Já chci taky svátky plné klidu a míru

Ostatní

Dokonce ani trocha obžerství by mi nevadila. Původní plán byl válet si šunky, přibrat pár kilo a chodit jen na nezbytně nutné procházky. Ale opět to dopadlo jinak. Mé novoroční předsevzetí znělo: už nikdy žádné plány!

Ale pěkně po pořádku. V září jsem začala zase pracovat. No pracovat, makat jako divá. Co naplat, je to práce a dostávám za ni plat. Odvádím výkon na horní hranici možností, placena jsem jako každý jiný státní zaměstnanec v tomto oboru. Nestěžuji si, je to lepší než drátem do voka.

Od září do prosince jsem zhubla nějakých 6 kilo (tedy skoro celé poprsí a břicho, zádel zatím odolává). Občas mám po pracovním dni pocit, že polezu po zdi. V práci jsem spokojená, celkový dojem kazí jen nafasovaný materiál. Ale profesní čest mi nedovolí ustoupit a já jednou zvítězím. Do pracovního zápřahu jsem skočila oběma nohama najednou a děti hodila na krk svédrahépolovičce. Tímto mu moc a moc děkuji, že vzal na svá bedra starost o dítka a částečně i domácnost. Sice nepere, nežehlí, nezametá, ale už si zvykl vypravit děti do školy a školky a koupit alespoň chleba, občas i umyje nádobí (v myčce).

Na podzim jsme si na pár dní odskočili k rodinám na severní Moravu. Návštěva u tchyně opět kvalitní, ostatně jako vždy. Tchyně má totiž pocit, že ji nikdo nemá rád (nemá, ale může si za to sama), že jí spadne barák na hlavu (spadne, ale jen proto, že je škrt a myslí si, že jí na něm bude někdo pracovat zadarmo) a že jsme povinni odvážet vše, co ji napadne. Dostali jsme loďák s tím, že je plný omalovánek pro děti a že máme prázdný kufr vrátit. Jsem husa, měla jsem ho otevřít dřív než doma. Zjistila jsem, že omalovánka v něm není ani jedna, zato je plný nějakého oblečení po zemřelém dědovi a spoustou dalšího bince kdoví odkud. Kufr jsem zavřela a nechala být.

Pečení cukroví jsem si rozvrhla na prosincové víkendy. Po loňské zkušenosti s perníky jsem jejich tvorbu zavrhla (byly mi ukradeny z okna těsně před Vánoci) a rovnou jsem začala s lineckým a vanilkovými rohlíčky. Plán byl cca 2 druhy za víkend v omezeném množství. Skoro. Počet druhů splněn, množství se mi pro změnu nějak zvrhlo. Já to prostě v malém neumím! :zed:

Štědrý večer jsme oslavili bez nehod v kruhu rodinném, žádné kosti v krku, žádný požár, žádný snězený obalový materiál. Tedy pohoda. 25. prosince tradiční cesta po tankodromu (rozuměj dálnici) přes republiku k rodičům. I cesta celkem v klidu, trasa 400 km pokořena za 4 hodiny, úspěch veliký. V bytě mých rodičů (3+1) se sešlo 8 dospělých a 3 děti a VŠICHNI se celé odpoledne drželi v obýváku. I šlapali jsme po sobě, po dětech, po čemkoliv, co se ocitlo v dosahu, jedli jsme na etapy, protože jídelní stůl se v roztaženém stavu nevejde do pokoje a ve složeném se k němu zase nevejdou lidi. Ale všichni přežili a kachna se zelím byla vynikající.

26. prosince následovala návštěva u tchyně. Už od rána mi bylo zle – moc pěkná psychosomatická sugesce. Nastala chvíle vrácení kufru – urazila se poprvé. Prý jsme to měli vyhodit, když ty věci nechceme. Můj muž kontroval, že opravdu nebude vozit její odpadky tak daleko jen proto, aby je vyhodil. Urazila se podruhé. Poté prohlásila, že náš vánoční dárek nechce (taška na kolečkách, protože špatně chodí) – prý už má 3 takové a nechodí s nimi. Poté se pokusila drahému vnutit obrovskou broušenou mísu, kterou sundala z police (nepotřebujeme ji, nemáme na ni místo a nelíbí se nám) – drahý se šprajcnul a řekl, že ji domů neveze. Urazila se potřetí. Ještě pár takových návštěv a třeba se konečně vyhnu tomu děsnému salátu se šlehačkou a becoky.

27. prosince jsme obešli pár přátel, den celkem v poklusu. 28. prosince mi zvoní telefon – cizí číslo. Na druhé straně se ozvala plynulá angličtina ve vražedném tempu. Ejhle, stařičký penfriend Bob z Harlow se sbalil a přiletěl na pár dní navštívit mé rodiče, mám si ho vyzvednout na letišti v Mošnově. A nastala honička. Je to starý pán, skoro 80 let, co tady sakra dělá neohlášen a sám? Kde bude spát? Co bude jíst? Rychle nějaký program, válení se u bedny se odsouvá na neurčito!
Fofrem oprášit zbytky angličtiny a nabudit zakrnělé pozůstatky mozku! Děti jsem opět hodila na krk drahému, zajistila auto s řidičem (švagr a jeho přibližovadlo) a mazala na letiště.

Při cestě zpět se Bob kochal pohledem z okna… až dokud jsme nedorazili k areálu bývalého NHKG Ostrava. Všude komíny, světla, ohně při vypouštění spalin, každý komín dýmí jinou barvou, pro mě návrat do dětství. Ale Bob zezelenal, zbledl a pronesl jediné slovo: HELL! 29.–30. prosince kulturní zážitky spojené s pokusy o tlumočení, překlady svérázných ostravských slovíček jsem si odpustila. Naštěstí Bob přijel vybaven seznamem míst, která chce vidět, prý ho to doma nebavilo, tak si odskočil přes kanál na návštěvu.

Silvestr se nesl v duchu totálně vycucnutého mozku, v naprostém inteligenčním útlumu, mimo civilizaci. A můžu říct, že se docela těším na ten blázinec v práci, tam má ten chaos alespoň nějaký řád.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 02.01.12 08:46

Šmánkote salát se šlehačkou a becokama :-D
Skvěle jsem se pobavila :mrgreen:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 02.01.12 09:01

Pecka!!! Super deníček… zasmála jsem se! :lol:

 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 02.01.12 13:14

Já ty Tvoje deníčky prostě žeru :lol:

 
Monrei
Závislačka 3179 příspěvků 02.01.12 14:37

Ahoj,
tak to je mazec.....nevím co jsou becoky ale salát se šlehačkou?brrrrrrr
Jo koukám že né nadarmo se říká,„tchýně a uzený,nejlepší jsou studený.“
Mám ještě horší tchýni než ty.....

Příspěvek upraven 02.01.12 v 14:37

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18618 příspěvků 02.01.12 14:42

a jo, zapomněla jsem, že v Čechách se becoky nejmenují becoky :oops: … takže becoky jsou velké fazole, dle oficiálních zdrojů přímo „velkoplodé strakaté fazole“. A dle mého skromného názoru prostě do bramborového vánočního salátu nepatří. Stejně tak jako kopeček šlehačky.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 02.01.12 15:55

Ježiš fuj šlehačka a fazole f salátu :poblion: Já asi budu muset navštívit tvou tchýni, aby mě zbavila závislosti na bramborovém salátu, :mrgreen: který jinak miluju. Ještě ho mám ze Silvestra ve špajzu, asi půjdu uždíbnout :oops: mňam.
Super deník :palec:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 02.01.12 16:22

Míšo, koukám že tvoje tchýně je kvalitní exemplář ještě ze starého odchovu… :mrgreen: Znám pár takových.
A jinak že pozdravuju „nafasovaný materiál“. Nostalgicky vzpomínám, jak jsem se s čímsi podobným vztekával při volnočasových aktivitách na vesnici. Dneska se mně přibližně stejné ročníky snaží velet ve fabrice - ale moc jim to nejde… 8)

 
vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 02.01.12 16:30
:palec: :palec: :palec:
 
draga
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 02.01.12 16:33

neu tvoje storky prostě nezklamou a ten popis Ostravy :)) si pamatuju jak jsem tam byla coby pionýr :oops: na tavbě a fascinovaly mě právě tebou popisované komíny chrlící jen tak do prostoru ohně :)),myslela jsem, že už to tam není , že mě příště vezmeš sebou :))

Příspěvek upraven 02.01.12 v 16:33

 
wobludka
Extra třída :D 11490 příspěvků 02.01.12 17:18

Však my si Tě vykrmíme neumitá misko :jazyk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 02.01.12 19:09

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: Nádherně, ne, přímo dokonale napsaný deníček! :pankac:

No tedy, užila sis pěknou hoňku, tak přeju ať jeden víkend v novém roce(nejlépe ten nejbližší) budeš moci prožít s nohama na stole, zachumlaná v křesle u knížky či TV a oddáchneš trochu. Přecejen pečení cukroví teď už odpadá a stařeček už snad odlítl domů :D

 
Reyne  02.01.12 21:30

super deníček, ostatně jako vždy :mrgreen: :mrgreen: Víš jak bys zvýšila prodejnost novin. kdybys pro ně psala?

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 02.01.12 23:06

:mrgreen: Juro kolikrát jsi byl ženat? Šplíchni číslo draku ! ;)
Zakladatelko :palec: :potlesk:

 
Tasemnice
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 02.01.12 23:11

opravdu perfektní deníček a ten tankodrom-přesně vím o čem mluvíš-po jednom takový tankodromu jezdím já ke své tchyni a málem jsem na něm porodilla.Ale tchyni mám opačnou,než je tvá-naštěstí.Moje první tchyně by si mohla podat s tvojí obě ruce..... :mrgreen:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 02.01.12 23:12

Supr deníček :potlesk: Tchýně nemá chybu, opravdu unikát :potlesk:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 03.01.12 08:49

mazéééc :mrgreen: Ostravsko znám, maminka pochází z Karviné. Naštěstí becoky se šlehačkou se u nás teda nedělají :mrgreen:

 
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 03.01.12 10:56

Tak jsem se potlemila, hlavně mě dostal Bob se svým „HELL“, to jsem se tu válela smíchy.Díky :kytka: !

 
lenkabu
Extra třída :D 13739 příspěvků 03.01.12 12:56

Hell :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 05.01.12 12:25

Krásný deníček :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ještě vědět co je to hell :roll: :mrgreen: :lol:
Ale fakt jsem se nádherně pobavila :potlesk: :palec:

 
katynka21
Závislačka 2976 příspěvků 06.01.12 22:49

Teda po přečtení tohoto deníčku jsem musela nakouknout i na ty další a nakonec je přečetla jedním dechem všechny…mooooc jsem se u nich pobavila, dokonce jsem je musela předčítat i manželovi.
Máš naprosto skvělé pisálkovské střevo a těším se až zase bude manžel v noci „nechrápat“ a tobě nezbude nic jiného než se s náma podělit o další skvělé zážitky :palec: :potlesk: :palec: :potlesk:

 
Arietiska
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 15.01.12 12:54

Díky za parádní shrnutí tvého posledního půl roku. :-) :potlesk:
A salát s fazolema a šehačkou, mňamity papity. Si to asi ani neumím představit a díky za vysvětlení… :-)

Příspěvek upraven 15.01.12 v 12:57

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama