Já, zlobivá děloha a malý bojovník

Těhotenství

Můj deníček je o tom, že ne všechna těhotenství probíhají hladce, až na prvotrimestrální zvracení. Někdy je potřeba si o miminko pořádně zabojovat! Předem se omlouvám za délku deníčku, budu se snažit to shrnout.

Od 3 let jsem byla se svými bratry v dětském domově, vinou své matky, která se o nás nestarala a propadla alkoholismu. Veděla jsem tedy, že nikdy nebudu jako ona a že až jednou budu mít děti, budu se ze všech sil snažit, abych jim dala vše, co potřebují.

Můj život po odchodu z DD, kdy jsem se přestěhovala z Moravy do Prahy, byl jedna velká párty. Našla jsem si staršího přítele, protože se stejně starýma jsem si neměla co říct. Rok a půl jsem žila jak ve filmu, chodila na párty, pila alkohol, zkusila i nějaké drogy, pak se probudila z kocoviny, šla s přítelem na nákupy, na večeři, pak třeba do kina nebo do divadla. Až do té doby, než jsem jela navštívit otce a bratry na Moravu a tam jsem potkala HO!

Tajemný, tichý, hodný, a… chudý. :-) Na první rande pro mě přijel 120 škodovkou, na což jsem nebyla zvyklá. :-) Řekla jsem si, že je to super zkouška a jestli ji zvládnu, pak zvládnu všechno. Omlouvám se, jestli to zní povrchně, teď jsem jiná a tohle jsou už jen vzpomínky.

Okamžitě jsem ukončila vztah v Praze a rovnou začala bydlet u svého prince. Náš vztah byl nádherný, úplně něco jiného. Místo restaurací jsem se naučila vařit, místo dražšího vína jsem pila pivo, místo kina jsme si pustili TV… a přece nám bylo krásně.

Při poslední gynekologické prohlídce v Praze mi dělali všelijaká vyšetření a za týden volali, že našli nějaký nález, už přesně nevím co, a že budu mít potíže s početím dítěte. V té době mě to nějak nezajímalo, řekla jsem si, že je mi 19 a dítě stejně nechci dřív jak ve 30.

Jenže opak byl pravdou, dítě jsem začala chtít už po půl roční známosti. Tak nějak jsem věděla, že ON je ten člověk, se kterým chci zestárnout. Veděla jsem, že dítě chci více než můj přítel. Bylo mi 22

Na týden jsme se rozešli. Myslela jsem, že ho miluji víc než on mne a že se mnou nepočítá do života. Pak mi volal ubrečený, že se mám vrátit, že už ví, co chce, že jsem to já a miminko.

Uběhl měsíc a já dostala MS. Bylo mi to líto, ale věděla jsem, že se to podaří. V tom samém měsíci v říjnu jsem dostala MS podruhé, ale spíš jenom špinění. Udělala jsem si test a nic.

Po pár týdnech jsem byla na návštěvě u kamarádky, nakoukla do kartičky z ÚP a vykulím oči. Vždyť dneska jsem se měla hlásit v kabince. Volala jsem, žádná odezva. Na druhý den ráno jsem utíkala to vyžehlit, ale bez lékařského potvrzení mi hrozil vyhazov z ÚP na půl roku. Hned vedle ÚP mám gynekologa, tak to zkusím. Neřekla jsem, o co jde, jen že mě bolí už týden v podbřišku. Tak se na to koukneme, říká doktor. Po zasunutí sondy říká „No, jste těhotná.“

Začala jsem bulit jak mimino. Štěstím!!! Napsal mi potvrzení, že mi včera bylo špatně kvůli časné graviditě. A vše bylo ok. Příteli jsem v autě ukázala fotku z UTZ, 6. tt. Přítel byl překvapen, ale byl rád. Poznala jsem to.

Za další dva týdny jsem začala ale krvácet a jeli jsme na pohotovost. Tam nám pan doktor řekl, že nevidí plod, jen žloutkový váček a že mám jít ráno ke svému doktorovi, že on mi řekne víc. Na to můj doktor konstatoval, že je vše, jak má být a že už dokonce vidí srdeční akci. :-)

Další týdny probíhaly jak po másle, žádné nevolnosti, za sebou úspěšný prvotrimestrální screening. Užívala jsem si myšlenku, že budeme rodina. Tchýně kupovala už výbavičku a my taktéž, teda až na kočárek, na něj doteďka šetříme. :-)

Z týdnů byly měsíce a nastal konec idylky. Ve 27. týdnu přítel dorazil z odpolední a během rozhovoru se mi začalo strašně napínat a vyboulovat bříško. Dělalo to i předtím, ale tentokrát nějak intenzivněji. Za pár minu znovu a pak zas znovu, přítel automaticky, že je to náš chlapeček, že na nás vystrkuje zadeček. Ale já veděla, že něco není v pořádku. Šla jsem spát, ale napínání a tvrdnutí nepřestávalo. Bylo to tak co 2-3 minuty, do toho slabá bolest jako při MS.

Ve dvě ráno jsem vzbudila přítele, který zrovna usnul, že se oblékám a že jedeme na pohotovost, že se mi to vůbec nelíbí. Na pohotovosti v porodnici mi řekli, že mám kontrakce a že se to musí zastavit, jinak že hrozí porod. Pořád jsem si opakovala, že to nemůže být pravda, že je ještě moc brzo!!!

Do rána kapák magnesia, byl k ničemu! Paní doktorka mi po vyšetření oznámila, že můj čípek se rapidně zkrátil za tu jednu noc a že mě převezou do Ostravy, že tam mají oddělení pto předčasně narozená miminka.

V pláči jsem se začala modlit, ať to vydrží můj chlapeček aspoň měsíc. Píchli mi kortikoidy na dozrání plic a nasadili silný lék na potlačení porodu, který se dává v případě, že potřebují 48 hodin na to, aby kortikoidy zabraly. A už se jelo v sanitce. Já vystrašená až na půdu. Ten kapák byl jak nějaká droga, třásla jsem se, srdce mi jelo jak o závod. Kolikrát mi to museli zpomalit a zase zrychlit. Bohužel děloha stále pracovala. I když na tom léku méně.

Doktoři na vizitě konstatovali, že musíme vydržet, co se bude dít po vysazení, protože je nebezpečný jak pro mé srdce, tak srdíčko malinkého. Po vysazení kontrakce trošku ustoupily, a tak se rozhodli, že mě po vyšetření pustí domů. Už jsem volala příteli, že si balím věci a ať se připravuje. Ale to mi nemělo být umožněno. Po vyšetření mi doktor řekl, že je děložní čípek dvakrát kratší a že za týden mě znovu vyšetří!!!

Zase pláč a nanovo stres, strach o miminko atd. Byla jsem na zhroucení, pořád jsem byla brzo. 28. týden!!! V nemocnici jsem si četla diskuse tady o nedoklubkách, to mě zabíjelo. Pak jsem našla diskusi s mým případem a jak jsem to tak pročítala, ty paní se stejným problémem většinou porodily v termínu, což mě hoooodně uklidňovalo.

Týden uběhl a já mohla domu, nález stejný žádné zhoršení s tím, že musím ležet s polštářem pod zadkem a nic nedělat. Z mého přítele se tím pádem stala hospodyňka a do toho chodil do práce. Ale je úžasný, ani jednou na něm nebylo vidět, že by ho to už švalo, že toho má tolik. Starat se o mě, o psa, vařit, uklízet, prát, do toho chodit do práce a ještě mě někdy utírat slzy, když to na mě zase přišlo. V nouzi poznáte doopravdy člověka. Za to ho tolik miluju!! :-)

Po 30. týdnu se mi hoodně ulevilo. I když je to pořád brzy. Ale klid jsme pořád neměli mít. Jednoho dne byl přítel na nákupu a volali jsme si, já šla během na záchod a po utření pipky jsem zjistila a zařvala hlasitě do telefonu: „Já krvácím!!!“

Přítel byl u mě asi za 3 minuty, i když cesta trvá tak 10 a jeli jsme rovnou do Ostravy. Vzali mě na monitor a dělali záznam. Ze začátku byl v pohodě, pak ale malý sebou šil jak šídlo, bylo to fakt nenormální. Doktor se na to podíval a řekl, že si mě tam nechají. Zase pláč a dokola to samé.

Po vyšetření doktor ale nic nezjistil, vše bylo v pořádku a malinký má už 1700 g. Byla jsem 30+3.

Po třech dnech nás pustili znovu, že je vše v pořádku, až na to tvrdnutí a extra krátký čípek. Dnes jsem 31+2 a bříško tvrdne pořád, beru koňské dávky hořčíku na ztlumení děložní činnosti a prášky na ten čípek. A už doufám, že to byl předposlední boj, další až u porodu - nejlépe v termínu. :-)

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Kwenndy
Kecalka 122 příspěvků 18.05.14 00:54

Drzpím palce, ať jste 2 v 1 co nejdéle. :hug:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 18.05.14 08:42

Preji, at vse doklepete v poradku.Ale kdyby byl nalez tak spatny, nechali by si te v nemocnici.Ja tam lezela vic, jak dva mesice v nemocnici a to pousti az ve 34tt, kdy jsou normalni porodnice pripraveny na predcasny porod(ne nedonosenecku)­.Jestli mas lezet,,na špalkách,, tak vyhod z pod zadku polstar a at ti pritel podlozi postel.Mohu se zeptat, co za leky beres na zkracovani cipku? O tom jsem neslysela. Dcerka ma sice 7let uz, mozna je neco noveho. Denicek mi prijde psany trochu nedospele.No preji stesti a ke stesti i penize, je krasny, ze pritel je skvely clovek, ale i ty jsou potreba. :kytka:

 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 18.05.14 08:51

Držím taky palečky, já měla taky rizikové, ale ne tak jako ty. malá se sice narodila 34+6tt, míry měla 2660g a 48cm, což bylo i akorát, držím ještě jednou palečky i s Eliškou, nyní už má 7,5 měsíce a není poznat že se narodila dříve, jen je drobnější
přikládám fotky jak měla pár dní a teď asi 14 dní zpět

Příspěvek upraven 18.05.14 v 08:58

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 09:42

@wildcherry Ahoj a děkuji :kytka: Ty leky jsou Utrogestan, drzi ten cipek v klidu. Je pravda, ze az potom, co jsem jej zacla uzivat se mi cipek uz nastesti nezkracuje a drzi si svou delku. Jinak jak jsi to myslela s tou posteli? :)

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 09:45

@magda82 35.tyden je porad jeste malo, ne? Ale vyrostla z ni presto krasna holcicka. :srdce: Musela byt v inkubatoru nebo byla uplne v poradku?

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 18.05.14 10:03

Drzim palce at je vse v poradku a dockas se v terminu :-))

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 18.05.14 10:20

Držím palce, ať se děloha umoudří a malý ať vydrží co nejdýl.
Moje těhotenství probíhalo naprosto bez komplikací, tohle vůbec neznám. Taky jsem si zažila nervíčky, ale z toho, že by se moje dítě mohlo nakazit nemocí, kterou mám, takže vím, jaké je to mít strach o nenarozeného chlapečka

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 18.05.14 10:50

@georgesab s tou posteli, ze postel se ze spodu u noh podlozi.To mi radil primo gynekolog, v nemocnici jsou postele polohovaci, takze tam se da nastavit sklon.Doma se to u prave rika,,na špalkach,, :lol:.Hodne stesti :kytka:

 
Zrzanka
Kecalka 226 příspěvků 18.05.14 11:10

Georgesab:
"Můj život po odchodu z DD, kdy jsem se přestěhovala z Moravy do Prahy, byl jedna velká párty. Našla jsem si staršího přítele, protože se stejně starýma jsem si neměla co říct. Rok a půl jsem žila jak ve filmu, chodila na párty, pila alkohol, zkusila i nějaké drogy, pak se probudila z kocoviny, šla s přítelem na nákupy, na večeři, pak třeba do kina nebo do divadla. Až do té doby, než jsem jela navštívit otce a bratry na Moravu a tam jsem potkala HO!

Tajemný, tichý, hodný, a… chudý. Na první rande pro mě přijel 120 škodovkou, na což jsem nebyla zvyklá."

Zajímavý deníček. Obzvláště mě zaujala první část, kterou jsem si dovolila citovat. Píšeš, že pro tebe přijel přítel 120 škodovkou na což jsi nebyla zvyklá. Mohu vědět, na co jsi byla tenkrát zvyklá a z čeho jsi financovala rok a půl života, který byl jako ve filmu? Vůbec nepíšeš o tom, že bys pracovala. Na kočárek stále musíte šetřit, ale na drogy se peníze tenkrát našly. To je smutné.

 
emílie.miller00
Povídálka 43 příspěvků 18.05.14 11:20

Taky držím moc moc palce! :mavam:

 
Káťa.21
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 18.05.14 11:36

@Zrzanka jestli jsem to dobře pochopila, tak měla slečna dříve bohatého přítele..což teď nemá, jak psala..

@georgesab přeju hodně štěstí, ať vydržíte co nejdýl..měla jsem to podobné-od 30tt strašné tvrdnutí-koňské dávky magnéska, Cs 5 a vydrželi jsme do 39+4 :palec:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 18.05.14 11:41

Vždycky se najde nějaký šťoural, který hledá chyby v deníčku.
Já přeji ať dojdete co nejdál a malý se hezky dopeče. :mavam:

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 18.05.14 11:53

Moc se omlouvam, ale ja budu asi druha stoura. Tys nikdy od 18/19 roku nepracovala? Pokud pocitam spravne, tak ted ti je tak 23 a spolehas stale na stat nebo nekoho dalsiho? No, bez prace nejsou vetsinou kolace. A asi nebudou, pokud budes porad na nekom zaviset, nebo spis k tem kolacum nebudes nijak prispivat! Predstav si dalsich 3-6 let na rodicovske, kdo te ve 30 zamestna bez praxe? Mam adoptovaneho sourozence, takze o tom trochu vim, i kdyz z jineho uhlu.

Jinak preji, at vydrzite co nejdele a domu si privezete zdrave miminko.

Příspěvek upraven 18.05.14 v 12:03

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:09

@Zrzanka V Praze jsem pracovala v pizzerii obcas, zivil me bohaty pritel, a po návratu na Moravu jsem praci nasla sice az za dlouho, ale jen na chvili, pak jsem otehotnela. Pritel pracuje stale, a od statu krome soc. a zdravotniho, ktere mi plati UP neberu a nikdy jsem nebrala nic :) Takze me z DPH stat nezivi. Kdyby jo, dostanu porodne a nemusim na kocarek setrit z pritelovo vyplaty ;) S tema drogama, to bylo v Praze, a psala jsem, ze jsem nektere zkusila, kdo taky ne ze? :think:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:11

@Káťa.21 Dekuji moc! Taky verim, ze to vydrzime :kytka: Musime!!! :evil:

 
mirejzr
Kecalka 487 příspěvků 35 inzerátů 18.05.14 12:14

Držím Vám moc palce… já mám v hladší verzi něco podobného - včetně krvácení na začátku. Jen tedy u mě se čípek po pobytu v nemocnici srovnal a nemám kontrakce. Ale taky bojuju o každý den. Jsem 29+2, takže taky brzy.

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:14

@wildcherry Jo aha, no me prave v nemocnici rekli s polstarem pod zadkem…uz tak lezimpres medic a cipek stale drzi. Zeptam se ale sveho gynekologa. Zitra mam kontrolu, tak doufam, ze vse bude stejne, zadne zhorseni :andel:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:18

@mirejzr No musime to vydrzet, pro ty, co nosime pod :srdce:

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 18.05.14 12:23

Moje první se narodila 30+4 a je v pohodě :lol: já jsem dneska 31+0 a vím, že i kdybch jela hned, protože mám taky během těhotensví problémy, na pohotovosti jsme byli asi pětkrát krváceni, bolesti…), zvládneme to zase
hlavně žádnou paniku, miminko už je relativně velký a všecko bude v pořádku :kytka:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:29

@Chawa V 19 jsem jsem po skole odesla do PH, tam jsem obcas pracovala, i kdyz pritel nechtel. Zivil me on…a ano, i presto, ze jsem parkrat pracovala, me musi zivit nekdo druhy. V Praze nechtel pritel at pracuji, na Morave pritel chtel, ale bohuzel ziji ve meste, kde i Vysokoskolaci maji velky problem najit si praci, natoz nekdo s „blbou“ maturitou…pritel musi za praci jezdit denodenne do dalsiho mesta. Takze tady ta prace a nasledne ty kolace jsou vzacnosti! :? Jinak denicek byl o mem tehotenstvi, a o mem vztahu. 8)

 
radúna
Extra třída :D 11313 příspěvků 18.05.14 12:30

@georgesab píšeš:
S tema drogama, to bylo v Praze, a psala jsem, ze jsem nektere zkusila, kdo taky ne ze?

8o
Asi se budeš divit, ale jsou i lidé, kteří žádnou drogu opravdu nezkusili…

Deníček mi přijde takový průměrný. Přeji vám oběma, aby byl porod a zbytek těhotenství v pořádku.

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:32

@zelenaprisera A jinak bylo mimi uplne v poradku v tom tydnu? Ja mam spis strach z tech komplikaci, kdyby se muj uzasnak narodil drive… :( Ale zatim se drzime :palec:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:34

@radúna Myslela jsem vetsinove. Vetsina v mem veku zkusila… :| Jinak denicek neni o drogach. Jen jsem chtela naznacit jaky byl muj zivot predtim. Nejsem zadny fetak, nepiju nekourim. Teda obcas pivo, nemyslim v tehu, to ne… :?

Příspěvek upraven 18.05.14 v 12:36

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 12 inzerátů 18.05.14 12:37

Já taky držím pěsti a plivu pro štěstí!

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 12:44

@italia :kytka:

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 18.05.14 12:44

@georgesab jj, byla jsem 2 dny před tím v nemocnici, stihli mi dát 2 injekce kortikoidů na dozrání plic, takže po porodu měla pár hodin jen přidanej kyslík, ale dýchala sama :srdce: a žádné komplikace nebyly. byla asi 9 dní v inkubátoru - porodní váha 1525g a pak už držela teplotu

 
radúna
Extra třída :D 11313 příspěvků 18.05.14 12:45

@georgesab, já vím, že tvůj deníček není o drogách. ;)

Jen reaguji na tvůj komentář o drogách. Copak to se nesmí?

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 18.05.14 12:54

Ahoj fandím ti, atˇje vše v pořádku :srdce:

 
mirejzr
Kecalka 487 příspěvků 35 inzerátů 18.05.14 12:57

Jojo, budem si vzájemně držet palce :-) :kytka:

 
Kwenndy
Kecalka 122 příspěvků 18.05.14 13:07

Jestli tě to trošku uklidní, dnes lékaři dokážou doslova zázraky. Rodila jsem 28+0. Klárka vážila 980g. Teď jí je 2 a půl a je naprosto v pohodě. :dance:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 13:31

@zelenaprisera Kortikoidy mam taky uz od toho 27. Dnes jsem 32+2 tak nevim, jestli by jeste fungovaly..Tak to jsem rada, ze nebyly komplikace, ale zloutenka byla, ze? Ta je skoro u vsech nedonosenatek :( I kdyz to je prej ten nejmensi problem…

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 13:38

@radúna Samozrejme, ze je to vase vec, nac reagujete. Jen mi je lito, ze vas( tim myslim tebe a ostatni, ktere mely nejake pripominky) zajima spise pasaz se zminenyma drogama a to ze me zivil ex pritel, nez to, kvuli cemu ten denicek vubec vznikl. Ale kdo si chce neco najit si vzdycky najde ze? ;)

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 18.05.14 13:40

@georgesab fungovaly, je to na dozrání plic, protože ty se vyvíjí jako poslední. Takže plíce už dozraly ;)
Na žloutenku byl náběh, měřily hodnoty několikrát denne a dávali jsme ji na světlo. Ale žloutenka je běžná i u donošených deti. Proste mají několikrát vyšší množství červených krvinek aby si mohly brát z placenty vsecko co potřebují a potom ty nadbytečné krvinky odbourávají a to se projevuje právě novorozeneckou žloutenkou. Tím bych se vůbec netrapila

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 13:41

@Kwenndy :andel: :kytka: :srdce: Vim, ze dneska uz to jde, ale i presto tam ten strach nekde uvnitr mam. Navic se ze me diky tomu stala hystericka tehulka, ktera vola dr. pri kazdem pichnuti… :|

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 13:46

@zelenaprisera Aha tak to je super :palec: Ja nekde cetla, ze ma nekdo narok za cele tehu na 2 davky. Coz mi prislo smesne, protoze jak muzou plice dozrat, a pak zase splasknout? A bylo mi trapne se na to ptat dr. :mrgreen: Jo jo zloutenka je pry uz v pohode. Tak to jsem rada, ze je malinka uplne v poradku :srdce:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 13:49

@mirejzr budeme, jestli chces pridej se do diskuse kde jsme s ostatnima holkama a podporujeme se…Je to nejak: Zkracovani cipku, lezeni, TP za dlouho, je tu nekdo? :D

 
zelenaprisera
Závislačka 4119 příspěvků 18.05.14 13:58

@georgesab ono právě jsou potřeba jen ty 2 dávky :mrgreen:

 
baluuu8
Extra třída :D 14691 příspěvků 18.05.14 14:09

Vydrrrrrrž. :palec: :hug:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 14:24

@zelenaprisera Aha ja to prave pochopila tak, ze dostanes 2 injekce, pak to za 6 tydnu ptestane fungovat a mas narok na dalsi 2 injekce. Jakoze ty 2 injekce jsou jedna davka… Taky mi to prislo ujety!!! :mrgreen: :D :mrgreen:

 
lentilka248
Kelišová 5888 příspěvků 18.05.14 14:39

@Zrzanka měla přece bohatého přítele, ne..proč by pracovala..
ted má přítele chudého, ale prince..pracoval pouze on, dle všeho..

ale zakladatelce přeju, at je co nejdéle 2v1..

 
radúna
Extra třída :D 11313 příspěvků 18.05.14 14:58

@georgesab píše:
Samozrejme, ze je to vase vec, nac reagujete. Jen mi je lito, ze vas( tim myslim tebe a ostatni, ktere mely nejake pripominky) zajima spise pasaz se zminenyma drogama a to ze me zivil ex pritel, nez to, kvuli cemu ten denicek vubec vznikl. Ale kdo si chce neco najit si vzdycky najde ze? ;)

Komentovat něčí komentář pod deníčkem se nesmí?

Tak znova a polopatě, možná pak pochopíš, že se nenavážím do textu, kde zmiňuješ drogy v deníčku:
Napsala jsi deníček a pod ním vznikly komentáře k němu.

Já jsem ve svém prvním komentáři pod deníčkem reagovala 2× - odděleno odstavci.
V té první části jsem kopírovala tvou reakci ohledně drog z tvého komentáře někomu. A reagovala na to slovy, že ne všichni drogu zkusili.
Prostě jsem komentovala tvůj komentář a ne žádnou část z deníčku ;).

Podotýkám, že i kdyby jsi fetovala x let a psala to v deníčku - bylo by mně to šuma fuk.
I kdyby jsi dělala šlapku, bylo by mi to u zádele.
Jen jsem měla potřebu ti sdělit, že ne všichni ve tvém věku (jak jsi zdůraznila) se s drogama nějak „bratříčkovali.“

Komentář k deníčku je v dalším odstavci - tedy, že je průměrný a že vám přeji, aby porod i zbytek těhotenství byl v pořádku.

Příspěvek upraven 18.05.14 v 14:59

 
biskupka
Kecalka 287 příspěvků 18.05.14 15:20

Moc moc Vám držím palečky, jste skvělá, známe se z diskuze a moc Vám fandím, teď už vše dopadne jen a jen dobře, mimochodem když zrovna nejsem na mateřské :pankac: tak pracuji v dětském domově v Telči- jako tetka :cert:, kdyby sem mohla s čímkoliv pomoc písněte. :mavam: V.

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 15:27

@radúna A ja zas nepsala, ze jsem se s drogama bratrickovala, pouze ze jsem zila jak ve filmu, tzn. alkohol, party az do rana a ze jsem vyzkousela nejake drogy :roll: Fetacku a slapku tady ze me delas jen Ty… :pankac:
A jestli mas nejaky problem s mym denickem a jeho obsahem tak na to je jednoducha rada, nechodit sem…fakt nemam naladu cist prispevky jako jsou ty vase. Denicek mel ukazat na to, ze jsou mezi nami lidi, co davaji prednost lasce pred penezi( mohla jsem si vzit pritele z Prahy, meli jsme se radi, a navic bych se mela jako v bavlnce) a na to, ze ne vsechna tehotenstvi se daji prozit krasne, bez problemu. A treba tim i dodat odvahu divkam, ktere prozivaji podobnou situaci, tak, jako ji stranka Emimino dala me :) :srdce:

Příspěvek upraven 18.05.14 v 15:42

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 15:49

@biskupka Juu dekuju :* :kytka: Tetka z Telce? Tam je takovy zamecek, pokud si dobre vzpominam. Skvela jsi Ty, za to, ze svou praci pomahas detem bez rodicu, a delas jim vlastne mamu…A obdivuju Te, ja bych v DD pracovat, nemohla, je to dost narocne na psychiku, ale to Ty urcite vis.. :kytka: :andel:

Příspěvek upraven 18.05.14 v 15:50

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 15:51

@biskupka Snad nevadi tykani :)

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 15:52

@Hanule81 :kytka:

 
radúna
Extra třída :D 11313 příspěvků 18.05.14 16:03

@georgesab, píšeš:
"A ja zas nepsala, ze jsem se s drogama bratrickovala, pouze ze jsem zila jak ve filmu, tzn. alkohol, party az do rana a ze jsem vyzkousela nejake drogy :roll: Fetacku a slapku tady ze me delas jen Ty… :pankac:*

No, evidentně máš veliký problém s psaným textem.
Já z tebe dělám feťačku a šlapku? 8o 8o
Píšu:… „kdyby jsi byla šlapka..“ nebo „kdyby jsi fetovala…“ tak je mi to fuk.

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 18.05.14 17:06

@radúna A ty s mym denickem ;) Nevim proc, kdyz je Ti to vsechno tak fuk, se vubec zminujes o slapce a fetacce v mem denicku??? 8o Uravreme to: JA:nejakou drogu jsem v zivote vyzkousela. TY:ne vsichni mladi zkouseli drogy. Ok- konec debaty! :roll:

Příspěvek upraven 18.05.14 v 17:11

 
balestra
Závislačka 4654 příspěvků 18.05.14 17:36

Noo… já se připojuji k těm, kteří nemají rádi tyto uživatele dávek. Jak píšeš v komentáři, že jsi krátce pracovala, ale pak jsi otěhotněla… To si dost protiřečíš proti deníčku. Že přítel musí dojíždět? No a? My s manželem žijeme oba 200-300 km od svého rodiště, abychom si vydělali.
Prostě se mi nelíbí, když mladá holčina nikdy nepracovala, je na ÚP, pořídí si dítě ve 22, protože ho moc chce. :roll: Pro mě toto není zodpovědný rodič.

 
88petra
Kecalka 359 příspěvků 18.05.14 18:10

@balestra
ja jen, ze pokud holcina nikdy nepracovala, tak jediny, co ji UP poskytne je tech cca1200 na zdravotni. Vzhledem k tomu, ze nebude mit narok ani na materskou, ale pouze rodicak, tak mi prijde trosku mimo ji oznacovat jako konzumenta davek…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod jako vysvobození!


Reklama