I porod může být pohodový

Porod

Takže v sobotu v noci kolem jedenácté jsme se s Tomášem milovali jako vždy asi za hoďku na to mě začali bolet záda v kříži a asi za půl hoďky začali bolesti vystřelovat i do břicha, no a asi po 20 min kontrakce přišla zase a tak to trvalo asi hoďku.

No a pak se ty stahy začali zkracovat a zpravidelňovat a když už jsem je měla po 5 min asi 4 stahy. Tak jsem vzbudila Tomáše a že jako bychom měli vyrazit do porodnice. Tak jsme se pomalu oblékali a čekali na další kontrakci a ta nešla až za 12min, pak zas po 8. pak zas po 15min. tak jsme si zas lehli a čekali na další a pak už jsem měla jen tři a v klidu usnula asi po 4 hodinách bolestí s tím, že jsem poznala poslíčky.

A v neděli 10.9.2006 v 15­.30 začali ty samé bolesti co v noci. Nepravidelné zhruba po 15, 20, 10, 8, minut. Tak jsem si řekla, že zkusím vanu, tak jsem do ní vlezla v 17.30 a najednou bolesti zesílili a v 17.50 začali být pravidelné po 5 min. tak jsem 18.05 vylezla a šla si lehnout a hned za 4 min. jsem měla kontrakci tak jsem počkala na další která přišla také za 4 min. a volala jsem mamině, která nakonec měla být u porodu, protože Tom řekl, že se bojí a že by tam se mnou nerad byl, tak jsem ho přestala přemlouvat. A stejně měl Tom v tu neděli službu v práci je údržbář v hotelu a ten den tam byl jediný, takže by nemohl odejít i kdyby chtěl. Tak jsem mamině řekla, že už voláme sanitu, která přijela asi za deset minut v 18.30hod. zhruba, ale mě to připadalo jako věčnost. Protože z ničeho nic za těch ani né 10min. jsem stahy změnily na po 2 min. když přijela sanita babička se se saniťákama dohadovala, protože mě nechtěli odvést k Apolináři. Nakonec je přehádala a u Apolináře jsme byly asi za 15 min. čli v 18.45hod. Odvezli mě na sál a chtěli mě dát na pozorovací monitor. V zápětí zjistili když mě svlékli, že už je pozdě, tak jsme běželi na porodní křeslo, doslova. Všude okolo mě lítali doktoři a sestřičky a pořád se mě na něco ptali. Už ani moc nevím na co. Nemohla jsem nějak moc vnímat, ani ne tak bolestí, ta byla v pohodě, ale šokem, měla jsem totiž za 5 dní rodit císařem a tak jsem toto nečekala.

Císař byl naplánovaný, protože jsem trošku tělesně postižená a má neuroložka se bála, abych porod zvládla, abych se moc nevyčerpala. Z toho na co se mě dr. Ptal si vzpomínámm na otázku, proč jste měla plánován císaře?? Tak jsem mu odpověděla, protože dr. se bál, aby to netrvalo moc dlouho a on na to," že to nehrozí"!!!

Asi 8 až 10 kontrakcí a Tádík byl venku v 19.05hod. Mamina přijela asi o 3 min. později. Pak mi ho mamina přinesla v náručí a byla strašně pyšná na mě a na Tadíka. Pořád mi ho ukazovala, protože mě dr.zašíval a nemohla jsem ho mít v náručí. Po půl hodině sešívání mi ho mamka dala do náruče. Přišla sestřička a zeptala se jestli ho chci přiložit. Tak jsem samozřejmě souhlasila. No a on bumbal a pak trošku vyblinkal. Sestřička, která si pro něj přišla se divila, že už mám mlíko.

Pak po dvou hodinách po porodu, které jsem strávila na lůžku a snědla jídlo, které mi dali a posílala smsky o narození Tadíka, se mě sestřička zeptala jestli se chci osprchovat a vyčůrat. Tak jsem řekla, že se mi chce už dlouho.

Sestřička mi řekla, že můžu na záchod, nebo do sprchy. Tak jsem zkusila záchod a kupodivu to šlo. Pak jsem si dala sprchu a odkráčela na oddělení šestinedělí, vybalila si věci a šla si lehnout. Tím moje anabáze porodu skončila.

Sestřičky i doktorky mě na oddělení šestinedělích i dětské byly moc hodné…

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caty  26.06.09 22:21

Gratuluji k pohodovému porodu a Tadíkovi. Přeju moc moc zdravíčka oběma.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj velmi rychlý porod


Reklama