Ideální těhotenství, "ideální" porod

Porod

Aneb z hrušky na zem, milá paní, nastává realita. :) Když pominu fakt, že jsem v pátém měsíci svého těhotenství (po xdesítkách výčitek, výhrůžek a nadávek kvůli mému odmítnutí interupce) vystěhovala ze svého bytu svého bývalého přítele, dalo by se říct, že se celé mé těhotenství neslo v téměř ideálním duchu.

Miminko se krásně vyvíjelo, já se úspěšně prozvracela prvními třemi měsíci, prošla prvním genetickým screeningem a s chutí přešla do druhého trimestru, který naopak provázela taková chuť k jídlu, že jsem se občas obávala, jestli takové množství jídla vůbec může normální člověk sníst. Může. :-)

Rodiče byli úžasní a celou dobu mně moc podporovali a starali se o mě stejně jako mí nejbližší přátelé. Všechno bylo zkrátka super, jen občasná chuť na sex byla příšerná. Už chápu výrok jedné z hrdinek seriálu Sex ve městě, která jako těhotná prohlásila „Když jsi těhotná, měla bys bejt vdaná, protože pak máš chlapa s povinností s tebou souložit.“ No nic, jednou si to vynahradím. :-)

Termín porodu jsem měla stanovený na 17. června 2011 a třetí trimestr už chuť na sex neprovázela. Stal se ze mě totiž špatně spící nevrlý valibuk s velikostí prsou E (nutno podotknout, že z mých typických 75B byl přechod na 75E velmi příjemnou zkušeností - bohužel tím výčet těch příjemných změn v třetím trimestru končí) :-).

Ale říkala jsem si, jak je super, že matka příroda myslí na všechno a připravuje maminu na zátěž, co přijde po porodu ještě před porodem (už se těším - mám potvrzenou holčičku, kterou jsme si všichni moc přáli).

Začala jsem absolvovat předporodní kurzy (další předem idealizovaný zážitek) - při praktické ukázce nafukovacího balonku EPI-NO jsem zděšením spadla z cvičebního míče a při pohledu na mé břicho jsem začala přemýšlet, jestli to byl úplně nejlepší nápad mít mimčo. A vůbec, to přece není možný, aby něco tak velkýho prošlo tam… tím malým.

Sestřička v kurzu si s tím nafouklým balonkem určitě dělá prču. Nicméně před prohlídkou porodnice a porodních boxů, kterými jsou předporodní kurzy završeny, jsem se raději domluvila se svou výbornou kamarádkou, že se mnou půjde k porodu, poněvadž už má 2 děti a bude chápat, co prožívám…kdyby náhodou.

6. května jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a od poloviny května začala příšerná vedra. Už samotný nástup jara byl dost teplotně neobvyklý, ale tohle už byl hardcore. Teploty neklesaly pod 30 stupňů ve stínu - nic lepšího pro těhotnou v 34.týdnu, která má oteklé snad všechny výstupky na těle včetně ušních boltců, neznám.

S každým dnem neúnosných veder, kdy bylo mou převážnou a nejnáročnější činností změnit polohu v posteli, jsem začala vymýšlet, co všechno bych byla ochotná dát za jedinou noc klidného spánku v mé oblíbené poloze na břichu. Nebo co bych dala za jediný den bez oteklých prstů, kotníků, zápěstí… no vlastně všeho. :-) A s každým dnem už jsem celé těhotenství chtěla mít víc a víc za sebou, svou holčičku u sebe a svoje tělo v normálu.

V druhé polovině května jsem se naštvala na svou bezmocnost a začala jednat. „Mistr Gůgl“ zná spousty babských fíglů, jak se připravit na porod a jak ho taky pomoct vyvolat. Hmm. Podle doktora bylo vše v naprostém pořádku, malá otočená tak, jak měla být, do termínu porodu zbývaly čtyři týdny. Tak jsem se rozhodla, že když nejde Mohammed k hoře, půjde hora k Mohammedovi. Doktor to komentoval úsměvem a slovy: „Víte, většinou, když je všechno v pořádku a miminku se v břiše líbí, nedostanete ho ven ani párem volů.“ :-)

Nechala jsem si vše ještě projít hlavou, ale vedro bylo opravdu neúprosné. Poslední týden května jsem tedy za neúnosného vedra překračujícího 35 stupňů ve stínu zahájila prvním tipem - SCHODY. Chodila jsem tři patra nahoru a tři patra dolů třikrát po sobě. Do večera nic. Malá spala a já funěla jako parní lokomotiva. Dobře, nevadí.

Tak co říkají babské rady dál??? HORKÁ KOUPEL. To se mám jako naložit do horké vany, když venku je 50 stupňů??? Uff, no zkusit to můžu, ale jsem zvědavá, kdo přijde vorvaně jako já vylodit na pobřeží, když nebudu moct vylézt. Pojišťuju se tedy telefonátem se svou kamarádkou, domluvenou na přítomnost u porodu s tím, že lezu do vany a kdybych nemohla vylézt, budu volat. :-) Výsledek??? Ležela jsem ve vaně asi půl hodiny a nic. Malá spinká vesele dál, teplo jí asi dělá dobře. Zato mě přijíždí s výstupem z vany pomoct má kamarádka… jak jinak. :-)

Začala jsem si říkat, jestli ty babské rady vůbec fungují. Ale rozhodla jsem se zkusit třetí tip. Tři je šťastné číslo, no ne? :-) Babská rada HOPSEJTE. Ještě lepší aktivita do stupňujícího se vedra, ale jdu na to. Beru svůj hopsací míč, sednu si, nohy postavím do směru „Vítejte“ a skáču. Po půl hodině hopsání u živé taneční hudby odpadám vyčerpáním na vedle stojící postel. Malá, jako už je zvykem, spí.

Je úterý, 31. května 2011 - 17 dní do termínu porodu. Ráno vstávám, sbírám zbytky všech sil, volám na pomoc svou kamarádku a volím řešení nejrazantnější… spojení všech babských rad dohromady. Nejprve tedy vyběhnu tři patra nahoru a dolů (směrem dolů ze schodů poskakuju), kamarádka mezitím doma napouští vanu, do které ulehám hned po běhu po schodech (cítím se jak vzducholoď včetně zvuků). Za pomocí jeřábové techniky po půl hodině vylezám z vany a odvalím se na připravený míč, kde hopsám a hopsám…NIC NIC NIC.

Kamarádka se ujistí, že své zklamání přežiju a že opravdu nerodím a odchází, já upadám únavou do komatu a spím až do večera. :-) Následující den mě čeká prohlídka u doktora - doktor mi se zářivým úsměvem sděluje, že malinká je nachystaná a vše jde podle plánu, dokonce krásně přibrala na váze. Svoje pokusy podle babských rad jsem mu neprozradila a usmívala se, jak jsem ráda, že je všechno tak, jak je.

Prdlajs. Ještě den a umřu na vedro. Ovšem další pokusy o přivolání porodu vzdávám. Doktor mě při loučení upozorní, že kdybych NÁÁÁÁÁHODOU chtěla rodit, tak tento víkend ne. Jede na konferenci do Německa a vrátí se až v pondělí. HA HA HA, pane doktore, já nebudu rodit zřejmě nikdy. :-)

Je čtvrtek 2. června. Počet pohybů malé - milion. Počet pohybů mých - nejraději nula. Počet dní do termínu porodu - 15.

Přemýšlím, jak rychle uběhne den, když budu ležet v posteli a nadávat na vedro. Po 2 minutách zjišťuji, že tohle neklapne. NE, tohle přece nejsem já!!! Já jsem vždycky byla vzorem aktivity, neúnavnosti a temperamentu. Mluvím k břichu: „Hele, malá princezno, tak takhle teda ne. Tvoje maminka ti ukáže, co to je aktivní život, mě doma ležet nepřinutíš.“ :-)

Vstávám, zvedám telefon a volám své kamarádce k porodu, jaký má dnešní program. Navrhuje zajít na oběd a latté v její kanceláři. No super, to zvládnu. Obědváme tedy na jedné z letních zastíněných zahrádek, já vypiju snad hektolitry vody a přemisťujeme se ke kamarádce do kanceláře. Chce mi ukázat, jaký si vybrala kostým na dceřin karneval.

Den ubíhá příjemně. :-) Sedím v kanceláři, kamarádka se odchází obléct do kostýmu, abych ho mohla zhodnotit. V klidu upíjím latté bez kofeinu a za zády se mi ozývá kamarádčina otázka: „Co ty na to??? Neudělám dceři ostudu???“ Otáčím se a následuje scéna velmi podobná scéně ze Slunce seno erotika, kdy Cecilka vchází do domku faráře a s maskou přes obličej překvapí nic netušícího faráře Otíka. :D Kamarádka mi zapomněla říct, že si pro dceřin karneval vybrala velmi realistickou masku víly smrti Banshee.

Šok, který mi způsobila, se nedá popsat. Bleskově vyskakuju z gaučíku, zahazuju sušenky i lžičku z latté v ruce a skokem plavmo se letím schovat za stůl. :-) Tak TOHLE jsem fakt nečekala. Nakonec se obě smějeme jako blázni a ani nezaregistruju píchnutí v břiše. Po odstranění škod a kompletním úklidu odcházím z kanceláře kamarádky pěšky domů. Je pozdní odpoledne, cítím trochu větší únavu a těším se, až zalehnu k telce.

Čtvrtek 2.června cca 23:30. Probouzí mě mokro!!! V polospánku vstávám a říkám si, že ještě tři kroky a budu na WC. MOMENT!!! Mně se nechce na malou!!! Tohle teče samo!!! Ne, ne, ne, to není možný. Nevěřícně vyhrnuji noční košili a koukám si na nohy. Ano, praskla mi voda - volám své kamarádce a se smíchem v telefonu jí děkuju za to, že mi odpoledním šokem s maskou vyvolala porod a ať si pro mě laskavě přijede a dokoná, co začala. :-D

Kamarádka vyráží, já jsem překvapená tím, jak je všechno na pohodu. Dostavují se maličké bolístky, od břicha se vždycky rozvinou až do podbřišku, trvají krátce a pak zase nic, klídek. V klidu si tedy kontroluji tašku do porodnice, nachystané věci pro malou a píšu rodičům a do práce sms, že rodím. Kamarádka přijíždí do 20 minut a je mile překvapená mým klidem a vyrovnaností. Jsem na sebe hrdá a usmívám se.

Pátek 3. 6. 2011 0:30 přijíždíme do porodnice - službu konající lékařku se zdvořilým úsměvem prosím, jestli by nezavolala mému lékaři, se kterým jsem domluvená na jeho přítomnosti u porodu. Doktorka mi se stejně zdvořilým úsměvem oznamuje, že to půjde jen těžko. „Pan doktor je přece na konferenci v Německu maminko, vždyť Vám to včera říkal.“ :-)

V ten moment bere můj klid konce. Tak moment!!! Já chci svého doktora, zastavte to někdo. Princezno ještě nééé, mamince se to teď nehodí. „Nemůžu dát nohy nahoru a počkat do pondělí???“ :D „Ne, to opravdu nemůžete, je teprve čtvrtek maminko a vy jste otevřená volně na 3 prsty a voda neodtekla jen tak. :-) Ale panu doktorovi zavoláme a budeme ho informovat.“ - jsem za vstřícnost paní doktorky vděčná.

1:00 mám natočené ozvy, odcházím na porodní box, kontrakce nabírají na síle - přestává to být sranda, přestávám být klidná i vyrovnaná. To nikdo neříkal, že to bolí takhle!!! Příchozí PA a její zářivý úsměv mi začíná vadit, ale snažím se zachovat dekorum - jsem přece dáma. Dostávám porodní košili a PA nás opouští se slovy, že musím prodýchávat. „Malá potřebuje kyslík, takže nezadržovat, maminko, a naopak dýchat dýchat dýchat. Až budete víc otevřená, uděláme klystýr.“

Už jí ani nestíhám říct, že mám s sebou Yellon gel namísto klasického klystýru. Odcházím v doprovodu kamarádky na WC, kde prodýchávám tak dlouho, až vyzvracím večerní kilo jahod do umyvadla. Není nad kamarádku, co Vám podrží vlasy. Bezva, ještě budu hladná!!! Volá mi máti, že za mnou přijede až ráno, protože to klidně může trvat až do odpoledne. „Dík, mami, to jsem potřebovala slyšet.“ :D

2:00 jsem na porodním boxu, kontrakce zesílily během hodiny trojnásobně a mám je po 3 minutách. Kamarádce hlásím, že jsem si mateřství rozmyslela a že porod nezvládnu, jestli to může jít říct doktorce, ať s tím přijde něco udělat!!! Přichází PA s doktorkou. Verdikt: otevření na 4 prsty, kontrakce mi sílí a přichází častěji, ale malá nesestupuje, je stále v břiše a nesestoupila ani o milimetr. Doktorka odchází volat mému lékaři, PA odmítám pustit z porodního boxu bez nějaké drogy. Copak nechápe, že umírám???

2:15 vrací se doktorka, kterou chytám okolo paže tak pevně, že jí téměř způsobím zlomeninu ramenní kosti. S vytřeštěnýma očima jí oznamuji, že chci OKAMŽITĚ epidurál. Doktorka se zděšeně snaží vymanit z mého sevření a dostává se z něj až za pomoci zřízence, který můj drtící úchop rozebírá prst po prstu se slovy „PUSŤTE PANÍ DOKTORKU!!!“ Z bezpečné vzdálenosti 3 metrů mi doktorka oznamuje, že jde sehnat anesteziologa na ten epidurál. Po 20 vteřinách se dožaduji odpovědi na otázku „KDE JE SAKRA TEN ANESTEZIOLOG???“ Znovu všem na porodním boxu oznamuji, že umírám.

2:30 ještě stále jsem neumřela, naopak kontrakce jsou stále šílenější a anesteziolog stále nikde. Jaká trestní sazba se asi vztahuje na zabití anesteziologa, který má zpoždění??? Bere se nepříčetnost při porodu jako polehčující okolnost???

3:00 konečně přichází někdo zpět… a je to jiná osoba než dosavadní PA a doktorka při příjmu. Osoba, která má minimálně 95,5 roku a viditelně se právě probudila, mi oznamuje, že je anestezioložka a že jde na ten epidurál. Mé odhodlání k zabití mizí - za chvilku to přestane bolet. Anestezioložka velí otočit se na bok a vyhrbit. Dělá si srandu??? Nezvednu ani víčko, natož abych se vyhrbila. PA polohuje postel a pomáhá mi se otočit k doktorce zády, přichází kontrakce - nezvládám udržet polohu, tedy čekáme.

Je po kontrakci, tedy jdeme na to znovu. Doktorka hledá, kam to píchnout… a přichází další kontrakce. Po dalších 2 pokusech anestezioložka oznamuje „Ta má kontrakce po minutě a půl, to jí nestihnu píchnout, to jste měli zavolat dřív.“ a odchází. Ona opravdu odchází???!!! To snad ne!!!

Na řadu přichází zpět doktorka z příjmu. Vyšetřuje mě vnitřně a zkouší povolit čípek - nic. Stále otevřená na 4 prsty, malá stále v břiše, kontrakce o síle na tlačení, ale malá nesestupuje. Doktorka mi oznamuje, že jde znovu volat mému lékaři. Nevnímám, opět umírám. A tentokrát už doopravdy.

3:30 přichází opět noví lidé. Nějaký chlap, něco říká. Nevím co, nevnímám, je s ním nějaká žena. Taky něco říká, PA přikyvuje. Je mi to ukradený, za chvilku beztak umřu. Najednou zvedají bočnice postele, PA na mě mluví - nevnímám, kontrakce mám po minutě a čtvrt. Už nemůžu, už nikdy nebudu chtít sex, už nikdy nebudu mluvit sprostě. PANE BOŽE, slíbím ti cokoliv, i na víru se dám, ale už ať je konec!!!

3:40 ocitám se v místnosti se spoustou světla a lidmi v zelených pláštích, mozek z posledních sil hlásí, že už bude konec - to je přece operační sál. Těším se na tu věc, co mi dají na nos a pak už nic nebudu vědět. Ať mě uspí třeba navždy. Poutají mi ruce a nohy k jakémusi stolu - přichází kontrakce. S nemožností se jakkoliv skrčit, schoulit nebo cokoliv už nezvládám víc než jen řičet bolestí. Cítím, že malá je stále v břiše, šíleně to bolí. Vevnitř se mi něco trhá, já to cítím!!! A pak přichází ta blonďatá slečna s tou maskou!!! „Maminko, počítejte od deseti k jedné.“ 10,… dál nevím. :-)

Pátek 3.6.2011 3:51 přišel akutním císařským řezem na svět můj největší dar - dcera Natálka. Váha 2.690 g, míra 49 cm.

Začíná nová kapitola mého života a už u prvního kojení ve 12 hodin beru vše, co jsem řekla při porodu, zpět. :-)

A závěr pana doktora z operačního sálu??? Císařský řez nařídil hlavně proto, že malé klesaly ozvy a taky proto, že kdybych měla tenhle přirozený porod dotáhnout do konce, pravděpodobně už bych jiné dítě mít nemohla, protože by došlo k nevratnému a vážnému potrhání vnitřních porodních cest.

Proto tímto děkuji panu doktoru Markovi z olomoucké porodnicko-gynekologické kliniky za jeho pomoc a vám všem, co jste dočetli až sem, za Vaše přečtení. :-)

Hodnotilo 73 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 24.03.14 00:43

Supr denicek, jen jsem v zaveru cekala, ze to nakonec bude kluk :D

 
Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 18512 příspěvků 24.03.14 06:16

Porodní deníčky nekomentuji, ale tady udělám výjimku - dobře napsáno, tlemila jsem se až do konce, tohle stálo za přečtení. :palec:

 
marturka  24.03.14 06:44

Výborný deníček, máte talent k psaní. Cítila jsem s vámi. Hodně štěstí a zdraví pro vás, holčičku i vaší výbornou kamarádku.

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 24.03.14 07:53

Pobavilo ;)

hodne podobne memu prvnimu porodu, akorat jsem byla otevrena rychle, ale jinak to dopadlo stejne - na epidural pozde, maly nesestupoval, ja bolesti vubec nevnimala lidi kolem, nakonec akutni cisar.
ale proti druhemu porodu to byla pohoda :lol:

 
nynyha
Nováček 1 příspěvek 24.03.14 08:04

Nikdy tady nic nekomentuji, jen čtu deníčky, ale tohle mi nedalo. Připadalo mi totiž, že jsem se vrátila v čase. Moje holčička se taky narodila 3.6.2011, takže úplně přesně vím, co jste zažívala. Taky jsem se snažila jí všelijak „vyloudit“ z břicha a taky se nedařilo. Mě tedy pomohl sex… Jinak vy jste se 2.6. v půl dvanácté probudila, já dorazila do porodnice :D A malá se narodila také akutním císařským řezem, až na to, že to bylo až v devět večer. Takže děkuji za to, že jsem si mohla zavzpomínat na svůj porod a ať je holčička zdravá :)

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 24.03.14 08:06

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: promiň já se ti smáa, ale jinak to nešlo. Halvně jak si držela paní doktorku :mrgreen:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 24.03.14 08:24

Děkuju moc všem. :oops: Jsem ráda, že se deníček líbil…paní doktorka to ustála jen s modřinkou na ruce a prý je zvyklá. :mrgreen:

Zkusím v budoucnu vytvořit deníček o tom, jak nám ubíhá život.

Ještě jednou díky moc všem. ;)

 
beruska03
Kelišová 5387 příspěvků 24.03.14 09:03

Skvěle popsáno :dance: a gratuluji ;)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 24.03.14 09:21

Hezky a vtipně napsané :) Gratulace k holčičce. Přeji hodně štěstí a zdraví :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 24.03.14 09:29

Uzasne napsane, diky :) taky cekame Natalku a ted jsem ve 32. tydnu, v nekterych vecech se vidim uz ted :D kazdopadne fakt supr denicek a preji hodne hodne zdravicka s malou :) :mavam:

 
CarrieJT
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 24.03.14 09:29

Super deníček :palec: takhle jsem se dlouho nenasmála :mrgreen: gratuluji k Natálce :potlesk:

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 24.03.14 09:37

Super deníček, moc jsem se pobavila :potlesk: přeji Vám i Vaší princezně pohodový život bez starostí :hug:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 24.03.14 09:39

:mrgreen: :mrgreen: tak to byl boží denicek! Fakt jsem se nasmala. Děkuji!! :potlesk: :mrgreen:

 
elenecka
Extra třída :D 11806 příspěvků 24.03.14 10:39

Krásný deníček, moc jsem se pobavila a gratuluju. :mrgreen: konec byl sice drastický, ale dobře to dopadlo :pankac:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 24.03.14 10:43

Pekny denicek :mrgreen: At se Vam dari :kytka:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 24.03.14 10:50

Děkuju moc. :oops: :kytka:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 24.03.14 11:00

@nynyha Tak to je super náhoda… :D Je to vůbec možný??? :D

@Ali-Ali To je vtip, že druhý porod byl horší, že jo??? :lol:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 24.03.14 11:15

Teda to je tak krásný deníček. :potlesk: :potlesk: :potlesk: Už jsem si dlouho takhle pěkně nepočetla :palec: A gratuluji k Natálce :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.03.14 11:21

Jako porod to nebyl pěkný ani trochu, ale smála jsem se u nej nahlas, diky za to a preju hodne zdraví

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 24.03.14 11:58

Gtatuluji k princezně :kytka:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 24.03.14 12:31

Dlouhé deníčky nečtu, ale u tohoto nešlo s čtením přestat…skvěle napsané :palec:

 
Aneta89
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 24.03.14 13:19

Krásný deníček, hrozně hezky se to četlo :lol: Jen se teď bojím svého porodu ještě víc :mrgreen:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 24.03.14 13:23

:D:D :D Jsem se nasmála :D prakticky jsem to zažívala tak jako ty, ale rozhodně bych to tak pěkně asi nepopsala :D

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 24.03.14 13:27

Děkuju moc. Jsem ráda, že se deníček líbí. Při jeho psaní už jsem se taky usmívala, ale tehdy to taková sranda nebyla no. :lol:

 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 24.03.14 13:42

Mooc hezky napsané, těhu podobné mému uplne jsem se videla v tech vedrech jak se snazim maliho vypudit :-D

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 24.03.14 13:48

Tedy, ta bolest musela být hrozná, ale je to napsané bezvadně, už dlouho mě žádný deníček takhle nerozesmál. Jinak samozřejmě gratuluji k malé. :kytka: :lol:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 24.03.14 13:50

:lol: jsem se fakt nasmala..muj prvni syn mel termin 25.6 a narodil se 5.7.taky jsem zkousela co se dalo.vanu, schody…vsem sousedum v ulici jsem ostrihala zivy ploty, ale nic :) svuj porod nikdy popisovat detailne rafsi nikdy nebudu:mrgreen: ted mam termin pro zmenu 24.6 tak jsem zvedava :lol: kdyztak zkusim nekomu poradit, aby me zkusil vylekat..dik za tip :lol:

Příspěvek upraven 24.03.14 v 13:52

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 24.03.14 14:06

@janička_opička Držím moc palce, ať je všechno OK. :kytka: A jinak můžu dnes upřímně říct, že od té doby už mě nikdo takhle nevylekal. :D

 
Lilalu
Závislačka 4550 příspěvků 24.03.14 14:42

Krasa a gratulace velika :potlesk: :kytka: Porod opravdu za ten uzlicek stesti stoji. :*

 
Lucinka0
Kecalka 207 příspěvků 24.03.14 15:38

Táák to je super :) líbí se mi jak je to i vtipně podanéé :D nejvíce snad že v každém odstavci je umírám umřu :D docela mě to i pobavilo :) palec nahoru :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 24.03.14 16:09

Musela Sem se smat napsala si to tak zive a ctive, ze jsem se videla taky, mela sem to same a taky nakonec cisar… ;)
Ty tvoje hlasky v denicku to se nedalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak samozrejme grsatuluji k malicke :kytka: :srdce: :srdce: :*

 
Domíisek
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 24.03.14 16:15

Super denicek :) krasne a vtipne napsany…mela ste to oproti me rychle za sebou ja na cisare cekala 15h z toho vic jak 5h se u me neudala zadna zmena ja se neotevrela od 4cm ani o milimetr a mala mesestupovala a podle doktora nebyl duvod me vzit na cisare az po 5h co sem umirala si to rozmyslel. Jinak epidural sem mela a nezabral

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 24.03.14 16:23

Výborný deníček, smála jsem se od začátku do konce :lol:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 24.03.14 18:13

Tak 31.5.2011,v době, kdy jste podstupovala ''vyháněcí maraton" jsem rodila svého syna. A právě teď ležím ve vířivce se skleničkou červeného a snažím se vyhnat svoje mimčo ven :mrgreen: deníček super :potlesk:

 
AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 24.03.14 18:52

Porodní deníčky většinou nečtu, ale tento nemá chybu :pankac: :mrgreen:

 
Lucie12345  24.03.14 18:53

Jedním slovem - SUPER!!! :))

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 24.03.14 19:17
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Talitha
Extra třída :D 13262 příspěvků 24.03.14 20:19

Mě by teda zajímalo, proč by mělo s ani ne tříkilovým dítětem dojít k nevratnému a vážnému potrhání porodních cest?
Jak na to přišli? :think:
Bylo kromě klesajících ozev (což je určitě důvod k CS) něco, co tomu nasvědčovalo? Nepostupovalo to?

 
Avelina
Kecalka 468 příspěvků 24.03.14 20:51

Skvěle napsané :palec: :potlesk:

 
Burj Chalifa
Generální žvanilka 24368 příspěvků 24.03.14 21:25

Konečně něco, co se dá číst až do konce :palec:

 
Attila8  24.03.14 22:10

Tak to bylo skvělé…jak to tak čtu tak pojedu rodit radši do olomouce :D mám to 30 km tak se to snad jednou zvldáne :) přeji vám oběma moc zdravíčka :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.03.14 07:58

Gratuluji k holčičce :kytka:, moc hezky jsi to napsala.

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 25.03.14 10:47

Děkuju moc všem. Příště zase něco zkusím vytvořit. ;)

@Virginia Pan doktor mi to zdůvodnil tím, že jak malá nesestupovala, porod nepostupoval, tak porodní cesty se neotevíraly - malá už byla v břiše hlavou napresovaná v děložním hrdle, ale čípek ne a ne povolit a otevřít se a to ani po manipulaci doktorkou - údajně kdyby to nechal být, tak by nakonec malá „vystřelila“ jak špunt a vzala sebou hodně z čípku a to nechtěl riskovat jak pro mě, tak pro malou. Aspoň tak jsem to pochopila. :nevim: Při dalším těhotenství by mi prý v tom lepším případě museli zašít děložní čípek natvrdo a to ještě prý bůhví jak by to srostlo po tomto porodu. ;)

 
pepef
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 25.03.14 11:46

Gratuluji k holčičce, téda deníček napsaný úplně bravůrně, smála jsem se a těhu hormůnky pracují, tak jsem střídala pláč a smích. Ale smekám kloubouk fakt paráda :palec: :potlesk: :* :hug:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 25.03.14 13:02

Deníček moc hezký, zasmála jsem se, ale popravdě snažit se vyhnat miminko 4 týdny před termínem mi přijde jako blbost :roll: Místo běhání do schodů a horký vany ses naopak měla ve sprše/vaně chladit a odpočívat s mokrým hadrem na hlavě nebo kdekoliv na těle; když nikam nemusíš chodit, není to přece problém :nevim:

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 25.03.14 13:23

@poppaea Já vím. ;) Dneska se na všechno dívám jinak…ale ty vedra tehdy, celková únava a nepohodlí…to byl zkrátka mazec. Jestli budu příště rodit, tak jedině na jaře nebo na podzim. :mrgreen:

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 25.03.14 13:40

@agnesold Naplánovaný to máš hezky, tak zas počkej na tu realitu :mrgreen:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 25.03.14 18:35
:lol: :palec: :kytka:
 
stavros
Povídálka 47 příspěvků 3 inzeráty 25.03.14 22:51

A jak se jmenoval doktor co si odjel do Německa?

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 26.03.14 05:41

Hlavne, ze to dobre dopadlo, ja v tom samem roce, rodila v kvetnu a taky akutni cisar, porod nepostupoval a malymu hrozilo priduseni, vyndali ho za 5min 12. Ted mam 18dni do porodu a uz se taky dockat nemuzu, z babskych rad mi fakt nic nepomaha :-/. Tak doufam, ze se nebude chtit mimi kraslit :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama