I ve zdánlivé beznaději je naděje

Azoospermie – embolie – trombóza – předčasný porod – krásný zdravý syn.

*

Někdy se stane, že je cesta za vytouženým děťátkem dlouhá a složitá. U nás nebyla ani tak dlouhá (i když ten půl rok od zjištění azoo k těhotenství mi přišel jako věčnost) jak složitá a hodně trnitá.

Otěhotnět přirozeně jsme se snažili necelý rok, ale já prostě vnitřně věděla, že to nepůjde. Měla jsem anovulační a nepravidelné cykly. V Caru nasadili hormony na úpravu a pozvali si nás s manželem oba. Pak klasika odběry, spermio… A následovala návštěva, kde jsem poprvé slyšela výraz azoospermie. Byla to nepopsatelná beznaděj. Následovalo kolečko urolog, genetika, další odběry. Opět žádná spermie. Navrhli nám zákrok Mesa/Tese. Nemuseli jsme se dlouho rozmýšlet. Nejistý výsledek vyvolával v hlavě otázky bude tam něco?, když ne, půjdeme do dárce?

IVF proběhlo společně se zákrokem Mesa/Tese. Bohužel se azoo potvrdila i při zákroku. Odběr vajíček proběhl dobře, až na silný hyperstimulační syndrom. Provedl se ICSI dárcem.
Pátý den následoval KET krásné blastocysty.

Nastalo dlouhé čekání na vytoužené //. Byly tam!

Krásný pocit z těhotenství netrval dlouho a vystřídal ho strach, co bude. V 7.tt jsem začala krvácet, měla jsem několik hematomů. Hematomy jsme ustály, i když úplně nezmizely. Kolem 18.tt jsem prodělala embolii, následně byla zjištěná rozsáhlá trombóza. V jednu chvíli to se mnou ani s malým nevypadalo moc dobře. Ale ustáli jsme to.

Ve 32.tt se mi, i přes snahu o zastavení, rozjel porod. Následoval akutní císař. 2 dny jsem ležela na JIP, než mě přeložili na porodnici. Nekonečně dlouhé čekání plné nejistoty a strachu provázející téměř celé těhotenství bylo u konce. Nádherný pocit, narodil se nám krásný zdravý syn.

Nesmírně si vážím toho, jak to celé dopadlo.

Já sama jsem na počátku všeho hledala informace a příběhy se šťastným koncem těch, kteří to na cestě za miminkem neměli jednoduché a byli v podobné situaci. Dodávalo mi to naději.

Proto jsem i já náš příběh ve zkratce sepsala…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
15491
27.8.19 08:53

Gratuluji k chlapečkovi :srdce: opravdu narozený v 32 tt. nemá žádné zdravotní problémy? vždyť to je šíleně brzo ….

  • Zmínit
  • Nahlásit
27.8.19 09:20

@stinga já mám dvojčata narozené 31+5 a jsou jim teď tři a čtvrt a nic jim není. Jsou to naprosto zdravé holky. Takže určitě i takto brzy narozené dítko může být úplně zdravé a bez následků…

  • Zmínit
  • Nahlásit
15491
27.8.19 09:53

@pajinkapajinka - tak to je super :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.19 10:59

@stinga děkuji :) brzo to je, ale v tomto týdnu bývá už „jen“ lehká nezralost. Na neonatologii jsme byli jako jedni z nejstarších co se týdne narození týče. A vůbec žádné zdravotní problémy nemá :srdce: Autorka deníčku

  • Nahlásit