Hříšná Angelika XV

„Musíme si promluvit,“ řekla Lucie manželovi s naprostým klidem v hlase. Byla smířená. Cítila se naprosto uvolněně a nebála se jakéhokoli závěru diskuze. Počítala s nejhorším a byla na to připravená. Oproti tomu manžela její věta zaskočila.

Hříšná Angelika XV

Předchozí díly Hříšná Angelika I, Hříšná Angelika II, Hříšná Angelika III, Hříšná Angelika IV, Hříšná Angelika V, Hříšná Angelika VI, Hříšná Angelika VII, Hříšná Angelika VIII, Hříšná Angelika IX, Hříšná Angelika X
Hříšná Angelika XI
Hříšná Angelika XII
Hříšná Angelika XIII
Hříšná Angelika XIV

„Co se děje?“

„To mi řekni ty. Vím o Pavle.“

V manželovi očividně hrklo. Díval se na ni s vyděšeným výrazem v očích a bylo jasné, že neví, co má říct. Hlavou se mu očividně honily otázky typu – Co všechno ví? Má cenu zapírat?

Lucie se rozhodla usnadnit to jemu i sobě. Nebyla zvědavá na nějaké máchání v bahně a jeho pokusy o lži.

„Nenamáhej se, víš, že jdu vždycky rovnou k věci, na omáčku okolo nejsem zvědavá. Takže na rovinu. Nechal sis otevřený Facebook a já si všechno přečetla.“

Manžel se začal nadechovat… Lucie ho ale nenechala začít mluvit.

„S tím, že jsem narušila tvé soukromí, se taky nenamáhej. Nejsem na sebe pyšná a raději bych to nevěděla. Nicméně stalo se. Pokud se tedy chceš obhajovat tím, že jsem ti vlezla na Facebook, tak prosím, máš prostor. Nicméně nepočítej s tím, že tím svou nevěru obhájíš a vyjdu z toho já jako ta špatná, nasypu si popel na hlavu, omluvím se ti a pojedeme dál. Ne, nepojedeme, to ti říkám rovnou. Takže? Co mi k tomu povíš?“

Ano, bylo to od ní pokrytecké. Ale neměla v plánu mu přiznat své vlastní hříchy. Věděla, že ona je ještě schopna mu odpustit, ale on by jí neodpustil nikdy. Pokud chtěla manželství zachránit, manžel se o jejích temných chvilkách nesměl nikdy dozvědět.

Manžel se posadil na gauč a upil vína. Bylo vidět, že pochopil vážnost situace a uvážlivě hledá vhodná slova.

„Miluju tě,“ bylo první co řekl.

Lucii v té chvíli spadl obrovský balvan ze srdce. Bála se. Bála se toho, že se manžel zamiloval do Pavly, a že se tam v té chvíli baví o definitivním rozchodu. S těmi slovy z jeho úst jakoby přišla naděje, že se vše dá ještě zachránit.

„Miluju tě a takhle jsem to opravdu nechtěl,“ zaleskly se mu v očích slzy.

Lucie se nerada rýpala v nepříjemných věcech. Nebylo potřeba vyzvídat co všechno spolu s Pavlou měli, kde a jak to dělali. Už takhle měla otevřenou ránu, nechtěla do ní ještě sypat sůl.

„Tak mi řekni co teď bude?“ přešla rovnou k nejpodstatnější otázce. „Co se vlastně stalo? Proč se to tak podělalo? Co tě k tomu vedlo? Tak mi to řekni.“

„Já, prostě… zblbnul jsem.“

„I mně v našem manželství něco chybí. Nebudeme si nic nalhávat. Vášeň je pryč, ničím se nepřekvapujeme. Máme dítě, každý den ten samý kolotoč. Je to nuda. Není čas a ani peníze na zábavu. Nevěnujeme se dostatečně jeden druhému. Stali se z nás rodiče na plný úvazek a nejsme již pár. I mně to chybí, nemysli si, že ne. A co se sexu týče, ty víš, jak to mám. Co mám ráda, co bych chtěla. Ty mi to nedokážeš dát. Ty si myslíš, že já jsem takhle spokojená? Nejsem!“

„Co budeme dělat? Byla bys vůbec ochotná a schopná mi to odpustit?“ zeptal se manžel.

Lucie věděla, že to zkusit chce. Plně si uvědomovala, že sama byla několikrát nevěrná pro ukojení svých potřeb, ale manžela miluje. Nijak to nezasáhlo do jejího vztahu k manželovi citově, naopak byla spokojenější, když dostala v posteli to, co chtěla. Byť tedy, bohužel, od jiného. Uvědomovala si tu zvláštnost situace – kdyby sama nevěrná nebyla, nedokázala by ho pochopit a tedy mu odpustit. Rozešli by se. Díky své vlastní zkušenosti, jako by ale měla otevřenou mysl a dovedla si představit, že manžel prostě šel jen za něčím, co doma nemá. Zároveň je ale možné, že ji skutečně stále miluje. Tak jako ona jeho.

„Já nevím… nevím, jestli to dokážu. Každopádně k sobě ale musíme být naprosto upřímní. Teď už nemáme co ztratit. Naopak – upřímností můžeme jen získat. Měli bychom se navzájem pochopit. Ani já nejsem v našem manželství šťastná a chci ti to říct. Chci, abys věděl, co mě trápí, a chci, abys to pochopil. A chci slyšet, co trápí tebe. Buď to ustojíme, zapracujeme na tom… a nebo ne.“

„Dobře, máš pravdu,“ řekl manžel a bylo vidět, že je skutečně rád, že je Lucie ochotná jednat. Bylo vidět, že nechce vztah ukončit, ale také na něm pracovat.

Tu noc si Lucie s manželem povídali až do rána. Tu noc se i milovali. A tu noc si oba zapamatovali jako tu noc, kdy se jim změnil život.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1366
13.2.19 07:45

Takže happy end?

 • Zmínit
 • Nahlásit
29602
13.2.19 09:03

Hm…A co dál? Nezajedou do starých kolejí? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18083
13.2.19 09:38

Každopádně k sobě ale musíme být naprosto upřímní. to mě opravdu rozesmálo :mrgreen: takže ona mu zahýbá, lže a podvádí a teď mu z piedestalu káže „neví, jestli mu dokáže odpustit“ Pokrytecká nevěrnice…a už mi ta „hrdinka“ ani nepřijde moc sympatická :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1676
13.2.19 09:46

Nene, já tuším, že to nebude velké smíření, ač milování by tomu naznačovalo. Jakmile se to prvoplánově zdá dobré, tak to určitě bude naopak a půjdou od sebe ;) .

 • Zmínit
 • Nahlásit
5643
13.2.19 10:09

@Keyllah Přesně no, úplná světice :D Kdyby si aspoň ty moralistický kecy odpustila, když už teda nehodlá hrát rovinu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6588
13.2.19 11:05

@Keyllah napadlo me presne to same…„naprosto uprimni“ a ona je pokrytec :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7543
13.2.19 11:12

@Keyllah Mně nebyla sympatická nikdy. Normální nevěrná mrcha, bez svědomí. Tohle je jen třešnička na dortu. Káže vodu pije víno.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3901
13.2.19 13:16

Tak tenhle díl se mi že všech nejméně líbil. Od začátku do konce moralistický řeči, ačkoli sama je v mnohem větším blátě než její muž. Už s ní nechci kamarádit :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7619
13.2.19 13:39

Nemilují se, jen si to myslí. To není láska, ale závislost a strach odejít a udělat krok do neznáma :nevim: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
778
13.2.19 22:10

V příštím se zase nahodne všichni potkají a bude to vruso jestli manzel přijde na její neveru :lol:
Hm a mohla by ho dal podvadet s kolegov prosím prosím :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1326
24.2.19 14:40

Kdy bude další ?:-D vím,jsem otravná :lol: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8678
26.2.19 19:08

Bude pokračování? Znělo to jako že zazvonil zvonec, pohádky je konec a jestli neumřeli, tak se podvádějí dodnes :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit