tvrdohlavé. Ne Váhy. Zkoušíte ho donutit rychle se rozhodnout, která ponožka přijde na kterou nohu. Celá věc je i tak dost obtížná, ale právě když usoudilo, že si natáhne levou ponožku na pravou nohu, křikla jste na ně, porušila jeho rovnováhu a teď je zase tam, kde začalo. Kterou ponožku nejdřív? Vidíte, je to vaše chyba, ne jeho. Jak od něj může někdo čekat, že učiní tak závažné rozhodnutí, když na ně lidé pořád křičí a ječí? Bolí ho z toho ušní bubínky a kromě toho kvůli tomu zapomnělo, k čemu se právě rozhodlo.
Je to věc, která vás může trochu vyvést z míry, jste-li nervózní typ, a nejste sama. Jednou se váš syn zamiluje do krásné dívky. Budou hovořit o svatbě. Kdy a jestli vůbec. On tam bude sedět. Má, nebo nemá? Dívka trpělivě čeká. Jeho milý obličej bude mít stejně bolestný výraz, jako má nyní. Nakonec se dívka ozve: „Harvey, vezmeme se?“ On sedí. Potom: „Harvey, kdy se vezmeme?“ Chudák dívka. To je stejná chyba, jakou jste udělala s pomerančovým džusem a topinkou. Teď musí syn rozhodnout o dvou věcech. Nejen jestli se mají vzít, ale také kdy. Budete si s ní muset promluvit.
Ale do té doby je ještě daleko. Dnes jde o boty a ponožky. Jděte k němu a řekněte: „Harvey, navlékni si nejdřív tuhle ponožku na tuhle nohu:“ Povězte mu to mírně. Nekřičte na něj. Jestli můžete, zazpívejte mu to. To se mu bude líbit. Nyní jste odstranila dvě překážky. Pomohla jste mu s rozhodováním a vytvořila jste příjemnou atmosféru. Za pět minut je oblečený. Právě to bude muset jednou udělat ta dívka. Bude mu muset tiše zazpívat: „Budeme se brát dvacátého šestého června“ (na melodii Svatebního pochodu). Je-li stydlivý typ, asi si pěkně počkáte, než se z vás stane babička. Šťastný konec tohoto příběhu je: Když ho budete trénovat, aby se dokázal rozhodnout bez křiku, donucování a spěchu, dívka z toho také bude mít prospěch. Do té doby syn svou nerozhodnost zvládne.
Děti v tomto znamení, jimž rodiče narušili citlivou rovnováhu neustálým naléháním, aby se rychle rozhodly, často vyrostou s neurózou týkající se nutnosti výběru. Opakovaně jim jemně navrhněte řešení. Nakonec se to naučí, a tím jste jim pomohla překonat jednu z největších obtíží. Ukažte jim, jak se to dělá. To je všechno. Mohou se zdát zatvrzelé, ale to je jen typická reakce Vah na porušení jejich harmonie a na emocionální trauma plynoucí z toho, že se na ně spěchá s rozhodnutím. Rády by vám udělaly radost, opravdu, ale mohou být výkonné pouze v prostředí harmonie zvuků, barev a myšlenek. Napětí je deformuje jako nahnutý obraz. Když spěchající dospělí nutí nezralou osobnost do špatné formy, mohou získat podivný tvar.
Snad vám to trochu ulehčí zkušenost mého přítele, zubního laboranta, jehož žena mu nadělila dvě děti ve znamení Vah, obě holčičky, mezi kterými je odstup tři roky. Asi si dovedete představit, co se u nich dělo každé ráno! Čtyři boty, čtyři ponožky, čtyři nohy - a dvě zmatené hlavičky. Dokud rodiče neobjevili astrologii, tyto dívenky chodily skoro každý den bosé.
Také vám pomůže, když budete znát důvod váhání vašeho potomka. Chlapci a dívky Váhy se narodí s myslí, která hledá pravdu. Jsou dobrosrdeční a chtějí být spravedliví. Děsí je, že by udělali chybu nebo si vytvořili nesprávný soud. Hrozně neradi zraňují vaše city, ale povaha je nutí najít vyváženou odpověď dřív, než se bezhlavě vrhnou do čehokoliv, včetně ponožek. Přesto tato opatrnost upevňuje charakter a náramně se hodí při vyhýbání se malérům všeho druhu, a to nyní i v budoucnosti. Berte to optimisticky. Vaše dítě se může tak dlouho rozhodovat, jestli má nakreslit na stěnu obýváku modrého krocana nebo ne, že mu v tom dokážete zabránit, než je zkáza dovršena.
Jestli někdo vašeho potomka křivě obviní z paličatosti, může to být i proto, že jsou rádio nebo televize puštěné moc nahlas. Nebo mají jeho neklid v noci na svědomí barvy v jeho pokoji. Oslnivé, křiklavé tóny rozkolísají jeho citovou rovnováhu. Naopak všechny odstíny modré a pastelových barev ho uklidní. Hrajte mu hudbu - ale tiše, aby se najedl, oblékl nebo si uklidil hračky. Je-li takové dítě obklopeno disonantními zvuky a barvami, jeho činy tomu budou odpovídat. Je-li donuceno být svědkem jakéhokoliv násilí, může to navždy zničit něco hluboko v jeho nitru. Dokonce i v útlém věku sebou škubne nebo se zachvěje při nenadálém zvuku. Dítě v tomto znamení potřebuje klid, ticho a odpočinek ve velkých dávkách.
To nás přivádí k dalšímu problému. K jeho lenosti. Ve skutečnosti to vůbec není lenost. Dlouho si usilovně hraje a potom musí odpočívat. Nelenoší. Jenom nabírá síly. Jeho konstituce vyžaduje střídání období aktivity s nečinností. Je to jediný způsob, jak dokáže zůstat duševně i tělesně zdravé. Vštípíte-li mu pocit viny, stane se v sebeobraně doopravdy líné. Když si všimnete, že nic nedělá, nedělejte hned poprask. Brzy se jeho vnitřní váhy vyrovnají a bude zase připravené k akci. Jenom doplňuje energii. Planety ho tak uzpůsobily. Nemůže to změnit.
Tyto děti jsou odborníci na obměkčování zatvrzelých srdcí. Mají tak kouzelné chování a dostanou se vám pod kůži s takovou roztomilostí, že kdo by mohl odolat tomu úsměvu a důlkům v tváři? Jejich jemné, příjemné způsoby mohou přeměnit rodiče ve dva velké pohádkové džiny, kteří splní každé přání (nemluvě o různých kouzelných skřítcích v podobě zbožňujících příbuzných). V důsledku toho začnou tyto děti školní docházku často tak rozmazlené, že je téměř nemožné je zvládnout. Nemůžete s nimi zacházet celá léta jako s princem nebo s princeznou, a potom od nich čekat, že budou plnit příkazy. Mladé Váhy nepotřebují tolik disciplínu jako méně rozmazlování.
Průměrné dítě v tomto znamení; vychované v důsledné rovnováze, je pro učitele potěšením. Je chytré, má logické myšlení, má rádo debaty a je hodně zvědavé, což z něho dělá dobrého žáka. Ovšem jakmile se začne dozvídat fakta, budete spolu s učiteli vystaveni neustálým sporům.
Nikdy se nevyplatí vnucovat dívce nebo chlapci ve Vahách nekompromisní prohlášení. Vždy je musíte seznámit s oběma stranami problému; nebo si budou myslet, že jste nespravedliví. Jestli se přikloníte na jednu stranu, váš žák bude urputně hájit druhou, dokud vás nedonutí být fér. Jste-li pro, Váhy budou proti, což jim může vynést pověst rebelů, ačkoliv nic není dál od pravdy. Tyto děti jsou puntičkáři v dodržování pravidel, pokud ovšem nejsou přesvědčené, že jsou scestná. Jazýčky vah musí být vždy vyrovnané, nebo Váhy cítí nepříjemné cukání. Budou se přít, dokud nedosáhnou pocitu, že se s danou věcí poctivě vypořádaly a váhy spravedlivosti jsou v harmonické rovnováze. Říjnové děti vždy vybrousí důvtip svých rodičů a učitelů, protože udržet s nimi krok vyžaduje logické myšlení. Budou s vámi debatovat o všem od novinových titulků k tomu, kdo má nebo nemá pravdu v rodinném sporu. Důvěra je pro ně posvátná a také jim nevoní uspěchané soudy týkající se charakteru. Nerady slyší pomluvy dospělých. Pokud si myslí, že se mýlíte, postaví se na stranu vašeho nejhoršího nepřítele.
Nikdy svému dítěti nenarušujte soukromí. Nebude narušovat vaše. Dbejte na to, aby společná jídla byla příjemnou událostí. Dívky vás umluví, abyste na stůl dala svíce a květiny, chlapci zase budou vyžadovat vyvážené menu a pravděpodobně budou milovat sladkostí. Asi zažijete problémy s nadváhou a váhy v koupelně dostanou zabrat.
Skutečným požehnáním dětí ve znamení Vah je, že pokud v nich tvrdé zacházení nevyvolalo odpor, budou pořádné a čistotné bez nucení. Většina z nich totiž nesnáší nepořádek, v domě do té míry, že pomohou udržovat čistotu. Protože mají umělecké sklony, můžete mít v rodině nadějného hudebního skladatele nebo malíře. Dbejte na to, aby tyto děti měly příležitost svůj talent rozvíjet.
Děvčátko v tomto znamení si zřejmě vysype váš drahý pudr na šaty, naleje si nejlepší parfém na vlasy a nikdy nebude chtít vylézt z vany. Je to jen přirozený projev lásky Vah ke všemu krásnému a příjemnému, jako jsou voňavky a teplá koupel. V dospívání zabere koupelnu vždy na celé hodiny a vymydlí vám všechna vaše nejlepší mýdla. Pamatujte, že hledá harmonii, a tu pro ni představuje stejným dílem klid, krása a pohodlí.
Chlapec vás asi bude rozčilovat sklonem zalézat do postele, aby se prospal, a bude vás dráždit tím, že vždycky bude vědět víc než vy o věcech, na které je ještě moc malý. (Někdy budete přísahat, že má dvě hlavy.) Ale tento spánek mu obnovuje energii. A pokud jde o jeho vševědoucí přístup, třeba se na vás cvičí pro své budoucí povolání právníka, Zachovejte si optimismus. Jednoho dne bude jeho pozorným publikem porota, ale vy můžete vždycky odejít do kuchyně vařit večeři nebo se schovat za noviny. Jestli mají chlapci i dívky chuť psát, povzbuzujte je. Vzpomeňte si, že Váhy řídí také knihy.
Dospívající mládež obou pohlaví bude doma stále šířit oblak zamilovanosti. Budete mnohokrát svědkem dětských lásek, ale to vše pomine. Potom zazní svatební zvony a váš potomek narozený ve Vahách vytvoří hodnou, klidnou, vyrovnanou, harmonickou a diskutující rodinu. Jednoho říjnového dne budete možná znovu stát před porodnicí a uslyšíte sestru nebo návštěvu se rozplývat: „Jaké krásné dítě! Tak hodné a milé. Tak klidné a roztomilé.“ A vy přispějete svou těžce získanou moudrostí: „Ano, ale vidíte ten dolíček na bradě?“

zdroj: http://horoskopy.hansal.cz


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 18.09.05 12:15

Ach jo, presne to jsem ja. Ja sice cekam kozoroha, ale nemuzu se nevyjadrit. Jsem vaha v pravem slova smyslu. Samozrejme, ze na me nesedi vse, napriklad dolicky nemam ani jsem nikdy nemela, ale ta vahavost…

jidlo
Budu to muset vytisknout manzelovi. Libuje si v pestrosti jidel. Kdyz pripravuje veceri on, je kazdy chleba namazany jinak. Dlouho mi trvalo, nez jsem si zvykla. Vyresila jsem to tak, ze kousu do dvou az trech chlebu najednou. Proste si nevyberu se kterym zacnu a se kterym skoncim. Manzel vzdy rika, ze to nechape. Nevim, co je na tom k nepochopeni, kdyz oba chleby jsou tak dobre. Topinku i ovesnou kasi mam moc rada. Asi bych jedla nejdriv topinku, ale asi tak dve sousta si nechala. Ty bych snedla po kasi.

oblekani
Jestli neco nesnasim, tak vybirat, co na sebe. Skrin mam plnou, ale velmi casto chodim cely tyden v jednom, abych nemusela premyslet o obmenach.

Dohady a puntickarstvi
jo jo Vzdy mam svuj nazor, ktery proste musim rict. Casto toho lituju, ale priste to udelam zase, nemuzu si pomoct.
Kdym mi neco pripada jako nesmysl, tak to nedelam. Nikdo me nedonuti zamykat u babicky zvenci po pouziti zachod {pry kvuli zlodejum}, ackoliv si to vyslovne preje. Proste je to nesmysl. okenko na zachode je malinke a vysoko a vedle nej je okno do obyvaku velke jako vykladni skrin. No kterym byste se vloupaly vy?

Pohoda, klid a odpocinek
Manzel mi casto vycita Ty by sis potrebovala furt jenom odpocinout. Nikdy nebudes dost odpocata. No neco na tom je. Kdyz me neco vytoci, unavi apod. Tak si udelat dobry caj a jen tak si v klidu posedet.
Spat se chodi brzy a dlouho se spi.

Prosim budte na sve vahy hodne. A jestli Vas muzu poprosit, nestavte je do role se rozhodnout. Opravdu je pro nas snazsi prijmout Vas nazor, ktery samozrejme kriticky zhodnotime, ale pomuze nam.

Stale vahava radka

 
Kozenka
Nováček 2 příspěvky 26.12.05 22:58

Ahoj Radko,
taky jsem se tam „viděla“, ačkoliv je článek věnovaný mrňouskům. Já s tím mám občas hodně problémů - závidím manželovi, který co jednou řekne, tak si za tím skálopevně stojí a i kdyby to byla nakonec blbost, dokáže ji obhájit. I když mě to samozřejmě vytáčí, když to takhle provádí směrem ke mě a tím mě jaksi „oblbuje“, ale už mnohokrát nám to pomohlo jako „za rodinu“, kdy se vyplatilo být nekompromisní a „neváhat“. Další věc je ta, že mi víc záleží na „principu“ než na konkrétních lidech. Někdy si připadám jak mravní policie či směšný filozof a věřím, že to asi vyvolává negativní odezvy. Konkrétně jsem takhle přišla nedávno o jednu kamarádku, když jsem se odhodlala k vyšetřování, kdy moje mamka měla podežření, že má ona něco s mým taťkou, protože spolu trávili spoustu času na rybách a nakonec měli údajně spolu odjet někam na „služební cestu“, pro což měla moje mamka „důkazy“. Už jsem nemohla dál snést slzy mojí mamky a tak jsem se jí na to zeptala. Ona je od té doby dotčená a já si připadám jako vyvolávač skandálů a pomluv. Člověk sice nikdy neví, ale nakonec to vypadá, že to bylo ze strany mojí mamky vykonstuované, ale vím, že takovéhle věci mě prostě nikdy nenechají klidnou. Na druhé straně si myslím, že by mohla kamarádka reagovat i trochu jinak, s trochou ohleduplnosti a vcítění.
Tak to je další stránka vah, jak nám ten náš úžasný smysl pro spravedlnost někdy komplikuje život.
Zdraví Bařena

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama