Hrozná tchyně II

O životě

Tchyně v nemocnici. Ahoj, dlouho jsem tady nic nenapsala ohledně matky mého přítele, o kterém byl deníček č. 1. Diskuze s ní ještě neproběhla, ale už se na ni příští týden chystáme.

Dnes se nám stalo, že volal mému příteli jeho kamarád s tím, že viděl jeho mamku v nemocnici. Samozřejmě mu to nikdo nezavolal a proč? Aby jeho maminka potom mohla říct, že po tom, co jsem jí řekla, že mě štve, že stále volá, tak že nás nechce obtěžovat. Samozřejmě ve finále vypadám já jako ta největší sv…! Naštěstí to nebylo nic vážného a bude v pořádku! Přítel teda volal zpět kamarádovi, který už bude mít 69 let, a tak je trochu ze staré školy a řekl mu, že maminka je v pořádku a že to byl jen zvýšený cukr. Samozřejmě se rozběhla diskuze typu, že se nemůže k mamce chovat tak, jak se chová, že ji nemáme vyhazovat, když k nám přijde na návštěvu, a že si má přítel si uvědomit, že je to jednou jeho matka.

Tak potom, co jsem tohle slyšela, se mi udělalo zle a uvědomila jsem si, že si jeho matka stěžovala, že jsme jí vyhodili a že je k ní její synáček sprostý! Přitom jak již bylo zmíněno v deníčku č. 1, volá i třikrát denně a chodí strašně ráda na neohlášené návštěvy. Nikdo ji od nás nevyhodil a nikdo jí nikdy neřekl křivého slova. Tak takhle nás špiní. Přítel z toho samozřejmě zase vyměkl, že jeho matinka byla ve špitále a že kdyby se jí něco stalo, tak by to byla jeho chyba. Takhle si ho maminka zaškatulkovala, aby jí viděl jako tu, která mu jako jediná vždy pomůže (samozřejmě s tím že mu to za týden vyčte) a aby na ni byl vždy jako med a vše si vyčítal, když se jí něco stane.

Samozřejmě, že pro něj jsme na prvním místě my dvě s dcerou, která ještě není na světě, ale s maminkou se taky nechce rozhádat. Ale tohle po něm přece nikdo nechce, jen chci, abychom si sedli a probrali meze! Jenže, tak jak jsem psala již v prvním deníčku, s ní se nedá mluvit normálně. Přítel ji slušně poprosí, aby se příště ozvala, než k nám přijde, že nemusíme být doma a šla by zbytečně, a ona se jen za to urazí a nemluví s námi. Příteli to není příjemné, že je tak urážlivá a nechce s ní být ve zlém.

Příští deníček bude o té slavné rozmluvě, tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne.

Děkuji za trpělivost a přečtení tohoto deníčku.

Hodnotilo 7 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 10.02.12 09:01

animasie já bych se na pomluvy vykvákla, protože ty budou ať chcete nebo nechcete. A pokud se pomluvám chcete bránit tak se to stejně otočí proti vám. Nejlepší je nic nikomu nevysvětlovat, oni si lidi kolem najdou zase jiný důvod pro řeči. Taky jsem bojovala a taky jsem na tom všem ztratila jen zdraví a nervy.
S tchýní si ty mantinely vymezte i když je to stejně velká herečka, která to obrátí proti vám :nevim: ale pokud ji snad dáte najevo, že ji máte rádi, jen potřebujete taky svoje místo a svůj čas pro sebe tak aspoň uděláte něco málo a třeba (to bych vám moc přála) to zabere :kytka: :kytka:
Držím vám pěsti :kytka: :kytka:
A buď ráda, že tvůj muž stojí při tobě :palec:

 
martinaaaaaaaaa7  10.02.12 11:57

naprosto ti rozumím, ona je přece ta hodná, co to s váma myslí dobře a ty jsi ta mrcha - nikdo to nevidí tak, že vám okleštuje život a ráda by o všem rozhodovala. Mám podobnou tchýni, je hodná, že by mi nejradši předělala celou domácnost po svým. To vymezování hranic je tak těžký a čím víc o tom mluvíme, tím míň to chápe. Nám se nedávno narodil první syn a tchýně by nám opět ráda pomohla takže: postýlka by se měla přesunout tam, sušák by se měl dát tam, tyhle hračky pro něho nejsou vhodné, tohle oblečení mu nekupuj, nekrm ho v autosedačce, kup mu ty plínky z reklamy apod. prostě na mrtvici - řešení nemám, mám pocit, že neexistuje :-)ale myslím si, že základem je nerezignovat nebo z nás budou trosky :-)

 
Jenika  10.02.12 12:33

Boj s tchýní je jako boj s větrnýmy mlýny. Užíráš se, nic nevyřešíš. Tchýně je na koni, protože ví, že její chování na Vás platí. Minimálně Vás rozeštvává, syn - manžel se jí lehce zastává a ty se trápíš. No jak z toho? Těžké poradit, každá to z nás více či némě prožívá. Ale jak radila v minulém deníčku Bleck, nechtěj s ní soupeřit, spíš ji brát taková jaká je a prostě ji neřešit. Slušně se k ní chovat a i ji ukazovat , že vy dva patříte k sobě a že ste šťastní, že Vás její kecy, chování nerozhodí. Třeba pak dá pokoj. Telefony ať si bere manžel, Neohlášená návštěva - nejsem doma, neotevřu. Rady přecházet s úsměvem, pomluvy neřešit. Vždyť ty ji taky tak prochu probíráš, ne?

 
animasie
Kecalka 193 příspěvků 10.02.12 13:50

Děkuji moc za vaše rady… Jsem moc ráda, že mi někdo rozumí. Je možné, že to tak řeším protože jsem teď na konci osmého měsíce a ráda bych si to těhotenství užívala a odpočinula si. Hodněkrát mi není dobře a jsem ráda, že si lehnu, ale pokud zazvoní zvonek a maminka přítele se k nám naloží na hodinu a jen si stěžuje, tak je mi z toho divně a vře to ve mě. Když si jí ale postěžuji já aby věděla že není jediná které je hrozně, že mi není taky dobře, že mě to a to bolí, že jsem už zesláblá z každodenního píchání injekcí, tak mé problémy prostě nejsou nic, jen ona je ta chudinka a hlavně jak to krásně umí uhrát u svého syna. Ten samozřejmě už ví, že některé věci dost přehání, hlavně když se pořád zakoktává a zběsile mrká. Ale když přítel odejde, tak se mnou mluví najednou normálně a řeč jí vůbec nedělá problém. No je to síla a jsem opravdu zvědavá, jak se to dořeší. Každopádně moooc děkuji. :*

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 11.02.12 00:35

Mno, nevím co ti kdo radil v minulém deníčku.Každopádně ty budeš vždy ta nejhorší před tchýniným okolím, s tím počítej a proto se tím nestresuj.Přeci nebudeš všechny lidi obchízet a vysvětlovat jim, jak to či ono bylo doopravdy ;)
Co se týče těch nehlášených návštěv, neotvírej.Nejste doma, hotovo.Zvonek klidně vypoj.Promluvit si s ní opravdu nemá smysl - zas budete špatní vy.Tohle bývá akorát házení hrachu na zeď.

 
animasie
Kecalka 193 příspěvků 11.02.12 01:15

No kdyby záleželo na mě, tak bych neotvírala a nezvedala ani ty telefony, ale jak jsem již zmínila, tak ona využívá především toho, že nám dost finančně pomohla. Přítel si nedovolí jí neotevřít dveře nebo jí říct narovinu, že už to přehání… Bojí se aby nebyla uražená, nechce se rozhádat ani s matkou ani se mnou.

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 15.02.12 10:59

Znám to moje tchýně největší lidská bestie kterou znám :pocitac: :poblion:

 
niikkooll22
Kecalka 101 příspěvků 28.02.12 13:47

Ahojik . NO ja zavidim těm ktere maji hodnou tchyni , protože to co ja sem si zažila s tou svoji taky nebylo nic moc a ještě si určitě zažijeme. Už jenom to že o mně před přitelem řekla že sem krava a že za všechno mužu ja , a ted to vyvrcholilo tak že nam nechce přijit na svdbu a znamej mě řekl když sem otěhotněla že to ditě ona nechce ani vidět že z toho vubec neni nadšena , tak to mě dostalo už uplně a ted se přetvařuje jak strašně se na vnoučka těší a bla bla :-/ . ale přitel nani neda dopustit. takže držím pěstě at to dobře dopadne :-)

 
hvezdicka50
Nováček 1 příspěvek 16.04.14 11:37
Tchýně

Souhlasím s názory, že boj s tchýní je jako boj s větrnými mlýny… já v současné době zažívám přímo psychický teror od své tchýně… nejenomže si usmyslela, že za všechno zlo na světě mohu já jako její snacha tak mě zároveň neustále osočuje, že jí okrádám a pod. jsme na malém městě, tak ještě ke všem domácím útokům chodí po městě a pomlouvá… je jí přes 80 let… dvacet let žije s námi v domě, kde má plný servis a stejně je vše špatně…někdy si říkám, že stáří… ale v jejím případě bude 99 % zloba a 1% choroby stáří… kdo něco takového nezažil, neuvěří a nepochopí… proto varování… nikdy s tchýní pod jednou střechu, byť bude slibovat cokoli… u nás to bylo zpočátku také celkem v pohodě až na nějaké ty generační problémy, ale ted od ní slyším jen sprosté nadávky a čelím útokům… nikdo neporadí, nepomůže, nebo alespoň já nevím kam jít… je mi i trapně si někde stěžovat, že mě stará paní napadla…dnes už vím, že lidi se nemění naopak se jejich pravé povahové rysy ve stáří projevují více…když jsem ze začátku měla o soužití pochybnosti, protože tchyně byla vždy nesnášenlivá a zlá, tak jsem si mylně myslela, že se vše zvládne, že je to stará paní o kterou máme morální povinnost se starat… ted už si to nemyslím… proto ještě jednou varování… nikdy společná střecha a nikdy společné financování čehokoli… a ještě jedna životní pravda… každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán..

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Hrozná tchyně


Reklama