I když děláte totéž, není to totéž

O životě

Moje dvě dcery jsou jako oheň a voda – beran a ryba – jin a jang – jak kdo chce.

Protože první dcera byla dítě jak ze žurnálu (dítě pro začátečníky), řekla jsem si, že budu u dítěte č. 2 dodržovat tytéž metody a postupy. Bláhová se záměrem, že už se to jednou osvědčilo. Chyba lávky.

Už když se podívá člověk na jejich fotky, kdy jim oběma byl rok. Obě živené stejnou stravou (velmi zdravou, stejné složení, stejné porce), obě kojené stejně dlouhou dobu. Vizáž: jedna je vyžle, druhá malý Buddha (že mají jiné oči a vlasy, to pominu). :-D
Pár situací ze života.

Hra:
Dítě č. 1 posadím do pokojíčku a sleduju, jak si spokojeně hraje. Jdu mýt nádobí. Za 15 minut se vrátím, dítě si spokojeně hraje dál prakticky na stejném místě, kde bylo odloženo.

Dítě č. 2 posadím do pokojíčku, dám mu hračku, kterou párkrát otočí, strčí jí prsty do všech děr a následně hledá v pokoji otvor, do které by hračku narvalo (při troše štěstí se tam narve i ono dítě). Vzdálím se k nádobí, ale nedá mi to a za 3 minuty kontroluju situaci. Dítě balancuje na nejvyšším možném bodě pokoje (kuchyňská linka starší dcery).

Jídlo:
Dítě č. 1 způsobně otvírá pusu. V klidu jí, usmívá se, není potřeba ani bryndák, jelikož nemá špinavý ani okraj rtu.

Dítě č. 2 je také velmi při chuti, ale při vehementní snaze pozřít co nejvíc jídla naráz a neustálé aktivitě všemi končetinami, padá jídlo všude kolem, nehledě na to, že si do plných úst neustále cpe ruce a následně oťapává okolí. Nesmím zapomenout také na fakt, že při jídle několikrát vstane a sedne si a předvede exhibici všeho naučeného (od zvuků, paci paci po hru na schovku).

Nočník:
Dítě č. 1 posadím na nočník, kde vzorně sedí, ucucává u toho z flašky vodu, a pokud je puštěná pohádka nebo se čte knížka, stráví tam klidně 20 minut. V jednom roce neznám pokaděnou plínku a gratuluju si, že jsme (díky látkovkám) dál, než většina a pěkně nám to učení jde. Navíc začíná dávat signály i na čůrání.

Dítě č. 2 má pořád spoustu práce. Nějaké signály jsou mu cizí a když je mokré nebo pokaděné, je mu to úplně buřt. Naopak jsem shledala velkou vlnu dobré nálady zejména ve chvílích, kdy si „nadělí“ potají nejvíc. Ideál je si také něco vyšťourat z plíny, potřít s tím něco kolem, případně si to nacpat též dů různých jiných tělních otvorů. Na nočníku sedí pár sekund (ano, ví, co se tam dělá a taky to většinou i provede) ale je to očividně ztráta času a mizí hned někam dál.

Ne-ne-ne:
Dítě č. 1 reaguje se zaujetím. Pokud se jedná o činnost, kterou nemá dělat, většinou navazuje komunikaci a zpětnou vazbu mi potvrdí zavrtěním hlavy nebo ruky, případně samo řekne NE-NE. Pokud se jedná o přerušení činnosti či náhlé sebrání věci, protáhne koutky úst směrem dolů a nasadí mučednický výraz s fňukavým doprovodem.

Dítě č. 2 na tato slova reaguje prudkým řevem, okamžitým mácháním rukama, házením věcí kolem sebe a jako třešničku se 3× mrskne do hlavy o podlahu (jako demonstraci velkého vzteku či k vybití nahromaděných emocí).

Špína:
Dítě č. 1 se veškeré špíně vyhýbá. Samo přijde s hadříkem a manifestuje odstraňovaní šmouhy z rukou či jiných povrchů, špinavé oblečení se samo snaží okamžitě sundat – přestože k tomu není vedeno!

Dítě č. 2. – pokud se ocitne v blízkosti jakékoliv špíny, neváhá ji víc rozmazat, přenést jinam, ochutnat či ji do něčeho nacpat.

Pud sebezáchovy:
Dítě č. 1 se samo nepouští do žádných rizik. Po čtyřech přileze ke schodům, zde zůstane sedět a počká na pomoc dospělé osoby.

Dítě č. 2 se snaží velmi rychle zdolat jakýmkoli způsobem překážku, než bude přistiženo při činu dospělou osobou (ideálně leze hlavou dolů, balancuje na hraně či podobné excelentní kousky).

Akce:
Dítě č. 1 posadím před kytaru (či jiný nástroj), zahraju pár tónů – dítě je fascinováno, nevěřícně kouká a čeká, co bude dál. Vše pozoruje s napětím a v tichosti.

Dítě č. 2 okamžitě po zmerčení nového objektu se plazí směr vpřed s jasným záměrem – zjistit co nejvíc, vše zkusit hned a na vlastní kůži. Pravděpodobnost devastace přinesených objektů je velmi vysoká. Při zjištění, že daná věc vyluzuje zvuky, nadšeně tleská, tancuje a projevuje velkou radost.

Učení a soustředění:
Dítě č. 1 miluje čtení, prohlížení si obrázků, vydrží u toho dlouhé desítky minut a trpělivě se učí zvuky zvířat, ukazuje na jednotlivé vyobrazení.

Dítě č. 2 vezme leporelo, třikrát s ním zamává nad hlavou, párkrát s ním radostně rytmicky zaťuká o zem a odplazí se za lepší zábavou.

Mohla bych pokračovat dál a dál, jistě jste sami v některých pasážích poznaly své děti. Tímto jsem chtěla hlavně říct, že ať se člověk snaží sebevíc (dělat vše stejně, vše férově k oběma dětem, stát si na svých zásadách) stejně jsou mu plány naprosto zborceny, když mu příroda nadělí naprosto rozdílné exempláře dětí. A čím víc se snažíte u prvního být zásadoví, tím víc rozdílné dítě č. 2 vám osud přichystá. :-D Zase jsem o rok/dítě moudřejší.

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Fonty
Kecalka 301 příspěvků 27.06.17 03:28

:mrgreen: to sedí. U nas je naštěstí dítě číslo dva to hodnejsi. Zatim.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 27.06.17 06:13

Jak to bude u ditete c.3?Jen abych byla pripravena :P

 
Cuddy
Extra třída :D 13352 příspěvků 27.06.17 06:25

Nevim proc, ale mne je proste sympatictejsi to dite c. 2 :mrgreen:

 
Mufina
Extra třída :D 12786 příspěvků 68 inzerátů 27.06.17 06:32

Pobavila jsem se. Dítě č. 1 tedy bohužel u nás nenajdete, zato těch č.2 máme hned 4 :mrgreen:

 
Agrion
Ukecaná baba ;) 2036 příspěvků 27.06.17 06:41

Super denicek :lol: Taky mam doma obe varianty… starsiho syna typu dite c.1 a dceru typu dite c.2 :lol:

 
Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 27.06.17 06:50

:potlesk: nase ditko obsahuje c. 1 i c. 2 je to letni sidlo :D ani nechci pomyslet co bude az se narodi vanocnatko :D radsi pocitat dopredu ze to bude kombinace toho největšího extrému :lol:

 
Zabatko
Závislačka 3443 příspěvků 27.06.17 07:22

Moje všechny 4 děti jsou kombinací obojího, podle nálady, situace, prostě normální děti. Ale je takt, že po stolech jsem je nikdy lézt nenechávala, stejně jako jinde po výškách, nebo dělat nebezpečné věci, na tyto věci jsem byla natolik důsledná, ze prostě ne bylo vždycky NE.

 
Netopirek
Závislačka 4748 příspěvků 27.06.17 07:30

Tak u nás to ke obráceně. Díky starší jsem dlouho další dítě nechtěla. Mladší je za odměnu, jen tedy dělá scény. Hlavně jsem zvědavá jaké bude třetí. Obávám se nejhorší možné kombinace obou :mrgreen:

 
LeniczkaK
Kecalka 451 příspěvků 27.06.17 07:56

Moc pěkný deníček! Já mám zatím dítě číslo 1 a to fakt ve všem. Čekám, že to druhé mi to dá všechno sežrat i s úroky :mrgreen:

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 27.06.17 08:03

@LeniczkaK boj se, boj :mrgreen: taky jsem mela prvni ditko milionove. To druhe je satan :lol:

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 27.06.17 08:05

Pekny a jakoby jsi vychovavala moje deti. Prvni zlaticko nejhodnejsi. Tio druhe je satan nejpekelnejsi :mrgreen:

 
Heivka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 27.06.17 08:07

Já mám doma něco na způsob dítěte 2 a beru ho jako dítě pro začátečníky, protože má dvě základní důležité vlastnosti: Od půl roku spí celou noc a i když mu táhne na druhý rok, dává si tříhodinový spánek přes den. A taky sní většinu jídla co dostane (když to zrovna nepřilepí psům na hlavu). :mrgreen:

 
LeniczkaK
Kecalka 451 příspěvků 27.06.17 08:12

@ejhle je mi to naprosto jasný, prostě zákon schválnosti :roll: jsem s tím už předem smířená, protože si říkám, že to prostě není možné, abych měla dvě hodné děti :lol: a máš dva kluky? Já mám prvního kluka a druhé je teprve krátce na cestě, ale tak nějak tuším, že ten satan bude holka :mrgreen:

 
guanaco
Kecalka 414 příspěvků 27.06.17 08:31

Moc pěkný deníček, opravdu jsem se pobavila :mrgreen: Já to měla naopak, napřed dítě č. 2, takže jsem naprosto nechápala jak si všichni kolem můžou tu mateřskou užívat. Pak se narodilo dítě č.1 a s ním to byla naprostá pohoda, balzám na moje pocuchané nervy a pocit, že to je za odměnu :D

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 27.06.17 08:35

@LeniczkaK u nas je satan kluk

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.06.17 09:15

Holky díky za ohlasy na deník :-) za mě, kdybych měla dřív to dítě č.2 tak nemá sourozence (nebo rozhodně ne tak brzo :-D ) takto to beru celé s humorem, bo už jsem v klidu, zvyklá na spánkový deficit a neřešení určitých věcí :-P všechny, kdo jste zvládly opačné pořadí, upřímně obdivuju :pankac:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.06.17 09:21

@Zabatko Ono nejde ani o to co dovolíš nebo nedovolíš..tento exemplář když ztratím občas z očí, je to otázka pár sekund (musela bych ji mít přivázanou :-D ) a úplně nejraději porušuje zákony fyziky viz. moje diskuse https://www.emimino.cz/…te-d-288167/ :cert:

 
dedrichov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 1 inzerát 27.06.17 09:30

Přidávám se, dítě č. 1 syn - ne že by všude šmejdil, je opatrný, ale dává to přes negaci všeho. Dítě č. 2 dcerka - oaza klidu a za odměnu. Když se usměje, odpustila bych jí vše.
Milujeme oba, ale někde je to snazší :srdce:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 27.06.17 09:38

Super denicek, moc za nej dekuji. Zacinam totiz o nasich rodicovskych schopnostek silne pochybovat, oba kluci jsou ve vasem podani varianta c.2,pochyby stridaji pocity zoufalstvi a stesti, kdyz vecer usnou. Denicek mi dava aspon trochu nadeji, ze jsou kluci proste „osobnosti“,k nasi smule, a treba se nase vehementni snaha je aspon trochu vychovat, v nasem podani zkrotit, jednou zuroci.P.S.pod vsechny body se muzu podepsat, co muzou varianty c.2vymyslet a provezt, to cloveku rozumnemu neleze do hlavy a nechape. Hranice neexistuji.

 
pe-terka
Extra třída :D 11571 příspěvků 27.06.17 09:39

Pěkné :palec: Dítě č. jedna bylo u nás jen to první. Zbytek se podobal dítěti č. 2 :lol: V blázinci ještě nejsme, ale někdy je to fakt síla 8)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 27.06.17 09:48

@Zabatko
U nas je ne taky vzdycky ne, ale tech scen, revu okolo, tolik sil fyzicky a psychickych vynalozenych…Je to velmi vycerpavajici byt dusledna, kdyz mate doma totalni ignoranty. Denodenne opakovat porad dokola do zblbnuti jedny a ty same veci.Mam kamaradku, ktera ma hodne starsi a satana mladsiho a ta jedina me chape, ostatni na nas koukaji jako na neschopne rodice, nebo mam aspon takovy pocit. Obhajovat se nema smysl, takze koncim :).

 
Lenka 80  27.06.17 09:48

Super denicek :palec:. Nase starsi dcera je dite c1. Nas mladsi ma 7 mesicu takze zatim nevim ale uz ted vypada na c2 :lol:. Je to kluk no…divocak.

 
Deninina
Závislačka 3809 příspěvků 27.06.17 09:57

Pani, jako bych to napsala ja. Ale naprosto presne do puntíku. Kluky mam od sebe 2 roky a 12 dnu a neverila bych, jak ty deti muzou byt rozdílne. Ovsem mladší se aspon sám odplenkoval a řekla bych, že je mnohem chytřejší, nez jak se tváří. Porad cekam, ze z toho vyroste a bude lip, ale zatím to je horší a horší

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.06.17 10:05

A jinak musím konstatovat, že mě paradoxně víc „baví“ dítě č. 2 :mrgreen:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 27.06.17 10:17

Presne jako u nas :mrgreen: holcicka pro zacatecniky - znameni ryba, kluk dite pro vyrazne pokrocile - znameni byk :mrgreen: treti dite jednou asi zas budu smerovat do tech ryb 8)

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 27.06.17 10:32

U nás je to takový mixnutý a vyvíjí se to v čase.
První dítě - satan, hyperaktivní, neustále někde lítal, ale od roku spal celou noc, když měl dost zábavy, tak nevymýšlel kraviny. Nic moc nejedl. Nikdy se extrémně nevztekal (že by třeba s sebou fláknul v obchodě)

Druhé dítě - sežere co se mu naservíruje, pučmeloun, který měl na všechno dost času, avšak časy se mění a po roce nastává obrat. Stále jí celkem bez problémů, ale pokud může, tak vyleze na všechno, všude si přisune židli, během mého vaření včera vykramařil všechno plastové nádobí, při mém úklidu za mými zády vzal čerstvě vyprané utěrky z šuplíku a roztahal je po celé kuchyni a otevřel si špajzku a vysypal pytlík rýže… to od prvního neznám, tomu jsem dala hrnec, jednu měchačku a byl klid.

 
ajaho18
Závislačka 4389 příspěvků 14 inzerátů 27.06.17 11:12

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: toto je přesně u nás…i v tom pořadí. 1.dcera klidná, hodná, 2.dcera totální éro :lol: :lol: kolikrát kroutím hlavou, jak můžou být tak rozdílné, když jsou z jednoho těsta.
Je ale fakt, že i v partnerství to tak je - protiklady se přitahují a doplnují se. Proto jsme přesně takto rozdílní s manželem a tudíž i naše děti (jedna po manželovi a druhá po mě). :lol: :lol: :lol:
Beru to ale tak jak to je a hledám i výhody. Jedna dcera je neprůbojná, druhá se zase neztratí, s tou první jsme měli problém začlenit se do školky (trvalo to půl roku), druhá tam vplula ani nevím jak :lol:. Na druhou stranu první odplenkovala bez problémů, s druhou půlroční boj, jedna vůbec nemarodí, druhá pořád nahromadě. První začala mluvit a počítat přiměřeně věku, druhá od 3let R, Ř, počítá, pozná písmenka atd…atd…
Netuším a už ani nezjistím, jaké by třeba bylo třetí dítě, možná kombinace obojího, ale jsem vděčná za ty radosti i starosti, které nám děti přináší a stejně je nejdůležitější pouze jedno a to že JSOU ZDRAVÉ a to mi myslím každá matka dá za pravdu. ;) ;) ;)

 
Handulap
Povídálka 31 příspěvků 27.06.17 11:24

Holky, nemůžu nereagovat…úžasný denicek, jako by pani autorka bydlela s nami :lol:
První dite naprosty andel, vůbec jsem nechápala některé rodiče, kteří si jen stěžovali jak náročné a těžké je vychovavat dite. No, nechapala jš m to do ze doby nez se narodila druhá dcera. Vůbec jsem nechapala co se deje, vzhledove uplne stejné, ale jinak vubec nic. Uz 14 měsíců se s tim smiřuji, obcas i bojuji, ale hlavne miluji :lol:

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 27.06.17 11:36

@LeniczkaK Mam podobne tuseni, u nas je c. 1 taky relativne hodnej kluk a upgradnuta holcici verze 2.0 se teprve, aspon podle te 1.ligy co kope v brise (starsi nekopal skoro vubec), chysta na svet :lol: Ale dikybohu za obe, u me je to spis zazrak… Kolegyne si me vzdycky dobira, ze ani nevim co to je mit zivy dite, ze ja mam klidny a ona to c.2 rovnou jako prvni, ale ted uz to pry jde - budou ji 4, mame je stejne stare a byla v soku kdyz jednou videla naseho malyho s tatinkem v kramu - tata si v klidu vybiral pivko a mlade sedelo ve voziku uplne v pohode spokojene a nic neshazovalo, nevyhazovalo, nejecelo na celej obchod…:) To pry vubec neznala, takhle klidne sedici dite:-)

 
Reinka
Generální žvanilka 24860 příspěvků 27.06.17 11:48

První dítě odpovídá popisu druhého. Mám tři a je to dítě od dítěte horší. Nikdy jsem nezazila klidné dítě a nevěřím, ze takové někde na světě existuje :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 27.06.17 11:59

@Reinka Hned jsem klidnejsi :P :lol:

 
eluv
Kelišová 6914 příspěvků 1 inzerát 27.06.17 12:05

U nas je to stejne :mrgreen: ja je mám ve stejný datum narození o dva roky a jedno hodně druhy cert :mrgreen:

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 27.06.17 12:26

Úplně krásný a trefný deníček. Děkuji za něj. Dám to přečíst mojí matce a jedné kamarádce, obě do mě pořád ryjí, že kluka (17m) špatně (vůbec) vychovávám. Že kamarádky holčička divoká není, že to dělám všechno úplně špatně.. Její holčička je dítě č. 1, můj hoch je prostě dvojka :-) Nejvíce jsem ho poznala v tom popise, jak miluje špínu.. Potom v tom, že 15 minut na jednom místě bych ho vážně nenašla. Neumí si hrát sám. Ani na klíně nevydrží v klidu, musí po něčem šahat, natahovat se. Natož na nočníku. Její holčička prostě sedí a čeká a kouká… Je to uplakánek, fňukal. Ale druhé dítko mít chci, to zase jo. Na to je to i tak krásné.

 
Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.06.17 12:36

Pobavilo :) U nás bylo první tvoje dítě č.2, kaskadér, vzteklina, pak přišlo jako druhé to hodné a způsobné a já si myslela, jak už jsem na TO přišla, věděla jsem, co všechno jsem dělala s prvním dítětem špatně a proto bylo náročnější. To je jasné, tolik chyb už neudělám. A pak přišlo vystřízlivění se třetím dítětem, které bylo ještě o fous horší, než to první :mrgreen: Přitom mám všechny děti vzhledově velmi podobné, když člověk prohlíží fotky kolem 1-2 roku, tak má problém poznat které je které. Ale ty povahy, to je opravdu nepoměr. Ale musím napsat, že v pozdějším věku mi přijde to první vzteklé dítě daleko méně náročné, než to druhé, hodné. Tím, jak bylo od malinka zvídavé, bystré, rychlé, tak tím to jde u něj všechno samo, rychleji, škola levou zadní, kupa kamarádů. To druhé hodné je rozvážnější, pomalejší, citlivější, introvert. Třetí je poděs, doslova a do písmene, žádný mazlíček za odměnu, jak se o třeťátcích píše. Ale opět je to velmi bystré dítě, které si získává informace z okolí otázkami samo, zvídavé, s potřebou vše zkusit.

 
Inam
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 27.06.17 12:49

Deníčky moc nekomentuji, ale… Musím se smát a souhlasit. V našem případě č. 1 ukázkové, č. 2 velmi mrštné, málo spavé, více patlavé, č. 3 to samé co č. 2 ale daleko horší. No, č. 4 jsme raději nezkoušeli :mrgreen:

 
Lejlinka88
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 27.06.17 13:00

Neni jedina vec, ve ktere by se nase deti s vasimi neshodovaly :mrgreen: vazne nemuzu najit rozdil. krasny denicek, velice pravdivy :mrgreen:

 
Uživatel je onlineBebuše
Echt Kelišová 7607 příspěvků 1 inzerát 27.06.17 13:13

Dvojka je první dcera, druhá dvojku překonala ;) Nesundávala jsem ji snad jenom z lustru. Závidím dítě jedna ;)

 
chuanita
Kecalka 306 příspěvků 27.06.17 13:20

Deníček mě rozesmál :D každý „rady“,jak s dítětem si užiju, jak budu vyřízená, hotová, nevyspalá, jak bude zlobit, řvát atd atd. Kluk milionový, zlatý, úžasný… Jsem na rodičovské dovolené, a to denně :)

Čekám druhé, snad kluk?, a teda jsem moc zvědavá, jaký bude, moc se na něj těším!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32304 příspěvků 27.06.17 13:31

No nejlepsi je, kdyz vam rodic nekolika deti typu 1 udili nejake rady k vychove, hlavne ta duslednost, ze jo :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.06.17 13:41

@eluv teda to je pecka ty vaše datumy :-D já je mám o dva roky (skoro) 10.3. a 10.4. ;)

 
reny14
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 27.06.17 13:41

Tak u nás první dítě odpovídá dítěti c.1 a druhé dítě kombinaci c.1 a c.2. Oba kluci. I tak toho je někdy dost :mrgreen:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 27.06.17 13:44

@Bebuše prej z lustru :lol: :lol: :lol: sem se zasmála :pankac:

 
svycarka
Kelišová 6880 příspěvků 27.06.17 14:21

Tak u nas co by novorozenata jsou obe deti cislo jedna. Zlati, klidni, spici a lehce odlozitelni. Syn 4 roky prave zaziva svoji pubertu a ja cumim jak pero z gauce. kde se to v nem bere - vcera pokousal logopedicku 8o, to proste nikdy nedelal, rve se v hracim krouzku - nechapu :zed: jinak je mily, mam moc rad kolektiv, pozdravi, podekuje. Doufam, ze je to jen obdobi, protoze mi dochazeji paky jak na nej. Zu mi chybi jen sceny v obchode. A dcerka je Beran- zu se desim dopredu :mrgreen:
Denik skvely :potlesk:

 
Janli
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 13 inzerátů 27.06.17 14:24

Super deníček!!! :potlesk:
Nám se dítě č.2 už narodilo. Teď doufám, že na cestě je č.1 :mrgreen:. V opačném případě očekávám totální destrukci našeho domova, emigraci manžela a moji hospitalizaci v psychiatrické léčebně :mrgreen:.

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 27.06.17 14:45

@Reinka
Na to mi vždycky naše rodiče říkali: ale přece byste nechtěli nějakou pecku, co jen sedí a kouká… no druhé dítě se zdálo být takové, už není… tak si vždycky tak povzdychneme, že aspoň jedno dítě by pecka, aspoň na jeden den v týdnu, být mohlo.

@Pudoslava
Jj, nevyžádané rady jsou nejlepší (a ještě lépe od bezdětných). Ale na obranu ostatních, taky jsem protáčela oči nad nějakýma spratkama - kdybych věřila na boha tak řeknu, že mě Bůh potrestal.

 
jannette
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.06.17 15:04

Moc krásný deniček :-) Jen už není tak pozitivní pro mě: jsem v roli snažící se ženy, která jako výsledek snažení samozřejmě očekávám dítě ve variantě 1 - zvídavé, soustředené… apod. :-D

Příspěvek upraven 27.06.17 v 15:05

 
Bella13
Kecalka 120 příspěvků 27.06.17 15:09

Ahoj, mám doma třikrát číslo 2 a to jsou holky (dvojčata a třetí). Od mala jim sepisuji seznam věcí co s nadsázkou přežily :-). Např: jedno dvojče vleze do sušičky a druhé ji zavírá a pouští, dvojčata odjíždějí se spícím miminkem v kočárku, apod. A mimo nevyžádaných rad mám ráda sestry na pohotovosti, které když přijedu se zraněním suše řeknou. „to asi maminka nehlídala“.

 
lisatka
Kecalka 174 příspěvků 27.06.17 16:09

Me se narodilo dite typu 2 jako prvni a je to jedinacek :-) a jedinackem zustane (jsem starsi matka)
uz z porodnice jsem si prinesla dite, ktere chtelo, aby se mu stale nekdo venoval, nedal se polozit. v noci se budil do 3 let nekolikrat za noc, kazdou hodinu az dve. houpaci vrnici sedatko bylo k nicemu, v tom neposedel. kdyz zacal lezt po ctyrech, tak jsem si myslela, ze se zamestna a bude hodny, ale on si zacal hned stoupat (a padat). kdyz se naucil chodit, nikdy ne za rucicku, a kdyz behat, tak nam utikal, ze i mama, ktera hlidala uz plno deti a vnoucat tvrdila, ze takhle se jeste nenabehala. kdyz sel na zapis do skolky v 2,5 letech, tak mi tvrdili ze je na skolku moc zivy, ze to tu jeste nemeli. Ted jsou mu tri a pul a je stale hodne zivy, ale lepsi se to. Kdyz mi jine maminky reknou, ze maji zive dite a ja vidim toho jejich andilka, tak se jen usmeji, vetsina nevi, co je to hodne zive dite :-) Kdyz toho mam nektery den uz dost, vyzdvihnu si jeho dobre vlastnosti. Z divokosti vyroste, ale dobre srdce mu zustane

 
tartaletka
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 27.06.17 16:50

Já jsem tak ráda, že takové č.2 má doma hodně lidí :mrgreen: moje holčičky jsou to stejné, akorát že u nás se narodily naopak. Nejdřív šídlo a až potom placatící se kámen :mrgreen: do třetice máme kloučka a to je šidélko s povahou placatícího se kamene, takový mix obojího, ale naštěstí pobral jen to nejlepší :mrgreen:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 27.06.17 18:26

@zolycka Panny jsou taky celkem pohodové. :-) Ovšem třetí se mně narodil lev a to je přesně číslo dvě z deníčku. :-) Ti první dva ne že by byli jako kam je posadím, tam je najdu, ale nikdy jsem nemusela použít slovo satan, zatímco u třetího je to opakované snad desetkrát za hodinu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Exit game


Reklama