In memoriam svému nejmladšímu kamarádovi

O životě

Život je někdy pěkná svině (promiňte mi ten výraz), ale určitě není život pes, protože to by byl to nekrásnější, co by mohl být.

Drahý Matýsku,

kuličko moje, valící se před mnou jako napitý páprda… sotva začíná chodit. Není tomu tak dávno, co ses o mě opíral, když jsi poprvé vstával na nohy a já stála a držela, abys nespadl, a když se to náhodou stalo, rychle jsem k tobě přiletěla a poskytla ti první pomoc. Když ses ke mně přišel přitulit a pomuchlovat se se mnou, byla jsem nejšťastnější na světě. Okamžik, kdy jsi na mě poprvé sáhl z postýlky a já ani nevěděla, že máš vlastně ručičky, byl jsi tak maličký, nikdy jsem tak malého človíčka neviděla, ale už jsem věděla, že budeme těmi nejlepšími kamarády.

Každé ráno jsem kontrolovala, jestli pěkně papáš, a když ti něco sem tam upadlo, tak jsem to po tobě rychle uklidila, aby se na tebe maminka nehněvala. Ale už si o malinko větší, už skoro umíš chodit a já jsem poněkud starší, za chvíli bych tě asi nedohonila. Život s tebou, tvojí maminkou a tatínkem, je ta nejlepší rodina, kterou jsem si mohla přát. A proto… zůstaň pořád takový, jaký jsi, usměvavý, skvělý chlapeček, pomoz mamince, ať to všechno zvládne, vždyť víš, jaká je to citlivka :) Budu tě, vás, mít stále v srdci. Život s vámi byl skvělý a vůbec né pod psa.

Děkuji za všechno, jsi skvělý kluk, Matýsku. Loučím se s tebou, s vámi, s vámi všemi, život je hrozně pomíjivý, tak ho žijte naplno. Nezapomeňte na to! Budu s vámi stále, v srdci.

Tvůj nejlepší přítel, pejsek Cherrynka

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
čiki
Kelišová 7340 příspěvků 05.02.12 08:36

alco - :hug: :hug: :hug: slov netřeba. Mějte jí pořád v srdíčku, rozumím Ti.

 
Lidu
Kecalka 427 příspěvků 05.02.12 09:05

Alčo, moc krásně napsané :andel:
Sama mám psa, který je snad i víc než jen člen rodiny a malou čekáme koncem února. Jsem zvědavá, jak se ti dva dají dohoromady a věřím, že to bude nerozlučná dvojka! ;)
Cherrynka s vámi bude ve vašich vzpomínkách :!

 
Caty  05.02.12 12:31

Krásně napsané. Taky máme Cherrynku Když nám odešel první pejsek bylo to hrozné, bolelo to a bolí furt, nepejskaři nepochopí, ale pejskaři ano. Loni nám zemřel druhý pejsek, tak jsou už spolu, ale taky to bolí. Mám radu, pořídit si dalšího pejska, aby byl smutek lehčí, sice ne menší, ale lehčí. Mně to pomohlo, ale dodnes když vidím fotku, mám slzy v očích.

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 05.02.12 14:28

Moc krásný deníček. Taky doporučuju pořídit si hafana. Ne jako náhradu, ale jako společníka, který Vám pomůže překonat smutek :hug:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 05.02.12 15:31

my měli přes 16.let pudlíka Dannyho, byl úžasný, v červenci to bude tři roky,co odešel do psího nebíčka, moc nám chybí, hlavně Elince, už si našetřila na jorkšírka, jen musíme zlomit taťku. Nyní chceme psí „slečnu“, tak snad do prázdnin bude. Psi jsou sice starost, jak mnozí říkají, ale vrátí se nám 100násobně radostí, kterou nám přinášejí. Psi se navíc ,nedokáží přetvařovat na rozdíl od lidí.

 
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 05.02.12 17:41

Já věřím na Duhový most…
Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází na tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce kde mohou běhat a hrát si spolu. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.

Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost - všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.

Hrají si a běhají spolu, ale přijde den, kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.

A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 06.02.12 03:45

já a naše Elinka taky, musí někde být, ti naši čtyřnozí přátelé si to zaslouží

 
akydo
Závislačka 2534 příspěvků 11.02.12 19:35

Ali…vím co je to ztratit pejska…úplně jsem si vybavila odchod naeho milovaného Filípka…a slzy jsem neudržela......,ale Zuzlounek to napsala krásně…duhový most…tam se jednou setkáme.....

 
Natu
Nováček 9 příspěvků 12.02.12 09:09

a já nadávám na chlupy.....ale bez něho by nám bylo moc moc smutno, děkuji

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zpověď miminka pro tátu, aby se už netrápil


Reklama