Hubnutí? Stačí jen CHTÍT

Cvičení a hubnutí
  • Housátko
  • 07.05.14

Hubnutí. Téma, které plní stránky časopisů, věnují se mu televizní pořady, pořád dokola se probírá v různých diskuzích (tady taky :) ), oblíbené téma při posezení u kávičky. Ano, taky jsem četla, dívala se, dokola to probírala...a...bez výsledku. Pak jsem se jednoho dne opravdu rozhodla, žádné měla bych, chtěla bych, nebo dokonce musím fuj !, ale prostě CHCI. JEDNODUŠE CHCI!!!

Ano, je to hlavně a jenom o našem rozhodnutí. To neustálé rozebírání dělá na člověka dojem, že je to něco složitého, že je potřeba předtím spoustu informací nastudovat nebo využít rady odborníků, že nás to bude stát spoustu peněz a hlavně že to bude dlouhý, bolestný proces plný odříkání, sebezapření, potu, slz a jiné námahy.

No, který blázen by do tohoto pak dobrovolně šel, že?:-) Tak to odkládáme, podobně jako jiné „hnusné“ věci, které je ale potřeba udělat. Přitom je to tak zbytečné. Hubnutí je totiž radost, jen a jen radost. Může být, pokud to tak opravdu budete CHTÍT!!! (Mimochodem platí to u věcí obecně, většina činností považovaná za nepříjemné taková ve skutečnosti není, záleží jen na našem postoji. I mytí nádobí může být naprosto úžasný relax a skvělá věc, když to tak budete brát, fakt. :) )

No a jak jsem teda hubla já? Radostně a lehce? Ano!

Když jsem se už skálopevně rozhodla, nastala samozřejmě otázka, jak na to. Podle nějaké tabulky jsem si spočítala, že můj příjem by měl být nějakých 7500 Kj.
Věděla jsem, že nesmím pod tuto hodnotu jít, aby se mi nezpomalil bazální metabolismus a já se tak neodsoudila k doživotním pidiporcím jídla, protože jídlo mám ráda a taky ho člověk k životu potřebuje. Resp. to, co je na něm hodnotné - vitamíny, minerály, mastné kyseliny, bílkoviny, cukry, atd. No však víte.

A bohužel platí, že aby člověk dnes pokryl to, co tělo potřebuje, musí toho sní víc, protože jídlo dnes těchto látek obsahuje mnohem míň než dřív - věděli jste třeba, že to, co bylo dřív obsaženo v jednom rajčeti, je dnes ve třech až v pěti? :)

Taky jsem věděla, že abych hubla, musím mít výdej větší než příjem, jednoduchá rovnice. No a popravdě, taky jsem si chtěla nějak zformovat postavu - a to se ještě nikomu nepovedlo jinak než pohybem. Fajn. Takže jsem věděla, kolik toho sníst a že se chci hýbat. Zbývalo vyřešit, CO jíst a JAK se hýbat. Vezmu to od jídla. :)

Přijde mi, že se kolem toho dělá mnoho povyku pro nic. Všichni už dnes ví, co je a není zdravé, to není potřeba připomínat. Taky všichni ví, že by měli jíst pestře, aby tam měli tuky, sacharidy i bílkoviny. A taky platí, že v jednoduchosti je krása. Není potřeba velké vyvařování. Naopak, čím víc bude zastoupena strava tepelně neopracovaná, tím líp. A ještě se ušetří čas. A hodně času, věřte mi!

Uvedu pro příklad svůj denní jídelníček :
Snídaně: celozrnný rohlík, 50 g lučina, kafe s trochou mléka i trochou cukru - cca 1200 kj (sacharidy, bílkoviny, něco málo i tuky)
Svačina: 1-2 ks ovoce (sacharidy) - cca 800 kj
Oběd: 2 kuřecí prsa na cibulce, přiměřeně rýže, příloha 2 menší rajčata, 1 paprika (bílkoviny, tuky, sacharidy) - cca 3000 kj
Svačina: cca 150 g zeleniny, cca 30g balkánského sýru, trochu olivového oleje - prostě šopák :) (bílkoviny, tuky, sacharidy) - cca 1000 kj
Večeře: krajíc chleba, sardinky sice v oleji, ale pečlivě okapané :)
(bílkoviny, tuky, sacharidy) cca 1500 kj

Celkem 7500 kj :) a fakt jídla, že hlady netrpíte. :)

Zpočátku jsem samo občas nahradila dopolední svačinku třeba sušenkou nebo kouskem čokolády, večer zas třeba u televize jsem si dala malý pytlík čipsů a pak se to snažila alespoň trochu vylepšit tím, že jsem k tomu schroustala dvě mrkve a lok kefíru. Ale rozhodně jsem si tyhle extempore nevyčítala, proč taky - pokud to není každý den, vůbec to nevadí.

Postupně jsem si ale tu zdravou stravu oblíbila natolik, že už jsem ani na ty sušenky, chipsy ani párky nebo třeba pribináčky :) chuť neměla. Fakt. V obchodě jsem kolem toho už dokázala projít a naprosto to přehlížet jako velké širé rodné lány.

Ale je pravda, že na počátku bylo při nakupování třeba trochu disciplíny. Automaticky jsem totiž mířila k regálům se všemi těmi pochutinami, a to jsem si musela říkat svoji oblíbenou mantru: obchod je klíč, obchod je klíč… Proč obchod? No je to jednoduchý - SNÍM JEN TO, CO MÁM DOMA A MÁM DOMA JEN TO, CO TAM Z OBCHODU DONESU. :) Toliko k jídlu.

Teď k pohybu. Věděla jsem, že ho budu potřebovat dost a že pro hubnutí je nejlepší být přitom trochu zadýchaná, ne málo, ne moc. Tak akorát, abych stačila u toho případně sem tam zlehka konverzovat. :)

Co teda připadalo v úvahu? Z kolektivních cvičení nic moc, při aerobiku nebo spinningu bych asi zkolabovala, o ostatních nemluvě. Plavání? Jo, to by šlo, ale vystavovat se v plavkách? Díky, zatím ne. Takže zbývala chůze. Ale ne šinutí se jako po lázeňské kolonádě, ale svižná procházka, nejlíp v přírodě. Máte pejska nebo je poblíž vás útulek? Tak popadněte nejlepšího přítele a hurá na to :), bude vám vděčné nejen vaše tělo, ale i onen mazlík. :)

No, tak jsem takto prvních 14 dní chodila, denně tak dvě hodinky. Zpočátku se mi pokaždé ven nechtělo, ale tak po týdnu se to zlomilo a mě to opravdu začalo bavit. A den ode dne se mi chodilo líp, bylo neskutečné, jak rychle se mi fyzička zlepšovala. Měla jsem z pohybu takovou radost, že když jsem přišla z dvouhodinové procházky, nejela jsem do třetího patra výtahem, jak bylo mým zvykem, ale dala jsem si to hezky pěšky. A další den zas a zas, na výtah jsem pak dočista zapomněla. A jestli zpočátku ty schody byla celkem fuška, po dvou týdnech jsem vyšla tři patra bez mrknutí oka. Navíc endorfiny z toho pohybu začínaly být návykové, takže po pár hodinách od mého návratu z procházky jsem přemýšlela, jak a kam sebou zase „mrsknout“. Venku pršelo, tak jsem si pustila CD a dala se do domácího „aerobikování“, pár cviků jsem si pamatovala, něco přidala a byla to zase paráda. :)

No zkrátím to, s každým dnem byl pohyb snazší, způsoboval víc radosti a já jen hledala nové a nové způsoby, jak ho provádět. Po schodech jsem už nechodila jsem k nám do třetího patra, ale vyběhla jsem až do osmého, dolů a pak teprve domů. Někdy večer jsem si jen tak na schodiště z bytu odběhla vyjít pětkrát do osmého. :) Nebýt psa v šestém patře, který se nelibě rozštěkal vždycky, když jsem prošla kolem, dala bych to třeba desetkrát.

No a měsíc utekl jako voda a já měla 5 kilo pryč. Pak jsem objevila aquaerobik, alpining. Po dvou měsících a deseti kilech jsem si troufla i na ten aerobik a spinning.

Šlo to tak tři měsíce a hubla bych i dál, ale nastalo pak období problémů a trápení a já prostě přestala chtít. A kila nešla nahoru nijak rychle, tím pohybem jsem měla metabolismus skvěle zajetý, ale pomalu zase zpátky šla.

Čímž chci říct, že jsme jen lidé a někdy ani na hubnutí není ten správný čas. Ale je škoda, pokud máme všechny předpoklady k tomu to zvládnout a brzdí nás jen věčné „měla bych“, „chtěla bych“ a zcela chybný pocit, že tím víc ztratíme, než získáme, že to bude těžké a strastiplné. Blbost. Teď už to vím.

Tak se prostě jen rozhodněte a s chutí do toho, máte se na co těšit. :) Protože platí, že nejen cíl je v tomto případě sladký, ale může jim být i cesta, pokud budete chtít. :)

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 07.05.14 00:52

Moc Ti fandim.. :palec: Mela jsem 6 tydnu, kdy to take slo tak nejak snadno.. pak jednou prisel spatny vyber cviceni, do toho osobni problemy, mirne zdravotni problemy a nalada presla. Najednou se nechtelo do niceho a behem mesice jsem zase ve starych kolejich. Ted si alespon hlidam jidelnicek, aby to neslo dale nahoru, ale to „mela bych cvicit“ se nejak ne a ne zmenit ve „chci cvicit“ :?
Jen tak dal a hodne stesti do dalsiho hubnuti.

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 07.05.14 06:05

Moc inspirativní, díky!

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 07.05.14 07:01

Ahoj super deníček… hlavně aby nám to vydrželo (viz můj deníček mastodontí hubnutí :D ) No já jsem včera měla chvíli, kdy jsem se na všechno chtěla vytento… ono sice chtít je super věc (já chtěla od 5. třídy kdy mi narostly prsa a začla jsem menstruovat), ale nikdy jsem se k tomu nedokopala. Musela jsem to dohnat až do tý hnusný váhy aby mě to donutilo. :( a teda hlavně musí být podpora. Být na to člověk sám a neslyšet jediné slovo pochvaly, tak to člověku určitě nepřidá. Jako já včera. Šla jsem k babi. Chtěla jsem slyšet jen: Super jen tak dál. Né žádný, jsi skvělá, úžasná atd. Ale jen něco maličko. A víš co mi řekla babi? No chval se až zhubneš 30 kilo. A když jsem si vyndala svačinu, tak na mě začla držkovat, že si mám dat radši jen rajče a že tímhle zas budu jak prase. Chtěla jsem se v tu chvíli na to vykašlat… bylo mi to tak líto, že neocení mou snahu. Ale já jí setřela (babča jen čuměla) :D a pak jsem si doma dala v klídku rybku, brambor a salátek a odpoledne cvíčo. Přečetla jsem si komenty tady u mýho deníčku a hned mi bylo líp… takže určitě člověk musí CHTÍT! Ale taky musí mít tu podporu, kvůli sebevědomí a odhodlání makat dál. Já mít kolem sebe jen lidi, jako je moje babi, tak už jsem se na to vyprdla a chtění by mi bylo k ničemu! No hlavně to děláme pro sebe. Cvičení zdar! :D

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 07.05.14 07:15

Pekny denicek. Drzim palce :kytka:

 
quassa  07.05.14 07:39

@mejdylko Mne dokonce můj největší kritik - můj taťka pochválil, že vypadám poloviční, tak mě to hodně potěšilo :D Z jeho strany jsem si vyslechla na svoji váhu nejvíc keců :P
Ale drž se, koukala jsem na ty poslední fotky u deníčku a je to fakt rozdíl, i manžel říkal, že je to hodně vidět :) Držím ti palce aby se ti podařilo dřív či později dostat na tvoji vysněnou váhu :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.05.14 07:39

:kytka: Držím palce, ať se hubnutí dál daří.
:cert: Ale - chuť na čokošku je věčná, to mi nevymluvíš.
A ještě jedna věc, proč sakra jíte tolik pečiva a dvě kuřecí prsa k obědu? 8o :nevim:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 07:44

Moc pekny denicek s tim pohybem to mam jak ty uz bez nej nemuzu byt. Fyzickasemi taky vyrazne zlepsila. Jidelnicem taky se snazim dodrzovat i kdyz mam problem s bilkovinami moc nemusim maso a ryby. A navic jsem zavisla na cokolade jsem bez ni nervni jak kurak bez cigarety. A narozdil od tebe kdyz ja ji snim tak pak mam silene vycitky svedomi jinak jine nezdrave veci smazene bile pecivo slane parky uzeniny slafke napoje pribinaky vuubec mi to nechybi ale bez cokolady proste umiram nevim kde delam chybu…

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 07:45

@Tiger-lily tez chut na cokosku je u me vecna dokazu byt bez peciva bez sladkeho piti bez zmrzlijy uzenin chipsu a pribinaku a susenek ale na cokolade jsem asi zavisla… :nevim:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 07.05.14 08:19

Fandím!! :dance: Ono platí, neříkej : Zítra začnu - Začni hned! :)
Na domácí pocvičeníčko moc doporučuji Pilates. Cvičím ho zatím nějaké 2 měsíce a postavu, jako mám teď, jsem neměla ani v pubertě a že to jsem vypadala :palec: Jinak bych chtěla upozornit na nebalené tmavé pečivo, kde se nemůžete ujistit ve složení. Výrobci teď mají ve zvyku do klasického bílého pečiva přidávat sirup apod., které ho pouze na tmavé obarví :zed: Kolikrát musím proštudovat 3 balené tmavé chleby, než se „obarvenému“ vyhnu :roll:

 
Housátko  07.05.14 08:32

Holky, děkuji :kytka: @mejdylko jj, podpora je fajn, ale ne zásadní. Já zrovna v době, o které píšu neměla nikoho, kdo by mě podpořil, naopak jsem měla kolem sebe lidi typu tvojí babi. Ale to je tím, že když člověk opravdu chce, nikdo a nic ho nezastaví. To je jako by vás někdo zrazoval od chtění na wc :). Ale je pravda, že to vlastní rozhodnutí jednoduché není, chce to se buď na sebe pořádně naštvat nebo mít nějakou motivaci, popř. na tom rozhodnutí chvíli pracovat ( snažit se si to nějak prostě v hlavě přehodnotit :) ). Každopádně Ti přeji hodně síly do dalšího hubnutí a hodně podporujících lidí okolo. P. S.: kdybys měla nějaké další tipy na cvičení než máš napsané u deníčku, tak prosím písni :), díky ;)
@Tiger-lily @aspagi jj, čokoláda je prevít :). Dá se to ale vyřešit fikaně tak, že budete jíst tu hodněprocentní. Není tak dobrá ( tolik jí nebudete chtít sníst ), má kakaa dost i na silnou závislost :) a ještě je mnohem zdravější ) resp. tahle je zdravá, o té hlavně tukové a cukrové se to říct nedá..). No a proč dvě prsa k obědu? no jednak to bylo myšleno malá a jednak je to na úkor rýže. Aby ale zase sacharidů bylo dost, musí být i pečivo, vzpomeň si na potravní pyramidu, tam je pečivo úplně dole, resp. obiloviny, těstoviny, rýže a tak, já vím, no nicméně pečivo taky :). Ale samozřejmě se i to musí s mírou, konkrétně ale v mém jídelníčku ho myslím je akorát :). @LadyPet pilates může být fajn, máš tip na nějaké video? Problém je ale v tom, že se musí dělat jednotlivé cviky přesně, jinak si člověk může dost ublížit, v tomhle je to podobné jako s posilování, takže na úvod je asi lepší zkušený předcvičitel :think:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.05.14 08:37

:D:D to jsem ráda, že nejsem jediný čokozávislák - no a vysokoprocentní nejím vůbec, ale zato taková milka, mmmm…

K jídelníčku - no mě překvapuje, že tu furt vidím jídelníčky, kde se všichni futrují masem, zato třeba luštěniny se tam moc neobjevují, je tam málo mírně tepelně upravené zeleniny, pro získání energie ořechy, syrovátka…, další mňamenky jako pohanka, jáhly, ovesné kaše…

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 07.05.14 08:42

Ahoj, super deníček, moc držím palce, aby se Ti i nadále dařilo :hug:
Já už se nějakou dobu rozhoduju, že začnu něco dělat, dřív jsem chodila na zumbu, ale to teď není možné, nemám hlídání. Chodím hodně pěšky, s malým venku s míčem apod., ale problém je u mě v jídle. Nejsem zvyklá snídat a pak mě odpoledne přepadne chuť na sladké. Navíc pokud jsem víkend bez malého, jídlo je to poslední, co řeším… :zed:
Proto děkuji za inspiraci - do 4. patra chodím pěšky, ale nikdy mě nenapadlo jít třeba až do toho 10. a pak se vrátit domů… :mrgreen: Zkusím to :palec: Asi bych měla i začít cvičit doma a nevymlouvat se jen na to, že nejdřív je třeba se trochu „stáhnout“ a pak až cvičit… Je to pak pořád dokola :)
Ještě se zkusím mrknout i na tu tabulku, nemáš odkaz? Že bych se mrkla, jak by to mělo být se mnou ( příjem KJ ). Díky moc :hug:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 08:42

@Tiger-lily ovesnou kasi snidam dost casto a maso mocnemusim zato cizrna kuskus jagly mnamka a tu cokoladu vysokoprocentni neee dekuju tu fakt do pusy nedam zkousela jsem to ale vubec to neuspokoji me chute po normalni mlecne cokolade nejradeji mam ritter sport mnam

 
KackaDoup  07.05.14 08:43

Ahoj, moc te chvalim a moc fandim a moc se me libi tvuj pristup.
mohla bych poprosit o radu jak vypocitam ten svuj denni prijem abych hubla? diky moc ;) :hug:

 
Housátko  07.05.14 08:44

@Tiger-lily jo, to je pravda, rozhodně by to bylo pestřejší a zdravější. Asi je to tím, že obecně moc nejsme zvyklí jíst tyhle potraviny, tak je nezařazujeme ani při hubnutí, ale děkuji za připomínku, zkusím je zařadit :).

 
Housátko  07.05.14 08:49

@KackaDoup Já už nevím, kde jsem ty tabulky našla, zjistí se to podle váhy, výšky a denního režimu - jestli je sedavé zaměstnání nebo člověk stojí apod., no u žen na mateřské to rozhodně sedavé nebude :). Vyjde číslo, to je počet kalorií, jaké člověk potřebuje pro to, aby netloustnul, ani nehubnul, prostě tak akorát. No a pak se tam udělá deficit cca 1500 - 2000 Kj, to je první položka na „trase rozdílu“ mezi příjmem a výdejem. Další položkou je pak pohyb, ten může dát taky tak nějak, takže dohromady denně deficit 3000 - 4000 Kj. To je za měsíc kolem 100 000 Kj, což jsou tři kila sádla :), za měsíc ideální úbytek :). Na začátku se ještě ztrácí ale i voda, takže napoprvé zhubnout i 5 kilo je naprosto v pohodě.

Příspěvek upraven 07.05.14 v 08:53

 
KackaDoup  07.05.14 08:52

@Housátko skoda ze uz to nevis ;) i tak moc diky

 
Housátko  07.05.14 08:57

@KackaDoup No určitě se to dá najít, zkusím to dohledat. Jinak pro představu, já měla 90 kilo a 167 cm a tenkrát spíš to sedavé „zaměstnání“. Kdybych měla třeba 100 kilo, tak bych potřebovala ne 7500 ( to už je po tom odečtu, před ním to bylo kolem 9000 ), ale třeba 8000. A naopak, kdybych měla 70 kilo, tak po odečtu by zbývalo třeba něco málo přes 6000. Ale každopádně, jak se někdy radí těch 5000, to je BLBOST, to je ideální cesta k jojo efektu. To by člověk musel být trpaslík, jen sedět a vážit 50 kilo i s postelí, když to přeženu :)

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 07.05.14 08:58

Ac jsem nedocetla- fandim ti taky ;)

 
KackaDoup  07.05.14 09:01

@Housátko tak nejak je me to jasne.,ale budu rada kdyz bys me to nasla…klidne do sz napisu miry :oops: :mrgreen: :kytka:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 07.05.14 09:06

@Housátko To je pravda, já měla ovšem to štěstí, že jsem narazila na super cvičitelku, sice mluví anglicky, ale není problém správnou techniku okoukat :) Zkoušela jsem najít i jiná videa, ale nic mě nechytlo, buď mě cvičitelky lezly na nervy nebo opakovaly víceméně stejné cviky, co ta „moje“ :mrgreen: Břicho mám jak skálu a zadek!! Momentálně je to nejnavštěvovanější místo přítelovo ruky :lol:
Tady je odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?…

 
Housátko  07.05.14 09:12

Třeba taková přibližná kalkulačka je tady http://jak-hubnout.eu/…nist-za-den/#… Já myslím, že celkem odpovídá. Člověk se ale tak nějak musí řídit hlavně sebou. Začít na tom, co doporučuje kalkulačka, resp. od toho odečíst třeba těch 1500 a začít se hýbat. Když třeba po měsíci důsledného dodržování jak nizšího příjmu stravy, tak pohybu zhubne třeba jen 2 kila a ví, že to není nedostatkem pohybu, tak může zkusit ještě třeba těch 500-1000 ubrat na jídle atd.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 07.05.14 09:14

@Housátko pro někoho to není zásadní, pro mě ano… mě kdyby v tom nikdo nepodpořil, tak mi to chtění je k ničemu. Já bych se na to dál vyrdla :D tak ať se hubne dobře. Babi jsem poslala do háje a jedu dál. Nebudu tam tolik chodit, protože mě akorát rozhodí. Babizna, už vím po kom můj táta je ;)

 
Lili5
Echt Kelišová 8625 příspěvků 07.05.14 09:30

Držím Ti pěsti, aby Ti to klapalo i dále! Já hubla 3 roky (1,5 roku hubnutí, 1,5 roku držení váhy, teď už pět let těhotenství + kojení bez pauzy. Zhubla jsem tehdy 33 kg - i přes genetickou vadu, kterou mám a která zpomaluje metabolismus. Bylo to fajn, ale ke konci jsem se cítila tak nějak omezená, že jsem byla ve finiši ráda, že jsem těhotná a můžu trošku povolit… Cvičila jsem pilates. Dnes mám už jen o 4 kg méně, než když jsem tehdy začínala, jsem ale aktivním sportovcem od dětství, vážím 106 kg a mám 176 cm. Plavu, jezdím denně na kole, mám těžkou práci (sestra na LDN). Přes to váhu neudržím. Teď teda ani nechci.

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:38

@KackaDoup na netu si najdes kalkulacka bazalni metabolismus

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:40

@Housátko myslis 1500-2000kcal nebo KJ?

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 07.05.14 09:40

Pekny, motivacni denicek :palec: Take cvicim a snazim se jist zdrave a vyvazene ;) Mas pravdu, jde to.Musi se jen chtit :pankac: Ja miluju Jillian Michaels. Nikdy me nic tak nebavilo jako jeji workouty. A co se jidla tyce, jahly, lusteniny, cervenou cocku, pohanku, kanut, ovesne klicky a dalsi a dalsi miluji a zarazuji do jiselnicku casto :) Drzim palce at ti to vydrzi, ja uz takhle ziju, s prestavkami kvuli zadum, skoro rok a pul a porad me to bavi :dance:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 07.05.14 09:41

@KackaDoup Ja si to pocitala dle tohoto ;)
 http://pravehubnuti.cz/bmr/

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:45

@Housátko ta kalkulacka co si tu posilala mi ukazala ze mam snist 10016 kj, neak moc ne bezne mam kolem 6700kj

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:47

@Haku tez mam rada jill :srdce:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 07.05.14 09:49

@aspagi 10016 8o Ty jo, co delas za sport, boxujes s Klitschkem, do toho behas 50 km denne a na zaver si das Jill :lol: :mrgreen:

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:54

@Haku tahle kalkulacka uz je lepsi pac jsou tam i cm a vychazi mi teda presne jako ta pres kterou jsem to delala ja

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:55

@Haku no opravdu toto cislo mi vyslo ale na ty tvoje normalne 6890kj

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 09:58

@Haku hele tedjsem to kontrolovala a fakt 10616kj denni prijem ale co to je ten denni prijem to jako mam snist jo uff to bych asi nedala

 
Housátko  07.05.14 10:18

@aspagi Jasně že Kj, 2000 kcal, to je 8000Kj, to by pak člověk mohl už jen dýchat vzduch :)

 
Housátko  07.05.14 10:24

@aspagi No mě to tam tak nějak vychází…A naopak ta, co jsi posílala ty, mi ukázala 2500 kcal, to je přes 10000 :-O…Chce to opravdu brát spíš orientačně a řídit se tak nějak podle výsledků a jak to kdo cítí…

 
Housátko  07.05.14 10:25

@aspagi Jenže od toho, co vyjde se pak odečtě těch do cca 2000 Kj a sníst 8000 už se docela dá :)

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 10:35

@Housátko aha a proc se tech 2000 odecita jinak ja jsem nic neposilala

 
Housátko  07.05.14 10:54

@aspagi No ten výpočet udá počet kalorií pro to, aby člověk nehubnul ani netloustnul. Ale když se chce zhubnout, musí se tam vytvořit nerovnováha mezi příjmem a výdejem a to je těch 2000, vysvětluju to o kousek výš…

Příspěvek upraven 07.05.14 v 10:55

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 07.05.14 10:58

@Housátko aha tak to bymi ukazovalo neakejch 8000kj i kdyz to mi prijdetaky neak moc nevim no kazdopadne tvuj denicek se mi moc libil dala jsem 5 bodu uz jen kvuli tomu ze rano po precteni se mi taaak nechtelo cvicit jedno cviceni na stehna protoze je dost dlouhe ale nakonec me tvuj denicek nakopl

 
kate02
Nadpozemská drbna 26093 příspěvků 07.05.14 11:31

@KackaDoup zkus si do vyhledavače zadat :výpočet bazálního metabolismu… ;)

Dobrý stránky jsou STOBklub.cz, ale s tím, že počítají té energie asi o něco míň, než by měly, ná se po necelejch 6 týdnech hubnutí dokopala k cvičení, tak zejtra budu muset asi upravit příjem… Trošku… :think:

 
Ginuš
Hvězda diskuse 35779 příspěvků 07.05.14 12:22

@KackaDoup zkus kouknout sem - http://www.kaloricketabulky.cz/ každý den se tam dá zapisovat co jsi snědla atd

 
KackaDoup  07.05.14 12:50

@aspagi dekuji nasla jsem :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.05.14 13:24

@aspagi ta vysokoprocentní čokoláda je dobrá, když je rozpuštěná ve šlehačce a přislazená :oops:, což sem ovšem nepatří :D
@Housátko Neber to ve zlým, myslela jsem to tak, že když už se někdo zajímá o to, co jí, tak se zajímat i o pestřejší stravu a jídelníček si sestavit nejen podle energetického příjmu, ale i tak, aby to přesně sedlo k tvému tělu. ;)

 
MKKaca
Povídálka 24 příspěvků 07.05.14 13:29

Super, jsem téhož názoru!

 
kate02
Nadpozemská drbna 26093 příspěvků 07.05.14 15:49

@Tiger-lily zas je to o tom, kdo všechno v té rodině jí… Já můžu něco dělat jako jídlo sama pro sebe, ale nemůže to být všechno… :-D takže ovesnou kaši k snídani si uvařím (i za cenu toho, že vedle dělám krupičnou dětem :zed: :mrgreen: ), ale dělat všechno ve dvou podáních se mi nechce :mrgreen: Luštěniny prostě do dětí nedostanu, takže čočku a pod. míváme sem tam, když mám na ni fakt chuť (a taky abych se přesvědčila, že ji pořád fakt nejí :-D )

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 07.05.14 16:12

Krásně napsané. Já vždycky rostu, jak se na nás valí všude reklama, že stačí polykat zelenou kávu, to a ono, koupit přístroje, které hubnou za nás, stačí jen na 5min denně se do nich připnout. Nebo reklama na hubnutí břicha :-D Jako by tělo umělo pálit tuky jen na určitém místě. Nebo zaplaťte patřičnou sumu a my vám prozradíme tajemství, po kterém zhubnete navždy. Jé, já začnu podnikat v tomto oboru a budu bohatá :-)
Já jsem zhubla tímto stylem 36kg a už si to udržela. Kdyby nepřišlo těhu, mám to do teď. Takže, až přestanu kojit, zase se do toho ponořím a už se těším, až zase obleču svůj nový šatník :-)

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 07.05.14 16:14

@mejdylko ať tě ani nenapadne toho nechat :-) jsem tvoje fanynka a chci vidět za rok fotku super kočky :-) Máš tady podporu, na to nezapomínej

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 07.05.14 16:19

@LadyPet svatá pravda. Já jsem si začala péct domácí žitný chleba, dám do něho semínka, patlámo udělá pekárna a za 3h je hotovo.

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 07.05.14 16:24

@Tiger-lily je vidět, že v tom jedeš :palec: Taky mám cosi zažito. To pečivo dodá dlouhé sachry. Ty jím s každou porcí, ale vážím to. Prodlužuje to sytost, mění to glykemický index jídla a nehoní pak mlsná.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama