I já to zvládla

Porod

Do porodu jsem byla velká frajerka a všude jsem se vychloubala, že se porodu nebojím že to bude brnkačka. Ano, prvorodička neví, co říká, a po tomhle si pořádně rozmyslím, zda chci druhé miminko. :) Asi se to nebude zdát jako katastrofa, jsou i horší porody, ale pro mne to byla katastrofa. :)

Davídek hned po porodu...

Takdle mi ho na 2minutky ukázali

V inkubátoru v jiné nemocnici.
2 komentáře

A takdle mi roste :-)
8 komentářů

Celé těhotenství bylo ukázkové, jen v 8. měsíci si mne nechali v porodnici kvůli bílkovině v moči, tlaku a chudokrevnosti. Na ultrazvuk jsem chodila pak celkem často a doktoři nejevili známky toho, že je něco špatně. Až najednou mi doktor řekl, že mám už strašně přezrálou placentu a malého už tolik nevyživuje, že mi dají datum na vyvolávání.

11.6.2014 jsem měla termín a 11.6.2014 mi dali i datum vyvolávání. V 6 ráno jsem nastoupila do porodnice ve Vítkovicích.

Od rána jen samé prohlídky a vyplňování papíru. Až v 7 hodin mi doktor zavedl první tabletu a oznámil mi, že porod se může rozjet třeba i druhý den. Jelikož přítel byl více nervozní než já, tak jsem urputně chtěla prostě porodit v ten den. Po zavedení tablety mne odvezli na pokoj a přítel odešel domu. Na pokoji jsem byla s další slečnou, která nastoupila stejně jako já a dostala i tabletu stejně. Kolem 9. hodiny měla bolesti a já nic, tak jsem byla naštvaná.

V 10 mi zavedli druhou tabletu a prý za ten den i poslední. Po zavedení stále nic, nic mne nebolelo, prostě pohodička, ale tak naštvaná jsem byla. Ve 12 hodin, když jsem šla z oběda odnést tác, jsem cítila slabé lupnutí. Na pokoji jsem si lehla a zazvonila na sestru, která přiletěla, co se děje, a já jako pako jsem ji řekla „Něco ze mne teče.“

Udělaly se testy a byla to plodová voda. Po 5 minutách od prasknutí mne na 2 minuty bolel kříž a začaly bolesti, slabé po 5 minutách. Odvezli mne na hekárnu, kde jsem byla sama. Celkem rychle bolesti nastupovaly a ve 3 hodiny jsem měla bolesti po 3 minutách. Brečela jsem bolestí, ale sprcha ještě celkem pomáhala.

Zavolala jsem mamce, protože přítel říkal, že chce přijít až na porod, aby mne neviděl se tak dlouho trápit. Přijela mamka ve 4 hodiny a ukázala mi jak kontrakce prodýchat, celkem se to zlepšilo. O půl 5 kontrakce po 3 minutách, ale sestry celkem nezájem. V 5 kontrakce po 2 minutách, ještě jsme to s mamkou stopovaly. Já už se kroutila bolesti, ale sestry mi jen oznámily, že se neotevírám, tak prostě smůla. Sprcha už nepomáhala a když jsem šla do sprchy, začala jsem zvracet do umyvadla, jinde jsem to nestihla. Ještě mne seřvali, proč nezvracím do záchodu.

Když už jsem vážně skučela bolestí, tak v 6 hodin mne vzali na porodní sál. Po cestě jsem se zastavovala a kroutila se v bolestech. Na porodním sále se mnou byla mamka, sprcha nepomáhala. A když jsem byla kvůli streptokoka napojena tak jsem v bolestech se kroutila jako žížala. Doktorka stále chodila a od 6 hodin mi opakovala už to bude, ale stále nic. Bolesti byly tak šíleně, že jsem omdlívala, a mamka chudák vyplašená řvala na sestry.

Když mne vzkřísila doktorka, prosila jsem ji o epidural, ale nedala mi ho a dala mi nějaké kapáky na silnější kontrakce, abych se více otevřela. Sotva mne napojily, tak přišla jedna dlouhá, nevydržitelná kontrakce. Když mne odpojily, nastaly kontrakce zase po 1-2 minutach.

Kolem 9 hodiny mi sestra řekla, abych šla na záchod a do otevřené mísy tlačila 3 kontrakce. Mamka při každé kontrakci řvala, abych netlačila, aby mi malej nespadl do záchodu. Po 3 kontrakcích mne poslali tlačit další 3 kontrakce ve stoje ke stolu a když mne mamka viděla tlačit, zase řvala, abych netlačila, že mi malej spadne na lino.

I přes upomenutí sester, že nemám tlačit, jsem tlačila jako šílená a vytlačila jsem si celej konečník. Byla jsem maximalně unavená. Najednou bylo okolo mne spousta doktorů a doktorek a jen jsem poslouchala „Tak tlačte!“

Pak mi někdo skočil na břicho a na 3 zatlačení byl malej venku. Neukázali mi ho, neřekli mi o něm nic, jsem jsem věděla, že nepláče. Ptala jsem se sestry, proč nepláče, a jen mi řekla, že byl ze všeho moc unavený. Po porodu mi dali rajský plyn a já byla úplně v jiné dimenzi. V tom mi donesli ukázat malého, takže jsem ho vůbec nevnímala a hned ho odnesli.

Při vytahovaní placenty jeden mladej doktor pronesl: „Já to umím, udělám to.“ Samozřejmě mi placentu roztrhl. Ještě si v tom amoku z toho plynu pamatuju, jak říkají mojí mamce, že mne vezou na sál, aby odešla. Když jsem porodila malého, nebyla jsem ani trošku potrhaná, ale kvůli placentě mne šili (to naštve).

Po probuzení z narkozy mne osprchovali a převezli na pokoj, to bylo 2 ráno. Já už bez bolestí jsem se těšila na ráno na malého, ale těšit jsem se mohla. Usnula jsem a ve 3 ráno za mnou přišel doktor a oznámil mi, abych vyplnila papíry, že mi malého odváží do jiné nemocnice kvůli infekci a zrychlenému dýchání. Já ubrečená vyplnila papíry a jen jsem malého viděla přes ten obrovskej inkubátor.

Ani ne 12 hodin po porodu jsem bolavá (pomalu jsem ani chodit nemohla) jela do té jiné porodnice autobusem a tramvají. Druhý den po porodu jsem podepsala revers a odešla jsem, jelikož jsem to bez malého mezi ostatníma maminkama a miminkama nezvládala.

Porodila jsem ve středu a v pondělí jsem nastoupila za malým. Ve čtvrtek nás pustili domu. :-)

Nooooo a to je můj porod. :-) Malý Davídek se narodil 11.6.2014 v 22:38 s 2800 g a 48 cm.

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
14111995
Kecalka 277 příspěvků 6 inzerátů 05.10.14 00:42

Gratuluji k drobečkovi :kytka: Teda nechovali se k tobě moc hezky. Ale jak vidim, už to tak chodí skoro ve všech porodnicích. Asi nakonec budu radši rodit doma :|

 
hanak  05.10.14 00:45

Neskutečně spackaný porod! Co si k tobě dovolili, jak s tebou jednali, na to nejsou žádná slova dost silná. No, přežili jste oba.. Dalšího mimíška se bát nemusíš, jen pro příště zvol jinou porodnici.
Já po prvním třídenním porodu taky byla v neskutečném šoku, rozervaná, šitá a bolavá 2 měsíce.. a přesto nakonec mám děti 4 a noční můra prvního porodu se už nikdy neopakovala. Držím palce, ať už je jen dobře :hug: :hug:

 
Martassek
Kecalka 102 příspěvků 05.10.14 01:03

Co posloucham, ta ty Vitkovice jsou fakt mazec… Znama tam rodila. Po 14 hodinach bolesti az zkoncila v bezvedomi a manzel tam udelal kraval, tak ji teprve brali na cisare. No nesla bych tam… :roll:

 
Lenka1987
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 05.10.14 08:00

Tak to je neskutečné. K synovi moc gratuluji, je krásny, ale jak s tebou zacházeli u porodu je síka :cert:. Ja svého syna rodila ve Frýdku a teď čekáme holčičku a chtěla jsem rodit ve Vitkovicích, jelikož je to blíž a tady na emiminu čtu samou chválu :nevim:. No ještě to přehodnotím.

 
scentini
Závislačka 2799 příspěvků 05.10.14 08:47

Gratuluji ji k chlapeckovi. Porod teda fakt hrůza, to jsis užila.

 
DiváBára
Kecalka 304 příspěvků 05.10.14 08:51

@Lenka1987 ja tam rodila v dubnu a nemuzu si vynachvalit, jak se vsichni skvele starali a chovali..DR.,sestry na porodnim, sestinedeli i novorozeneckem.. :nevim: i ja mela tezky porod, ale oni mi moc pomohli..psychicky i fyzicky :) @bardav jinak moc gratuluju k miminku :kytka: kdyz se detatko narodi, je vse zapomenuto :srdce:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8842 příspěvků 05.10.14 09:02

No já bych viděla problém spíš v porodnici než v porodu jako takovém. Doporučuju příště rodit někam jinam. (Mně na tom přijde pikantní, že do Vítkovic se v Ostravě jezdí, když chceš rodit příjemně a lidsky - oproti fakultce a Fifkám. Ha ha.)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 05.10.14 09:09

Gratuluju k miminku. Ty porodnice to je teda děs, jak říká @14111995 snad lepší rodit doma…si člověk fkt nevybere..

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 05.10.14 09:38

Gratuluji k chlapečkovi. Porod teda opravdu ošklivý, přístup personálu děs :zed:
A mám-li být naprosto upřímná, ani přístup tvojí mámy se mi podle popisu nelíbil, že tam na tebe řvala :roll:
@14111995 @Cristyna Rozhodně bych nerodila doma, vzhledem k tomu, že placenta asi nefungovala, jak měla (což bych si nechala ještě ověřit jiným lékařem). Ale chce se to víc informovat, což se prvorodičkám bohužel málokdy daří :(

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 05.10.14 09:47

Doplnila bych s dovolením osvětu:
takhla x takdle

 
verulicek  05.10.14 10:20

Ta porodnice je fakt mimo…a taky jsem ráda, že mě nenapadlo vzít si k porodu máti :mrgreen:

 
evuleen
Nováček 3 příspěvky 05.10.14 10:22

Fuuuuj tak to Vitkovic by som fakt rodit neslaaa!!! Na FNO nedam dopustit teda!!!servis super, keby nieco bolo s dietatkom, tak tam vsetko na to maju a mozes hned s nim byt, nemusíš nikam chodit. Ani by ta v tych silnych bolestiach nepresuvali nikde z pokoja na pokoj, si stále na tom jednom. Sice tam maju niekedy hodne plnooo, ale velmi sa snazia a su tam fakt profici!!!

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 05.10.14 10:58

Zvládla jsi to, super, přeji, ať jste oba v pořádku a šťastní a neboj, nemusí být každý porod takový, tady jde vidět jak je důležitý výběr porodnice, i mít sebou někoho, kdo pomůže, vědět, co ano a co ne

 
scentini
Závislačka 2799 příspěvků 05.10.14 11:46

Já jsem měla u porodu svoji maminku a musím říct, že byla suprova. Byla to pro mě velká pomoc.

 
beruska03
Kelišová 5381 příspěvků 05.10.14 12:58

Mrzí mn, že sis tak užila, ale nějak mi to nesedí :nevim: rodila jsem tam před 2 lety a nic takového jsem tam tedy nezažila! mezitím tam porodily 4 mé kamarádky a opět bez potíží :think: chystám se tam znovu… na FN jsem slyšela spousty negativ :nevim:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 05.10.14 13:29

… no, je dobře, že malý je v pořádku.. já rodila dvakrát na FN a teď posledně na Fifejdách.. a můžu teda říct, že co se týče osobního přístupu, tak se to nedá srovnat, prostě Fifejdy jasně vedou, nicméně– když přijdou komplikace, tak se holt nedá nic dělat… při druhém, předčasném porodu v 31.tt na FN malému 2krát zachránili život, takže i přes neosobnější přístup budu FN vždy neskutečně vděčná…

co se týče Vítkovic.. tak bohužel znám jeden smutný případ od sousedů… chlapeček je postižený a to se narodil zdravý… po téhle informaci jsem tam prostě nešla…:/..

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 05.10.14 13:29

No jo ostravsko… snad už je vám lépe:)

 
Tunrida
Hvězda diskuse 35432 příspěvků 05.10.14 13:51

Je mi líto, že ti malého hned takhle odvezli, to by mě taky mrzelo. A k porodu… Neřekla bych, že byla chyba jen na straně porodnice. Vesměs jsi měla vlastně normální vyvolávaný porod :nevim: S tou placentou je to blbý no. Ale neboj, z porodu se brzo oklepeš. Já taky po porodu říkala, že bude kluk jedináček :)

 
panikralickova
Kelišová 5569 příspěvků 05.10.14 14:26

@Selfi promiň nechápu… jak může porodnice za to, že je chlapeček postižený, když se narodil zdravý? Co má za postižení?
Jinak chlapečka a celé rodiny je mi samozřejmě líto, jen to nechápu.

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 05.10.14 14:27

Porod krásně podle HPNP, velká gratulace! :dance: (ufff…) Jinak samozřejmě blahopřeji k miminku.

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 05.10.14 14:33

Kukám jako puk, spousta známých chodí rodit do Vítkovic kvůli lidskému a pohodovému přístupu a toto :cert: Za mě FNO OK a není si na co stěžovat, ale i tady by se našly pikantnosti. Čím to? těžko říct, shoda blbých okolností, špatná skladba personálu, komplikace, vůbec vyvolávaný porod je lahoda.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 15:36

@Martassek ja si Vítkovice nemuzu vynachvalit, bylo to tam uzasne a pristup super, vse, co jsem chtela vedet nebo potrebovala mi splnili. Nestresovala me tam matka a manzel byl celou dobu semnou, protoze mi pomahal a nebyl zbabely me videt funet… srovnani s jinou porodnici mam.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 15:37

@Sailah a ty asi bydlis v raji, kde vsichni vsechno vedi a umi, vid?

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.10.14 16:39

Mě se nelíbil deníček. Jakbyl napsaný. Víš, oni ty sestry mají taky nervy jen jedny, a vím, že přístup k histerkám, což ty jsi dle všeho asi byla, bývá dost drsný. Neomlouvám je, pokud to někdo zvoral, tak zvoral. Ale když holka tlačí kdy nemá, omdlívá jim tam s bolestma po 5 minutách atd, já nevím. A je mi docela sivné, že sis vytlačila celý konečník, když si tlačila kdy jsi neměla, ale neměla jsi jediný škubaneček na pochvě. Švagrová udělala totéž a roztrhla se až ke konečníku. Malého si nepamatuješ ale větu „Já to umím udělám to“ si pamatuješ…nevím :nevim: Ale mrzí mě, že jsi neměla hezčí porod a gratuluju k malému. Jen mi příjde, že vinna nebyla jsen porodnice, to je celé. A hysterická máma k tomu (mmch, že tě nechali tlačit na hajzlíkem to je divný, na co proboha?) :nevim:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.10.14 17:25

Dávám pět bodů, protože tenhle deníček podle mě nešel napsat nějak líp. Je to prostě zprasený porod od začátku do konce. Chudák holka a chudák miminko.

@bardav ko, přeju Tobě i Davídkovi už jen krásné chvíle.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 05.10.14 17:29

@Kalla1412 Hele já bych se ráda autorky zastala a byla s kritikou opatrná. Když jsem rodila poprvé, tlačilo mi tělo samo a nešlo s tím vůbec nic dělat. Zeptej se v okolí, stalo se to každé druhé mamince. Tělo prostě spasmicky vypuzuje plod. A promiň, odsuzovat někoho, že omdlívá, za to přece nemůže. Když i zvracela, tak jí asi na omdlení bylo. Měla problémy s tlakem od osmého měsíce. Nesuď, když jsi nebyla v její kůži.

 
ospalámyš
Závislačka 3718 příspěvků 05.10.14 19:42

@Kalla1412 jasně, matka je vinna, omdlívá kdy nemá, tlačí kdy nemá, pamatuje si co nemá, roztrhne si co nemá, nebo dost málo. Jojo zaslouží si drsný přístup sester, hysterka jedna, co neví, jak má správně rodit, neposlouchá rady personálu, no hrůza 8)
Jen doufám, že nepracuješ ve zdravotnictví s takovým přístupem :roll:

trocha empatie by ti neuškodilo, moc soudíš na můj vkus. Omdlívání se stejně jako tlačení nedá moc vědomě ovlivnit, prvorodička je kolikrát ráda, když nějak porodí a někdy stačí lidský přístup personálu místo nepříjemného a matka to pak zvládne mnohem líp.

Příspěvek upraven 05.10.14 v 19:44

 
Calathea
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 05.10.14 20:49

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 22:05

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 05.10.14 21:03

@poppaea Samozřejmě bych doma nerodila, to mělo být jen upozornění na to, co se děje v našich porodnicích a že by člověk raději rodil doma, samozřejmě kvuli bezpečnosti dítěte bych doma nerodila. Ja sama, když jsem měla jit rodit, tak největší strach jsem měla z toho, že budu muset být nějakou dobu v porodnici… stejně tak jako učitelství je poslání a měl by to dělat člověk, kterého to baví, tak dle mého i starat se o matky s dětmi v porodnici je také poslání a pokud se to dělá s nechutí, nemuže se pak člověk divit, že v dnešní době, kdy je zdravotnictví na takovéhle urovni, se raději spousta matek rozhodne rodit doma…

 
Anonymní  05.10.14 21:53

Z vlastní zkušenosti vím, že vyvoláváný potod je fakt děs a kolikrát na bolest nepomůže nic, co u normálního porodu ano a prostě to i někdy dýl trvá…a jako porodní asistentka taky můžu říct, že v případě, že se „nic neděje“ toho moc udělat nemůžeme :-) jasne…psychicka podpora, klidný přístup atd, ale to porod moc neurychlí…navíc, pokud má rodička doprovod, moc ji na pokoj nelezeme, aby se mohla soustředit na zvládání bolesti (pokud si teda nepřeje jinak), takže za ni chodíme jen tak často, jak musíme. A mimochodem, pritláčení na wc se opravdu doporučuje, ale v urcite fazi porodu…počítám, že PA ví kdy si to muže dovolit. A sama rodička potom poznala, ze na vytlaceni ditete byla potreba jeste poradna sila, nez aby jen tak porodila do záchodu :-) nicméně nemuzu detailneji soudit, a to ani to s tou placentou, když neznáme podrobnosti (prece jen laik v opojení rajcaku). Nekdy proste placenta sana nejde ven, potvora :-)

 
Rikard
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 93 inzerátů 05.10.14 22:27

Ahoj k synovi Moc Moc Moc Gratuluji je Báječný at ten porod bylo to nejhorší co Vas potkalo a že už to máte za sebou a bude jen a jen dobré.
Také bych pro přiště byt tebou zvolím jinou nemocnici
Malému mnoho zdraví a štěstí do života a tvá mamka je super :potlesk: Chvála jí a tobě taktéž :kytka:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 06.10.14 11:40

Kvalita porodnic se velmi lisi. Me taky meli kvuli tomu stejnemu porod vyvolavat uz v 8 mesici, ja sla do jine porodnice a tam nikdo nic vyvolavat nechtel a diky tomu jsem porodila v terminu v pohode s epi opravdu pohodovy zazitek takze jde o to ze nekteri doktori by meli delat radeji veterinare asi tak. Mozna to vyvolavani bylo zbytecne a pak to takhle vypada.

 
bardav
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 06.10.14 18:49

@Kalla1412 Histerka?.. Dle čeho soudíte že jsem byla histerka?.. Ondlela jsem protože se mi nedostatešně okysličoval mozek proto jsem histerka???Ne­odnleja jsem kvůli bolestem po 5 minutach bolesti jsem měla tak po 2 minutach.. A ano tlačila jsem kdy jsem neměla tělo to chtělo samo tak jsem musela…

Příspěvek upraven 06.10.14 v 18:50

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.10.14 19:54

@bardav kvůůli tomu tlačení, za omdlení dejme tomu fakt člověk nemůže já po porodech taky nevstala…moje tělo taky chtělo tlačit, věř mi že vím jaké to je…ale dokud nejsi na cm, tak to je i nebezpečné pro vás oba, por. cesty otečou a dítě se nedostane ven :nevim: @Calathea děkuju…já ji nesoudím, já to chápu, porodit dítě není prd*l a někdo to holt má a nese hůř. Neříkám, že přístup personálu nebyl nehezký nebo že si za to snad může 100% sama, nebyla sem tam. Hlavně jsem to myslela tak, že setry asi neskákaly nadšením žes tam omdlívala, ne že jsi kvůli tomuhle hysterka. Ta hysterie je v něčem jiném. Hele, nechme to být, hlavně že jste v pořádku, užívej si mimi - a počítej, že když napíšeš takhle a takový deníček, že ti někdo může napsat to co já :nevim:

 
Anonymní  07.10.14 08:30

Já jsem rodila v květnu ve FNO a taky jsem měla 2 denní vyvolávaný porod, pak ještě revizi a nakonec i injekci na zavinování dělohy. Musím říct, že jsem byla taky docela nespokojená s přístupem, ale po odborné stránce nedokážu posoudit, jestli bych třeba v jiné porodnici neumřela. Na Vítkovice jsem naopak slyšela od 3 kamarádek chválu. Každopádně pro mě největší katastrofa byl týdenní pobyt s malým ve FNO na OPN, protože dostal antibiotika, porodní bylo ještě OK, ale toto oddělení s přístupem určitých sester děs.

 
Lisasa
Stálice 97 příspěvků 08.10.14 17:41

A co ten tvuj pritel? Ten v tom nejak nefiguruje. Stihl ten porod? Myslim, ze na to mel dost casu aby dojel.

 
renatkau
Kecalka 307 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 20:46

No popravdě řečeno, pokaždé když čtu takovýto deníček, tak jsem šťastná za svoje dva porody císařem. :hug:

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 09.10.14 00:17

Teda, to sis uzila :roll: hlavne ze ses nakonec otevrela, do kdy by cekali 8o me taky malou vyvolavali a nic, druhy den jsem sla domu, dalsi pokus uz jsem nechtela a za 4 dny jsem tam prijela, kdyz mi doma praskla voda, ale neotevrela se za 14 hodin od doby co mi praskla, takze cisar.Taky jsem rikala, ze mala byla jedinacek, nemela jsem to taky lehke ten prubeh mam i denicek o tom, je to 20 mesicu zpatky a uz se tesim na snazeni o druheho prcka :mrgreen:

Jinak bych nerekla, ze to je vse porodnici jako takovou, je to o lidech, o personalu. Kazdy ma s urcitou porodnici zkusenost, nekdo blbou, nekdo dobrou, proste je to stesti na koho a v jake nalade clovek narazi :roll:

Příspěvek upraven 09.10.14 v 00:19

 
bardav
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 10.10.14 07:37

@Lisasa přítel chtěl přijet až na porod je trošku stresař co se tyče takových věci takže nechtěl mne vidět jak se celou dobu trapím.. No ale já mu už pak nezavolala, vůbec jsem na to nemyslela :D zavolala jsem mu až jsem byla po porodu

 
Lisasa
Stálice 97 příspěvků 10.10.14 07:47

@bardav to je skoda, prisel o veliky zazitek. Myslim, ze kazdy chlap by to mel videt. Ten muj byl je na zaverecne tlaceni asi 40min a mysli si, ze porod trval tak hodinu :pocitac:

 
prcekprcek
Nováček 4 příspěvky 11.10.14 11:53

Dnes jsem četla tvůj deníček velká Gratulace :kytka: Já mám za sebou 2porody a vždy jsem měla štěstí na úúúúžasný sestřičky, ale holt ne každý ma štěstí. tvoji mamku chápu asi bych reagovala stejně kdo to kdy slyšel jít tlačit na záchod nebo ve stoje nad zemí to napadne jen kr…a. Každá to snášíme jinak a oni by na to měli být zvyklé to zkrátka k porodu patří můžou být rádi, že jsi šla do umyvadla já k němu ani nedoběhla znectila jsem jim tam celou místnost :P omlouvala jsem se a sestřička mi na to odpověděla,,to se uklidí my jsme tu na to zvyklí to k tomu skrátka patří"

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama