Ideální syn a zlaté dítě

O životě

Docela by mě zajímalo, co jste si představili pod názvem tohoto deníčku. Pochybuju, že sklidí tolik ohlasů jako ten předchozí, ani se u něj tolik nepobavíte. Bude totiž o NÍ. Oné většinou zatracované, málokdy milované zvláštní bytosti, v kterou se změní každá žena nejpozději poté, co její syn založí rodinu. Ano, o tchyni.

Dlouho jsem uvažovala, proč se o tchyních povídají úplné zkazky a proč jsou nevyčerpatelným zdrojem zábavy, zejména máte-li v oblibě humor černý. Jako by žena-tchyně byla zvláštní bytostí z jiné planety, která nemá na práci nic jiného, než týrat své nebohé snachy a zetě do roztrhání těla. Moji budoucí tchyni jsem brala jako fajn ženskou, rozumnou. Vlastně ji tak dodnes beru, až na někdy. A postupně mi začíná svítat. Tchyně totiž strašně rády radí a kritizují. A protože my snachy si vše rády děláme po svém, fajn tchyně, zvyklá léta vychovávat, naši snahu o samostatnost prostě dříve či později holt neocení.

A tak i já postupně upadám v nemilost kvůli odmítnuté snaze pro vnučku uvařit tu nejlepší domácí přesnídávku s vanilkovým pudingem a půl kilem cukru na kilo ovoce, jakou dávala mému muži a švagrovým už od pěti měsíců. Taky jsem odmítla vzít s povděkem za svou radu dát dítěti (necelý měsíc starému) dudlík z obavy o osud kojení a navrch jsem ho odmítla namočit v noci do medu. Naše mládě totiž hodně plakalo a málo spalo, jak ho trápily větry, a tchyně se tudíž moc nevyspala, když k nám přijeli na návštěvu na víkend, bydlí hodně daleko.

A ten definitivní vrchol nastal, když si ten můj podle rodičů ideální chlap (já bych teda mouchy našla nejen na sobě, ale i na něm :-) ) postěžoval, že to naše mimi si nechce vůbec samo hrát, v noci si s námi povídá na střídačku s pláčem běžně do 23, a usíná tak o půlnoci. Poté, co jsem vylezla ze sprchy, mi oznámil, že co bychom chtěli, podle mámy prý máme zlaté dítě. Tak to jsem vážené dámy upadla málem do nemilosti i u vlastního muže, neboť jsem se smála, až mi slzy tekly. V té sprše jsem totiž nebyla tak dlouho proto, že bych se tam neekologicky ráchala, ale protože jsem v ní prostě únavou usnula.

Miluji své dítě i muže, jsem šťastná, že je mám a mám ráda i svou a mužovu rodinu. Jen ty řeči holt někdy fakt žeru. Tak doufám, jako naše matky kdysi, že poučena vlastním životem zůstanu vůči „tchýní infekci“ zcela imunní. A zřejmě se jí, stejně jako naše matky, nakonec taky nevyhnu. Rozumu a vzdoru zdar! ;-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 14.01.12 13:11

:lol: Tak teda usnutí ve sprše hustý, ještě že se ti nic nestalo ;)

Já si dávám předsevzetí, že jestli někdy budu tchýně (jako že snad jo, zatím mám dva kluky), že se bud snažit být respektující, neinvazivní… Nevím, zda by můj muž souhlasil, mě moje mamka přijde jako tchýně pro něj fajn.

Akorát teda běda synáčkům, jestli mi přitáhnou vnoučátka v klokance, to bych je asi zaškrtila :mrgreen:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 14.01.12 14:27

Máš zlatý dítě, až jsi z toho usnula na vavřínech…teda ve sprše :lol: . Já mám vtipy o tchýních ráda, ráda si na ně zanadávám, přitom já mám tchýni naprosto super, bezproblémovou, taky asi mám štěstí, že její dcera měla porodila děti dřív než já, takže ona celkem převzala postupy v péči od ní a netrvá na těch z dob minulých typu svíčková s knedlíkem v půl roce. A když občas na e-miminu čtu, co tchýně dokážou… Zdá se mi, že nějak hůř většinou funguje vztah tchýně- snacha než tchýně- zeť, asi že jsou chlapi v běžným životě víc splachovací :think: .

 
ConyELi
Kecalka 238 příspěvků 14.01.12 15:50

Jéé jako bych slyšela tu mojí :lol: ,,proč jí ten dudlík nenamočíte do medu nebo sirupu, když ho nechce,, nebo ,,už jí vaříš polívku?,,(ve třech měsících)
A jakékoliv vysvětlování že když prostě dudlík nechce tak ho prostě nutit nebudeme je marné:-) ,,děti přece dudlíky mívají,,:-)

Našla bych víc perliček :pankac:

Každopádně taky doufám že jestli budu jednou tchýně tak budu respektovat jejich výchovu a nepléct je do toho :palec:

Hezký denček :mavam:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 14.01.12 15:57
od autorky

Jsem teď pobavila sama sebe opět, ve větě:jak ho trápily ho má být jak ho trápily větry :roll: , a mezi na střídačku, s pláčem nemá být čárka… Už jsem poprosila amdinky o nápravu.
PS: Ve sprše jsem usnula v sedě, takže ok :mrgreen:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 14.01.12 18:22

Pěkný deníček ;)
Mám malou dceru, moje mamka měla v mém věku už 3 vnoučata, takže jsem v babičkovských (a tchýňkovských 8) )letech. Klukům je teď 22 a 18, u nich jsem dělala spoustu věcí, co se teď dělají naprosto jinak a já se ráda nechám poučit, hlavně díky netu. A vím, že mým dětem, až budou mít svoje rodiny, do toho nebudu mluvit, jen když se sami zeptají.
Moje tchýně (bývalé) naštěstí moje děti nezajímají a tak mi do ničeho nekafrají :mrgreen:
Dělej si to po svém a nenech si do toho mluvit ;)

 
Klarinetka1
Závislačka 2692 příspěvků 14.01.12 19:27

Mluvíš mi z duše. Mám hodnou tchýni, ale ty její rady jsou kolikrát na ranu. Malý odmítal od začátku dudlík, pokaždé když jsem se s tchýní potkala, rvala mi do hlavy, ať mu jej namočím do medu a jak mu bude šmakovat :cert:. Když se pak k tomu přidal i ten můj /jeho mamka je přece zasloužilá - vychovala 3 syny/, tak mi došla trplivost, naštvala jsem jsem se, šla a namočila dudlík do medu a letěl stejně rychle ven jak při předchozích pokusech. Tím jsem debatu utla a už si nikdo nedovolil mi něco říct o dudlíku :). Co se týče přesnídávek, tak taky jsem slyšela, že bez cukru a pudinku to nebude dobrý, tak jsem jí řekla, že jestli do přesnídávky přidá gram cukru, tak to poznám a může se je strčit za klobouk. No a udělala hruškové, výborné, malému šmakují :potlesk:. Ale i moje mamka má takové dobré nápady, takže ono to spíš generační záležitost :mrgreen:

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 14.01.12 20:58

No teda holky, koukám, že si svou tchýni nechám pozlatit. Když už si zavoláme, jen se zeptá, co a jak a neradí. Někdy bych to spíš přivítala. Jedinou mouchu na ni vidí můj muž a to ve chvíli, když tchýně začne hororově vyprávět o tom, jak ho rodila. Vždycky mi na to potom můj manžel řekne: „Vidíš to, už při porodu jsem nebyl podle jejích představ, páč jsem nechtěl ven“. Samozřejmě v legraci a já řvu smíchy :lol: .
A k tomu medu. Moje maminka mi medem na dudlíku tak zničila zuby, že jsem je měla vykotlané a hnědé, dokud mi nevypadaly a nenarostly druhé. Fotky z té doby jsou příšerné. Takže medu zákaz. Nehledě na to, že do dvou let, by děti med vůbec neměly do pusinky dostat.

 
Sylk
Kecalka 125 příspěvků 14.01.12 21:44

Moje tchýně je sice hodná, ale bohužel zdravotní sestřička, která svou prací doslova žije. To je teprve mazec! :zed: Soucítím s tebou :palec: Jak říkáš: Rozumu a vzdoru zdar! :mrgreen:

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 14.01.12 21:55

Moc hezky napsáno. Já mám teda tchýni v pohodě. Jediné co mě teda dokáže rozežrat nervy je pratchýně..(nebo jak nazvat babičku manžela). Poslední výstup byl na vánoce kdy 9ti měsíčnímu synovi dávala na hraní resp. ošahání šampusku z tenkého skla a vykládala jak přece se jim (byl tu i synův bratránek o dva měsíce starší) nic stát nemůže…Pokaždé když volá tak mám pupínky až na p… Naštěstí návštěvy se konají jen cca čtyřikrát do roka, ale pokaždé poschováváme po bytě hromadu alkoholu, kdyby bylo potřeba na uklidnění :lol:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 14.01.12 22:19
autorka

Alkohol po baráku- to je super nápad. :potlesk: Teda pokud „osina“ nejezdí moc často. :P
Holky vždyť ta moje je většinou taky fajn, jak píšu. Až na někdy … :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

 
mayerka
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 17.01.12 15:58

hahahaha… moje tchýně tvrdila, že můj syn bude jezdit na vozejčku, protože v roce nechodil a já odmítala tahat ho za ruce jak opici :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama