Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo

Ostatní
  • emimino
  • 22.06.05

Iva Málková Zá:,(ní česká kniha o zdravém hubnutí. Srozumitelně jsou popsány logické souvislosti příjmu potravy a výdeje energie, psychologické aspekty, a to vše s ohledem na české potraviny, výrobky a současný životní styl. Autorka je zakladatelkou společnosti STOB (Stop obezitě) a metodu ověřila na mnoha účastnících kurzů snižování nadváhy. B5, V4, 299 Kč, 232 stran, celobarevné, ISBN 8023941127

Jak konečně zhubnout a natrvalo?

Máte kila navíc? Vyzkoušeli jste již všemožné metody, jak zhubnout? Jste odborníky na nejrůznější diety? Nebo třeba jen krátkodobě nespokojeni se svou postavou po mateřské, po pár letech sedavého zaměstnání? Kniha Ivy Málkové „Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo" je určena právě vám.

Iva Málková je zakladatelkou společnosti STOB (Stop obezitě) a v knize shrnuje svou celoživotní práci s lidmi s nadváhou. Metodu prověřila u celé řady účastníků kurzů společnosti STOB. Vychází také z osobní zkušenosti. Při hubnutí nestačí omezit jídlo a hladovět - sami víte, že to dlouho nevydržíte. Musíte sice snížit energetický příjem a zvýšit výdej, zároveň byste však měli znát, co tuto snahu sabotuje - jsou to vaše vlastní myšlenky, emoce, návyky vedoucí k chybnému chování a také to mohou být vaši blízcí.

Jaké jsou pasti, jež na ty, kteří chtějí hubnout, číhají? Nevědomé jedení u televize, při nervozitě, nudě, dojídání zbytků, vaření pro dospívající děti, rychlý oběd na pracovním stole, na ulici… Jak přežít Vánoce, oslavy, neodbytné babičky, jak si uvědomit své vlastní negativní myšlenky a předsudky?

Důležité je ušetřit energii - při přípravě pokrmů, při výběru potravin. Víte, že stejné množství energie obsahuje jedno kousnutí do klobásy jako pět rajčat? Že můžete usmažit stejně dobré palačinky, které mají poloviční obsah energie? Že kontrola vaší hmotnosti začíná v obchodě - co si nekoupíte, nesníte? Jak jít na další nákup připraven a vyzbrojen? A jak si poradit v restauraci, na dovolené?

Nejčastější chybou bývá nereálné předsevzetí, proto kniha nic nezakazuje. Ani oblíbenou čokoládu či zmrzlinu. Naopak. Právě zákazy a jejich porušení vyvolávají pocity viny a méněcennosti, a proto si můžete dovolit všechno - ale s mírou.

Publikaci doplňuje příběh Dana Kopála, který s pomocí autorky Ivy Málkové úspěšně zhubl již 30 kg.
Kniha seznamuje s odbornými fakty, seriózními informacemi, je však napsána velice srozumitelně. Obsahuje mnoho fotografií, ilustrací, testů. Unikátní vizuální pomůckou je ledničkový tahák (přehled energetických hodnot, bílkovin, sacharidů, tuků, vody a glykemického indexu), který si můžete pověsit - kam jinam - na ledničku.

Martina Boledovičová
Smart Press, s. r. o.,
Velflíkova 1417/12, 160 00 Praha 6
Email: boledovicova@smar­tpress.cz
Telefon: +420/775 265 332
Knihu můžete objednat na: www.smartpress.cz

300×418 .(){border:0} *]

PR Smart Press, s. r. o., www.smartpress.cz

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama