Hurá, už jsme v druhé polovině

Těhotenství
  • Janni.na88
  • 19.04.11

Týdny utekly jak voda a my dneska začínáme 21. tt. Naposledy jsem psala deníček o tom, jak jsem začala ve 12. tt špinit a celá vylekaná jela na pohotovost a nyní už začínáme druhou polovinu.

Od posledního deníčku mé těhotenství probíhalo takto:

Dva týdny poté,co jsem byla na pohotovosti (viz předešlý deníček) jsem měla návštěvu v poradně - návštěva probíhala klasickým způsobem – kontrola moči: v pořádku, tlak nižší, ale ještě to není nic hrozného. Zároveň mi sestra přeměřila výšku fundu, připomenula mi, že mě čeká první velký UTZ a poslala mě ještě k doktorce, ta mi udělala utz a sdělila mi, že je vše v pořádku, dále mi sdělila, že je nutné magnesium, které mi již v nemocnici předepsali, že brát nemusím, neboť jej mám obsažené v těhu vitamínech Femibion, které beru. Z poradny jsem odcházela velice spokojená, že je vše v pořádku a že první tři měsíce, ty nejrizikovější, jsou za námi.

Pár dní na to mne čekala návštěva prvního velkého ultrazvuku, na který jsem jela do Mostu, neboť moje obvodní gynekoložka nemá prý tak kvalitní utz… nemohla jsem ani dospat, jak jsem byla natěšená, neboť jsem už z několika článků a příspěvků (především zde na eMimi) věděla, že je to úžasný zážitek, když vidíte své malé miminko, vidíte, jak se hýbe atd. A doktor vám ho krásně popisuje. Já bohužel "štěstí na doktora " neměla. Tento utz probíhal tak, že jsme tam s přítelem přišli, já jsme byla odkázána na lůžko s tím, že si mám sundat nebo shrnout šaty, které na sobě mám ,přítel zůstal stát za panem doktorem a čekal, co bude dál. Čekal na to, až uvidí poprvé našeho drobečka.

Pan doktor mě začal vyšetřovat, vůbec u toho nemluvil, jen mi jezdil po bříšku ultrazvukem, cosi diktoval sestře a nám vůbec nic neřekl, ani příteli nic nepopsal. mě jen na konci vyšetření řekl,že miminko je v pořádku,ale že mám nízko nasedající placentu na přední stěně děložní-když jsem se ho zeptala,co to znamená,tak řekl jen,že nic,že uvidíme,zda se do příště vytáhne…následně mi řekl,že je „hotovo“ ,a že se můžu obléct..když jsem požádala o fotografii,tak mi sestra sdělila,že příště musím o fotografii říct před vyšetřením,ale že by mi ji stějně nemohli dát,neboť mají vypůjčený přístroj,který fotografie nedělá…
No,byla jsem zklamaná z přístupu pana doktora-hodně zklamaná,protože miminko mi vůbec neukázal,přítel sice cosi na monitoru viděl,ale nevěděl „Co kde je“,neboť byl v „kontaktu“ s ultrazvukem poprvé..odcházela jsem tedy s tím,že tenhle pan doktor,který nemá absolutně žádný lidský přístup mne už ve své ordinaci neuvidí…
Na druhou stranu mě ale hřálo u srdíčka to,že miminko je v pořádku a vede se mu dobře..

Při další návštěvě poradny,která byla cca dva týdny po tomto ultrazvuku mi sestřička řekla,že mám níže nasedající placentu a jestli vím co to znamená,tak jsem jí řekla ,že bohužel ne,že pak doktor mi k tomu nic moc neřekl..(věděla jsem jen něco málo informací z internetu,které jsem si vyhledala..)ses­třička mi tedy sdělila,že na sebe musím být opatrná,že bych s přítelem neměla mít pohlavní styk-alespoň do další návštěvy velkého ultrazvuku atd.,sdělila mi veškerá rizika ,a to,jak se k tomu postavit,zároveň mne ale uklidnila,že se nejedná o nic zas tak hrozného,jen se musím více šetřit..jelikož jsem neměla žádné jiné potíže,tak mi sestřička sdělila,že ani nemusím tedy k paní doktorce,že to není dobré,aby mě v těhotenství doktorka tak často vyšetřovala..no­o,koukala jsem na ni a nevěděla,co jí mám na to říct,nakonec jsem jí řekla,že jsem těhotná poprvé,že nevytuším,zda je vše v pořádku atd..,a že bych byla moc ráda,kdyby se na mě doktorka podívala,i přes­to,že nešpiním a žádné další viditelné problémy nemám…tak jsem nakonec byla „puštěna“ i přímo do ordinace paní doktorky,která mne ujistila,že je vše v pořádku,tak jsem byla samozřejmě moc spokojená,především proto,protože mi paní doktorka udělala utz a já krásně viděla,jak miminku bije srdíčko a jak se protahuje..

Na další velký ultrazvuk jsem se jak jsem se již zmínila rozhodla jít jinam-do ordinace pana doktora,kde jsem byla poprvé jsem volala slušně jsem se omluvila,že již nepřijdu a ať si mne tedy odškrtnou z daného termínu,abych nezabírala místo jiným maminkám..a šla jsem do nemocnice do Teplic..v Teplicích jsem se setkala s úplně jiným přístupem.Byla jsem moc nadšená,paní doktorka,která mi ultrazvuk dělala semnou komunikovala od samého začátku,pečlivě vyšetřovala miminko,zda je vše jak má být-stejně jako předchozí doktor..ale nechyběl jí lidský přístup a ochota..vše nám popsala,ukáza­la..byla velice ochotná a příjemná.Na tomto ultrazvuku nám bylo potvrzeno,že čekáme chlapečka a bylo nám sděleno,že má už 309gramů :)Náš brouček se moc nechtěl fotit,neboť se v průběhu vyšetření přetočil obličejem k mojí páteři,i přes veškerou snahu paní doktorky,která se ho snažila přimět,aby se otočil tak neučinil,takže nemáme fotečku,jen dva papírové obrázky…nejdů­ležitější ale pro nás byla informace,že si náš drobeček vede dobře.Vše je jak má být a já doufám,že to tak zůstane!!! :)

na závěr bych chtěla říct všem maminkám a těhulkám-pokud nejste z nějakého důvodu spokojeni s přístupem svého lékaře,nebo lékaře,ke kterému vás váš doktor pošle-neváhejte si stát za změnou lékaře!!!je to vaše právo a vaše rozhodnutí!!Všem přeji příjemné a bezproblémové těhulkování !!!!!!!

a ještě jsem se úplně zapomněla zmínit o tom,že už našeho drobečka cítím!!!první pohyby jsem začala cítit v 17tt,ale opravdu jen hodně slabounce,ponejvíc večer,když jsem si dala ruku na bříško..nyní už jej občas cítím i přes den,ale spíše vyjímečně-pořád je to takovém,že pohyby cítím ponejvíc,když jsem „v klidovém režimu“,ale cítím..vím,že tam drobečka mám a je krásné mrňouska cítit.však vy,které už mimi také cítíte,nebo jste už těhotné byli víte,že? :)) krásný den vám všem !!!!!

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 19.04.11 08:08
janičko

moc hezky si napísala deníček :palec: :palec: :palec: máš plnou pravdu stím rozhodnutím změna lékaře atak ..si šikulka :huban:

 
Janni.na88  19.04.11 16:00

děkuji zlato :hug: :hug: :hug: :hug: :huban:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 19.04.11 17:11

Krásný deníček,to mně dělali jen na úplném začátku těhotenstvía,by ho zjistili a od té doby nic,a sestřička mi řekla že je to zbytečné,že se bude dělat až někdy za dýl,což nechápu,a dnes jsem 11tt a doufám že příště,když budu už skoro 14 tt mi ho udělají,už jsem docela nervózní,chci vědět také jestli je vše jak má a v pořádku..já zase mám svého doktora,a na utz chodím k protějšímu gynekologovi,pro­tože ten můj nemá utz,tak asi proto dělají tak málo utz..jen doufám že to nebude tak jak jsem asi blbě porozuměla,že by mi další utz dělali až kolem toho 17 nebo 19 týdnu,kdy jde zjistit pohlaví..to bych nevydržela! :roll:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 19.04.11 18:37

hezký deniček.udělala jsi velice dobře s výměnou lekaře,taky bych tak udělala.držím palečky,aby maly rostl tak,jak ma a jste oba v pořádku :hug:

 
Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 19.04.11 18:39

Jani,držim palečky at už to dotáhnete zdárně do konce :palec:

Jinak,ten doktor je celkem v pohodě,ale musíš se ptát a ptát a ptát.Já tam odtad neodešla,dokud mi nevysvětlil to,co diktoval sestře a musel mi ukázat,kde co prcek má :-)
Zrovna ve čtvrtek ted tam jdu na úplně poslední utz,takže ho opět vyzpovídám a nehodlám odejít dokud nebudu vědět vše,co mě zajímá :-)

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 19.04.11 22:04

Krásně napsáno! Přeju klidné a pohodové pokračování těhotenství a na konci zdravé miminko v náručí! :hug:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 20.04.11 08:26

Krásně napsáno! S tima doktorama máš naprostou pravdu!! Strašně Vám to přeji a přeji hodně zdravíčka :srdce:

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 20.04.11 10:17

Krásný deníček,přeju bezproblémové těhulkování… :hug:

 
Myška 76
Povídálka 32 příspěvků 21.04.11 21:28

Janni krásný deníček :palec: a moc gratuluji ke chlapečkovi.

 
Janni.na88  22.04.11 08:07

děkujii moc :hug: :kytka:

 
cudma  25.09.13 15:48
Janni

Moc hezký deníček i já jsem měla svého prvního těhu špatnou zkušenost s utz v Mostě, nejen, že doktor se mnou nekomunikoval, ale když jsem se zeptala jestli už je vidět pohlaví, štěkal na mě jako na nějakou puberťačku a se slovy cituji: nevím proč se staráte, co to bude za pohlaví, stejně s tím nic neuděláte, spíš by jste se měla starat jestli je dítě zdravé ne. Samozřejmě to byla moje první otázka, jestli je mimi v pořádku, ale na to už asi pan primář Krhounek zapoměl! Nakonec mi řekl, že na 70% holka, o fotečku jsem žádala hned na začátku, a když jsem se připoměla, tak mi jen odpověděl: fotka nebude! S pláčem jsem odcházela a zařekla se, že do porodnice, kde je primářem takové nelidské „hovado“ mě nikdo nedostane. Nedovedla jsem si představit, že náhodou musel u porodu být a takhle by tam na mě spustil. Druhý den jsem jela na utz do Litoměřic, kde jsem vše doktorovi vyprávěla, udělal mi i 3D utz a ujistil mě, že čekáme chlapečka, a že nechápe proč mi v Mostě řekli holčičku, že už podle polohy je poznat, že je to chlapeček. Nakonec jsem rodila v Kadani, kde jsem byla opravdu moc moc spokojena, a kde mi nakonec zjistili, že jsem měla málo plodové vody a krátký
pupečník (mimochodem, to už mělo být vidět na utz v Mostě)a proto malého nakonec museli povytáhnout kleštěma, i přesto jsme v pořádku, malému je
17měsíců a my se těšíme na dalšího potomka. A opravdu milé těhulky, dnes už je ta možnost si vybírat, tak ji využijte a nenechte se sebou zametat, vždyť si ty služby platíme :kytka: :srdce: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama